خانه انجمن چراهای کودکآنه!
٧٣٧
٧٠
اکرم انتصاری

چراهای کودکآنه!

چراهای کودکآنه!

چرا آسمون آبیه ؟ازین دست سوالا تو دوران کودکی همه ی ما  داشتیم،بزرگترین سوال دوران کودکیتون که بی جواب موند چی بوده؟! 

عجیب ترین سوالی که الان یه کودک از شما پرسیده و نتونستین قانعش کنین چی بوده؟!

٩٢/٠٦/٠٧
نظرات کاربران
کد امنیتی
zahra
zahra
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
فکر کنم اول
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
فک نکن مطمئن باش...
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
آفریییییین هورا!!
zahra
zahra
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخ
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٠٧
١
٠
بزرگترین سوال کودکیم این بود که چرا به کدو میگیم کدو و به زرشک میگیم زرشک؟؟چرا میگیم صدا؟؟یا مثلا چرا میگیم آبی و قرمز و اسمشون چیز دیگه ای نیست؟؟ عجیب ترین سوالی هم که یه بچه ازم پرسیده:چرا منو اینقدر دوس داری؟؟؟!1
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
در جواب سوالتون باید بگم : به شما چه ...
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
به من چه؟به او چه؟ به شما چه؟مسئله را دقیقا مشخص کنید!!
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
عااااااااااره !! من می گفتم چرا مثلا ب میز یگیم میز ! چرا اسمشو گذاشتن میز ! می شد بذارن تلفن ! مثلا ! چرا م +ی+ز ؟
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
من در کل چرای کودکانه زیاد داشتم خیلی...یکیش این بود که اسپیکر چطوری میتونه آهنگ رو به صورت بیس دراره...:|..هیچکس هم بهم جواب نداد...دست آخر هم خودم رفتم یه اسپیکر رو داغون کردم...ولی آخرشم هیچی نفهمیدم..:|
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
براتون آرزوی موفقیت می کنم دختر خاله جان!
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
من از اونجا که خیلی اطلاعات عمومی می دارم هم از کودکی جواب چرا هام رو با سوالای بی شمارم از برادرانم در می اوردم هم اینکه الان هر بچه ای ازم سوال بپرسه جوابشو می دم!!البته بچه های دور و برم ، دوست دارن بیشتر به سر و کولم بپرن جای سوال پرسیدن!!
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
برا مورد دوم هم.چند وقتی پیش داداشم پرسید چجوری میشه شب که میخوابیم روحمون از بدنمون در میآد میره برا خودش گردش میکنه...:|...خوب من بهش چی بگم؟؟؟..:|
tanha
tanha
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
نمدونم! یادم نمیاد خیلی :|
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
من یادمه یه سوالی بودد ک سعی کردم بهش فک نکنم اما تا جایی ک یادمه از این دست سوالا ک میگین نداشتم هیچوقت...
سارا
سارا
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
هیچ کس نمیدونه دنیا تا کجا ادامه داره و این سوالو هیچ وقت نمیتونم جواب بدم فکر کنین پشت هر دیوار هیچی نباشه یه فضای خالی .... مخه ادم درد میگیره
d_toktam
d_toktam
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
جانم؟؟!!
sahar
sahar
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
آره.اینو همیشه ازم میپرسیدی....خب من چی بگم بهت؟؟؟؟ :|
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
چرا پسرا رژ لب نمی زنن ؟؟؟ ... باور کنین چند روز پیش همین موجودی که بغلمه ازم پرسید ....
mahsa-s
mahsa-s
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
این موجودی که بغلته چیکارت میشه؟بگوتادرستش کنم!
par!sa
par!sa
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
:))))) یا حتی چرا لاک نمیزنن... اینم مهمه... بش میگفتی چن سال دیگه میزنن..نگران نباشه
