خانه انجمن با خدا هم شوخی؟!
٧٠٣
٢٢
آرش قلی زاده

با خدا هم شوخی؟!

با خدا هم شوخی؟!

ګاهی از روی ذوق زیاد به خدا چیزایی میګم که به شک مین دازتم که نکنه این حرفا کفر باشه به عنوان مثال: خدایا خیلی باحالی / خدایا خیلی دوستت دارم ګلم/ خدایا نوکرتم یا مثلا یه اس ام اس دیدم نوشته بود؛ خدایا مواظب خودت باش ُ تو این حرفا یه جورایی احساس شده که بنده خداشو از جنس خودش دونسته ولی در واقع بنده منظورش این نیست ږ البته یه جورایی این جملات به داستان موسی و شبان ربط داره که همتون شنیدین ږ شما هم ازین کلمات می ګید و آیا اینا کفره؟

٩٢/٠٧/٢٧
نظرات کاربران
کد امنیتی
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٧/٢٧
٠
٠
من هم میگم فکنمیکنم کفر باشه خلوت دله با خدای خودت
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٢٧
٠
٠
گاهی ادم از روی خوشحالی یه چیزی میگه...............مثلا میگه خدا خیلی باحالی دوست دارم....................اینجاست که به خاطر عشق داستان موسوی و شبان صدق می کنه..............ولی گاهی برای دشمنی با خدا اینا رو می گیم و قصدمون توهینه اون موقع دیگه ان داستان صدق نمی کند..............یک حدیثی هست که میگه اعمال ما به نیت ما بستگی داره >و ما با اون نیت ماخذه میشیم
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٢٧
١
٠
من یه متن دارم که به دیوار اتاقم زدم با این مضمون: "خدایا تو بهترین دوست من هستی! مهربانترین و دلسوزترین، همیشه بهترینها را برای من میخواهی! تو پیش من هستی همین جایی که من هستم! من دستم را در دستت میگذارم تو لبخند میزنی و من گرم میشوم! پشتم همیشه به تو گرم است و خیالم جمع جمع که هیچ کس هم نباشد تو هستی‌:) تو کمکم میکنی و مواظبمی :)" ینی اینا کفره؟؟؟ من که اصلا اینجوری فک نمیکنم!!! هیــــــچ آدابی و ترتیبی مجو! هرچـــــــه میخواهد دل تنگت بگو! :)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٧/٢٧
١
١
چه ایده خوبی...چه ایده با حالی ../هعیییی کاش منم میتونستم چنین نوشته ای بزارم برای خودم ):
negin_z_sh
negin_z_sh
٩٢/٠٧/٢٩
٠
٠
چه زیبا این خیلی خوبه که ادم از ته دل احساس کنه خدا پیششه
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٧/٢٧
٠
٠
اگه مسخرا بازی باشه آره اما چه ایرادی داره خدا رو به خودمون نزدیک بدونیم؟
neyosha
neyosha
٩٢/٠٧/٢٧
٠
٠
خوب گاهی این حرفا از رو خوشحالیه! اونجا کفر نیست ولی بعضی جاها نه ........
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٢٧
٢
٠
م خودم همیشه میگم خـــــــــــــــــدایا خیــــــــــــــلی باحالــــــــــــــــــــــــــی :)...
سحر
سحر
٩٢/٠٧/٢٧
١
٠
خب اگه قصد بدی نداشته باشیم چه اشکالی داره مثلا؟؟؟معمولا هم قصد بدی از این جور خطاب کردن نداریم....من که فک نمیکنم کفر باشه :)
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٧/٢٧
٠
٠
نه اینا که کفر نیست به نظرم اینطوری آدم حس میکنه بیشتر به خدا نزدیکه
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٢٧
٠
٠
هیچ آدابی و ترتیبی مجو هر چه میخواهد دل تنگت بگو.... نه دیگه کفر نیست منم خیلی از این کلمات و جملات استفاده میکنم..
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/٢٧
٠
٠
کفر؟! خخخ :))) اصلا
maede
maede
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
خدایا خیلی باحالی که بد نیس!ولی در کل منم از یه سری جملات که ویژگی هایی مثل خوشحالی و ناراحتی و اینا که مخصوصه انسان هست رو به خدا نسبت میدنو دوس ندارم!
javad agha
javad agha
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
نه بابا خدا به خودش نمیگیره:)))
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
همین جور که ایمان به زبون نیس !! کفر هم به زبون نیس !!!! البته و صد البته بکار نبردن این حرفا خیلی بهتره !!!! قضیه ی موسی و شبان هم که کلاً فرق داره !!!! اون چوپان چون خدا را نمی شناخت برای خود معبودی را تصور میکرد !!!! که واقعا اشکالی هم در آن شرایط نبود ! !!! چون به قول معروف سبب هدایت به او نرسیده بود ......
ar_gholizade
ar_gholizade
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
دستتون درد نکنه دیگه ! یعنی من کاملا اشتباه میکنم دیگه؟ من یه منظر دیگه گفتم شما متوجه نشدین. البته آدم باید انتقاد پذیر باشه من اینو قبول دارم
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
کفر؟نه چرا؟چه حرفا
fahime72
fahime72
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
کفر کجا بود!!!! ینی چی این چه حرفایی که شما میزنین
پری سا
پری سا
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
نمیدونم...........این حرفا ....حرفاییه ک گاهی ما تو خلوت خودمون ب خدامون میزنیم........
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
الآن من چی بگم؟؟؟از نظر من که اینطور نیس...خوب بنده با زبون خودش داره با خدا حرف میزنه...این چه اشکالی داره؟؟؟
m_sana
m_sana
٩٢/٠٧/٣٠
٠
٠
مثل اکثر دوستان به نظر من هم فقط بستگی به نیت داره