خانه انجمن رشته تحصیلی خودتون رو به دیگران معرفی کنید!
٩٦٣
٨٤
م-نص

رشته تحصیلی خودتون رو به دیگران معرفی کنید!

رشته تحصیلی خودتون رو به دیگران معرفی کنید!

دوستان چون اکثر مخاطب های سایت محصل ودانشجو هستند این جانب تصمیم گرفتم تا بحثی رو راه بیندازم با موضوع معرفی رشته تحصیلی. هر کس بیاد و رشته‌ی خودش را معرفی کند و سختی ها و زیبایی های اون رو برای بقیه بگه تا اگر کسی خواست انتخاب رشته کند یک اشنایی کلی با رشته های مختلف داشته باشد....

اول از خودم رشته زمین شناسی.... 

زمین شناسی بعد از کارشناسی ب چندین شاخه تبدیل میشود و فرد توانایی درس خواندن در شاخه های متنوعی از زمین شناسی را دارد.....بعضی از این شاخه ها به تازگی وارد دانشگاههای ایران شده و جزو رشته ها نوین هست مانند زمین پزشکی و زمین گردشگری....شما در پزشکی فقط یک انسان نهایتا 2 متری رو بررسی میکنید ولی در زمین شناسی گستره ی فعالیت شما از  6400 کیلومتر زیرزمین و تا بینهایت آسمان است . در کل دانشجویان این رشته کم هستن و بازار کار آزاد بسیار خوب و دولتی نسبتا ضعیف دارد.

یکی از مکانهای مناسب برای یافتن کار یا انجام معاملات بزرگ در این زمینه نمایشگاه صنعت و معدن است ک هر ساله به مدت یک هفته در نمایشگاه بین المللی برگزار میشود..... این رشته برای بانوان گرامی رشته زیاد مناسبی نیست. 70 درصد کار زمین شناسی چه در محیط کار و چه در دانشگاه بصورت عملی است و 30 درصد آن تئوری است.

در کل از سختی های این رشته سفرهای فراوان آن و سنگین بودن بعضی از کارها را می‌توان نام برد. از محاسن این کار می توان به شاد بودن و سفر به مناطق خوش آب و هوا و دیدنی یا سفر به کشور های خارجی رو نام برد و یکی از حسن های آن شناخت قدرت و عظمت خداست......

رشته شما چطوره؟!

٩١/١١/٠١
نظرات کاربران
کد امنیتی
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠١
٢
٢
رشته من سکرته نمیشه بگم
آزاده پ
آزاده پ
٩١/١١/٠١
١
١
سکرت چی بید دیگه؟!!!
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
٢
١
خیابون متر کردن مگه شد رشته...............ک سکرته............
مجید
مجید
٩١/١١/٠١
٠
٢
نگوووووووووووووو
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠١
٠
١
یه اطلاعاتی هیچوقت خودشو لو نمده خخخخخخ
maryam
maryam
٩١/١١/٠١
٢
١
هه....!
parisa
parisa
٩١/١١/٠١
١
١
حالا چه پزی میده........ایششششششش..........به قول m.nas متر کردن خیابونام شد رشته؟؟؟؟؟؟؟؟ رشته فقط رشته های انسانی...........هم باکلاسه.........هم به درد خود ادم میخوره......هم که ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ.
٩١/١١/٠١
٤
١
دوستان ب این نتیجه رسیدم ک ارشام و مجید هنوز دارن مقطع ابتدایی رو میگذرونن و این سوال مربوط ب اونا نمیشه....خخخ
maryam
maryam
٩١/١١/٠١
٠
١
نكنه مامور مخفي هستي؟!!!!!!!!!!!!بچه ها حواستون باشه چيزي بدي نگيم
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠١
١
١
منم با شما موافقم جناب ناشناس.....
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/١٠
١
١
منم با شما موافقم جناب ناشناس و taba_sa.....
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١١/٠١
٠
٢
من حسابداری.......هزینه ها رو خوب میفهمم.....!...وجه نقد ها رو..........
