خانه انجمن شغلی برای خانومها!آری یا نه!
١٢٦١
١٠٩
فائزه

شغلی برای خانومها!آری یا نه!

شغلی برای خانومها!آری یا نه!

یکی از بحثایی که خیلی بهش علاقه دارم مسئله ی سرکار رفتن خانوماست به نظر شما آیا سرکار رفتن برا خانوما خوبه؟ آیا خانومی که میره سرکار به اندازه ی خانومی که نمیره میتونه خونه رو اداره کنه و بچه هاشو اونطور که انتظار هست تربیت کنه و نیاز هاشونو پاسخ بده؟؟؟؟

خواهشا خانوما جبهه نگیرن و بدون جهت گیری نظراتشونو ابراز کنم خیلی دوست دارم این بحث به یه نتیجه ای برسه ممنون

٩٢/٠٦/٣٠
نظرات کاربران
کد امنیتی
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٦/٣٠
١
٠
من که خودم میگم خانوما باید برن سر کار...وقتی هم بچه دار شدن...اول به بچشون برسن...بعد برن سر یه کار نیمه وقت..چون بچه بیشتر به مادر نیاز داره...
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣٠
١
٠
بعله که میتونه...مامان من از پس همه این کارا بر اومده و من شدم اینی که هستم الان:)آره خیلی خوبه بری سرکار ..چرا نباید بری مثلا؟؟
sin germany
sin germany
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
موافقم..100%
s-zahra
s-zahra
٩٢/٠٦/٣٠
٢
٢
بله .به نظر من حضور خانوم ها در بعضی مشاغل کاملا الزامیه.مثل پزشکی ،معلمی و... اما در بعضی دیگر از مشاغل حضور خانوم ها یک اشتباه محضه مثل:قضات دادگستری هاو....در ضمن این که خانومی بتواند خانه وفرزندان خود را اداره کند به برنامه ریزی درست او در زمینه انجام کارها برمی گردد.گاه حتی یک خانوم خانه دار هم به خاطر برنامه ریزی غلط از پس کارهایش بر نمی آید.
wolf
wolf
٩٢/٠٦/٣٠
١
٠
خانوما واسه این که در مسائل خیلی دقیقا میتونن بهتر از یک وکیل اقا عمل کنن
s-zahra
s-zahra
٩٢/٠٦/٣١
٢
٠
وکالت بله آقای ولف ولی من قضاوت رو گفتم .نمی گم خانوم ها نمی توننن درست قضاوت کنن ،نه .حرف من اینه که اینجور مشاغل وحالا اونایی که نام نبردم مثل جوشکاری و...کارهای این جوری که امروز می بینیم خانوم ها وارد اش شدند با روحیه وآناتومی بدن خانوم ها جور در نمی یاد.
faeze
faeze
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
یعنی منظورشون اینه که روحیه ی لطیفه خانوما رو خشن میکنه واقعا نم همینطوریه
wolf
wolf
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
من منظروتونو اول بد متوجه شدم بله درسته قضاوت نه چون خانوما بر اساس احساسات تصمیم میگیرن ببخشید:)))
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٦/٣٠
٢
١
من خودم به شخصه کار بیرون از خونه رو دوست دارم . اما به نظر من بهترین کار برای خانم ها دبیری هست . البته اینم بگم خانمی که بیرون از خوونه کار میکنه یکم برای رسیدن به کارهای خونش و فرزندانش وقت کم میاره اینو به چشمم دیدم که میگم . و باز اینو بگم من برای کار کردن خودم خارج از خونه یه زمانی رو مشخص کردم . حس میکنم چقدر بد جمله بندی کردم مثلا ادبیات خوندم :-(
نسل چهارم
نسل چهارم
٩٢/٠٦/٣٠
١
٠
حالا من توی این قسمت که سر کار رفتن برای خانوما خوبه یا نه دخالت نمی کنم اما به نظرم حتی با رفتن به سرکار هم میتونن زندگی رو اداره کنن و بچه هاشون رو تربیت کنن.....برای مثال همین خانومایی که معلم هستن خیلی از زمانشون رو صرف تدریس میکنن اما در تربیت بچه ها هم خیلی موفق هستن
محمد
محمد
٩٢/٠٦/٣٠
١
٠
من که موافقم فقط اگه حقوقشون زیاد باشه که نخواد دیگه ما مردا بریم سر کار بهتره :)
S_14
S_14
٩٢/٠٦/٣١
٠
١
شما اونوقت احتمالا روم به دیوار خسته نمیشین یه مقدار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
حالا خسته هم که شدم میخوابم دیگه................چیکار کنم؟
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠٦/٣٠
١
٠
من یک نظر و تحلیل اجتماعی عاطفی و خانوادگی دارم که بعدا عرض میکنم. مفصله..
