خانه انجمن تق تقی!!
١١٣٣
٥٩
h-hidarpoor

تق تقی!!

تق تقی!!

این روزها تو دست بزرگ و کوچیک یه وسیله هزار تومانی!! می بینیم که تشکیل شده از یک نخ و دو گوی کوچیک که به هم می خورن! ... تق تقی یا همون دارکوبی

می دونید این بازی از کجا اومده؟... کجا تولید می شه؟.. رکورد بچه محله های شما تو این بازی چه قدره ؟... آیا این بازی می تونه یک خاطره بشه واسه بچه های دهه هشتاد؟؟

نوستالژیک ترین وسیله ی بازی شما در دوران کودکیتون چی بوده؟

٩٢/٠٦/٠٢
نظرات کاربران
کد امنیتی
javad agha
javad agha
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
نوستالژیک ترین وسیله بازی کودکی من یه تراکتور بود که تریلی و بیل و گاو اهن داشت خیلی جلب بود
wolf
wolf
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
جان ما از اینا داشتی؟مارو سیاه نکن :)))من اروزوشو داشتم
javad agha
javad agha
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
اررررررررره جون تو
s-rastgoo
s-rastgoo
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
والا من تا حالا ندیدم این بازی رو! برا ما که زیاد بود!از میکرو تا کش و لاستیک ماشین!!!خیلی حال میداد!مخصوصا لاستیکه!!!
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
مماهم لاستیک بازی میکردیم...خخخ...تو کوچه مسابقه قل دادن میزاشتیم :)
fatemeh.b
fatemeh.b
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
عاقا نگووووووووو.....کله ظهر میشه ما هم بدبخت میشیم....کشتن ما رو ....ولی دمش گرم 10 دقیقه یه ریز میزنه....باید تو پبت شه تو رکوردای گینس......والا....
terme
terme
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
من تا حالا ندیدم....
t.m
t.m
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
تق تقی! خخ ماهم هم بهش میگیم تق تقی:| این اسم رو من اولین بار ازآبجیم شنیدم :| میگن واسه تمرکز اصاب خوبه:| منم بی اصاب .. اصن وضعیه
t.m
t.m
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
کی ده دیقه میزنه؟
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
منم ندیدم اینی رو که شما میگین.نوستالوژیک ترین وسیله بازی من توپ بود...توپ و دوچرخه
t.m
t.m
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
من اصولن عاشق توپ و تانک و تفنگ بودم:|
t.m
t.m
٩٢/٠٦/٠٢
١
٠
نمیدونم از کجا امده ولی دمش گرم:| رکرود خودم 30 ثانیه هم کمتره ولی میشناسم تا2 دیقه زدن, ینی شنیدم تا دودیقه زدن ...
t.m
t.m
٩٢/٠٦/٠٢
١
٠
تخته واسه من واز نمیشه ای خدا :| تو انجمن گیر کردم:|
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٦/٠٢
١
٠
ینی یبار یکی از اینایی که سر ظهر از اونا میگیره دستش و راه میره تو کوچه ها تق تق میکنه از وسط نصفشه میکنم.دیوانه شدم.زمان ما 7 سنگ بود.توشله بازی بود:))) .ای بابا.ما کوجا بودیم این بچه های حالا کجان:))))
t.m
t.m
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
خخخخ آره خدایی سره ظهر رو اصابن اصن:| باید رندشون کرد؛ ریختشون جلو کروکدیل:|
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخخخخ سید ریلکس باش :)))))) مایم هفت سنگ بازی می کردیم :)))
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
ندیدم این بازی رو نوستالژیک ترین وسیله بازی من دوچرخه ام بود
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
عاوره دوچرخه م :))
morteza-d
morteza-d
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
اوف خعلی چیز بدیه تق...تق...تق...تق وحشتناک رو اعصاب آدمه/من با گل ماشین درس میکردم بعدتوش آتیش میکردم و ذوق میکردم تایر بازیم بین دوستام خیلی مرسوم بود اما بابای من وقتی دستم دید یکی خوابوند در گرشم خخخ هنوزم نمیدونم دلیل کتکش چی بود
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
تا حالا ندیدم . نوستالژیک ترین بازی برام خاله بازی بود همیشه هم همون عروسکم ( هیلدابلاند ) بچم بود . یادش بخیر تو یه قابلمه از این اسباب بازیها آب میریختیم توشم 4 دونه انگور به هم میزدیم میشد غذا . هی یادش بخیر
