خانه انجمن نسلی از کره ماه!
٢٦٤٨
١٢٨
رویا خانوم

نسلی از کره ماه!

نسلی از کره ماه!

بین نسل من و دهه هفتادیا فاصله زیادی نیس ولی بضی وقتا فکر میکنم دهه هفتادیا از یه کره دیگه اومدن بس که عجیب غریبن.

واقعا ریشه این همه تفاوت دیدگاه و عقیده و اخلاق و شخصیت بین ما و شما کجاست؟

دلیلش چیه؟

راستی به نظرتون دهه شصتی‌ها چه ویژگی های مثبت و منفی دارند؟ دهه هفتادی ها چطور؟

٩٢/٠٨/٢٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
Elahe.n
Elahe.n
٩٢/٠٨/٢٨
٣
٠
الان اين سؤالش يني چي؟!دهه شصتيارو با دهه شصتيا مقايسه كنيم عايا؟!؟!؟!:))
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٨/٢٨
٥
٠
دهه هفتادی ها که کلا گلا/ و تمام فضایل اخلاقی توشون داره موج میزنه/ ولی دهه شصتی ها هم تا حالاش برای من یه مشاور تمام بودن
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٨/٢٨
٠
٠
دهه ی شصتیا متوسط تر از دهه ی شصتیا هستن هر آینه ..لیکن و ایضا و یحتمل منظورتونو گیریفتم :) از شوخی گذشته دهه ی شصتیارو دهه ی انسانهای سختی کشیده و کم توقع تر نسبت به هفتادیا میدونم چرا که کشور ما در دهه ی شصت با دو چالش اصلی یعنی گذشت کمی از انقلاب و بازسازی هسته های مختلف کشور و همچنین درگیر جنگ بودیم و آسایش و امکانات مثل دهه ی هفتاد نبود.. اما دهه ی هفتاد کلا ورق برگشت و نمودارهای مختلف که همه با ما قهر بودن یهو سرشونو بالا کردنو از حالت تقعر به خندان تغییر یافتن و ما نوگول های دشت بهشت اومدیم و ....به نظرم تو هر دوتا نسل هم انسان خوب هست و هم بد :))))
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٨/٢٨
١
٠
ما به این مظلومی... ! :) از بس مظلومیم حق مارو میخورن این دهه 80تادی ها :دی
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٨/٢٨
٣
١
هرچی بود تا به دهه 70 تاد رسید وارسید! ولی خب ما که راضییم :) حداقل نوستالوژی درست حسابی داریم:) ولی خب دهه 60تی ها به نظر من بیشتر خوش بحالشونه :)
ف.ش سابق
ف.ش سابق
٩٢/٠٨/٢٨
١
١
از چه لحاظ خوش به حالشونه؟ ما شصتی ها بجز نوستالژی های ساده چی داریم مگه؟
Niva
Niva
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
ف.چ جان دو روز دیگه که پیر چدیم رفتیم خانه سالمندان ( البته اگه جا بود) میچینیم همین نوستالوژی ها رو با هم مرور میکنیم.. والا همینا به درد پیری و کوری ما میخوره :)) تو سن 120 سالگی تبلت میخوایم چی کار خب :)
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٨/٣٠
٠
٠
نیوا خانوم درست میگن :) یکیش این ولی خب حداقل برخوردها و روابط خانوادگی ها تو این 2 تا دهه مخصوصا دهه 60 خیلی بهتر بوده.
maede
maede
٩٢/٠٨/٢٨
١
٠
واقعن فاصله خیلی زیادی بین ما و دهه شصتیا نیست!10 سال خیلیم زیاد نیست که بگیم باعث دو نوع طرز تفکر کاملن متفاوت شده!
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
ولی واقعا فرق دارن!!!!! من به عینه بین خودم و داداشم حس میکنم فرقها رو!
maede
maede
٩٢/٠٨/٣٠
٠
٠
خب استثناهایی هم وجود داره ولی من فکر میکنم از لحاظ افکار و عقاید فاصله زیادی بینمون نیس!مثلن من خودم با خواهرای بزرگترم فاصله چندانی رو حس نمیکنم.