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
٠
٠
سختی هاش و نکات جالب رشته شما چیه
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١١/٠١
٠
٠
رشته ی بسیار ابکی و به عبارتی کشک ریاضی که باعث درگیری های شدید ذهنی وترکیدن مخ ادمیزاد میشه هههههههههههههههههی
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
١
٠
در مورد بازار کارش اگه توضیح بدین ممنون میشم
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠١
١
٠
عجب علاقه ای1
mahdi-h
mahdi-h
٩١/١١/٠١
٠
٠
بازار کارش هم بد نیس اخرش تو هر رشتش که بری یه مهندس تنگ اسمت مخوره
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠١
٠
٠
سلام.... من حقوق خوندم.... کل مطالبو بچه ها تو دوران کارشناسی میخونن .... ولی گرایش های ارشدش خیلی متنوع و زیاده که البته در حال حاضر صرفا تو ابران فقط چندتاشو داریم.... پرطرفدارتریناش اول حقوق خصوصی، حقوق جزا و جرم شناسی و سپس حقوق بین الملل است. اگه کسی بخواد وکیل یا مشاور حقوقی بشه لازمه اش اینه که حتما کارشناسی حقوق یا فقه و مبانی حقوق داشته باشه.... رشته جالبیه تا حدودی با سیاست عجین شده..... خود من بیشتر گرایش حقوق خانواده رو دوست دارم و برای خانم ها خیلی بهتره همونطور که به نظرم گرایش جزا و جرم شناسی برای آقایون..... از سختیاشم این که با حق و حقوق افراد درگیر هستید و واقعا رو لبه تیغ راه میرید و ممکنه با کوچکترین اشتباه خیلی از زندگی ها از هم پاشیده بشه یا تو صحنه بین المللی اوضاع خراب بشه..... شیرینی هم که زیاد داره..... مخصوصا وقتی تو پرونده ای پیروز می شی..... در ضمن حفظی هم نیست چون یک حقوقدان قانونو صرفا حفظ نمیکنه بلکه باید اول بفهمد، تحلیل کند، اسنباط کند و سپس استدلال نماید... فعلا همینا کافیه..... ;) سوالی بود در خدمتم.....
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠١
٠
٠
وکالت کار سختیه!
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠١
٠
٠
سخته ولی دوست داشتنی.....
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
٠
٠
قبل از ورود ب این رشته تحقیق کردین یا از بچگی دوست داشتین به این کار وارد بشین
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠١
٠
٠
نه تحقیق خاصی نکردم صرفا علاقه بوده.... و اولین فردی هم بودم که تو خانواده مون کُلشااااااااااااااااا!!!!!!!!!!1 رفتم رشته انسانی و سپس حقوق خوندم..... :)))
Milad
Milad
٩١/١١/٠١
٠
٠
رشته ی من مهندسیه عمرانه که همه میشناسن دیگه نیاز به معرفی نداره
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
٠
٠
من یکی ک زیاد اشنایی ندارم میشه یکم توضیح بدین دربارش
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
٠
٠
من یکی ک زیاد اشنایی ندارم میشه یکم توضیح بدین دربارش
Milad
Milad
٩١/١١/٠١
٠
٠
مهندسی عمران – عمران عمران یکی از گرایشهای مجموعه مهندسی عمران است که در مقطع کارشناسی در بسیاری از دانشگاههای کشور ارائه می گردد. هدف از این رشته تربیت نیروهای متخصصی است که بتوانند در پروژه های مختلف عمرانی در زمینه های ساختمانی، راه سازی، پل سازی، سازه ها و بناهای آبی، جمع آوری و دفع فاضلاب و … مسئولیت طرح، محاسبه، اجرا و نظارت بر اجرا را بر عهده گیرند. «مهندسی عمران از جمله رشته‌هایی است که بیانگر کاربرد علم در ایجاد سازندگی و عمران کشور است. یعنی هرچیزی که به آبادی یک کشور باز می‌گردد، مانند سد، فرودگاه، جاده، برج، تونل، دکل‌های مخابرات، ساختمان‌های مقاوم در مقابل زلزله، سیل و آتش و نیروگاههای برق و مصالح سبک، ارزان و با کیفیت مناسب برای ساخت و ساز، در حیطه کار مهندس عمران قرار می‌گیرد.» «مهندسی عمران طیف بسیار وسیعی از کارها را در بر می‌گیرد. یعنی اگر بخواهیم ساختمان، پل، برج، تونل، راه، سیلو و یا شبکه‌های فاضلاب بسازیم در آغاز به یک مهندس کارآمد عمران نیاز داریم تا علاوه بر رعایت جنبه‌های فنی و اجرایی، اقتصادی نیز عمل کند. چون اقتصادی بودن یک اصل در مهندسی عمران است.»
