خانه انجمن هم غزه، هم لبنان جانم فدای ایران!
١٤٧٤
١٩١
m.attari

هم غزه، هم لبنان جانم فدای ایران!

هم غزه، هم لبنان جانم فدای ایران!

سلام به همه؛ همونطور که می‌دونید کشورمون به برخی از کشورهای دنیا کمک مالی و تسلیحاتی می کنه، نظرتون راجع به این کمک‌ها چیه؟

٩٢/٠٤/٢٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٤/٢٦
١٠
٤
اول بیان اوضاع کشور خودمونو درست کنن به این همه فقیر کمک مالی برسونن تا برسه به بقیه ی کشورا از قدیم گفتن چراغی که به کشورخودمون رواست به بقیه ی کشورا حرام است
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٦
٥
٣
بعععععله کاملا موافقم.خودمون هر روز داره وضع اقتصادیمون بد تر میشه بعد 7 ملیون دلار به روسیه کمک می کنن که سر پا بمونه حالا معلوم نیست چه قد سلاح بهش دادن!
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٦
١
٠
سوریه منظورم بود!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٦
٧
٦
به سوریه کمک نکن امنیت کشورمون 100%نابود میشه.ایران میشه مثل الان عراق و سوریه.................بعدشم فقر مردم خیلیش تقصیر خودشونه............روستاهای ما هر روز کوچکتر میشن برای چی..........فک میکنن تو شهر چه خبره،پا میشن میان شهر همه چیز رو از دست میدن،نه میتونن برگردن روستا نه میتوننن زندگی درستی تو شهر داشته باشن.....من چند تا روستا رو دیدم که پتانسیل های بالایی داره ولی مردمش دارن میان شهر و فقیر میشن..............
neyosha
neyosha
٩٢/٠٤/٢٦
٤
٢
موافقم 100 درصد
sahar
sahar
٩٢/٠٤/٢٦
٢
٣
من با ام نص موافقم...اینجور کمک ها یجورایی سیاست بازیه دیگه.. برای امنیت کشور خودمنوم لازمه
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٦
٤
٦
هه امنیت کشور ما هم افتاده دست چنتا کشور جنگ زده....
ءشسخعی.ف
ءشسخعی.ف
٩٢/٠٤/٢٧
٣
١
دو روز دیگه همین کشورا برامون شاخ میشن نمونه واضحش همین امارات
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٤
برا خودمون متاسفم که امنیتمون بسته به کمک به سوریه و فلسطین و لبنان و عراقه.هییییی کجاست غرور ایرانی؟!!
آرتمیس
آرتمیس
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٠
دقیقا حرف منو زدی دیگه حرفی ندارم
amin20
amin20
٩٢/٠٥/١٦
٠
٠
کمک به سریه و لبنان و غزه واجبه اگه نکنن اول از همه ایران ضربه میخوره
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٦
٤
٣
تو کشور خودمون هنوز خیلی ها سر گشنه زمین میذارن.کاملا اششششششششششتباهه.
نسیم
نسیم
٩٢/٠٤/٢٦
٣
١
توصیه می‌کن حرفای دکتر عباسی رو گوش کنید.
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
متاسفانه نمیتونم ویدیو رو باز کنم میشه بهم بگید ایشون چی گفتن؟
نسیم
نسیم
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
نظر من همون حرفی هست که دکتر عباسی تو این زمینه گفتن... اینم لینکشه http://www.aparat.com/v/dGQCm
نسیم
نسیم
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
البته این کاملترش هست. http://www.aparat.com/v/WrqCf
باران
باران
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
هردوشو دیدم این چیزایی رو که گف نمیدونستم ممنون
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٤/٢٦
٢
١
من ویدئو ی دکتر عباسی رو دیدم...اما خودم نظرم اینه که انسان باید به برادرای خودش کمک کنه،اینکه ما به اونا کمک میکنیم ربطی به فقیرامون نداره به هرحال اون کشورها یه جورایی حکم ورودی ایران رو دارند...نباید از اونام غافل بود...
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٦
٢
٢
آخه سیر از دل گشنه چه خبر داره؟همین چند وقت پیش جلو مرغ فروشی صحنه ای دیدم که اشکو حتی الان از چشم دراورد.
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٤/٢٦
١
١
با جلوگیری از این کمک ها همه نابود میشیم...
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٦
١
١
نمیگم کمک نکنیم ولی کشور خودمون تو درجه اوله.ماشالا انقدر پول نفت زیاد هس که به همه چی برسه.
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٦
١
٣
فقر داخل کشور تقصیر خودمونه و بس....................کسی که تو روستا زمین داره ،خونه داره،اشنا داره غلط میکنه میاد شهر هم خودشو بدبخت میکنه هم شهر رو زشت...........کمک های کشورمون درسته ،باید باشه
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٢٦
٢
٠
منم میگم این کمکا باشه ولی یوخته کمش کنن به کشور خودمون هم برسه ...
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٦
٥
١
اول باید به کشورخودمون برسن برن سراغ بقیه کشورها ...
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٦
٢
٠
البته این کارشون یه نوع سرمایه گذاری هم هست به نظرم...بالاخره باید متحدین داشته باشن تو این همه مخالف
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٦
١
١
بعله ولی به چه قیمتی/!؟
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٦
٣
٢
لابد به قیمت وجود مادری که واسه اینکه بچش طعم مرغ رو حس کرده باشه از قصابی آشغال مرغ گدایی کنه.اشکم در اومد.
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
چه میشه کرد خب
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٦
١
٠
لابد به همین قیمت دیگه !(آیکون اشک)
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٦
٤
٥
همچین میگین به چه قیمتی..................مگه به مردم خودمون نمیرسن............حرفاتون خیلی بی ربط و غیر منطقیه..............اگر کمک ها بهسوریه و لبنان و فلسطین قطع بشه فردا ایران میشه الان سوریه.....یه نگاهی به نقشه جهان بکنین بد نیست
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٣
نص جان من که میگم قضیه سیاسیه ولی دوستان حرف خودشونو میزنن
آرتمیس
آرتمیس
٩٢/٠٤/٢٧
١
١
سرمایه گذاری باید اول داخلی انجام بشه ن خارجی ما وقتی خودمون جهان سومییم چرا باید پیشرفت و ترقیو بذاریم بریم تو چند تا کشور جهان سومیه دیگه سرمایه گذاری کنیم
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/٢٦
١
٠
خوبه باید بهشون کمک کنیم ولی در حد اعتدال باشه دیگه ینی نه اونقدر زیاد که خودمون کم بیاریم نه اونقدر کم دیگه !
