خانه انجمن استخاره راه حل مشکلات ... ؟
١١٠٨
٦١
imanhkt

استخاره راه حل مشکلات ... ؟

استخاره راه حل مشکلات ... ؟

تو یک دوراهی بزرگ برای تصمیم بزرگتری گیر کردین،استخاره می کنی،حالا دیگه مطمئن شدی و میخوای به تصمیمت عمل کنی ...بعد از چند ماه میفهمی که اشتباه بزرگی کردی ... اینجاست که همون اشنایی که بهت گفت استخاره کن میگه : نیتت پاک نبود استخاره چقدر توی زندگیتون تاثیر داشته ؟

آیا بهش اعتقاد داری؟ 

٩٢/٠٥/٠٣
نظرات کاربران
کد امنیتی
sahar
sahar
٩٢/٠٥/٠٣
١
٠
من به استخاره اعتقاد دارم ولی در شرایط خاص خودش....باید بعد مشورت و تفکر زیاد...و زمانی که این دوتا انتخاب برات کاملا یکسان هستند...و عقلتم دیگه به جایی قد نمیده...در این شرایط به نظرم استخاره بهترین راهه.
mahdieh.t
mahdieh.t
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
اره دقيقا...
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
هیچ قدر!!!
mahdieh.t
mahdieh.t
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
من خيلي اعتقاد دارم ،بعضي ها رو ديدم ميخوان اب بخورن استخاره ميكيرن خب عزيز دلم خدا بهت عقل داده خودت يه راهي رو انتخاب كن،استخاره مال زمانيه كه واقعا موندي بين دوراهي كسي از اطرافيانت هم راه حل برات بيشنهاد نداره،نه اينكه روزي ده تا استخاره بكيري....
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
تا حدودی به استخاره اعتقاد دارم...ولی نه همیشه...یه بار استخاره کردم و از جوابشم پشیمون نشدم...
میلاد
میلاد
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
اعتقاد دارم به شرطی که قبلش در مورد تصمیمم فکر کرده باشم.....ولی تا به حال اسخاره نگرفتم
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
من تا حالا يه بار تو عمرم استخاره كردم كه اونم واقعا داشتم گيج ميشودم وهر كي يه چيزي ميگفت/ بين پرستاري يا ژنتيك گير كرده بودم/ خدارو شكر تا الانم پشيمون نشدم/ و اينم بگم استخاره برا مواقعي هست كه واقعا ديگه نميدوني كدوم طرفي بري
miss bm
miss bm
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
آقا یه سوال دارم من. ژتنیک زیر گروه کدوم رشته میشه. به خدا اصن هیشکی در این زمینه دور و برم اطلاع نداره. میشه کمکم کنید؟
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٥/٠٥
٠
٠
ژنتيك مال رشته تجربيه/ديگه چي ميخوايين؟ رياضي هم داره توش بر خلاف پرستاري/ براي بازار كار بايد فوق ليسانس يا دكترا رو بگيرين تا بتونين تو يه مركز خصوصي تحقيقات ژنتيكي يا دولتي كار پيدا كنين/ اگه سوا ديگه اي هم دارين در خدمتم
ati200
ati200
٩٢/٠٥/٠٣
١
٠
بله ..ولی نه درهمه موارد ..بعضی موارد استخاره کردن درست نیست ..مثل ازدواج بری استخاره کنی جواب بدی یانه...یاموارد دیگه....اما بازهم بعد استخاره باید سبک و سنگین کنی
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
چرا برای ازدواج درست نیست؟؟؟!!!
ati200
ati200
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
چون باید از تحقیقات و عقل استفاده کرد...من خودم یه بارزنگ زدم برای ازدواج استخاره بگیرم..گفتن برای ازدواج درست نیست و نمی گیریم ...برو تحقیق کن و از عقلت استفاده کن...بعدخندید گفت درکارخیر که نیاز به استخاره نیست ..منم بااین حرف موافقم..بااستخاره نمیشه رفت سرزندگی..
7 مقدس
7 مقدس
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
زیاد اعتقاد ندارم.آدم باید با عقلش تصمیم بگیره
wolf
wolf
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
درسته
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
موافق
blue girl
blue girl
٩٢/٠٥/٠٦
٠
٠
موافق
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
خیلی اعتقاد دارم...قبلنا زیاد می گرفتم ولی الان دیگه فقط در کاهایی که واقعا نمی تونم تصمیم درست بگیرم،استخاره می کنم!
