خانه انجمن راهکارهای جوانی کردن
٢٤٧٧
٤٧٦
sm-mousavi

راهکارهای جوانی کردن

راهکارهای جوانی کردن

این روزها جوانی کردن هم برای ما معضلی شده است. یک عده می‌گویند جوانی یعنی عشق و حال کردن و تا چشم به هم بزنی جوانی‌ات تمام شده رفته پی کارش. یک عده هم می‌گویند در جوانی پاک زیستن شیوه پیغمبری است و باید در جوانی پاک زیست، که البته حرف هر دوتا هم درست به نظر می‌رسد.

یادتان هست که اول هفته مطلبی گذاشتم در مورد چگونه جوانی کنیم، اگر یادتان نیست لینکش را در پایین می گذارم مطالعه کنید

بر طبق در خواست شما که گفته بودید از حاج آقا در مورد راهکارهای جوانی کردن بپرسید، امشب از خود حاج آقا دعوت کردم تا به صورت آنلاین به سوالات شما  پاسخ دهند.

لطفا سوالات خود را به صورت جزئی و مصداقی بپرسید.

نکته قابل توجه این که این انجمن صندلی داغ نمی باشد، لطفا از پرسش سولات نامربوط خودداری کنید.

http://jeem.ir/pagetwo.php?type=13&print=2&id=8484

٩٢/٠٧/٠٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج اقا سلام. از دید اسلام چگونه میتوانیم جوانی اسلامی کنیم.
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام دوست خدا
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
يك سوال كوچك پرسيدي قرار شد جز به جز جلو بريم
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
هر طور راحتین.
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
سلام و عرض ارادت خدمت حاج آقا سوری گرامی و سید موسوی عزیز
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام به روي ماهتون
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٢
٠
من یه سوال دارم ازمهمان اصلا برای خانومها درایران چیزی به اسم جوانی کردن وجود داره؟داریم همچین چیزی والا
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام یادم رفت..ببخشید سلام وقت بخیر
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج آقا یک سوال داشتم؟ با توجه به امکانت و شرایط فعلی و حال حاضر به نظر شما یک جوون چه تفریح هایی میتونه بکنه که متضاد با اسلام و اخلاقیات هم نباشه؟
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام ... خب ما دخترها چجوری باید جوونی کنیم ؟ جوونی الان فقط مختص پسرها شده ...ما چجوری جوونی کنیم که هم مورد قبول اسلام باشه هم خودمون از جوونی چیزی بفهمیم...
mr.mamad amin
mr.mamad amin
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام بر جوانان پر سوال و پر انرژی جیم و حاج آقا سوری
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام بر همگی......................و یک سلام ویژه خدمت حاج اقا سروری خوش امدید،امیدوارم این چند ساعت خاطره خوبی برای شماباشد و انشاا... شما هم جیمی شوید تا ما همیشه از وجود شما فیض ببریم
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
بنام خدايي كه جوونا رو دوست داره خصوصا جوونايي كه تو تيم بندگي قهرمان هستند سلام .بنده امشب توفيق پيدا كردم كه خار گلستان شما باشم و از زيبايي گل وجودتان آبرو بگيرم .از قديم هم گفتند : هرچيز كه خوار آيد روزي بكار آيد امشب شايد بكار آيم و خدمتي كوچك به شما دوستاي خداوند داشته باشم اما از باب آداب گفتگو لازمه چند تا نكته رو خدمتتون تقديم كنم 1. بنده همه چيز بلد نيستم .به اندازه فضلي كه از خدا گرفته ام اگر سئوالات دوستان را بلد باشم پاسخ ميدهم و الا جستجو ميكنم و پاسخ ميدهم 2. خيلي خوبه كه از تمام حوزه هاي جواني كردن گفتگو نشه چون به سر وساماني نمي رسيم حداقل يك يا دو موضوع باشه البته با انتخاب شما . گر چه اگر از هزاران حوزه هم وارد بشويد بنده مكلفم اگر داشته اي دارم تقديم كنم 3 . گفتگوي بنده در حوزه نظر است نه تبديل به يك فرايند و انكه ان را فرآيند ميكند خد انسان است و بس حالا اين شما و اين برادر شما
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام حاج آقا .
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
عرض سلام خدمت شما/اختیار دارید شما گل سرسبد هستین نه خار گلستان
Paeez
Paeez
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام:)ما هم دوان دوان خودمونو رسوندیم:)یه وضعی بود:)خوش اومدین:)
سحر
سحر
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام خوش اومدین :)
Paeez
Paeez
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
پس موضوعاتو بگین ما حول همونا سوال بپرسیم
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:) خوش اومدین:)
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام و التماس دعا :)
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام وقت به خیر خوش اومدین
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ما موضوع می گیم ..شما حولش دور بزنین ...
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام :)
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج اقا یک سوال فنی.................اگر جوان امروزی بره تو خیابان فوتبال بازی کنه همه می گن زشته یا می گن برین یه جای دیگه و ساکت باشین................اگر سر کوچه واسته میان به جرم اراذل و اوباش می گیرنش..................اگر تو خیابانهای شهر با ماشین یا موتور عقده هاشو خالی کنه گواهینامش باطل میشه و وسیله نقلیش توقیف میشه.............الان ما قشر مظلوم جوان چه تفریحی کنیم
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اجازه بدهيد يك سلام به همه بكنم مجبور نشم وارد ايستاديوم فوتبال بشم و تو رو در واسي با همه دست بدهم . فكر كنم ديگه وقت نشه . پس سلام به همه گلايي كه سلام دادند و سلام خواهند كرد. خواهش ميكنم در بخش خود مطالب بنده سئوالات رو بنويسيد كه در يك بخش پاسخگو باشم
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
به روی چشم حاج اقا
دایی جان
دایی جان
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
درود بر شما ! بگذریم از این همه ابزار جوانی کردن در سراسر دنیا و (این تفریحاتی که همه جوونای دنیا دارن) وجود داره ! در همین اسلام خودمان بسیار تاکید شده بر ورزش به خصوص تیراندازی،اسب دوانی و شنا !! ایا وظیفه مملکت اسلامی نیست زمینه دسترسی جوانان با هزینه ادک رو به این سه عنوان فراهم کنه !جوون ایرانی امروز با مشکلات عدیده ای روبروست چرا که بواسطه استعانت از ایه شریفه "ان الذین قالو ربنا الله ثم استقامو..." با عشق قبول کرده تا راه خدارو پیش بگیره.حالا این درسته که همیشه جوون رو مقصر بدونیم در بحث جوانی ! الان به جرات میتونم بگم تنها تفریح اکثر جوونای مشهدی شده حرم !! من نمیگم بده اما از دیدگاه همه حرم شاید تفریح بحساب نیاد ! سوال اصلی من هم با توجه به همه این چیزایی که گفتم اینه که الان چجوری جوونی کنیم که هم خودمون خوشمون بیاد هم خدا؟؟
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
شنا جلسه ای حد اقل 10 هزار تومن/ اسب دوانی و تیر اندازی هم که الی ماشاالله
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
چرا به جاي اين‌كه ذهن جوانم را درگير علم و دانش و كشف و رشد فضايل اخلاقي و اجتماعي كنم كه سختي اندك دارد و سعادت رحماني، سراغ گناهي بروم كه لذت اندك دارد و فضاحت طولاني.ایا این جمله یعنی اینکه جوان همش باید تو کتابخانه . مسجد و حسینیه باشه؟جوانی کردن یعنی فقط همینا.
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام بر دوستان و حاج آقا سوری....
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سوال فنی دوم.............اگر جوانی پاک بودن است چگونه پاک باشیم..............در جامعه ای که بیشترش شده بدحجابی و گناه................در جامعه ای که یکی از عوامل دور کننده گناه یعنی ازدواج دارد غیر ممکن می شود
m-mousavi
m-mousavi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سوال من در مورد جونهای هست که زمان ازدواجشون سالهاست گذشته ولی به هر دلیلی نتونستن ازدواج کننن و تشکیل خانواده بدن (مخصوصا پسرها) و خب از اونطرف فشارهای جنسی روشون هست و براشون مشکل ساز شده //میخواستم بدونم باید چیکار کنن که هم در ورطه گناه نیفتن و هم از این وضعیت که دارن خارج بشن؟.خداوند فرموده باید جوانها زود ازدواج کنند تا به گناه کشیده نشوند و اگر نمیتوانند باید صبر پیشه کنن.//خب سوالی دیگه ای هم که اینجا پیش میاد اینه که بعضیها مثلا 15 یا 20ساله از زمان بلوغشون گذشته و مثلا 30 یا 35 سال سن دارند و هنوز هم مجرد هستند/آیا گذینه صبر هنوز هم برای این افراد صدق میکنه و به نظر شما منطقیه؟(و در آخر اینکه ایا ازدواج موقت رو برای این افراد توصیه خوبی میدونید یا نظر شما صبر پیشه کردن هست؟) با تشکر (اشکمهر آشتروان)
دایی جان
دایی جان
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جای این سوال اینجا نبود هاااا ! ما کاربر 13 یا 14 ساله هم داریم هااا :| بعدشم چواب این سوال واضحه دیگه ، یا ازدواح یا تقوا پیشه کردن
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
خب چرا مخصوصا پسرها..خانومها هم هستن دیگه
mhv
mhv
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
داشته باشیم! این انجمن راهکار جوانی است ، نه نوجوانی!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دایی جان بالاخره یه جایی باید جواب گرفت..............همون کاربر 13،14ساله فردا همین مشکل براش میاد و فرصتی نیست که دربارش بپرسه
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جوان در اسلام چه جایگاهی داره؟
Niva
Niva
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام .. لطفا اگر وقت شد در مورد حضور دختر ها و پسرها در فضاهای مجازی مثل اینجا که جزو تفریحات محسوب میچه هم صحبت کنید و بگید مچکل داره یا نه؟ ممنون.. التماس دعا
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دوستان موافقین یه موضوع بندی کنیم که خیلی پراکنده و از این شاخه به اون شاخه نشه؟ موضوعات پیشنهادیتون چیه؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
بله.................اصلا خود حاج اقا موضوعات رو بگن و ما سوالات خود را بپرسیم
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام خوش آمدید به نظر من میزان امکانات برای جوونی کردن اینجا خیلی کمتر از سایر کشورهاست بنابراین به نظر شما این انرژی که در جوانان وجود داره کجا باید تخلیه بشه؟!بلاخره جوونی که در تمام هفته مشغول درس ،کار ویا.........هست دلش جایی رو میخواد که بتونه با همسن و سالای خودش تو یه محیط سالم ساعات خوبی رو داشته باشه ولی متاسفانه نیست...مخصوصا برای ما دخترها که خیلی کمتر از آقا پسرهاست ؟!
