خانه انجمن دوچرخه سواری بانوان؛ آری یا خیر؟
٧٧٠
١٠٢
اشکمهر آتشروان

دوچرخه سواری بانوان؛ آری یا خیر؟

دوچرخه سواری بانوان؛ آری یا خیر؟

با توجه به اینکه دوچرخه سواری بانوان دارای فدراسیون می باشد و با توجه به فتوای بعضی از علمای مذهبی بر نهی انجام این ورزش توسط دختران و حرف و حدیثهای دیگری که در اینباره هست. 

نظر شما در مورد دوچرخه سواری بانوان در اماکن عمومی چیست؟ آیا موافق این موضوع هستید یا مخالف؟ دلیل خود را بیان کنید... 

٩٢/٠٦/١٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/١٩
٥
٠
موافقمممممممممم شدیییییییید :))) من خودم چندبار با این گشت اماکن بحث کردم! بهشون گفتم وقتی نمیذارین در حد یه دوچرخه سواری دخترا آزاد باشن پس توقعی از فرار مغزها نداشته باشین! این به نظر من نهایت بی فرهنگیه که یک دختر نتونه از دوچرخه استفاده کنه. بعد دوست من که با همه ی دین مخالف بود یه جمله گف که البته من مخالف جملشه م ولی گفت : حجاب محدودیته نه مصونیت!! آره دیگه کار به این حرفا میرسه!
firuze
firuze
٩٢/٠٦/١٩
١
٠
دوچرخه سواري مشكلي نداره ولي نميدونم چرا بعضي از ما خانوما وقتي سوار دوچرخه ميشيم انگار كه تو يك دنياي ديگه ايم اگه حجاب خوبي داشته باشيم چه اشكال داره
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/١٩
٢
٠
آره باید حجاب درست باشه واسه دوچرخه سواری اما با حجاب درستشم نمیذارن! متاسفانه تر و خشک باهم میسوزن !!
wolf
wolf
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
موافقم شدید:)
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٦/٢٠
٠
١
به اون دوستتو بگین خودشو جای داداشش بزاره/ شاید یه کم به دلیل این مخالفت اگاه تر بشه
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/٢٠
١
٠
من اتفاقا با داداشام و بابام که خدا حفظش کنه 52 سالشه میرم دوچرخه سواری !!! فک کنم این مسائل یکم روشن فکری میخواد :))
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
خوب ااین جوری خوبه/ چون وقتی اونا باشن کسی نمیتونه نگاه بد کنه به شما/ ولی اونا هر روز میتونن با شما بیاین بیرون؟
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
و در اخرم بگم که این حرفا همش لافی بیش نیست/ خنوما اگه خیلی خواستار ورزش باشن سالنای ورزشی که مخصوص خانوما ساخته میشه همیشه خالی نیست که مجبور بشن برای جور کردن اجارش بدنش به اقایون/ یا پارکایی که برای بانوان است از بس خالی میمونه از یه ساعتی به بعد خانوادگیش کنن/ اگه میتونین حرف نزنین یه کم هم عمل کنین/ یه حرکتی بزنین که باورتون کنن و مجبور بشن امکاناتو براتون زیاد کنن/ این حرفا همش شعار آزادیه
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
اونا هرروز نمیتونن بیان منم که هر روز نمیخوام برم و نمیتونم برم !! همون هفته ای یه بارم کافیه!! ولی خب شما برخورد پلیس و گشت اماکن و ندیدین که وقتی دعوات میکنن چجورین :((( اصن فرصت نمیدن کار به عمل بکشه!! وگرنه من خودم یه پا هیتلرم! حاضرم واسه خانوما هرکاری بکنم! پاشین اصن
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
امکانات ! سالن ورزشی ! کووو اینایی ک میگین ؟ :| پارک بانوان داره ولی دوره از ما ! خیلی کمه اینجاها !کلاس والیبال تو مهد ب این بزرگی نزدیک خونه اصن نیییییییییست ! چ برسه ب دوچرخه سواری !
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/١٩
٤
٠
هیچ اشکالی نداره...بانوان هم میتونن دوچرخه سواری کنن...تازه خیلی هم خوبه...(ورزشه دیگه)...