باران
باران
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
استخاره در مورد چیزهای واجب و حرام جایز نیس مثلا طرف به جایی که بره برای ازدواج تحقیق کنه استخاره میکنه! یا در مورد بعضی ها که کلا استخاره جای فکرکردن میگیره و حتی به امور کم اهمیت میرسه طرف میخاد اش بخوره استخاره میگیره بخوره یانه دیدم که میگم
wolf
wolf
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
لایک
wolf
wolf
٩٢/٠٥/٠٣
٢
٠
هرگز خدا بهم عقل داده استخاره میخوام چی کار؟
s.2
s.2
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
صحیح
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
موافق
miss bm
miss bm
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
از آدمایی که واسه هرکاری استخاره میکنن بدم میاد
miss bm
miss bm
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
اگه کاری بخواد انجام نشه نمیشه اصن نیازی به استخاره نیس. من زیاد اعتقادی ندارم
پسر ایرونی
پسر ایرونی
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
اصولا خودم فقط تصمیم میگیرم
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
میگن استخاره حرف دل ادمه من اعتقاد دارم ولی برای هر موضوعی درست نیست که استخاره گرفت
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
نه تاحالا نه.
firuze
firuze
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
lمگه این که خیلی گرفتار دو دلی باشم ولی اگه 70درصد بدنم کارم درسته استخاره نمیکنم// نه
firuze
firuze
٩٢/٠٥/٠٣
١
٠
به نظرم استخاره وقتی جواب میده که فکراتو کردی و مشورت کردی و هنوز احتمال موفقیتو 50 میدونی اینجا استخاره جواب میده
کیوکو
کیوکو
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
3درصداعتقاددارم
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
حالا چرا 3 درصد ؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
97
ghazale
ghazale
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
3 تا همش:))
کیوکو
کیوکو
٩٢/٠٥/٠٤
٠
٠
خب وقتی 50پنجاه باشم استخاره کنم 3درصد یکیش بالامیره
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٥/٠٣
٢
٠
نه اصا اعتقاد ندارم . خدا عقل داده برای چی ؟
ghazale
ghazale
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
هووووووم
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٥/٠٤
٤
١
1- امام علـــی علیه السلام فرمودند: در کارها استخاره و طلب خیر از خدا کن و خود رأیی مکن که بسا کسی روی خود رأیی کاری را اختیار کرده که نابودی اش در آن بوده است. 2- امام علی علیه السلام فرمودند: چون تصمیم به کـــاری گرفتی از خدا خیر خودرا در آن کار درخواست کن. و فرمود:پشیمان نشود کسی که خیر خود را از خدا بخواهد. 3- از امام صادقعلیه السلام روایت شده که فرمودند: که خدا می فرماید:«که از جمله شقاوت بنده ی من آن است که کارها کند و طلب خیر خود را از من ننماید». 4-روایت شده امام صـادقعلیه السلام دربیان کیفیت استــخاره فرمودند: که تعظیم و تمجید و حمد خــدا می کنی وصلوات بر محمـد وآل او می فرستی پس میگویی: «اللهم انّی اَسأ لک باَنّک عالمُ الغیب والشهادة الرّحمن الّرحیمُ وانت علاّم الغیوب، استخیرالله برحمته» پس اگر امر سختی باشد که بیم درآن داشته باشی صد بار بگوو اگر امر آسانی باشد سه مرتبه [شاید مراد استخیرالله برحمته]. 