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دقیقن .. واسه مادخترها دیگه جوونی کردن وجود نداره ...
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
بهتره اول یه تعریف درست از جوونی کردن بگیم... یا اصن جوونی. شاید جواب خیلی از سوالا توش باشه..
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
بذاريد با يك موضوع شروع كنيم : اول تعريف جووني رو دوستان داشته باشند بعد توقعات و شكل رسيدن به توقعات رو كه از تعريف درست جواني بدست مياد گفتگو كنيم . بسم الله شما چي ميگين ؟
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
موافقم
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خوبه
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جوانی یعنی شادابی........یعنی تحرک در تمام زمینه ها و شاد بودن و تفریح کردن............جوانی یعنی کار کردن و ایجاد یک زندگی جدید با یک نفر به اسم یار؟؟!!
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خواهشا در همين قسمت گل افشاني كنيد
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ججوونی به نظرم ینی فرصتی برای انجام کار های بیشترو زمان کسب تجربه
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب جوونی کردن یعنی لذت بردن از زندگی ... یعنی ساختن آیندت ... بهترین دوران زندگی آدم! البته نظر منه ...
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
پس سوالا اون بالا چی
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
چرا به جاي اين‌كه ذهن جوانم را درگير علم و دانش و كشف و رشد فضايل اخلاقي و اجتماعي كنم كه سختي اندك دارد و سعادت رحماني، سراغ گناهي بروم كه لذت اندك دارد و فضاحت طولاني.ایا این جمله یعنی اینکه جوان همش باید تو کتابخانه . مسجد و حسینیه باشه؟جوانی کردن یعنی فقط همینا.؟؟؟؟؟؟
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جوانی یعنی دوره ای که انسان در اون بیشترین انرژی و بیشترین زمان و بیشترین هیجان و تمایلات و ... رو داره و باید بتونه از این دوره به بهترین نحو استفاده کنه
سحر
سحر
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
موافقم
Paeez
Paeez
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جوونی یعنی هیجان یعنی بهترین دورانی که اگه خوب بسازیش آیندتو ساختی،توقعات زیادی نداریم!به عنوان یه خانوم تو این شهر چه جوری تفریح سالم کنم که نه خودم بسوزم نه دیگران:|جوونی یعنی کلی تنوع طلبی که توت موج می زنه به نظر شما چه جوری این همه تنوع که از ذات انسانه رو برطرف کنیم؟با کدوم امکانات؟
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جوونی یعنی فارغ بودن از مشکلات یعنی دوره ای که انرژی صرف کردن زیاد جوونی کردن یعنی تفتوت داشتن و خیلی چیز های دیگه.
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جوونی یعنی بهترین فرصت عمر برای کسب تجربه برای آینده یعنی برای ساختن آینده باید از الان شروع کرد
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جوونی یعنی لذت بردن از زندگی...:)
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جوانی یعنی اوج انرژی و فعالیت ت و احساس..زمان رسیدن به خواسته ها و نقطه عطف زندگی
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اول از همه سلام به همگی.....من جوونی رو تفریح درکنار ازدست ندادن زمان و به تباه نکشیدن اینده,یه عالمه برنامه واس انجام دادن که به دلایل مختلف گاهی نمیشه انجامشون داد......شادی,انرژی....
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
به نظر من هم جوونی یعنی بتوانیم از فرصت های زندگی در راه پیشرفت کمال و بُعدهای انسانی در شعاع خط و مرز های اسلام استفاده کنیم.
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
رفقاي گل ديگه چه مي فرمايند ؟
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
این که با توجه به امکانت و شرایط فعلی و حال حاضر به نظر شما یک جوون چه تفریح هایی میتونه بکنه که متضاد با اسلام و اخلاقیات هم نباشه؟
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جوونی ینی استفاده کردن از تمام فرصت هات اما تو راه درستش...
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جوونی فقط همین چند ساله....اما این روزا به ما اجازه لذت بردن از همین دوره کوتاهو نمیدن :(
maede
maede
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جوونی یعنی دورانی پر از هیجان!یعنی یه دوره ای که دوست داری تفریح کنی و یه جورایی هیجاناتت رو خالی کنی!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من سوالم بیشتر در مورد یکی از تفریح ها و وقت گذرونی های جوان های این دور و زمونه است،مثلا این که بشینیم پای کامپیوتر (بازی کردن و یا هر کار دیگه ای) و یا با اینترنت سر خودمون رو گرم کنیم(به صورت استفاده صحیح) آیا مشکلی به این کار وارد هست از نظر اسلام یا نه ؟
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب منه دختر چجوری جوونی کنم که هم خدا ازم راضی باشه هم خودم ازجوونیم راضی باشم ؟؟
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٢
٠
حاج آقا واسه ما جوونا تفریحی که وجود نداره....تفریحمون چیه :اینکه با دوستامون بریم بیرون شهر یا باغ دوستان که واسه یک روز خوش بگذرونیم...خدا شاهده ما توی این چند باری که بیرون شهر یا جایی رفتیم هیچ کار خلاف شرع یا اشتباهی ازمون سر نزده...اما بیرون شهر رفتن رو خانواده ها بد میدونن یا میگن چه معنی داره...این یعنی بیرون شهر که نمیتونیم بریم...توی شهر هم که تفریحی وجود نداره...آخه تکلیف ما چیه؟؟...یعنی واقعا بیرون شهر یا باغ رفتن مشکلی داره؟؟ :(
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دخترا که همینم ندارن!!!
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
البته حاج اقا برای بدست آوردن موقعیت هایی که الان داریم یا میتونیم بدست بیاریم بازم کلی مانع میزارن جلومون
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
همیشه خدا رو شکر کردم که پسر بودم حاج آقا آخه اگه دختر بودم چه طوری لذت فوتبال و استادیوم رفتن و والیبال و راحت و آسون لباس پوشیدن و بدون مزاحم بودن رو تجربه می کردم؟
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:( :( داغ دلم تازه شد!
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اوخی
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
الن مشخصه که خیلیییییییییییییییییییییییییییی خوشحالین چون دارین دل ما رو آب میکنید
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دوستاني كه عجله دارند كه بريم سراغ يك موضوع خدمتتون عرض كنم كه ممكنه يك مشكل پيش بياد و اون به نتيجه نرسيدن بحث باشه . آخه وقتي ما تعريف درستي مثلا از ميخ نداريم نميدانيم كاربدش چه خواهد بود اونوقت به جاي اينكه ميخ رو بكوبيم تو ديوار مي كوبيم تو مخ كسي ؟ پس بذاريد تعريف واحدي داشته باشيم بعد اينطور سريعتر به نتيجه ميرسيم؟ ضمنا من هم نماينده خدا نيستم و يا نماينده مسئولين . من خودمم مثل شما داريم مشورت مي كنيم نه مطالبه گري
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
آهان!خب ینی داریم چاره پیدا می کنیم؟!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
موافقم. شما بفرمایید
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ما این وسط سوالامونم می پزسیم یادمون نره ..جوان است و الزایمر دیگه
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج آقا؛ الان جوونی یعنی پسر بودن! خب منم هیجان رو دوست دارم, استادیوم رفتن رو دوست دارم, دوست دارم با دوستام برم بیرون, ولی خیلی از دیدگاه ها این کارهارو واسه من منع میکنه , چرا مادخترها اینقد مظلوم واقع شدیم آخه؟:(
zza
zza
٩٢/٠٧/٠٤
٢
٠
به نظر من در جوانی واجبات را انجام بدیم و گناه نکنیم بعدش هر چی خواستیم تفریح کنیم نظر حاج اقا چیست؟
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من نظرم رو اخر نظر ها خدمتتون تقديم ميكنم
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
مثن تو 70 سالگی پاشیم بریم بستنی بخوریم با دوستامون بییرون؟خیلی از تفریحات مختص جوونیه !
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
این حرف که منطقی نیست!!!.
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب اون موقع هم میریم با دوستامون ولی من الان دوس دارم تو محیط سالم تفریح داشته باشم ،واجبات هم در کنارش انجام میدیم چرا آنقدر سخت میگیرید گاهی
zza
zza
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
نه من میگم تو جوانی تفریح کنیم اما در کنار انجام واجبات و عدم انجام گناه
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
میگن تو پیری هر گبری میشه پرهیزگار ما برعکس عمل کنیم یعنی
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب من نظر خودمو گفتم :|
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سخت ترین کار همینه!! اگه گناه نکنی و واجبات و انجام بدی ینی درجه ی تقوا... البته فک کنم... که سخته
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
منم منظور علی بود حالا اگه تایید نشد!!خخخ ببخشن!
