خانه انجمن جایگاه یک دختر!
٦٦٨
٣٦
مریم نیک پور

جایگاه یک دختر!

جایگاه یک دختر!

به نظر شما دختران امروزی در کجای جامعه ایستاده اند؟در کجای خانه؟ 

جایگاه یک دختر در جامعه امروز کجاست؟

٩٢/٠٨/١١
نظرات کاربران
کد امنیتی
javad agha
javad agha
٩٢/٠٨/١١
٠
١
به نظر من دخترای امروزی حد مرزی ندارن کلا با پسرا فرقی ندارن حدو مرزشون از خونه و خونه نشینی فراتر رفته و میتونن مثل پسرا هرجایی دلشون می خواد برن میتونن برن بیرون کار کنند و خیلی چیزای دیگه...
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
جایگاه دختر.......هم تو خونه..هم دانشگاه..هم محیط کار....همه جا.....جای خاصی نداره....ولی خوب در کل امروزه فرقی بین دختر و پسر زیاد نیست......
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
همه جاااااااااااا. محدودیت هم زیاده اما دخترا همه جا هستن الان
z_ghasemi
z_ghasemi
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
خخخخ هرجا که فکر کنی ......
نگارا
نگارا
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
درسنخ الان دخترا همه جا هستن همه ککار مىکنن اما بازم اونقدا جدى گرفته نمىشن..نمىدوونم باىد انتظار داشت ک خىلى جاىگاهمون بالا باشه و اىنا ىا نه...اما ما همه کارى ک کنىم بازم اونقدا طبىهى و عرق نىست
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
بعضی دخترا جایگاهشون از بعضی پسرا هم بالاتره ...
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
سلام ... يك نمونه آنرا نام ببريد
saiideh70
saiideh70
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
موافقم اشکمهر خان
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
مثلا محل کار من که یکی از موسسه های تراز اول حسابرسی ایرانه و تمتم مدیرای ارشدش خانم و دخترای مجرد هستن
nasi
nasi
٩٢/٠٨/١١
١
١
هنوز هم دختر ها محدود هستن ولی این محدودیت ها خیلی جاها به نفع خودشون هست
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
سلام ... چرا مقايسه مي‌نمايد و محدوديت را وارد جايگاه مي‌نمايد
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
محدودیت ها کمتر شده اما هنوزم هست...و این محدودیت ها لازمه.اما در جاهایی که خانوما بتونن موفق باشن،هستن:)همه جا.....
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
سلام ... محدوديت كجا بود دنبال جايگاه هستيم
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
جایگاه ما همه جاست.....همه جا....ما همه جایی که لازم بوده هستیم!جایگاهمون تو دل جامعه اس...جایی که اگه نباشیم هیچی نیست...
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
:|||
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
منظورت چه جايگاهيه؟ اجتماعي؟ اسلامي؟ فرهنگي؟به نظر من قدر مسلم اونجايي كه بايد باشن نيستن!!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
سلام ... بر چه اساسي قدر مسلم را بكار برده‌ايد
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٨/١١
٢
٠
خب چون اون جايي كه بايد باشن نيستن!! چون ميبينم دختر امروزي كاملا نسبت به جايگاهش در خانه خانواده جامعه بي توجه!! چون ميبينم بحث برانگيز ترين صحبتاشون حول چه محورايي ميچرخه؟! پيامبر اگرم گفتن : خَیْرُ اَوْلادِکُمْ اَلْبَناتُ. بهترین فرزندان شما دختران هستند. چرااا؟؟؟ چون : دختران چه خوبند، مهربان و نرمخو، مددکار و آماده به کار، انیس انسان، بابرکت، و علاقه مند به پاکیزگى. و اون چيزايي هست كه من فك ميكنم كم كم داره بي اهميت ميشه؟!!! نظرم رو اينطور بيان كردم كه دخترا به خودشون بيان :)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٨/١٤
٠
٠
سلام ... متشكرم پاسخ خوبي بود پس جايگاه آنها از نظر دين مشخص شده است ولي خود دخترها آنجا نيستند
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
منکه سر جای خودمم(:.....ولی خوب در کل خیلی داره حدو مرزا بهم میریزه.....مثلا یه خانوم پشت فرمون اتوبوس چیکا میکنه واقعاااااااااااااا!!!!!!!!!!
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
حمل و نقل درون شهری انجام میدن :))
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٨/١١
١
٠