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
٠
٠
1.از قبل ب این رشته علاقه داشتین یا نه؟ 2.بازار کارش چه جوری هست اصلا خود شما به پیدا کردن کار امیدوار هستین
Milad
Milad
٩١/١١/٠٢
٠
٠
1. پ ن پ2.با سرمایه عالیه بدون سرمایه هم بد نیس(آب باریکه)
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
١
٢
سحر کجایی بیای با معرفی رشتت حال ما رو بد کنی
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
٠
٠
ممنون از شما دوست عزیز
Em Ad
Em Ad
٩١/١١/٠١
١
٠
من آموزش ابتدایی ، دانشگاه تربیت معلم میخونم ! اکثر درسامم در مورد روانشناسی کودک و نحوه تدریسه ! مثلا 8 واحد کار آموزی داریم ، باید بریم تدریس کنیم !
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
١
٠
باید رشته جالبی باشه....استخدامیش زیاده یا کم؟
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠١
١
٠
واسه همین عکس پروفایلتونو کودکانه اس!با اون شعر ریاضی نرین تدریس کنین!
Em Ad
Em Ad
٩١/١١/٠١
١
٠
عزیزم ما از روز اول که میریم دانشگاه ، استخدام آموزش پرورش هستیم و حقوق بهمون میدن ! بعد از 4 سال دوره کارشناسی ، حدودأ 5.6 سال دوره تعهد خدمت داریم ، باید بریم روستاها و مناطق محروم درس بدیم ، بعد از اون هم میایم شهر محل خدمتمون و معلمی رو ادامه میدیم .
Em Ad
Em Ad
٩١/١١/٠١
١
٠
شاید به خاطر همین عکسه کودکانه اس ! خودم بهش دقت نکرده بودم ! اون شعرم محض خنده بود ! :-)
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠٢
١
٠
منم این رشته رو خیلی دوست داشتم... اما سالی که من کنکور دادم فقط کاردانی داشت اونم فقط بیرجند نه مشهد..... قسمت اینجوری بود که یه رشته دیگه بخونم..... اما کلا کار با بچه ها رو دوست دارم.... شیرینی خاص خودشو داره..... موفق باشی....
Em Ad
Em Ad
٩١/١١/٠٢
٢
٠
ممنون ! همچنین .
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٠١
١
٠
من که مامایی می خونم.هنوز درسا تخصصی نشده.چون ترم یک بودم.ولی خب چون عاشق بچه ها بودم و کار بیمارستانی رو دوس داشتم،اومدم این رشته.سوالی هست در خدمتم.
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
١
٠
قبل از انتخاب رشته ب سختی ها و اتفاقات بدش فکر کردین.مثلا اگر یک اتفاق بد برای یک نوزاد بیفته بازم دلش رو دارین تو این رشته کار کنین
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٠١
٠
٠
بله.همه جوانبشو سنجیدم.ایشاا...که اتفاقی نمیفته ولی درسته که من یه آدم شدیدا احساساتی هستم ولی دلیل نمیشه بخوام از همه چی کنار بکشم.میدونم واقعا رشته سختیه.
m-kian
m-kian
٩١/١١/٠١
٠
٠
خوب m-nas، دوست عزیز...ما سعی میکنیم وظیفمونو به نحو احسن انجام بدیم گاهی اوقات یه سری اتفاقات دست ما نیست...در کنار صحنه های واقعا زیبایی که خود من تو این 4سال دیدم صحنه های ناراحت کننده هم کم پیش نیومده...اما توکل خداست که همه چیو درست میکنه
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
٠
٠
اميدوارم موفق باشین و تمام لحظات زندگیتون شاد و شیرین باشه
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠١
٠
٠
یه خرده سخته ومسئولیت دار!
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
١
٠
سحر بیا رشته ی خودت و معرفی کن.بیا دیگه همه منتظر هستن
sahar.s
sahar.s
٩١/١١/٠١
٠
٠
سلام! از چیش بگم؟
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
١
٠
هر چی ک دوست داری بگو.....خاطره...سختی هاش.....اگه چیز جالبی داره....بازار کارش...فک کن نماینده پزشکای کشوری
sahar.s
sahar.s
٩١/١١/٠١
٠
٠
والا رشته پزشکی خب خیلی رشته سخت! پر استرس! پرمسئولیتی میباشد! هم کارش سخته هم درساش سنگینه! پولشم نمیدونم! بازار کار ک نمیشه براش تعریف کرد، چون یکی از مشاغل اصلی جامعه س و شما بخواهی نخواهی سر و کارت به دکتر و آنپول میوفته! بضیا وسطاش جا میزنن و میرن دندون یا دارو که عده کمی هم نیسَن! چیز جالب: یکی از استادامون میگفت دانشجوی پزشکی داشتیم ک از استرس و فشار درس واینا به شیزوفرنی مبتلا شده! خخخخخخخ خدا عاقبت ما رو بخیر کنه!
