خانه انجمن چه جوری بدن بسازیم!؟
١٤٩٤
٤٨
کم

چه جوری بدن بسازیم!؟

چه جوری بدن بسازیم!؟

یکی از بحث هایی که باعث شده نوجوانان به سمت بدنسازی و وزنه برداری نروند این هست که شایعه ای است که میگه بدن سازی رشد رو میسوزونه نظر شما چیه؟به نظر شما از چه سنی باید بدنسازی رو شروع کرد؟ چه حرکاتی برویم که رشدمان نسوزه؟

٩٢/٠٧/١٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
ali007
ali007
٩٢/٠٧/١٥
١
١
والا من نمیدونم:)ممنون
zza
zza
٩٢/٠٧/١٥
١
١
ممنون که خواندید
پیام
پیام
٩٢/٠٧/١٥
١
١
قطعا باید با متخصص مربوطه شاید اورتوپد یا شاید تغزیه که احتمالا باید در خود بدنسازی موجود باشه صحبت کنید، اما بیشتر حرکات خاصی مثل وزنه زدن تاثیر گزار هست و در تاثیر گزار بودنشون شکی نیست اما نه برای هر نوع تمرینی نمیشه گفت که حتما میسوزونه
zza
zza
٩٢/٠٧/١٥
١
١
منظورتون با هارتر هست؟یا حالتی که وزنه بردارا میرن؟یا کلا وزنه؟
پیام
پیام
٩٢/٠٧/١٥
١
١
تقریبا هر حرکت لیفتی که بکمر فشار بیاره میتونه روی رشد هم تاثیری بزاره
javad agha
javad agha
٩٢/٠٧/١٥
١
١
از لحاظ علمی ثابت شده انجام ورزش های سنگین باعث استخوانی شدن سریع تر بافت اسفنجی دو سر استخوان میشود در نتیجه ورزش های سنگین باعث میشه قد افراد در حالت کوتاه بماند با تشکر دکتر سلام:))))
zza
zza
٩٢/٠٧/١٥
١
١
یعنی کشتی هم که ورزش سنگینه باعث چنین چیزی میشه؟
javad agha
javad agha
٩٢/٠٧/١٥
١
١
دیگه منه پرستار ترم سه تا این حد بیشتر نمی دونم شاید بدن سازی به خاطر فشاری که به استخوان ها میاد اینجوری میشه ولی کشتی فشار اصلی روی عضلات بدنه از قرار معلوم شما کشتی گیرید منم خیلی علاقه به کشتی داشتم و دارم ولی شرایط محیا نبود دیگه
Afshin joon
Afshin joon
٩٢/٠٧/١٥
١
١
منظورت کشتی آزاد هست یا فرنگی یا باچوخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
zza
zza
٩٢/٠٧/١٥
١
٢
کشتی ازاد و فرنگی
javad agha
javad agha
٩٢/٠٧/١٥
١
١
خخخخخخخخ کشتی پهلوانی و زور خانه ای :)))
پیام
پیام
٩٢/٠٧/١٥
١
١
البته میتونی عکس های من هم برداری )) کلشو قیچی کنی جاش عکس کله خودتو بزاری و یشبه راه صد هزار ساله بری
zza
zza
٩٢/٠٧/١٥
١
١
مگه بدنساز حرفه ای هستید؟
پیام
پیام
٩٢/٠٧/١٥
١
١
محض مزاح گفتم )) بدنسازی رو خیلی زود رها کردم
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٧/١٥
١
١
نظر خاصی ندارم
zza
zza
٩٢/٠٧/١٥
١
١
ممنون که خواندین
ar_gholizade
ar_gholizade
٩٢/٠٧/١٥
٢
١
مام شنیدیم ولی نرو حسش نیست . من و خیلی از اونایی که رفتن تجربه کردیم که بعد از یه مدتی ترکش میکنی ! من قدم بلنده برم استایلم میزون تر میشه ولی با خودم میگم بیخیال آخرش اون یه نفر که مارو بخواد همینجوری هم میخواد
zza
zza
٩٢/٠٧/١٥
١
١
بستگی داره اگه علاقه داشته باشی ترکش نمیکنی
maede
maede
٩٢/٠٧/١٥
١
١
کلن از بدن سازی و این تیپای بدن سازی خوشم نمیاد واسه همین در مورد سوالایی که پرسیدین اطلاعاتی ندارم متاسفانه!
zza
zza
٩٢/٠٧/١٥
١
١
اشکالی نداره ممنونم که وقت گذاشتی و خوندی
٩٢/٠٧/١٥
١
١
نمیدونم والا...اطلاعی در این مورد ندارم.... :)
zahra
zahra
٩٢/٠٧/١٥
١
١
نمیدونم والا فکر کنم پسرا بهتر بلد باشن ولی خب هیکلو قشنگ تر میکنه منکه بدم میاد ازین هیکلا خخخ
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٧/١٥
١
١
ها؟؟میخوای مولاژ بسازی؟:|
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٧/١٥
١
١
شایعه؟؟خب بله راست میگن خب البته نه هر نوعیش معمولا دستگاه هایی که برای استفاده از اون باید از عضلات وپا استفاده کنی باعث این اتفاق میشن باقی وسایل بچه های خوبین:)
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٧/١٥
١
١
من هم شنیدم....قد و میسوزونه...به نظر من از 22 به بعد...چون انسان تا25 رشد میکنه...هر زمان که از قدت راضی بودی بهتره بری بدن سازی
zza
zza
٩٢/٠٧/١٥
١
١
نه واقیت اینه که تا 18 سالگی من هم توی زندگی ام کسی ندیدم بالای 18 سال رشد کنه من 16 سالم هست ولی رشد نمیکنم
دایی جان
دایی جان
٩٢/٠٧/١٥
١
١