Niva
Niva
٩٢/٠٨/٢٨
١
٠
ما که تو خونه دهه چصتی داریم دهه هفتادی داریم دهه هچتادی هم داریم.... آخرین دهه هچتادی که هنوز 2 سالچ نچده بلده با گوچی لمسی مامانچ بازی کنه.. عکس ببینه و آهنگ گوچ بده دیگه تفاوت هار ا دریابید :)
mahdi-h
mahdi-h
٩٢/٠٨/٢٨
١
٤
بچه های دهه 60 که به نظر من کاملا سرخوش و رویایی هستن اصن تو یه فاز دیگه ان ... بچه های دهه هفتاد کمبود انچنانی ندارن و مشکلاتشون کمتره ولی بچه های دهه 80 دلم خیلی براشون میسوزه تصور من ازشون مث لولک و بولکه دلشون خوشه ولی نمیدونن بعدا چه حالی پیدا میکنن اصن ... منم همیشه فک میکنم دهه شصتیا از یه کره دیگه اومدن دهه هشتادیا هم که اصن بعضی وقتا احساس میکنم وجود ندارن ... تازه بین همون 5 سال اول دهه هفتاد کلی تفاوته با 5 سال دومش ... به نظرم بچه هایی که تو 5 سال اول دهه 70 هستن از لحاظ احساسات و هوش هیجانی و ... خیلی کاملتر از 5 سال دومن اما بازم تو هر دهه همه جور ادم پیدا میشه بالاخره
ف.ش سابق
ف.ش سابق
٩٢/٠٨/٢٨
١
٠
کجا سرخوشن بدبخت ها؟ تو کمبود ها بودن، سرخوشی داره؟
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٨/٢٨
١
٠
منظورت از دهه شصتی دوم دهه هفتادیه دیگه... الان که یه بچه که یه ماه کوچیک تر از یه بچه دیگست با هم کلی فرق دارن... بخداااو... این بحثو ما تو یکی از کلاسای جامعه مون داشتیم... میگقتیم...تکنولوژی به قدری رو به پیشرفته که همین پیشرفت سریع باعث شده فرهنگ هم سریع تغییر کنه... همینه که دو نفر که یکم تفاوت سنی داشته باشن.. مثله یک دهه است....البته این مسئله تغییر سریع فرهنگ ها بیتشر تو دهه 80 و 90 دیده میشه نمیدونم راستش خوبیش چیه اما تجربه به خود من ثابت کرده مهم دهه شصت و 70 بودن نیست... مهم فکر طرفه آدما ی زیادیو دیدم دهه 60 بودن اما اینقد محدود فکر کردن که اندازه یه دهه هفتادیم تجربه و درک ندارن و برعکس اینم دیدم
javad agha
javad agha
٩٢/٠٨/٢٨
٣
٠
دهه هفتادیا گلن دهه شصتیا هی بدک نیستن خخخخ
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٨/٢٩
٢
٠
چه نظر کامل و جامعی!!
javad agha
javad agha
٩٢/٠٨/٢٩
١
٠
خخخخخ
ghazale
ghazale
٩٢/٠٨/٢٩
١
١
آقا لایک !
ali007
ali007
٩٢/٠٨/٢٨
٢
٠
دهه شصتیا حالا بد نیستن....ولی دهه هفتادیا عالین اصن گلن!!!!!!!!!!!
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٨/٢٩
١
٠
همانند جواد آقا!!!
javad agha
javad agha
٩٢/٠٨/٢٩
١
١
کلا منو علی دلامون خیلی به هم نزدیکه خخخ
ali007
ali007
٩٢/٠٨/٣٠
٠
٠
دیگه نظری نداشتم خو!!!!!!!!!!!!اقا جواد راس میگن!!!!!!!!!!