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج اقا در جوونی برای اینکه شیطان از ما دور بمونه چه کارهایی میتونیم بکنیم؟؟؟؟
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب حلج آقا تعریف شما از جوانی چیه؟
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج آقا* اشتباه تایپی بود
zza
zza
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اقای موسوی یک لحظه میشه تخته رو روشن کنید یه سوال دارم ازتون
mhv
mhv
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
بگید
zza
zza
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
مگه ادمین هستین؟
mhv
mhv
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
روز های فرد منم
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
شما مگه ادمین وکیلی را نمی شناسید:((
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
الان جوون بودن = پسر بودن :|
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
همه گفتن نظراشون که حاج اقا بگن ایا؟؟؟؟؟؟؟؟
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اما نظر من . اجازه بدهيد كه نظر من نظري باشه كه از همون حوزه فكري ترشح ميكنه و اون دين است باشد پيامبر فرمودند : جواني شعبه اي از جنون است ؟ شما بگيد اين جنون يعني چي ؟ يعني جوونا خل اند يا گل اند ؟ يعني جووني برابر است با نفهمي يا پر انرژي ولي معقول ؟ يعني ...
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
یعنی تو جوونی ممکنه هر کاری بکنین.!!!!!!!!
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
به نظر من همش ، بعضی ها قدرت کنترلش رو دارن بعضی ها نع
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
این یعنی امکان داره جوون اشتباهاتی بکنه...یعنی امکان خطا واسه یک جوون هست...
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب جنون تو معنای لغویش ینی دیوونگی! ینی کاری رو بدون عقل انجام دادن.. فک کنم چون جوونا پر از انرژی هستن ممکنه کاری رو بدون عقل انجام بدن از روی جنون..
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب جوونی یعنی یه چیزی بین نفهمی و پرانرژی و معقول بودن...یه حد وسطیه ! دیگه.. ینی دوست داشتن تجربه کردن خیلی چیزا! اومممم...همین!
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جنون از مادهٔ جن و به معنای پوشیدگی و استتار است
Paeez
Paeez
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جوونی اگه درست هدایت نشه به همون نفهمی و جنون هم سوق پیدا می کنه اما اگه درست هدایت بشه و بسترش مناسب هر دم ازین باغ گلی سبز میشه:)این جنون یعنی همون هیجان و به نوعی کله آدم بوی قرمه سبزی دادنه!یعنی دوست داری ریسک کنی موفق شی همون غروری که هرجوونی داره
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جووانی یعنی شادابی خیلی زیاد،هیجان بالا............که گاهی اینها باعث میشه به خود فرد یا دیگران اسیب برسد
سحر
سحر
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ینی ممکنه هرکاری ازش سر بزنه
maede
maede
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من فکر میکنم شعبه ای از جنون بودن یعنی اون دوره شاید جوونا یه کارایی بکنن که عقلانی نباشه و احساسی عمل کنن نه منطقی و عقلی!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
به نظر من یعنی اگر جوون نتونه رو خودش و رفتارش کنترلی داشته باشه میتونه به جنونش هم ختم بشه مثل همین کسانی که دارو های روان گردان مصرف میکنند
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
یعنی عشق تجربه تو خیلی چیزا!!!!یعنی گاهی بی عقلی!!!!بستگی داره به کنترل جوون به این همه هیجان انرژی وفکروایده
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
یعنی حالت جواني و بيدار شدن غرائز جنسي، پديدار شدن حس غرور و خود بزرگ بيني كاذب
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من کامنتا رو میخونم افسردگی میگیرم خب:| هیچی از استادیوم واینا نگین لدفن:|
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
موافقم
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:))چشم
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
شاعر میگه......................جوونم،ولی جوون پیرم
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٢
خب من میرم تا اونایی که مث بانو تی ام سوالای واجب تری دارن راحت تر باشن
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:| اِ ..چرا ؟ ناراحت شدین ؟؟؟؟؟؟؟؟ خب منکه چیزی نگفتم! گفتم از استادیوم نگین داغ دلم تازه میشه:|
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب مگه من چی گفتم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
بودین حالا
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
کجا حامد؟ نمی خوای به جواب سوالات برسی؟
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ناراحت نشدن که ! فکنم
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
به نظر من بستگی به سطح درک هر فرد داره البته به خانواده هم بستگی داره بنابراین فک میکنم یه امر نسبی باشه مثل من میتونم یه آدم خل باشم اما پر انرژی و با هدفهای معقول و یکی دیگه دقیقا برعکس من البته جامعه هم تاثیر میزاره بازم نمیدونم
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
الان سخته آدم بخاد جوون خوب باشه! آخه کمتر کسایی هستند که جوونی کردن رو بارعایت اسلام قبول میکنند! من خیلی وقتا شده که بخاطر اعتقاداتم مسخر شدم ؛ توسط دوستام !
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اره خیلی سخته.
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
منم خیلی مسخره شدم ولی تا بوده همین بوده دیگه شما نباید کوتاه بیای جلوی حاج آقا جسارت کردم
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جنون از مادهٔ جن و به معنای پوشیدگی و استتار است/یعنی جوان واقعا نمی دونه چی داره درونش اتفاق میفته
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
درسته جووني يعني پر انرژي بودن اما اين بمعني بد مصرف كردن انرژي نيست . مثل اينكه بگيم كسي كنفو كار است و تعريفش يعني مغلوب كردن ديگران ولي آيا حق دارد چون كنفو بلد است توي خيابان برود و روي همه فن اجرا كند بعدشم بگه من كنفو كارم ديگه .اگه نزنم چي كار كنم . پيامبر در كنار تعريف اولي تعريف دومي هم دارند كه خيلي قشنگه فرمودند : بهترين جوانان كساني هستند كه به ميانسالان شباهت داشته باشند ( يعني در اوج انرژي و نشاط ، معقول انرژي را مصرف بكنند ) و بدترين ميانسالان شما كساني هستند كه به جوانان شباهت داشته باشند
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب ما اگه بخایم ازین انرژیمون مثبت مصرف کنیم مثن بریم مسجد؛ خب مسخرمون میکنن هم سن و سالامون :| بخدا راست میگم! خییلی وقتا واسه اعتقادتم من مسخره شدم ...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
یعنی جوانی کردن باید عقلانی باشه نه احساسی؟؟
Paeez
Paeez
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
وقتی تو جوونی انرژیمونو نتونیم کاری کنیم نباید انتظار داشت تو میانسالی این کارو نکرد.!:|:|
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
بله درسته اما جوانی کردن الان ما با اسلام خیلی از هم دورن شما چه پیشنهادی دارین؟ممنون
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب انرژی مون رو چطوری درست مصرف کنیم؟
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٢
٠
قسمت دومش خوبه...ولی من به شخصه قسمت اولو زیاد باور ندارم...اشتباهه که یه جوون به میانسال شبیه باشه...جوون باید جوونی کنه!
maede
maede
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب ما دخترا چطوری انرژیمونو خوب مصرف کنیم؟!
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
چرا ميشه جووني كرد ؟ مثلا بگيد بايد جوون چي كار كنه ؟ وچي شده كه نتونستيد جووني بكنيد ؟
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ولی جونای الان به اندازهی افراد میانسال هم حال و حوصله ای واسشون نمونده دیگه؟
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
همین معقول صرف کردن انرژی کمی برای خیلی از جوان های امروزی مبهم است.
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب مشکل اینجاست که از خیلی کارهای معقول، منع میشیم! ساده ترینش همین بیرون رفتنه....
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جوون باید شاد باشه...................اگر داره درس می خونه یا داره کار میکنه در کنارش باید تفریح هم بکنه....بره مسافرت با دوستاش و...
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اینکه جوون باید مثل میانسال باشه یعنی جوون نباید لذت ببره..باید مثل پیرمردا یه گوشه بشینه...این غلطه!!
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب حاج آقا منم دوست دارم با دوستام برم بیرون, ولی جو خیابونا و جامعه خیلی این اجازه رو نمیده! منم دوست دارم اسکیت بازی کنم,نمیشه, دوست دارم برم استادیوم نمیشه ! خب جوونی ینی همه ی اینا ینی لذت بردن از زندگی که مساویه با این کارا ..اما حق جوونی کردن رو از ما دخترها گرفتن!
Paeez
Paeez
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
تفریح ما شده همین نت و چند تا چیز کوچیک دیگه...شما کسانی رو در نظر بگیرین که نه به نت دسترسی دارن نه برنامه های تفریحی نه تو شهرای بزرگ زندگی می کنن چی دارن برای جوونی!الان قرن 21!اینو در نظر بگیرین بی زحمت:|
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
كساني كه معتقدند نبايد جوون بدليل معقول بودن مثل ميانسالا ن باشه دليلشون چيه ؟ مگه ما گفتيم مثل پيرا حرف بزنه يا راه بره گفتيم مثلا اگه خواست يك مشت بزنه و انرژي اش را خالي كنه بزن تو دهن آدم بده نه ادم خوبه ؟ اين كجاش مشكل داره ؟ يا اگه ميخواد تفريح كنه نره تك چرخ بزنه لاستيكش بتركه پاش بشكنه خانواده و بيمارستان و خودش و....را معطل خودش كنه بره كوه نوردي كنه .يا بره كشتي كشتي بگيره و....
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من که نمیتونم به راحتی با دوستام بیرون برم... چطوری باید جوونی کنم؟؟؟ کل جونی من تو خونه پای نت میگدره....
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
مصرف معقول این انرژی دقیقایعنی چی؟؟؟؟
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اصلا گذاشته از بیرون رفتن ..........ما تا میخواییم تو دانشگاه یه کار فرهنگی انجام بدیم یا باهامون مخالفت میشد همیشه و یا بهمون میگفتن شما جوونین و نمیفهمین ؟!همین که همیشه دیگران مار و دست کم میگیرن بیشتر ناراحتمون میکنه؟!