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٦
٢
١
ببخشیدا اعتدال رعایت میشه...........اگر کمک ها از این کمتر بشه حامیان و هم پیمانهای ما نابود میشن
maede
maede
٩٢/٠٤/٢٦
٦
١
کلا تو کشور ما پولا جاهایی که نباید خیلی خرج میشه و جاهایی که باید خرج نمیشه!!!تو بعضی کشورای خارجی خانواده ای که یه بیماری داره که مراقبتهای زیادی لازم داره..دولت از اون خانواده کلی حمایت میکنه و خودشو مسئول میدونه و تازه به اون خانواده بابت مراقبتها پولم میده!اما خدا به داد کسی برسه که اینجا دچار همچین بیماری هایی میشه!!!بیماری یه درده..هزینه های جانبی یه درد دیگه!وقتی مستند میسازیم بچه ای رو یه گوشه ای از این کشور نشون میدیم که از وقتی به دنیا اومده معتاد بوده!چرا؟به خاطر اعتیاد پدر و مادرش!باید از طرف دولت اون بچه حمایت بشه باید کودکی در حال نابودیشو بهش برگردوند.مردمی که تو منطقه های محروم شهر غذاشون آب گوجه ست باید دولت با همین پولا یه فکری واسه اشتغالشون بکنه و خیلی بایدها خیلی جاهای دیگه...........
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٦
١
٥
برادرای مسلمان ما از گشنگی بمیرن که ما نون گرجه نخوریم...........برادرای مسلمان ما زیر گلوله دشمن باشن که ما نون گرجه نخوریم................زمانی که ایران داشت با 40 تا کشور می جنگید همین کشورایی که شما میگین چرا کمکشون می کنین به داد ما رسیدن................وقتی هیچی سلاح نداشتیم همینا به ما دادن حالا نوبت ماست کمک کنیم
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٦
٧
٥
ناس بردار مسلمان همسایه ات ک شب بچه ااش از گرسنگی خوابش نمی بره مهمتره .چرا ما باید تاوان بی برنامگی کشورهای دیگه رو بدیم
maede
maede
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٤
آقا محمد حسن منطقی باش!بابا مگه حضرت علی نمیگن فقر که از در میاد تو ایمان از در دیگه میره بیرون؟!دیگه این حرفایی که شما میگی که کلی راحت تر فراموش میشه!تو حاضری گوجه بخوری..تو حاضری این حرفارو راحت بزنی..ولی به خدا بچه های اون مناطق هیشکدوم این حرفا رو جز حسرت و گرسنگی و آرزوهای برباد رفته بچگیو نمیفهمن!شما اگه تونستی این حرفارو به جای غذا به اون بچه ها بدی حرفت درست!نمیشه به خدا نمیشه!جواب اونا رو کی میده واقعا؟چی میده؟این حرفا؟؟؟؟؟؟فکر نمیکنم!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٣
شما فقر رو دارین بزرگ می کنین..................تعداد معدودی هستن که هیچی ندارند.............زندگی مردم خیلی پیشرفت کرده..............من افراد فقیر زیادی رو میشناسم ولی این طور که شما ها بزرگ میکنین زندگی نمیکنن............10سال پیش چند نفر در ایران ماشین و موتور و خونه داشتن...............الان چند نفر...............الان یک روستایی هم توانایی خرید ماشین رو داره...........وضع زندگی خیلی خوب شده.......همیشه قسمت خالی لیوان و میبینین
maede
maede
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٢
چییییییییییی؟؟وضع زندگی خوب شده؟؟؟؟؟!!!!!!!!!یعنی نیستن کسایی که گوشت و مرغ و اینارو چون گرونه نمیخورن نه؟لباس درست و حسابی نخریدن چون گرون شده نه؟یعنی نیستن کسایی که امسال عید نه لباس خریدن نه آجیل نه؟من خودم از یه بنده خدایی شنیدم که میگفت خانومی اومده در مغازش واسه یه دونه گردو که بچه اش تو مدرسه دیده دلش خواسته بهش رو انداخته؟خیلی از حرفت تعجب کردم!!!!!!!یعنی تو این اوضاع اونی که حقوقش300هزارتومنه زندگیش عالیه دیگه نه؟!تعداد معدود نیس!ما ندیدیم!ما معدود میبینیم!ایول به شما که نیمه پر رو میبینین!
روزبه
روزبه
٩٢/٠٤/٢٦
٤
٦
دوستان عشق ايران ( اين لفظ براي افرادي به كار مي رود كه فقط در مقاطعي خود را ايراني مي دانند!) سعدي ميگه: بني آدم اعضاي يكديگرند .... . . . تو كز محنت ديگران بي غمي ** نشايد كه نامت نهند آدمي! درست كردن وضع اقتصادي كشورمون يه بحثه اما كمك به انسان هاي بي پناه مسلمون يه بحث جداست. اين حرفايي كه بعضيا گفتن مثه اين مي مونه كه ببيني يكي داره غرق ميشه بگي بچم شكمش گشنه اس صبحونه اش رو بدم مي رم كمك طرف. حرف من اين نيست كه مشكل اقتصادي كشورمون نبايد حل بشه اما پيامبر(ص) گفت: كسي كه مسلماني كه صبح را به شب برساند و به امور مسلمانان اهتمام نورزد از من نيست.
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٦
١
١
پاسخم یک کلمس "اعتدال"
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٦
٢
١
کاملا با روزبه موافقم.دمت گرم
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٤/٢٦
٢
١
آقای روزبه من با شما تا حدودی موافقم ...
میثم
میثم
٩٢/٠٤/٢٧
١
٢
موافقم
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٤/٢٧
١
٢
اوهوم منم با نظر شما موافقم
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٦
١
٠
کاری که میشه کرد اینه که الکی بهم مخالف (دیس لایک)ندیم
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
شما چرا ناشناس میای؟
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
چون دوس دارم.
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
چرا اینقدر عصبانی هستین...ها................چون دوس دارین:)
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
چرا دوس داری؟
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
من کاملا موافقم....مسئله البته خیلی پیچیده تر از اونیه که بشه این جا گفت ولی جدا از مسئله ی انسانی بیشتر سیاسیه....مثلا در مورد سوریه خیلی مسئله جدیه
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
میشه بگین دقیقا با چی موافقین؟؟؟
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
منم کنجکاو شدم!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٢
ما اگه به سوریه،عراق،لبنان،مردم اواره فلسطین،یا مردم قحطی زده سومالی کمک نکنیم کی کمک میکنه؟؟؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٦
٤
٣
ما خودمون مردم آواره و بدبخت زیاد داریم. یادمون نره .اگه مردم پشت دولتشون باشن .هیچ ابر قدرتی جرات حرف زدن نداره / چ برسه بخواد دست دارزی کنه.با این کارا مردم بد بین میشن
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٦
٢
١
با کمک کردن موافقم...میگم که این قضیه بیشتر سیاسیه...حالا هی بگین مردم گرسنه ان و فقیر...فقر که تو همه جا هست با کمک نکردن به این کشورا فقر ریشه کن نمیشه
باران
باران
٩٢/٠٤/٢٦
٦
٠
اگه این همه سوءمدیریت و فساد اقتصادی و بی کفایتی و پارتی بازی و قوم و خویش سالاری و شکاف طبقاتی و فقر و بیکاری و گرونی در داخل وجود نداشت شاید جوونا بیشتر همراهی میکردن.ولی وقتی این مواردو میبینن از همه چی دلزده میشن و همراهی نمیکنن حتی تو این جور مسائل هم گارد میگیرن. .من خودم به شخصه با این کمک ها موافقم با وجود اینکه به عنوان یه جوون تو این کشور خیلی هم مشکل دارم. ولی فارغ از نگاه راهبردی و سیاسی با این مساله موافقم چون انسان دوستانه اس. اگه بوروکراسی اداری یه تکونی بخوره تا این همه فساد اقتصادی اتفاق نیافته و سرمایه ها از دس نره و مدیریت کشور هم کاملا بر اساس شایسته سالاری باشه ما کشور فقیری نیستیم که منابعمون محدود باشه میتونیم هم مسائل داخلی رو حل کنیم هم به کشورای نیازمند کمک کنیم
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
کیه میره این همه راه رو!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
تا حدی با حرفاتون موافقم
mo_so
mo_so
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٠
دیدگاه شما از منظر جامعه شناسی است و قابل احترام
s.2
s.2
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
بسم الله الرحمن الرحیم نظری ندارم
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
صدق الله العلی العظیم ...
