خانه انجمن شما از امام علی (ع) چه به یاد دارید؟
٩٥٦
١٣
n-rezapour

شما از امام علی (ع) چه به یاد دارید؟

شما از امام علی (ع) چه به یاد دارید؟

دیروز روز عید غدیر بود، اما در نگاهی که قرآن و رسول خدا به غدیر داشته‌اند دیروز فقط شروع راهی است برای شناختن علی (ع). برای شناختن کسی که تکمیل شدن دین در گروه ولایت اوست.

همه ما خود را شیعیان ایشان می دانیم و کما بیش سخنانی را از ایشان یا در شناخت ایشان شنیده ایم. گفتیم اینجا را هم متبرک کنیم به این سخنان.

شما چه سخنی از حضرت علی (ع) به یاد دارید؟ چه چیزهایی از آن حضرت حتی به صورت داستان یادتان می آید؟ برایمان بنویسید.

٩١/٠٨/١٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
sms
sms
٩١/٠٨/١٤
٣
٠
سلام من از از ولي نعمتمان امام رضا (عليه السلام) يك حديث ديدم واقعا زيبا در باب قبول ولايت اميرالمومنين(عليه السلام) امام رضا عليه السلام: مؤمنانی که ولایت امیرمؤمنان علی علیه السلام را در روز غدیر خم قبول کردند همانند ملائکه ای هستند که بر آدم سجده کردند و کسانی که از پذیرش ولایت حضرتش در روز غدیر سر باز زدند همانند شیطانند(که از فرمان الهی برای سجده بر آدم سرپیچی کرد). اقبال الاعمال، ص465
taba_sa
taba_sa
٩١/٠٨/١٥
٠
٠
امام اميرمؤمنان على عليه ‏السلام:هر شيرى هم كه به كودك داده شود، باز هم براى او با بركت‏تر از شير مادرش نيست.
taba_sa
taba_sa
٩١/٠٨/١٥
٢
٠
امام اميرمؤمنان على عليه ‏السلام:جز اين نيست كه دل نوجوان همچون زمين ميان تُهى است؛ هر چه در آن افشانده شود، همان را مى‏پذيرد.
دریا . ش
دریا . ش
٩١/٠٨/١٥
١
٠
زیبا ترین و عمیق ترین سخن علی (ع) این بود ... 25 سال سکوت .
دریا . ش
دریا . ش
٩١/٠٨/١٥
١
٠
اسم حضرت (ع) ک میاد یاد لحظات ناب توی حرمشون می افتم ، یاد دعای کمیل های شب جمعه حرم آقا ایشالا قسمت همتون بشه
h.naderi
h.naderi
٩١/٠٨/١٦
٢
٠
قال علي (ع): «والله لدنیاکم هذه اهون فی عینی من عراق خنزیر فی ید مجذوم / به خدا سوگند! دنیای شما در نظر من از استخوان خوک در دستان جذامی پست تر است/استخوان خوک...دستان جذامي....همين دنيايي که ما اينقدر بهش وابسته شديم و به خاطرش هرکاري ميکنيم
n-rezapour
n-rezapour
٩١/٠٨/١٧
٠
٠
امام علی (ع) مقتدر مظلوم بود این تنها چیزی است که از ایشان میدانم امام ما حتی وقتی صاحب حکومت بود. سخنش بر زمین می ماند. خواسته اش توسط کارگزارانش عملی نمیشد. کجای تاریخ افتضاحی که پا در رکاب هایی علی (ع) در صفین بوجود آوردند را دیده است؟؟؟!
n-rezapour
n-rezapour
٩١/٠٨/١٧
٠
٠
علی (ع) امیرالمومنین مقتدر مظلوم بود. حتی آن زمانیکه بر شانه های رسول رفت این را از خطبه غدیر فهمیدم آنجایی که پیامبر خدا به مردم گفت که از جبرئیل خواسته که از خدا بخواد آن را از انجام این ماموریت معاف کند!!
n-rezapour
n-rezapour
٩١/٠٨/١٧
٠
٠
امیر مومنان مقتدر مظلوم بود. منتها تا رسول بود. تا بی بی فاطمه بود. داستان مظلومیتش به چاه های مدینه نمیرسید...
n-rezapour
n-rezapour
٩١/٠٨/١٧
٠
٠
مولا علی فقط مقتدر مظلوم نبود. او مقتدر مظلوم هست. می گید نه؟ ببینیم چند صفحه می توانیم از علی بنویسیم و بگوییم. و از مهمتر چقدر مثل اون زندگی کنیم؟
m_sepehri
m_sepehri
٩١/٠٨/٢٤
١
٠
حضرت علی(ع)می فرمایند:بزرگترین گناه نا امیدی است. این سخن نقش بسیار پررنگی تو زندگیم داشته.اگر دقایقی روش تامل کنین،متوجه عمق معنای این سخن میشین...
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠٣/١٩
٠
٠
روی چاه خم شده بود و گریه می کرد...