خانه انجمن بنـــــــد" سین"
٦٦٠
٢٦
par!sa

بنـــــــد" سین"

بنـــــــد

نظرتون راجع به سهمیه هایی که درمورد دانشگاه اختصاص پیدا می کنه چیه؟مثلا سهمیه ایثارگران یا سهمیه هیئت علمی یا مناطق؟

یک مثال میزنم:  امسال کنکور 92 با کم شدن ظرفیتها خیلی ها مجبور شدن برن شهرهای دیگه... حالا یک نفر با رتبه 1300 با استفاده از سهمیه از بیرجند متقل میشه مشهد... ترم مهر.... یک نفر با رتبه 700 نمیتونه از رشت انتقالی بگیره... یک نفر با رتبه 400  و یکی دیگه با رتبه 12 میرن ترم بهمن می شن......

٩٢/٠٧/١٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
jalal
jalal
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
صد در صد و کاملا مخالفم
javad agha
javad agha
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
منم مخالفم
tanha
tanha
٩٢/٠٧/١٦
٢
٠
با سهمیه هیئت علمی فوق العاده مخالفم! من با رتبه 403 عمران شریف و تهران و امیرکبیر قبول نشدم ولی یکی چون آقازاده هیئت علمی بود با 3000 داره عمران شریف میخونه:| آخه باباش عضو هیئت علمیه به اون چه؟:/ درباره سهمیه مناطق موافقم چون واقعن اونایی که در شرایط سخت و روستا و با امکانات کمتر درس میخونن باید این سهمیه رو داشته باشن! دریاره سهمیه ایثارگران و شهدا اینو قبول دارم که اونا جونشونو واسه مملکت گذاشتن و باید خیلی بیشتر از اینا به خونوادشون رسیدگی بشه ولی فک کنم این امتیازهارو تو عرصه های دیگه زندگی در اختیارشون بذارن و کنکور برای همه برابر باشه بهتره!
وصال
وصال
٩٢/٠٧/١٨
٠
٠
موافق با مستر تنها
ati200
ati200
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
من مخالفم...سهمیه مناطق محروم..مثلا همه منطقه محروم نیستن میرن ازسهمیه انجا استفاده میکنن..مثلا دختر دایی من براگرفتن تخصص..یه مدت رفت منطقه محروم...ازسهمیه انجا تخصص شو دانشگاه تهران قبول شد...و دخترخالمم داره همین کارو میکنه..و کسان دیگم هستن مثل اینا
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
من نمیدونم ولی این جور که بوش میاد همه مخالفن
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
من از سهمیه ام استفاده نکردم ب نظرم اصلا برای من و امثال من استفاده ازش درست نیست ... بعضی ها استثنا هستن ، کاری ب اونا ندارم! ولی در کل مخالفم ....
negin_z_sh
negin_z_sh
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
خودکارم رو دستم سیگارم رو لبم
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
0_0 ؟؟ خیلی پر بار بود نتونستم هضمش کنم :)...
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
چی بگم والا!
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
مخالفم...حق خیلیا داره ضایع میشه....
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
نمیدونم والا من بیشتر با سهمیه ایثارگرو جانبازو اینا مخالفم چون کسیو میشناسم که هیچی نمیخوند رتبش از من بدتر شد رفت حقوق فردوسی یکم نا عدالتی باباش جانبازه شده خودش که صحبح سالمه
Niva
Niva
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
تو حازر بودی بابات 2 تا پا نداچته باچه ولی بری بهترین رچته درس بخونی؟ خوبه آدم یکم خودچو جای دیگران بذاره... واقعا بعزی ها چرایط سختی دارن.... سهمیه کوچکترین چیزه نسبت به سختی هایی که اونا تحمل میکنن.... دختری که هر روز به جای باباچ باید بره خرید.. چون باباچ یا نابینا چده .. یا پا نداره.. یا 2 تا دست نداره.. یا کسی که چیمیایی چده و نفسچ به زور بالا میاد.. یا کسی که حتی یه ترکچ کوچیک کنار قلبچه و هر لحزه خانوادچ نگران هستن که نکنه حرکت کنه؟ یا یه قطع نخاعی یا یه موجی؟ چب هایی که ما با آرامچ کنار پدرمون خوابیده بودیم و اونا تو راهرو های بیمارستان گذروندن... درد پدرچون رو دیدن... گریه های مادر چون رو دیدن.. همه اینا هیچی؟ خودچون سالم بودن؟ حالا میچه سهمیه دانچگاه رو با یکی از اینا عوز کرد؟
