خانه انجمن چرا دختران "صورتی "وپسران "آبی" شده اند...
١٢٨٤
٦٥
m_sepehri

چرا دختران "صورتی "وپسران "آبی" شده اند...

چرا دختران

سوال خیلی از افراد این است که چرا رنگ صورتی برای دخترها و رنگ آبی برای پسرها نمادین شده است.
درصورتی که هیچ نشان ذاتی بین این تفاوت رنگها نیست و ممکنه یه دختر اصلا صورتی دوست نداشته باشه یا بالعکس.
 حالا به نظر شما چرا نماد دختران صورتی و نماد پسران آبی شده؟

٩٢/٠٧/٠٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/٠٤
٢
٠
من خیلی از صورتی خوشم نمیاد ! ... ولی چون رنگ شادتر و گرم تری هست نماد دخترهاس! /// این پسرا رنگشون هم مث خودشون سرد و بی روحه! خخخ :))))))))))))) // تا ترورم نکردن من برم! عرضی نیس! :))
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:)))))))
maede
maede
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
واقعن دلیل خاصی به ذهنم نمیرسه!به نظر من مثله اینه که بگی چرا رهام شده اسم پسر و چرا مثلن شیما شده اسم دختر!
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
مبافقم:)
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٧/٠٥
٠
٠
ممکنه پسر هم باشی ولی صورتی هم دوست داشته باشی مثل رها که میتونه اسم پسر هم باشه
maede
maede
٩٢/٠٧/٠٥
٠
٠
دوس داشتن که آره!من خودم صورتی دوس ندارم!ولی اینکه به فول میترا بشه نماد قضیه اش فرق میکنه!
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
خوب چون رنگ صورتی لطیف و شاده به دخترا نسبت داده شده...و آب هم خوب مال پسراست...هرچند خود من رنگ آبی رو دوست ندارم...ولی خوب نماد شده دیگه :)
zahra
zahra
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
اره واقعا چرا من صورتی دوس دارم خخخخخخ
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
چون به احساسات لطیف دخترونه میخوره! من خودم همه رنگارو دوس دارم... صورتیو کمتر!
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من اصنم از رنگ صورتی خوشم نمیاد ایــــــــــــــــــــش... اینقد بدم میاد ازین لوسبازی های دخترونه... :| خیره سرم دخترم مثن:| خخخخخخخخخخ
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
منم از لوس بازی های دخترا و حرفای خاله زنکی خانوما خوشم نمیاد !!
سحر
سحر
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خب چون صورتی یه رنگ ملایم و شاده واسه دختراست البته خودم از این رنگ اصن خوشم نمیاد....دیگه دلیل خاصی به ذهنم نمیرسه...نماده دیگه کاریش نمیشه کرد :)
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من از ابی متنفرم چون یاد استقلال میافتم..........خخخخخخ
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٢
٠
هار هار هار ... خندیدم, حالا نکه ما کشته مرده ی رنگ قرمزیم...
ali007
ali007
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من نظرمو گفتم.
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
دهوا نکنین که نانچیکومو میارما:|
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
منم موندم واقعا تو این..:|...ولی من از وقتی دنیا اومدم کل اتاقم آبی بوده تا الآن..صولتی دوس ندارم زیاد...آبـــــــی رو ترجیح میدم...:)...فک میکنم چون صورتی شاده دخترا خیلی بیشتر دوسش دارن..:)
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
منم آبی میخوام::)))آبی می طلبیم:)
sin germany
sin germany
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
نمیذونم والا
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
به نظر من چون نماد دختران صورتی و نماد پسران آبی هست ... :|
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
متشکریم از این نظر ارزشمند شما:دی
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:|
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خسته نباشی وافعا...با این نبوغ دانشگاه قبول شدی؟
t.m
t.m
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
:|
Z_M
Z_M
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
یهنی ته ته خلاقیت و نبوغ
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
باز به مغزت فشار آوردی؟؟؟.....حیف میشی بخدا.......
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠٤
١
٠
کی گفته؟؟؟من آبیم!!!ولی بیشتر لباسام صورتیه!!!!واقعا چرا؟؟؟
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
محصول مشترکی:)
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من خودم تا یه دوره ای حدود راهنمایی همه چیم صورتی بود...ولی کم کم به سمت آبی سوق داده شدم...الان خیلی که چیزای صورتی وسایلم:|
khan
khan
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من که فعلا تو لک تیپ جدیدم...
maryam
maryam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
منم كه دارم دقت ميكنم مي بينم بيشتر وسايلم قرمزه....:..اصلا طرفدار فوتبال نيستم ها...
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من اصلا از صورتی خوشم نمیاد یعنی اصلا اما آبی رو خیلی دوست دارم بیشتر لباس هام و وسیله هام هم آبی هست .
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
مُ که رنگم آبی آبی نیست ولی آبی آسمون،آبی دریا خیلی قشنگه :))) / در مورد رنگ های انتخابی هم چیزی که نرم بوده برای دخترها صورتی بوده دیگه از همو اول ولی برای پسرها تاحالا من نشنیده بودم آبی رو ...! اما من که از رنگ آبی آسمونی ، سبز ، نارنجی پرتغالی ، و قرمــــــــــــــــــــز