باران
باران
٩٢/٠٤/٢٧
٠
٠
خخخ
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٨
٠
٠
با عرض خسته نباشی
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٦
٢
٣
100%درسته...........وقتی مسلمان فریاد کمک برادر دینی اش رو می شنوه باید کمک کنه...................ما داریم وظیفه ی دینی خودمون و انجام میدیم
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٤/٢٦
٣
٣
چراغی که بر خوانه رواست بر مسجد حرام است.
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٢٦
٢
٠
ایول قبولت دارم ...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٦
٢
٢
چراغی ک ب خانه رواست....
neyosha
neyosha
٩٢/٠٤/٢٦
٢
٠
..............در مسجد حرام است
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٦
٢
٣
این چراغ دردیو دوا نمیکنه...فقر هم ریشه کن نمیشه
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٦
٧
٥
من از حقه خودم راضی نیستم. ک دولتی بخواد از شکم مردم کشور خودش بزنه بده به یه مشت مفت خور.
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٤/٢٦
٣
٢
مفت خور؟! این طرز حرف زدن صحیح نیست ...
میثم
میثم
٩٢/٠٤/٢٧
٤
٤
بعضی ها چقدر جالبن. کلا نظراتشون یه دونه لایک خورده. این یعنی چی؟ یعنی خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٦
٧
٤
بعد این همه سال شریک های ما شدن چنتا کشور آفریقایی و عربی ک خودشون هم درگیر جنگ و فسادن.کشور بزرگی مثل ایران با این همه منابع و ثروت حقش این کشورک ها نیست...تا کی ب اینا باج بدیم.ما ارزشمون بیشتره .ما ایرانی هستیم .فراموش نکنین
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٢٦
٥
١
کشور های آفریقایی رو خوب اومدی ... الان با چند تا کشور پیشرفته دوستیم ؟؟؟؟ چین ....
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٦
٢
٣
بینین که این مردم آفریقایی رو کی به این روز انداخته....خدا رو شکر کنین که خیلی از آدمای بزرگ توی این کشور کارهایی کردن که ما مثل اونا نباشیم
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٦
٥
٣
ما نباید با آفریقا مقایسه شیم.باید با سویس مقایسه شیم. ... حق ما آفریقا نی
میثم
میثم
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٤
تریپ ملی گرایی ورتون نداره خواهشاً. شعاری هم حرف نزنین
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٢
شما که اینقد باکلاسی و دم از فقیر و برابری ملتها و ... میزنی مگه مردم افریقا ادم نیستند؟:)
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٢٧
٤
٣
عزیزم ... بحث این نیست که اونا آدمن یا نه ... بحث اینه که اگه بخوایم دیگه جهان سومی نباشیم ، نباید با کشور های جهان دهمی دوست باشیم ... نمیگم باهاشون دوست نباشیم ... چرا باشیم اما یه حد متعادل ... نه اینکه زوم کردیم روی آفریقا ... این همه کشور پیشرفته که می تونیم دوست باشیم باهاشون ...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٢
ممنون حمید جان
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٤/٢٦
١
٠
به نظرم تا حد اعتدال خوبه
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/٢٦
٣
١
به مردم کشور خودمون کمک کنند کافیه بقیه ی کشورها پیش کشمون
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٦
٦
٣
دوستان تا حالا فکر کردین خمس و زکات و انفاق برای چیه؟!این ها بیانگر اینه که نه تنها در حکومت اسلامی بلکه در هیچ نوع حکومتی،دولت یا اون حکومت به تنهایی از پس مسئله فقر بر نمیاد برای همین در دین ما این مسئله از قبل روشن شده و راه حل رهایی از فقر هم که زکات و خمس و انفاقه از قبل برنامه ریزی شده....حالا هی بگین چراغی که به خانه..../اگه مسئله فقر با کمک کردن حکومت حل شدنی بود هیچ وقت به انفاق نیازی نبود
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٦
٥
٥
نگفتیم بیاد مستقیم کمک کنه ب فقرا .همین ک قیمت ها رو کنترل کنه . نرخ تورم رو پایین نگه داره. اقتصاد رو کنترل کنه .همه چی درست میشه. شما از کمبود بودجه چیزی شنیدین.؟ تا حالا فکر کردین مثلن وقتی میگن ب دلیل کمبود بودجه فلان داروها یا فلان امکانات رو نتونستیم فراهم کنیم>؟ ب نظرتون بودجه چطوری درچار کمبود میشه....
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٦
٤
٦
خنده داره که شما تمام مشکلاتو به کمک به چند تا کشور ربط میدین
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٦
٥
٧
شما از اون دسته آدمایین که فکر میکنین تحریم ها واقعا به خاطر سلاح هسته ایه....سیاست خارجی کشور ما خیلی پیچیده تر از اون چیزایی که شبکه های ماهواره ای فارسی زبان به خورد ملتمون میدن
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٦
٦
٥
من نه شبکه های اون بر آبی رو قبول دارم .نه این بری. چون همه بر اساس منافع خودوشون حرف میزنن.چیزی ک خوندم و میفهمم رو میگم .هیچ اعتقادی ب هیچ نوع شبکه ندارم چ ماهواره چ رسانه ملی
میثم
میثم
٩٢/٠٤/٢٧
٥
٤
اینم یه مدل تیپ روشنفکریه که من نه این ور رو قبول دارم و نه اون ور داری میگی خوندی. بالاخره خونده هات هم باید پشتش یه تفکر باشه که. اینطور نیست؟!!!
٩٢/٠٤/٢٦
٤
١
اون ها هم مسلمانن و ما به وظيفه ي مسلماني به اونا کمک مي کنيم نه به خاطر ايجاد ارتباط و اين جور حرف هامردم کشور ما حداقل در آرامش نسبي هستند ولي اونا چي؟؟؟؟؟؟؟به نظر شما اگر امام زمان که همه منتظرشيم مي آمد چه کاري مي کرد؟؟؟؟؟
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٢٦
٢
٣
بهت پیشنخاد می کنم یه سر تا لبنان بری ... واسه تعطیلات یه حال بکنی ...
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٢٦
٤
٣
فعلا ایران رو بچسبیم که داره از دست میره ... غزه و لبنان باسن پیشکش ... آه نداریم با ناله سودا کنیم ، سنگ لبنان رو به دلمون می زنیم ... یه کم به معیشت مردم هم فکر کنیم بد نیست ... غزه رو قبول دارم البته بعد از خودمون ولی راستش لبنانی ها وضعشون از ما هم بهتره ... بی خیال ... ایران ایران ایران ... بعدس کشور های دیگه ...
