خانه انجمن ازدواجمان دیر شد!
٨٠٩
٨٦
sm_shekofte

ازدواجمان دیر شد!

ازدواجمان دیر شد!

به نظر شما چه دلایلی باعث بالا رفتن سن ازدواج شده؟
ملاکهای واقعی برای ازدواج چیه؟چه ملاکهای غلطی جاشونوگرفته؟
چطورتواین دوره زمونه میشه فردمناسب روانتخاب کرد؟با ازدواج سنتی یا مدرن؟!

٩٢/١٠/١٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
javad agha
javad agha
٩٢/١٠/١٦
١
٠
مقوله ی ازدواج بحث مفصلیه که اگه خواسته باشم بازش کنم باید اندازه ی یه کتاب براش بگم پس بنابر این زیاده نمی گم خخخخ آررررررررررررررررررررررررررررره:)))
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/١٠/١٦
١
٠
خواهش ميكنم كمي از تجربياتتون رو برامون بيان كنيد استاد/ شما حيفي با اين همه تجربه چيزي نگي:))
javad agha
javad agha
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
به شما که آقای پوریوسف باید خصوصی توضیح بدم ایجوری نمیشه آرررررررررررررررررررررره:)))
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/١٠/١٦
١
٠
نبودن شغل و درآمد مناسب ، نداشتن مسکن . ایمان داشتن ، سالم بودن طرف ، خانواده ی خوبی داشتن ، این چیزا ملاک اصلیه . من با ازدواج سنتی موافقم . این روش بیشتر اوقات جواب خوبی داده . راستش هر کسی رو که دیدم با روش مدرن ازدواج کرده زندگیشون زیاد دوام نیاورده .
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
ازدواج سنتی عیب های زیادی داره...ازدواج سنتی همون ازدواجیه که بدون شناخت انجام میشه...طرف مامانش میگه بریم دختر همسایه رو برات بگیریم ،حالا این دو طرف نه اخلاق همو میدونن ،نه احساس همو ،نه علایق همو......این واقعا درست نیست!
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
ازدواج سنتی بدون شناخت انجام نمیگیره . الان خیلی ها هستن ازدواجشون سنتی بوده نمونش خودم آیا بدون شناخت بوده . ازدواج سنتی یعنی شناخت زیر نظر بزرگترها
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
اینطوری خوبه...ولی خیلی ازدواجا بدون شناخت هم صورت میگیره...من خودم خیلی دیدم!
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
اممنون همکار :) این مواردی که گفتین سخت پیش میاد دیگه ... گذشته ها بود آسون میگرفتن ولی الان ..
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
عاقا این انجمن مالِ اولایِ تولد منه خخخ گفتین حذفش کردین که :)))
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
خب مال اوایل تولد باشه/مگه الان دیگه متاهل شدین/مگه الان دیگه نیازی به دونستن این مطالب ونظر بچه ها ندارین/؟!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١٠/١٦
٢
١
ازدواج :))) خوب سن ازدواج از وقتی بالا رفت که خانوما تصمیم گرفتم هی ادامه تحصیل یدن! دیده شده طرف عهد کرده تا دکترا نگیره بله نگه! ولی خوب متاسفانه وسط راه این جماعت پسر با هزارنیرنگ و ترفند دخترها رو متقاعد می کنند میشه هم ازدواج کرد هم درس خوند! و هم کسی نفهمه! دختره می گه چطوری خوب؟ بعد کانال دوستی باز می شه و هی وعده می دن سال دیگه پولدار شدم میام خاستگاریت ، سال بعد میام و بعد! میگن بودن دخترایی که کارشون سماغ مکیدن بوده و به خاطر عشقشون پیر شدن ! البته عشق های نوجوانی کمی فرق داره، درس خوندن بهانه ای میشه برای ازدواج نکردن تا عشقش که هنوز مدرسه می ره یه روزی بره دانشگاه و مهندس ، دکتر بشه و با اسب سفید بیاد دنباش! این دسته از افراد هم وسط راه یا کم میارن ، یا یه دفه می زنن زیر همه چی و با یه خاستگار پولدار مزدوج می شن! شنیده شده حتی کسایی تو این سن با قرص استامینفون قصد خودکشی داشتن! واعجبا!
par!sa
par!sa
٩٢/١٠/١٦
٤
١
شما خودتون چرا تا الان ازدواج نکردین؟؟ دارین پیر میشین هاااا... برین یکی از همین دخترا ک قصد ادامه تحصیلم ندارن پیدا کنین سریع مزدوج شین...بلخره یک نفرم یک نفره دیگه... هم سن ازدواجو میارین پایین... هم از رو اعصاب ما تشریفتونو میارین پایین...