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
دخترخالتونم که دیگه.....!!!
d_toktam
d_toktam
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
خخخخخخخخخخخ اوففففففف خدایا مردم ازخنده....
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
مهسا بانو دختر خالمه ...
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
پریسا بانو واقعا جواب قانع کننده ای بود بهش میگم ...
mahsa-s
mahsa-s
٩٢/٠٦/٠٨
٠
٠
به قول پریسابگو چرا تاچندسال دیگه حتمامیزنن
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٦/٠٨
٠
٠
دوشواری نداره! پسرام بزنن ... خخخخخ :))))))))))))))))))))))))))))))
mahsa-s
mahsa-s
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
من کلادوران کودکیم همش سوال بود!هه سوال دومیم یادم نمیاد خب...
par!sa
par!sa
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
من یه سوال خیلی مهم توو بچگیم داشتم اینجا جاش نیس بگم...ولی بشدت ذهنمو درگیر کرده بود... البته فک کنم این سوالو همه داشتن....
sahar
sahar
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
آره....میدونم.منم داشتم :|
ف.ش
ف.ش
٩٢/٠٦/٠٩
٠
٠
سوال منم بود! به شدت!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٦/١٠
٠
٠
الان شما ها از............ چی فهمیدین؟؟؟؟که همتون می گین اره سوال منم بوده؟؟
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
من قبلا می گفتم چرا تو فیلما هیچ وقت مردم تپق نمی زنن ! همه کلمه ها رو درس می گن !
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٦/٠٨
٠
٠
برای من سوال بود چرا تو فیلم ها هیچ وقت نمیرن (گلاب به روتون) دست شویی؟ تا چند ساله پیش این معضل توسط رضا عطاران حل شد
firuze
firuze
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
مهم ترینش این بود خدا چیه؟
d_toktam
d_toktam
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
یه بچه ای ازم پرسید اصن یه حالی بهم دست داد که نگو نمیدونستم چجوری بهش توضیح بدم!بعدشم پرسید خدافرشته اس؟؟!!!
maede
maede
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
سوالای خودمو که یادم نیست!اما بچه ها عمومن راجع به مرگ و خدا و اینجور مسائل سوال میپرسن دیگه!که باید بلد باشی چی جوابشونو بدی که بدتر گیج نشن!
d_toktam
d_toktam
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
سوال خودم:اولین کسی که زبان رواختراع کرده کی بوده؟؟چه جوری به بقیه فهمونده که بایداینجوری صحبت کنن؟؟ها؟؟جواب بدین هنوزم خعلی ذهنمودرگیرکرده!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٦/١٠
٠
٠
می گن انسان از اول صحبت کردن رو بلد بوده...........بر اساس دین.................اما علم می گه تکامل که از نظر دین رد شده
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
سوالای خودم یادم نیست . اما بچه خواهرم خیلی سوال میپرسه . خدا کجاس ؟ چه شکلیه ؟ دیده میشه ؟ و از این قبیل سوالات
ف.ش
ف.ش
٩٢/٠٦/٠٩
٠
٠
اجازه هست براي پاسخ بهش بهتون كتاب معرفي كنم؟ پيشنهاد ميكنم اين كتاب رو شما و مامانش بخونيد : خدايي كه در اين نزديكي است / مسلم گريواني / نشر ضريح آفتاب
sahar
sahar
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
من بچه که بودم زیاد سوال میپرسیدم...مثلا خدا زنه یا مرد؟؟؟ و اینجور چیزا..
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٠٩
٠
٠
ببخشید؟؟؟؟!!!
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
الان سوالی یادم نیست ولی یکی ازم پرسید چرا اینقدر بچه خواهرتو دوست داری؟؟ مونده بودم چی بگم گفتم خوب دوستش دارم دیگه!
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
