خانه انجمن چگونه دپرس نشویم!
٧٥١
٥٧
اشکمهر آتشروان

چگونه دپرس نشویم!

چگونه دپرس نشویم!

آیا شده در مقطعی از زندگی دچار مشکلات روحی مثل افسردگی، وسواس، استرس و...بشین؟ دلیلش چی بوده و چطوری تونستین از پسش بر بیاین؟

٩٢/٠٦/٠٢
نظرات کاربران
کد امنیتی
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
آره خیلی شده افسردگی که خیلی البته افسردگی من معمولا با دوره هایی از شیدایی همراه که در علم روانشناسی بهش میگن افسردگی شیدایی(خاستین توضیح میدم) استرس هم تو دوران دبیرستان خیلی داشتم چون متاسفانه خیلی شلوغ بودم و کمی هم قانونمند نبودم از جلو دفتر و ناظما که میخاستم رد شم فشار عصبی زیادی روم میومد آخ آخ روزایی هم که درس نمیخوندیم که امتحانو کنسل کنیم واقا خیلی سخت بود استرسی کشیدیماااا اصا دبیرستای نمونه و تیزهوشان اهم... اهم فشار عصبی زیادی رو به دانش آموزانش تحمیل میکنن اهم ... اهم
s-rastgoo
s-rastgoo
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
حالا من نمی خوام بگم ولی به خاطر همین موضوع من نرفتم تیزهوشان!!!والا!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
اره توضیح بدین.......
javad agha
javad agha
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
اره همین الان گاهی اوقات دپرس میشم بعد میرم پیش دوستام اونا حالمو خوب می کنن حالا با شوخی ها و دیگه
wolf
wolf
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
دیگه؟0-0ها ها
javad agha
javad agha
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
چی؟؟؟
s-rastgoo
s-rastgoo
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
الان اگه میشه بگو من در بیام ازش!!!!وقتی در اومدم تجربیاتم رو میگم!!!ولی خوبه آدم یه چند وقتیم افسرده باشه!!!لازمه!!!دلیل این چیزی که الانم دچارشم نمی تونم بگم!!!یعنی واقعا نمیتونم بگم!
d_toktam
d_toktam
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
آره خوبه آدم افسرده بشه!بعدکه خوب میشه قشنگترزندگی میکنه!
terme
terme
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
ها که شده....گریه کردم....
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
شده ولی واقعی نبوده و سریعا برطرف شده...از اون ناامیدی ها و افسردگی های زودگذر که با فکر کردن به چیزای خوب برطرف میشن
سارا
سارا
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
دقیقا
t.m
t.m
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
اوهوم:( افسردگی... موقع امتحانا..
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
دپرس و افسرده که نه.وقتی مشکلاتم زیاد میشه زیاد فکر میکنم و روابطم کم میشه ولی هیچوقت افسرده نشدم.همیشه با خندیدن خودمو برمیگردونم.حتی اگه شده به چیزای الکی هم میخندم چون واقعا دیدم که همین خودش کم کم باعث میشه روحیم باز بشه و واقعا بخندم
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
اره تا به حال شده ولی کار خاصی نمیکنم خودش بعد چند ساعت یا یکی دو روز خوب میشه
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
اره شده مثل همین چند روز . فقط دعا میکنم
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
نمی دونم شاید شده باشم اما الان فهمیدم که هیچی ارزش نداره...ینی ارزش نداره همین عمر کوتاهو الکی هدر کنیم با غصه خوردن...همیشه بدترش هست...
ghazale
ghazale
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
افسر ذگی و اضطراب و استرس نه ! وسواسم شاید برای یه چیزای خاص ! هنوز از پسش برنیومدم :|
sahar
sahar
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
الان دقیقا همون دوره است.بعد مجاز نشدنم واس فرهنگیان....مامان بابام که الان اصن باهام حرف نمیزنن...خودمم داغونم....همش گریه و افسردگی :|
d_toktam
d_toktam
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
شما رو قضیه حساس شدی فک میکنی پدرومادرت باهات حرف نمیزنن..آدم وقتی روی یه چیزی حساس بشه کوچکترین حرکات افراددوروبرش رو جدی میگیره..ناراحت نباشین امسال نشد یه سال دیگه..این رشته نشد یه رشته ی دیگه..آخه آدم واسه اینجورچیزاخودشوناراحت میکنه؟؟
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
2-3 سال پیش نمیدونم در اثر چی بود که شبا دچار استرس شدید می شدم و البته کاملا بی دلیل.بالاخره بعد از حدود یک هفته این شرایط عذاب آور رو به خانواده گفتم و با کمکشون مشکلم حل شد.البته مشکلات دیگه مثل افسردگی و وسواس و استرس رو هرازگاهی تجربه می کنم.ولی خب اصلا نمی تونم از پسشون بربیام.
d_toktam
d_toktam
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
منم شبا با بیادآوردن بعضی چیزا استرس شدیدی میگرفتم الانم گاهی وقتا اینجوری میشم:(
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
همین الان...زورم نمیرسه بهش :((((
d_toktam
d_toktam
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
افسردگی آره فک کنم بش میگن افسردگی فصلی که وقتی پاییزوزمستون میاد افسرده میشی،به مرورزمان وتموم شدن فصل سرماهم خوب شدم:)
ati200
ati200
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
باید سعی کنی به چیزی مشغول شی ازاون حالت دربیای ....بهش فکر نکنی...چون اگه همش فکر کنی بهش بدتره ..افسرده تر میشی
