خانه انجمن می خوام «چشم پکون باشه!»
١١١٩
٧٧
i.forouzan

می خوام «چشم پکون باشه!»

می خوام «چشم پکون باشه!»

« نه اینا قلکس‌اند، خواهرم از اون مبل‌ها خریده، ما باید بهترش رو بخریم!»

« عمراً من این ماشین و بخرم، باجناقم از این‌ها خریده!»

« نیگا! پیدا نمیشه نداریم، میری همون سبز یشمی که دوستم داره رو می‌خری!»

این جملات بارها به گوش خیلی از ماها خورده است؛ حکایتی تلخ از چشم و هم چشمی‌هایی که دامنه‌اش از کار و ماشین و لوزام منزل تا ازدواج گسترده است. راستی شما خفن‌ترین نوعی که دیده‌اید چگونه بوده است؟ برایمان تعریف کنید!

در ضمن تا حالا توانسته‌اید در مقابل چشم و هم چشمی مقاومت کنید و جلویش را بگیرید؟!

٩١/١٠/٢٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
نگارا
نگارا
٩١/١٠/٢٦
١
٠
الان که یادم نمیاد خفن ترینش چی بوده! ولی خودم واقعا تا حالا نشده بگم جون دوستم اینو خریده منم باید بخرم! یکی از جالب ترین ناش این بوده که من و مامانم و خالم و دختر خالم رفته بودیم تهران. دختر خالم خیلی خرید می کرد کلا به قصد خرید اومده بودو جند جفت کفشو چنتا مانتو و شلوارو اینا خرید.من اما به اندازه ای که لازم داشتم یا چیزی که میدونستم مشهد نیست میخریدم. بعد این کسی که خونشون مهمون بودیم به مامانم گفته که نگار(من) وقتی می بینه د.خالش اینهمه چیزی میخره دلش نمیخواد اونم بخره گناه داره!!!!:DDD
kavir
kavir
٩١/١٠/٢٦
٣
٠
اوه اینا که چیزی نیس چند وقت پیش یکی از اقواممون اینقدر واسه عروسیش و خونش خرج کرد که از جاریش کم نیاره باورتون میشه الان واسه رفتارای اشتباه این خانوم شوهرش زندونه و خودشونم اون خونه و خانواده ای که داشتن از هم پاشیده شده عاقبت بد اندیشی و چشم و هم چشمی به اینجاها ختم میشه
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/٢٦
١
٠
چقد کار مزخرفیه
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٢٦
١
٠
خیلی کارای بی عقلی میکنن بعضیاااااااااا ! خدایی یَنی چی خو ؟؟؟؟
l3igl3oy
l3igl3oy
٩١/١٠/٢٦
٠
٠
سلام آره زیاد دیدم اما موردی یادم نیست شاید اغراق باشه اما من اصلا این حرفا برام مهم نیست!
Em Ad
Em Ad
٩١/١٠/٢٦
٢
٠
حالم بهم میخوره از چشمو هم چشمی !!!! یارو کلی قرض کرده پاشده رفته خارج که چی ؟ باجناقشم رفته بوده ! بعد که برگشته ، یه راست رفته زندان که چی ؟ نتونسته قرضشو بده !!!
Milad
Milad
٩١/١٠/٢٦
١
٠
دیدم ولی خفن نبوده من خودم هر چیزی که دوست داشته باشم و ایده آل باشه میخرم کار به هیچ کس ندارم
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/٢٦
٣
٠
چشم هم ب چشمی ماله عقب مونده هاس... البته عقب مونده چشمی و عقلی خخخ یادم نمیاد از بس زیاد چشم و هم چشمی دیدم
مجید
مجید
٩١/١٠/٢٦
١
٥
دوست دارم ....عشقمی.....میمیرم واسه حسادتت
parisa
parisa
٩١/١٠/٢٦
٠
٣
عکست تو حلقم.......مبارکه....
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٢٦
١
١
برادر مجید! اینجا خیلی دل و قلوه الکی پرت نکن ... خطرناکه میخوره تو سر و صورت بچه ها !!! ایششششششششششش لوس بازی! سنگین باش یکم!
مجید
مجید
٩١/١٠/٢٧
١
٢
دختر حسود نباش انقدر
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٢٧
٠
٠
باششششششششش! :|
مجید
مجید
٩١/١٠/٢٧
٠
٠
آفرین...........
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/٢٦
١
٠
مقاومت؟حرفا میزنن جناب!خفن ترینشو که الان یادم نیس باید فکر کنم.ولی اصولا اصلا از این عادتی که بعضیا دارن خوشم نمیاد.خیلی زود میام خفن ترینشو می نویسم.
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/٢٦
٠
٠