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٢٦
٣
٤
دقیقا این سیایت با مشورت چند تا کارشناس داره اجرا میشه ؟؟؟ من با چند نفر که حالیشون بود صحبت کردم همه مخالفن ...
میثم
میثم
٩٢/٠٤/٢٧
٣
١
مثلا با کیا؟
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٤/٢٦
٣
١
اين يه پيش بيني برا اينده است سوريه ولبنان مثل چنتا ديواره هستن كه از رسيدن مستقيم به ايران جلو گيري ميكنن/ و اين كمكا لازمه مثل اينه كه داريم ديواراي قلعه كه داره فرو ميريزه باز سازي ميكنيم
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٦
٢
١
مثال خوبی زدی
sahar
sahar
٩٢/٠٤/٢٧
٣
١
حرف منم دقیقا همینه...
a_davoodi
a_davoodi
٩٢/٠٤/٢٧
٣
١
موافقم...
آرتمیس
آرتمیس
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٢
نخیر ما وقتی اونقد کشورمونو ترقی بدیم دیگه جهان سومی نباشیم شکم مردممون سیر باشه دیگه دیگه نیاز به دیوار برا امنیت نداریم این همه دیوار درست کردیم که گیر آمریکات... نباشیم آخرش مردممون از گشنگی میخان خودشون به کشورایی مثه آمریکا پناهنده شن
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٤/٢٧
١
٣
فعلا که دوتا دیوار عراق و افغانستان که دیوار به دیوار ماین خراب کردن!
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٠
افغانستان شايد كامل خراب شده باشه ولي عراق هنوز نيمه خرابه / حتي با اون نيمه خرابه هم ميتونيم يه كارايي بكنيم از رد كردن سلاح از مرز اونا بگير تا دست رسي به كشور هاي ديگه بدون مزاحم
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٠
و دقت كنين كه بچه بزرگ كرده امريكا كه اسرائيل باشه با لبنان و سوريه مرز بيشتر داره پس اون دو تا ديوار مهم ترن برا ما
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٢
بله این عراق همون عراقیه که یه مدت بهش میگفتن بعثی.
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٧
٤
٣
كار خوبي ميكنن(^_^) بخواييم واقع بين باشيم، بايد بدونيم اين كشورايي هم كه در حال حاضر توي بحران هستن و درحال جنگ، در واقع سپر بلاي ما هستن! اينكه هدف اصلي استعمار گرا، ما هستيم چيز سختي نيست! درواقع ما با اينكار بيشتر به خودمون كمك ميكنيم :) بعله.
میثم
میثم
٩٢/٠٤/٢٧
٦
٧
دوستان خواهشا الکی مدل روشنفکری برندارین که ای وای کمک کردن اشتباهه. همونهایی که میگن کمک کردن اشتباهه تا حالا چقدر مشق سیاست کردن؟! صحبت آقای پوریوسف خلاصه و مفید تمام این کمکها است. همه کشورها خارج از مرزهای خودشون منافع ملی دارن. آیا شما چیزی از جنگهای نیابتی می دانید؟ آیا میدانید قدرتها همیشه لازم نیست که با هم درگیر شوند بلکه گاهی مواقع و بعضاً ناخواسته دوکشور و دو تفکر به نیابت از قدرتها به کشمکش با یکدیگر می پردازند. جنگ حال حاضر سوریه جنگ دو کشور و چند کشور نیست بلکه جنگ تفکرهاست. امکان داره این وسط شما مدافع یکی از این دو تفکر باشید که باید و لازمه که طرفداری کنید. چقدر در این رابطه اخبار را پیگیری کرده اید؟ چقدر خواندید که گروههای سلفی تصمیم بر این دارند که بعد از فتح سوریه به سمت کشورهایی با اکثریت شیعه هجوم ببرند. آیا شما میدانید که از اقصی نقاط دنیا نیروههای سلفی در حال اعزام به سوریه هستند. همین آدمهای ددمنش بعد از سوریه جزو آرمانهای خودشان میدانند که تشیع را سربه نیست کنند. آیا شما میدانید که در همین عربستان که میلیاردها دلار کمک نقدی و تسلیحاتی به معارضین می کند چند کنفرانس ضد شیعه برگزار می شود با عناوین سخیفی چون رافضی ها! کمی از خواب خرگوشی بیدار بشوید لطفاً نه اینکه احساسی برخورد کنید من از بعضی از دوستان همچون آقای آرشام تعجب می کنم که چرا اینقدر احساسی و به کلامی کوچه بازاری صحبت می کنید. کمی به جای اینکه منتقد زمین و زمان باشید فکر کنید جای دوری نمی رود... درضمن در مکتب اسلام آمده که الجار ثم الدار یعنی اول همسایه بعد خانه ات. این آقایانی که این جمله مسخره "چراغی که به خانه رواست..." را بیان می کنند حواسشون باشه که دارن ضرب المثلهای غیر اسلامی و وارداتی رو تکرار می کنن. البته شاید تفکرشان هم این حرفشان را تایید می کند
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٢
عالی بود میثم ... کامله کامل
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٤/٢٧
٠
٤
تویم مدل سیاستمداری برداشتی!!!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٤/٢٧
٤
٣
فک میکنم نیمونم اونا همسایه ما هستن..مسلمون و برادرهای ما هستن ...تنها متحدهای ما تو منطقه هستن...سدی هستن در برابر کشورهای اشغالگر...و با اشغال اونا راه جنگ برای اسرایل و امریکا به ایران راحتتر میشه....نه داداش ما همه اینارو از خودت بهتر میدونیم و درک میکنم... //////////////////////////////////////////////////////////////// ولی اینارو هم گوش کن---- مگه در 8 سال دفاع مقدس ما کی به ما کمک کرد...اونموقع این کشورا کجا بودن؟ایا کمکی کردن؟.مگه پیروزی ما در جنگ به کمک کردن کسی وابسته بود. جونهای خودمون انقدر ایمان داشتن و هزازان هزار شهید دادیم که پیروز شدیم...پس بدون همون کشور ها هم با کمک کردن یا نکردنهای ما پیروز یا شکست نخواهند خورد .پیروزی و شکستشون در گرو ایمان و تلاش و شهداشون هست .نه سلاح و نه کمک مالی و نه کمک نکردن نمیتونه صد در صد یک کشور رو به سمت پیروزی یا شکست ببره....و مورد دیگه اینکه امریکا یا اسرایل اگر قصد حمله به ایران رو داشته باشن مطمعن باش از متحدان ما نمیترسن و ترسشون واقعا از خود ملت ایرانه نه این کشورها.... در ضمن چرا اصلا این شعار نه غزه و نه لبنان جانم فدای ایران امده؟ چون دولت زیاد به فکر مردمانش نیست از نظر اجتماعی و اقتصادی...وگرنه چرا باید از این کمکها نارحت باشیم...وقتی دولت به فکر باشه ...بدونین این شعارها هم اصله ریشه دار نمیشن...و این مثال من که چراغ در خانه بهتره تا مسجد هم نمیاد وسط...پس بدونین کاستیهای سیاس دولت باعث شده مردم همسایشون رو فراموش کنن نه اینکه واقعا اینطور بوده باشه ( این شعارها به خاطر فعالیتهای اشتباه سیاسی و اقتصادی و اجتماعی کشور نشات گرفته و در ذهن مردم امده و باعث سیاست زدگی و رنگ باختن حس نوع دوستی شده و اینکه خودشون برای خودشون نساختن و تو پرانتز میزارم (نمیخواستن که بسازن)..اما مجور شدن بسازن و من بیام و بگم چراغ در خونه خودم رواتره تا در جای دیگه..(فک کنم حالا بهتر متوجه شدین چرا و علت اینکه بعضیا میگن نه غزه و نه لبنان....از چیست) تمام
٩٢/٠٤/٢٧
١
٣
به زودی خبرشکست سوریه روخواهیدشنید.