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
بچه ها کلدبوی اجازه داد.........(از این به بعد بانوان میتونن هر جایی که دوس دارن دوچرخه سواری کنن)
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
ایییییییییییییینه :))...
mahdie.f
mahdie.f
٩٢/٠٦/١٩
١
٠
اره موافقم مگه چيه....خيلي هم خوبه فقط بايد فرهنگشو داشته باشي
sahar
sahar
٩٢/٠٦/١٩
٤
٠
واقعا چه اشکالی داره؟؟؟؟!!!!! چه عیبی داره من دختر بخوام از این ورزش سالم استفاده کنم؟؟ به نظر من این یک تفریح و ورزش سالمه و ایرادی نداره....همین محدودیت های بی مورد و غیرمنطقی هست که باعث میشه یه دختر جوون پر انرژی رو بیاره به کافه و...........من خودم دوچرخه خیلی دوس دارم..خیلی....و دروغ چرا؟ اصن نمیتونم تو اماکن عمومی دوچرخه سواری کنم...چون یجورایی هنوز جامعه ما باهاش کنار نیومده.مثلا زیاد دیدم دختری که سوار دوچرخست و بیچاره داره راهشو میره...ولی این آقایون محترم چجوری تیکه بارونش میکنن....
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/١٩
٣
٠
خب اگه یه مکان بزرگ و مجهزی واسه دوچرخه سواری بانوان درست کنن مشکلات حل میشه! تبعیضم حدی داره!!
firuze
firuze
٩٢/٠٦/١٩
١
٠
آره من 9 سالم بود دوچرخه سوار ي ميكردم يكي يه حرفي ميزنه ميذارم كنار اگهيك جاي مجهزي در نظر بگيرن خيلي عاليه
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/١٩
١
٠
من موافقم.ولی میدونم خودم نمیتونم دوچرخه سواری کنم تو اماکن عمومی.....
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٦/١٩
١
٠
میگن برای این استگاهای جدید تو مشهد ، دارن یک مدل دوچرخه میزنن که طراحیش خاصه که آقای علم الهدی شادی اجازه بدن که به بانوان هم بدن!!اینو در حد شایعهههههههههههههههه داشته باشین
firuze
firuze
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
اگه مكان خاصي در نظر گرفته بشه خيلي هم خوبه .... به نظرم بايد يك محيطي براي بانوان در نظر گرفته بشه تا به راحي بتونند ورزشهاي مورد علاقه شون رو انجام بدن
آبان
آبان
٩٢/٠٦/١٩
٢
٠
موافق مگه چه اشکالی داره؟ ولی من که نمیتونم چون مچ پام آسیب دیده است :(
negin_z_sh
negin_z_sh
٩٢/٠٦/١٩
١
٠
من که خودم بیرون دو چرخه واری میکنم نه فک نمیکنم
a_soltan
a_soltan
٩٢/٠٦/١٩
١
٤
اصلا چه معنی داره که دخترا دوچرخ سواری کنند این همه کار مثلا خیاطی .اشپزی.نقاشی و ...
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/١٩
١
٠
مشخصه شما مذکر هستین!!! همین افراد باعث میشن جامعه عقب بیفته !!! چیییییششششش :)))
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
من خودم یه جای مجهز درست می کنم شما برین دوچرخه سواری کنین...
a_soltan
a_soltan
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
لطفا دخترا رو مسخره نکنید.
wolf
wolf
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
دوچرخه سواری در یک جای کوچیک که سرسبزی و فضا درست حسابی نداره حوصله سر بره
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
موافقم :)
سحر
سحر
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
لدفن زودتر آقا رادمهر.....
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٦/١٩
٢
٠
من کاملا موافقم چه اشکالی داره خانوما هم دوچرخه سواری کنن ولی به شرطی که حجابشونو رعایت کنن ولی متاسفانه توی مکانهای عمومی زیاد جا نیافتاده که ی خانوم دوچرخه سوار ی کنه
٩٢/٠٦/١٩
٤
٠
ارررررررررررررررررره.مگه چه عیبی داره.....زنا با مردا مساوین........
