خانه انجمن خاطرات خونه مادر بزرگ
١١٧٢
١٧٥
ati

خاطرات خونه مادر بزرگ

خاطرات خونه مادر بزرگ

همه ما خاطرات خیلی زیادی ازخونه مادربزرگمون داریم..تمام شیطنت ها رو آنجا انجام می دادیم و برامون مهد ازادی بود..چندتا ازخاطرات اون روزاتون رو بگید..خاطرات خونه مادربزرگ

٩٢/٠٤/١٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
ی دفعه جمیعا با دختر خاله ها وپسر خاله ها تو خونه تنها بودیم یک آب یازی تپل کردیم وقتی مامانمون برگشتن از در ودیدار خونه اب میچکید جاتون خالی بعدش مجبورمون کردن تا ی هفته کارای خونه مامان بزرگمونو انجام بدیم هیییییی چه دورانی بووود
پگاه
پگاه
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
خخخخخخخخخخ
t.m
t.m
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
آب بازي خونه مادربزرگ هميشه صفاي خاص خودشو داره ،ما كه هميشه از زير تنبيهش درميرفتيم :)
Paeez
Paeez
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
من مامان بزرگامو ندیدم اصن:((چه برسه به خونه هاشون هعییییی:(
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
اره مثل من
پگاه
پگاه
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
هييييييييييي منم يكيشونو نديدم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
آخي.......عوضش من تا دلت بخواد مادربزرگ داشتم :) خوب و مهربون :)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
هعییییییییییییییییی
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
الهی
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
چون نوه بزرگم / نازم بي نهايت خريدار داره/ حتي الان/ قبلنا هرچي از طريق خانواده بهش نميرسيدم به مادر بزرگم ميگفتم سريع براورده ميشد:))) الانم شدم همدم تنهاي هاش
پگاه
پگاه
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
خدا شانس بده!!!
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
خدا شناس داده/ تازه يه چند باريه ميگه زود درستو تموم كن برم برات خواستگاري در اون حد عزيزم من:)))
t.m
t.m
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
منم هم! خعلی دوسَم دارن؛ منم هم عاشقشونم...
پگاه
پگاه
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
یکم از شانست شوت کن طرف ما!!!!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
كي گفته؟ نوه هاي كوچيك شيرين ترن ها :)))))))
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
من الان دقیقا نوه وسطیم....دوتا بزرگتر و دوتا کوچکتر از من هستن
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
مان که نمی دونم نوه چندمم...قبل من از هردوطرف زیادن...نشمردمشون :))
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٤/١٨
٢
٠
کاش مادربزرگ قصه هاشو بالای طاقچه جا میذاشت/یه عاشق تازه نفس تو شهر قصه پا میذاشت........قصه های قدیمی رو یه جور تازه می نوشت/آدم و حوا رو می برد،دوباره میذاشت تو بهشت...
blue girl
blue girl
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
به به
پگاه
پگاه
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
بيگ لايك!!!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خيلي هم عالي :)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
آورین...مثبت
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
زیبا بود
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
:)
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
هیچ جایی رو با خونه ی مامان بزرگم عوض نمی کنم عشاقتم نن جون!
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
عاشق منظورم بود
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
بله :) كيه كه اينطور نباشه :)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/١٩
١
٠
منم هم
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
اره خیلی
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
خاطرات که خیلی زیاده ولی نمیخوام به هیچکدوم فکر کنم:(((((((((((((((((((((((((
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
قبلنم اينو چند جا گفتي!! دلت براشون تنگ ميشه؟
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خیلی:(((((((((((((
sahar
sahar
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
مادربزرگ من دو ماه پیش فوت شدن.:((...کلللللی خاطره دارم ازشون
پگاه
پگاه
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
روحشون شاد!!!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
آخي ..... خدا بيامرزتشون ....