٩٢/٠٤/٢٧
١
٤
چرا با روشنفکری مخالفی. من هر چقدر جستجو کردم معنی بدی از روشنفکری نیافتم. ترس از روشنفکری.....روشنفکر در فارسی به معنای روشن کننده فکر است. آدمی وقتی از بند قضا و قدر مهار زندگی را به دست خود گرفت و در سر گذشت خود و همنوعان خود موثر شد پا به دایرة روشنفکری گذاشته و اگر روشنفکری را تا حدودی آزاد اندیشی معنی کرده‌اند و نیز به همین دلیل است که روشنفکر آزاد از قید تعصب یا تحجر است.چه کسانی نمی توانند به قلمرو روشنفکری درآیند: 1-کسی که در بند تن و شکم است چه فقیری که عمری در جستجوی لقمه نانی است و چه خوشگذرانی که بی غم است و غم دیگری را نمی‌شناسد 2-کسی که در بند تعصب است خواه تعصب است/ بنابراین می توان گفت که روشنفکر کسی است که فارغ از تعبد و تعصب و دور از فرمانبری،اغلب نوعی کار فکری می کند و نه کار بدنی حاصل کارش را که در اختیار جماعت می گذارد کمتر به قصد جلب نفع مادی می گذارد یعنی حاصل کارش بیش از آنکه جلب نفع مادی و شخصی باشد حل مشکلی اجتماعی است.
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٠
اينم دقت كنين كه كشور هاي بزرگ از اين جنگ هاي نيابتي به قول شما دارن سود دو طرفه ميكنن از يه طرف سلاح ميفروشن به طرف مخالف و از اون طرف اگه پيروز شدن ميايين تو اون كشور واز از خودشون پول ميگيرن پلايي رو كه خراب كردن دو باره درست ميكنن و ما هم داريم تلاش ميكنين هميشه اون كشوري نباشيم كه بازيچه جنگ ابر قدرت ها باشيم /
a_davoodi
a_davoodi
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٠
مرسی آقا میثم...
sahar
sahar
٩٢/٠٤/٢٧
٣
١
متشکرم آقای میثم...از توضیح کاملی که دادید
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٤/٢٧
٣
١
آقا میثم عالی بود بی نظیر ... ممنونم ازتون ... :)
ميثم
ميثم
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٢
يه وقت مفصل جواب ادعاهاي شما (اشكمهر) را خواهم داد چون براي تمام اين حرفها جواب هست ته جملتون مينويسين "تمام" يعني حرف اول و آخر و مثلا منطقي رو شما زدين؟! گو اينكه تفكر شما مثل خيلي هاي ديگه شكل گرفته و تقريبا تغييرش غيرممكنه
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٣
خوبه میثم تاحدودی مسئله رو باز کردی
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٢
اشکمهر در زمان جنگ چهل کشور حامی عراق بودند و سه کشور و یک حزب طرفدار ایران..................کره شمالی و سوریه و حزب ا... در تمام هشت سال جنگ.......الجزیره در چند سال اول جنگ از ایران حمایت کردند........از نظر مالی و تسلیحاتی کمک ایران کردند
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٢
نه تمام ..تکیه کلاممه همین.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٤/٢٨
٠
٢
تفکر منو کسی نساخته ..مثل تفکر سیاسی بعضیها که در اصل ساخته تفکر سیاسی بعضی دیگرون هست!...تفکر من از روی واقعیتی که میبینم شکل گرفته و من نساختم خودش شکل گرفته و وقتی تغییر میکنه که واقعیت تغییر کنه ...(واقعیت ملموس دوروبرم بهش شکل داده نه سیاست ساختگی )...نیازی هم به جوابهای شما که گفتین میاین و جواب میدین و برای همه جواب دارین ندارم ....زحمت نکشین..به دیگران جواب بدین...با احترام من نیازی به جوابهای شما ندارم.
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٨
٠
٢
اقامیثم به وقتش میخوای جواب بدی..هرچیزی رو باید همون موقع جواب بدی..نه بعدا
s-rastgoo
s-rastgoo
٩٢/٠٤/٢٧
٤
١
ما الان سطح مون از داخل کشور فراتر رفته!باید یه سری متحد و منطقه نفوذ برا خودمون داشته باشیم!اگرم میگید چرا به کشور هایی مثل سوریه و فلسطین کمک میکنید خب معلومه!اونا خط مقدم ما هستن جلو اسرايیل!ناراحتین کمک ها رو ور داریم بعد خود شما مجبور میشی تفنگ دستت بگیری بری جنگ!در ضمن اونا مسلمونن!اگه کمک نکنیم دیگه مسلمون نیستیم!
s-rastgoo
s-rastgoo
٩٢/٠٤/٢٧
٢
١
در ضمن اگه این کمک ها نبود شاید!!دیگه کشوری برامون نمونده بود که بخوایم بهش برسیم!
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/٢٧
٠
٠
آقا کا سطح سوادمون زیر دیپلمه ! مگه ما به غزه و فلسطین کمک می کنیم اصن ؟ داریم ؟ :)))))
s-rastgoo
s-rastgoo
٩٢/٠٤/٢٧
١
٠
نه!داریم به آمریکا و آلمان کمک میکنیم!چینم تو نوبته!
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٤/٢٧
١
١
خدايي به چين كه داريم كمك ميكنيم اگه ما جنسا شونو نخريم كه ور شكست ميشن نصف كارخانه هاش:)))
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٧
٠
١
خوب اگه محصولات چین و نخریم تو این تحریم چی بخریم...............
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٤/٢٧
٤
١
من نمیرسم نظرات دوستان رو بخونم میبخشید دیگه باید برم ولی نظر خودم اینه که : اگر ما کمک هم نکنیم هیچ تغییر در وضعیت داخلی کشور ایجاد نمیشه و یکی از دلایل مهمی که به نظر من باید به این کشورها کمک بشه اینه که حداقل وقتی آمریکا میگه ایران ! وقتی اسرائیل میگه ایران! همین فلسطین و غزه از ما حمایت میکنن البته فکر نکنید به خاطر اون پول ها در اصل این پول ها برای کمک به مشکلات این دو کشور مسلمان هست که اگر ما کمکشون نکنیم حتما با مشکلات زیادی رو برو میشن.