sin germany
sin germany
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
از نظراتتون..کمال استفاده رو بردیم..واقعا خیلی کامل و جامع بود..خخخخخخ
zahra
zahra
٩٢/٠٦/٣٠
١
٠
اگه نظر من و میخوای دخترا باید کار کنن و یه پولی داشته باشن من با کار کردن خانوما موافقم ........ تازه یه چیزی بگم دخترای حالا که دوست دارن کار کنن !!!!!!!! واز ته دل عاشق کار کردنن
میلاد
میلاد
٩٢/٠٦/٣٠
١
٠
من که مشکلی نمیبینم....البته بعد از اینکه بچه های اون خانوم حداقل به سن 7 سال رسیده باشن:)
faride
faride
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
منم موافقم ولی تا 2.3 سال هم خوبه...
s-zahra
s-zahra
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
به نظر من هم درحد همون 2-2.5 سال خوبه.چون از یک طرف هم ممکنه بچه ی 7 ساله خیلی به مادر وابسته بشه وبعد برای سرکار رفتن مادر مشکل ایجاد کنه.
چراغعلی
چراغعلی
٩٢/٠٦/٣٠
١
٠
یعنی هر کی تا تهش نخونه!!! بنده مخالف صددرصدی که نه ولی نود درصدی هستم چون خانوما جای آقایون رو با حقوق و مزایای کمتر پر میکنن و بیشتر جنبه ی کمک خرجی رو ایفا میکنن در صورتی که اونا یک خانواده ی دیگه روهم از نون خوردن انداختن البته بعضی خانوما به کار احتیاج دارن که بحثی توش نیست.
wolf
wolf
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
من با اینم موافقم ولی توی ایران تفریحاتی واسه خانوما نیست که وقتشونو پر کنه مثلا اگه خانومی به هنر علاقه نداشته باشه با کمبود امکانات ورزشی ورزشم نمیتونه بکنه پس بیکاره بنده خدا
sin germany
sin germany
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
مستر چراغعلی شما هر چی بگی من تاییدش میکنم...
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
مستر چراغعلی؟؟؟؟؟؟؟من نخوندم تا تهش:دی
باران
باران
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
با کمال احترام اما این یه حرف عامیانه اس وگرنه از نظر اماری اشتغال خانوما فقط 20 درصده پس جا رو واسه کسی تنگ نکردن
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٦/٣٠
١
٠
اصلـــا زن چـــه معنی داره تو خونه باشه ... زن باید فقط کار کنه ... بنایی . جوشکاری . مکانیکی . آهنگری . یه عالمه کار ریخته ... همش که نباید ما کار کنیم ...