sahar
sahar
٩٢/٠٧/١٧
١
١
یکی از فامیلای درجه یکمون که از تمام زندگیش خبر دارم امسال کنکور داشت...پدرش جانباز بودن....ینی یک دستشون از بازو قطع شده بود.باور کنید زندگیشون از ما خیلی بهتره.از همه نظر...واقعا من نمیدونم این سهمیه الان دقیقا کدوم خلا این فامیلمون رو قرار بود پر کنه.واقعا هیچ مشکلی نداشتن......اما با این که از من کمتر درس خوند....حقوق فردوسی قبول شد....اصصصلا عادلانه نیست...به نظر من سهمیه ها برای خود جانبازها و ایثارگران کاملا عادلانست...چون اونا از جونشون مایه گذاشتن...ولی به نظرم یک درصد هم درمورد فرزنداشون این قضیه صدق نمیکنه...اگه دقت کرده باشین این خانواده ها با توجه به امکاناتی که براشون درنظر گرفته میشه شرایط خیلی خوبی دارن...حداقل من که از این خانواده ها زیاد دیدم به چشم خودم....واقعا دیدم که فرزنداشون هیچ مشکلی ندارن...شاید برای شیمیایی ها یکم بشه اغماض کرد.....ولی برای قطع عضو اصصصلا و ابدا درست نیست.....بی عدالتی محضه....
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/١٨
١
١
نیوا جون...اون دوستم که گفتم داره میاد مشهد ... پدرش 20 درصد جانبازه... تا جایی که من دیدمش سالمه... هیچ سختی ای هم تو زندگیش نکشیده دوستم... سختی من بیشتر بود.. من بابام هرروز اداره س ... رفت و آمدم با خودمه... اون باباش هرروز مث یه سرویس خصوصی می اوردش و میبردش...
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
مخالفم به نظرم اینطوری عدالت رعایت نمیشه
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
در کل با این سهمیه ها مخالفم...خیلی ظلمه...یعنی لجم میگیره از کسایی که با سهمیه میرن دانشگاه..:|
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
موافقم/ هر چند خودم و خانوادم از این بند سین یهچند باری بد پا خوردیم
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/١٦
٠
٠
من حتی اگه سهمیه هم داشتم حاضـــر بودم دانشگاه نـرم اما ازش استفاده نکنم !!! چون واقعا حق همه ضایع میشه.. هرکی درس خونده و تـــــلاش کرده باید بره دانشـــگاه و جایی که لیاقتشــــو داره نه با سهــــــمیه ...
Niva
Niva
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
در مورد خانواده شهدا و جانبازان که حق دارن.. ایثارگران هم که فقط سهمیه مال خود ایثارگر و همسرچه.. ولی در مورد هیئت علمی ها زیاد موافق نیستم.. یکی از استادامون چون هیات علمی بود اول دخترچ رو از یه چهر دور آورد فردوسی مچهد ..بعد هم تا دکتری مچایعتچ کرد.. در مورد پسرچ هم همین طور... به نزرم درست نیست...
Em Ad
Em Ad
٩٢/٠٧/١٧
٠
٠
چی بگم والا !
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٧/١٨
٠
٠
والا چی بگم...........منم خوشم نمیاد...داشتیم همکاسی که از سهمیه شاهد عموش استفاده کرده رتبش8000بود ..بعدش شده3رقمی..مامایی فردوسی مشهد...یعنی دختره اندازه گردو نمیفهمید..حرصی خوردیم ها....دیگه شانس...ولی مخالفم
par!sa
par!sa
٩٢/٠٧/١٨
٠
٠
من رتبه 2000 دیدم با سهمیه شد 23... دندان مشهد... من دندان مشهد نمیاوردم :((
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/١٩
٠
٠
نتیجه شو در آینده میبینه... همینه که تخصص کم شـــــده دیگه...
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٧/٢٠
٠
٠
سلام ... با سهميه آنها موافق هستم چون دليل با ارزشي براي مخالفت ندارم
sin germany
sin germany
٩٢/٠٧/٢٠
٠
٠
آخ از سهميه نگو كه دلم خونه...وگرنه الان من بايد مشهد ميبودم..اصلا از همه ظلم تر اين سهميه مناطق محرومه....و سهميه هاي هيئت علمي اخه چرا؟