وصال
وصال
٩٢/٠٤/٢٨
١
٢
حمایت اونها مسلما پشتوانه محمکی در شرایط بحرانی برای ما نخواهد بود اونا اگر میتونستند اوضاع خودشون رو ردست میکردند
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٧
٩
٥
اگر شما میگین من روشن فکر هستم .اره اگر هم باشم افتخار میکنم /از نظر شریعتی( تو کجای تاریخ قرار گرفته ای ؟ اگر این را بفهمی روشنفکری . و می بینیم بسیار کمند که این را دقیقا بتوانند ارزیابی کنند و نیز در چه جایی ؟ در چه جایی یعنی چه ؟) رفتار انسان دوستانه و کمک به همه انسان های نیازمند از بهترین کارهاست.. همین طور ک توی دینمون هم نوشته شده.اما با حساب و کتاب /هر انسانی با دیدن فقر و گرفتاری توی هر جای دنیا دلش ب درد میاد و باید هم کمک کرد ب مردم سومالی ب مردم فلسیطین و...اما ب 2 شرط یک این ک اول نیازهای جامعه خودمون رو فراهم کرده باشیم.2:ب شرطی ک مردم ما رضایت چنین کاری رو داشته باشن.بالاحره این پول ها و درامد ها حق همه مردم ایرانه...../حال این ک همین طور که بعضی بحث های انجمن رو تحریم کردم و دیگه شرکت نمی کنم .این بحث های این مدلی رو هم میزارم تو تحریمی ها.چون بحث با عامه مردم حوصله زیادی میخواد.و اغلب بی فایده بوده....خدانگهدار...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٧
٧
٤
در ضمن هیچ کشوری جرات تعرض ب ایران رو نخواهد داشت...و اگر هم چنین کاری بکنه .هنوز هم ایرانی ها مثل گذشته جلوشون وای میستن. با همه مشکلات همه سختی ها ...ما هنوز ایرانی هستیم....
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٧
٤
٦
رویا های قشنگی داری!!تو تاریخ ایران سه شکست فاجعه بار هست....و حتی شکست هایی که منجر به دادن امتیازات ننگین شد...تنها جنگی که جانانه دفاع شد دفاع مقدس بوده تا به حال....آرمانی صحبت کردن خوبه ولی نه همیشه
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٧
٤
٦
خودتو خیلی سرتر میگیری ارشام......فک کردی چار تا کتاب داستان و رمان خوندی روشنفکری و بقیه عامه...........واقعا که.........
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٨
٢
٢
مثل ادمای عقده ای هی منفی میدین مردین بیایین بگین چرا
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٤
اینهایی که گوش به دهن امریکاا و به قول خودشون مهد دمکراسی و بقیه کشورهای اون وری دارند اون کشورهای به دیگر کشورها کمک نمیکنند؟
٩٢/٠٤/٢٧
٤
٤
زمان قبل اسلام که بعضی از همین دوستان به اون افتخار میکنند و اسم خودشون رو اسامی ایرانی میذارند مگه پادشاهان اعراب بادیه نشین لب مرز رو با کمکهای مالی همراه خودشون نکرده بودند! ولی اخرش که ولشون کردند دیدید اعراب مسلمان به راحتی ایران رو فتح کردند! پس قر و قمپز نیاین خواهشن! این همه تلاش برای پیشرفت کشور رو هم به یک سال گرونی نفروشید! یه کم شرم و حیا هم خوب چیزیه والا!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٧
٣
١
دمت گرم...............تازه اینا الکی دارن بزرگش میکنن............یه بار خودتون توی اون محله ها نرفتین ،حرفای بقیه رو دارین تکرار میکنین
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٤/٢٧
٥
٣
چرا جای دور میرید..همین مشهد خودمون...برین اطرافش..من اسمشو زیاد بلد نیستم ولی میدونم هستن افرادی که حتی آب آشامیدنی ندارن.....لباس ندارن تنشون کننن.....سر یک پرس غذا آدم میکشن............این هنوز یک گوشه از شهر و کشورمونه........میخوان ثواب کنن برن بچه های بزهکارو سرو سامون بدن...برن زندانی های بیگناه و خلاص کنن...برن به کارخونه های در حال ورشکستگی کمک کنن. که چند نفر از نون خوردن نیوفتن...............اول ...دوم....و سوم کشور خودمون ایران کهن....و بعد بقیه.....
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٤
شما تا حالا تو اون محله ها رفتین.................نرفتین ولی من رفتم.............به هیچ وجه این طور که شما میگین نیست..............اون خانواده هایی که مشکلاتی مثل اعتیاد دارند شاید نون واسه خوردن نداشته باشند ولی بقیه زندگیشون این طوری نیست.....چشماتون و باز کنین
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٤/٢٩
٢
٢
جناب ام نص...لطف کنید روزنامه امروز29تیرو بگیرید و صفحه9رو بخونید....سفره های خالی....اونوقت متوجه میشید شمایید که از اطرافتون بیخبرید...اونایی که نوشتن هنوز خوباشن بدتر هم هست ..من نمیشناسم.......شمایید که چشاتون باید باز کنید و امسالتون
javad agha
javad agha
٩٢/٠٤/٢٧
١
٠
من وارد مسائل سياسي نميشم
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٧
٢
١
ارشام نامی است از زبان پارسی باستان به معانی دارنده دست نیرومند، شجاع، دلیر. در دوران معاصر، صورت‌های گوناگونی از این نام دوباره در میان ایرانیان رایج شده‌است: ارشام، آرشام، ارسام، آرسام، ارسامه.
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٤/٢٧
٠
٠
حالت خوبه؟؟؟
آرتمیس
آرتمیس
٩٢/٠٤/٢٧
٠
٠
یه لحظه فک کردم اشتباهی اومدم
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٢٨
٠
٠
این نظرم اشتباهی اومد اینچا .ادمین هم پاکش نکرد
s-rastgoo
s-rastgoo
٩٢/٠٤/٢٧
٢
١
آقا ارشام!ما همیشه هم تو تاریخمون نتونستیم جلو حمله دشمنامون رو بگیریم!اگه تاریخ خونده باشین میدونین که در زمان ساسانیان نیمه دولتی به اسم حیره!در جنوب ایران بود که دولت ایران کمکش میکرد و بهش میرسید جلو حمله اعراب رو به ایران بگیره!تا اینکه یکی از پادشاها حیره رو نابود کرد این شد یکی از دلایل پیروزی اعراب!
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٢٧
٤
٣
خب ما که نمیگیم بی خیال کمک ... الان لبنان که گل و بلبله ... بیایم خودمون رو بی خیال شیم بچسبیم به غزه ... اونا مهم ترن ؟؟؟؟ ... خودمون به درک ؟؟؟ ... کمک هم حدی داره ...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٣
کجای لبنان گل و بلبله...............برین یکم فیلمای لبنان و سوریه ببینین................هنوز اثار جنگ روی ساختمانهاست.........هنوز اونقدر پول ندارن که ساختمانهای اسیب دیده رو تعمیر کنن...تو رو خدا یکم فیلمای الان لبنان و نگاه کنین
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٣
این فیلم هایی که دیدی احتمالا مال 10 20 سال پیشه عزیزم ... الان برو اینترنت یه گشتی بزن ...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٢
ایا عامه مردم دارن یا عده ای خاص..ایا کمک ایران به کشور لبنان بوده یا به حزب ا...