5- از امام علیعلیه السلام روایت شده فرمودند:در کیفیت استخاره که دو رکعت نماز می گذارد و بعداز نماز صد مرتبه می گوید: «استخیرالله» پس می گوید: «اللهم انّی قد همَمتُ بامرٍ قد علمتهُ فاِن کنتَ تعلمُ اَنّهُ خیـــرٌ لی فی دینی و دنیای وآخرتی فیسّرهُ لی، واِن کنتَ تعلمُ انّهُ شرٌّ لی فی دینی و دنیای وآخرتی فاصرفهُ عنّی، کرهَت نفسی ذالک ام اَحبَّت فانّک تعلمُ ولا اعلم وانتَ علاّم الغیوب» پس عزم می کند بر امری که اراده کرده است. 6- از امام صادقعلیه السلام روایت شده که فرمودند:در استخاره باید طلب خیر خود کند از خداوند عالمیان در سجده ی آخرنافله ی صبح صدویک بار به این نحو که بگوید:«الحمدلله رب العالمین اللهم صل علی محمد وآله » پس پنجاه مرتبه بگوید: «استخیرالله برحمته» پس باز حمد و صلوات را اعاده کند و پنجاه و یک مرتبه بگوید: «استخیرالله برحمته». 7- مردی به خدمت امام صـادقعلیه السلام آمد و گفت: فدای تو شوم گاه است که کاری را می کنم و بعـد از آن پشیمان می شوم. فرمود: چرا استخاره نمی کنی؟ گفت: فدای تو شوم چگونه استخاره کنم؟ فرمود: چون نماز صبح را کردی دست را بلند کن برابر روی خود و بگو: « اللهم انّک تعلمُ ولا اعلم ُوانت علاّم الغیوب ، فصل علــی محمدوآل محمد و خِرلی فی جمیع ما عزمتُ به من اموری خیار برکةٍ وعافیةٍ». 8- از امام صادقعلیه السلام روایت شده که فرمودند: هر که هفتاد بار این دعا را برای طلب خیر بخواند البته خدا آنچه خیــــر اوست برای او مقـــدر می گرداند، دعا این است:«یا ابصرالناظرین یااسمع السامعین یا اسرع الحاسبین یا ارحم الراحمین یا احکم الحا کمین صل علی محمد واهل بیتهِ وخِرلی فی الامر الذی اَردتُ». 9- از امام صادقعلیه السلام روایت شده که فرمودند: هرگاه یکی از شما اراده ی کاری بکند پس دو رکعت نماز بخواند پس حمد کند خدا و ثنا گوید بر او صلوات فرستد بر محمد وآل محمد وبگوید: « اللهم اِن کان هذاالامرُ خیراً لی فی دینی ودنیای فیسِّرهُ لی وقدِّرهُ لی واِن کانَ غیرَذالک فاصرفهُ عنّی» راوی پرسید که چه سوره در این دو رکعت بخوانم؟ فرمود: «هرسوره که خواهی واگر خواهی سوره ی قل هوالله احد و قل یا ایها الکافرون بخوان و قل هو الله احد در ثواب برابر است با ثلث قرآن». 10- از رسولخداصلی الله علیه وآله وسلّم روایت شده که فرمودند: هر که طلب خیراز خدا کند باید که عـــددش طاق باشد. 11-ابن اسباط اراده ی مصر داشت و در راه دریا متردد بود امام رضا علیه السلام فرمود: برو به سجده در غیر وقت نماز واجبی و دو رکعت نماز بخوان صد مرتبه طلب خیر خود را از خدا بخواه وآنچه در دلت می افتد به آن عمل کن. 12- مردی به امام جوادعلیه السلام نامه ای درباره ی فروختن ملکی نوشت ،در جواب نوشتند که دو رکعت نماز بجا آور وبعد از آن صد مرتبه طلب خیر خود را از خـــــدا بکن و در اثنای استخاره با کسی سخن مگو تا صد مرتبه تمام شود پس اگر در دلت بیفتد فروختن آن ملک بفروش. 14- از امام باقرعلیه السلام روایت شده که فرمودند: هر بنده که صد مرتبه طلب خیر از خدای متعال بکند البته آنچه خیر اوست در دلش می افتد ،می گوید:« اللهم عالم الغیب والشهادةِ اِن کانَ ما اردتُ خیراً لامرِ دنیـــــای وآخرتی وعاجلِ اَمری واَجلِهِ فیسّرهُ لی وافتح لی بابهُ ورضّنی فیهِ بقضائکَ». استخاره با قرآن 15- از رسولخداصلی الله علیه وآله وسلّم روایت شده که فرمودند: هرگاه خواهی تفأل نمایی به کتاب خدا پس سه مرتبه سوره ی قل هوالله احد رابخوان و سه مرتبه صلوات بر محمد وآل محمد بفرست پس بگو:« اللهم تفأّلتُ بکتابک وتوکلّتُ علیکَ فاَرِنی