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خدا رحمتشون کنه :(
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خدا بیامرزتشون
آرتمیس
آرتمیس
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
آآآآآآآآآآآآآی دس رو دلم نزار که خینه من اصا مهد کودک نرفتم پیش مامانی بودم بچه هم که بودم خیللییی شر بودم همش ظرفای مامانیمو میشکوندم هیییییییییییی یادش بخیر همیشه میرفتیم آش خونشون خیلی فاز بود پارسال فوت کردن
پگاه
پگاه
٩٢/٠٤/١٨
١
٠
روحشون شاد!!!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
روحشون شاد....
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
منم همین طور..ظرفا رو نمی شکستم..اتیش های دیگه می سوزوندم..4سالی هست فوت کردن
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خدا بیامرزتشون:(
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
من که یه عالمه خاطره ی قشنگ و یک خاطره ی بد دارم...حالا از کدومش بگم برات؟؟؟
پگاه
پگاه
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
قشنگاش
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
از همش :)
نسل چهارم
نسل چهارم
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
خونشون همش خاطرست واسم.....از تاب بازی توی حیاط گرفته تا دنبال هم کردن بچه های فامیل............بعد فوت پدربزرگم خونه رو فروختن و یه جای دیگه کوچ کردن...صاحب جدید خونه هم خیلی نامرد بود خونه رو کوبید با خاک یکسان کرد:((
پگاه
پگاه
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
هيييييييييييي!!!!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
آخييييييييييييي :(
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خونه مادربزگ منم گذاشتن برای فروش..قرار ه جاش واحد تجاری مسکونی بسازن..حیف
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
:(((
parisa_1127
parisa_1127
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
من تنها جایی که وقت ناراحتی و خوشحالی و استرس و بی حوصلگی و ... بهم آرامش میده همین خونه مامانبزرگمه. اکثر خاطرات باحالم هم همونجا شکل گرفته.
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
مثلا؟؟
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٤/١٨
١
٠
هرروزش خاطره است...تلخ و شیرین...مامان مامانم یه 14 سالی هست فوت شدن...یادش بخیر خیلی مهربون بود.
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
آره واقعا...... خدابيامرزتشون.... مامان مامان منم يه 2سالي هست به رحمت خدا رفته، مهربونيش كه مثال زدني بود..... مخصوصا مهمان نوازيش.....
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
:((((((( خدا رحمتشون کنه!
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
خاطرات ک زیاده / از اول مهر روز شماری می کریم تابستون بشه بریم خونه مامان بزرگ / ولی الان دیگه دوس ندارم برم. وقت هم نمیشه زیاد. / دی: / خراب کاری هم زیاد داشتیم. یه غروب ک همه رفته بودن یه مجلسی (ک الان یادم نیس چی بود) ، و بارون هم شروع شده بود ما حوصله مون سر رفد،فرش رو جمع کدریم و با خودکار و خط کش روی موکت، خونه کشیدیم و لی لی 6 تایی بازی کردیم.
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خوشبحالت :)‌خب اون موكتم جمع ميكردين، رو زمين خونه ميكشيدين؟!!
firuze
firuze
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
حیــــــــــــف///راستش باغ ماماتن بزرگ من خیلی مخوف بود ازین خونه هایی که بیست و هفتا اتاق تو در تو داشت و دالونای زیر زمینی تو در ت ویی داشت که اسمشو گذاشته بودیم خونه ارواح کلی شایعه و داستان های خیالی از اونجا داشتیم و همیشه چیزی واسه کشف کردن اونجا بود
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
موافقم :) اصلا زيرزمين يه چيز ديگه ست :) مخصوصا اگه قبلش سردابي، چيزي بوده باشه:)
blue girl
blue girl
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
همه مرغ و خروساشونو بیرون کردیم از خونه
blue girl
blue girl
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
خخخخخخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
منظورت همون دربه در كردنه ديگه :))))
blue girl
blue girl
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
یه عالمه شیطونی کردیم الان حسش نیس بنویسم
blue girl
blue girl
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
؟؟ الان خودت از خودت متعجب شدي آيا ؟؟
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
من که چهار ماهم بود مامان بزرگم فوت کردهیچ خاطره ای ندارم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
١
٠
خدا رحمتشون كنه ....