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/٢٧
١
٠
ما در این بحث ها وارد نمیشویم...
mo_so
mo_so
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٠
بستگی دارد که این موضوع از چه منظری مورد بررسی واقع شود:سیاسی،اقتصادی و یا عاطفی
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٢٧
٤
٤
من شخصا شکمم سیره الان ... نمیتونم نظر بدم ... هر وقت به فلاکت و بدبختی و فقر و گشنگی رسیدم ... هر وقت کارتون خواب شدم ... اون وقت میام اینجا میگم این کار درسته یا نه ... اونایی هم که راحت زیر باد کولر نشستن و میان نظر میدن لطفا با عقل و منطق نظر بدن نه با احساس و عواطف ...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٢
زیر باد کولر نبودم....با خیلی از ادمایی که شما میگین فقیر رفیق بودم..........پس نظرات من الکی نیست................بریم محله حر عاملی............پایین ترین منطقه شهر از نظر مالی...........ببینین چند نفرشون الان ماشین دارن و چه ماشینایی دارن.........دقیقا 10سال پیش تمام میلانهای اون منطقه خاکی بود،فاضلاب خونه ها تو کوچه ها بود.........وقتی یک ماشین وارد اون محله میشد بچه های کوچک محل دنبال ماشین میدویدن و مردمش با تعجب نگاه میکردن..هیچ وقت نگاه مردم اونجا رو یادم نمیره..........نظرات من از روی شکم سیری نیست
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٣
ده سال پیش کوچه خودمونم خاکی بود ... ده سال پیش خودمونم ماشین نداشتیم با موتور میرفتیم بیرون... اصلا میخوای برم عقب تر بیست سال پیش که اصلا حموم هم نداشتیم ... میرفتیم حموم عمومی جای نخریسی ... نگفتم که کمک نکنیم ... یکم اگه به فکر کشور باشن چه عیبی داره ... ماشالله مسولین ما هم که خوشی زده زیر دلشون ... یکی میگه این با امام زمان رجعت میکنه ... یکی میخواد تصویر و صدای مبارک امام زمان رو به تمام جهان منتقل کنه ... خب اگه تمام مسئولین ما اینجور باشن که اوضاع کشور افتضاح میشه ...
maede
maede
٩٢/٠٤/٢٧
١
٢
لایک آقا ایمان!
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٧
٥
٧
دوستانی که فقرو بهانه میکنین کلاه خودتونو قاضی کنید که چند بار محض رضای خدا به همین مردم فقیر که سنگشونو به سینه میزنین کمک کردین؟بعد بیاین در این مورد صحبت کنین
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٢
شخصا من خیلی کمک کردم ...
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٧
٣
١
همه که مثل شما نیستن.:(((((((((((
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٤
شخصا خیلی کمک کردم ... نمی خوام که ریا بشه ولی شما به خودت نگاه نکن ... همه رو ببین ...
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٣
آآآآآآآآآخ آقا حمید عااااالی گفتین.:))))))))))))))))))))))))))))))))
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٤
چقدر کمک میکنی..............از ماهی 5-6هزار تومن بیشتره............تو کمک میکنی ایامنم کمک میکنم ایا اونی که پشت پورشه میشینه هم کمک میکنه یا وقتی یه فقیری رو میبینه روشو اون ور میکنه یا نه
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٧
٤
١
شما با اونا چیکار داری اونا حسابشونو جای دیگه پس میدن.
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٢
از ماهی 100 هزار تومنم بیشتر میشه ... همه که مرفه بی درد نیستن ... خیلیا هستن که کمک می کنن ... کمیته امداد هم اگه به اهدافش دوباره یه نگاه بندازه می تونیم فقر رو ریشه کن کنیم ...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٧
٤
٠
کمیته امداد،نمی دونم خیریه............چه کار میکنن....فقط یک گدایی بزرگ به اسم خیریه،از مردم پول میگیره تا به فقرا شام بدن!!!ایا این هزینه های میلیاردی بهتر نیست خرج اشتغال زایی برای همون فقیران بشه و با سودش به اونا پول بدن؟؟؟میان چند میلیارد پول و میگیرن شام میدن.............ایا اون فقیران موندهی همون یک شام هستن..............دادن جهزیه درسته ،دادن پول درسته ولی غذا دادن کجاش درسته.................بعدشم تعداد افراد پولدار کشور خیلی زیاد شده این و ازسر و وضع مردم ،ماشین و خونه هاشون میشه فهمید ولی متاسفانه 90%اونا هیچ کمکی نمی کنن...........گفتم به خودت نگاه نکن به عامه ی مردم نگاه کن
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٢
ماشالا درآمد نفتمون اونقدر زیاده که با اداره مناسب به کمک اون پول دارا اصلا زیاد نیس.
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٧
٠
١
ببخشید زیاد نه نیاز نیس.
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٢
من گفتم پیش خودتون قضاوت کنید نه این که تا مبلغو بگین که!!
آرتمیس
آرتمیس
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٢
معلومه که کمک میکنیم ریایه اما من خودم شخصا همون قدر ماهیانه پول میگیرم که مامانم هر ماه به یه بچه یتیم میده حالا جاهاز درس کردنو کمک مالی به مسجدم بماند دیگه
آرتمیس
آرتمیس
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٣
خوبه دیگه خودتونم دارین میگین خیلیا از عوام یا حتی پولدارای بی دینمون کمک نمیکنن پس این وظیفه بخشیش به دولت بر میگرده اما دولت ما به جا کمک به فقیر خودش میره سراغ کشورای دیگه که چی که اینا سیاسته مالیه نخیر آقا کشور فقیر دیگه فرهنگ نداره فرهنگ نداشته باشه امنیتم نداره من میگم ملت به جا کمک کردن به کشورای دیگه برای امنیت سیاسیش اول بره سراغ امنیت داخلیش که امنیت داخلی بدون فرهنگ سازیم نمیشه فرهنگ سازیم پول میخاد خرج میخاد
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٨
١
٢
بله کمک کردیم..و می کنیم ..البته به شکل صنودوق صدقات موسسات خیریه ...الان یه صندوق خیریه داریم مربوط به یتیمان ...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٨
٢
٠
هیچ وقت ،هیچ دولتی در دنیا نمیاد پول مستقیم به مردمش کنه،کمک دولت به مردم افزایش امکاناته نه پول دادن
s-rastgoo
s-rastgoo
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٤
کی گفته حالا ما بی خیال خودمونیم!
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٢٧
٤
٣
شما در آسایش زندگی می کنین ؟؟؟ اگه جوابتون مثبته باید بگم الحمد لله ولی همه مثل شما نیستن ... اگه جوابتون نه هست باید بگم یه کم چشماتونو باز کنین ...
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٣
آقا حمید دم شما گرم عاشق نظراتون شدم.
s-rastgoo
s-rastgoo
٩٢/٠٤/٢٧
٤
٢
من چیزی که میبینم همون چیزی هست که شما میبینین!اما من دلیل فقر و گرونی رو کمک به کشور های دیگه نمیدونم!این یک ضعف تو ساختار اقتصاد ماست!
