خانه انجمن گاهی بدون فرزند و گاهی بدون پدر و مادر...
٥٢٧
٣٥
kafshdozak

گاهی بدون فرزند و گاهی بدون پدر و مادر...

گاهی بدون فرزند و گاهی بدون پدر و مادر...

تو دنیای به این بزرگی خیلی ها هستن که نمیدونن پدر و مادرشون کجان؟اصلا کی هستن؟

و خیلی ها هم هستن که در آرزوی یک فرزند روز و شب دعا می کنند!

بنظر شما بزرگ کردن بچه هایی که تو پرورشگاه ها هستن و روز به روز داره تعدادشون بیشتر میشه کار بزرگی نیست؟

اینجوری هم بچه ها پدرو مادر دارن و هم اونا فرزند

نظر شما چیه ؟

٩١/١٠/٢٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
mhv1994
mhv1994
٩١/١٠/٢٦
٥
٠
شاید قبل از ادواج بگی خب ،خوبه ولی وقتی وارد زندگی میشی یکم این موضوع رنگ و بوی خاص خودش رو میگیره مثلا شما عاشق همسرتون هستید و دوست دارید این بچه هم ثمره هر دوی شما باشه و یا استرس این رو دارید که شاید یک روزی پدر و مادر اصلیش بیان و بچه شما رو ترک کنه و از این قبیل مشکلات که تا توی خود ماجرا نباشی زیاد قابل درک نیست
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٢٦
٢
٠
من با شما موافقم دوست عزیز! دقیقن نظر منم همینه! با تشکر از جوهری که حروم کردین جهت رساندن منظور بنده[آیکون سحر مفت خور !] :)))))))))
taba_sa
taba_sa
٩١/١٠/٢٧
٣
٠
منم با نظر شما موافقم.... بعد از ازدواج تصمیم گیری خیلی سخت میشه..... اما بازم میشه گفت کار بزرگیه اگه بشه...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/٢٦
١
١
عالیه توی این دنیا ی کثیف هنوز هم انسان پیدا میشه....
oooooooo
oooooooo
٩١/١٠/٢٧
٠
٠
برادر خوبی؟؟؟؟؟واسه چی کثیف .همچین که فک میکنی کثیفم نیس ها..
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/٢٦
٠
٢
به نظر من کار بزرگ و خوبیه و قدر بالایی داره! ولی اگر من بودم ترجیح میدادم بچه ای از گوشت و پوست و خون خودم داشته باشم!! شاید سرپرستی کسی بر عهده بگیرم ولی هیچ وقت برایم مثه بچه خودم نمیشود!!
kafshdozak
kafshdozak
٩١/١٠/٢٦
١
٠
عزیزم منظورم این بود که کسایی که خدا بهشون فرزندی نداده.خب چه ایرادی داره یک بچه پرورشگاهی رو بزرگ کنن ؟ اینجوری هم خدا خوشحال میشه و هم خودشون !
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/٢٦
١
٠
کار خوبیه اما تو عرف جامعه ما قبول نمی کنن اینو...... اون بچه ها که انتخاب نکردن این وضعو!
Milad
Milad
٩١/١٠/٢٦
١
١
پچه دار نشدن که هیچ...ولی بچه بی سرپرست تقصیر انسان هاست...انسان های بی مسئولیت برای به عهده گرفتنن سرپرستی یه بچه واقعا باید درموردش تحقیق کرد(البته نمی دونم میشه یا نه)
l3igl3oy
l3igl3oy
٩١/١٠/٢٦
١
٠
سلام آره به نظر من هم کار خوبیه اینم جز همون دسته از کارای خوبی هستش که ما آدما کم کم داریم فراموشش میکنیم
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/٢٦
٠
٠
سلام دوست من . خوش اومدی . عکس پروفایتو میشه توضیح بدی؟؟؟؟
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/٢٨
٠
٠
اونوقت فلسفه ی اسمتون چیه؟
نگارا
نگارا
٩١/١٠/٢٦
٠
٠
اگه بچه دار نشی خب آره اما اینکه بچه دیگم داشته باشی خب واسه خود اون بچه ام خوب نیست..
Em Ad
Em Ad
٩١/١٠/٢٦
٣
٠
این خیلی خوبه ! اما خیلیا میترسن از عاقبتش ! وقتی بزرگ شد ، بهش چی بگن ؟ اگه مامان بابای اصلیش پیداشون شد چی ؟؟
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/٢٦
٢
٠
ما توی فامیلمون بچه پرورشگاهی در مقایسه با دیگران خیلی زیاد داریم { حتی خودم یه مدت شک کرده بودم بچه ی واقعی خانواده ام هستم یا نه } .... خیلی هم دوسشون داریم و هیچ فرقی هم با بقیه ندارن . این کارو اصلا بد نمی دونیم و خیلی هم برامون طبیعیه
مجید
مجید
٩١/١٠/٢٦
١
١
شایدم نباشی....
asghar
asghar
٩١/١٠/٢٦
٠
٠
با بعضی چیزا نباید شوخی کرد . . .
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/٢٦
٣
٢
