خانه انجمن معین یا نامعین بودن شب قدر
٧٢٣
١٦
Mostafa

معین یا نامعین بودن شب قدر

معین یا نامعین بودن شب قدر

داشتم به این فکر می کردم که اگر مشخص بود شب قدر کدوم شبه چه اتفاقی می فتاد؟نظرتون رو بگید و بعد این روایتو بخونین..

از امیرالمؤمنین علیه السلام همین سؤال پرسیده شد. ایشان فرمودند:

لَسْتُ أَشُکُّ أَنَّ اللَّهَ إِنَّمَا یَسْتُرُهَا عَنْکُمْ نَظَراً لَکُمْ لِأَنَّهُ لَوْ أَعْلَمَکُمُوهَا عَمِلْتُمْ فِیهَا وَ تَرَکْتُمْ غَیْرَهَا وَ أَرْجُو أَنْ لَا تُخْطِئَکُمْ إِنْ شَاءَ اللَّهُ انْهَضُوا رَحِمَکُمُ اللَّهُ.

شک ندارم که خدا از شما شب قدر را پنهان کرده است، به این دلیل که اگر شب قدر را بشناسید، تنها در آن شب به عبادت می‌پردازید و عبادت در شب‌های دیگر را رها می‌کنید![البته] من امید دارم که اگر خدا بخواهد در تشخیص شب قدر خطا نکنید و خود را مهیای آن کنید.[1]

٩٢/٠٥/٠٧
نظرات کاربران
کد امنیتی
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
به نظر من مردم تو اون شبه که فقط خدا یادشون میآد و براش همه کار میکننن...اینجوری میخوان هم خودشون رو گول بزنن و هم خدای خودشون رو...:(
maede
maede
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
به قول حضرت امیر خب اگه میدونستیم فقط همون شبو قدر میدونستیم دیگه...
ati200
ati200
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
همین نظر و منم دارم خب
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
کاش همه شب ها برامون شب قدر بود ... کاش قدر این شب ها رو بدونیم .../ خب مسلمه اگر فقط همون یک شب بود و مشخص بود همه همون یک شب رو قدر میدونستن و راز و نیاز و عبارت هم مختص به یک شب بود ...
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
منم با همین نظر موافقم
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
منم موافق
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
آره..شب قدر رو اگه پیدا کنیم چی میشههههههههه
پسر ایرونی
پسر ایرونی
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
موافقم
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
اره درسته خوب طبیعتا بیشتر از دیگر شب ها به عبادت میپرداختیم
حانا
حانا
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
این خیلی خوبه که به جای یک شب چند شب می تونیم عبادت کنیم. به نظر من یه جورایی باعث میشه امید توی دلمون از بین نره
javad agha
javad agha
٩٢/٠٥/٠٨
٠
٠
خوب حضرت علی درست فرمودند دیگه
امیرحسین
امیرحسین
٩٢/٠٥/٠٨
٠
٠
اگر شبها همه قدر بودی *** شب قدر بی قدر بودی
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٥/٠٨
٠
٠
http://webgardi.yjc.ir/fa/news/79559/چرا-شب-قدر-دقیقا-مشخص-نیست . برای اطلاعات بیشتر رجوع شود به این صفحه . البته برای باز شدن صفحه آنتی ویروس را غیر فعال کنید
amin20
amin20
٩٢/٠٥/٠٨
٠
٠
مسلما همی اون شبو عبادت می کردیم
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٥/٠٨
٠
٠
به نظر من دو شب آرخ شب قدره....نمیدونم بازم.....
کیوکو1
کیوکو1
٩٢/٠٥/٠٨
٠
٠
نظری ندارم ولی اینجورچیزارومینوسین ازخودم خجالت میکشم واجب شدیه سرحوزه علمیه برم