تا 20سالگی نباید دورش رفت ! بعدشم هدفت باید مشخص باشه ، اگه میخوای بدنت باد کنه و شش ماهه بیاد بالا باید دوره برداری! اما اگر می خوای مثل من برا ورزشش بری بعد 4سال همچین تغییر فراوانی رخ نمیده تو اندامت اما از تو عضلاتت ساخته میشه و تندرستی و نشاط در بدنت موج وزیتی :)))
zza
zza
٩٢/٠٧/١٥
١
١
به نظر من اگه پرس پا نریم مشکلی پیش نمیاد اونم تا 18 سالگی
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٧/١٥
١
١
آره دادش منم تکواندو کار میکرد تا کمربست سایهم رفت اما دیگه نرفت واس قدش وقتی رشد کامل میشه باید برن سراغش که تو رشد اختلالی اجاد نشه
zza
zza
٩٢/٠٧/١٥
١
١
یعنی تکواندو هم اختلال ایجاد میکنه؟؟؟!!
neyosha
neyosha
٩٢/٠٧/١٥
١
١
سخته............نمیدونم.بزار برم فکر کنم:)
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٧/١٥
١
١
در این زمینه اطلاعی ندارم!
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/١٥
١
١
بالای 18 سال بدنسازی خوبه...زیر 18 سال هم قدتو کوتاه میکنه هم بدنت بی ریخت میشه
zza
zza
٩٢/٠٧/١٥
١
١
کوتاه نمیکنه ممکنه رشدو بسوزونه بعدشم چرا بیریخت کنه؟خوشهیکل میشیم من خودم زیر 18 سالم و کار میکنم تیپم بهتر شده
hoda
hoda
٩٢/٠٧/١٥
١
١
من که چند ساله دارم میرم واقعا خیلی تاثیر گذاره تو بدن. من که رشدم قطع نشد که بهترم شد. البته درمورد آقایون اطلاع ندارم
zza
zza
٩٢/٠٧/١٥
١
١
خب سن رشد تا 18 سالگی تموم میشه اینکه تا 25 سالگی هست شایعه هست
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٧/١٥
١
٢
بله/من قبلا به طور حرفه ای بدنسازی و وزنه برداری کار میکردم و در مقطعی مربی هم بودم در/خودم زیر 15 سالگی شروع کردم این ورزشو و قد خودم هم متاسفانه سوخت و رشت قدیم زیاد نشد /باید در سن پایین این ورزش رو انجام نداد/و اینکه حرکات رو مخصوصا حرکت سرشانه با هارتل و دمبل رو نشته انجام داد تا کمتر فشار بیاد به استخوانها کمر و همینطور حرکت اسکات پا/////بعضی حرکات مثل این دو حرکت فشار بر استخوانها میارن و رشد رو کمتر میکنن (اگر کسی برنامه تغذیه ای یا برنامه تمرینی مخصوصی نیاز داشت میتونم کمکش کنم )
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٧/١٥
٢
١
اینا همش حرفه/ هر ورزشی دوست دارین برین
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٧/١٦
١
٠
پسر منم داره میره البته رشدقدیشو کرده دیگه مربیش که چیری نگفته نگفته بده باید زیر نظر کسی باشی حتما
Niva
Niva
٩٢/٠٧/١٧
١
٠
معمولا تو سن رچد نباید سراق این رچته ها رفت... من چنیدم تو این سن اینجور رچته ها و رچته های رزمی جلوی رچد ماهیچه رو میگیرن.. و رچته های نرم تر بهتره.. مثه چنا.. ژیمناستیک...
Em Ad
Em Ad
٩٢/٠٧/١٧
١
٠
مهمتر از تمرین بدنسازی ، استراحت و تغذیه بدنسازه ! اگه بتونی این دوتا رو میزوون کنی ، بعد تمرین مشخص انجام بدی ، مطمئنأ رشدت متوقف نمیشه که بماند ، بیشتر و بهترم میشه !خواب به موقع ، وعده غذایی مشخص و اندازه ! کلا بهت بگم واسه بدنت باید خرج کنی ! از سفیده تخم مرغ و سیب زمینی و گوجه فرنگی گرفته تا فلفل دلمه و کنسرو ماهی و سینه مرغ و کمپوت آناناس و عدسی که میشه گفت مهمترین و بهترین منابع پروتئینی قبل و بعد باشگاه هستش ! البته از سبزی و میوه هم فراموش نشه ! در عوض دور فست فود و غذای خیلی چرب و چیپس و نوشابه و سس مایونز و این چیزارو باید خط بکشی ! چند وقت سالم زندگی کن ، بدنت رو بساز ...
negin_z_sh
negin_z_sh
٩٢/٠٧/١٧
٢
٠
16
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٨/١٥
١
٠
من شنیدم باید وقتی بریم که رشد بدن تموم شده باشه چون انجام حرکت پرسی باعث سوختن قد در نوجوانان میشود . اتفاقن تو باشگاه که میرم از این کیس ها زیادند
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٢
١
٠
:)
علی
علی
٩٣/٠٦/١٤
٢
١
از 16 15 سالگی
H_HA3AN
H_HA3AN
٩٣/٠٩/٠١
٠
١
یه چهارتا قرص و پودر بنداز بالا میشی جان سینا والااااااا
jan Sina
jan Sina
٩٤/٠٤/٠٧
١
٠
با سلام من 14 سالمه قدم175 هست بنظر شما ادامه بدم یا قدم میسوزه من فردی لاغر هستم برم یا نرم؟؟؟؟؟؟