خانه انجمن مستقل شویم؟!
٧٦٤
٣٩
لبخند انار

مستقل شویم؟!

مستقل شویم؟!

حتما دیدین در کشورهای غربی یا آمریکا درسن 18 سالگی فرزندان به استقلال می رسن و یک زندگی مستقل رو شروع می کنند؛درحالی که اینجا بچه ها بعد از ازدواج هم وابستگی زیادی به خانواده دارن طوری که هرروز به خونه ی پدری شون سر می زنن و یک وعده غذا باهاشون می خورن! 

شما کدوم شیوه رو می پسندین؟به نظر شما چه طور میشه هم مستقل عمل کرد هم خانواده رو فراموش نکرد؟

٩٢/٠٧/٢٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
jalal
jalal
٩٢/٠٧/٢٦
١
٠
در ایران به دلیل شرایط اقتصادی و هزینه های بالا امکانپذیر نیست استقلال در سن 18 سالگی
jalal
jalal
٩٢/٠٧/٢٦
٢
٠
معمولا در جوامع شرقی به ندرت احساس وابستگی به خانواده ها کمرنگ و یا محو می شود
neyosha
neyosha
٩٢/٠٧/٢٦
١
٠
استقلال در سن 18 ؟ من روش ایران خودمونو میپسندم
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٢٦
١
٠
منم هم!
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٧/٢٦
١
٠
خب اون مستقل شدن نیست توی جامعه ی اونا واقعا خانواده هم تحمل نمی کنن بعد اون سن فرزند رو و به قول یکی میندازنش بیرون:))...نه بی رحمی اونا خیلی خوبه نه وابستگی شدید ما همین
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٧/٢٦
٠
٠
سلام ... گفته شما غير منطقي است و واقعيت ندارد
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٧/٢٦
٢
٠
درضمن من الان یه مرد مستقل هستم واسه خودم....اتاقمو خودم مرتب می کنم،ظرف میشورم،لباسامم می شورم تازه،گاهی اگه چیزی بخوام میرم میخرم و کلی چیزای دیگه...استقلال من داره منفجر میشه اصن:))
maede
maede
٩٢/٠٧/٢٦
١
٠
یه سری بچه ها 18سالگی مستقل بشن خوب نیس چون جنبه اشون ندارن!فرهنگ ما با فرهنک اونا خیلی فرق میکنه واسه همین نمیشه همین شیوه رو اینجا عملی کرد!بعدشم در کل خوب نیس آدم انقدر زود از خانواده جدا بشه!نه اینطوری که هر روز نهار شامشونو خونه پدر و مادر بخورن!نه اینطوری که کلن سال تا سال با هم کاری نداشته باشن و سر نزنن!
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٢٦
١
٠
نـــــــــــــــــــه فقــــــــــــــــــط مامان بابـــــــــــــــــــــــــــام :))
sin germany
sin germany
٩٢/٠٧/٢٦
١
٠
ما الان در استقلال هستیم..ولی از نظر پولی نه..فعلا دانشجویم.کار ندارم...
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٧/٢٦
٢
٠
آخه بچه 18 ساله اینجا میتونه روی پای خودش وایسه؟؟؟اصن نحوه تربیت کردن بچه ها اینجا به شکلیه که یه پسر 18 ساله هنوز واقعا بچه اس.شما به طرز فکر بچه های 18 سالمون نگاه کنین.ببینین به چه چیزایی فکر میکنن تا خندتون بگیره وقتی بخواین اینارو بذارین مستقل بشن.البته همه رو نمیگم هااااا.نمونه های درستشو تو همین سایت کم نداریم.ولی اکثرا اینجورین.حالا بماند که شرایط اقتصادی جوریه که شخصی که 30 سال کار کرده نمیتونه گلیم خودشو از آب بکشه چه برسه به یه فرد 18 ساله
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٢٦
٢
٠
خوب بود به نمونه های درستش اشاره ی ظریفی کردیـــــــن! :)
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٢٦
١
٠
من مستقل شدن رو ترجیح میدم ...و حتی یادم میاد از دورانی که وارد دانشگاه شدم در کنار کمکی که پدر و مادرم بهم میکردم خودمم کار داشتم ..کلا اینکه بخام برای خرید چیزای شخصیم پول از پدر و مادرم بگیرم خوشم نمیاد......در باره فرهنگ غربی ها اینم بگم که فرهنگ و اجتماع و هنجارهای هر جامعه مختص همون جامعه است و نمیشه یک شبه تو یه جامعه دیگه پیادش کرد.....
