خانه انجمن دست دادن دو پرزیدنت!
١٠٢١
٨٥
h.naderi

دست دادن دو پرزیدنت!

دست دادن دو پرزیدنت!

با توجه به اتفاقات اخیر از جمله صحبت وزیر خارجه ایران با آمریکا و تماس تلفنی اوباما با دکتر روحانی.

شما آینده روابط ایران و آمریکا را چطور می‌بینید؟ به نظر شما این اتفاقات چه تاثیری بر وضع اقتصادی ما خواهد داشت؟

٩٢/٠٧/٠٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/٠٦
٤
٠
امیدوارم مث قیمت طلا ، قیمت باقی اجناس هم افت کنه . البته ب نظرم حتما این اتفاق میفته و امیدوارم فشار تحریم ها روی کشور کمتر بشه .
جادوگر
جادوگر
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
ایشالا که روابط بهتر شود و وضعیت معیشتی و اقتصادی بهتر و تحریم ها به کمترین حد خود برسد و این شبه استفاده از تسلیحات هسته ای و دید بد اکثر مردم جهان به ایرانیان و تروریست نامیدن آنها از افکار عمومی تصحیح شود. اما اینجا یه نفر سوم هم هست که نظرش بسیار پر اهمیت در روابط 2 کشور هستش اسرائیل..
admincheh
admincheh
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
خب مسلما تحریما شاید کمتر بشه و وضع اقتصادی مردم یه تکونی بخوره به شرطی که حرمتمون همینطور حفظ بشه و از موضعمون کوتاه نیایم
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٦
٢
٠
ایشالا که تحریم ها کمتر شه... بنظر میاد بتونیم روابط خوبی داشته باشیم...با حفظ منافع هر دو طرف:)
آبان
آبان
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
معلومه تاثیر داره امیدوارم مذاکره و بحث در جهتی باشه که منافع و شرافت کشورمون حفظ بشه و طبق قانون هم باشه
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٧/٠٦
٦
٠
به نظر من بدتر از حالا نمیشه.....من دوست دارم انرژی هسته ای باشه..ولی نه با لجبازی و منم منم...هر چیزی راه حلی داره...خوبه که زرنگ باشی و بتونی با شیوه ای خاص و دوستانه با دشمنات کنار بیای تا هم به ضرر مردمت نباشه هم علم و پیشرفتت....به نظر من این اتفاقات خیلی خوب بوده...ایشون با درایت بالاشون و زیرکیشون تونستن دشمنارو نرم کنن........اینکه نگی هسته ای برای سلاحه و بگی برای دارو و علمه خیلی سخن بهتریه.....خوشحالم که آقای روحانی با متانت و خونسردی دیروز تو سخنرانی از پس تمام سوالا بروامدن
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٧/٠٦
٢
٠
اگه آقای روحانی بتونن با یک سیاست درست هم انرژی هسته ای رو نگه دارن هم تحریمارو کم کنن عاللی میشه البته من حس میکنم همین اتفاقم بیوفته چون به نظر میاد جناب روحانی بسیار سیاست مدار و با فراست هستند همم اطرافیان با تجربه ای دارند
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠٧/٠٦
٢
٠
امیدواریم.. به امید امیدواری
javad agha
javad agha
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
انشالله که به طور پیروزمندانه با کشور های دیگر از جمله امریکا توافق کنیم تا مردم از زیر فشار تحریم ها رها بشن
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگذاریم
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٧/٠٦
١
٠
پاسخ سوالت خیلی راحته.میتونی اوضاع شیش ماه پیش مردم رو با الان مقایسه کنید.افت قیمت ها هرچند شدید نیست اما مشهوده.و اینکه ابر قدرت های دنیا بعد 30 سال! توجه می نمویی؟30 سل حاضر به مذاکره با ایران شدن ینی داره یه اتفاقای خوبی میفته.فراموش هم نکنین که آقای ظریف یکی از رند ترین و با سیاست ترین مردای ایرانه.مساله هسته ای هم با مذاکره حل میشه.فقط لازمه اونا رو قانع کنیم که تولیدات هسته ای صلح آمیز و صرفا برای رفاه حال مردم خود ایرانه نه استفاده بر علیه بقیه.تا اینجاش که همه چی عالی بوده.به امید روزای قشنگتر مثه گل بنفشه :->
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٧/٠٦
٢
٣
من از اقتصاد که سر در نمیارم ولی من از فردا با شلوارک رفتم دانشگاه تعجب نکنین/ اصلا پارسال خیلی بهتر بود با حجاب تر بودن/ امسال که کلا از حد رد شدن ما هم مجبوریم هم رنگ جماعت باشیم:))
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠٧/٠٦
٢
٠
میدونم که شوخی کردی، اما در رابطه این کلام : (خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو) خوب یادمه که آقای قرائتی میگفتند: «این حرف درستی نیست وگرنه امام حسین ع روز عاشورا باید همرنگ جماعت 30 هزار نفری دشمن میشد...! اما همرنگ نشد و حرف حق خودش رو تا پای جان زد!)
