خانه انجمن نویسنده از نوع این ور آبی یا اونور آبی ؟:|
٨٦٨
٧٥
fafa.tk

نویسنده از نوع این ور آبی یا اونور آبی ؟:|

نویسنده از نوع این ور آبی یا اونور آبی ؟:|

جدیدا در مغازه های کتاب فروشی اول کتاب های خارجی رو معرفی می کنن و خیلی ها نویسنده و داستان های خارجی را به داستان های ایرانی ترجیح میدهند.. 

شما بیشتر سمت کتاب هایی که نویسنده شون خارجی هستن می رین یا سمت داخلیا؟به نظر شما دلیل این که کتاب های خارجی طرفدار بیشتری دارند چیه؟

٩٢/٠٦/٣١
نظرات کاربران
کد امنیتی
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
١
٠
هعیییی...دوستان به نظرات ارزشمند شما نیازمندیم!
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٦/٣١
١
٠
من خودم هم خارجی میخونم هم ایرانی...فرقی هم نداره...کتابای روانشناسی خارجیا بیشتر طرفدار داره...چون فک کنم زبونشون راحت تره..:)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
١
٠
اوهوم:))متشکر!
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٦/٣١
١
٠
والا من بیشتر نویسنده های داخلی رو میخونم کاراشونو.مخصوصا روزنامه خراسانو:))))))خب این بنظرم برای رمان خوناس.من کلا یادم نمیاد رمان خوندم یا نه تاحالا:))))))
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
١
٠
دایی؟؟؟نخوندین؟واقعا؟؟چه جالب!نه کلا واسه کتاب هست ولی بیشتر رمان:)
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٦/٣١
١
٠
مگه رمان فقط کتابه؟! ... :| :|
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
بنظر من در مورد رمان بیشتر صدق میکنه خب.مثلا یمی در مورد روانشناسی موفقت و انگیزشی بخواد بخونه خب میره بیشتر سراغ کتابای آنتونی رابینز یا در مورد برنامه ریزی زمان میره سراغ برایان تریسی به عنوان مثال.یا مثلا در همین زمینه ها یکی نویسنده ایرانی میخواد میره سراغ مجله موفقیت.کتابایی که در زمینه مشخصی هست معمولا اینطوریه که طرف خودش میره سراغ یه نویسنده خاص اما برای رمان طرف میره فروشنده شرو میکنه به معرفی دیگه.
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
آره دایی درست میگن...منم منظورم بیشتر رمان بود:)
Em Ad
Em Ad
٩٢/٠٦/٣١
١
٠
کتاب مثه هندونست ! تا بازش نکنی و نخونیسش ، نمیتونی بفهمی چی به چیه ! نویسنده فرقی نداره ، اصلِ مطلب مهمه ...! شاید یه نویسنده گمنام یه اثر هنری معرکه بنویسه و شایدم یه نویسنده مشهور نتونه انتظار مخاطبشو برآروده کنه ! خارجی و ایرانیش هم فرق نداره !
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
درسته اما تا جایی که من دور و برم دیدم بیشتر دوستام و خاله ام نویسنده های خارجی رو ترجیح میدن!میگن ایرانیا بد مینویسن و همش داستان عاشقانه و ایناس....راسته به نظرتون؟
Em Ad
Em Ad
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
بستگی داره آدم چه کتابی رو میخونه ! وقتی مثلا بوف کور استاد صادق هدایت رو بخونی ، مطمئنأ دیگه نمیتونی هر کتابی رو بخونی ، توقعت از خودت و از نویسنده ها بالا میره ! شاید به این خاطر هستش که اکثرا خارجی پسندند ! به نظرم بعد از صادق خان هدایت ، هیچ ایرانی ای نتونسته رو دستش بیاد !
terme
terme
٩٢/٠٦/٣١
١
٠
دوتاییشون خوبن...ولی خیلی از کتاباس ایرانی موضوعاتش تکراریه...
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
فرقی نمیکنه...کتاب اگه قشنگ باشه دیگه نویسندش مهم نیست کجایی باشه...مهم قلمشه :)
m_shekofte
m_shekofte
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
فرقی نمی کند فافا جان ،مهم مضمون و معنایش است
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
یه چیز دیگه..رمانای ایرانی اصولا رو اعصابمن...رمانای خارجی موضوعاشون جذاب تره...خصوصا علمی تخیلیاشون..ک)
terme
terme
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
بستگی به نویسندش داره...همه که بد نیستن
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
آهان:)ممنون
ati200
ati200
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
فرقی نداره..هر اثری که ارزش وقت گذاشتن و خواندن داشته باشه
m_sana
m_sana
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
من بیشتر ایرانی میخونم البته کتابهای روانشناسی خارجیشو ترجیح میدم در کل مهم مفهوم کتابه نه نویسنده و ایرانی خارجی بودنش
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
