خانه انجمن اهدا عضو،اهداي زندگي
٧١٦
٤٩
mahdieh.t

اهدا عضو،اهداي زندگي

اهدا عضو،اهداي زندگي

اگر ميدونستين كه قراره به دليل مرگ مغزي اين دنيا رو ترك كنين حاضربودين وصيت كنيد كه اعضاي بدنتون اهدا شه؟!
یا اگر این مشکل خدایی نکرده ، دور از جون برای یکی از عزیزانتون اتفاق می افتاد حاضر به رضایت بودین؟(این یک فرض بود دوستان ناراحت نشن)
دوستان لطفا با صددرصد صداقت جواب بدين....

٩٢/٠٩/٢٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
maede
maede
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
من حقیقتن صد در صد راضیم!چرا وقتی اعضای یه مرگ مغزی میتونه به یه نفر زندگی بده همینطور بی فایده زیر خاک بمونه و بعدم از بین بره.....
Vania
Vania
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
در مورد خودم حاضرم....در مورد عزیزان خب انتخاب سختیه ولی با درنظر گرفتن اینکه اینجوری میشه زندگی رو به چند نفر دیگه بخشید راحت تر میشه باهاش کنار اومد
Elahe.n
Elahe.n
٩٢/٠٩/٢٤
٢
٠
کاملا موافقم....چه ایرادی داره که مثلا قلبم بعد از مرگم تو سینه کسی دیگه بتپه....
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
درمورد خودم بله ولي ديگري ..... نميدونم نميتونم تصورشم كنم.....
سلما بانو
سلما بانو
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
من شاید بیش تر از چهارساله که از بیمارستان مسیح دانشوری کارت اهدای عضو گرفتم ! خیلی دوست دارم مرگم طوری باشه که بتونم اینکارو بکنم
سهره
سهره
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
60 درصد
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
منم راضیم اگه اعضا ی بدنم بدرد بخورن اهداشون کنم :)
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
شخصا خودم با کمال میل راضی بودم که اعضامو به یه نفر دیگه اهدا کنم ولی در رابطه با عزیز ترین افراد اطرافم .... یه کم سخته ولی بازم راضی میشدم :)
M_sanati
M_sanati
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
منم موافقم البته واسه ی خودم ... ولی واسه ی دیگران باید بیشتر فکر کرد...!!! خیلی خوبه که بعد از مرگم بتونم باعث بهبودی بیماری بشم که نیاز به اهدای عضو داره و خانوادشو خوشحال کنم....
ف-گ
ف-گ
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
سلام. بدن مومن شریفه. حتی بدون روح! تا اونجایی که من میدونم، بعضی از مراجع تقلید اجازه ندادن دوستان . در این مورد باید ببینیم نظر مرجع تقلیدمون چیه و نه نظر شخصی مون ! ، که سفر آخرت راهی بس طولانی و پر خطر است و پشیمانی ، جبران ناپذیره
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
کاملا موافقم با هر دو
BeinG_a_GirL
BeinG_a_GirL
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
من چندساله که عضوم :)
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
من چند ماهی میشه که عضو شدم...شما هم میتونین به سایتwww.ehda.irمراجعه کنین ومراحل ثبت نامو انجام بدین.همون لحظه کارت موقت شش ماهه براتون صادر میشه که بعد از شش ماه کارت اصلی میاد در خونتون..
M_BARF
M_BARF
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
مرسی عزیزم مرسی عزیزم
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
سلام ... چند بار فرم پر كرده ام ولي فرصت نكرده‌ام تحويل دهم ////// http://www.mums.ac.ir/shares/tmc/arghamia2/%D9%81%D8%B1%D9%85%20%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%20%D8%B9%D8%B6%D9%88.pdf
javad agha
javad agha
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
منم کاملا موافقم و اینو به مادرم هم گفتم اعضای خانواده هم آرررررررررره من رضایت دارم
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
خوب اگه ماله خودم به دردشون بخوره حاضریم اهدا کنیم اما ماله دیگری رو نمیتونم تصورش کنم و خودمو تو اون شرایط قرار بدم :) سپاس
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
من که موافقم خانواده مخالفن...خصوصا پدر و مادر...
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
من مامانم بفهمه کارتش رو گرفتم ، خفه ام میکنه ...