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
ســـــــــــــــــربازی چطو؟! ، مام بریم؟! خخخخخ :))))))))))))))))))))) قاسمی! تو اینجا چیکا میکنی!؟ ب چپ چپ! ... قدم رو ... .. حرکت کن سرباز! خخخ
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
:|
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
نخواستم اصلا ... همه ی خانوما باید تو خونه زندانی بشن ... روی پنجره ها رو هم میله نصب میکنم ... ماهی یه بار آذوقه میدم ... باید فلک کرد اصلا همشونو ...
sun
sun
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
شما احتمالن نظامی نیستین ....شایدم فیلم پدر سالار رو زیادی نیگا کردینو....خخ
s-zahra
s-zahra
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
آقا ایمان حتی شوخی اش هم زشته .اگه از این حرف ها بزنید کلاهمون میره تو هم ها.
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
ایول داداش ایمان شما ادامه بده به حرف بعضی بی جنبه ها هم که با همه دعوا دارن و فرق شوخی و جدی و متوجه نمیشن گوش نکن.... :)
s-zahra
s-zahra
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
انقدر دلم می خواد با یک چماق بکوبم تو سر یک عدد نخود آش.انگار شما کاربر ناشناس هم معنی شوخی وجدی رو نمی فهمی منم کاملا از روی مزاح گفتم.
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
ینی اینقد عقلتون کمه که میخواین با یک چماق بکوبین رو یه نخود؟نکنین اینکارو مایه مسخرگی.خخخخخخخخخخخخخ
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
در ضمن به خودتون نگیرین دوست عزیز : ))))
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
کلا یه بحث مفصل داره که به دلیل جبهه گیری ناشیانه بعضی دوستان سعی می کنیم که بیان نشه...من گاهی موافقم و گاهی مخالفت همین
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
من که مشکلی با سر کار رفتن خانوما ندارم ... خیلی کارها هم هست که خانوما بهتر انجام میدن ....
terme
terme
٩٢/٠٦/٣٠
٣
٠
به نظر من بچه هایی که مادراشون کارمندنو کار میکنن موفق تر و مسوولیت پذیر ترن...مامانای خونه دار بچه هارو لوس میکنن
mahdie.f
mahdie.f
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
اره چرا نتونن و مشكلي داشته باشه...اما نه يك زن خونه دار با كسي كه كار ميكنه اصلا يكي نيست..اوني كه واقعا واقعا خونه داره به نظرم موفق تره.....
wolf
wolf
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
اینطور نیست
s-zahra
s-zahra
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
من خانوم خونه داری رو می شناسم که خونه اش روی بازار شام رو سفید کرده وهمیشه ام از کمبود وقت اش شکایت می کنه این نتیجه ی برنامه ریزی غلطه .کسی که در روز 12تا15 ساعت می خوابه معلومه به کاراهش نمی رسه.
m_sana
m_sana
٩٢/٠٦/٣٠
١
٠
من خودم کارمندم یه چند ماهی که مرخصی داشتم و تو خونه بودم به همون اندازه به کارا و زندگی و همسر و بچم میرسیدم که زمانی که میرفتم سرکار به نظر من خانمی که کارمنده برنامه ریزی بیشتری برای زمان و وقتش داره چون باید به همه کاراش برسه به نظر من فرقی نمیکنه زن کارمند باشه یا خونه دار فقط و فقط باید به زندگیش برسه کاملا خیلی از خانمای خونه دارو میشناسم که بدون هیچ تنوعی فقط دارن زندگی میکنن واسه همین اکثرا افسردگی بهشون دست میده در ضمن بچه ها هم وقتی مادر کارمند باشه مسئولیت پذیرترن در کل کارمند بودن خانمها خوبه اما نه هر شغلی
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
سلام كار كردن خانومها خوبه ولي نوع كار و شغل آنها اهميت زيادي دارد و موافق پاسخ شما هستم
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٦/٣٠
١
٠
کاری ک شان یه خانم رو حفظ کنه مشکلی نداره .... ولی نه هرکاری!