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
یکی از قشنگترین خاطره هام شب های قدر بود که تو خونه مامان بزرگم کل فامیل جمع میشدن و قرآن میخوندن و آخرش قرآن سر میگرفتن...نمیدونم چرا ولی همیشه اون روزا بهترین حس دنیا رو داشتم و همیه منتظر این روزا بودم...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خيلي هم عالي :) خونه بي بي گلابتون منم 2تادر پايين تر از مسجد بود، هميشه اون روزها خونش شلوغ ميشد.....
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
من فقط از عینک ته استکانی بی بی یادم میاد و از ابگوشت های مامان بزرگ (بی بی مادر پدرم بود و مادربزرگ مادر مامانم بود ) و نصیحت کردن انها یادش بخیر چیز دیگه ای یادم نیست
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
من ياد دندون مصنوعي ميافتم :))))))))))
bye
bye
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
قربونی داره...!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
ها؟؟
Shazdehpesar
Shazdehpesar
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
تا زمانی که مادربزرگ ام زنده بودند،همه ی فامیل هر هفته و هر ماه دور یکدیگر جمع می شدند و ما بچه ها هم با یکدیگر بازی می کردیم... اما از 8 سال پیش که فوت شدند،دیگر ان دور جمع شدن ها و صلح و صفا،معنایی ندارد... روح تمامی مادربزرگان شاد...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
آره واقعا همينطوره :( روحشون شاد...
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
اره..فامیل ما هم همین طور
t.m
t.m
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
کلن من بودم و پسرخالم و پسر داییم! ینی زلزله ی 8 ریشتری بودیم! خدا نکنه که الانشم ما سه نفر باهم بریم اونجا...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
e تا 3نشه بازي نشه بودين شمام :) مام تعدادمون از 3تا بيشتر ميشد، از خونه بيرونمون ميكردن (^_^)
farzaneh.h
farzaneh.h
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
خاطره ای ندارم، یه مادربزرگم قبل از تولدم فوت کرده بود، مادربزرگ دیگه م کاش بعد تولدش فوت می کرد! :|.
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
آخي :( خدا بيامرزتشون
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/١٨
١
٠
خونه مادر بزرگه 1000 تا قصه داره
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
بعله :) واقعا : خونه ی مادربزرگه هزار تا قصه داره/خونه ی مادربزرگه شادی و غصه داره/خونه ی مادربزرگه حرفای تازه داره/خونه ی مادربزرگه گیاه و سبزه داره/خونه ی مادربزرگه هزار تا قصه داره/خونه ی مادربزرگه شادی و غصه داره/خونه ی مادربزرگه حرفای تازه داره/خونه ی مادربزرگه گیاه و سبزه داره/کنار خونه ی ما/همیشه سبزه زاره/دشتاش پز از بوی گل/اینجا همش بهاره/دل وقتی مهربونه , شادی میاد میمونه/خوشبختی از رو دیوار، سر میکشه تو خونه :)))))))) خونه ی مادربزرگه هزار تا قصه داره/خونه ی مادربزرگه شادی و غصه داره/خونه ی مادربزرگه حرفای تازه داره/خونه ی مادربزرگه گیاه و سبزه داره......
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
یادش ب خیر.....
کودک درون
کودک درون
٩٢/٠٤/٢٢
٠
٠
خیلی این فیلم رو دوست دارم،خونه مادربرزگ پر از خاطرات زیبا است
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
منم هیچکدومشونو ندیدم..هعی
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
آخي :( منم مامان بابامو نديدم . نه عكسي نه خاطره اي :( بابام همش 7سالش بوده كه مادر بزرگم به رحمت خدا ميره :(
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
البته من عکساشونو دیدم!
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
مـــــن اصن مامان بزرگ هامو ندیدم :((( ولی میگن مامان بابام خیلی مهربون و خانم بوده :)) روحشون شاد..