چرا اول دنبال خارجیاییم؟؟؟
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
نویسنده اش فرقی نداره! ....محتوا مهمه!
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
رجوع شود به پاسخی که به مستر جلال دادم!
jalal
jalal
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
محتوا و موضوع برای من مهم است نه داخلی و خارجی بودن
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
درسته اما چرا موقعی که میخوایم کتاب بخریم اول سراغ خارجیا رو میگیریم؟؟؟
سحر
سحر
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
واسه من مهم نیس نویسندش کجایی باشه مهم محتواشه...:)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
خخخخخخخخ...ایول سحر:)
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
به نظر من دلیل این که کتاب های خارجی طرفدار بیشتری دارند همینه ... !
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
چیه خب؟؟؟بابا بگین دیگه!!
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
نمیگم تا همه تو کفش بمونن ... :|
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
:|:|:|
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
من می دونم ولی چیزی نمی گم:)
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
من قلبنا کتاب داستان میخوندم ولی حالا نهایتا ولی همون قبلن ها هم تا جایی کادم میاد همشون خارجی بود
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
چرا خب؟؟؟چرا ایرانی نمیخوندین؟؟
چراغعلی
چراغعلی
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
طراحی جلدشون حرف نداره از ضخامت جلدشونم که نگید من اصلا دیوونشم...
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
خخخخخ:)شما کلا به همین دو مورد توجه کردین دیگه:دی
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
سلام مواقعي بوده كه فقط رومان ايراني را مي‌خواندم بعد از مدتي خارجي شد و زماني هم بود كه در طي سال يك كتاب هم نخوانده‌ام . در حال حاضر كتابهايي را مي‌خوانم كه قصه‌هاي كوتاه يك صفحه‌اي دارد . آدمي هستم كه ايراني و خارجي بودن رويم تاثير ندارد ولي شرايط و احوالات من روي رفتار من تاثير دارد . وقتي تلويزيون داخلي و خارجي هر دو فقط در مورد مشكلات چاپخانه‌هاي ايراني مي‌گويند كم كم احساسات من نسبت به كتاب و ناشر داخلي تغيير مي‌كند. مقصر مردم نيستند مقصر كارشناسان راديو تلويزيون هستند كه نون سياست مي‌خورند .
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
ممنونم:))آره جدیدا کسی کتاب ایرانی نمیخونه...ازمن بشنوین
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
مهم محتواس...
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
متشکر:)
باران
باران
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
منکه اینطوری نیستم که حتمن برم سرغ خارجی ها گتاب پرمحتوا و معروف باشه
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
همه اینطوری هستین؟؟؟ای بابا
S_14
S_14
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
مهم متن ومحتواست چون وقتی که میزاریم بیشتر ارزش داره دیگه ....ولی من داخلی رو بیشتر ترجیح میدم چونکه بیشتر به فرهنگمون نزدیکه البته کتابهای خارجی هم داریم که واقعا بینزیرن ولی هدف بدست آوردن یه چیز جدید است وبس
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
ممنان:)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
نميدونم واللا همه كتاباي درسي ما كه برا خارجي ها بوده با يه ترجمه داغوون! اينه كه تااطلاع ترجيح ميدم يا اصلا كتاب نخونم يام مطمئن باشم ترجمش تكه؟! درمورد كتاباي وطني هم، چي ميشه گفت!؟ دركل ذائقه وسلايق متفاوت مانع از اين قياس ميشه؟! جداي از اون من كه هيچ وقت سمت كتابي نميرم!؟ يا اتفاقي تو وسايلم پيدا ميشه! يا خيلي اتفاقي تر بلوتوث ميشه! يام يكي از سر لطف مهربوني برام ايميل ميكنه! برا همين داخلي خارجي هرچي برسه ميخونم؟! از بين خارجي ها داستانهاي كوتاه رو بيشتر ميپسندم يا مينيمالها(^_^) داخلي هام ميگم بستگي به شانسم داره :))))
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
:)))ممنان دنیادیده از حضور:)
sin germany
sin germany
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