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/١٩
١
٠
مطمئنی مساوین؟؟؟؟!!!
wolf
wolf
٩٢/٠٦/١٩
١
٠
نه عمو! یه ادم پاک و مطهری نبوده بهت بگه هر 4زن برابر یه مرده:))))))
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
جان ما؟؟؟اها از اون لحاظ؟اصن من خودم با جفت چشای خودم شنیدم که میگفتن هر ده تا زن برابر با یک مرده.... :)
wolf
wolf
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
منم با پاهای خودم شنیدم که گفت:)
سحر
سحر
٩٢/٠٦/١٩
٣
٠
به نظر من که هیچ اشکالی نداره......فقط باید فرهنگ و جنبشو داشته باشن....اگه یه مکان مخصوص واسه این کار باشه عالی میشه... :)
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٦/١٩
٢
٠
چشه مگه ؟؟؟ گوشه دیگه ... مگه بانوان چشونه که نباید دوچرخه سوار شن ؟؟؟
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/١٩
١
٠
همینو بگو...
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/١٩
٣
٠
مثلا اسکیت سواری !!! فک کنم فقط یه پارک بانوان داریم که اونم انقد شلوغ میشه که 10بار بیشتر توپ والیبال خانوما میخوره تو سر من :))) تازه همشم این مسئولین مثلا محترم پارک ملت ( با جنسیت مذکر!) تشریف میارن داخل پارک بانوان !! تا اونجا بیای دوچرخه سواری کنی یا کسی میاد یا یه دور بزنی میرسی تهش!!
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
اخه مسئولین محترم همیشه محرمن کلا:|
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
مثل اینکه بعله...
چراغعلی
چراغعلی
٩٢/٠٦/١٩
١
٠
توی یه جایی مثل پارک حجاب که مال خانوماست چه اشکالی داره.
javad agha
javad agha
٩٢/٠٦/١٩
٢
٠
اگه بعضیا فرهنگشو داشته باشن چرا که نه خیلیم خوبه
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
دقیقا...مشکل همون فرهنگه
سارا
سارا
٩٢/٠٦/١٩
٢
٠
چه اشکالی داره کاره خاصی که نمیخوای بکنی یه پا میخوای بزنی!!!!!!!!!!!
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٦/١٩
٣
١
به نظر من هم اشکال نداره ... خو مگه چیه ؟ حتما نباید تو پارک یا جای بخصوصی هم باشه
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
اقا از یه امتیاز بیشتر نمینوتم بدم؟
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
چرا منفی میدین خوب مگه چی گفنم
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
بخدا من مثبت دادم...........
sahar
sahar
٩٢/٠٦/١٩
٢
٠
به نظر من حالا لازم هم نیست بانوان به جای به خصوص داشته باشن.....مگه چه ایرادی داره دوچرخه سواری؟؟؟
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
ایول روشنفکر.........
maede
maede
٩٢/٠٦/١٩
١
٠
اگه ظاهرت خوب باشه و رفتار درستی داشته باشی به نظر من عیبی نداره!
sahar
sahar
٩٢/٠٦/١٩
١
٠
منم همینو میگم
mahsa-s
mahsa-s
٩٢/٠٦/١٩
٥
٠
بعله که موافقم.یعنی چی یه قانون خنگ گذاشتن.دختراوزنا حق هرکاری که پسراومردا انجام میدن ودارن بعععععععععله!
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٦/١٩
٥
٢
توی اماکن عمومی مخالفم ، ولی معمولا شب ها ک تردد کمتره ساعت 12 یا 1 با دوستام میریم دوچرخه سواری ... :)) یه پارک هم هست مخصوص دوچرخه سواری بانوان! گهگاهی اونجا هم قرار می ذاریم ... :))
سحر
سحر
٩٢/٠٦/١٩
٣
٠
موافقم...منم بیشتر اوقات شبا میرم
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٦/١٩
١
٢
شب!ی دختر!تنها! :| خطر داره خوب!