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٨/٢٨
٥
٠
خودمونیم هااا...ما هم تو دهه بیخودی به دنیا اومدیم :(((((((((((...باید الآن به دنیا میومدیم....
par!sa
par!sa
٩٢/٠٨/٢٨
٣
٠
دهه شصتیا اند بد شانسین بندگان خدا... دهه هفتادی ها نرمالن .. دهه هشتادی ها هم که رسمن گودزیلان..خخخ
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٨/٢٩
١
٠
خخخخخخخ همین درسته(:
ف.ش سابق
ف.ش سابق
٩٢/٠٨/٢٨
١
٠
واقعا نمیشه اینجا راجبش حرف زد. چون دهه هفتادی های اینجا زیادن و ممکنه گارد بگیرن. کما اینکه در کامنتهای بالا هم برا هفتادی ها خوب گفتن! واقعیت اینه که دهه شصتی ها و دهه هفتادی ها خیلی باهم فرق دارن. بعضی وقتها با خودم میگم مگه ماها چقدر باهم فرق داریم. من یک برادر 72 ای دارم. یعنی همسن خیلی از کاربرهای اینجا . اینقدر باهم فرق داریم و اینقدر دنیاهامون متفاوته که انگار نه انگار که فقط 3سال باهم فرق داریم. کلا عوالم مون جداست. من بعضی وقتها واقعا نمی تونم دهه هفتادی ها و هشتادی هارو درک کنم... اصلا علایق ، خواسته ها، انتخاب ها، تفریحات شصتی ها و هفتادی ها با هم فرق میکنه. گاهی حس میکنم اختلافمون به اندازه چند سال نیست. به اندازه چنددهه ست! / اینو باید بپذیریم که شصتی ها نسل بدشانسی بودن. شصتی ها تو هر مقطع سنی که بودن، تو همون مقطع تراکم جمعیتی بود (که خب میدونید که طبق آمار ما بیشترین آمار رشد جمعیتی رو همون سه چهار سال آخر جنگ داشتیم). یعنی اون اول که این بندگان خدا به دنیا اومدن بحران شیرخشک و ... بعد بالاتر که بودن مدارس شلوغ و کیپ تا کیپ آدم... (یادمه کلاس اول ابتدایی کلاسمون 40نفره بود!) بعد باز بالاتر که اومدن مواجه شدن با انفجار آدم تو مرحله ی کنکور! باز بالاترتر که اومدن، شد میلیون ها جوان بیکار و ازدواج نکرده، ... میدونید که الان تو تاریخ کشور ما با بیشترین میزان افراد بیکار مواجهیم. اینم بدونید که باز همین جمعیت باهم بالاتر میرن و ما چند سال دیگه تعداد سالمندمون خیلی زیاد میشه. چون این جمت زیاد متولد شده در اون سالها داره بالاترمیره / یادمه یک زمانی بیشترین داوطلب برای کنکور کارشناسی بود. الان یکی دوساله تعداد داوطلب ارشد بیشتر از کارشناسی شده! خب این نشون میده همون شصتی های لیسانس گرفته شدن داوطلبب ارشد و اینه که آمار رفته بالا. و می بینم روزی رو که تعداد داوطلب دکترا از همه ش بیشتر شه! باز همون شصتی های ارشد گرفته وارد مرحله بعد میشن و باز با یک جمعیت زیاد داوطلب دکترا مواجه میشیم