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٧
٣
٠
بچه ها باورم نمیشه واسه اولین بار نظرم4تا لایک خورد.:d
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٨
٠
٠
اب قندبیارم
p.z
p.z
٩٢/٠٤/٢٧
٢
٣
کی داره به نظرات من و آقا حمید منفی میده؟؟ایشالا سوار الاغ شه.
mo_so
mo_so
٩٢/٠٤/٢٧
٤
٠
همیشه برای رسیدن به هدفی باید هزینه پرداخت.باید دید آیا آن هدف اهمیت و ارزش هزینه کردن را دارد یا نه؟
7 مقدس
7 مقدس
٩٢/٠٤/٢٧
٤
١
مخالفم.. کشور و مردم خودمون محتاج ترن... البته نه که کمک نشه ولی اول باید به فکر خودمون باشیم بعد بقیه
آرتمیس
آرتمیس
٩٢/٠٤/٢٧
٥
٤
دوستانی که فک میکنن امنیت ما دست چند تا کشور که حالو روزش ا کشور خودمون بدتره برن چندتا کتاب جامعه شناسی بخونن لطفا
s-rastgoo
s-rastgoo
٩٢/٠٤/٢٨
٣
٣
درست ولی از نظر تاریخی ثابت شده که گاهی هم کشور های کوچیک حافظ امنیت کشور های بزرگ هستن!مثل حمله اعراب و مغول
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٢٨
٢
٢
مواد مخدر از کجا وارد ایران میشه،گروههای تروریستی از کجا وارد ایران میشن..............هر چی اطراف ما ضعیف تر باشه مشکلات ما بیشتره............الانم دشمن سر سخت و اصلی ما پشت سدی به نام سوریه،حزب ا...و،غزه گیر کرده اینا نباشن مشکلات الان این سه تا هم روی مشکلات ما اضافه میشه
٩٢/٠٤/٢٨
١
٢
م-نص عزیز شما خدمت رفتی؟ اگه رفتی باید دید کجا خدمت کردی اما اگه نرفتی بزار بگم من لب مرز پاکستان خدمت کردم و ن تنها من بلکه بقیه سربازا و حتی خود کادری ها هم ب اینکه مارو فقط خدا اونجا زنده نگهداشته تاکید داشتن, ما غذا نداشتیم بخوریم, بنزین نداشتیم, ماشین نداشتیم لاستیک ماشین خراب, قانون میگه هر 45روز عملیایتی برا سریاز 15روز مرخصی بدن اما حالت خوبمون70روز وامیستادیم بعدش بزور و باترس از تنبیهی نخوردن از فرمانده مرخصی میگرفتیم برگه مرخصی تو دستمون اما ماشینی ک مارو ببره شهر نبود میدیدی 2هفته گذشته اما ما هنوز تو پاسگاهیم, از بالای نبود ماشین جونمونو بخاطر کشورمون تو دستمون میگرفتیم پیاده تو منطقه اشرار خیز میرفتیم کمین و انسداد مرز, تو مرز هیشکی بما محل نمیداد جز همون مرزنشینا ک خودشونم قاچاق گازوئیل و غیره میکردن ""البته قاچاق مواد مخدر کارشون نبود و خودشونم ازین قاچاق متنفر بودن"" همینا مارو از گرسنگی نجات میدادن, شما گفتی روستایی ها میان شهر ک چی بشه؟؟ برو مرزو ببین بد میفهمی از چی فرار میکنن و چرا قاچاق میکنن چون پول ندارن چون هیچکس بهشون نمیرسه, خلاصه کلام جایی ک من خدمت میکردم هیچکس بفکر ما نبود جز خدا چرا یکم ازین توجه و انرژیرو صرف مرزای اصلی خودمون نمیکنن؟؟
٩٢/٠٤/٢٨
١
٢
من سعی کردم بیشتر نظرات رو بخونم, همه میدونیم ک اسلام دین پرهیز از افراط و تفریط است, کاری ب اسلام یا دین ندارم چیزی ک میگم ب انسانیتی ک سرچشمش ب روحی ک خدا در وجود ما دمیده برمیگرده مثلا: همه جای دنیا و همه ادیان حتی کسانی ک ب خدا اعتقاد ندارند توهین ب پدر و مادر رو کاری ناشایست و زشت میدونن, همچنین کمک ب هم نوع رو کاری زیبا و پسندیده میدونن, پس از نظر من ما نمیتونیم بگیم بقیه انسانها بما ربطی ندارن, زندگی دیگران باید برای ما مهم باشه چون زندگی خود ما هم وابسته بهمین افراد غریبه است, اما در زمینه کمک کردن یک بحث اساسی پیش میاد "" چقد؟؟؟ "" و "" تاوان "". ما باید چقد ب دیگران کمک کنیم و تاوان این کمک کردن چقدره؟؟؟ متاسفانه کشور خودمون ب انواع امراضی ک میتونه یک کشور رو ب نابودی بکشونه مبتلاس: تحریم,عدم ارتباط با کشورهای پیشرفته و دارای تکنولوژی,اختلاص,پارتی بازی,عدم رسیدگی ب اوضاع کشور,بی کفایتی مسئولین,دلسوز نبودن مسئولین,خبر نداشتن از رفاه و وضع معیشت مردم و...... , در این حال آدم باید کمی دست ب عصا راه بره ک فعلا مملکت ما تندتر و بی ملاحاظانه تر هم داره قدم بر میاره. انشاا... همیشه سفره دوستان رنگین باشه اما فک کنین شما تو خونه ای هستین ک وضع مالی خوبی ندارین و خوراکتون در حالت عالی ب سیب زمینی آپز و تخم مرغ آپز ختم میشه, در حالی ک همسایه های اطرافتون وضعشون از شما بدتره اما از اونجایی ک شما انسان خوبی هستین میگین بزار امروزو تخم مرغ نخوریم بجاش سیب زمینی بیشتر بگیریم و بدیم ب یکی از همسایه ها امروزتونو اینطور میگزرونین و ازون جایی ک شما آدم خیلی خوبی هستین این روند تخم مرغ نخوردنو ادامه میدید تا جایی ک این سختی دادن صدای بقیه اعضای خونوادرو در میاره و اونا شاکی میشن نسبت ب بدتر شدن وشعشون از گذشته. حالا ی سوال دارم از دوستان: شما خودتون چقد میتونین در این حالت بمونین و روند زندگیتونو از پیشرفت ب پسرفت تغییر بدید؟؟
وصال
وصال
٩٢/٠٤/٢٨
٤
٤
به نظر من بیچارگی مردم خودمون رو فراموش کردیم گیر دادیم به کشور های دبگه این کشور هایی که میگید چرا خودشون به فکر خودشون نباشن مردم فلسطین اگر قرار بود کار ی کنند در طول این همه سال میکردند وقتی خودشون اتحاد ندارند به فکر اوضاعشون نیستند ما شدیم کاسه ی داغ تر از آش پول این مملکت حق من جوونه حق کسی که داره تو این مملکت زحمت میکشه /من شدید مخالف این جور کمک ها هستم این همه بحران اقتصادی مردم خودمون رو بیخیال شدیم چسبیدم به کمک کردن به کشور های دیگه /میگن چراغی که به خانه رواست به مسجد حرومه/////////////////// بازم اعلام مخالفت میکنم
ali007
ali007
٩٢/٠٥/٣١
١
٠
از نظر من ما اول باید به فکر کشور خودمون باشیم. باید مردم خودمون رو به رفاه برسونیم .
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٧/١٥
٠
٠
سلام ... منافع ملی مهم هستند حتی اگر در سین باشد