n_zohouryan
n_zohouryan
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
زیرا چون برای اینکه
maryam
maryam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
جواب قانع كننده اي بود وجدانن..
maryam
maryam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ولي من سبزو دوست دارم باسفيد
Z_M
Z_M
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من همه رنگارو دوستدارم (مخصوصا ابی درباری و فیروزه ای و اسمانی با سبز سیدی و پسته ای و کله غازی و بنفش)اما چون هیچ کدوم از لباسا م رو خودم نگرفتم مامانم همه رو قرمز گرفته (که من اصلا دوست ندارم )
maryam
maryam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
ايوووووووووووووووووووول سرعتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت
maryam
maryam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
خسته نباشي شماكه پشت فرموني...
maryam
maryam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
اااا.....فرار كردين...از دست من :)))))))
maryam
maryam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
حتما الان دستتونو گذاشتي روي پيشينيت وميگي باز اين مريم اومد........ارهههههههه
maryam
maryam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
پيشونيت :))))))))))
maryam
maryam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
نخنديد لطفت پشت فرموني...
maryam
maryam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
نخد راننده....
maryam
maryam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
عييييييييييييييييييييييييييي اومدي...
maryam
maryam
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
من رفتم بااااااااااااااااي
پری سا
پری سا
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
نظر خاصی ندارم........:)
mahsa-s
mahsa-s
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
این چیزیه که تودهنا افتاده فقط همین دیگه!!
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٧/٠٤
٠
٠
چون صورتی یک جور نماد لطیفیه....و آبی نماد بزرگی......دخترها چون لطیفن...صورتی و بنفش خیلی باهاشون تناسب داره.....
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠٥
٠
٠
سخته دیگه نمیدونم دیگه ولی من صورتی میخوام
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٧/٠٥
٠
٠
نيدونم (^_^) شخص بنده كه نه صورتي دوست دارم نه آبي! فقط سبز :)
Em Ad
Em Ad
٩٢/٠٧/٠٥
١
٠
آنچنان نمادی هم نشده ! الان خیلی سخت میشه دختر و پسر رو از هم تشخیص داد ، رنگ که دیگه یه جزء کوچیکه !!!!!!!
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٧/٠٥
٠
٠
آره خب!ولی من دیدم وسایل سیسمونی اکثرا اینجورین!
Em Ad
Em Ad
٩٢/٠٧/٠٥
٠
٠
آره ، منم دیدم ! زیاد سخت نگیر میترا خانوم !
d_toktam
d_toktam
٩٢/٠٧/٠٥
٠
٠
ایشششششششششششش انقده از صورتی بدم میاد که نگوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو
javad agha
javad agha
٩٢/٠٧/٠٥
٠
٠
کی همچین حرفی زده والا من از وقتی یادم میاد قرمز بودم
m-roohangiz
m-roohangiz
٩٢/٠٧/٠٥
٠
٠
چونکه..!پخخخخخخخخخخ
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
من چمیدونم خوب
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
فک نکنم نماد خاصی باشه البته تو نوزادا و اینا خب آره صورتی یکم شادو نازنازیه که میگن رنگ دختراست آبیم در عین شاد بودن سنگینه مثل پسرا اونم مال نوزادیه الان که پسرای خیلی بزرگ دیدم صورتی میپوشن
mahdieh.t
mahdieh.t
٩٢/٠٧/٠٦
٠
٠
من كه ابي رو ترجيح ميدم به صورتي،اين قضيه هم بيشتر برا نوزاد هاست و اينكه براي پسرها زرد هم خيللللي كاربرد داره ها
M.L.R
M.L.R
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
حالا چه فرقه می کنه این همه سوال مهم و اساسی تو گیر دادی به این که چرا نماد دختر صورتی نماد پسر آبی مثلا از نظر روانشناسی رنگ ها به این سوال پاسخ بدیم آخه چه فایده ای داره ؟؟؟؟ یه سولایی بپرس که اگه پس فردا بزرگ تر شدی !خانوم تر شدی ! به خودت نگی زکی این سوال چه دردی از من دوا می کنه ؟؟؟شوخی کردم !!!!!!!!هر کس یه نظری داره !! برای این که بفهمی چرا نماد شده تو اینتر نت محترم جستوجو کن !در ضمن دخترایی که می گن صورتی دوست ندارن یا پسرایی که می گن آبی دوست ندارن به جز عده معدود و بسیار کم یابی با عرض پوزش بقیه دارن بلوف می زنن مثلا می خوان بگن ما متفاوتیم بابا متفاوت !!!!!!!!!!
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
دوست عزیز من رشتم ماماییه.واسه آرامش یه نوزاد دختر یا پسر هر کاری ازم بربیاد باید انجام بدم و برای این کار باید اطلاعاتمو گسترش بدم و از نظر جمعی استفاده کنم نه از گوگل محترم.به شما قول میدم این سوال در آینده به دردم میخوره.ضمنا عضو بشین بهتره:)
Niva
Niva
٩٢/٠٧/٠٧
٠
٠
چند سال پیچ در کمدم رو که باز میکردم بیچتر لباسام صورتی بود..بعد لباسای دخترم هم همچ صورتی بود.. الان یه تجدید نزری کردم... تقریبا همه رنگ چده :))
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٧/٠٨
٠
٠
از بدو خلقتم تا همین حالا که 23 سالم شده همه چیم در طیف رنگ صورتی خیلی خیلی کم رنگ تا صورتی خیلی خیلی پر رنگ قرار گرفته:))) البته بنف و زرد هم پاره تن منند.بقیه هم اییییییییییییییی گاهی.ولی صورتی محبوب منه و خواهد بود.لوس بازی دخترونه هم هست اصن.من دخترم باید یکم لوس باشم دیگه خخخخخخ اییییی چندش =))