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
مبافق ، و البته ضربه ای هم به نهاد خانواده وارد نکنه.
s-zahra
s-zahra
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
موافقم والبته کاری که به روحیه و جسم خانوم لطمه وارد نکنه.
sin germany
sin germany
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
مامان من شاغل هست ولی خیلی هم خوب به خونه و بچه و شوهر میرسه..زن باید عرضه داشته باشه..خیلی از زنا خانه دارن ولی از پس همین یه کارم خوب بر نمیان..اگه زن دوست داره بره سر کار نباید جلوشو گرفت به نظرم.وبعدش حقوقی که میگیره مال خودشه و شوهرش حق گرفتن اونو نداره
wolf
wolf
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
موافقم
سحر
سحر
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
تو کار کردن کردن خانوما مشکلی نمیبینم ولی باید یه شغلی باشه که شان یک خانومو حفظ کنه نه هر کاری....و اینکه شغلی باشه که تو تربیت بچه هاش دچار مشکل نشه و کلا بچه هاشو رها نکنه....!! به نظر من بچش باید به یه سنی برسه مثلا 7سالگی بعد اون موقع میتونه کار هم بکنه!!
wolf
wolf
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
بچه رو همسرهم میتونه نگه داره
سحر
سحر
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
قبول داری هیچی جای مادرو نمیگیره؟؟؟؟؟
s-zahra
s-zahra
٩٢/٠٦/٣١
٠
١
نه بابا دیگه 7 سالگی خیلی زیاده به نظر من یک مادر از 2 سالگی بچه اش می تونه یه کار پاره وقت داشته باشه .
faeze
faeze
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
الهی بگردم بچه ی دو ساله رو تو خونه رها کنی اخه اون به محبت های مادرانه نیاز داره تازه همون هفت ساله هم کمه بذارین حداقل به سن نوجونی برسن بابا!!!
سحر
سحر
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
با faezeموافقم اخه کدوم مادری حاضره بچه 2 ساله رو تنها بذاره بره سر کار؟؟حتی اگه مهد هم بره بازم خوب نیس....من که حاضر نمیشم همچی کاری بکنم!!
wolf
wolf
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
این حرفو واسه این میزنی که هیچ وقت پدرتون ازتون نگهداری نکرده بدونین اونم محبت داره همش مامانای بیچاره کار کردن بچه دوساله دیگه سنش اونقدری رسیده که بتونه خودشو نگه داره احتیاجی به وجود دائمی مادر نداره
s-zahra
s-zahra
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
فائزه جان می خوای کلا بی خیال کار کردن خانوم ها بشیم !!!آخه تانوجونی؟؟؟؟!!!!درضمن منظور منم تنها نبود آخه کی بچه ی 2ساله رو تهنا ول می کنه .منظورم این بود که این بچه دیگه نیازی به خود شخص مادر نداره هر کس دیگه ای هم می تونه نگه اش داره به قول آقای ولف مثلا پدر.
faeze
faeze
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
بابا چرا اینو نمیفهمین هیچکس نمیتونه جای محبت های مادرانه رو پر کنه!!یعنی شما میگین پدر بشینه تو خونه بچه داری کنه اونوقت مادر بره سرکار؟؟؟؟؟؟یعنی جای زن و مرد و خیلی راحت دارین عوض میکنین دیگه واقعا جای تاسف داره!!!......
wolf
wolf
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
مگه زندگی بچس؟ مادرای ایرانی زندگیشونو وقف بچه هاشون میکنن بسه دیگه بابا یکم کاری که دوس دارینو بکنین اگه دوست دارین کار کنین خوب کار کنین پس مردا چی کاره ان؟بچه رو اونا هم میتونن یه چند روزی رو در هفته نگه دارن اگه هم دوس ندارین کار کنین خوب کار نکید برید تفریح کنید خفه کردین خودتونو یکیش همین مامان خودم کل عمرشو پای ما گذاشته خوب چرا؟یکی هم به نام همسر هست بچه مال اونم هست وظیفه اون هم تربیت بچه هاست ها
s-zahra
s-zahra
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
این همه هم که زحمت کشیدند حالا شما ها چی شدین!خخخخخخخخخخخخ شوخی کردم به دل نگیرید.
