صفحه اصلی اجتماعی ( سبک زندگی ) از دفاتر اونوری تا ....
از دفاتر اونوری تا ....
تاریخ انتشار : 1392-07-06 (08:27)
آغاز کننده :

چراغعلی

از دفاتر اونوری تا ....

به نظر شما تولید تنها لوازم التحریر ایرانی میتواند شخصیت بیگانه ی بچه های ایرانی را عوض کند؟

اگر شما به جای مسئولین بودید برای مقابله با تهاجم فرهنگی همین کار را انجام می دادید یا دست به اقدامات گسترده تری میزدید؟؟(از پاسخ کوتاه پرهیز شود.)

تعداد بازدید : 430
تعداد نظرات : 19
1392-07-06 (09:50) m_sana
0
سن جیمی : 3 سال و 3 ماه
0
نه این همه کارتن شخصیتای خارجی اصلا بچه های ما قهرمان های خودمون رو به زور میشناسن همه شده مرد عنکبوتی، بن تن، بتمن و ... خیلی های دیگه که من نمیشناسمشون ولی بچه ها تا رنگ لباساشونو حفظن خوب بچه هام حق دارن کارتنایی که اونا میسازن کجا و کارتنای ما کجا جذابیت داره خداییش خوب لوازم التحریر هم خوبه ولی نه به تنهایی مگه لوازم التحریر زبون دارن که درباره اون شخصیتایی که روشون درج شده حرف بزنن (همین دیگه بیشتر از این پاسخم نمیاد)
امتیـــــاز
680

1392-07-06 (11:24) آبان
0
سن جیمی : 3 سال
0
مدت طولانی این انیمیشنها و کارتونهای سریالی واسه بچه های ایرانی پخش شده قطعا این پرسه زمانی شخصی و فکر و رفار بچه ها رو اون در سن پایین تحت تاثیر قرار داده همین داداش خودم فقط میگفت بن تن! کاری نیست که اگه بخوان از راه فرهنگ سازی انجامش بدن طی یکی دوسال انجامش بده چندین سال زمان میبره و در ضمن از پتانسیل های داستانهای ایرانی ینی از اسطوره هاشون اسفاده نمیکنن کارتون و انیمیشن بسازن شخصیهای به این خوبی خوب از روشون نقاشی بشه ، بشه جز وسایل بچه ها و خلاقی و این کار حرف اول رو میزنه چون الان بن تن بت من و...... قهرمانهای مدرن هسن مکانیکی نه جادویی (یا این که زور بازوشون مد نظر باشه) / خب این نظر من بود
امتیـــــاز
7614

1392-07-06 (11:38) شکوفه گیلاس
0
سن جیمی : 4 سال و 1 ماه
0
نه که.........بچه های این دهه..ماشالا..از بس کارتونا و فیلم های خارجی دیدن مگه از ذهنشون بیرون میره.....ابر قهرمانای ایرانی یا افراد مشهور و نامی خودمون ..باید به مرور زمان و یادآوری...تو ذهنشون باشن...نه یک شبه با عکس....ولی خوب اونم باعث میشه بچه بپرسه این کیه ؟ چیه؟...بازم بدک نیست
امتیـــــاز
28353

1392-07-06 (13:28) firuze
0
0
بااید از تمامی ابعاد زندگی یک کودک شروع کرد از رویا ها قهرمانها چه حقیقی چه مجازی بازی ها سوالات همه ابعاد باید بررسی بشه تا بتونند جایگزینی براش پیدا کنند و اول از همه هم باید ا ز خونواده شروع بشه
امتیـــــاز
7831