ف.ش سابق
ف.ش سابق
٩٢/٠٨/٢٨
٣
١
ویژگی های مثبتشون این که خیلی خیلی سازگارتر بودن شصتی ها. چون تو شرایط سختی به دنیا اومدن و برا همه چی با بحران کمبود مواجه شدن، با شرایط سخت سازگارترن تا هفتادی و هشتادی ها. / قانع ترن / نسل ما زیاد فکر میکنه. نسل فکر کردنیم. برا همه چی فکر می کنیم. هفتادی ها اینجوری نیستن. نمی شینن اندازه شصتی ها فکر کنن. اینه که طبیعتا راحت ترن . هفتادی ها زود عاشق میشن زودم فارغ میشن(عمومیت نداره. ما داریم درباره کلیت حرف میزنیم و مطلق نیست). زود میرن تو تیریپ عشق و عاشقی! دوران عاشقی شون زیاد طول نمیکشه! هرچند من معتقدم خیلی ازین احساسات نباید عشق نام بگیره. ولی خودشون اسمشو عشق میگذارن . شصتی ها اینقدر زود دلشون گیر نمیکنه و این نمیدونم خوبه یا بد... / طرف 13-14 سالشه میاد تو وبلاگش یا صفحه اش از شکست عشقی اش میحرفه!خب عزیزم تو کی عاشق شدی کی فارغ شدی؟! ماشالا چه سرعتی! /هشتادی ها که دیگه معرکه ان! تو اوج تکنولوِژِی و رفاه مادی و ماشینی شدن به دنیا اومدن و توقعاتشون واقعا بالا و سبک زندگیشون خیلی متفاوت و الگوها و علائشون ذره با ما شباهت نداره
ف.ش سابق
ف.ش سابق
٩٢/٠٨/٢٨
٣
٠
الان بخوای با یک نسل چهارمی رابطه برقرار کنی شاید لازم باشه که زیاد اهل کتاب نباشی، شاید لازم باشه خیلی از فناوری های جدید بلد باشی، شاید لازم باشه اهل بازی های کامپیوتری به طور حرفه ای باشی، شاید لازم باشه لغاتی بلد باشی و ... م من به این اعتقاد دارم : دهه 50 ای ها به سبب اقتضای زمانیشون و شرایط انقلاب و اینها، زیاد فکر نمیکنن. بیشتر عمل گرا بودن و حسابی اهل عمل کردن. دهه 60 ای ها خیلی فکر میکنن. هی میشنن فکر میکنن. فکرای جور واجور. دهه 70 ای ها هم فکر نمیکنن زیاد! هرکار بخوان میکنن!
Niva
Niva
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
بابا ما این همه فکر کردیم به کجا رسیدیم :)) راستی سلامت رو به دوستان رسوندم :)
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٨/٢٨
٠
٠
منو ببینید ... دهه 70 یا به وجود من دارن افتخار می کنن ... گل سرسبدشونم اصلا ... /// تتصمیم دارم در یک حرکت ضربتی با قاشق به آمریکا حمله کنم ( عجب اعتماد به سقفی !!!)
maede
maede
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
قاشق!!!!! :)))))))))))
BeinG_a_GirL
BeinG_a_GirL
٩٢/٠٨/٢٨
٣
٠
نسل هفتاد .. نسل بر باد ../ اگه شما نسل سوخته باشین ما هم میشیم نسل پدر سوخته !!