maede
maede
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
خب وضع اقتصادی چون تحریما برداشته میشه انشاالله خوب میشه!امیدوارم با سیاست هایی که آقای روحانی در پیش میگیرن آینده خوبی پیش رو باشه.
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
ایشالا که تاثیرات خوبی داره...فقط خدا کنه تورم و قیمت های نجومی کاهش پیدا کنه...این بهترین نتیجه ایه که میتونه داشته باشه...:)
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٦
٣
٠
من که خیلی خوشحالم امیدوارم روز به روز روابط ایران و امریکا بهتر بشه. روحانی مچکریم!!!!!!!!!!!!
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
صرف بهبود رابطه مهم نیست رابطه باید مقدمه بهبود بسیاری مسائل دیگه باشد..!
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
فقط امیدواریم وضع بهتر از این بشود!!من حرف سیاسی نمیزنم:)ممنان ادمین پدر
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٧/٠٦
١
٠
به نظر که اوضاع بهبود پیدا میکنه ... ولی این کارها رو باید قبلا انجام میدادن ... نه الان ...
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
نه اتفاقا به نظر من الان وقت مناسبی برای مذاکره است. الان که موقعیت استراتژیک ایران بسیار مطلوبه.. دستیابی به انرژی هسته ای، توان بالای دفاعی نظامی، توانایی استفاده از پهباد، توانایی بالای علمی پزشکی، تأثیر گذاری عمیق بر کشورهای منطقه و حتی جهانی در سطح کشورهای غیر متعهدها.. توان مدیریت اقتصاد نفتی در جهان و ... با عث تثبیت جایگاه ایران در مذاکره دوجانبه با امریکا است.. هرچند که باید بسیار مراقب حرکتهای ماهرانه و تیزهوشانه گرگ پیر، و روباه مکار و دیگر حیوانات وحشی و اهلی بود!!
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٦
٢
٠
قبلیا امریکا رو شیطان میدونستنن ولی دکتر روحانی فکر بازی داره نسبت به قبلیلا ولی اقای خاتمی هم سعی کرد روابط رو بهتر کنه اما متاسفانه نگذاشتن بعضیا.
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٧/٠٦
١
٠
مصطفی خب وقتی همش مردم میریزن تو کوچه ها میگن مرگ بر آمریکا انتظار داری تحریم نباشیم ... انتظار داری باهامون با احترام باشن ...
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٦
٤
١
این شعار از ریشه اشتباهه! امریکا یک کشوره با مردمانی که در اون زندگی میکنند و به ایرانیان هم احترام میگذارن در اول انقلاب هم شعار مرگ بر امریکا نبود بلکه مرگ بر امپریالیسم بود چون این خاک و مردم یک منطقه جهان نیست که موجب فساد میشود طرز تفکر وایده باعث فساد میشه که نفرت بخصوص از نوع کورکورانه اش بدترین فسادهاست. بنابراین بجای تکرار مرگ بر امریکا شعار مرگ بر امپریالیسم و تفکر برتری جویی نژاد پرستی و ضد الهی را بدیم!