m-kian
m-kian
٩١/١١/٠١
٠
٠
منم مثل سپهری جان مامایی میخونم...در عین حال که رشته سختی هست و با جون 2 نفر سرو کار داریم اما رشته ی خیلی شیرینیه....آخه چی جالب تر از به دنیا اومدن یه نوزاد ...اونم فک کن اولین نفری باشی که لمسش میکنی و اومدنشو به دنیا خوش امد میگی... مثل خیلی از رشته های علوم پزشکی سختی های خودشو داره....استرس فوق العاده زیادی داره ....از مزیتاش میشه امتیاز مطب داشتن و یا بعضی واحدهای درسی مثل پزشکی قانونی رو نام برد که برای خود من واقعا جالب بود...آینده خوبی هم داره چه از نظر ادامه تحصیل چه از نظر اجتماعی و شغلی...البته برای کسی که واقعا عاشقانه اومده باشه این رشته
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠١
٠
٠
پزشکی قانونی رو خوب اومدی...... ما هم داشتیم 2 واحد با دکتر زارع...... چه اسلایدایی میاورد........ پسرامون حالشون بهم میخورد چه برسه به دخترا....... :))
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠١
٠
٠
رشته ی پراسترسیه
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٠١
٠
٠
اره m-kian جان.حرفتونو قبول دارم.حالا من که ترم یکم خیلی نتونستم توضیح بدم.خداروشکر شما هستی.
نگارا
نگارا
٩١/١١/٠١
١
٠
من شهرسازی میخونم ترم آخر!من خیلی اتفاقی وارد این رشته شدم و بی هیچ شناختی اما الان خیلی دوسش دارم!یه رشته میان رشته ای که به همه چیز یه گریز میزنه! از جامعه شناسی اقتصاد جغرافیا یا همین زمین و خاک شناسی حقوق مدیریت!در عین حال که خیلی سخته خیلیم آسونه اکثر عملی هست مثلا این ترم من فقط 3 تا امتحان داشتم و 2 تا 5 واحدی کاملا عملی!خوبیش اینه که یا شهرت مشکلاش و خوبیا و بدیاش که هممون درگیرشیم ما تخصصی درگیر میشیم و تمام اجزای شهر رو میتونیم درک کنیم! دیگه نمیدونم!آها البته این رشته خیلی نوپاست تو ایران و استاد ما اکثر یا کارشناسی معماری ند و ارشد شهرسازی که اونم تو ایران نگرفتند و یا بسیار جوونند من وروودی 88 هستم استادمون خیلیا وروودی 81 82 !!تنها بدیش اینه که واسه ادامه تحصیل تو ایران دانش کافی وجود نداره!و استدامون توصیه میکنن که تو ایران ادامه ندین چون تکرار میشه!دیگه نوضیح؟
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
٠
٠
ممنون از شما دوست عزیز
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠١
٠
٠
خب من دیر رسیدم انگار من شیمی می خونم ،شیمی تو مقطع کارشناسی دوتا گرایش داره محض وکاربردی ،من با علاقه ی زیادی که داشتم رفتم این رشته اما اگه علاقه نداشته باشی موفق نمی شی،این رشته تو ارشد به گرایشای زیادی مربوط میشه مثل نفت،گاز،پتروشیمی،دارو،تجزیه،آلی،معدنی و...امروزه هم تو هر شرکتی برای کنترل کیفیت هر تولیدی به یه کارشناس شیمی نیاز دارن،شیمی مثل زندگی ما ادماست واکنشاش ،خب اما من تا آخر ادامه می دم دوست دارم یه شرکت داروسازی داشته باشم وبیشتر کشف کنم!
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠١
٠
٠
موفق باشی دوست کاشفم .....
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠٢
٠
٠
مرسی!
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠١
١
٠
چقدر رشتتون رو دوست دارید....خاطره جالبی از رشتتون دارین؟
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٠١
١
٠
من عاشق رشتم هستم.خاطره که هنوز نه.آخه ترم یک بودم.