خانم سپهری من همین آلان کامنتتونو توی بحث "قهرمان جام حذفیه کیه" خوندم ... دوست من چند بار از روی متن کامنتم خوندم اما متوجه قسمتی ک ب شما توهین کردم نشدم . در هر صورت اگ برداشت بدی از روی اون کامنت داشتین من خیلی متاسفم . معذرت می خوام .
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/٢٦
٢
٠
یکی از دخترای فامیل عروسشو توی پدیده گرف . دختر خاله ش هتل پردیسان رو گرفته بود اما تا دید اون پدیده س رفت توی هاشمیه یه هتل گرف ک پذیرایی هر نفر سیصد تومن هزینه داش . هیچی دیگه خودتون حساب کنین دویست تا مهمون هم ک داشته باشه رقم چی میشه!!؟؟ خیلی مسخره س ....! یعنی واسه این آدم فقط میشه متاسف بود ک این همه اسراف کنی مبادا از فلانی کم بیاری
نگارا
نگارا
٩١/١٠/٢٦
٠
٠
نفری 300 هزار تومن؟تو مشهد؟؟؟؟خالی بسته بابا الان هتل درویشیم این قیمت نیس دیگه خیلی باشه 150 ایناست.
H.K.T
H.K.T
٩١/١٠/٢٦
٠
٠
چه خوبه شما هم درس عبرت بگیرید ... مگه نه ...؟
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/٢٦
٠
٠
اتفاقا الان اومدم اصلاح کنم ... درسته 150 تومنه . ما دو نفری حساب کردیم!!! اسمش سرکوه ، کوه سر .... یه همچین چیزی بود . قضیه مال چند ماه پیشه دقیق یادم نمیاد
kavir
kavir
٩١/١٠/٢٦
٠
٠
ایشالا 40 سال بعد عروسیه منم همونجاهاست :دی
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/٢٧
٠
٠
چرا هست مجتمع کوهسر....ورودیش یدون غذا 3 میلیون...نفری از 80 تومن به بالاهم غذا داره بستگی به سفارشت داره...
Em Ad
Em Ad
٩١/١٠/٢٦
٣
٠
به بعضیا باید گفت : واسه تقویت عقلت ، آب هویچ بخور ! آخه عقلت دقیقأ تو چشمته !!!!!
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/٢٦
٢
٠
خیلی جالب بود
Em Ad
Em Ad
٩١/١٠/٢٧
١
٠
قابلی نداشت !!!
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/٢٧
٠
٠
واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/٢٦
٠
٠
ببخشید دوستان میشه اول بگید قلکس و پکتون یعنی چی!؟؟؟؟؟
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١٠/٢٦
٠
٠
اولی یعنی چیزی که مال شهر نباشه یا همون روستایی دومی هم شاید بشه چیزی که تو چشم باشه
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/٢٦
٠
٠
قلکس که معنی شد دیگه یعنی نمی دونین؟
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/٢٦
٠
٠
قلکس یعنی مخفف قلعگی اسپرت به نقلی کسی که از پشت کوه درآمده البته این نقل قوله ها! پکون هم یعنی بپکه دیگه یعنی انفجار ،ترکیدن واضحه؟
parisa
parisa
٩١/١٠/٢٦
١
٠
فهمیدی حتما به منم بگو.....
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/٢٧
١
٠
ماشاالله چه دایره لغاتی!لغات مشهدی میگم ها!!!!!!!!!!!
نگارا
نگارا
٩١/١٠/٢٦
١
٠
من الان همینجا دارم یه نتیجه اخلاقی میگیرم که چشمو هم چشمی یک رابطه مستقیم با سن داره! اما اینجوری بهتر پرسید که شما عروس گلم اگه د.خالت جهازش فلان بود توام می تونی در توانت هست بهتر از اون اما خب با کترشم خووب میشه بهترشو نمیخری؟اسن میای مثل گاز اون بخری؟ یا شما آقا داماد پ.عموت یه لباس فلان تومنی خریده واسه دامادیش تو یکی دیدی بیشتر خوشت اومده ارزون تر ا یکی اونه یکیم دیده کمتر خوشت اومده اما گرونتره میخریش؟
parisa
parisa
٩١/١٠/٢٦
١
٠
خیلی خیلی کاره مزخرفیه...........ولی الان جوری شده که هر کاریم که بکنی بازم میزارن پای چشم وهم چشمی........... هر کی باید از خودش شروع کنه.......ولی متاسفانه هیچ کس حاضر نیست این کارای مزخرف و کنار بزاره..........
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/٢٦
١
٠