faeze
faeze
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
بله وظیفه ی یه زن ایرانی خونه داری و تربیت بچس اینا که شما دارین میگین فرهنگ جوامع غربیه همینطور که دیده میشه درصد عاطفه میان خانوداه های غربی خیلی کمه به طوری که بچه ها بعد از یه مدتی جدا از خونه هاشون زندگی میکنند.....
wolf
wolf
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
نه من با چشم خودم دیدم که عاطفه و محبت اونجا خیلی زیاده تازه دور از خانواده بودن باعث رشد فکری و مستقل شدن و بزرگ شدن بچه میشه قرار نیست که تا اخر عمر تو بغل مامان و بابا باشیم یه روز باید مستقل بشیم تاکی مامان و بابا واسهمون تصمیم بگیرن؟تاکی؟
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
کاملا موافقم گرگ مخوف!
faeze
faeze
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
ببینید اقای ولف من قبول دارم که مردا حتما باید تو کارای خونه کمک کنند مخصوصا با وجود بچه داری واقعا کارای خونه سخت میشه...ولی یه چیزی که توی غربه و الانم به ایران داره سرایت میکنه اینه که خانومای اونجا اصرار دارن که همه ی وظایفشون بین زن و مرد تقسیم بشه اما واقعیت اینه که یه سری تفاوتایی زن و مرد با هم دارن به همین دلیل یک مررررد هیچوقت نمیتونه مثله یه مادر عمل کنه......
negin_z_sh
negin_z_sh
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
ریلکس ریلکس ریلکس تر
faride
faride
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
به نظر من تا جایی که به زندگی و همسر داری و بچه داری لطمه ای نزنه خیلی هم خوبه...
faride
faride
٩٢/٠٦/٣٠
١
٠
و هر کاری هم نه!بباید در شان یک خانم باشه:)
s-zahra
s-zahra
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
اونکه 100% خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٦/٣٠
٠
٠
بنده هم راي م ممتنع هست (^_^) بستگي به قابليت اون فرد داره، چيزي نيست كه بشه به جمع نسبتش داد :)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
راس میگین...
mahdieh.t
mahdieh.t
٩٢/٠٦/٣١
١
٠
بنظر من خانمي كه سركار ميره با بدنيا اومدن بچه اش بايد شغلشو ول كنه البته اين بنظر منه،چون مخصوصا توي اين دوره و زمونه تربيت بچه ها از همه مهم تره...درصورت نبودن بچه هم يه خانوم ميتونه سركار بره..
faeze
faeze
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
موافق
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/٣١
١
٠
بنظر من سرکار رفتن خانوما خیلی خوبه تا وقتی که فرصت شغلی رو از آقایون نگیرن....بعضی خانوما حتی حاضرن واسه 8 ساعت کار 200 تومن بگیرن!!!!!!
s-zahra
s-zahra
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
کاملا موافقم .به نظر من ما به عنوان یک نیروی کار نباید حاضر بشیم با حقوق کم کار کنیم.
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
همینطوره...الآن همه جا زن استخدام میکنن چون زنا حقوق کمی میگیرن...
S_14
S_14
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
به نظر من خوبه خیلی از تجربیاتی که تو محیط کار بدست میاد بدرد بخوره ....من خودم فقط واسه همیناست که دلم میخواد کار کنم.البته بستگی به جنبه فردهم داره دیگه همونطور که بقیه دوستان بیان کردن
Niva
Niva
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
اگه محیط کاریچ مناسب باچه ... واگه خانوم بتونه با برنامه ریزی زندگیچو درست اداره کنه چاید بچه با سر کار رفتن به زندگی هم اصیب نرسیه.. ولی نزر همسر هم مهمه :)
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
کار کردن برای خانم ها اگه سخت نباشه و ساعت کاریش کم باشه خیلی خوبه...هم برای نشاطش هم وقتش هم درامدش........ولی خوب زندگی مهمتره به نظر من....اگه مرد خانواده درامد خوبی داشته باشه..خانم کار نکنه بهتره.........