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
هزینه کلاس ها رو کی میده...خیلی ها ندارن که بدن
Paeez
Paeez
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دارین میگین جوونی!اگه جوونی نکنه یه بار سرش به سنگ نخوره اسمش میشه پیردانا نه جوون:|شما اگه یه جوون 20ساله داشتین جوونیشو با چی واسش پر می کردین؟
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
منم یاtm کمی تا قسمتی موافقم!!!!!!!!!!!!
سحر
سحر
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب به نظرتون همه اقشار جامعه میتونن هزینه کلاسا رو بدن؟؟ کوه نوردی و بیرون رفتن هم که مال پسراس ما دخترا از همونم منع شدیم
zza
zza
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
اقای وکیلی تخته الان روشنه؟
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اِ...مستر حامد کجا رفتن ؟؟ خو منکه چیزی نگفتم که:((((((((((
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ناراحت نشدن ، فقط خداحافظی کردن !
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ناراحت نشد فک کنم...احتمالا میخاد جابجا شه:)
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ناراحت نشده بابا! واقعا خواسته شما زودتر به جوابتون برسید! اصن ربطی به اون«داغ دلم تازه شد» هم نداشت
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:|
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
پاییز بانو به نظرم انرژی جوونی هممون چند سال دیگه از غصه تموم میشه...............نگران میانسالی نباشید
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:)) موافقم که تموم میشه....:))
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
همین الآنشم داره کور میشه :((
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
تموم شده دیگه
Paeez
Paeez
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
هعیییییییییییییییییی:|
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
امیرالمومنین علی (ع) می فرمایند: (( جهل الشباب معذور و علمه محصور؛ نادانی جوانی پذیرفته شده است و علمش محصور است.)) غررالحکم/327...چطور میشه از جوون انتظار داشت مثل میانسال ها رفتار کنه؟
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
همچین انتظاری رو اصلا نمیشه داشت..!!
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:| ینی هم توجوونی میانسال باشیم هم تو میانسالی؛ میانسال؟ خب اگه اینجوریه چرا اصن کلمه "جوان"درست شد ؟:|
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ججون باید در مسیر اسلام حرکت کنه که تو جامعه الان ما خیلی سخته و ما هم اگه بخوایم در مسیر اسلام حرکت کنیم جامعه نمیذاره.
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ججون یعنی جوون
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
چی شده که نتونستیم جوونی کنیم؟؟ یکیش به خاطر اینه که هزینه ها بالاست/یه جلسه شنا حد اقل 10 هزار تومن/شنا که دیگه یکی از کم خرج ترین ورزش هاست
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
آره واقن..
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
واقعا...من خودم شنام خیلی خوبه...اما نمیتونم زیاد شنا کنم...چون نمیشه همش رفت استخر..خلی خرج ور میداره :((
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:پ مستر حامد مورچه گازتون بگیره اگه از دستم ناراحت شده باشین :|
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دیدی جابجا شدن؟؟؟:))
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:)
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
الان اگه تو دهن آدم بده هم مشت بزنیم باید دیه بدیم:)
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
مســــــــــتر ضیا واقن ناراحت نشدن؟ عذاب وجدان نداشته باشم ؟ ولی ناراحت شدنا:(
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
پا میشما!!!! میگم نشدن! خخخخخ
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:| ! خوفم ورداش خو :| عَک کم ملیح تر :)))))))
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگذاریم
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
همچنین من:| :)
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:| ببخشین:)
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
این اشتباه اومد :|
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اون کامنتم اشتباه اومد پاسخ کامنت پریسا ... ! ببخشید..
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
خب به منع شدن از تفریحاتم توجه کنین دیــــــــــگه!! آخه با کی بری کوه نوردی؟؟
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
فكر ميكنم يك چيز ديگه هم بايد حل بشه ؟ معناي تفريح آخه ممكنه يكي تفريح رو نت و... بدونه يكي تفريح رو در خوشحال كردنه دوستش و يا والدينش و همسرش بدونه . ما باكي طرفيم ؟ حضرت عباسي تا ندونيم چي ميخواهيم نميتونيم درست و غلطش رو بفهميم .
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب هیجان رو بیشتر جوونا دوست دارن! هرچیکاره هیجانی هم که هست مختص پسراس !
maede
maede
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خوشحال کردن دوستمون و اینا که تفریح نیست!
Paeez
Paeez
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
گفتیم یکی از تفریحاتمون شده نت !همه تفریحات یه جوون قابل تعریفه؟من مسلما خوشحال کردن والدینمو دوست دارم این جزئی از وظیفه ی دائمه نه فقط تو جوونی:|
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
نت گردش تفریح ....
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
من به شخصه یکم اعتماد و ساده تریت و سالمترین امکانات رو میخوام زیاده اگه بگین تعدیلش کنم خب؟!
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
با پاییز موافقم... خوشحال کردن هر کسی تو هر سنی امکان داره
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
یه پیرم ممکن خوشحال کردن دیگران رو دوست داشته باشه یا یه بچه..پس فقط مختص جوان نیست این
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
تفریح همه ی اینایی که شما گفتین میشه...همش معنای تفریحو میده و همش باید باشه!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اتفاقا از نظر من هم خوشحال کردن افراد مختلف هم یک نوع تفریحه .
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جوان علی رغم شور و احساس، زور بازو و غرور اگر پیرو احساس و هوس نباشد و در پی شر و بدی نگردد برعکس به دنبال خیر و خوبی، خیرخواه و ناصح باشد، بسیار مطلوب و پسندیده است.امام علی .اما چگونه میتوانیم اینگونه باشیم حاج اقا؟
zza
zza
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اقای وکیلی دوباره به تخته سر بزنید
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج آقا میشه بگین اصن اسلام از جوونا چی خواسته؟؟ مطمئنا دین ما که کامل و جامعه حتما راجع به جوونی و راهکارهای جوونی نظری داده...
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
بچه ها ميدونيد گير كجاست ؟ گير اينه كه مثلا شما مسلمان هستيد و من مسيحي بعد درباره نماز خواسته باشيم صحبت كنيم اين نميشه . اول بايد بگيم قراره برچه مبنايي بحث كنيم مثلا بگيم چون همه مسلمونيم حرف اسلام ملاكه يا چون مسيحي هستيم حرف انجيل ملاكه يا اصلا نميخوايم ديني بحث كنيم حرف خودمون ملاكه ؟ اول بگيد چطور بحث كنيم بعدش معلوم ميشه چطوري تفريح كرد . ويكتور فرانكل ميگه : اگر چرايي زندگيت را نداني در چگونگي اش مي ماني . يعني اگر ندوني مبدا حرفت چيه مقصدش مشخص نميشه
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
آخه نمیشه فقط یه بحث رو ملاک دونست...حرف ماها نظر خودمونه ولی از اسلام خارج نیست!
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب من میگم جوونی ای واسه ما دخترا الان دیگه وجود نداره ! تعریف جوونی واسه منه دختر= نشستن تو خونه و اومدن به نت .. من میگم چرا ما دخترا حق جوونی کردن نداریم ؟ جوونی کردنی که باب میلمون باشه..
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب من که دوست دارم تفریحی و جوونی که میکنم مورد قبول اسلام باشه.
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج آقا مطمئنا دوس داریم تفریحاتمون خدا پسندانه باشه و با اسلام و اخلاقیات مغایرت نداشته باشه
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج آقا به نظر من گیر اینجاست که این دوستان میخوان مصداقی جوابشونو بدید، با عرض معذرت شما این کارو نمیکنین! سلامٌ علیکم!
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
همه که دنبال اسلامی تفریح کردن نیستن...حرف خودشون ملاکه...حالا کمی حرف خودمون باشه یه ذره م اسلامی ..
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من که میگم بگید اسلام چی خواسته... حرف اسلام ملاکه! نا سلامتی میخوایم مسلمون باشیم :(
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خوب ما می خواهیم از نظر اسلام این رو بدونیم................
Paeez
Paeez
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دوستان فعلا!
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اِ...میری؟ :( درپناه خالق ارغوانی ها :)
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خدانگهدار
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
تفریح یعنی شاد بودن ..................یعنی متعادل کردن زندگی.............مثلا در کنار کردن ادم مطالعه هم بکند،بیرون برود و گشت و گزاری بزند،کارهای دینی و مذهبی خود رو انجام بده...........مثلا در طول روز یک جوون هم پارک برود،هم مسجد برود،هم وقتی رو در کنار خانواده باشد و قسمتی رو هم به کار اختصاص دهد
n_zohouryan
n_zohouryan
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اقا اجازه ؟
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
امیرالمومنین علی (ع) می فرمایند: (( جهل الشباب معذور و علمه محصور؛ نادانی جوانی پذیرفته شده است و علمش محصور است.)) غررالحکم/327...چطور میشه از جوون انتظار داشت مثل میانسال ها رفتار کنه؟
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
هومممممم چی شد یهو ؟
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
١
عليك سلام . عيبي نداره من مصداقي جواب ميدهم اما تو چه حوزه اي ؟ مثلا شما مي پرسيد نميگذارند تك چرخ بزنيم و انرژي مون رو خالي كنيم . خوب من درباره چي اين موضوع صحبت كنم . آيا تك چرخ زدن خوبه يا بده ؟ آيا منع پليس خوبه يا بده ؟ آيا جايگزين داره يا نداره ؟ و هزاران آياي ديگر
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
مثلا ی تفریح که واسمن حداقل دوسداشتنی: چرا نباید ما دخترا بدون هیچ مشکلی با دوستامون بریم بیرون؟؟؟؟!!!!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج اقا تک چرخ زدن بده..................ولی وقتی هیچی دیگه نیست ناچارا به این روی می اوریم
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/٠٤
٣
٠
حالا حاج آقا همه که این جوری نپرسیدن! بعضی واقعا بحث منع پلیس نیست، کلا وجود نداره! نفس عمل هم که کلا ندیدم تو این مواردی که بچه ها گفتن بد باشه و کلا خوب بودن و بد بودنشون سلیقه ایه! لطف کنید اول بفرمایید این امکانات چرا نیست که بعد جوونا برن سراغ چیزایی که نباید برن؟! بعدشم اگه جایگزینی داره لطف بفرمایید بگید!