نارسیس
نارسیس
٩٢/٠٧/٠٧
١
٠
آمریکا بزرگ ترین حمایت کننده همین تفکر که می گید نظام، دولت و حکومتش
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠٧/٠٨
٠
٠
منظور از مرگ بر آمریکا مرگ بر دولت آمریکاست. این رو همه میدانند. نیازی به توضیح نیست..
میلاد
میلاد
٩٢/٠٧/٠٦
١
٢
من اصلا امیدوار نیستم که تحریم ها،حالا حالا ها برداشته بشه....فقط این مسئله یه موج امیدواری به وجود اورده!
میلاد
میلاد
٩٢/٠٧/٠٦
١
٢
یه سوال....تلفن آقای روحانی ترجمه سر خوده؟!خخخ
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠٧/٠٦
٢
٠
هرچند مخاطب سوال شما من نیستم اما جهت آگاهی تان عرض میکنم که: استفاده از مکانیسم ترجمه همزمان در این مواقع صورت میپذیرد.
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٦
١
٠
خخخخخخ
Mahziar
Mahziar
٩٢/٠٧/٠٧
١
٠
مستر میلاد , دکتر روحانی انگلیسی و عربی رو بصورت روان میتونن صحبت کنن.چرا ترجمه همزمان و سرخود!!!!!!؟
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
حتما دیگه... خخخ... ولی گفتن انگاری خودش نحرفیده که... یه کوچولوشو خودش حرفیده... تو همین زمان کوتاه بش فارسیم یاد داد.... رییس جمهور ینی این....:))))
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
بسمه تعالی: خب مسلما ارتباط مثبت ایران و آمریکا بی تأثیر بر مسائل اقتصادی و سیاسی و اجتماعی ایران نخواهد بود. مسلما با عنایت به روانی بودن و کاذب بودن افزایش قیمتها به سرعت تأثیر کاهشی بر نرخ طلا و ارز رو در پی خواهد داشت. اما با توجه به تجربه سالهای متمادین بازار ایران (که قیمت کالایی که گرون میشه دیگه هرگز پایین نمیاد و به قیمت اولیه برنمگرده!) نباید انتظار داشت که قیمت کنونی کالاها به قیمت های قبل از تورم برسه. یعنی تأثیر محدود خواهد بود. اما در بعدهای سیاسی و جایگاه سیاسی ایران در منطقه و بسیاری از مسائل دیگه موثر خواهد بود. جایگاه ایران در منطقه و در حل مسائل افغانستان و عراق و اخیرا سوریه خود گویای مسئله است و آمریکا با عنایت به این جایگاه تصمیم به عادی سازی روابط خود با تهران داشته است. به هر حال اتفاق فرخنده ای است که با عنایت به فرمایش رهبری عزیز نباید منجر به ذلت و خواری ایران اسلامی شود و با نرمشی قهرمانانه و توجه به خون مبارک شهدا، در راستای احیا منافع ایران اسلامی گام های اساسی برداریم.. (وای چقد حرف زدم)
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠٧/٠٦
١
٠
بسمه تعالی: خب مسلما ارتباط مثبت ایران و آمریکا بی تأثیر بر مسائل اقتصادی و سیاسی و اجتماعی ایران نخواهد بود. مسلما با عنایت به روانی بودن و کاذب بودن افزایش قیمتها به سرعت تأثیر کاهشی بر نرخ طلا و ارز رو در پی خواهد داشت. اما با توجه به تجربه سالهای متمادین بازار ایران (که قیمت کالایی که گرون میشه دیگه هرگز پایین نمیاد و به قیمت اولیه برنمگرده!) نباید انتظار داشت که قیمت کنونی کالاها به قیمت های قبل از تورم برسه. یعنی تأثیر محدود خواهد بود. اما در بعدهای سیاسی و جایگاه سیاسی ایران در منطقه و بسیاری از مسائل دیگه موثر خواهد بود. جایگاه ایران در منطقه و در حل مسائل افغانستان و عراق و اخیرا سوریه خود گویای مسئله است و آمریکا با عنایت به این جایگاه تصمیم به عادی سازی روابط خود با تهران داشته است. به هر حال اتفاق فرخنده ای است که با عنایت به فرمایش رهبری عزیز نباید منجر به ذلت و خواری ایران اسلامی شود و با نرمشی قهرمانانه و توجه به خون مبارک شهدا، در راستای احیا منافع ایران اسلامی گام های اساسی برداریم.. (وای چقد حرف زدم)
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
اومممممم ! اِممممممم ...نمیدونم:| اصن اقتصادو اینارو دوس ندارم:|
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
سیاسته خواهرم!نه اقتصاد!