چشم وهم چشمی اون قدر زیاده که وقت ندارم بنویسم! تو خریدن جهیزیه بیداد میکنه تو مراسم ازدواجو ترحیمو تولدو اینا هم هم،اصلا زمان ومکان نمی شناسه! تو خونه خریدن ووماشینو ال ای دی و .........هم که فراوانه! تو گوشی خریدن ولپ تاپو وتو شغل آینده دامادوعروس خانوم فلانی حتی! دیگه تو سفر آنتالیا و ماه عسل!
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/٢٦
١
٠
آهان خفن ترینش این بود یه بنده خدا حلقه شو نو واسه شوهرشون ازپلاتین تو تهران سفارش دادن ویه بنده خدای دیگه از همون مغازه البته با گذاشتن یه الماس نمی دونم چند قیراتی تو حلقه شوهرش!بماند که خانوادش تا خرخره رفتن زیر قرض! حتی واسه دسته گل عروس وماشین عروس هم چشم پکون وجود داره،نفسم برید بسه دیگه!
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/٢٦
٠
٠
آقای فروزان نیا کلمات جدیدتان را با پی نوشتی چیزی همراه کنین خب! الان 700نفر دارن سرچ می کنن قلکس یعنی چه؟من می دونم صرفا جهت اطلاع گفتیم!
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/٢٦
٠
٠
توی تخته سیاه یکی از بچه ها توضیح داد
kafshdozak
kafshdozak
٩١/١٠/٢٦
١
٠
یکی از همکارای بابام خونشو فروخته که چی ؟! واسه دخترش جهزیه بخره ! اونوقت خودش اجاره نشین شده ! مرده شور اون جهزیه رو ببرن که بخواد باعث اوارگی یک خانواده بشه ! یکی نیست بگه دختر خوب حالا نمیشه به جای یخچال 7میلیونی یخچال2میلیونی بخری ؟! اون سرد نمیکنه دیگه ! والا...
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/٢٧
٠
٠
اخه این کارا چه معنی داره...من تو فکر اینم خودم پول جمع کنم تا به بابام فشار مالی نیاد این دختراهم اینجوری راضی میشن.......
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/٢٦
١
٠
نظر خودمو نگفتم راستی! من سعی می کنم چشم وهم چشمی نکنم چیزیو که بخوام می خرم با سلیقه خودم ،به من ربطی نداره کی چی داره! اما دوست دارم چیزی داشته باشم که تک باشه!
٩١/١٠/٢٦
١
٠
من که اصلا اهلش نیستم.....کار خوبی هم نیستا>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١٠/٢٦
٢
٠
واسه اونایی که اینقدر ضعیفن واقعا متاسفم...از چشم و هم چشمی واقعا بیزارم ولی خیلی خیلی زیاد دیدم بیشتر درمورد ازدواج و مراسم عروسی.
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/٢٦
١
٠
پرسیا ممنون
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/٢٧
١
٠
پرسیا کیه بابابزرگ؟
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٢٧
٠
٠
دوست تخیلیشه جلبک بابا ! حَساس نشو! خخخخخخخخخ
یلدا
یلدا
٩١/١٠/٢٦
٠
٥
من کاملا با چشم و هم چشمی موافقم چون باعث میشه انسان به درجات بالا برسه و از بقیه پایین تر نباشه تو هر زمینه ای.
sahar
sahar
٩١/١٠/٢٧
١
٠
ها؟؟!!!!اینو جدی گفتی؟؟!!!!
m.barjasteh
m.barjasteh
٩١/١٠/٢٧
١
٠
واقعا مسخره است
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٠/٢٧
٢
٠
به جمع ما خوش اومدی.
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/٢٧
٠
٠
خوب زمونه اینجوری پیش رفته ولی من خودم اینجوری نیستم دوروبرم دختر زیادن که هکگی لباسای مارک میپوشن ...یه بهترین وسیله هارو دارن که همه مثل همه یا سعی کردن رو دست هم بلند بشن ولی من لباسام ایرانیم پیدا میشه کلا اولش سخته ولی بعد میبینی خوبم هست
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١٠/٢٧
١
٠
اینقد دور وبرم دیدم که نمیدونم کدومشو بگم
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/٢٧
١
٠
99درصد همینه ک اومدن اینجا میگم چشم هم چشم بدی .عقلشان ب چشمشونه دیدم ک میگم .
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/٢٨
٠
٠
توهین می کنین چرا خب؟
taba_sa
taba_sa
٩١/١٠/٢٧
٠
٠