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
حالا اخر شب که نه ولی اگه این پارکای مخصوص بانوان رو زیاد کنن خوبه
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٦/١٩
٣
٤
مخالفم
faeze
faeze
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
چرا لطفا با دلیل نظرتونو بگین؟
a_soltan
a_soltan
٩٢/٠٦/١٩
١
١
منم مخالفم
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٦/٢٠
١
١
چون نگاهی که خودم به یه دختر دو چرخه سوار تو خیابون میکنم شاید به خواهر خودم تو خیابون بشه
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/٢٠
١
١
خب پس همینجا مشخص شد مشکل از نگاه شما مردان میباشد !!!
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٦/٢٠
٠
١
اره مشکل از منه/ هر کی تصمیم گیرنده ناموس خودشه/ پس من وقتی میدونم پسرایی مثل خودم تو شهرم هستن نمیزارم دو چرخه سواری کنه
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
ببخشید ولی شما نباید به دخترا نگاه کنین! دارین میگین مسئول ناموس خودتونین! پس چرا به بقیه دخترا نیگا میکنین؟؟؟
faeze
faeze
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
!!!!!
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
باشه نگاه نمیکنم::)))
sahar
sahar
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
متاسفم !
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
من نمیگم کار من درسته/ ولی شما فرض کنین که تو خیابونی که همه دارن با ماشین رد میشن یه دو چرخه هم رد بشه شما توجهت بیشتر به ماشینا جلب میشه یا به اون دو چرخه؟/
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/٢٠
١
٠
توجهم به جلو پامه :)))
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٦/١٩
١
٤
منم کلا مخالفم
faeze
faeze
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
خب چرا؟
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
فائزه جان اینا حسودن...........
faeze
faeze
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
اگه حجاب داشته باشن خب چه اشکالی داره واقعا بعضی از خانوما جو گیر میشن!
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
اینو راست میگی...ولی خدایی من نمیتونم با چادر دوچرخه سوار شم...
faeze
faeze
٩٢/٠٦/٢٠
٢
٠
خب منم نگفتم با چادر منم یه دختر چادریم و هیچوقتم تو مکانای عمومی دوچرخه سواری نمیکنم چون حاضر نیستم چادرمو بذارم کنار منظور من از حجاب مانتوی مناسب بود:)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
درسته ولی منم خودمو گفتم....من با مانتو سختمه....:)
ati200
ati200
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
به شدت موافقم ...
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٦/١٩
١
٠
دوچرخه یک وسیله نقلیه مثل ماشینه....من که مشکلی نمیبینم......باید جنبه داشته باشن....همین...خیلی هم خوبه
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/١٩
١
١
خب فرهنگش هنوز بین جا نیفتاده و یک کم برای آقایون عجیبه چون خب بعضی خانومها هم خب حجاب رو رعایت نمیکنن مثلا خود من امروز یه دوچرخه سوار دختر دیدم که فقط با بلوز شلوار بود! خب بده دیگه باید حجاب باشه...و خب به نظرم باید همون شبها و زمانهای که عبور و مرور و مردم زیاد تو خیابونا و پارکا نیستن انجام بشه
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
خب فرهنگش هنوز بین مردم و مخصوصا آقایون جا نیفتاده و یک کم برای آقایون عجیبه چون بعضی خانومها هم حجاب رو رعایت نمیکنن در این ورزش /مثلا خود من امروز یه دوچرخه سوار دختر دیدم که فقط با بلوز شلوار بود!!! خب بده دیگه باید ....