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
یا مثلا همون کوه نوردی؟؟؟همیشه باید درگیر اجازه خانواده باشی!!!!جو سالم نیست و این خانواده رو مجبور میکنه به ن گفتن
zza
zza
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اقای وکیلی شرمنده وقتتون رو گرفتم دوباره به تخته سر بزنید
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من الان مامان بابام دعوام کردن... میگن چرا همش نتی... باز دوباره شوروع شد... وقتی میگم واسه ما جوونی کردن نمیمونه نگین نه...کل تفریح ما همین نته, که اونم نباید بیشتر از 1 ساعت باشه..الان فک میکنن من دارم چیکار میکنم تو نت...تو رو خدا یه بحث واسه پدر مادراهم بذارین ... بچه ها من مجبورم برم ...خداحافظ...
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ناراحن نشو tm عزیز!!:(
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خدانگهدار شما
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
...
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خدانگهدار :((...راست میگی بخدا :(
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دوستي ميگه من كه دخترم چي كار كنم ؟ خوب كدوم دختر ؟ دختري كه معتقد به اصول ديني است ؟ يا دختري كه در كنار اصول ديني براي خودش اصولي دارد و موقع تزاحم دو اصل ديني وشخصي ممكن است يكي اصل ديني را انتخاب كند و يكي اصل شخصي را ؟ و يا اصلا دختري كه اصل دين را قبول ندارد ؟ من جواب كدوم رو بدهم . مگه هر سرفه اي نشانه سرماخوردگي است ؟ گاهي كسي چيزي در گلوش گير كرده . گاهي با سرفه ميخواهد علامتي را به كسي بده . گاهي حساسيت داره . من بايد اول طرف رو بشناسم وبدونم مبدا سوالش چيه بعد جوابش رو بدهم
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٢
٠
من دوست دارم کنار این اعتقاداتی که دارم جوونی هم کنم, اما نمیشه ... یا باید از جوونیم بزنم, یا باید از اعتقاداتم... الان هم من مجبور شدم از جوونی کردنم بگذرم..من اعتقادهامو, خدامو ؛ دوست دارم, نمیخام ازشون بگذرم ..اما خب دوست دارم هم مثلا برم استادیوم ، دوچرخه سواری کنم ؛ همه ی اینا رو دوست دارم اما نمیشه...
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
آخه اینطوری که نمیشه...همه که نمیشه بیوگرافی بدن...و کسایی که الآن ایجان بیشتر مورد دومن...اعتقادات دینی در کنار عقاید شخصی...
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج آقا بچه ها دوست ندارن که کار خلاف اسلام بکنن! اگه اسلامی بگید که خیلی خوبه!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من هم با آقای ضیاء موافقم مبنای این بحث راه های جووانی کردن از نظر اسلام بوده.
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
وحید آقا من کلا آدم شنا دوستی ام! انقدر خوشحالم الان! دلتون بسوزه استخر میرم ساعت 1800 تومن! خخخخ
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:| :| :|
zza
zza
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اما من از شنا متنفرم
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
1800 تومن؟؟؟؟کجا؟؟؟
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
منم شنا دوستم میتونم برم استخر دانشگاه ساعتی 1500 تومن دلت بیشتر بسوزه اما دوره برام:)
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
به من نزدیکه! گفتم 1800 که یه کم کمتر دلتون بسوزه وگرنه ساعت اول استخر دانشگاه 1000 تومنه، از ساعت دوم دقیقه ای 30 تومن! خخخخ ! راهمم دور نیست!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
استخر دانشگاه کجا؟؟؟؟؟منم می خوام:((
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
چاکر حاجی ! ما مخلصیم!
zza
zza
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
لطفا موئدبانه صحبت کنید
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
این فعلی رو که گفتی صرف کن عمو جون بعد بحرف!
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
چنگیزم چنگیزای قدیم!خخخخخخخخخخخ ذکترا!خخخخخخخخخخخ!
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اما اينكه چرا امكانات نيست من مسئولش نيستم .خوب حتما بايد باشه ولي اگر نيود بايد دنبال چي باشم ؟ اگر ديگري وظيفه اش را انجام نميدهد دليل نميشه من راه غير ثواب رو برم. بله جاي گله هست خيلي هم هست اما ما كه نميتونيم مسئولين رو بسازيم پس خودمون رو بسازيم . اگه كسي بفكر ما نبود دليل نميشود ما بفكر خودمون نباشيم و اگر هستيم دليل نميشود راه اشتباه رو برويم وبعد بگوييم چون امكانات نبود آلوده شدم . خيلي ها بابا ندارند اما هرزه نشدند .بي بابايي دليل هرزه شدن نميشه و از اون طرف خيلي ه هم بابا دارند يعني به يك معنا امكانات در سطح خانوادگي و ملي دارند اما بازم مشكل شخصيتي دارند
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج اقا شرایط الان میگه بشین کنار خونه هیچ کاری نکن جز درس خوندن؟؟؟؟خوب ما الان چه کار کنیم؟؟
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
درست میگید ، من خودم رو میگم از خیلی از این امکاناتی که فراهم شده هم استفاده نمیکنم ... یعنی دارم به خودم ظلم میکنم ...
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/٠٤
٢
٠
خوب ما هم نمیخوایم اینجا بهانه بیاریم واسه کارای بدمون که امکانات چرا نبوده! ما میخوایم بدونیم چیکار کنیم؟! از هر کسی میپرسیم میگه باید تحمل کنی فقط! متاسفانه هیچ راهکار عملی هم وجود نداره! حتی اونی که میگه خودسازی و تحمل! نمیگه چه طوری!
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
حاج آقا بحث هرزه شدن نیست...خوب وقتی واسه من جوون تفریحی وجود نداره تکلیف من چیه؟؟؟...خوب باید بلخره یه جوری خودمو خالی کنم دیگه!!!!!!
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/٠٤
٢
٠
البته میگه چه طوری! میگه فلان ذکر رو بخون خیلی تاثیر داره! فلان دعا رو بخون بیشتر تاثیر داره! من با این راهکار تمیتونم ارتباط برقرار کنم!
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من اگه یک دختری باشم که فقط به دین عمل کنم....تفریحم چی میتونه باشه؟؟
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
حاج آقا من به نمایندگی از سایر دوستان میگم که ما می خوایم شما تفریحات اسلامی رو برامون بگین اما به 3 شرط: 1- کم هزینه باشه 2- شدنی باشه 3- عامه پسند باشه
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دو تا گزینه اول از همه مهمتره
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
تفریح سالمی مثل کوهنوردی هم همیشه و هر روز نمیشه انجام داد/نهایتا روز جمعه بقیه روز ها چی؟
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
بنده ميگم انسان زيرك خصوصا معتقدش يا راه رو پيدا ميكنه يا راه رو ميسازه ؟ پس اگه اسلاميش رو ميخواين بشنويد بسم الله گمان كنيد ما در عصر شاه هستيم و الان هم هممون مسلمون معتقد ( نگيد تو حكومت اسلامي هستيم . بله هستيم ولي قرار شد من پاسخ مسئولين رو ندهم .چون منم معتقد به كم كاري برخي هستم . من ميخوام بگم اگر در بدترين شرايط مشكل رو حل كرد در شرايط بهتر ميشه راحتتر حلش كرد . و براي بچه مسلمان زمان طاغوت بدترين شرايطه كه تفريح نيست اگر هم هست كاواره و قمارخونه و... است ) حالا ما چيكار كنيم ؟ شما چي فكر ميكنيد بفرماييد بعد منم راه حلم رو ميگم
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
حاج اقا بنظرم شما جواب سوال اقای موسوی رو که از طرف جناب اتشروان پرسیدن را جواب بدهید
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دوستان نفرمودند؟
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
به نظر من باید از کمترین ها بهترین استفاده رو برد ، یعنی از حداقل امکاناتی که درد دسترس هست و مشکلی از نظر اسلام نداره
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج آقا من به نمایندگی از سایر دوستان میگم که ما می خوایم شما تفریحات اسلامی رو برامون بگین اما به 3 شرط: 1- کم هزینه باشه 2- شدنی باشه 3- عامه پسند باشه
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج اقا زمان طاقوت تفریحات سالم بیشتر بود.................مثلا فوتبال بازی کردن..................چرا جوون الان توی کوچه فوتبال بازی نمی کنه؟؟؟کلا فرهنگ عوض شده.................اصلا نمیشه این دوران را با هم مقایسه کرد
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/٠٤
٢
٠
حاج آقا اگه میدونستیم چی کار کنیم که اینجا نبودیم!
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
منم با نظر مستر ضیا موافقم...اگه میدونستیم که اینجا نبودیم...راستی سلام حاج آقا
Vania
Vania
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
فرض سختیه!!! مخصوصا برا منی که فقط تو فیلما شرایط اون زمان رو دیدم.
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٢
والا ما جوونا عادت کردیم هرچی کاستی هست رو بندازیم گردن اسلام!یا گیر بدیم به دولت! آقا برید کار کنید پول دربیارید!بعد تفریح کنید!والا!
