خانه انجمن داروین میگه...!
٦٧٦
٢٦
r_detective

داروین میگه...!

داروین میگه...!

داروین یه زیست شناس معروفه و نظریه داده که موجودات با توجه به شرایط تکامل پیدا میکنن به عبارتی زنده موندن سازگارترین ها...همینطور میگه که نسل زرافه ها گردن های کوتاه داشتن و بخاطر بلند شدن درختا نسل به نسل گردنشون درازتر شده!اما جنجال برانگیز ترین نظریش اینه که میگه انسان ها از نسل میمونن،متاسفانه این نظریه میخواد کرامت انسانی و اینکه انسانها اشرف مخلوقات هستنو زیر سوال ببره..این نظریه از نظر اسلامی رد شده اما هنوز ما و دبیرستانها و دانشگاه هامون این نظریه رو تدریس می کنیم نظر شما چیه؟!

چقدر خوب می شد تو همین کتابا که اینجا تدریس میشه حداقل نظریه های اسلامی رو هم میذاشتن 

"فتبارک الله احسن الخالقین..."

٩٢/٠٧/٢٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٧/٢٨
٣
١
ایه الله مطهری تو یکی از کتاباش میگه ما نظریه ی داروین رو رد نمی کنیم...میگه طبق آیه ی قران در سوره ی بقره وقتی خداوند میخواد انسان رو خلق کنه فرشته ها ناراحت میشن و میگن یعنی بازم میخوای یه موجودی به وجود بیاری که دوباره خونریزی راه بندازه رو زمین؟و خداوند میگه من چیزی می دونم که شما نمی دونید...و ایشون طبق این آیه میگن این اشاره به اون انسان ها داره و اما انسان هایی که الان وجود دارن از نسل اون وحوش نیستن بلکه از نسل آدم و حوا هستن...البته نظریه ی تکامل کاملا یه ایده ی ماترالیستیه و بعید نیست که به وجود اومده باشه تا مذاهب رو به سخره بگیره...
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٢٨
٢
٠
نسل آدم و حوا؟...بنظر من اینطور نیست...آدم و حوا که تنها نبودن...اگه فقط آدم و حوا وجود داشتن بچه های آدم و حوا با کی تولید مثل کردن؟؟...با خواهر و برادرای خوشون؟؟...نمیشه که :)
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
چرا میشه البته دکتر مطهری راجع اینم نظرات مختلفی دارن که میگن خداوند دو دختر رو برای اونا به زمین می فرسته و البته یکی از نظرات دیگه که مال ایشون نیست و خودمم قبول ندارم اینا که این انسان ها با نئادرتال ها(نوعی از انسان های اولیه) تولید مثل کردن ولی خب این غلطه چون نئادرتال ها قبل از نسل آدم و حوا منقرض شدند
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
طبق یک حدیث از امام صادق و بعضی ایات قران می گن قبل ازانسانهای امروزی یک گروه شبیه انسان وجود داشتند که خیلی وحشی بودن و بسیار خونریزی کردن
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٢٩
٠
٠
بچه های ادم و حوا باهم ازدواج کردن..یعنی خواهر این یکی با برادر اون یکی ..به نظرم..این قتل هابیل و قابیلم سرهمین قضیه بوده...فکر کنم البته
r_detective
r_detective
٩٢/٠٨/٠٩
٠
٠
دوست عزیز ممنون از نظرت...فقط یه مطلبی هست اونم اینکه فرشته ها جمله "باز هم میخواهی" رو بکار نبردن گفتن"آیا میخواهی؟" یعنی قبلا اتفاق اینچنینی نیفتاده
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٢٨
٢
٠
من نظریشو قبول دارم...وقتی آدم و حوا از بهشت اومدن به زمین روی زمین انسان های دیگه ای هم وجود داشتن...اگه هیچ کس نبوده پس فرزندان آدم و حوا با کی تولید مثل کردن؟؟...با خواهر و برادرای خودشون؟؟...حتما انسان های دیگه ای هم وجود داشتن و اون انسان ها هم خود به خود که به وجود نیومدن...بنظر من که درسته :)
javad agha
javad agha
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
این فقط در حد یه نظره حالا کی قبولش می کنه
پری سا
پری سا
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
دوم دبیرستان ک بودم دبیر شیمی مونبهمون گف هر کدوم از تو کتاب شیمی تون 5 تا نکته پیدا کنین و یه جوری بین و اون و نظریه های اسلامی ارتباط پیدا کنین......
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
آره شنیدم تو کتاب علوممونم بود وقتی کوچولو بودیم مطمئنن این مسئله غلطه خوب.این کاملا یه دید سطحیه که به خاطر شبیاهت های زیستی (نه ظاهری هاااا)بگم ما از نسل اوناییم خب باید بردارن از کتابا دیگه البت نظام آموزشی مشکلات خععععلی بزرگتر از اینا داره اول اونا رو حل کنه اینا رو هم بدا حل کنه
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
اولا کتابهای ما مال عهد باستانه...................نظریه داروین از نظر علم هم رد شده...................مثلا علم میگه اگر تکاملی بوده چرا جمجمه های انسان و میمون به هم شباهت نداره..........یا چرا نحوه استخوان بندی و نحوه ی راه رفتن میمون تکامل نیافته و چرا این قدر اختلاف بین این دو موجود است........................
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
ب نظرم مردوده! :| :| :|
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
به نظر منم مشروطه:))
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
منم موافقم...
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
حالا ک اینجوری شد قبوله! خخخ
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
از نظر اسلام تکامل بین گونه ها وجود ندارد ولی تکامل در نوع وجود دارد..................مثلا تکامل در نوع انسان................یا تکامل در نوع خرس یا گوسفند و....
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٢٨
١
٠
مشکلات تو آموزش و پرورش و کتاباش زیـــــــــــاده!!
zza
zza
٩٢/٠٧/٢٨
١
١
نظریه اش درسته بحث دینی رو با بحث علمی مخلوط نکنید پیامبر برای مردم 1400 سال پیش اینجوری گفته اگه چیزی دیدی که از نظر علمی درست بود و از نظر دینی اشتباه اونو قبول کن و به عقلت عمل کن
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
شخصا داروین رو به عنوان یه محقق و زیست شناس قابل...قبول دارم...ولی با این نظریش مشکل دارم...هنوزم درگیرشم...ولی به قول معلم زیست سال اولمون..قرآن بهترین و روشن ترین کتابه...پس با استناد بر قرآن میشه گفت نظریش فسخه...
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٧/٢٨
٠
٠
اتفاقا همین سوال رو موقع این درس از معلممون پرسیدیم ولی جوابمونو ندادوگفت وارداین بحث هانشین من که اصلا این نظریه رو قبول ندارم
seyedahmad_n
seyedahmad_n
٩٢/٠٧/٢٩
٠
٠
داروین کاملا بی خدا بود . برای این ادعا اثبات های بسیار زیادی وجود داره که از حوصله این سایت و کاربراش خارجه! یکی از دلایلشم همین نظریه تکاملش بود...
negin_z_sh
negin_z_sh
٩٢/٠٧/٢٩
٠
٠
r_detective
r_detective
٩٢/٠٨/٠٩
٠
٠
سلام دوستان مرسی از نظراتتون...
طراحی سایت