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١٠/١٦
٠
١
خانوم پریسا هنوز دارم گرم میشم ، شلوار ورزشی پام نکردم ، چی زود جوش میارین حالا؟خخخخ
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١٠/١٦
١
٢
خلاصه همیشه یکسره ازدواج به دانشگاه برمیگرده ، تو محیط دانشگاه خانوما بعضا به این نتیجه می رسن میشه هم مستقل بود هم برا کسی کلفتی نکرد ! پس تصمیم می گرن تا ته تهش درس بخونن! خلاصه این دسته وقتی این دسته فارغ التحصیل می شن تازه می فهمن نه باوا کار نی ! از دست مجبوری هر خاستگاری بیاد فرتی جواب می دن و خوشبخت می شن!
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
خوشبخت میشن؟!!! :| :|
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
نه نمیشن/ازدواج با درس و کار که نمیشه/آخرش چی باید با کسی ازدواج کنن ولی خیلیا هی عقب میندازن این جریانو/آخرش هم پشیمون میشن که دیر شده
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١٠/١٦
١
١
یه گروه دیگه هم هستند گروه بچه سال ها! این گروه چه دختر چه پسر تو مقطع دبستان مهارت های لازم رو از فیلم و کلیپ و ... یاد می گیرن و تو راهنمایی سودای عشق به کلشون می زنه! معمولا پسرا با چاقو و قمه قصد خودکشی دارن و آخر سر می بینی باباش زد زیر گوشش سر عقل اومد! دیده شده تو این سن قشر مذکر با نیرنگ قشر مونث رو فریب داده وقع ما وقع ، و معمولا خونواده ها مجبور می شن ازدواج سوری راه بندازن!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
دسته ی دیگه عشق فقرا هست! طرف به سن ازدواج میرسه ولی نه پول داره و نخونه و نه ماشین ! مجبور میشه با کمال میل از نامزدش بگذره و سکوت اختیار کنه، و از ذکر روحانی مچکریم یه کاری بکن کار پیدا کینم روز به روز به زندگی امید وار بشه! این قشر یه روزی ازدواج می کنن ولی کی ، مشخص نیست!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١٠/١٦
٠
١
نوعی دیگه از عشق هست به نام عشق اقنیا! طرف باباش پولداره ، اسم دخترای شهر رو تو گلدون می ریزه و دوماد قرعه ور می داره و تو سه شب عقد و عروسی رو می گیرن! دیده شده طرف دختره پنج سال عاشق یکی دیگه بوده ولی این جماعت پولدار با ماشین با کلاس رو که می بینه می گه: عشق مال قصه هاست باید واقع بین باشیم!
par!sa
par!sa
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
:| انجمن گفته بود انواع ازدواجو بگین عایا؟؟؟
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
پریسا :)))
par!sa
par!sa
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
جانم محدثه؟؟ :)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
گونه ی آخر همون عشقی هست که می گن اگه بجنبد سر به روسوایی زند! عشق پیری ! خوب بازم اگه طرف پولدار باشه تو هر سنی می تونه با فراغ باز بره خاستگاری و با ذکر همه ی جهیزیش هم پای خودم ، و یک باغ و هزارتا سکه هم مهرش ، بله رو بگیره !
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١٠/١٦
٠
١
این وسط عشق های دیگه هم هست! ما با اونای دیگه فرق داریم ، ما فقط عاشقیم و اونای دیگه همه فارق هستن و عشق من عشق حقیقی هست و طرف حساب من مجنونه و من لیلا خلاصه این جماعت خودخواه آخر سر یا شکست عشقی می خوردن افسرده می شن و یا خودکشی می کنن ، و یا دیده شده سربه بیابون می زارن! ولاغیر جزء دسته ی مرفهین بی درد بودن و یه سالی با عشقشون ازدواج می کنن و بعد دو نفری به این نتیجه می رسن که : ما به درد هم نمی خوریم!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
عشق سنتی یا روستایی یا عشایری، این دسته پسر بعد از برگشتن از سربازی می ره خاستگاری دختر خانوم ، اگه بابای دختر خانوم گفت بله ، با کمی پول یه زندگی ساده راه می ندازن و تا آخر عمر به پای یکدیگر پیر می شن! و اگه پدر دختر خانوم مخالفت کنه ، می رن خونه یکی دیگه برا خاستگاری ، این قشر معمولا تو سن 18 سالگی مزدوج می شن و عمر طولانی هم دارن !