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
من چند ماهی هست که کارتشو دارم خدارو شکر کاملا راضیم .... جسم فانیه مهم روحه ...
par!sa
par!sa
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
خودمو آره ... بقیه رو نمیدونم !! :| یکم سخته!
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
من که راضیم............ولی مرجع تقلیدم این کار رو حرام دونسته!!!!!!!!!!!!
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
چه کسی هستند ایشون ؟؟؟
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٢٤
١
٠
ایت الله سیستانی:)
M_BARF
M_BARF
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
الکی نگوووووووووووووووووووووووو!!!!!!!!!!!!!!!واقعـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٥
١
٠
عجب..چرا حرام.. کار به این خوبی
میشناسیم!
میشناسیم!
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
اهدای عضو به نظر آیت الله سیستانی جایز نیست ، لیکن در صورتی که حفظ جان مسلمان متوقف بر قطع عضو مسلمان دیگری باشد و عضوی که قطع می شود از اعضاء مهم بدن نباشد و ضرر مهمی به بدن نرساند و صاحب عضو هم راضی به قطع آن باشد و تامین عضو مورد نیاز از بدن کافر ممکن نباشد، در این صورت اهدای عضوی که ضرر مهمی به بدن انسان وارد نکند، جایز است. (1) پی نوشت: 1. آیت الله سیستانی، توضیح المسائل، مسأله 59 - 62 .
میشناسیم!
میشناسیم!
٩٢/٠٩/٢٥
١
١
آیت الله سیستانی مرجع منم هستن،ایشون نگفتن حرامه فقط گفتن قطع اعضای میت مسلمان جایز نیست،در هر صورت من فکر میکنم برای چنین کار خوبی لازم به تقلید از مراجع نیست!درکارخیر حاجت هیچ استخاره نیست!
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
صد در صد ... حالا که می خوان مورچه ها ما رو بخورن ، چرا یکی دیگه زنده نمونه ...*:) اما درباره ی بقیه نمی دونم ، خب یه کوچولو سخته ... درباره ی وصیت هم که من دو وصیت به بچه ها کردم :1- عکسی که ست نارنجی دارم رو بذارن سر قبرم 2- اهدای عضو 3- شله و بستنی بدن ، به جای حلوا ..
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
برای عزیزانمو نمیدونم...شاید حاضر نشم...ولی مال خودمو چرا...حاضرم همشو ببخشم :)
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
من 100 درصد با اهدا عضو مبافقم! :)
M_BARF
M_BARF
٩٢/٠٩/٢٤
٠
٠
من نیز با این قضیه کاملا موافقم
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٥
٠
١
شما مگه میدونید بعد مرگتون عضو شما برای که استفاده میشه؟ شاید اون فرد یه آدم بی دین و ایمان بود/شاید یه آدم نامرد و یا دزد و یا یکی بود که باعث آزار دیگران بود شاید یه دختر خراب بود شاید یه پسر بدکاره بود و هزار شاید دیگه...نفس اینکار میدونم خوبه و دل شما پاکه برای این اقدام ولی در واقع کار جالب و درستی نیست /من اگه بدونم اون فرد کیه شاید این کارو بکنم اونم در زمان زندگیم نه بعد مرگ/ همونطور که در بالا کاربری گفته که آیت الله سیستانی این کار رو حرام دونستن من کاملا با حرف ایشون موافقم/اصلا میدونید یک جور دست بردن در سرنوشت طرف و کار خداست//این کار درست نیست/به دو دلیل 1دست بردن در کار و تقدیر خدا برای طرف/و 2 ندونستن اینکه اون فرد چیکاره هست و یا چیکارا بعدا خواهد کرد با همین عضوی که شما دادین بهش تا زنده بمونه
M_BARF
M_BARF
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
مخالفم آقای اشکمهر،مهم اینه که نیت ما درسته اینکه اون آدم خوبی بوده یا نبوده یا اینکه قراره بعدا چه طور باشه دیگه دست من و شما و امثال ما نیست فقط و فقط دست خداست.......اینهمه آدم توی بیمارستانها هستن که به اعضا نیاز دارن حالا شما میگی اول باید بری تحقیق کنی و بعد اقدام؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه اون آدم واقعا حتی ته دلشم خدا رو دوست داشته باشه ممکنه با اینکار ایمانش به خدا بیشتر بشه.........اگرم هیچ اعتقادی نداشته باشه بازهم به نفع ماست چون به هرحال ثوابش نسیب ما شده
