خانه انجمن شکافی به بزرگی یک جدایی!
٩٤٢
٥٥
asghar

شکافی به بزرگی یک جدایی!

شکافی به بزرگی یک جدایی!

نظرتون راجع به زیاد شدن اختلافات فکری وایجاد یک گسل بین نسل حاضر با والدینشون چیه؟این که فرزندا از خانواده جدا می شن و به طور مستقل تو یه خونه مجردی زندگی می کنن؟

٩٢/٠٥/٠٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
به نظر من شکاف نسل ها اصن چیز خوبی نیس...ولی استقلال خیلی خوبه برا هر فردی تا بتونه راحت تر تو جامعه زندگی کنه....
NINA
NINA
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
لایک
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٥/٠٥
٤
٢
اخـتـلـاف نسل هـا چیـزه جـدیدی نیـسـت. دنیـای مـا دچـار مدرنیزه شـده و یه سری تفکرات هـم قدیمی - تـقابل بین "مدرنیزه و سنـت" باعـث ایجـاد شـکاف بین نسل هاست / تو این برهه استقلال بچه ها هیـچ مشکلی نداره - شـخـصـا بـه دنبال تجـربه هـای جـدیدم و شـرایطـش بـاشه زندگی مجردی رو ترجیح میدم
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
اونا كه اين كارو ميكنن خوشي زده زير دلشون/ خانواده ها بايد بيشتر خودشونو به روز كنن كه بتونن برا سولاي بچه ها شون جواب داشته باشن كه اگه جوابي براي سوالاي جنجالي فرزندانشون نداشته باشن محكوم به عقب موندگي ميشن
کیوکو
کیوکو
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
بله.متشکرم ازشما بنده هیچ نظری ندارم.خخخخخخخخ
mahdieh.t
mahdieh.t
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
اختلاف نظر هميشه هست تازه نيس كه،اره اين زندكي مجردي هم جديدا مد شده مخصوصا تو تهران!!!!!!!!نظرمن اينه كه مثلا طرف سنش بالاي٢٨،٢٩داشته باشه كه بره و تنها زندكي كنه
Mahnaz
Mahnaz
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
منم موافقم با این نظر...
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
به هر حال هر فردی یه روز از خانواده خود جدامیشه تا مستقل باشه اما این مستقل شدن باید به موقع باشه و والدین باید تلاش کنن تا حد امکان کمترین اختلاف رو از نظر فکری بافرزندشون داشته باشن و اختلافات رو کاهش بدن به نظرم این خودش باعث میشه کمتربه زندگی مجردی فکر کنن
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٥/٠٥
٢
١
مخالف زندگی مستقل و مجردی زندگی کردن هستم ... خانواده هر تفکری که داشته باشن بازم عزیز هستن و قابل احترام ... به نظرم اونا تجارب ارزشمندی دارن که میتونه واسمون خیلی مفید باشه ... اونا واسه بزرگ کردن ما زحمت زیادی کشیدن حالا درسته که ما به اونا برچسب قدیمی بودن بزنیم و حاضر نباشیم باهاشون زیر یک سقف زندگی کنیم؟؟؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
من خصلت دخترا رو نمی دونم،اما پسرا از یک جایی دیگه دوست ندارند زیر نظر کسی باشند،دوست ندارند سر بار خانواده باشند......شاید سر بار نباشند ولی خودشون این حس رو دارند....پس میرن مستقل بشن...................خانواده ها هم از بس سخت می گیرن طرف نمی تونه ازدواج کنه،در حالی که اون جوان واقعا توانایی اداره یک زندگی رو داره،وقتی می بینه شرایط ازدواجم نیست میره به صورت مجردی زندگی کنه،زندگی ای که پر از خطره
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٢
فرزندان غلط می کنن کاری که من هنوز نمی تونم انجام بدم رو انجام بدن!!!