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
حتما همیتن‌طور بوده! ان شااللله اون دنیا ببینیدشون!
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
مـــــن اصن مامان بزرگ هامو ندیدم :((( ولی میگن مامان بابام خیلی مهربون و خانم بوده :)) روحشون شاد..
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
چه خب‍ـــــــره ادمین؟دی:......البته مامان مامانم هم خوب بوده! روحش شاد
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
روحشون شاد :) وقرين رحمت....
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
یه وقتایی هر جمعه پاتوقمون بود خونه مادربزرگ پدریم! اصلا لحظه شماری می‌کردیم بریم اون جا! اما الان دیگه اون طوری نیست! نمیدونم چرا!!!!!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خب ديگه، اينم از مضرات بزرگ شدن دردسراو گرفتاري هاش هست :)
s.2
s.2
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
عاقا یبار مادرجونم رف حج خونشو سپرد بما روزی که میخواس برگرده رفتیم خونشو تمیز کنیم میوه شیرنیارو بچینیمو این حرفا تا درو باز کردیم یبوی گندی خورد تو صورتمون برق خونه قط شده بود مخلفات یخچال که هیچی خود یخچالو کل آشپزخونه گندیده بود پر کرم شده بود زندگیش کرما عروسی گرفته بودن تو خونه :) تا یماه نمیشد بری تو خونش بوی گند میداد
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
دستتون درد نكنه :) اينجور امانتداري ميكنين :)‌ جاي شكرش باقيه آتيشش نزدين :))) ماكه چشم شونو دور ميديدم ، خازني، عدسي چيزي مينداختيم تو شعله گاز، از صداي تركيدنش كلي حال ميكرديم :)
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
افرین برشما
نگارا
نگارا
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
هووووم منم
نگارا
نگارا
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
من چند روزه کوچ کرئم خونه مادربزرگم.خونه مادربزرگا دمه دست ترین جا واسه گذروندنه اوقات بیکاریه......
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
آره ، واقعا :)
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
يادمه اون روزا با بچه هاي اقوممون آمپول بازي مي کرديم....با مرغ و خروس هاي مامان بزرگم هم خيلي بازه مي کرديم...بترين فحشمون هم گلبول بنفش و گلبول قهوه اي....واقعا خيلي روزاي خوبي بود ...نصف دوران بچگيم تو خونه ي مامان بزرگم گذشت...خدا بيامرزدش....
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
واااااای مال الانم آرزومونه بریم خونه مامان بزرگمون :))))))) خیلی وبه من و فافا تا صب بیدار می مونیم :))))) اصن یه وضعیه :)))) خیلی خوبه :))) یه تاب هم اونجا دارن :)) آخ وقتا
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
اينقد ذوق زده شدي ، اتصال پيدا كردي:))) حرفات قطعي، وصلي داره :)‌الان دقيقا چي گفتي؟؟
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
ادامه جمله :))) آخ وقتایی که هیشکی خونه نبود میرفتیم کل خونه رو میگشتیم جای همه چی رو میدونستیم مخصوصا این که تو یخچال چی دارن :))
یک دوست
یک دوست
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
یک سوال:چرا می گیم خونه ی مادربزرگ ،در صورتی در بیشتر مواقع پدر بزرگ و مادر بزرگ با هم زندگی می کنند؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
چون بابا ها وبابابزرگ ها اغلب بيرون از خونه هستن، اين مادر بزرگا ومامانا هستن كه هميشه تو خونه وجلوي چشم ما هستن :)
پری سا
پری سا
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