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
خخخخخخخخخ ایولا به نسلتون(:
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٨/٢٩
٢
٠
دهه 60.....کم توقع و قانعن....قدر امکاناتی که دارنو بیشتر میدونن چون یه زمانی نداشتن...یسری چیزی مثل احترام به بزرگترو اینا توشون بیشتر دیده میشه ولی خوب دلیل نمیشه بگیم دهه های بعد اینارو ندارنا.....امممممممم چیز دیگه به ذهنم نمیرسه
r_ariats
r_ariats
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
لایک:))
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
بنده دهه پنجاهی هستم اما هم شستی هارو دوست دارم ومیفهمم هم هفتادی ها : ) ما اینیم یگهههههههههههههههه
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
فعلا هیچی نمیگم تا بچه ها نظراشونو بگن :)
h.naderi
h.naderi
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
خب اگر توی حرفاشون سؤالی دارید بپرسید تا بحث داغ تر بشه
h.naderi
h.naderi
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
به نظر من بخش زیادی از چیزهایی که ما دهه شصتی ها از اون به عنوان نوستالژی یاد می کنیم به دوره کودکی مون بر می گرده. وقتی شما دوره کودکی ات با دوره نوجوانی و جوانی ات خیلی تفاوت کند، ناخودآگاه کل آن کودکی نوستالژی می شود. این موضوع برای دهه هفتادی ها بخصوص نیمه دوم اش صدق نمی کنه. مثلا من 15 ساله بودم که کامپیوتر خریدیم. در حالی که خواهر کوچیکم از پنج سالگی پای کامیپوتر می نشسته. خوب کامپیوتر ها دارن بهتر میشن ولی در دوره بچگی ما کامپیوتر نبود. نهایتا آتاری و میکرو و سگا بود و این ها منقرض شدند. ولی وسایل دوره کودکی بچه های دهه هفتاد منقرض نشدند. بلکه بهبود پیدا کردند. مثلا من اولین بار 12 سالم بود که بابام یک گوشی خرید که قیمتش اون زمان 400 هزار تومن بود. اصلن گوشی مثل ماشین سرمایه محسوب می شد. بچه ها الان از وقت تولد موبایل رو دیدند. فقط موبایل داره بروز تر میشه....
آبان
آبان
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
من تازه همین تابستون گذشته کامپیوتر گرفتم و تو بچگی هم به هیچ وجه با اسباب بازی هایی که مامان و بابام واسم خریذه بودن بازی نمیکردم:| و به هیچ وجه هم اهل سگا و میکرو و این چیزا نبودم و نیستم/ یه گوشی ساده هم دارم که از کسی خریدم/این دهه هشتادی ها بیشتر با این مسائل رو به رو بودن/ میخوام بگم این کلیت نداره فقط به جو اون دوره بر نمیگرده /
ف.ش سابق
ف.ش سابق
٩٢/٠٨/٢٩
٠
١
درسته. ما بچگی مون چی بود؟ یک آتاری بود با اون دسته های به شدت بامزه اش. که فقط یکی از خاله ها داشت و ازین سر اتاق تا اون سر اتاق دخترخاله و پسرخاله ها می نشستن تا یکی یکی نوبتشون شه. گاهی دوساعت طول می کشید تا نوبتت شه و دسته بهت برسه! یادش بخیر اون هواپیماهه که بنزینش وسط راه تموم میشد! / بعدترش میکرو خریدیم. شب های اول جوگیر بودیم تا دو و سه شب می نشستیم به تانک و قارچ خور و ... ! بعد ترش میکرو دلمون زد و سگای خاله اینا رسید به ما. سگا برای ما دیگه ته آمال و آرزوهامون بود! سونیک و جوجه جمع کن و شورش در شهر و لاک پشت های نینجا و ...! / به برادر دهه هفتادی مون که رسید پلی استیشن دار شد! اون دیگه زمانی بود که ماها یعنی شصتی ها از فاز بازی اومده بودیم بیرون. در نتیجه من خاطراتم با سگا تموم میشه و از ps خاطره ندارم جز اینکه داداشه هی می نشست فوتبال میزد. / الان طوری شده که بچه کلاس دوم ابتدایی به من میگه شما ps دارین؟ میگم یک زمانی داشتیم. الان داره خاک میخوره. منظورت ps1 دیگه؟ میگه نه بابا دیگه کی 1 بازی میکنه!!!