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
شوما اینجا چیکار میکنی منفی هیژده نیسی مگه؟ / دددددی:
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
از پنجره یواشکی اومدم
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
ددی:
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٥/٠٥
١
٠
دلیل اصلی زندگی مجردی، اختلاف فکری نیس / همه ما موقعی ک به یه سنی می رسیم نیاز ب استقلال داریم و این همیشه وجود داشته و فقط مربوط به نسل ما نمیشه
م-نص
م-نص
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
که شرایط استقلال وجود نداره
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٥/٠٥
١
٠
هنوز این فرهنگ تو کشور ما وجود داره ک پسر یا دختر باید حتما ازدواج کنن تا بطور مستقل و دور از خانواده شون زندگی کنن. / ولی الان به خاطر بالا رفتن سن ازدواج جوونا حوصله ندارن ک توسط پدر یا مادر بطور مستقیم کنترل بشن. و زندگی مجردی رو ترجیح میدن. البته هنوز هم تنها زندگی کردن یه دختر هنجار محسوب نمیشه برامون. هر چند ک داره زیاد میشه
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
الان که به حرفایی که زده شد دقت کردم ، می بینم که باید برم!جوش سنگینه!
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
شما 15 سال وقت دارین هنو مستر ضیا :)))
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
من حرف تونو اشتبا متوجه شدم / عاره اینجا جای شوما نیس. مثبت هیژده خو :))
Niva
Niva
٩٢/٠٥/٠٥
١
٠
کار خاصی نمیکنیم ...
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
ما هرکاری هم که بکنیم نمیتونیم کاری کنیم که دوتا نسل مختلف مثل هم فکر کنن..اما مستقل شدن خیلی خوبه..به آدم کمک میکنه بهتر زندگی کنه
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
درسته / حتا ضرورته :)
javad agha
javad agha
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
پدر و مادرا باید خودشونو با بچه ها تطابق بدن
م-نص
م-نص
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
کو گوش شنوا
s.2
s.2
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
آرزومه از خانوادم جدا شمو مستقل شم . خانواده من مستقل شدنو تو ازدواج میبینن همش میگن هروق ازدواج کردی هر کار دوس داشتی بکن در صورتی که اونموقع همون کاراییم که میکردیم نمیتونیم بکنیم این خودش یه اختلاف فکریه
سارا
سارا
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
از یه سنی دیگه باید اتفاق بیفته جدایی
mahsa-s
mahsa-s
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
زندگی باخانواده هایی که واقعا نمیفمن درکشون پایینه تحصیل کردن ولی نفهمن سخته خیلی سخته.من به همه اون بچههاحق میدم واقعا
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
این ک خانواده ها اجازه نمیدن بچه شون تا مجرده ازشون جدا شه، نفهمن؟؟؟؟؟
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٥/٠٦
٠
٠
من دوباره یواشکی اومدم!واقعا نفهمن؟
mahsa-s
mahsa-s
٩٢/٠٥/١٢
٠
٠
منظورم جدایی نیست منظورم درک نکردن و محبت نکردن هستش
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
می بینم ک قضاله اینجا نیومده / دددددی:
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
عه / چرا اونی ک منفی میده ایجا نیومده / خخخخخخخخخخ
پسر ایرونی
پسر ایرونی
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
نمیدونم
کیوکو
کیوکو
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
وا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!مگه خونوادهاتون چیکارمیکنن که همه عشق مستقل شدنین؟؟؟؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
اختلاف عقیده شدید
maryam
maryam
٩٢/٠٥/٠٦
٠
٠
...نمدونم شايد طرز فكرهافرق ميكنه....من شايد اگه پسر بودم مجردي زندگي ميكردم ....اصن تو اين فكرم كه اينده ازدواج نكنم ومجردي زنگي كنم
م-نص
م-نص
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
مجردی چی داره...................همش خطره..وقتی یکی نباشه که هوات و داشته باشه به چه درد می خوره........افسردگی،بی کسی،پیری زودرس و...