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
به نظرم خیلی تاثیر داره..تمام مشکلات الانمون ازسر همین قطع و روابط و این تحریم هایی هست که سالهاس داره تمدید میشه و به ملت فشار وارد میکنن...البته فقط به نفع ما نخواهد بود به نفع همه منطقه س..حتی خود امریکا..چون میدونه که ایران درخاورمیانه نقش مهمی رو ایفا میکنه...و قدرتمند هست....
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٦
١
٠
الان خیلی از تحریم ها داره برداشته میشه خوشبختانه :)))
aaasaeid
aaasaeid
٩٢/٠٧/٠٦
٢
٣
من که هیچ امیدی ندارم . آب آمریکا با ایران تو یه جوب نمیره این انرژی هسته ای و بهانه گیری ها سر سلاح هسته همش بهانست مشکل آمریکا با کلیت ایرانه . اگه فناوری هسته ای رو به کل تعطیل کنیم بازم یه بهانه دیگه وجود داره براشون.
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
منم که حرفی نمیزنم...بابام گفته ساکت باشم سر این مسائل...
sherlok
sherlok
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
تو دیگه بزرگ شدی . باور کن!
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
دخدر خوب:))
نارسیس
نارسیس
٩٢/٠٧/٠٧
١
٠
چرا ساکت باشی؟ حرفی برای گفتن نداری؟ یار از حرف زدن می ترسی؟ می خوای از بابات بپرس برای چی؟
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٧/٠٦
١
١
من نمیدونم چرا هیچ وقت نفهمیدم چرا باید امریکا بقیه را تایید کنه که اونها بتوانند کارهاشون بکنند!»ثلا چرا باید امریکا قبول کنه که انرزی هسته ای ما صلح امیزه تا بقیه جهان قبول کنند!خودمم میدونم ها!صحبت قدرته!بین نظرات یکی از دوستان مذاکرات با ابر قدرتها را نفع دانسته بود و یک جنبه مثبت!ولی به نظرم احتیاط واجبه!سیاست امریکا هیچ وقت عند الله کاری نمیکنه!نمیخوام بشه ایران مثله عربستان یا قط که بخوان اب بخورند باید از امریکا اجازه بگیرند!نبایدم بشه!اگه مواضعمان حفظ بشه زیر سلطه نریم به بهانه مذاکره عروسک دستشان نشیم و استقلال ایرانیمون حفظ بشه خوبه!اما اگه به عاقبت کشورهای غیر ابر قدرتی که فقط شدند دست اموز امریکایی ها نه خوب نیست!باید دید چی میشه!الان برای قضاوت حتی برای نظر خیلی زوده!