zza
zza
٩٢/٠٧/٢٦
٠
٠
من استقلال از نظر تاهل را در سن 18 قبول ندارم ولی استقلال اقتصادی که بعد 18 سالگی کار کنه قبول دارم ولی مشکل بزرگی به اسم سربازی وجود داره و باعث شده کشور لطمه های اقصادی شدیدی یرای ان بدهد
f_ghasemi
f_ghasemi
٩٢/٠٧/٢٦
١
٠
نترس تو سربازی یه حقوقی بهت میدن که از گشنگی نمیری بعلهههههه
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٢٦
٠
٠
واقعا اگه بری خونه پدر و مادرت باهاشون غذا بخوری بده؟؟؟نه این که هر روز ولی این که بری پیششون خیلی خوبه.ربطی هم به استقلال نداره!با حرف دایی سید هم موافقم!یه بچه 18 ساله رو میبینی هنوز مثه بچه دبستانی داره رفتار میکنه....چه انتظاری آدم باید داشته باشه!استثنا داریم توش!زیادم داریم ولی در این جامعه صدق نمیکنه!تازه به نظرم نباید خودمون رو با امریکا مقایسه کنیم!ما هزار تا تفاوت داریم باهاشون
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٧/٢٦
٠
٠
در ایران، توی آمریکا پدر ومادر به بچه تقریبا هیچ احساسی ندارن و همینطور بالعکس در ضمن توی ایران با این شرایط اقتصادی هیچ بچه 18 سالییه نمیتونه استقلال داشته باشه
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٧/٢٦
١
٠
سلام ... دليلي براي نوشته خود داريد
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٢٦
٢
٠
عالیه...مستقل شدن خیلی عالیه....18 سالگی واقعا وقتشه....
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/٢٦
٠
١
شیوه خودمون بیتر تره! :)
e_madhfarimani
e_madhfarimani
٩٢/٠٧/٢٦
٠
١
به نطر من واسه پسرا خیلی هم خوبه واسه دخترا تو ایران خو نه...:C
سحر
سحر
٩٢/٠٧/٢٦
٠
١
نه به نظرم خوب نیس تو 18 سالگی مستقل بشی ینی اصن امکانش نیس....
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٧/٢٦
١
٠
از نظر من اول باید بچه استقلال مالی پیدا کنه تو خارج بچه ها تابستونها وبا همراه تحصیل سر کار میرن نیمه وقت وبعد وقتی به سن ی رسیدن که دیدن میتونن جدا زندگی کنن جدا میشن اما تو ایرا ن اصلا خیلی از خونواده ها کار کردن بچه هارو تو سن پایین قبول نمیکنن یکه دیگه از دلایل میتونه زندگی شخصی ی باشه که پدر مادر ها دارن وترجیح میدن جوونشون با اونها زندگی نکنه.... به نظرمن که خوب نیست این سن جوونها از خانواه جدا زندگی کنن شاید تو سن های بالاتر مثلا 24 به بعد
f_ghasemi
f_ghasemi
٩٢/٠٧/٢٦
٠
٠
بعله بعله
s_ghasemi
s_ghasemi
٩٢/٠٧/٢٧
١
٠
به نظر من کار درستیه که توی گشور های خارجی انجام میشه... شما وقتی بچت زمین میخوره دستشو میگیری و بلندش میکنی یعنی خیلی دوستش داری؟؟؟؟!!! نه اینطور نیست چون دفعه بعد که بیفته باز دنبال دست شما میگرده... اما اگه بذاری خودش از جاش بلند شه یاد میگیره چطور روی پای خودش بایسته... اینکه دستشو نمیگیری دلیل این نیست که به بچت اهمیت نمیدی یا دوستش نداری... واسه اینه که میخوای مستقل بودن رو یادش بدی. اون داستان 18 سالگی هم مصداق همین موضوع هستش.
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٧/٢٦
١
٠
من شیوه خارجیا...اینجا هم باید بعد از 18 مستقل باشی....یعنی چی چسبیدن به خانواده...هرچیزی جای خود........حالا نهایتش ایران 20سالگی......طرف 30سالشه هنوز محتاج خانوادشه....اونوقت خارج 2تا بچم دارن...والا