آقا دیگه .... ته دلمو خالی نکن ... :((( حالا فعلن یه فانتزی ترسیم می کنم ک اگه نبودم افسردگی مزمن نگیرم!! .... فانتزی اینجاب: یکی از فانتزی هام اینکه شب عروسیم مامان و بابام بیان بگن می خوایم این حرفی رو ک سالهاست توی گلومون گیر کرده بهت بگیم ، بعد من بگم : چیزی شده؟ مامانم اشک توی چشماش جمع بشه و بگه تو بچه ما نیستی! بعد من همونجا بقچه مو بزنم سر این چوب درازا هس باریکه و راه بیفتم و از مجلس بزنم بیرون و یکه و تهنا به سمت غروب خورشید حرکت کنم تا پدرومادر واقعیمو پیدا کنم . بعد وسط راه یه آقای سیبیل کلفت جلومو بگیره و بگه هرچی داری اخ کن بیاد ما راهزنیم ... بعد من مقاومت کنم و اون منو چاقو چاقو کنه!!اونوقت من در حالیکه نفس های آخرمو می کشم میگم: موگوم بابام تو ره بوکوشه ! بد ! ... اون بگه : حالا بابات کی هس؟ و من با غرور بگم : همو آقاهه!! و اون بگه : نعععععععععععععععععععع!! تو دختر منی ؟؟؟ من بگم : مگه تو کی هستی؟؟ و اون در حالیکه داره خودشو می زنه میگه : دریا منم ... همون آقاهه! ... تورم بالا رف افتادیم تو کار راهزنی!! و بعد من بمیرم ... همون وقت یکی نوش دارو میاره ک نمی دونم کیه و اصن از کجا خبردار شده؟؟!!! در هرصورت مدیونین اگه فک کنین این فانتزی مال خودم نبوده!! خخخخخخخخخخ :))) بزن لایکو
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٢٦
١
٠
روان شناس خوب کسی سراغ نداره ؟؟؟ خخخخخخخخ :)))))))) اینَم شانس ما ! زنمون بچه جوبی از کار دراومد!!! بچه هامونم از جوب گرفتیم! کُلن همچی خانواده جوبی هسیم ما!!! خخخخخخخخخخخخخخخخخ
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/٢٧
١
٠
الهی! هیچگاه مطالب آنان ک برای من منفی می گذارند را ب مرحله ی انتشار مرسان!! آمین خخخخخخخخخ :)))))
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/٢٧
١
٠
الهی آمین!!!
Baran-A
Baran-A
٩١/١٠/٢٦
١
٠
من کاملا با این کار موافقم...
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١٠/٢٦
١
٠
باید تو شرایط قرار بگیری ولی فکر نکنم کار بدی باشه
m-nas
m-nas
٩١/١٠/٢٦
١
٠
خوبه ولی هنوز فرهنگش جا نافتاده
l3igl3oy
l3igl3oy
٩١/١٠/٢٧
٠
٠
سلام : shiezadeh عزیز این عکس نقاشی روی یکی از دیوارهای بلوار ارشاد (نزدیک روزنامه خراسان)هست که من بنا به مسیر هر روزه محل کار به خونه و بالعکس از کنارش رد میشم البته اینون دو سال پیش گرفتم با دوربین تلفن همراهم به نظرم قشنگ اومد عکسهای دیگه ای هم دارم از این دیوار مخصوصا تو زمستون دوست داشته باشی میذارم
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/٢٧
١
٠
به نظر من خیلی هم خوبه.....اول باید خانواده با خودشون و این قضیه کنار بیان که بچه رو بزرگ کنی میشه فرزند خودت ......ولی من خیلی ها رو دیدم وقتی فرزند قبول کردن چند سال بعد خدا بهشون فرزند داده.....
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١٠/٢٧
١
٠
کسایی که اینکارا رو میکنن خیلی قلب بزرگی دارن !
raaahil.m
raaahil.m
٩١/١٠/٢٧
١
٠
همیشه فقط نظرخودآدم مهم نیست.نظرهمسرهم خیلی مهمه. چه خوبه اگه تومسائل خداپسندانه هردونفر یه عقیده داشته باشن. ولی کارخیلی خیلی بزرگیه وتحمل زیادی میخوادواجربزرگی هم داره.
sahar
sahar
٩١/١٠/٢٧
١
٠
آره...مرسی بابت این مطلب...این همیشه حرف من بود...
kafshdozak
kafshdozak
٩١/١٠/٢٧
١
٠
دوستای گلم ممنونم بابت نظراتتون ! دعا کنید خدا به همه بچه سالم و عاقل هدیه کنه ! و یک عقلی هم به بعضی ها که خواسته یا ناخواسته بچه هاشونو تنها رها نکنن !
bye
bye
٩١/١٠/٢٧
٤
٠
( آیکون ناراحت )
mahshid2
mahshid2
٩١/١٠/٢٧
١
٠
من داداشی می خوام ولی مامانم قبول نمی کنه میگه بریم از پرورشگاه بگیریم....ولی من فکر کنم نتونم بتونم مثل بردار ناتنی خودم دوسش داشته باشم
m-ghorbani
m-ghorbani
٩١/١٠/٢٨
٠
٠
آخییییییییییی!ببخشید ولی خو داداش می خوای چیکار تا وقتی خواهر به این خوبی هست
kafshdozak
kafshdozak
٩١/١٠/٢٨
٠
١
من 3تا داداش دارم مهشید جون.اما خیلی اصرار مامانم کردم تا یک بچه بیاریم بزرگ کنیم ! خیلی دلم میخواد یک آبجی داشته باشم ! چه از گوشت و خون خودم چه نه ! دوست داشتن عمقیه گلم .از ته دله ! این مهمه ! نه یکی بودن خون !
m-ghorbani
m-ghorbani
٩١/١٠/٢٨
٠
٠
من یکی رو که از خون خودم نباشه ممکنه خیلی دوست داشته باشم ولی فقط به عنوان یک دوست نه یک عضو از خانواده!