1392-07-06 (13:55) مهدیس خانووم
0
0
من به شخصه به بچه ها حق میدم خوده من جومونگو خیلییی بیشتر از رستم خودمون دوست میدارم از اول باید با بچه ها کار میکردن ینی از وقتی به دنیا میومدن مادر پدرشون با شخصیتای ایرانی آشناشون میکردن منظورم اینه از همون نی نی بودنشون زمینه ایرانی بودنشونو فراهم میکردن که بدها که بزرگتر شد نخان بزور بش بگن جومونگ نبین برو رستم ببین البته مسعولین هم نمیتونن با عکس رو لوازم تحریر سر بچه ها رو شیره بمالن یکم فیلمای قشنگ تر جذاب تر یه فیلمیو خارجیا واس رستمو تهمینه ما ساختن نمیدونم دیدین یا نه ولی بخدا اونقد جذاب بود که نگو حالا همین فیلمو ایرانیا بخان بسازن تصورشو بکنید....
امتیـــــاز
4366

1392-07-06 (14:01) javad agha
0
0
نظر خاصی ندارم
امتیـــــاز
11222

1392-07-06 (14:59) m.coldboy
1
سن جیمی : 3 سال و 5 ماه
0
این کار فقط با عوض کردن لوازم تحریر درست نمیشه...مگه ما چندتا قهرمان داریم؟ رستم ،سهراب ،آرش ،سورنا ،آریو ،کوروش ،داریوش و....تعداد اینا به 10هم نمیرسه و همه قدیمی شدن و البته برای بچه های کوچیک هیچ جذابیتی ندارن...ولی غرب هر سال داره قهرمان تولید میکنه ،هر سال یه شخصیت قهرمان میسازه و همشونم جذابیت دارن و قابل درک ترن..من خودم به یه بچه حق میدم که مرد عنکبوتی رو از رستم بیشتر دوست داشته باشه...چون جذاب تره...خلاصه که کشور ماهم باید به فکر قهرمان سازی و قهرمانای جذاب باشه :)
امتیـــــاز
20922

1392-07-06 (15:11) maede
0
سن جیمی : 4 سال و 2 ماه
0
به نظر من این یه کار سطحیه و تاثیر چندانی نداره!من اگه بودم اول سعی میکردم طرح های جذابی بزنم که بچه ها خوششون بیاد و کم کم جای بعضی(اونم نه همه چون امکان پذیر نیست!)قهرمانای بیگانه رو بگیره!مثلن همین شخصیتای شکرستان هم ایرانین هم جذاب!
امتیـــــاز
17130

1392-07-06 (15:33) fafa.tk
0
0
راستش به نظر من ایده ی خوبی بود به شرطی که قبلش یه فرهنگ سازی انجام میشد.مطمئنا بچه ای که تو عمرش فقط فقط بن تن و باب اسفنجی و اینا رو دیده نمیاد عکس شهدا یا شکرستان رو بخره!!تنهای تنها نه...تازه این قهرمانان غربی خیلی فریبنده تر از قهرمانای ما هستن...دخترخاله کوچیکه من دفتر شکرستان خریده قایمش کرده!!معلومم نیس چرا!اگه ماهم قطعا قهرمان جذاب داشتیم که بچه های کوچیک خوششون بیاد خیلی خوب میشد.من مشکلی ندارم با این که دفتر با جلد شهید ببرم مدرسه ولی قبول کنین از من گذشته دیگه...
امتیـــــاز
13887

1392-07-06 (15:34) fafa.tk
0
0
اصن کیف کنین مستر :)این تهدیده آخریه خیلی به درد میخوره!!
امتیـــــاز
13887

1392-07-06 (17:14) ali007
0
سن جیمی : 3 سال و 6 ماه
0
دفتر مهم نیست زیاد برای من ولی دوران دبستان عاشق دفترای اونوری بودم.
امتیـــــاز
15890

1392-07-06 (17:15) 2nyadideh
0
0
البته كه دست به اقدامات گسترده تري ميزدم ;)
امتیـــــاز
47593

1392-07-06 (17:17) t.m
0
0
:| اومممم عک کم فک کنم...
امتیـــــاز
33793

1392-07-06 (18:57) ati200
0
سن جیمی : 4 سال و 1 ماه
0
خب این کافی نیست..نمیشه تلویزیون مردعنکبوتی پخش کنه بعد ما بگیم نه بیا این ایرانی رو بخر..خودشون بچه هارو میکشن سمت این چیزا....خب انیمشن های خارجی خوشگل ترم هستن جذابیتشونم بیشتره...باید سعی کنن درمورد ایرانی شم همین کارها رو انجام بدن
امتیـــــاز
27818