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
فرض کن کار کردیم پول درآوردیم بعد چه تفریحی بکنیم دقیقا؟
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
داری اند کلیشه حرف میزنی هااا....:|
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خوب بهمنی جان پول در اوردیم.................چه تفریحی بکنیم؟؟؟
zza
zza
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اگه کار پیدا کردی به منم بگو
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
الان مشکل پول نیس....شما فک کن پول هس..
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
کار هستش..................من تابستونی کلی پیشنهاد کار داشتم.................ولی نرفتم!!!!!!!!!!!!!!!!برم که اخرش چی بشه؟؟؟؟؟؟
سحر
سحر
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب الان اگه رفتیم کار کردیم پول درآوردیم دیگه مشکل حله؟؟تفریح باید باشه که بکنی اگه نه که.....
آبان
آبان
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب مثلا من یه دخترم که برای کارایی ازادی ندارم نه در محیط خانواده ونه در جامعه برا م خیلی سخت هست از یه سری چیزها که حق هر جوونیه محروم شم مثلا ساده ترینش دوچرخه سواری ورزش تو پارک محلمون تو خانواده واسه این که برم نت همین سایت جیم من پدر و مادر رو از آدمای سایت فضای سایت آگاه کردم خوب سایت رو معرفی کردم ولی بازم برای اومدنم مشکل دارن میگن اولویت با درس هست درس هم که میخونم(من همیشه به درسم توجه داشتم/دارم و خواهم داشت) با این وجود بازم مانع میشن میگن وقت تلف کردن هست /رفتن به کتابخونه و یا رفتن با دوستام برای تفریح بیرون هم نمیذارن خب میدونم پدر و مادرن حق دارن ولی اگه به من اعتماد دارن و میدونن من چه دختری هستم برای چی محدودیت میذارن (من امسال سال دوم دانشگاه هستم) برای نگرانی مادر و پدرم احترام قائلم میدونم حرفشون از رو عشقه ولی خب واقعا من یه بار هم این فرصت رو نداشتم با دوستام برم بیرون خودشون به من میگن به من اعتماد دارن دوستام رو هم میشناسن و میدونن من از کسی هم تاثیر نمیگیرم /خب این از نت و بیرون رفتن/ اونم از ورزش و تفریح/ بقیه اش میشه رفتن به دانشگاه درس خوندن و تو خونه موندن/ به نظرتون چه میشه کرد؟ راهکار بدین
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
موافقم عجیب!!!
zza
zza
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اقای بهمنی خوب شما موئدبانه رو چه طور تایپ میکنی؟
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
مؤدبانه ....اینجوری بهتره
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
تفریح! .... کار کردن و لذت بردن یه تفریح بسیار جذابه! متاسفانه دوستان دنبال کارای پشت میزی هستن!بعدم میگن:آقا کار نیست! تفریح نداریم!این چه وضعشه! گیر می دن به عالم و آدم!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
کار هستش..............
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
داداش تو خودت چون تو پر و بال از ما بهترونی اینارو میگی...من میگم کار نیست تا آخرشم سر حرفم هستم...بنظرت کسی که تا فوق لیسانس درس خونده باید دنبال چه کاری باشه...کارگری؟؟؟؟
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
آقا کار هست... من همین الان که یک دخترم و هنوزم پام به دانشگاه باز نشده کار دارم..... خودت باید دنبالش باشیالان بحث اینا نیس ولی
آبان
آبان
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
این رو هم اضافه کنم مادر و پدر تاکید دارن مثلا هر وقت ضروری هست برم نت من اگه به درسم رسیده باشم بخوام راجع به یه موضوعی تحقیق کنم میگن وقت تلف نکن الان که کار ضروروی نداری چه واجب کرده ینی کلا موقع دانشگا آدم باید از علایقش هم بگذره؟ خب من هم متعادل در میخونم هم به تحقیق میرسم به موضوعاتی که علاقه دارم
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خوب وقتی پول داشته باشی می شه تفریح کرد! می ری باغ ،کوه ! یه شب تا صبح با دوستان می گی و می خندی و تفریح می کنی!!!
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خوب این یعنی اونایی که پولشو ندارن برن به درک دیگه؟؟؟
سحر
سحر
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
شما فک کن من پول هم دارم ولی وقتی خانوادم اجازه نمیدن یه روز با دوستام برم بیرون چه طوری میتونم این کارو بکنم فک نمیکنم فقط من این طوری باشم اکثر دخترا این مشکلو دارن...
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من هرجا موافق بودم ی تیک گذاشتم و میذارم تنگ حرفاتون دوستای جیمی!!!!
Vania
Vania
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلاااااااااااااااااااااااااااااام به همه!
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام به شوما
Vania
Vania
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام حاج آقا،خوش اومدین!
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جیم قطع شده بود برام..سلام مجدد
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
ببينيد دوستان من الان در مقام بحث پله به پله هستم تا به مقصدي برسيم . نه در مقام مشاور . كسي اومد تو دفترم بسياري از اين جنس مشكلات شما رو داشت . وضع موجود جامعه . نگاه خانواده . متفاوت بودن فكر خودش با خانواده . حتي مشكلاتي مثل بودن امكانات و حال نداشتن استفاده يا نبودن برخي امكانات . بهدش من واون نشستيم دوتايي راه رو پيدا كرديم والحمدالله مشكل رو حل كرديم ولي اينجا مشاوره نيست سئوال بايد واضح باشد و سئوال كننده هم همينطور . مثلا من دختر ايا ميتوانم از نظر اسلام دوچرخه سواري بكنم يانه ؟ تا من بگويم اسلام چي ميگويد . ولي اينكه من دوست دارم دوچرخه سواري كنم ولي محرومم اخه من كه مسئول كشور يا شهر نيستم و بعلاوه اصلا بايد بحث شود اين حق شماست كه اگر ندادند محروم شديد يا يك توقع ا بي جا ست ؟ اينها را بايد يك به يك پاسخ داد . پس يكي يكي
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٤
حاجی دوچرخه سواری یه دختر تو جامعه! .... این کجاش تفریح معنی میشه! دخترا برید ازدواج کنید،خوب بزرگ کردن بچه تفریحه!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
بهمنی :/
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٢
٠
بهمنی تو داری تو 40 سال پیش زندگی میکنی...
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
منکه هرچی میپرسم شما جواب نمیدین :(( در ضمن دختران علاقه مند به دوچرخه سواری !! اگه دانشگاه فردوسی هستین اونجا پارک مخصوص دوچرخه سواری بانوان داره ها ! تشریف بیارین :))
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جدا از دوچرخه سواری هرچیزی جای خودش مستر بهمنی....حرفتون اصن عادلانه و منطقی نبود
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اقای بهمنی جلو حاج اقا یه چی میگی که یه چی بگم ا...بزرگ کردن بچه تفریحه؟اره ..حالا کو شوهر این وسط ..خخخخخخ
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٢
٠
بهمنی افکارت مثل فسیله:)
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دوست عزیزم برادرم zza آقا به بحث دل بده !به حاشیه دامن نزن جوون!الان بگم چاکرتم،یعنی بی ادب هستم من؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
بهمنی فک کن پول هست..................برم کلی پول بدم موج های ابی بعد چندین ساعت فقط توی صف وقتم رو تلف کنم.................یا برم کوهستان پارک و وسایل عهد باستان سوار بشم؟؟؟؟یا بیام طرقبه جای شما قلیون بکشم؟؟؟
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
لایک
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج آقا خوب اینم یه سوال..من دختر چرا نمیتونم تو یه گروه فعالیت موسیقی داشته باشم؟؟؟
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اونو که پسرا هم نمیتونن داشته باشن از نظر اسلام! البته الان خیلی از دخترا ساز میزنن!
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام به رفقاي گل جديدي الورود
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام م م م م ...........
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:) حاج آقا مث ین رئیس دانشگاه ما حرف زدین الان! خخخخخ اونم میگفت جدید الورود به ما!
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام به شما...خوش اومدید خیلی خیلی...
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج اقا میگن سوال اقای موسوی که ازاقای اشکمهر هست جواب بدین حتما ...
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
استخر دانشگاه فردوسی محمد حسن! زور نزن! فقط واسه دانشجوها قیمتش انقدره! خخخ
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
الان این کلاس امدن بود دیگه ::)))
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
هنو نرفته استخرشم کشفیدین؟؟ ما هم میتونیم استفاده کنیییییم.... تازه استخرش خارجیه
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دانشجوهای دانشگاهای دیگه رو قبول نمی کنن؟؟
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من امشب استخر بودم! نه کلاس نبود علیرضا1 محمدحسن پرسید!