Em Ad
Em Ad
٩١/١١/٠١
١
٠
من سر کلاسامون تو دبیرستان ، به همه معلما میگفتم : آقا ما دوست داریم یه روز مثه شما بشیم ، کارتون خیلی درسته ! بچه ها که میدونستن قضیه از چه قراره ، میمردن از خنده ، ولی بنده خدا مغلمه ، کلی از وضعیتش و سختی کارش برام توضیح میدادو کلی هم وقت کلاس گرفته میشد ! منم تو دلم بهشون میخندیدم !! چه کارا که سر کلاسا نکردم من ! خدا بخیر کنه ، اگه دانش آموزای خودم اون بلاهارو سرم بیارن ، من از معلمی باید استعفا بدم !!!!!!!!! از تیکه انداختن و پونز گذاشتن و نمره دستکاری کردن گرفته تا نصفه شب زنگ زدن به گوشیشون !! یادمه امتحان نهایی بودو منو چنتا از دوستام داشتیم واسه زمین شناسی میخوندیم ، ساعت تقریبا 1:30 نصفه شب بود ! با معلم زمینمون خیلی جور بودم ، گوشیمو برداشتم زنگ زدم بهش ، بعد از چنتا بوق گوشی رو برداشت با یه صدای خسته و خواب آلود گفت : بلـــه !! گفتم سلام آقای ... شب بخیر ، زنگ زدم بگم پاتون از زیر پتو در اومده ، سرما نخورین یه وقت ، بعدشم قطع کردم گوشیرو ! رفیقام اول از تعجب داشتن شاخ در میاوردن ، ولی یهو زدن زیر خنده ، تا 10 دقیقه بعدش میخندیدیم ! شب قشنگی بود ، اون امتحانم 11 گرفتم ، مستمرم خوب بود ، قبول شدم !!!!!!! !!!!
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١١/٠١
١
٠
پرستاری نیاز به توضیح نداره فقط بایدکمی حوصله داشته باشی با ادمای مختلفی سرو کارداری استخدام زیاد برا مردا وحقوقی راضی کننده بقیشو ترمای بالا تر یاد میگیرم
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٠٢
١
٠
همینارو هم خیلی خوبه که تاحالا یاد گرفتین.ما که این ترم تنها چیزی که مربوط به کارمون میشد،اصول و فنون پرستاری بود که تو پراتیک می رفتیم.ترم بعد قراره تو بیمارستان چیکار کنیم،خدا عالمه!
v-qavam
v-qavam
٩١/١١/٠٢
١
٠
رشته من بهداشت عمومي بود.... شامل : واکسيناسيون و نظارت و پايش بيماري ها و ...کلا دستيار پزشک توي روستا ها... بازار کارش فقط بايد شانس بياري استخدام شي... غير از اون با اين مدرک هيچ کار نميشه کرد... آزمون استخدامي که خودم شرکت کردم 4 نفر ميخواست.. حدودا 200 نفر شرکت کرده بودن..
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٠٢
١
٠
الان وضعیت همه همونجوریه.ایشاا...براتون کار پیدا میشه.
v-qavam
v-qavam
٩١/١١/٠٢
٠
٠
ممنونم...اما من همون آزمونو قبول شدم الانم 5 ساله شاغلم...
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٠٢
٠
٠
خوبه دیگه برادر من.موفق باشین
m-nas
m-nas
٩١/١١/٠٢
٠
٠
سحر قضیه فرنی چیه؟سرکلاس امفول زنی فرنی میخورن....اگه ی روز یکی از بچه های سایت مثلا ارشام بیاد پیشت تا عملش کنی چقدر ازش پول میگیری؟
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٠٢
١
٠
بستگی داره کی باد پیشش.
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١١/٠٢
١
٠
جنابm-nas،خودتون چرا از رشته تون نمیگین؟
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١١/٠٣
٠
٠
طراحی صنعتی/ رشته ای بین هنر و مکانیک (خب یکم افه بیام؟ تنها رشته ی مهندسی هنر! حالا چه طوری این پسره بهزاد تو سریال زمانه که گرافیسته آقای مهندسه من بی اطلاعم :D) . ساختن هنری وسایل کاربردی و حتی بعضی اوقات غیر کاربردی :D با مثال بگم بهتره، مثلاً طراحی ماشین، هواپیما... در ایران بیشتر دکوراسیون داخلی. وسایل برقی و وسایل آشپزخونه ظروف و حتی جواهرات. حتی می تونید به طراحی کیف و کفش هم تعمیمش بدین، اگرچه توضیح جامعی نیست ولی می شه گفت طراحی هر چیزی که بشه به تولید انبوه رسوند چیزی مقابل صنایع دستی و اینطور چیزها، البته استثنا هم بر می داره :) دامنه هاش خیلی گستره ست اما تو ایران خیلی جا نیفتاده.// من هیچ ادعایی در این رشته ندارم البته...