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠٧/٠٨
٠
٠
قدرت نظامی که آمریکا داره یکی از فاکتورهای برتری طلبی اش است.. بعد از جنگ جهانی دوم و به خصوص پس از اتمام دوران جنگ سرد این موقعیت ممتاز برای آمریکا وجود دارد که خود را حامی منافع ملتهای جهان بداند.. هرچند که امری است غلط! آینجاست که پیشنهاد مکرر ایران نسبت به تغییر ساختار سازمان ملل معنا پیدا میکند. مکانیسم شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل. و خیلی دیگر از مسائل..
m-nik110
m-nik110
٩٢/٠٧/٠٦
١
٠
میگم اگه امریکا با ایران توافق کنه!یعنی دست برمیداره از جنگ روانی و نرمش!مثلا شبکه هایی که ضد نظام ایرانه جمع میکنه!یا کارهایی که داره برای از بین بردن اسلام به کمک اسرائیل میکنه!نمیدانم با عقل جور در نمیاد!نمیتونم سازش امریکایی ها را باور کنم!اونها به چی ایران نیاز دارند!؟
نارسیس
نارسیس
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
چهار سال پیش تو دیدار دانش اموزا با رهبری ک تلویزون نشون داد. رهبر گفت خطاب ب دانش اموزا که با وجود اینکه امریکا ابرقدرت است و اقتصاد دنیا دستشه. تو سیاست کسی رو حرفش حرف نمیزنه هر وقت بخواد میریزه و حمله میکنه خلاصه گفت باتمام این ها چرا آمریکا اینقدر با ایران دشمنی میکنه؟ گفت برید جواب این سوال رو پیدا کنید. اصل قضیه چی؟ هسته ای یک بهانه کاملا سیاسی.. پیشنهاد میکنم این رو هم به بحث بگذاریم چرا امریکا در عرصه های مختلف با ایران دشمنی میکنه؟؟ از چی نگران؟؟ تحریم علیه ایران همون روزهای اول سال 58 رو شروع کرده بعد هم جنگ8ساله.. و تا امروز به انواع و اقسام روش ها.. بگید چرا؟ واقعا ایران چی داره؟ که اون نداره ؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
ادمین چرا منو تایید نمیکنی
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
تحریــــــــــــمین
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٧/٠٦
٣
٣
ادمین من چن روز پیش این مطلب رو فرستادم.جالا شما اومدی یکم متنو تغییر دادی ب نام خودتون گذاشتی؟ قبلن یه بار این موضوع تکرار شده یود
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/٠٦
٠
١
:/
sherlok
sherlok
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٢
ااگه اسرائیل بذاره اوضاع خوب میشه. لابی اسرائیل تو آمریکا خیلی قویه. اونها اعتقاد دارن عوض شدن رییس جمهور هیچ چیز رو تغییر نمیده و این کلا سیاست ایرانه که تا ابد میخواد با اسرائیل سر جنگ داشته باشه.
نارسیس
نارسیس
٩٢/٠٧/٠٧
٢
٠
اسرائیل اشغالگره.. بدون اینکه هیچ نظارتی رو بپذیره سلاح اتمی داره.. دائم تو منطقه داره خرابکاری میکنه.. دنبال نیل تا فرات... لابی صهیونیست است که با ایران دشمنی داره.. و ایران هم زیر بار حرف زور نمیره.. این اسرائیلی ها هستند که مردم دنیا رو مثل گوسفد میدونن و میخوان تمام ثروت های دنیا رو مال خودشون کنن... افتخار مکنم ک کشوری دارم ک با همچین موجود خبیث و اژدهای هفت سری شجاعانه میجنگه
Vania
Vania
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
مسلما بی تاثیر نخواهد بود.اما همونطور که بقیه گفتن نباید طوری باشه که شرافت و مصالح کشور و خصوصا ملت از بین بره.ول خب قبول این که روابط بخواد عادی بشه سخته و تا حدودی غیر قابل باور.آمریکا حامی اصلی اسرائیله.ازونسرف بخواد روابطش رو با ایران هم بهبود بده.که مخالف سرسخته اسرائیله.چه جوری میشه اونوقت؟از طرف دیگه الان همه دنبال منافع خودشونن.پس باید حساب شده عمل کرد حسابی!