آبان
آبان
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
در مورد امکانات خدا رو شکر میگم بعضی ها رو قبول دارم امکانات ندارن منم خودم تا یه ماه پیش کامپیوتر نداشتم که الان خیلی ها دارن ولی خب بازم میگم تفریح سالم هدفم بوده من نمیتونم بفهمم که منطق پدر و مادر چرا اینجوریه؟ به نظرتون چی کار کنم ؟
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ههههه نص!!!!!!!!!!!! باهم می ریم کوه!!!!!!!!!!!!!!! اینم تفریح! اصلا پولامون رو جمع می کنیم،زن می ستونیم!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
یادش بخیر قبلا کوه می رفتیم...................الان نمی دونم برم کوه یا برم خاک و اجر بخورم....................بی مروتا همه رو دارن صاف می کنن:((
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج آقا یه سوال دیگه...تو اسلام مگه گفته شده زن نباید کار کنه؟؟؟مگه گفتن زن کارش فقط بشور و بپزه؟؟؟؟چرا خیلی از رشته ها رو برا دخترا حذف کردن؟؟؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
کدوم رشته ها...................بعدشم خیلی رشته ها هم برای پسرا حذف شده
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دلت پره فاطمه:)
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
نه اسلام مانع كار زن نيست اما چه كاري ؟ و با چه هزينه اي ؟ حالا چه رشته اي بايد باشه كه نيست ؟ و اصلا به من چه كه رشتش نيست .من بايد نظر اسلام رو بدهم نه مسئولين رو
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
آقا همین دیگه!اگه شما درس نخونید سن ازدواج نمیره بالا! برید زندگی کنید!درس چرا؟:|
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
یه سوال دیگه...چرا زن نمیتونه قاضی بشه؟؟؟
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج آقا...یه سوال بپرسم جوابمو میدین؟؟؟
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
بچه ها يك پيشنهاد ؟ نميدونم اصلا امكانش هست يا نه ؟ يا اصلا آقاي موسوي و دوستان جيم موافق اند يا نه ؟ مياين يك روز با هم بريم تفريح و همونجا با هم بحث كنيم اينطوري هم به طبيعت رفتيم هم اينقدر تايپ نمي كنيم و هم رودر رو با هم حرف ميزنيم و به يك نتيجه مي رسيم ؟
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
آدرس؟؟...تاریخ؟؟
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
پیشنهادتون خیلی هم خوبه...ولی فک میکنم اصولا دخترا نمیتونن شرکت کنن..:(
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اره حاج اقا رو در رو بهتره؟؟؟؟
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
پارک وکیل آباد!عالییییییییییی
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اینجوری همه میتونن بیان یعنی؟؟؟؟؟؟؟
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
محدودیت دخترا چی میشه بعد؟؟ اینجا هم فقط پسرا دیگه!!!
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
شدیدا موافقم/ اصلش هم همینه
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
محدودیت دخترا چی میشه بعد؟؟ اینجا هم فقط پسرا دیگه!!!
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اخخ جووووووون...ما پایه ایم...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ولی حاج اقا تفکیک باشه بهتره....چون جنس های مختلف سوالات خاصی دارند که ممکنه جلوی جنس مخالف نمی تونن سوالشون رو راحت بیان کنند
سحر
سحر
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
پیشنهادتون عالیه ولی من از همین الان میدونم که جواب خانوادم برای اومدنم منفیه....
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
پیشنهاد خوبیه ولی باید مشورت کنم :))
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
یکی بمن و دختر مشرقی و پریسا جواب گو باشه خب؟؟؟؟!!!!!!!!:(
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من هم موافقم
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
بله من که موافقم ولی اگه شرایطش باشه که بیشتر بچه ها حضور پیدا کنند
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
١
١
حاج آقا... اگه دخترا زود ازدواج کنن خوب با همسراشون می رن تفریح! جامعه ازین وضعیت در میاد!ولی دخترای الان سطح توقعشون رفته بالا! دوستارن حتما خانوم دکتر بشن،یا مهندس!حتما برن دانشگاه!خوب این مسائل همه چی رو به حاشیه می کشونه! دختر اگه نره سر کار ،کار واسه مردا زیاد میشه،اون وخت یه جوون از بیکاری در میاد،میره زن می گیره،چه تفریحی بهتر از ازدواج کردن دو تا جوون ،به صورت شرعی و کاملا حلال؟
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ینی واقعا واسه یه دختر ممنوعه که پیشرفت کنه؟؟؟؟...بهمنی داری اشتباه میکنی!!
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٢
١
چشم ما میریم کنار میدون واسه شما پسرا نه که خیلی بسته س...بازتر بشه....
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
بهمنی الان معضل جامعه ما ازدواجه..اومدیم دختر شوهر نکرد بره بمیره...حرفا میزنی ..تو این دوره
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من قطع شدم یکی بگه به کجا رسیدین؟حاج اقا کجارفت ؟نمی بینمش
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:) بگردم.نص آقا... تنها رشته ای که پسرا ندارن لنظرم ماماییه.... اگه دوس دارین برین اعتراض....:دی
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دو تا کامنت با هم قاطی شد....تا بگرد جواب آتی بود...بقیه ش واسه م.نص...... چجوری اینجوری شد؟؟
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
در يك جمله ميگم ميدونم حاشيه داره چون مقدمات و موخرات بايد گفته بشه كه اين جا طول ميكشه . تازه شما هم بايد حرفاتون رو بزنيد تا خوب چكش كاري بشه . به نظر من بالاترين تفريح امروز با داشتن چند تا دوست خوب بدست مياد . ما بحثمون تفريح است نه ورزش . اگر ورزشه بحث چيز ديگه اي است و اگر تفريحه همون كه گفتم . دوست خوبم هزينه نداره
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
پيشنهاد مكان و زمانش با دوستان جيم . البته بايد خانوم ها جدا و آقايون جدا . چون هم طرح سئوالات متفاوته هم بنده چون دوستان رو نميشناسم ريسك نميكنم . ( ببخشيد كه جدي گفتم )
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
درستشم همینه
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
یکی بمن و دختر مشرقی و پریسا جواب گو باشه خب؟؟؟؟!!!!!!!!:(لطفا البته
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
یعنی چی اقایون جدا ..خانوما جدا؟پیچیده گفتین
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خوب حرفتون کاملا متین و منطقی...یکی باید باشه از بابای ما دخترا اجازمون رو بگیره خوب...:(
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
صحیح می فرمایید
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
مادر سن 28سالگی اجازمون دست خودمونه ..خخخخخ
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دختر مشرقی:( من نیز مث تو!!!1
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ما با دوستامون که آشنای خونوادن با محدودیت میریم بیرون....بعد قرار با جیمیونو چطوری توجیه کنیم؟؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
داداش ضیاء دانشجوهای دانشگاههای دیگه هم می تونن بیان؟؟؟
آبان
آبان
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج آقا چی میگین من الان پدر و مادرم رفتند بیرون که اومدم جیم وگرنه نمیذارن وقتی بودن گفتن امشب تو جیم مهمون ویژه دارن جرئت نکردم بپرسم اجازه میدن یا نه الان رفتن بیرون منم اومدم! واقعا میخوام تو جیم باشم و همزمان هم به کارای دیگه هم میرسم ولی خب پدر و مادر من ......
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خوب ما و حاج آقا می ریم کوه خودم یه گزارش می نویسم نتیجش رو برا دخترا اعلام می کنم !خخخخخخخخخخخ
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اره بریم کوه................
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
چ از خودگذشتگی واقعا!!!!!!!ممنون بابت لطفتون
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
آقای بهمنی به نظر تون اگه ما دختر هااااااااااااااااااااااااااکلا نفس نکشیم چطوره خوبه؟
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:| خوب بکشید اکسیژن زیاده!
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
شما میخای ما بریم سر سنت زنده بگور کردن دخترا؟؟
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
آخه نظرایی که دادین جسارتا با این حرفتون در تناقض میباشد
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اقا مشکل کار کردن دخترا نیست................مشکل خانواده ها هستن
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
موافقم بسیار
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
نه خوب بانو آتی حرفتون متین! می باشد!سکوت!!!!!!!!!!!!
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
قربون ادم چیزفهم...
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:| ..... هییییییییییییییع!
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج آقا یه سوال دیگه...میشه کسی با پدر و مادرش قطع رابطه کنه؟؟؟یعنی مستقل از اونا زندگی کنه و مثه دوست باهاشون برخورد داشته باشه...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
هاع؟؟؟مگه میشه
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
قطع رابطه حرامه ولو پدر و مادر كافر باشند؟ اما مستقل بودن منعي ندارد بشرطي كه آسيب هاي اخلاقي و اجتماعي و... نداشته باشد يعني همه شرايط سنجيده بشه
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
م.نص آقا.... تنها رشته ای که واسه شما حذفه ماماییه...اگه خیلی دوس دلارین برین اعتراض:دی
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
شاید رفتیم:))شما مثلا می خواین برین خلبان بشین؟؟؟؟؟قد اکثر خانم ها زیر 170هستش که این مانعه..................بعدشم شما دخترا فرمون ماشین رو به زور می چرخونین چطوری می خواین سکان هواپیما رو تکون بدین؟؟
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اصلنم فرمونو بزور نمیچرخونیم....اوندفه هم که گفتم مشکل روکش فرمون بود....بهله
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
ضمنا اجازه خانم ها و آقايون ( البته اگر مشكلي داشته باشند ) هم با بنده
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
مرسی..:)...بلند بفرس صلوات رو برا حاج آقا..:)
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:)
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
یعنی اگه بشه؟!!!:)چی خوب میشه!!!!! صلوات!
سحر
سحر
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:))
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
چه خوب...ولی محدودیت بیرون رفتن برام جالب بود..
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
لایک :)
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
شب جمعست جهت تعجیل فرج آقا امام زمان ذکر صلوات محمدی پسند هرجا که هستی .... انشاا..ظهور آقا...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج اقــــــــــــــــــــــــــا یه پیشنهاد توپ..........................سه جلسه برگزار کنید......................یکی اول از همه برای پدر و مادر ها تا شاید مشکل دخترا هم حل بشه...............یکی برای پسرا توی یک جای توپ مثلا کوهی ،استخری ،چیزی....................یکی برای دخترا توی یک جای مناسب مثل مسجدی ،چیزی
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
شما با بالش من آشنایی داری؟؟؟..البته با نظرت موافقما..همینطوری پرسیدم...