1392-07-06 (19:56) sm_shekofte
1
سن جیمی : 3 سال و 4 ماه
0
البته بی تاثیر نیست... همه چیز از هر سنی روی شخصیت بچه ها تاثیر میذاره! مثلا کدوم بچه ای از کودکی رمان عاشقونه میخونه؟ اما وقتی پاش به راهنمایی و دبیرستان باز میشه شرو میکنه به خوندن رمان های عاشقانه و نمیدونه چه تاثیری روی ذهنش و شخصیتش میذاره! (اینم یه نوع تهاجم فرهنگیه باور کنین!) حالا اگه ما بیایم و بچه ی کلاس اول دبستانو با این لوازم تحریرو طرح هاش آشنا کنیم روی ذهنش خیلی میتونه تاثیر بذاره البته اگه از اون طرف انواع قیلم ها و انیمیشن ها این تاثیرو نفی نکنن! اما خیلی قبل تر از لوازم تحریرها، بازی های کامپیوتری که اسطوره ها و قهرمانان ایرانی توش هستن هم به بازار اومده...
امتیـــــاز
9514

1392-07-06 (20:15) Dokhtare Mashreghi
1
سن جیمی : 3 سال و 7 ماه
0
من خودم دفترای ایرانی-اسلامی رو میبینم خندم میگیره...مثلا فرض کنید من عکس مصطفی زمانی ببرم مدرسه...خخخخ..من اگه جای مسئولین بودم کاری نمیکردم...چون بچه ها باید وسایل بچگونه و کارتونی داشته باشن نع اینایی که اینجورین...بچه ها خودشون که فهمیده میشن میفهمن که چجوری زندگی کنن..بهتره از بچگی بهشون تحمیل نکنیم..
امتیـــــاز
15950
0
1392-07-07 (09:19) Niva
0
عزیزم خب حتما لازم نیست رو وسایل عکس بن تن و مرد عنکبوتی باچه... میچه از 4 تا برنامه کودک ایرانی الگو گرفت..
امتیـــــاز
19487

1392-07-07 (02:35) S_14
1
سن جیمی : 3 سال و 3 ماه
0
به نظ من کار واسه امروز فردا نیست ،باید زمینه رو آماده کرد من موافق هیچکدوم نیستم پس حرفایی که نوشتم رو در حمایت از اون سبک و مدل لطفا قرار ندید ولی خدا وکیلی کدوم یک از کارتونها ،فیلمها ،عروسکهایی که ساخته شده بجز موارد معدود واقعا مخاطب کودک و نوجوان رو به خودش جلب کرده مثل نمونه های خارجیش؟! وقتی دارا و سارا مورد استقبال قرار نگرفت آیا دنبال ش رو گرفتیم که ببینیم که چرا مورد استقبال قرار نگرفت یا نه؟باز هم کار خودمون رو انجام دادیم بدون تحقیق میدانی تا زمانیکه به همین منوال پیش بریم عروسکهای ملیمون که چه عرض کنم بچه هامون حتی مفاخر ،شعرا،اسطوره ها،شهیدانمون رو هم از یاد خواهند برد تمام اینها به نظر من نیاز به فرصت چند ساله داره ؟!
امتیـــــاز
9502

1392-07-07 (09:18) Niva
0
0
بالاخره این هم یکی از راهکارها محسوب میچه.. والا ما همین رو هم قبول داریم.. اگه همین جور پله پله پیچ برن.. ان چاالله که در صد سال آینده ما در فرهنگ بیگانگان رسوخ میکنیم :))
امتیـــــاز
19487

: وب سایت : نام
بروزرسانی کد امنیتی کد امنیتی
کدامنیتی : ایمیل

Valid CSS!