اینقدر بدم میااااااااااااد...... اگه بدونین چه زندگیایی به خاطر همین چشم و هم چشمی از هم پاشیده شده......واقعا آدم دلش میسوزه.....
raaahil.m
raaahil.m
٩١/١٠/٢٧
٠
٠
کاربدیه!منم دوس ندارم! خانمان براندازه.
raaahil.m
raaahil.m
٩١/١٠/٢٧
٢
٠
ما یه فامیلی داریم خیلی باکلاس نمایی میکنن.تولدها مهمونیا،مولودیا وحتی روضه وتعزیه هاشون هم زیادی تجملاتیه.واسه همین هروقت جایی میخوایم بریم که اونا هم هستن یاوقتی خونشون دعوتیم همه فامیل غصه داریم که چی بپوشیم.یه جورایی همه رو تودردسرانداختن.به خاطرهمینم ازرفت وآمد باهاشون لذت که نمیبریم هیچ کلی هم تنش تو خانواده ایجادمیشه.
f_bi3daa
f_bi3daa
٩١/١٠/٢٧
٤
٠
كارشناسان معتقدند چشم و همچشمی به این معناست كه فرد به بلوغ فكری كامل نرسیده است. در واقع چنین فردی ضعف درونی خود را با ظواهر بیرونی جبران می‌كند، اما در نهایت هیچ گاه راضی نمی‌شود!!
٩١/١٠/٢٧
١
٠
موافقم دوست عزیز............
sahar
sahar
٩١/١٠/٢٧
٠
٠
خیلی بدم میاد از این کار....ولی خوشبختانه اطرافیانم اهلش نیستن
f_bi3daa
f_bi3daa
٩١/١٠/٢٧
٢
٠
شاید اگر اینگونه نگاه کنیم : مرد را به عقلش نه به ثروتش / زن را به وفایش نه به جمالش / دوست را به محبتش نه به کلامش / عاشق را به صبرش نه به ادعایش / مال را به برکتش نه به مقدارش / خانه را به آرامشش نه به اندازه اش / اتومبیل را به کارائیش نه به مدلش / غذا را به کیفیتش نه به کمیتش / درس را به استادش نه به سختیش / دانشمند را به علمش نه به مدرکش/ مدیر را به عملکردش نه به جایگاهش / نویسنده را به باورهایش نه به تعداد کتابهایش / شخص را به انسانیتش نه به ظاهرش / دل را به پاکیش نه به صاحبش / جسم را به سلامتش نه به لاغریش / سخنان را به عمق معنایش نه به گوینده اش . . . . شاید اگر فقط توانست نوع نگاه را عوض کرد . ... شاید . . . شاید اگر بتوانیم بی رنگی را درمیان این دنیای رنگارنگ حس کنیم . . .
kafshdozak
kafshdozak
٩١/١٠/٢٧
٢
٠
ما که نه پولشو داریم نه حوصلشو که هر روز ببینیم دختر همسایه چی میخره ما بریم بهترشو بخریم ! بابا هرکی باید با توجه به جیبش زندگی کنه ! والا... بابا و مامان معلم من گناه نکردن که...بخدا !
alicool
alicool
٩١/١٠/٢٧
٠
١
چقدر بعضی ها قشنگ شعار میدن ولی توی واقعیت از همه بهتر قاپوز میان
bye
bye
٩١/١٠/٢٧
٢
٠
این اخلاق تمام انسان هاست که مثلا بهتر از دوستش باشه ! یا بهتر از بقیه ! و....
kafshdozak
kafshdozak
٩١/١٠/٢٨
٠
٠
اتفاقا من یکی اصلا اینجوری نیستم ! میتونی از آدمین بپرسی ! D: آدمی که بخواد شعار بده کمبود داره بنظرم ! و اصلا فکر نمیکنم کسی اینجا کمبود داشته باشه ! تازه اگه داشته باشه از یک دنیای مجازی چیزی بهش نمیرسه ک بخواد دروغ بگه ! والا....
زهره
زهره
٩١/١٠/٢٧
١
٠
چی بگم ؟؟؟؟؟
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١٠/٢٧
٠
٠
من به هیچ عنوان احساس خوشتیپی ندارم ولی یه دخدر دایی دارم کافیه من یه تیپ خاصی بزنم دفعه ی بعد یعنی حتی در حد رنگ شال تکرار می کنه... خوبه من نمردم الگوی یه نفر از لحاظ تیپ شدم:) اما خودم زیاد علاقه ای به تکرار کار کسی ندارم. سندروم تفاوت دارم. فقط یکی هست تو این سایت شکل آواتارشو پی ان جی زده و این باعث شده که هرچا نظر می ذاره زمینه ی آواتارش رنگ زمینه ی صفحه ی مربوطه در بیاد و من خیلی جلوی خودمو گرفتم که کاری مشابه ایشون انجام ندم! --> H.K.T البته نداشتن فتوشاپ در سیستم فعلی م هم به این موضوع کمک کرده :D
آلاله جیگر
آلاله جیگر
٩١/١٠/٢٧
١
٠
انقدر بدم میاد جزو نظرات اخر باشم . اه.چــــــــــــــــــــــــــرا همش دیر میرسم؟
m-ghorbani
m-ghorbani
٩١/١٠/٢٨
٠
٠
انقدر بدم میاد از این لوس بازیا...دور و اطرافم هم ندیدم شایدم هست من نمی فهمم!