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/١٩
١
١
البته یه مسئله شرعی هم هست که من نظر خاصی ندارم در موردش فقط میگم// امام صادق(علیه السلام) از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) نقل می کنند: که حضرت از سوار شدن زنان بر زین نهی کرده اند. (۱) در ادامه می فرمایند: زین مرکب نفرین شده ای برای زنان است. (۲) این دو روایت، بانوان را از نشستن بر زین و سوارکاری نهی می کند و شدت نهی در روایات دوم به حدی است که مرتکب این عمل موردنفرین امام صادق (علیه السلام) قرار گرفته است. امام صادق (علیه السلام) در ضمن روایت دیگری که علائم آخر الزمان را بیان می کنند، چنین فرمودند: « ( در آن زمان) زنان بر زین ها سوار می شوند» . (۳) ۱: وسایل الشیعه ج۲۰ ص ۱۷۸ ، اصول کافی ج۵ ص۵۱۶ ۲: وسایل الشیعه ج۱۱ ص۴۹۷ ۳: مستدرک الوسایل ج۱۴ ص۲۶۱
faeze
faeze
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
واقعا؟!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/١٩
١
١
به نظرم باید در شبها و ساعاتی که عبور و مرور در خیابان و پارکها کمه انجام بشه///// و یک نکته که کسی تا به حال بهش توجه نکرده حتی خانومهای دوچرخه سوار در نوع طراحی دوچرخه هاست...ببینید در کشورهای دیگه دوچرخه های خانومها دارای طراحی مخصوص با اناتومی خانومهاست و دوچرخه آقایون هم مخصوص آقایون طراحی میشه .ولی در کشور ما خانومها از همین دوچرخه های که آقایون استفاده میکنن .اونها هم استفاده میکنن ..و این اشتباست و در اصل باید از دوچرخه با طراحی مخصوص خانومها استفاده کنن ...که البته در کشورمون فکر نمیکنم چنین دوچرخه های باشه//اگه هم هست در دسترس همه نیست////
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/١٩
٠
٠
نمیدونم شایدم اشتباه میکنم و همه دوچرخه ها یک جور ساخته میشه (ایکون تفکر) در این مورد مطمئن نیستم ولی خب یک کمی فرق دارن به نظرم.یه کوچولو!(:
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/١٩
١
٠
دخملا انقدر دوچرخه سواری کنین تا طبیعی بشه تو جامعه! (:
reyhane_s
reyhane_s
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
این خیلی بده...خیلی از کارا که مناسب یک ایرانی و یک شیعه نیست تو جامعه طبیعی شده اما واقعا اون کارا برا همچین کشوری که سایرا شیعه هستند زشته...
m_shekofte
m_shekofte
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
من هم خیلی دوست دارم دوچرخه سواری کنم ولی متاسفانه مخالف عرف و شرایط جامعه است
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
شما هم شکفته ؟؟؟ آیا با من نسبتی دارید؟؟؟؟ :))
yasi
yasi
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
موافقم ... من خودم تقریبا هر روز عصر میرم دوچرخه سواری ، تو مسیرها و پیستهایی که سطح شهر درست شده ، ملک آباد ، خیام و ... به هیچ کسی هم اجازه نمیدم جلوی دوچرخه سواریمو بگیره چرا که این یه ورزشه و من به این ورزش واقعا از نظر سلامت جسم و روح نیاز دارم ... ضمن اینکه حجابم هم رعایت می کنم ... پس مشکلی وجود نداره .
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
آورین :))
reyhane_s
reyhane_s
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
موافقم البته به شرط این که مکانش باشه یک جای خلوت یا مکانی مناسب بانوان!!!نه اینکه وسط خیابون جلو مرد و پسر دختر بشینه پشت دوچرخه:|
reyhane_s
reyhane_s
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
موافقم البته در صورتی که مکانش باشه نه جلوی مردم مثلا چند شب پیشا با خانواده رفتیم پارک ساعت 12 پارک کاملا خلوت شد ما بودیم با فامیل اونجا جاش بود کلی دوچرخه سواری کردیم خیلیم عالی بود:)
mahdi_vals
mahdi_vals
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
ارهههههههههههههههههه........این موضوع جای بحث نداره که دیگه
پری سا
پری سا
٩٢/٠٦/٢٠
٠
٠
ب نظرمن هیچ اشکالی نداره...........اصن خیلیم خوبه.....مگه چیه؟؟؟؟؟؟
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/٢٢
٠
٠
تو مکان های عمومی ی جوریه خوب ! ولی وقتی میگین نمی تونیم دوچرخه سواری کنیم بهتره یه جای خاص برا خانوما درس کنن ! بهترین رااااه حل !
Z_M
Z_M
٩٢/٠٧/٠٣
٠
٠
چیش بده با مانتو بلند سوار می شیم دیگه من خودم به شخصه اگه بزارن حاضرم حتی با چادر سوار شم