جادوگر
جادوگر
٩٢/٠٥/٠٦
٠
٠
عجب ! منم با وجود تناقض ها و اختلاف نظر ها احترام به والدین و قبول دارم حتی اگه خیلی جاها مشکلات شدیدی پیش بیاد خونه رو ترجیح میدم! یه لبخند وقتی که والدین عصبین بعد هم خوردن یه لیوان عرق بیدمشک و روشن کردن یه عود اسطوخودوش ذهن شمارو علاوه بر اینکه آروم میکنه باز میکنه . ! سعی کنید تو این شرایط هیچ موسیقی گوش ندید که اونم بحثش مفصله !فعلا !
blue girl
blue girl
٩٢/٠٥/٠٦
٠
٠
اینجانب با مامان و بابام 36 سال فاصله سنی دارم و همین الانم انگار دارم تنها زندگی میکنم
firuze
firuze
٩٢/٠٥/٠٦
٠
٠
:))
blue girl
blue girl
٩٢/٠٥/٠٦
٠
٠
باور کنین مامان و بابام ساعت12:30 از مدرسه تعطیل میشن بهشون گفتم شما غذاتونو بخورین من که دو ساعت بعد میام ..کلاهم تو حال فیلم دیدن و اهنگ گوش کردن و کتاب خوندنم روزی شاید 50 کلمه هم با هم حرف نزنیم
firuze
firuze
٩٢/٠٥/٠٦
٠
٠
آره خب تقریبا با این نسل سخت میشه حرف مشترک پیدا کرد
کیوکو1
کیوکو1
٩٢/٠٥/٠٦
٠
٠
36سال که چیزی نیست
م-نص
م-نص
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
مشکل اختلاف سنی نیست،اختلاف صلیغه هاست............خیلی ها هستند که اختلاف سنی زیاد دارند ولی چون صلیقه ها نزدیکه رابطشون خوبه
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٥/٠٦
٠
٠
من با زندگی مجردی موافق نیستم . به نظرم هم بچه ها هم والدین خودشون رو باید با شرایط وفق بدن نه اینکه برن تو یه خونه ی مجردی زندگی کنن که کلا صورت مسئله رو پاک کنن و تازه اونجاس که عواقب بدی در انتظارشونه .
کیوکو1
کیوکو1
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
کاملاموافقم
NINA
NINA
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
لایک
م-نص
م-نص
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
متاسفانه خانواده ها حاضر نیستند کمی به خاطر جوانانشون کوتاه بیان و این باعث میشه زندگی مجردی ایجاد بشه که خیلی خطرناکه هم برای فرد هم برای جامعه
آرتمیس
آرتمیس
٩٢/٠٥/٠٦
٠
٠
من با خونوادم خیلی اختلاف نظر دارم اما سعی میکنم کنار بیام چون اعتقاد دارم که خونواده بهتر از جامعه ی گرگه و کسی که فک میکنه با جدایی ا ز خونوادش میتونه خوشبخت شه اشتباه میکنه حتی تو بدترین شرایط زندگیمم به خودم جرات واجازه فک کردن به جدایی از خانوادمو ندادم
م-نص
م-نص
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
دمت گرم
Death k!ller
Death k!ller
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
الان بزرگ ترین اختلاف کولره همینو بس :| :دی
م-نص
م-نص
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
اختلاف نظر خیلیه.................ولی جدایی درست نیست..............هم ما به خانواده نیاز داریم هم خانواده به ما
م-نص
م-نص
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
بهترین چیز اینه سر بذاری بیابون...................ادم گاهی با جک و جونورا سر و کله بزنه خیلی بهتره
م-نص
م-نص
٩٢/٠٥/٠٧
٠
٠
الان دورانیه که نیاز به محبت برای افراد خیلی بالاتر از گذشته است..............وقتی طرف از خانواده خودش محبت نمی بینه دنبال محبت تو کوچه،خیابونا می گرده...........وقتی این کوچه گردی ها از نظر والدین خلاف شرعه جوان و ازاین نوع روابط نهی میکنه.............می مونه یک راه برای جوان که اون ازدواجه،ازدواجی که بازم از طرف خانواده نهی میشه،به خاطر بهانه های مختلف..................جوان می مونه و یک بیایان بی انتها و سرگردانی،پس میره دنبال زندگی مجردی