سلام ... از ديد من اگر مقايسه‌اي به اين موضوع نگاه نمايم موارد زيادي داريم كه نميتوان دختر و پسر را مقايسه كرد . در اسلام پسر براي بيرون از منزل تربيت مي‌گردد و دختر براي درون منزل . در قانون اساسي كشور مسووليت درآمد خانه بر عهده مرد است . /// اگر هر يك از دخترها خود را با ديگر دخترها مقايسه نمايد ميتواند بر اساس توانايي‌هايش براي خود جايگاهي درست نمايد كه در اسلام و قانون نيز در نظر گرفته شده است ولي اگر خود را با پسرها مقايسه نمايند دايم به عنوان ابزار ديده مي‌شوند.
S_14
S_14
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
جایگاه خاصی را نمیتوان بیان کرد البته شاید خیلی چیزها رو در گذشته نداشتیم که الان داریم اما هنوز هم بسیار فاصله است تا آن چیزی که لاقل در ذهن من است و تا آن مرز رسیدن خیلی مونده به این دلیل هنوزم افرادی هستن که تفکراتی را درباره دخترها دارن که ماله خیل وقت پیش و تا زمانیکه ما ذهنیاتمون پیشر فت نکنه تو خیلی از موضوعات مقایسه ای نمیتونیم متاسفانه انجام بدیم ....
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
یه دختر هم میتونه به هر جایگاهی که خودش میخواد برسه....بستگی به توانایی خودش داره :)
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٨/١١
١
٠
نمیدونم والا خیلیا دارن مسیر زندگیشونو اشتباه میرن... دخترایی که میرن تو خیابونا... کار میکنن با هزار کس و ناکس سرو کله میزنن این جایگاه یک دخترو عوض میکنه از ظرافتو احساساتش کم میکنه... یا پسرایی که هر روز تو خونه اند یا تو بازارا و پارکا بیکار میچرخن با دوستاشون روز به روز داره روحیه زنانه بهشون میده اینم جایگاهشونو از بین میبره (من این طوری منظورتو از جایگاه برداشت کردم )
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٨/١١
٠
٠
بیمارستان،بخش زنان و بوق!
maede
maede
٩٢/٠٨/١١
٠
١
:|
maede
maede
٩٢/٠٨/١١
١
٠
جایگاه دخترا امروز تو جامعه به نسبت قبل پیشرفت کرده و در کل جایگاهشون خوبه بد نیس!
Vania
Vania
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
به نظر میاد تو جامعه جایگاه خوبی دارن،همپای مردا کار می کنن.تحصیلات عالیه دارن.نسبت به گذشته محدودیت کمتری دارن.اما به نظرم یه چیزایی رو از دست دادن.با دنیا دیده عزیز موافقم .الان دخترا اونجایی که باید نیستن.البته منظور کل دخترا نیست.پس لطفا جبهه نگیرید.دخترای امروز دختر بودنشونو زنانگیشونو دارن از دست میدن.انقدر غرق کار و رقابت با مردا شدن که خیلی چیزا یادشون رفته .یا ازون طرف دختری که باید مظهر آرامش و عفاف تو خانواده باشه،دنبال چیزای دیگه ایه.البته این چیزا به خانواده هم بر می گرده.خانواده هایی که اونقدر مشغولند که نمی دوننن دخترشون تو چه حال و وضعیه.مادر و پدری که مدام سر کارن و نمی گن دختر جوون و نوجووونشون که صبح تا شب ممکنه تو خونه تنها باشه به غیرا از خوراک و پوشاک محبتم لازم داره.کسی رو میخواد که باهاش حرف بزنه.کسی رو میخواد که آرومش کنه.وقتی این اتفاقا نمیفته.وقتی توجهی نمیشه دختری میمونه که نیاز هاش برآورده نشده در نتیجه جای دیگه ای رو برای رفع اون نیازها پیدا می کنه.و چیزی پیش میاد که الان شاهدیم.دخترایی که با کوچکتین اظهار مجبت از طرف دیگری خصوصا جنس مخالف جذب میشن.دخترایی که ارزش خودشون رو نفهمیدن.و اونوقته که جایگاهی که بایدد اشته باشن رو از دست میدن.
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
خوب به نظرم زیادم خوب نیست که جایگاه زنو مرد یکی بشه .نه اینکه منظورم این باشه که زن از مرد برتر است یا مرد از زن ! نه! اما منظورم اینه که یکسانی جایگاه این دو باعث از بین رفتن روحیات دخترانه و زنانه و در مردان هم همینگونه هست و هدف از آفرینش مرد و زن وجایگاه آنها کمی متفاوت است.
nasi
nasi
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
منم با کار کردن خانوم ها مخالف هستم. ام متاسفانه تو این دوره زمونه اونقدر مشکلات مالی هست که خیلی وقت ها خانوم ها مجبورمیشن برن سره کار........ متاسفانه تو بحث ازدواج هم پسرها دنبال دختر کارمند وحقوق بگیرن که اینم یه دلیل دیگس که دختر ها مجبورن تحصیلات داشته باشن برن سرکار تا همسر مناسبی گیرشون بیاد
ali007
ali007
٩٢/٠٨/١٢
٠
٠
دخترا که جایگاهشون خوبه!!!!!!!!!!!
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٨/١٣
٠
٠
خوبه که تنها مشکلی که دارن و باید حلش کنن اینه که به سوال چی بپوشم جواب بدن
s_moradi
s_moradi
٩٢/٠٨/١٣
١
٠
اصلا هم دختر و پسر عین هم نیسن .چرا شعار میدین ؟دختر ینی باید برات تصمیم بگیرن و حق زر زدن نداری اما پسر نه قربون خدا برم .مامان باباها باید حرف نزنن.جایگاه!!!!!!!اون ته صف .خوشالیم که مصلا کار میکنیم اما ایا کار هاییکه خیلی دختذا میکنن منذلت اجتماعی هم داره