من کتابک ما هوالمکتمُ من سرِّکَ المکنونُ فی غیبِکَ» سپس مصحف مجیــــد را بگشا و عمل کن به آنچه در سطر اول صفحه ی دست راست ظاهر می شود بی آنکه اوراق و سطور را بشماری. استخاره با تسبیح 16- از امام زمان علیه السلام روایت شده که فرمودند: چون در امری کسی خواهد استخاره کند سوره ی فاتحه را ده مرتبه می خواند و به سه مرتبه و به یک مرتبه نیزاکتفا می توان کرد پس ده مرتبــه سوره ی انا انزلناه را می خواند پس این دعا را سه مرتبه می خواند « اللهم انّی اَستخیرُکِ لعلمکِ بعواقبِ الامورِ واَستَشیرُکَ یحسنِ ظنّی بِکَ فی المأمولِ والمحذور. اللهم اِن کانَ الامرُالفلانی ممّا قد نیطت بالبرکةِ اَعجـــــــازُ هُو بوادیهِ ، وحُفَّت بالکرامةِ اَیّامُهُ ولیالیهِ ، فَخِرلی فیه خیَرَةً تَرُدُّ شموسَهُ ذَلُولاً، وتَقعُضُ اَیّامُهُ سروراً، اللهم اِمّا اَمرٌ فأرتَمِرُ، وامـّا نهیٌ فَأَنتَهی،اللهم انّی اَستخیرُکَ برحمتک خیَرَةً فی عافیةٍ» پس قصد نیک کند که اگر امر برای من خوب است طاق می آید و اگر بد است جفت می آید یا برعکس، پس قطعه ای از تسبیح را می گیرد و می شمارد تا معلوم شود که طاق است یا جفت است. 17- از امام رضا علیه السلام روایت شده که فرمودند: چون کسی خواهد که در کاری استخاره کند باید این دعا را بخواند«اللهم انّی اَستخیرک واستشیرک بالاشیاء ما لیس لی علم ، اللهم ان کان هذا الامر خیــر لی فأمرنی والا فانهنی عنه» پس سوره ی مبارکه ی «حمد» را تاآیه شریفه «اهدناالصراط المستقیم» بخواند و بگوید:«یامن یعلم اِهد من لا یعلم» و یک قبضه از دانه های تسبیح را گرفته وبنگرد اگر تعداد آنها فرد است ، به نیت خود عمل کند و گرنه از انجام نیت خویش صرف نظر کند. استخاره با کاغذ 18- امام صـادقعلیه السلام فرمودند: هر گاه امری را اراده کنی شش رقعه کاغذ بگیر و سه تای آنها را بنویس «بسم الله الرحمن الرحیم خیرةٌ من الله العزیز الحکیم لفلان بن فلانةٍ اِفعَلهُ » ودر سه رقعه ی دیگر بنویس «بسم الله الرحمن الرحیم خیرةٌ من الله العزیز الحکیم لفلان بن فلانةٍ لاتفعل» پس آن رادر زیر مصلای خود بگذار و دو رکعت نماز بکن و چون فارغ شدی برو به سجده و صد مرتبه بگو «استخیرُالله برحمتهِ خیرةً فی عافیةٍ» پس درست بنشین و بگو «اللهم خِرلی وَاختَرلی فی جمیعِ اُموری فی یُسر منکَ وعافیةٍ» پس دست بزن و رقعه ها را مخلوط کن و یک یک از آنها را بیرون آور و نگاه کن اگر سه افعل پیاپی در آید پس بکن آنکار را که اراده کردی واگر سه لا تفعل پیاپی بیرون آید آن کار را مکن واگر بعضی افعل وبعضی لا تفعل برآید تا پنج رقعه بیرون آور اگر افعل بیشتر است عمل کن واگر لاتفعل بیشتر است ترک کن واحتیاج نیست به بیرون آوردن رقعه ی دیگر. پی نوشت: 1- غررالحکم ج1ص349 2- همان ص350 3- بحارالانوارج91ص222 4- من لایحضره الفقیه ج1ص563 5- مکارم الاخلاق ص320 6- همان 7- همان 8- تهذیب ج3 ص182 9- همان ص181و1 10- محاسن برقی ص599 11- مکارم الاخلاق ص321 12- بحارالانوارج91ص264 13- همان ص 278 14- همان ص241 15- همان ص248 16- همان ص230 17- نشان بی نشانها ص385 18- تهذیب ج3ص181
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٥/٠٤
٠
٠
غلط کرد بابا
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٥/٠٤
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
سردار
سردار
٩٢/٠٥/٠٤
١
٠
این همه رو چی جوری بخونم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یک کلام ختم کلام : استخاره در جای مخصوص خودش خوبه !!!!