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/٠٢
٠
١
یه دوچرخه داشدم خیلی دوسش می داشدم خیلی خوب بوووووود دیگه نمیشه دوچرخه سواری کنیم :| دختریم دیگه بدبخت :| یه بلزم داشدم ک رواصابه همه بودم با اون صداش آهنگ تولدم یاد گرفته بودم بزنم خیلی دوسش داشتم :))) خیلی ماشین کنترلی دوست داشتم یبار گرفتیم عاشقش بودم ولی زود خراب شد !دیگه همینا !
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
من زیاد نشنیدم...تو دوره ی راهنمایی خیلی زیاد بود ولی الان زیاد ندیدم....وسیله ی نوستالوژیک آتاری دستی:)))
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
یه دوچرخه داشدم خیلی دوسش می داشدم خیلی خوب بوووووود دیگه نمیشه دوچرخه سواری کنیم :| دختریم دیگه بدبخت :| یه بلزم داشدم ک رواصابه همه بودم با اون صداش آهنگ تولدم یاد گرفته بودم بزنم خیلی دوسش داشتم :))) خیلی ماشین کنترلی دوست داشتم یبار گرفتیم عاشقش بودم ولی زود خراب شد !دیگه همینا !
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
در مورد تق تقی یم دیدم ولی بازی نکردم :)) پس میرم میخورم به همین زودیا :)))
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
چــــــــــی؟؟؟؟تا حالا اسم"تق تقی"به گوشم نخورده!من آخر معنی نوستالژیک رو نفهمیدم ولی بیشتر با تسبیهام بازی می کردم و خیلی هم دوستشون دارم.
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
خخخ آره منم ازونا بلدم بازی کنم ولی خیلی صداش رو مخ میره :)) من نوستالژیک ترین بازی بچگیم که دوچرخه بازیه اما تو دبستان کش بازی یادتونه بچه ها؟! من عاشق این بودم زنگ تفریح بشه با بچه ها این بازی رو انجام بدم خخخ
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/٠٢
١
٠
خخخخخخخ...خیلی باحاله...راستش تو وسایل بازی بچه گیم هیچی رو به اندازه میکرو دوست نداشتم :)
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
این انجمن که چن موضوع مختلف رو مطرح کرده /هعی
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
واسه ما ک اصاب نموند. ولی چون از نظر علمی برای تقویت "هماهنگی دست و چشم" بچه ها خیلی مفیده، من دندون رو جیگر میزارم. چیزی نمیگم.:((
آبان
آبان
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
خب جعبه ابزار بابام و وسایل آشپزخونهمامانم! من اسباب بازی فقط توپ و تفنگ دوس داشتم که گاهی از بین همین وسیله ها برا خودم تفنگ میساختم! خخخخخخخخخخخ
A_vav
A_vav
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
یعنی فکرشو بکن این وسیله مسخره اعصاب خورد کن میشه نوستالوژی شون! من یه کامیون داشتم باهش وسیله جابجا میکردم پول میگرفتم می انداختم قلکم!!! خر کیف هم میشدم تازه :)))
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
راستش زیاد دیدم دست مردم اما تاحالا دستم نگرفتم یا حتی بازی کردن باهاشو ندیدم
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
بازی توستالژیک منو فک نکنم کسی انجام داده باشه ! یه لاسنیک کامیون گیر میاوردیم و نوبتی میرفتیم توش!(خودمونو رو توش گوله میکردیم و محکم از داخل توشو میکرفتیمش).بعد دوستامون حولش میدادن و ما هم توش هی با چرخش و قل خوردن لاستیک توش میچرخیدیم و قل میخوردیم توی لاستیک دعا میکردیم زود از حرکت وایسه لاستیک ! و آخرش با سرگیچه و تن و بدنی کوفته شده میومدیم بیرون.!!!!....هم جالب بود هم ترسناک!!!!!!!!
Vania
Vania
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
نوستالژیک چی هس اصن؟ برا من خب گل بازی.بچگیامون میرفتیم کنار باغچه گل درست میکردیم بعد با گِلا ظرف و ظروف میساختیم .بعد میذاشتیم تو آفتاب خشک بشه.هی با کمترین امکانات ما تفریح میکردیم. ولی امان از روزی که مامان مارو حین ارتکاب جرم میدید کاسه کوزمونو میزد خراب میکرد یه دعوا هم میکردمون.
Vania
Vania
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