Vania
Vania
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
فقط امیدوارم هر اتفاقی قراره بیفته دودش به چشم مردم نره!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٧/٠٧
١
١
کلا آمریکا با ایران مشکل داره، ایران هم با آمریکا ...این اتفاقها هم موقتی هستش.این مسئله درست بشو نیست که نیست چون نه امریکا در مورد مسئله هسته ای ایران کنار میاد نه ایران از حقش میگذره///نمی بینید همین جمعه با اینکه آقای روحانی با اباما صحبت کرده از اونور ملت باز تو نماز جمعه شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر آمریکا سر دادن! (همیشه یه عده هستن که کارشکنی میکنن اگه قرارباشه یه چیزای هم درست بشه) در کل حرف من اینه که : آب آمریکا و ایران تو یک جوب نرفته و نخواهد رفت به این سادگیها...
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٧
٠
١
هههههههههه.... دممون گرم واقعا....با دست پس میزنیم با پا پیش میکشیم...خخخخ
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
هر اتفاقی که میوفته بیوفته و من دلم میخواد رو مردم فشار کمتر و کمتر بشه
r_detective
r_detective
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
گه بتونن جوری با هم کنار بیان که به نفع ما باشه خوبه
r_detective
r_detective
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
اصلا آمریکاییها چیکاره جهانن که باید به اونا جواب داد؟
Niva
Niva
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
الان یعنی منم سانسور چدم... پس نزرم کو؟
farzaneh_h
farzaneh_h
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
بنده نظر خاصی ندارم :)).
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
بنده ام كه نظرت برام نظره :)‌پس نظر خاصي ندارم :))
آبان
آبان
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
تحریم ها الان مثلا تو رشته خودم بگم/ استادمون میگفت تو یکی از بیمارستان های تهران یه دستگاه پزشکی که خیلی پرکاربرد هست خرابه و باعث میشه نتایج آزمایشات اشتباه بشه مهندسهای پزشکی هم چاره جز تعمیر موقتش ندارن اونم با ابزار دم دستشون ولی خب چون قطعه اصلی تو ایران نیست و به خاطر این که تحریمیم نمیشه تازه این فقط تو یه بیمارستان و در مورد یه دستگاه هست به عبارت دیگه این یه چشمه اش هست/ تحریم همه چی رو تحت تاثیر قرار داده/ مذاکره با اصول سیاسی درست و در چار چوب قوانین و معیارها که حق کشورمون رو حفظ کنه هم باعث ایجاد صلح بین دو کشور میشه و هم باعث پیشرفت ایران/گسترش ارتباط با آمریکا میتونه کلی برای ایران سود داشته باشه/ایران این همه ثروت داره(حالا درسته به خوبی تا الان ازش نگهداری نشده)ولی بازم میشه شروع کرد/این که انرژی و صنعت هسته ای حق ایران هست شکی نیست/ما هم حق استفاده صلح آمیز از این نعمت رو داریم چرا که در پزشکی دارو سازی تولید برق و .... استفاده داره/آمریکا خودش سلاح هسته ای داره و از این سلاح علیه مردم ژاپن هم استفاده کرده پس تهدید دونستن ایران در منطقه زیاد درست نیست چرا که با این سلاح خود آمریکا تهدید جهانی محسوب میشه! غیر از اینه؟/غیر آمریکا خیلی از کشورهای اروپایی هم از این تکنولوژی و صنعت بهره مند هستن/امیدوارم آقای روحانی بتونه از حق مردم ایران دفاع کنه و جهان هم به ایران و مردمش و حقشون احترام بذاره تا اوضاع بهتر بشه/روحانی خدا پشت و پناهت/ایشالا موفق باشی
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٧/٠٧
٨
٣
هعییییییی.ما که داریم میسوزیم خدایی.خدا بسازه برای آیندگان.انشاالله هرچی درسته همون اتفاق بیفته.ولی خوشم میاد از آقا روحانی.خوشحالم از رایی که دادم بهش.