s_a
s_a
٩٢/٠٨/٢٩
١
٠
همه فکر کنم موافقیم که کلا دهه هشتادیا یه چیز دیگن!!!!!! خدا رو شکر دهه هشتادی هم تو سایت نداریم بیاد دفاع کنه! حالا میرسیم به 60 و 70!!!!!!!! من الان نمیدونم دهه هفتادی محسوب میشم تا شصتی؟ :| فقط به خاطر 5 ماه! :| ولی خب......... به نظرم 60 ی ها سختی های بیشتری کشیدن! البته منظورم فاصله 60 تا 68 هس بیشتر! اونایی که تو این سالها به دنیا اومدن حق دارن بگن سخت گذشته بهشون! جنگ و اینا...... کمبودها..... تعداد زیاد دانش آموز...... بعدش هم اشتغال و اینا......... بعدش یه دوره دیگه هم هس به نظرم که 68 تا 73 ! اینا معمولی هستن! یعنی نه اونقدر سختی کشیدن، و نه اونقدر راحت و بی دغدغه بوده زندگیشون! اینا بی آزارن خخخخخخ........ بعدش دهه هفتادیا میشه: 73 به بعد! :| نظری ندارم در موردشون! :| میترسم یه چی بگم، دهه هفتادیای محترم منو بندازن بیرون از سایت! :| :| :|
Niva
Niva
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
آره ما خیلی سختی کچیدیم... میدونی نبود چیر خچک و پوچک یعنی چی؟؟؟ تازه پیر هم که بچیک گفتن خانه سالمندان هم پره.... به اینا میگن سختی.. ما نسل زجر کچیده ایم :)
s_a
s_a
٩٢/٠٨/٢٩
٢
٠
راستی به پوستر دقت کردین بچه ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :| اون پسره که اون مدلیه و هندزفری و تیپ و اینا دهه هفتادیه! :| بعد اون پسر بچه که مظلومانه نیگا میکنه، ده 80!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :| :| :| الان شک کردم که نکنه یه 80ی پوسترو طراحی کرده!!!!!!!!!!!!! :|
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٨/٢٩
٢
٠
دهه 60..خیلی قانعن..چون تو سختی و نبود بزرگ شدن...ولی دهه70تو تکنولوژی بزرگ شده..هرچی میبینه میخواد.......بروزه...............دهه70 خیلی آروم تر و کم توقع ترن تا دهه70
ahoora
ahoora
٩٢/٠٨/٢٩
٠
١
سلام به جیمیهای عزیز خوب باشین به نظر من تمام این اختلافها برای اینه که مارو دوست ندارن چون مث اونا نیستیم مثل اونا فکر نمیکنیم چون ازادی رو دوست داریم و دنبالشیم زنده باد دهه ی هفتادیها مخصوصا پرسپولیسیهاش
m_shekofte
m_shekofte
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
دیگه تفاوت نسل هاست بعدشم دهه هفتادی ها بچه های خوبی هستند با ده شصتی ها هم خیلی برخورد ندارم البته دایی ام دهه شصتی هست و خیلی مهربون و خوبه
روشناوند-r_roshnavand
روشناوند-r_roshnavand
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
سلام ... كلا دايي‌ها مهربان هستند
A_K
A_K
٩٢/٠٨/٢٩
٢
٠
دهه 60یا که هیچی اصن....نمیشه باهاشون حرف زد...دهه 70یا پر توقع ترن ولی اینقد مغرور نیستن...دهه 80یا دیگه اصن حد و مرز نداره ی بچه ی 4 ساله ببینین چه فوشایی که نمیگه که بنظر من به مادر و پدرش مربوطه که اوناهم دهه 60 هستن...ببشخینا نظرمو گفتم...!!!!!!!!!
روشناوند-r_roshnavand
روشناوند-r_roshnavand
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
سلام ... نظر شما خيلي قشنگ بود. چون يك بچه بقول شما فوشايي ياد دارد كل دهه60 يا هر دهه ديگر بد شدند . ماشاالله
ف.ش سابق
ف.ش سابق
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
من نمی دونستم فحش هایی که هشتادی ها یاد دارن تماما باید مرتبط شه به دهه شصت! / چرا نمیشه باهاشون حرف شد؟
ghazale
ghazale
٩٢/٠٨/٢٩
٠
١
هععععععی ! خو الان ضد خودم حرف بزنم ؟ :( ایشش نوموخوام !