f_ghasemi
f_ghasemi
٩٢/٠٧/٢٦
٢
٠
این خارجی هایی که شما میگین از 18 سالگی حقوق بیکاری میگیرن و با اون پول مستقل زندگی میکنن خوب به منم پول بدن دستم از جیب مامان بابام در بیاد خوب مرض دارم مستقل زندگی نکنم؟؟؟؟؟ میرم مستقل زنگی میکنکم والااااااا
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٧/٢٦
٠
٠
شیوه دومو از خونواده هیچ وقت نباید جدا شد میشه هم با خانواده بودو هم مستقل بود
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٧/٢٦
٢
٠
سلام ... در قانون وقتي به يك نفر حق راي داده مي‌شود يعني استقلال وي را به رسميت شناخته اند و در ايران هم 18 سال سن استقلال است //// معضل داشتن خانه مجردي در جامعه ما هم دارد گسترش مي‌يابد كه تعدادي از محققين آنرا فرصت دانسته و عده‌اي ديگر در دنيا آن را مردود دانسته‌اند تا اين عمل در ايران نهادينه نشود و تاثير فرهنگ بر روي ان مشخص نشود چيزي در اين خصوص نميتوانيم ابراز داريم /// و در مورد غذا خوردن در خانواده پدر مادر بعد از ازدواج اين برميگردد به فرهنگ خانواده كه تمايل دارند در هر دو طرف آنرا مي‌پذيرند و توافقي است كه پذيرفته‌اند /// من از سال سوم راهنمايي مستقل زندگي نموده‌ام 13 سال هم است ازدواج نموده‌ام همه شرايط مطرح شده بالا را تجربه كرده‌ام و بنظر خودم مشكلي نداشته‌ام
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٧/٢٧
٠
١
همين روش ايران خيلي خوبه/ كلا جدا از بحث وابستگيش عشقيه كه با اين ديدار ها بين اعضاي خانواده ميمونه
s_ghasemi
s_ghasemi
٩٢/٠٧/٢٧
٠
٠
استقلال داشتن یعنی اینکه برای انجام کارهای روزانه ومالی نیازی به کسی نداشته باشی و بتونی برای مساعل شخصیت تصمیم بگیری. این جدا از مساعل احساسی و وابستگی های عاطفی هستش... من اگه شصت سال دیگه هم بگذره بزرگترین آرامشم رو وقتی دارم که سرم روی پای مادرم باشه و اون منو نوازش کنه و این ربطی به استقلال من نداره!!!
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٧/٢٧
٠
٠
حالا اینا رو بی خیال خودت خوبی بهتر شذی انشالله؟
s_ghasemi
s_ghasemi
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
هنوز خوبه خوب نشدم!! سردرد دارم
javad agha
javad agha
٩٢/٠٧/٢٧
٠
٠
وقتی ما از خانواده جدا میشیم و وقتی هم به اونا سر میزنیم دلیل بر اون نمیشه که مستقل نیستیم این عواطف و احساسات و علاقه ایست که به خانواده داریم
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٢٧
٠
٠
این که استقلال باشه رو خیلی موافقم...ولی شیوه ی غربی نع...چون اونا از خانوادشون دور میشن و این اصن خوب نیس...روابط با خانواده باید باشه و در کنار اون جوون باید بتونه رو پای خودش بایسته و بتونه خودش آیندش رو بسازه و متکی به پدر و مادرش نباشه...
پری سا
پری سا
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
خونواده ک خیلی خوبه......................................................خخخخخخخ
m_ghasemi
m_ghasemi
٩٢/٠٧/٢٨
١
٠
به نظر من استقلال ۱۸ سالگی خوبه ولی پدر مادر های ایرانی بیش از اندازه بچه هاشون رو وا بسته خودشون میکنن و برای همین هم هست که خیلی از بچه های ایرانی نه استقلال دارن نه میتونن خودشون به تنهایی کارهاشون رو بکنن و به پدر و مادراشون متکی میشن.....نظر من اینه .....
Niva
Niva
٩٢/٠٧/٢٩
٠
٠
آخه اینجا فزای خانواده صمیمی تره و رابطه ها نزدیک تر..... واسه همین هم وابستگی ها بیچتره :)