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
:))
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٨
٠
٠
بذار بعدا سلامت می کنم
نارسیس
نارسیس
٩٢/٠٧/٠٧
٤
١
به نظرمن این ساده لوحی محض که فکر کنیم دشمنی که حتی قبل از انقلاب و در زمان شاهنشاهی نسبت به مردم ایران دشمنی کرده حالا یکهو ب فکر برداشتن تحریم ها و دوستی و محبت و بازی برد برد و... بیافته!! امریکا همونی ک بوده
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٧/٠٧
١
٠
بنده هم معتقدم 34 پنج سال دشمني به اين راحتي ها از ياد نميره!! مگر اينكه فراموش كنيم، چي بوديم ، چي شديم...... خونهاي ريخته شده رو فراموش كنيم.....
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٧
٣
٢
بالاخره کشور نیاز به پیشرفت داره !!
n-rezapour
n-rezapour
٩٢/٠٧/١٠
٠
٠
وا؟! خب مگر نیاز به پیشرفت با چیزی جز همت و کار و تلاش خود مردم مون تامین میشه؟..اصلا داریم؟؟
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٧
١
١
من که موفقیتی در رابطه با آمریکا نمیبینم به 2 دلیل : 1-دشمن درجه 1 ما که همون رژیم صهیونیستیه رفیق درجه 1 آمریکاست/2-آمریکا از اول سیاست دگانه داشته و داره یعنی هر لحظه ممکنه یک حرفی بزنه هرچی بوده و نبوده رو ببره زیر سوال ! کی به کیه !(تو آمریکا رو میگم) || و اما در مورد اتفاق های اخیر فکر هنوز چیز 100% وجود نداره ولی خب من چشم آب نمیخوره ...
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠٧/٠٨
٠
٠
در عالم سیاست بین المللی با ارزش ترین مسئله که در تمام مسائل و موضعگیری ها دخیله مسئله منافع ملی است. امنیت ملی و منافع ملی دو مقوله جدانشدنی و اساسی برای هر کشوری است که آمریکا نیز از این قاعده اساسی مستثنی نیست. خب دولتمردان ایرانی هم باید از این شیوه درس گرفته و در راستای جریان آب شناور شوند... با توجه به منافع و ارمانها و ارزشهای ملی.
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٨
٠
٠
تا زمانی که خود مسئولین نخوان اقتصاد درست بشو نیست و به امریکا هم ربطی نداره
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٨
٠
٠
تمامشبازی سیاسی.................امریکا منتظر یک فرصت سر ایران و سوریه رو زیراب کنه..................اگر واقعا می خواستن روابط حسنه داشته باشن از گفتن اینکه ما تماس گرفتیم حراس نداشتند
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٧/١٠
١
٠
سلام ... رابطه كه بده . در حد سلام عليك خوبه . گاهي هم باهم بروند چايي بخورند
ali007
ali007
٩٢/٠٧/١٤
٠
٠
ولی الان که حرف های دوپهلو میزنه اوباما فک نکنم اوضاع بهتر بشه.
h_hadiyas
h_hadiyas
٩٢/٠٧/١٨
١
٠
ب قول مقام معظم رهبری ب دولت خودمان اعتماد داریم ولی ب آمریکا نه! آدم زیاد نباید دل خوش کرد ب این آمریکا...!
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٨/٠٦
٠
٠
خوب مسلم هست که نباید یک جوری پیش بریم که طرف تمقابل فکر کنن ما خیلی خیلی مشاقیم که رابطه داشته باشیم .. . وگرنه تفکر آنها بر این میشود که تاثیر تحریم ها ما را تسلیم کرده و در نتیجه بیشتر تحریم میشویم تا حاضر به توقف همه ی فعالیت های هسته ای شویم....در حالی که این همه سال تحریمیم.