sin germany
sin germany
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
میخواین اون وسط یکی شما رو باد هم بزنه؟؟چیز دیگه خواستید مدیونیید اگه نگید ها
m_shekofte
m_shekofte
٩٢/٠٦/٣١
١
٠
به نظر من بهترین کار برای خانم ها تحصیله ،هم درس می خونه هم به بچه اش می رسه ،کار پیدا شد می ره نشد که نشد دیگه ،در عوض بچه اش یک مامان دکتر باسواد داره که از خیلی جهات درکش می کنه
ati200
ati200
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
اره می تونه چرا نتونه؟مامان من 30سال رفت سرکار....همه زندگی شم مرتب بود..حتی یه بارنشد ناهار نداشته باشیم..یا خونه نامرتب باشه ....
faeze
faeze
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
مگه همه ی زندگی ناهار درس کردن و خونه ی مرتب داشتن پس محبت کردن چی میشه منکه هیچوقت حاضر نیستم مامانم بره سر کار چون وجودش تو خونه ارامش بخشه:)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
عاوره...خونه عین دسته گل.ناهار همیشه آماده:)بچه ها هم به این خووووبی:دی
ati200
ati200
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
نگفتم خونش مرتب بود...گفتم زندگی ش مرتب بود..یعنی همه چی سرجاش بود..محبت رسیدگی به درس ها..مهمونی تفریح ...سفر..کار ..همه چی
ati200
ati200
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
*فقط از جمله جاافتاد ببخشید ..نگفتم فقط خونش مرتب بود ..
faeze
faeze
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
فکر می کنم اینکه فرد کار داشته باشه و به خوبی به زندگیش برسه درصد کمتری رو شامل میشه به نسبت خانم هایی که خانه دار هستند
ati200
ati200
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
همه خانم های خانه دارم به زندگی شون نمی رسن..خانم خانه دار میشناسم همش دنبال مد و ارایش و لباس و ایناس...غذا ازبیرون می گیره همیشه...کاربه درس بچه و چیز دیگم نداره..دنبال خوشی یه خودشه
Em Ad
Em Ad
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
بستگی به خانوم داره که میتونه مدیریت کنه بیرون و خونه رو یا نه ! اما این سوالو از بچه هایی بپرسین که مامانشون کار میکنه ! ندیدم بچه ای رو که راضی باشه !
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
من راضیم!
Em Ad
Em Ad
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
استثنا همه جا وجود داره !
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
من که نیستم.مامانم تو رده مدیریت هم بود تو شرکت نفت با کلی حقوق و مزایا که هرکی میدید میگفت ایول.اما الان نه من حرفشو میحرفم نه اون حرف منو.گرچه الان خودم کار میکنم اما اگه بچه دار بشم یا درآمد همسرم واسه یه زندگی معمولی و خوب جوابگو باشه عمرااااااااااااااااا برم سره کار
Em Ad
Em Ad
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
فافا بانو قابل توجه !
miss bm
miss bm
٩٢/٠٦/٣١
١
١
خانومه هرچی هم که خانوم باشه ناخودآگاه کم میزاره واسه خونوادع. من مامانم شاغله که دارم میگم
سارا
سارا
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
به نظر من خیلی خوبه بره سر کار مگه این که خودش دوست نداشته باشه
mahsa-s
mahsa-s
٩٢/٠٦/٣١
١
٠
به نظرمن هیچ اشکالی نداره برن سرکار.جدیدادریافتم بچه هایی که کارمنداتربیت میکنن بهترازخونه داراست.ببخشیداینجابه کسی برنخوره ها!