من عاشق حیاط خونه ی مادر بزرگمم............خیلی از بازیای دوران بچگیم اونجا بوده...............همیشه ام همسایه ی مامان بزرگم اینا از سر و صدای ما شاکی بودن......:)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
ايول :) منم :) از گذشته تا به حال :))) وقتي نوه ها يه جا جمع شن، ساكت كردنشون غير ممكنه :) اونم خونه مادر بزرگا :))
mo_so
mo_so
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
شنیدن قصه های مادربزرگ
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
اووووووووووووووم آره :)‌بي بي زهره ام قصه هاي خوبي تعريف ميكنه :)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
دقیقا...مثبت
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
هیچوقت نشنیدم...اما خاطرات جونی ش زیاد می گفت..خدا بیامرزتش
Mahnaz
Mahnaz
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
خونه قبلی عزیزجونم وسط حالش یک ستون داشت وقتی میرفتیم خونشون من از ستونه بالا میرفتم میچسبیدم به سقف وقتی میخواستیم برگردیم به زور مامان و بابام منو از اون بالا میکشیدن پایین...وای نمیدونین چه حالی داره به ستون بچسبی چپکی رو سقف بشینی ...یادش بخیر...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
دمت گرم :) من روي طاقچه پشت پرده قايم ميشدم :)))
میثم
میثم
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
اوج شیطونی ما زمانی بود که چراغ نفتی خونه بی بی رو دستکاری کردیم اونم مثل دودکش قطار دود کرد و تمام اتاق رو پر از دوده سیاهی کرد که مجبور شدن همه جا رو یه رنگ مشتی بزنن
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
چراغ نفتي :)‌ من سابقه شوت كردنه كتري آبجوشو از روي والور نفتي دارم :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٨
٠
٠
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) (چيه نگا نداره كه!! اين شكلك حاكي از يه لبخند عميق هست كه از يادآوري خاطرات شيرين خونه مادربزرگم روي صورتم جا خوش كرده)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خب من چندتا مادربزرگ داشتم از كجا شروع كنم؟؟؟؟ اوووووووووووم خب از بي بي فاطمه :) قسمت اعظم خاطرات من از بي بي فاطمم مربوط به شكم ميشه:))) الباقيشم به گل بازي و خاك بازي، دربه در كردن مرغ وخروسا ، شكار قورباغه و آتيش روشن كردنه!! آهان حلزون هم جمع ميكرديم، مسابقه ميداديم باهاشون :))))) اوووم ديگه اينكه يه سره بالا پشت بوم بوديم وصداي مادر بزرگمو درمياورديم :)))
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
اوووووم بي بي زهره اينام كه بقالي داشتن :) اونموقع ها سروته مونو ميزدن از مغازه سردرمياورديم :) و تموم سعيمون هم اين بود كه با ترفند هاي چرب زباني، شيرين زباني، وكلا زبان بازي ، سراوني كه پشت دخل نشسته رو شيره بماليم تا يه پفك نمكي، آبنبات ترشي، چيزي عايدمون شه :)))
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خب همه اينا يه طرف 80 درصد خاطرات من با بي بي گلابتونم بود :)) بي بي گلابتون با اون حياط قشنگ وبه ياد ماندنيش :))) يه خونه ويلايي كوچيك كه وسط بود و2تا حياط داشت :)‌ حياط پشتي وجلويي:))) آخييييييييي يادش بخير :) به نظرم بهترين مكانش هم زير زمينش بود:))) كافي بود بي بي اون طرفي بره تا ما(نوه ها) مثل اردك دنبالش را بيافتيم :) بام خدايي نكرده غفلت كنه كيليد زير زميني رو روي قفل جا بذاره!!! اونوقت بالاي 2ساعت رد همه بچه ها گم ميشد!! تاااااااااااااااااااا از تو زيرزميني پيدامون ميكردن :))) آخي ياد طاقچه پر شيشه هاي ترشيش بخير(^_^) يا اون دستمال پر آلوچه اي كه هميشه تو بلند ترين نقطه از ديوار آويزونش ميكرد :)‌يا لواشكا:) يام كشمش ها :)) اوه اوه صندوق قديميه!!! يعني حاضر بوريم جون بديم، درش واشه ببينينم توش چي هست :))) من عاشق اتو زغاليش شده بودم، خيلي باحال بود :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