Elahe.n
Elahe.n
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
مخالفم!چیزی که مهمه نیته ماس! همیشه سعی دارید نظراتون با بقیه یه فرقی داشته باشید!حالا هرطوری که بشه
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
نه خانوم محترم/سعی ندارم نظراتم فرق داشته باشه/این حرفو از کجا آوردین؟!!!!!!!من نظرم هر چی هست رو میگم اگه مخالف دیگرانه یا فرق داره من درستش که نمیکنم واقعا واقعا نظر خودمه و بهش اعتقاد دارم/چرا باید بیام نظری بدم که با دیگران فرق داشته باشه که چی بشه/نظر واقعیمه هر چی میگم/
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
اولا حرام بودن برای هر کس بستگی به مرجع تقلیدش داره................دوما از کجا معلوم عضوم به یک انسان خوب نرسه؟؟؟سوما اگر این کار دخالت در کار خداست پس کل پزشکی حرامه،پس شما وقتی مریض شدین بی خیال درمان بشین چون دخالت درکار خداست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگر دخالت در کار خدا بود اولیای خدا هنگام بیماری از پزشک استفاده نمی کردند...مثلا هنگام ضربت خوردن امام علی(ع) چرا ازپزشک استفاده کردند ...........یا در صحرا کربلای چرا امام حسین(ع) سر حر را با دستمال بستند تا خون ریزی کمتر شود..........اگر دخالت در کار خدا بود و حرام بود امام حسین(ع) این کار رو نمی کردند و کمی زمان شهادت حر را با بستن دستمال عقب نمی انداختند....در اخر کار باید بگم ارزش اعمال به نیتش است پس نیت مهمه نه عاقبتش
M_BARF
M_BARF
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
مرســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی مستر نص :)))))))))))
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
من و همسر گرام که کارت اهدا عزو داریم. ولی مامانم گفتن اگه مرگ مغزی بچم نمیذارن اعزام رو اهدا کنن.... خودم که فکر نمیکنم دل رزایت دادن اهدا اعزا همسر و مینو رو داچته باچم خدای سخته... ولی خودم حازرم
Elahe.n
Elahe.n
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
خیلی هم خوب:)
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
خدا نیاره براتون................ولی بدن ادم بیهوده زیر خاک بپوسه بهتره یا اعضاش توی بدن یکی دیگه باشه و زندگی بده....ادم یک جاهایی باید دل بکنه:((
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
باور کنید من همچین وصیتی کردم.... گفتم حتما تا چشمم به دیگران بدن...حتی تو وصیتی که کردم گفتم اگر کسی موجب مرگم شد خونوادم ازش بگذرن...البته اگر از سر خشونتو دشمنی نباشه
M_BARF
M_BARF
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
:)))
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
ای بابا حالا نمیشه اون جمله اخر وصیت نامه رو عوض کنید اون خشونتی ها رو هم ببخشین:))
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
من 100% موافقم...............من مردم یا اون قومم مرده پس بهتره به چند نفر توی این دنیا زندگی ببخشم.......هیچ چیز توی دنیا مثل شاد کردن دل مومنین ثواب نداره.........پس چه ثوابی بالاتر از اهدا کردن عضو
M_sanati
M_sanati
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
موافقم بســــــــــــــــــــــیار خوب میباشد....چه ثـــــــــــــــــــــــــــــــوابی:)
M_BARF
M_BARF
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
بعـــــــــــــــــــــــــــــله :))
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
من 100 موافقم.وقتی قراراه تن آدم زیر خروار خروار خاک بپوسه چرا آدم نیاد اعضاشو اهدا کنه تا لالقل بتونه به عده ای هرچند اندک زندگی دوباره ببخشه یا لااقل باعث بشه زندگی بهتری داشته باشن.در پی گرفتن کارت اهدا برای ودم هستم.بارهاو بارها به خونوادم گفتم اگه من مرگ مغزی شدم،دو دل نباشن و اعضامو اهدا کنن.