kafshdozak
kafshdozak
٩١/١١/٠٣
١
٠
من هم مدیریت صنعتی میخونم ! ترم اولم ! تو دوره ارشد میتونیم تمام گرایشهای مدیریت از جمله بازرگانی؛جهانگردی؛پروژه؛mba رو بخونیم اما من اگه به ترم اخر کارشناسی این رشته رسیدم به ارشدش فکر میکنم ! مدیریت صنعتی کارش تو کارخونه هاست ! و البته گاهی اوقات تو بان کها هم استخدامی داره !
s_sabouri
s_sabouri
٩١/١١/٠٣
٠
٠
ببخشید من دیر رسیدم ! من علوم ازمایشگاهی می خونم برعکس تصور عامه (البته خیلی ها اساسا نمی دونن علوم ازمایشگاهی چیه :| ) بسیار هم رشته ی تمیزیه !! و شما کلا توی الکلی !!! خوبیش اینه که هم بالینیه هم مولکولی و شیمیایی تازه اگه خلاقیت داشته باشی به سرعت دانشمند می شی یعنی هم نکات مجهول بالین رو یاد می گیری هم چطور استفاده کردن از علم مواد شیمیایی برای حل کردن این مجهولات ! ( عجب نوشابه ای واسه رشتم وا کردم ) خلاصه که رتبه مهمه اگه منطقه یک باشی از زیر هزار شروع می شه تا 1700 ( دیدین ما مخیم :))) تنوعش زیاده بازار کارشم تا وقتی یک دکتر روی کره ی زمین باشه فراهمه حتی اگر امثال سحرجان هم نباشن بالاخره بیماری که هس ! فقط نامردی اینه که بیش ترین کمک در تشخیص ، پیگیری روند درمان و حتی تولید دارو رو ما می کنیم اون وقت مردم فقط دکتر رو می شناسن به عبارتی ما عوامل زحمت کش پشت صحنه ایم ! سفید پوشان بی ادعا :(((( ههههههههههههیییییییییییییییییی
a_davoodi
a_davoodi
٩١/١١/٠٨
١
٠
واقعا بعضی رشته ها تو علوم تجربی نادیده گرفته میشن در صورتی که حتی از پزشکی مهمترن
a_davoodi
a_davoodi
٩١/١١/٠٨
٠
٠
دانشجو یا فارغ التحصیل آی تی نیست یکم اطلاعات بده؟ سال دیگه کنکور دارم
علیرضا
علیرضا
٩١/١١/١٠
٠
٠
بنده ی پرنده!! در حال آشنایی با جناب ادیسون میباشم که باز هم شما میشناسینش...:)ایشان یک شخص محترم بوده و بس تا حالا همین رو به ما یاد دادن بقیش ترم بعد ایشاا.... خرخرخرخر :)دی
مهناز
مهناز
٩١/١١/١١
١
٠
من شیمی محض میخونم شیمی یعنی کیمیاگری خیلی خیلی سخته
bye
bye
٩١/١١/١٢
٠
٠
ما هم که جز بی سواد های جامعه هستیم !
H@$$@N
H@$$@N
٩١/١١/٢٢
٢
٠
منم که رشتم نقشه کشی -طراحی صنعتیه ترم اولم ریاح هم نشه نتونستم شیمی-فیزیک-ریاضی-هندسه رو پاس کنم برای همین به فکر انصرافم
ati200
ati200
٩١/١١/٢٧
٠
٠
رشته زبان و ادبیات فارسی..نیازبه معرفی نداره..
بامعرفت
بامعرفت
٩١/١٢/٠٢
٠
٠
سلام بنده سال پنجم حوزه هستم . اگر فکر می کنید براتون جالبه ، طلبگی رو هم توضیح بدم ؟!
فاطمه
فاطمه
٩١/١٢/٠٩
٠
٠
سلام رشته من معارق اسلامیه فوق العاده جذاب و دوست داشتنی . . . اگه مایل بودین براتون در مورد رشته ام توضیح میدم یاحق!