روشناوند-r_roshnavand
روشناوند-r_roshnavand
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
سلام ... بچه‌هاي دهه 60 خاطراتي دارند كه سعي كردند به فرآموشي بسپارند. مشكلات و كبودهاي آنها چيزي نبوده كه بشود جبران نمايند .
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٨/٢٩
١
٠
فک میکنم یک کاربر دهه شصتی اصیل تو این سایت من باش (1362) خخخ (به نظر من متولد هر دهه ی با متولدین همون دهه میتونه تعامل اجتماعی بهتر و خوبتری داشته باشه خود من که اصلا با متولدین دهه های دیگه نمیتونم ارتباط برقرار کنم///دهه شصتیا حرف همو بهتر میفهمن و همینطور دهه هفتادی های هم حرف همو/
t.m
t.m
٩٢/٠٨/٢٩
٣
٠
دهه هفتادیا؛ بچه های مظلوم, ساده ؛ خووووووووووووووووووب عالی؛ تازشم نصف بیشتر عمرمونو تو تابستون روزه گرفتیم :|
t.m
t.m
٩٢/٠٨/٢٩
٢
٠
خو اگه ما هفتادیا از ماه اومدیم, پس هشتادیا کلن از جهان دیه ای اومدن:| تفاوتاشون با ما خعلی بیشتره:|
یه دهه هشتادی
یه دهه هشتادی
٩٤/٠٣/٠٦
٠
٠
ما دهه هشتادیا خیلی عاقل وفهمیده هستیم بعله
Paeez
Paeez
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
من 68 ام!از طرفی نسبت به کسانی که از 60 تا 66-67 بودن سختی های کمتری کشیدم ،اما ازون طرف نسبت به دهه هفتادیا امکانات کمتری داشتم با هر دو طرف هم نوستالژیای مشترکی دارم اما خب اواخر دهه هفتادیا واقعن خیلی چیزا دارن که ما نداشتیم اما دوسالگی کامپیوتر عکسشو حتی ندیده بودیم الان از شش ماهگی با کیبورد بازی می کنن:|به نظرم ما به واقع برای هرچی که داریم به اصطلاح جون کندیم!
S_14
S_14
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
ای گل گفتی
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٠
بنده متولد هفتادم خودم رو نه دقيقا 70ي ميدونم نه 60ي (^_^) ولي ميدونين : من خودم ميدانم// همه در شهر شدند روشنفكر//ولي اي كاش هنوز هم دهه شصتي بود// وهنوز هم سهراب // دلش از دختر نابالغ همسايه بسي ميرنجيد// وهنوز هم صادق پي اثبات تناسخ ميرفت//ولي افسوس دراين شهر دگر حسي نيست//همه در شهر شدند روشنفكر :((
M_At
M_At
٩٢/٠٨/٢٩
١
٠
اصولا7عددمقدسیه ودهه هفتادهم ازین تقدس بی نصیب نمونده!اصن انقداین دهه هفتادیاخوبن آدم اشک شوق توچشاش حلقه میزنه!