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٥/٠٤
١
٠
1-سپاس از شما برای توضیحاتتون . 2 - شرمنده خیلی طولانی بود تا نصفه خوندم . 3-اصلا هم غلط نکردم . 4- وقتی تصمیم به کاری بگیرم مشورت میکنم ، بعد هم توکل به خدا . 5 - اگه اینجوری باشه که باید کل شبانه روزم برای هرکاری این اعمال رو انجام بدم اون وقت دیگه وقت برای چه کاری میمونه .
ati200
ati200
٩٢/٠٥/٠٤
٠
١
باید یکی رو استخدام کنم اینو بخونه ..چکیده شو برام بگه
neyosha
neyosha
٩٢/٠٥/٠٤
٠
٠
چه قدر طولاني .من كه نخوندم
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٥/٠٤
١
٠
اوخ ببخشید!حواسم نبود!!!حالا شما به دل نگیرین
ماشا
ماشا
٩٢/٠٥/٠٤
٠
٠
ببخشید چون باید میرفتم جایی نمی تونستم خودم خلاصه اش رو تایپ کنم به همین خاطر کپیش کردم همیجا! تا بخونین هر قدرش رو که تونستین! بازم ببخشید!!!
blue girl
blue girl
٩٢/٠٥/٠٦
٠
٠
آیکن گرد شدن چشم و قورت دادن آب دهان
neyosha
neyosha
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
يكم ...........
ghazale
ghazale
٩٢/٠٥/٠٣
١
٠
نه تا حالا استخاره نکردم ! ولی استخاره اگه هم درست باشه الکی نیست که لای قرآن رو واز کنی ! یه آدم خوب درست اینکاره می خواد !
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٥/٠٤
٠
٠
جدی میگی؟!!!!!!
maede
maede
٩٢/٠٥/٠٤
١
٠
یه استخاره ای هست به نظرم یه ارتباطی به امام جواد هم داره!من که خیلی بهش اعتقاد دارم..هیچ وقت اشتباه نشده و هیچ وقت بهش شک نکردم و نمیکنم.
maede
maede
٩٢/٠٥/٠٤
٠
٠
یه استخاره ای هست به نظرم یه ارتباطی به امام جواد هم داره!من که خیلی بهش اعتقاد دارم..هیچ وقت اشتباه نشده و هیچ وقت بهش شک نکردم و نمیکنم.
وصال
وصال
٩٢/٠٥/٠٤
١
١
اگه در تصمیم گیری سر دوراهی باشم سعی میکنم با افرادی که تخصص دارند مشورت کنم استتخاره نکردم تا حالا و البته اعتقادی هم ندارم
mo_so
mo_so
٩٢/٠٥/٠٤
١
١
نه.تاکنون نه
blue girl
blue girl
٩٢/٠٥/٠٦
٠
٠
همچنین
javad agha
javad agha
٩٢/٠٥/٠٤
١
٠
تا حالا استخاره نکردم ولی کسایی که دورو برم استخاره کرلدن و نتیجه گرفتن زیاد دیدم
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٥/٠٤
٢
٠
من برای هرکاری بجز ازدواج به استخاره رجوع میکنم...البته بعد از کلی تحقیق زمانی که دودل باشم......برای ازدواجم که اصن ....به نظر من خداوند به آدما عقل و شعور داده که مانی که بین دو چیز نتونستی بهترو انتخاب کنی استخاره بگیر....نه اینکه هنوز هیچی نمیدونن...هیچ شناختی ندارن میرن سراغ استخاره...
Niva
Niva
٩٢/٠٥/٠٤
٠
٠
تا جایی که عقل حکم میکنه ..باید از عقل استفاده کرد
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٥/٠٤
٠
٠
عقل؟!!!