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
واقعا بنظرت این درسته؟؟...ینی دختره بیچاره آدم حساب نمیشه دیگه...هرچی باباش بگه همونه!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
رفیق من دسته بندی کردم خخخخخخخخخ! فقط!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
خلاصه همه ی دوستان تو یکی ازین دسته ها می گنجن! :))))
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
با تشکر :| :|
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
با ازدواج سنتی که کلا مخالفم....ولی بنظرم طرز فکر مردم طوری شده که دوست دارن اول لذت جوونیشونو ببرن بعد ازدواج کنن ،چون به هر حال ازدواج یه تعهد یا محدودیته....واسه همین دیرتر ازدواج میکنن تا بتونن یکم بیشتر لذت ببرن از جوونی :)
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
به نظرِ من اشتباه فکر میکنن چون لذت بردن با یکی شریک شدنه ... نمیدونم من اینجوری فک میکنم :)
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
درسته...ولی الآن ترجیح میدن لذت جوونیشونو با شریک شدن با یکی ببرن....بعد هم اگه شد با اون ازدواج کنن :)
neyosha
neyosha
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
اقای بهمنی خسته نباشید:)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
سلامت باشید:)
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
نمیدونم
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
من میدونم حرفاتو :)))
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
خودشون میگن نمیدونم/بعد چطور شما میگین من میدونین/اگه هم به شما گفتن یا هر چی حتما دقیقا اون نظرها نظرهای اصلیشون نبوده و تح دلشون چیزای دیگه بوده که اینجا نگفتن و اینجا هم میگن نمیدونم/
par!sa
par!sa
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
:|
neyosha
neyosha
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
ازدواج؟؟؟؟؟؟؟؟ یک چیز وسط سنتی و مدرن خیلی بهتره! و نداشتن شغل و پول و.... میتونه عامل دیر ازواج کردن باشه!
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
عاره بینشون خوبه :)
neyosha
neyosha
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
:)
م-نص
م-نص
٩٢/١٠/١٦
١
٠
سختگیری خانواده ها.......................دختر و پسر و...
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
خیلی جامع و کامل :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
سميناره آيا؟؟ همين 2تاسوال ساده به ظاهر قد يه كتاب جواب و تحيلي وبررسي ميخواد (-_-) من شيرني خورون و گفته هاي خانم زماني رو توصيه ميكنم ;)
khan
khan
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
مهم ترین دلیل بالا رفتن سن ازدواج سخت گیری های دختران است... البته اونها هم حق دارند آخه نمیشه به هر کسی اعتماد کرد...
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
فقط دخترا؟!
khan
khan
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
خو یه خرده اگه توقع دخترا بیاد پایین سن ازدواج واقعا میاد پایین... واقعا چرا همه فکر می کنن برای شروع ازدواج پسر باید خونه داشته باشه...؟ مثلن با دو سه سال مستاجر نشینی خیلی اتفاق ناگواری می افته؟ ولی خوب دیدید که آخر گفتم حق با دخترهاست خواهر :) چرا که اگه سخت گیری ها نباشه ازدواجهای بر پایه احساسات زیاد میشه...
ati200
ati200
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
بحث شیرین نیمه گمشده ..میذارین همش..اخه من مگه چه بدی بهتون کردم.گررررررررررررررییییییییییییییه..هی یادم میندازین..مامان..گریییییییییییییییه
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
این مالِ تابستون بود خخخ ببقشید دیه :)))
پری سا
پری سا
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
اوا.................چ چیزا؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
والا ! :)
مستر
مستر
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
عشق چیست ؟! جز انکه زن همدمی باشد برای مرد و مرد تکیه گاهی برای زن ! یعنی فهم و اجرای این نیم خط انقدر سحت است که همه تنهایند.....؟! اینو یجا خوندم و باهاش موافقم
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
آخه عشق اینه ولی ازدواج که این نیس !! و همون جمله هم نمیتونه ضامنِ موفقیت و دوامِ یک زندگی باشه!!