فافا بانو به نظر من فرقی نداره خارجی باشه یا ایرانی..من اونایی رو که قشنگ باشن میخونم...مثلا من کتاب کویر دکتر شریعتی رو خیلی دوست دارم...رمانم اصلا تا حالا نخوندم...یه سری کتاب هست اسمش سرگذشت ناگوار هست..نویسندش لمونی اسنیکت هست...من دوست دارمش...از روش فیلم هم ساختن..تو ش جیم کری بازی میکنه...من موقع کتاب خریدن اصلا سراغ نویسنده نمیرم..اگه تعریف یه کتابی رو شنیده باشم یا خودم فک کنم قشنگه میگیرمش...
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
تعریف که درسته اما خیلیا رو دیدم بیشتر به نویسنده نگاه میکنن تا محتوای داستان....من خودم ضربه دیدم از این انتخابا.یه کتاب افتضاح خریدم همینجوری:|
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
من میرم داخلیا ... جلال آل احمد رو هم خیلی دوست دارم .... جدیدا هر چی خارجی باشه فروشش بیشتره از کتاب تا لنت ترمز و تسبیح و مهر لندن ... فکر کن
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
مهر وتسبیح؟؟؟؟یا خدا....خوبه داخلیا رو ترجیح میدین:)
آبان
آبان
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
ملاک برام موضوع کتاب هست البته نویسنده اش مهم است ولی خب این که مال کدوم کشور هست داخلی هست یا خارجی ملاک انتخاب و خوندن کتاب نیست برام :)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
اوهوم...مثه که اینجا همه اینجورین!!
نوشا
نوشا
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
بستگی به کتابش داره خب...
نوشا
نوشا
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگذاریم
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
منم هر دوتاشون رو خوندم اما حق وانصاف یه رمان فرانسوی بخون بعد ببین تاکی تمام لحظات داستان رو به یاد داری وتو خاطرت میمونه طوری که گاهی فکر میکنی فیلم یا سریالی بوده که دیدیش اما این کار رو با رومان ایرانی هم تکرار کن .........قضاوت پای خودت ...البته هستن کتابهایی که ایرانین وهمین خاصیت توشون پیدا میشه ..که همه جا اثتثنا هست
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
دقیقا:)ایرانیا زود از یادم میرن...
javad agha
javad agha
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
اولا من کتاب فروشی نمی رم دوما اگه برم کتاب درسی می گیرم که اونم مجبورم دیگه آررررررررررررررررررررررره
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
ایول جوادآقا:))):دی
Niva
Niva
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
اگه کتاب مرجع باچه که خب بهتره اصلچ رو بخونی... وگرنه تو زمینه رمان فکر نمیکنم نویسندهای ایرانی کم باچن.. ... من زیاد اهل رفتن به کتاب فروچی نیستم .. هر کتابی به دستم برسه میخونم :))
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
کتابای مرجع باید ترجمه شده باشه ها
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
ماشالله ایرانی ریخته همینجوری:|
negin_z_sh
negin_z_sh
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
من بیشتر ایرانی میخونم
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
چرا ؟؟؟
negin_z_sh
negin_z_sh
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
قشنگ تره
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
من که اصلا کتاب نمی خونم:))خخخخخخخخ اصلا از رمان و داستان خوشم نمیاد.................کتاب باید به علمت اضافه کنه
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
نه بابا علم هم داریم مگه؟؟؟:دی
م-نص
م-نص
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
به نظرم برای درسهای دانشگاهی کتابهای پیام نور خیلی خوبن....................چون مطالب رو خیلی ساده بیان می کنند
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
بسی ممنان و متشکریم...
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٧/١٥
١
٠
سلام ... هرچه گيرم بياد
mahsa.a
mahsa.a
٩٢/٠٧/٢٢
٠
٠
به غیر از مطالب عشق وعاشقی هرچی باشه اره
فاطمه
فاطمه
٩٢/١١/٢٦
٠
٠
من یک نویسنده هستم .ناراحت نشینااااااا ولی بیشتر داستان ترسناک وجنون آمیز می نویسم.البته نه این که دوست داشته باشم ولی استعداد دارم. شاهکارم«جنایت از پیش اعلام است».2داستان هیجان انگیز هم نوشتم«در حد المپیک هستند یعنی از حد هیجان پتو رو گاز می گیرید»
amin20
amin20
٩٣/٠١/٢٠
٠
٠
هر دو در جایش
maryam_f
maryam_f
٩٣/٠٣/١٠
٠
٠
منم که خودت میدونی دیگهههههههههههه:)