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
البته بستگی به اون شغلم داره ها...مثلا یه خانوم بره جوشکار یا مکانیک بشه خیلی داغونه!
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
توی یه سری از مشاغل که وجود خانوم نیاز هست خب خیلی خوبه باشن.مثلا بن نظر من خیلی خوبه حداقل معلمای دبستان یکی دوسال اول خانم باشن.یا مثلا برای یه سری بیماری ها خب مسلما وجود خانم نیاز هست بنظرم.اما وقتی وارد مشاغلی میشن که باعث بیکار موندن مردا میشه بنظرم زیاد جالب نیست.یا وارد محیط هایی میشن که برای کار کردن یه خانم اصلا خوب نیست و شان یا خانم حفظ نمیشه.در کل بنظرم بد نیست کار کردن خانم ها بشرطی که یه سری موارد از همین قبیل مواردی که اشاره کردم رعایت بشه.
faeze
faeze
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
ممنون کاملا موافقم
faride
faride
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
منم هم خیلی موافقم
s-zahra
s-zahra
٩٢/٠٦/٣١
٠
٣
فائزه جان از نظر من ما یک اشتباهی که می کنیم اینه که عاطفه رو با وابستگی اشتباه می گیریم .قرار نیست اون مادری که کار می کنه دیگه توی خونه دیده نشه بعضی ها حتی کارشون یک جوریه که چند روز در هفته کاملا تعطیل اند .در ضمن وابستگی بی جا لطمه های زیادی به آدم می زنه .چند وقت پیش مادر یکی از دوستانم فوت کرد از اون موقع دوست من از زندگی سقط شده چون خیلی به مادرش وابسته بوده .خوب این طوری خوبه به نظر شما؟
hoda
hoda
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
خوبه
faride
faride
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
بهله:)
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
خیلیم خوبه... :))
باران
باران
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
من موفقم خیلی خوبه / انجمن هم تگراریه ببخشید
faeze
faeze
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
:)
faeze
faeze
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
اصلا شما تا حالا فک کردین که هدف از افرینش ما خاونما چی بوده موجودات خیلی لطیف و حساس اگه خدا واقعا ما رو برا کار کردن افریده پس باید ما رو ار لحاظ جسمی هم اماده میکرد دیگه:)
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
خداوند همه ی موهبت هارو تو وجود آدما گذاشته... خدا نه زنا رو نه مردا رو واسه کار نیافریده! هدف خلقت چیز دیگه ایه... :))
نوشا
نوشا
٩٢/٠٧/٠١
٠
٠
خوبه...
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠٧/٠٢
٠
٠
خب میخواستم نظر مفصل بدم اما حس و حالش نیست: اما همین قد عرض کنم که بنده با مشاغلی که در شأن خانم هاست موافقم و لاغیر.. شأن رو هم آموزه های اخلاقی و دینی و معرفتی و در نهایت عرف (عرف عقلا نه عرف عوام) تعیین میکنه.. به نظر من مشاغلی مانند معلمی و استادی دانشگاه ، مراکز مشاوره و از این قبیل بد نیست و الا هر کاری خوب نیست .. بماند که به فرمایش رهبری عزیز شغل ابتدایی زن مادری است و سپس همسری و اگر در این بین وقتی اضافه داشت بعلاوه علاقه (اجبار نباشد) خب مشاغل خارج از خانه در شأن بد نیست.. شرط نهایی هم حفظ حرمت و احترام زنان در محل کار خارج است خانه است . بنده کاملا با برخی محیطهای کاری مختلط مرد و زن به شدت مخالفم. .. مصادیق کاملا روشنه کافیست در کوچه و خیابان توجه بیشتری داشته باشیم.. یا علی . اینم که مفصل شد دوباره....
jiz
jiz
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
اختلاف نظر زیاده به نظر من کار کردن خیلی خوبه من خودم یه بچه ۲ ساله دارم و تصمیم گرفتم بعد از تعطیلات عید مشغول به کارشم