من خیلی سوال میپرسیدم...........ولی چون بچه کوچیک تو اطرافمون نیست..هنوز کسی سوالی نپرسیده ازم.....
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
من بچه بودم میگفتم خدا چه شکلیه؟؟اصلا کی خدا رو به دنیا اورده ولی وقتی بزرگ شدم فهمیدم فک کردن به این چیزا فقط باعت دیوانه شدن خودم میشه
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
خیلی سوالا که الان بهشون فکر می کنم مخم سوت میکشه!!!! از اون سوال فلسفی ها که الانه هنوزم با مطالعاتم به جوابام نرسیدم !!!!
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٠٩
٠
٠
سوالات فلسفی!!!!!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٦/١٠
٠
٠
بابا فیلسوف:))
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
خدا چه شکلیه!جنسیتش چیه!فقط تو آسموناست یا جای دیگه هم میره!
wolf
wolf
٩٢/٠٦/٠٧
٠
٠
بزار بچمون بزرگ شه
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٦/٠٨
٠
٠
چرا من دخدر شدم؟! .... فلانی پسر؟! .... :| :| :|
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/٠٨
٠
٠
عاورههههههههههههههه !
م-نص
م-نص
٩٢/٠٦/١٠
٠
٠
خیلی سوال فلسفی ای توی ذهنتون بوده
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٦/٠٨
٠
٠
وقتي كوچيك بودم سوالماين بود كه چرا وقتي بابام كفشاشو ميندازه زمين صدا ميكنه ولي كفشاي من نه يا وقتي راه ميره دستاش تكون ميخوره ولي دستاي من تكون نميخوره:)))
negin_z_sh
negin_z_sh
٩٢/٠٦/٠٨
٠
٠
چه مسخره
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٦/٠٩
٠
٠
نظر شما محترم است
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٠٩
٠
٠
راست میگین توجه نکرده بودم خدایی!!
neyosha
neyosha
٩٢/٠٦/٠٨
٠
٠
مگه ادم وحوا با يك زبون حرف نميزدند پس چرا الان اين همه زبان تو دنيا هست؟ يكي انگليسي فارسي عربي و...... از كجا اومده؟ / خودمم ندونستم چي بگم البته بچه نبود ها بزرگ بود/ واقعا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠٦/١٠
٠
٠
احتمالا به اشتقاق قاره ها ربط داره...............مثلا یک عده توی اسیا بودن،یک عده توی اروپا..........برای اسیایی ها یک سری چیزهای خاص اتفاق می افتاده که توی اروپا نبوده و برعکس توی اروپا هم یک سری چیزها بوده که در اسیا نبوده...........این تفاوتها باید نامی می گرفتن برای خودشون........این تفاوتها و نام های مختلف هی باعث دور شدن دو زبان از هم میشده
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٦/٠٨
٠
٠
من بچه بودم فک مبکردم بازیگرای فیلما تو دست گاه تلویزیونن یه بار تی وی خراب شده بود بابام داشت پشتشو باز میکرد بد شبم بود هیی میگفت بچه برو بخاب بد من هی میگفتم نه و با دقت به تی وی نیگا میکردم وقتی بابام پبچاشو وا کرد گفتم پس بازیگراش کوووو؟ خخخخخ
م-نص
م-نص
٩٢/٠٦/١٠
٠
٠
خخخخخخ:))
jalal
jalal
٩٢/٠٦/٠٩
٠
٠
چرا بزرگترها دروغ می گویند ولی به ما می گویند دروغگو دشمن خداست
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٠٩
٠
٠
یکی همین سوالو جواب بده..یکی از مهمترین سوالای منم هست:|
م-نص
م-نص
٩٢/٠٦/١٠
٠
٠
ها.اگر کودک دروغ بگوید دشمن خداست:)))
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٦/١٠
٠
٠
یه سوالی همیشه تو ذهنم بوده و هس.ولی خب میگن نباید به این موضوع فکر کنیم چون مغزمون به جایی قد نمیده و آخر از راه راست منحرف میشیم.بچه ای هم ازم سوال بپرسه بدونم قشنگ جوابشو میدم.ولی یادم نیس چیزی الان
م-نص
م-نص
٩٢/٠٦/١٠
٠
٠
من فهمیدم سوالتون چیه
م-نص
م-نص
٩٢/٠٦/١٠
٠
٠
از بچگی برام سوال بوده اگر نردبان جسم شفاف نیست ،چرا پشتش دیده میشه:))
م-نص
م-نص
٩٢/٠٦/١٠
٠
٠
یک سوال دیگه هم بود..........چطوری هواپیمای به اون گندگی رو می دزدن:))