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/٠٢
١
٠
من همین الآن...نتونستم از پسش بر بیام...فقط باهاش کنار اومدم :(
d_toktam
d_toktam
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
همین که باهاش کناراومدی خیلیه:)
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
خیلیه؟؟؟...از عذاب خودم که کم نمیشه...فقط با خنده نمیذارم بقیه بفهمن چیزی!
d_toktam
d_toktam
٩٢/٠٦/٠٤
٠
٠
اگه شما اینجوری باهاش کناراومدی که به نظرمن این کنراومدن نیس مغلوب شدنه...
k_kermani
k_kermani
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
نشدم
sahar
sahar
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
یه بار دیگه هم بد دپرس شدم......یه هفته مونده بود به کنکورم.یه اتفاق افتضاح افتاد...یادمه اون روز زنگ زدم به مهدیس..زار زدم فقط :|.....قشنگ با روحیه ای عالی رفتم سرجلسه :|
sahar
sahar
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
برای اینجور مواقع هم کار خاصی نمیکنم..فقط میذارم زمان بگذره.همین
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
چن جلسه کارگاه روانشناسی لازمه برای جواب دادن به این سوال / من ک کل عمرمو افسرده بودم
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
بعضی افراد کلا طبع و روحیه افسرده ای دارند ازبچگی و ذاتا اینطوری هستن و این موارد ارثی هست.یعنی استعداد افسردگی و مشکلات روحی توشون زیاده ...........(خودمم هم جزو همین دسته هستم)
آبان
آبان
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
خب اتفاق تلخی بود شوک داشت برام ولی خب تونستم قوی ظاهر شم و از پسش بربیام اونقدر تلخه که نمیخوام بهش فک کنم
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
پدر و مادر و دوستان نباید کسی که شرایط روحیش خوب نیست تنها بزارن و کاری به کارش نداشته باشن .این کار اصلا جالب نیسته....باید باهاش حرف بزنن و تنهاش نزارن .اینکه بگی ولش کاری به کارش نداشته باشیم خودش خوب میشه اشتباست
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٦/٠٣
١
٠
ولی من اصلا دوس ندارم وقتی حال و روزم خوش نیست کسی پیللم بشه...تهنایی رو ترجیح میدم وقت ناراحتی..
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
اگه با مشکل روحی برخوردین و نتونستین باهاش کنار بیاین .حتما فکری برای درمانش بکنید .یعنی اینطوری نباشه که با اون فکر افسرده یا مشکل روحی به زندگی ادامه بدین...نه اینطوری نباشه و همیشه به فکر درمانش باشین یا از طریق دکتر یا خودتون و با کار کردن روی خودتون (لپ کلام با مشکلات روحی کنار نیاین چون اونا در اصل با شما کنار نمیاین و شمارو اروم اروم نابود و ضعیف میکنن همیشه در حال از بین بردن و کمرنگتر کردنشون باشین)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
احساس تنهای و نداشتن هم صحبت و حامی بزرگترین دلیل مشکلات روحی مخصوصا افسردگی هستش....رراه درمانش اینکه خودتونو از اون شرایط خارج کنین. یعنی در انزوا و تنهای قرار نگیرین و تعامل اجتماعی و معشارت داشته باشین ( با اینکه میدونم و میدونید در این شرایط ادم اصلا دوست نداره از دیوار تنهای دورش جدا بشه و یا معاشرتی با دیگران داشته باشه ) با این حال باید برعکسش عمل کرد..........
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/٠٢
٠
٠
یکی دیگه از منشاء های بیماری های روحی نرسیدن به اهداف و همچنین نرسیدن به اون چیزهای هست که خودتون و یادیگران از شما توقع دارن.یعنی وقتی به یه هدف خواست نمیرسی و یا نمیتونی توقع خودت و دیگران رو بر اورده کنی ذهن به سوی مشکلات روحی برای فرار از این کمبود میره مخصوصا در این مورد خاص وسواس هستش
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
البته افسردگی و وسواس و مشکللات روحی که برای همه نوجون ها و جونها در مقطعی خاص به وجود میاد طبیعه.... که به (جنون جوانی ) هم معروفه و همه نوجونها و جونها یک بار تو زندگی تجربش میکنن و اون هم به علت تغیرات هرمونی و خلق و خوی و احساسات درونی و این چیزاست
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
اصلا به من افسردگی میاد/ نه خدارو شکر حنوز تجربه نکردم این حالاتو
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
هنوز البته!خداروشکر
سارا
سارا
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
استرس که همیشه بخش جدایی نا پذیر امتحانه
d_toktam
d_toktam
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
اتفاقا من اصن موقع امتحان استرس ندارم!:)
mahsa-s
mahsa-s
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
اره بوده.مخصوصااسترسه.من کلابااسترس زندگی میکنم!ازپسشم برنمیام شده دوستم دیگه!باهاش رفیقم!
zahra
zahra
٩٢/٠٦/٠٣
٠
٠
همین امتحاناست که دست از سر ادم بر نمیداره............ والا ))))) همین تیزهوشان زندگیمو خراب کرد.....!!!!!!!!!
s.2
s.2
٩٢/٠٦/٠٥
٠
٠
من همین الان دچار افسردگی شدیدم مشاوره تخصصی رفتم یارو گف دیه نیا کاری نمیشه واست کرد :) استرس زیاد دارم زودم ناراحت میشم موزیکه شادو بندریو اینا واسه چن دقه حالمو عوض میکنه
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٦/٠٥
٠
٠
روز اول که چشمم به آواتارتون افتاد خودمم حدس زدم و فهمیدم اینطوری هستین