هاراستی با داداشا هم توشله بازی و الک دولک بازی میکردیم.حالی میداد
neyosha
neyosha
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
ااااااااااااااااااااااااا اسمش واقعا تق تقي بوده؟؟؟؟؟؟؟من فكر ميكردم چون اسمشو بلد نيستن ميگن تق تقي............/ كشتن مارو هر جا ميري ميبيني دستشونه پارك كانون همه جا هست................
neyosha
neyosha
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
واقعا از كجا اومده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
یعنی عجیب بدم میاد/ ها صدایی خیلی خنوک داره/نوستالژیک ترین وسیله من یه کارتون پر کارت بازی داشتم همونا که عکس بازیگر و ماشینو اینا داشت انواع مختلف بازی میکردم/ از این توپ پلاستیکی دو جلدام خیلی خاطره دارم
نسیم
نسیم
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
نمی دونم از کجا اومده فقط می دونم خیلی رو مخه!! بچه های کوچمون صبح و ظهر و شب همین تق تقیشون رو می گیرن و میان میزنن به دیوار اتاق خوابمون که خیر سرشون صداش بلندتر بشه!! یکبار بازی یکی شون رو گرفتیم اما مثل اینکه درس عبرت نشده واسشون!! صبحا دلم می خواد برم اون دارکوبیش رو بکوبونم تو سرشون!!!
نسیم
نسیم
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
اما توستالژیک ترین بازی، کش بازی و آتاری بود. خیلی باحال بودن، یادش بخیر. :)))
نسیم
نسیم
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
نسیم دلبندم اون «ن»!خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
m-mousavi
m-mousavi
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
فقط آلودگی صوتیه/یادش بخیر بازی ما ارده بازی بود(لاستیک ماشینا رو ور می داشتم و با یک چوب می زدیم بهش و با همون شاد بودیم)
wolf
wolf
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
بدنمون کثیف و سیاه میشد کتک میخوردیم خخخخخخخخخخخخ
سارا
سارا
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
به نظرم اصلا چیز جالبینیست یه نخ با دو تا گوی که به طور مداوم بزنیشون به هم شاید برای وقت فکر کردن یا وقتی اعصابت خورده به درد بخوره
sorme
sorme
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
بابام میگه زمان ما بوده.صد در صد واسه ی دهه ی هشتاد خاطره اس!منم یکی دارم ولی بلد نیستم خوب تق تقشو در بیارم!ما توشله بازی میکردیم خیلی ام خوش میگذشت!
mahsa-s
mahsa-s
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
وای حالم ازاین وسیله بهم میخوره.اه!خیلی چیزمسخره ای هست!
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
من که این وسیله رو ندیدم............ولی وسیله بازی که خیلی دوسش داشتم کش و چن تا از عروسکام و وسایل خاله بازی بودن.........البته اون موقع ها تو کوچه هم همش لی لی بازی می کردیم.....یه بار هم الک دولک بازی کردیم خیلی کیف داد:)
zahra
zahra
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
چیزه مسخره ایسسسست!!!!!!!!!!
zahra
zahra
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگذاریم
par!sa
par!sa
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
این بازیه که خیلی مسخره س... من یه عروسک داشتم از خودمم بزرگتر بود.... به زور تو مغازه هه چسبیده بودم که فقط همینو میخااام.... یادمه یه بار یه جا جا گذاشتمش بعد تب کردنم تا صبحش.... وابستگی در این حد
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
اخ اره منم ديدم همش برام سوال بود چيه!!!ممنون كه روشنم كردي
h-hidarpoor
h-hidarpoor
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
سلام/ ممنون از همگی و شرمنده از اینکه خودم نتونستم تو بحث شرکت کنم!! .... شرمنده همگی
s.2
s.2
٩٢/٠٦/٠٥
٠
٠
مامانمو خاله هام 40 سال پیش با این تق تقیا بازی میکردن میگه هرو از بابابزرگت کتک میخوردیم :دی
negin_z_sh
negin_z_sh
٩٢/٠٦/٠٦
٠
٠
خیلی اعصاب خورد کنه
okj
okj
٩٢/٠٦/٣١
٠
٠
رکورد دوست های من بالای 1 ساعت هستش