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
بد نگذره به شما یه وقت
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
پیشنهادت از نوع پیشنهادای بهمنی بو د رسمن....نه خسته
آبان
آبان
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
میگم حاق آقا الان یه تو یه سایت فرهنگی با یه فضای امن من عضو شدم پدرم و مادرم میگم ولش کن اونوخت میذارن من با یه جمع مختلط حالا حتی با هدف بحث بیا م؟
آبان
آبان
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
قرار شد تفکیک باشه
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
واي مختلط .كي گفته مختلط . من نظر م -نص رو بد نميدونم . خوبه . البته براي دختر ها هم اگر بشه ميتونيم با مادراشون بيان بنده هم با خانواده ام ميام
آبان
آبان
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب من برم مامان و بابام اومدن بدرود دوستان :/
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
هعیییی..خدافظ همزادم
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سخت نگیر ابان همه ما دخترا از این مشکلا داریم تاحدودی متاسفانه!!!!!!!!شبت خوش دوست عزیز
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خدانگهدار .
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خدانگهدار
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
چی هوا گرمه! فکر کنم بحث خیلی داغ شده!
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
شما ستاد جوسازی میباشی؟؟؟
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
آتی... تاحالا محدودیتو ندیده بودی واقعن؟؟
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خوش باشی دوست عزیز زیاد هم غصه نخورید
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب حاج آقا صحیح می فرمایید اما با دوستان چه تفریحی بکنیم؟البته اگر فکر میکنید بحث طول می کشه مزاحمتون نمیشم
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حالا کجا بریم..کوه؟شکار اهو
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
والا اون قدیما هم دختر داشتیم!.... اینجا دخترا تو 14 سالگی بچه هم دارن!همه زندگی می کنن ،تفریح هم دارن،والا نمی دونم تفریح نکردن ما چه ارتباطی به شرع و اسلام داره!
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
قدیما پسرا هم این شکلی که الان هستن نبودن... بار خوبه دخترا روبه جلون... پسرا که پسرفتن همش...! با اون ابرو برداشتنا و افراط و تفریطشون
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
یمشکل دیگم بود خب بعضیا که مشهد نیستن ناراحن نمیشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
کیا مشهد نیستن؟؟
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
قدیما قدیم بود الانم شرایط با زمان مادر بزرگ و پدر بزرگ های ما فرق میکنه
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
مثلا تی ام که اون بالا داشت نظرمیداد!!!!!اشتباه نمیگم که؟؟؟؟؟
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
نمیدون چرا جوابای من قاطی پاتی شد
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دوستان از طرف ما خدانگهدار...حاج آقا خدافظ :)
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
شبتون خوش
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خدانگهدار
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من يك معذرت خواهي بكنم از گلهاي خوب جيمي : معذرت كه نشد به يك نتيجه واحد رسيد چون ادمها متفاوتند و سئوالات هم همينطوره . هم مذهبيه هم شخصيه هم خانوادگيه و هم مطالبه اي است . ولي بنده تجربه گفتگوي رو در رو را دارم موثرتر است . خوب كي و كجا وعده ديدار ما ؟
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
نمیدونیم دیگه....... شما باید بگید فکر کنم
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج آقا ما که هر چی شما بگید رو حرفتون چیزی نمیگیم...فقط اجازمون بی زحمت با شما...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج اقا به نظرم به نتیجه رسیدیم..................به این نتیجه که باید رو در رو صحبت کرد.................شاید این رو در ور صحبت کردن حد اقل مشکل خانم ها رو حل کنه
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
لطف دارید شما کم کاری نکردید/برای زمان و مکان فکر کنم بهتر باشه با مسئولان جیم هماهنگی بشه:) ممنون از لطفتون
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
همینکه اومدین ینی یه روزنه ی امیدی هست واسه اینکه به جوونا بها میدین :) ممنونم
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
با نظر مستر قوام و دختر مشرقی مبافقم!!!
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
آقا از طرف پایگاه بسیج سایت 5 دقیقه تنفس واسه صرف شام اعلام میشه!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خانم های محترم اگر من گفتم خانم ها در مسجد دلیل داره.................من رشتم زمین شناسیه...............یعنی باید بریم بیرون از شهر.............مهمترین مشکل در بیرون از شهر اینه که خانم ها نمی تونن همه جا بیان و مشکل دارن و گاهی مسدوم میشن................شما که نمی خواین که مسدوم بشین و خانواده دیگه نذارن تا سر کوچه هم برین
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
مسدوم یا مصدوم...مسئله این است...:|
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
لااقل بگو حسینیه .
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من خارجیشو می گم شما ها درک نمی کنین:)
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
پس منم رشته ام تربیت بدنیه باید با دخترا بریم استادیوم دیگه... شما نگران ما نباشید
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام به همه...خوبین انشالله؟الان دقیقا به جمع بندی رسیدین یا تموم شده؟
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام...الآن به این نتیجه رسیدیم که باید حضوری باشه بحث...
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
قرار شده بحث رو در رو داشته باشیم......راسی سلام
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ته دیگ:)
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام بر دارنده ایکس 33.....................حاج اقا ایشون رو که می بینید مرفه سایت هستند..................انشاا... هزینه این جلسات رو پرداخت می کنند:)
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
آتی... تاحالا محدودیتو ندیده بودی واقعن؟
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
نه به این شدت شماها...تا دبیرستان بود اونم ساعتی فقط..مثلا تا ساع7شب..اما الان نه نیست ...البته خودم هرجا و هرساعتی بیرون نمی رم باهرکسی ....
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
س منم هس!!!!آتی عزیزجوابگو هسی؟؟؟
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
هییییییی!!:( چ سعادتی داشتی آتی!!!!!
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ازمن پرسیدی
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج اقا اینو جواب ندادین:سوال من در مورد جونهای هست که زمان ازدواجشون سالهاست گذشته ولی به هر دلیلی نتونستن ازدواج کننن و تشکیل خانواده بدن (مخصوصا پسرها) و خب از اونطرف فشارهای جنسی روشون هست و براشون مشکل ساز شده //میخواستم بدونم باید چیکار کنن که هم در ورطه گناه نیفتن و هم از این وضعیت که دارن خارج بشن؟.خداوند فرموده باید جوانها زود ازدواج کنند تا به گناه کشیده نشوند و اگر نمیتوانند باید صبر پیشه کنن.//خب سوالی دیگه ای هم که اینجا پیش میاد اینه که بعضیها مثلا 15 یا 20ساله از زمان بلوغشون گذشته و مثلا 30 یا 35 سال سن دارند و هنوز هم مجرد هستند/آیا گذینه صبر هنوز هم برای این افراد صدق میکنه و به نظر شما منطقیه؟(و در آخر اینکه ایا ازدواج موقت رو برای این افراد توصیه خوبی میدونید یا نظر شما صبر پیشه کردن هست؟) با تشکر (اشکمهر آشتروان)
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
به ايميل من پيام بدهيد تا در يك فرصت مغتنم خدمتتون پاسخ بدهم keleedsit@yahoo.com
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج اقا چی شد؟کجارفت
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من می میرم واسه قرار حضوری...پارک ملت،سالن اجتماعات یه دانشگاهی(فک نکنم بشه البته) پارک ملتم نمیشه...خب تو جشن جیم باشه اصن
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
یه جواب سلام توپ بهت دادم:))
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خانوم دکتر ته دیگ چربه ضرر داره:)...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اب میوه سجادم شیرنه اونم ضرر داره:)
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
نه کم بخوری اشکال نداره... :)
gh_soori
gh_soori
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حرف اخر : دوستان گلم دوستتون دارم چرا كه بهترين ها يعني خدا دوستتون داره .درسته مشكلات زياده اما اين ها تهديد نيست فرصته . چرا كه درياي ناآرام ناخداي قهرمان نميسازه . و درسته كه خيلي چيزها خصوصا در عصر آخر الزمان سر جايش نيست اما بايد بدانيم كه به جايي اينكه جاي ديگرا را بگيريم بياييم بگرديم جاي خودمان را پيدا كنيم موفق باشيد خدا حافظ
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ممنون از حضور با طراوتتون/ باز هم به ما سر بزنید/ به امید دیدار/خدا نگهدار
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ممنون..:)...خدانگهدارتون...
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ممنون استاد...ببخشید من یکم دیر رسیدم به بحث البته ناراحتیش می مونه واسه خودم...ممنون از لطف شما
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج اقا دو دقه زودتر دارین میرین ها:))...................ممنون از لطفتون انشاا... موقعیت بشه رو در رو بحثی داشته باشیم....................ممنون خدانگهدار
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
پس خبر باشما و جیمی های رئیس.........شبتون خوش حاج آقا ......خدانگهدار
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
انشالله حضوری میبینیمتون :)) خسته نباشین و ممنون
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
بای
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ممنون از حضورتون..................
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حاج آقا خیلی ممنون که به سوالاتامون پاسخ دادید..به امید اینکه بشه بیشتر از این به سوالامون پاسخ بدید...خسته نباشید
m-mousavi
m-mousavi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ممنونیم از حاج آقا که دوساعت از وقتشان را در اختیار ما گذاشتد و برای پیشنهاد شان هم به مسئولین گفته می شود و هم اندیشی می شود و در صورت هماهنگ شدن خبردهی می شود.
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام...حتما خبردهی شود لطفا:|
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
از شما هم ممنونیم
Khal ghezi
Khal ghezi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ما هم ممنونیم هم از حاج آقا بخاطر حضورشون هم از جیمی ها بابت این فکر و برنامه خوب.....باتشکر!!:)
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دست شما هم مرسی
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
آتی...منم به این شدت نیستم.... بخصوص از بعد دانشگاه قبول شدنم.... ولی بازم باید به کلی سوال جواب بدمم.....اجازه ش هس...ولی سوال جوابشم هس......
mahsa-s
mahsa-s
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
واقعاحاج اقااینجاست؟؟؟هااااااااااااا1!من هول شدم اخه1امممممممممم نمیدونم چی بگم حااااااااج ااقا!
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
با این که نبودیم ولی استفاده کامل رو بردیم:))ممنان از همگی