نگارا
نگارا
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
کلا آخه چرا ازدواج کنیم اونم تو این سن؟من خودم اگه بخوام ازدواج کنم 30 سال به بعد...واقعا دلیلی نداره و نیازی تو خودم نمیبینم که یه مرد کنارم باشه فعلا
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
ببخشید ها ولی فکر نمیکنی سی سال خیلی دیره /والا دیگه اون زمان کسی حاظر نمیشه بیاد با شما ازدواج کنه که !(شما حواستون نیست که انگار هر چی سن پایینتر باشه مورد و خواستگارای بیشتری وجود داره و برعکس)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١٠/١٧
٠
١
حدیث داریم از امام علی که می گه سن ازدواج برای دخترها به مانند میوه ای است ،حالا اگر از وقت آن بگذرد دیگه طالب نداره! :)
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
اصلا اعتقاد و باور من اینه که سنت شاکله اصلی زندگی بشری رو تعیین میکننه و مدرنیته فقط ابزاری است برای تسریع در امر تحقیق سنت ها!!!! یعنی مدرنیته حق ساختار شکنی در سنت ها رو نداره بلکه فقط در نقش یک مجری تحقق سنت ها به روشی بهتر است!!!!!
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
اینهایی که شما فرمودین یه سری مسائلِ تئوریه !! الان مدرنیته نه تنها ساختار شکن شده و هیچ ارتباطی با سنت ها نداره بلکه مجریِ کارا و سنت های خودش شده نه سنت های خونواده ها و جامعه ی قدیم !!
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
خخخخ...واستا واستا دبیرستانم تموم شه میگم بهت :دی
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
اصن اینجا چیکا میکنی برو برو درساتو بخون خخخ
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
هنوز زوده درباره این چیزا فکر کنیم!!!!
maede
maede
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
نمیشه به طور مطلق بگیم ازدواج سنتی باشه یا مدرن!شاید این دو تا باید با هم باشن!سن بالا واسه ازدواج برای هرکسی یه سنیه!اما کلن شرایط اقتصادی و اجتماعی بی تاثیر نیست.یا مثلن اینکه الان ملاک اکثر افراد وضعیت مالی طرفه!
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٦
٠
٠
موافقم متاسفانه !!
مستر
مستر
٩٢/١٠/١٦
٠
١
جوونا خیلی شخت میگیرن خیلی پیچیدش کردن خیلی
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
اررررررررررررررررررررره خيلــــــــــــــــــــــــي
M_BARF
M_BARF
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
سلام عزیزم منم که همین امشب (تخته) همه حرفامو زدم..............ممنون:))
MONA-R
MONA-R
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
توام هنوز بیداری برف جون؟؟؟؟
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
عاره بحثِ خوبی بود :)
par!sa
par!sa
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
بعععله :)
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
اقاي بهمني خسته نباشيد...........چه خبره!!!!!!!
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
به نظرم يه چيزي بين مدرن وسنتي خوب باشه!!!نداشتن پول ،شغل و...ميتونه عاملش باشه....ازدواج هنوز زوده من در موردش فك كنم...ولي از انجمنتون شكفته جون خوشم اومدمرسي....
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
فکر کردن بهش زود نیست اما اقدامش چرا :)) خواهش میکنم عزیزم :)
s_gonah
s_gonah
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
نمی دانم؟
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگذاریم
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
خداااااااااااااایااااااااااااااااا ...
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
adib_aref
adib_aref
٩٢/١٠/١٧
٠
٠
به دلیل وجود دو معضل بیکاری و مالی به علاوه بالا رفتن سطح توقعات
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/١٠/١٨
١
٠
سلام ... اقتصاد ضعيف و اميد به وضعيت اقتصادي آينده
جارچی
جارچی
٩٢/١٠/٢٠
٠
٠
ادامه تحصیل بعضی از دخترا. بهترین سن بنظرم 20یا 21 برای پسر
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/١٠/٢١
٠
٠
سن خوبي هست ولي تو اون سن پولشو كي ميده؟
a_naik
a_naik
٩٢/١١/١٤
٠
٠
چون دختر خوب ومورد اعتماد بیست اگه هست خیلی کمه.لللبته این نظر منههههههههههههه
fahime-sh
fahime-sh
٩٢/١١/٢٢
٠
٠
نظرتون مقتضای سنتون هس . یه دحنر نوجوونم میگه پسر خوب وقابل اعتماد نیست . ولی درواقع هست هم پسر هم دختر حتی قابل اعتمادتر از گذشتگانم هستن
s_nayeb
s_nayeb
٩٢/١٢/٠١
٠
٠
تلاش زیاد وتقوای الهی. بقیه اش همه حرفه.