sahar-s
sahar-s
٩٢/٠٨/٢٩
٠
٢
خواهشا متولدین 72 رو جزو دهه هفتادی ها حساب نکنین!ما به دهه شصتی ها بیشتر شباهت داریم
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٨/٣٠
٠
٠
چرا؟
atina
atina
٩٣/٠٥/٣٠
٠
٠
سحرعزیزاونوقت چرانکنه شما72 ازآسمون افتادیددخوب شمام مال دهه هفتادید به خدا !خودتن وبه اون دهه شصتیا نچسبونید گناه داره به خدا ا دهه60 نه به مثبتی دهه های قبلا نه به منفی بودن دهه های دیگه ولی خوب هردهه می شه یه افرادخاص وپیداکرد ولی خدایی می شه گفت این دهه شصتیا نه حلال نه حرومن معلوم نیست این وربوم اندیااونوربوم
mr.hamed
mr.hamed
٩٢/٠٨/٢٩
٢
٠
دههههههههههههههههههههههههههههه هفتادی ها که ماهن:)9فقط همینو دارم بگم:))
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٨/٣٠
٢
٠
ممنون از نظراتون بچه ها. منظور من از دهه 60 و 70 مقایسه نبود.بیشتر روی حرف با کسایی بود که شاید خیلی ازم کوچیکتر نباشن.اما واقعا دیگه حرف همدیگه رو نمبفمیم.بچه های نسل من انگار بیشتر فکر میکنن.بیشتر دغدغه دارن و نگران ترن.این شاید خوب نباشه.اما این بیخیالی عجیب و غریب دهه 70 و غرق شدن تا کله تو دنیای تکنولوژی هم خوب نیس.نسل من با کتاب و رادیو آشنا تره تا فیس بوکو و تبلت و اسمارت فون!من متولد 69 ام و یه برادر 70 دارم.فقط یکسال تفاوت سن اما تفاوت دیدگاه و نظر و عقیده زمین تا آسمونه.من فقط نگرانم.نگران بچه ای که از من به وجود میاد اونم تو دهه 90.این ینی فاجعه
سارا
سارا
٩٢/٠٨/٣٠
٢
٠
من الان دهه ی هفتادم یا هشتاد؟روز به دنیا اومدنم که 29 این هم از سال تولد 79 خدایا چرا منو این قدر تو دو راهی میزاری ؟
پوریا
پوریا
٩٣/٠٥/٢٦
٠
١
سارا خانوم اگه نظر بالائی نگاه کنی وفرق متولدین دهه 69 با 70 ببینی متوجه میشوی البته با رفتار های متولدین 80 بودی ورفتارهایشان را می شناسی وتقریباًآزادیت به اندازه آنهاست به جز یکی دو رفتار بقیه رفتارهایت عین هفتادی هاست
melisa
melisa
٩٢/٠٩/٢١
٢
١
دهه هفتادیا عشقن همه دهه هفتادیا رو دوست دارن خیلی مهربونن ولی دهه هشتادیا آدم های غیر قابل پیش بینی هستن خیلیییییییییییییی پرو تشریف دارن . دهه شصتیا کم توقع هستن فقط بدیشون اینه که زود عصبانی میشن وخیلی اعصاب خورد کن ویه دنده هستن.
atina
atina
٩٣/٠٥/٣٠
١
٠
منم دهه هفتادیم ولی قبول دارم که خیلی دهه هفتادیابادهه شصتی هافرق دارندولی توهردهه استثناوجودداره مثلا الان دهه شصت نسل تلویزیون دیدن واینا بوده دهه هفتادنسل کامپیوترودهه هشتادیا نسل تبلت خوب اینا هرکدوم یه پیشرفتی داشته دیگه درسته وماآدمااومدیم تواین پیشرفت ها گم شدیم وهرروزاوضاع هردهه داره تغییرمی کنه ولی دهه هشتادیاونودیا به قول بروبچ ما داره گودزیلاترمی شن وماودهه شصتیاداریم میشیم نسل سوخته وخاکسترشده
فاطی
فاطی
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
مادهه کسایی هستیم گه بزرگترامون هی ادعای نسل سوخته بودن میکنن وکوچیکترامون هم واسه خودشون گودزیلایی هستن..توخانواده ی پرجمعیت ماازهمه ی این نسلاهست وازهمه مظلوم ترشون دهه70هاهستن..ازجمله خودم!!همیشه اگه چیزی خریده بشه یابرابزرگاست چون نداشتن یاکوچیکاچون گودزیلاتشریف دارن
دریا
دریا
٩٤/٠٤/١١
١
٠
ماکلا,هردودهه نسل سوخته ایم .کسایی که ارزوهای زیادی داریم. حسرت خیلی چیزاروکشیدیم.کسایی که مشاورخوبی توزندگی نداشتن.باحتی راهنماهای خوبی براهم نبودن.کسایی که خیلی ازاستعداداشون به باد رفته