فك ميكنم مفرح ترين كاري كه خونه بي بي گلابتون انجام ميداديم اين بود كه از تو باغچه كرم خاكي پيدا ميكرديم، ميبرديم مينداختيم جلو جوجه ها!!! اونام تعدادشون زياد، جيك جيكشون ميرفت به آسمووون :))) آي مايم ذوق ميكرديم :))) آييي ذوق ميكرديم :))))
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
اخ اره ..چه حالی میداد
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
حياط جلويي درخت تزييني و باغچه هاي گل داشت:) حياط پشتي هم درخت ميوه ، باغچه هاشم سبزي و گوجه وخيار وبادمجون، وهندونه:)))))) حياط جلويي از اين كاجاي سوزني داشت، كه ما با برگاي سوزني اون ، گوشواره وگردنبندو دست بندو ..... اينچيزا درست ميكرديم :) حياط پشتي هم سيب و انگور و گلابي داشت! آخ آخ انگورا هنوز غوره بودن حسابشونو ميرسيديم :) اينقد ميخورديم تا حالمون بد شه :))
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
آقاجونم نجار بود :)‌حياط پشتي پر الوار بود :) كارمون اين بود كه شب تا صب از اين الوارا بالا پايين بريم :))))) يه بار كه ميخواستيم با يكي از الوارهاف الاكلنگ درست كنيم، موقع جابه جاييش، الوار از دستمون سرخورد، صاف افتاد رو پاي منه فلك زده! اگه جا داشت جيغ بزنم، طول موجش حتما فرابنفشو رد ميكرد، يه لحظه جونم درومد!! داشتم از درد ميمردم، اما جيغ جيغ نكردم كه مبادا مامانم بفهمه دعوام كنه! بي سروصدا لنگ لنگان رفتم حياط جلويي، يه گوشه خلوت پيدا كردم، خيلي شيك زدم زير گريه ! آيييي گريه كردم:| آييييي گريه كردم :) دختر خالم كه دلش برام سوخته بود مامانمو صدا كرد؛ وقتي اومد تا خواست چيزي بهم بگه، رنگ پريده منو با اون پاي ورم كردم ديد چيز ي نگفت! سريع يه شربت شيرين ريختن تو حلقم يه ضماديم با تخم مرغو يه سري چيز ميز درست كردن، به پام ماليدن بعد با دستمال بستن :))) آقا تا خود شب پادشاهي كردم :)))))))))))) نشسته بودم تو جامو دستور ميدادم چي برام بيارن :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
حياط پشتي يه باغي بود برا خودش :) كافي بود تا بيلي، كلنگي، تيشه اي چيزي يه گوشه كنار پيدا كنيم (^_^) حياط و به بهانه گنج و زير خاكي مثل آبكش، سوراخ سوراخ ميكرديم :)) البته اينجانب هم طي حفاري هاي متعددي كه انجام دادم، بلاخره تونستم يه چيزي پيدا كنم :)))) يه ماهي كوچولوي سربي :))))‌يادش بخير از ذوق پيدا كردنش يه جيغ جيغي را انداخته بودم كه چي :))) حالا محكم تو مشتم گرفته بودمش، هي اينور اونور ميدوييدمو! جالبه داد ميزدم به همه هم ميگفتم ديدين چي پيدا كردم! ديدين چي پيدا كردم :))))) بعد مجال نميدادم بيبينن كه مثل گوله درميرفتم يه ور ديگه!! يادش بخير با چه عشقي شستمش، با سمباده برق انداختمش، بعدم با لاك ناخون هام رنگش كردم :))))))))))) هنوزم بعد 10 پونزده سال دارمش :)))
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
اووووووووووووووووم يادم مياد، با اين قوطي هاي شير خشك پروانه ميگرفتيم، بعد زياد كه ميشدن ، مثلا 10 پونزده تا، در قوطي رو باز ميكرديم اينام همه باهم از قوطي ميومدن بيرون:)))) يه صحنه ي قشنگي ميشد كه چي :)))))))))))‌پرواز دست جمعي پروانه ها :)))))))))) الان كه دارم اون لحظه ها رو توي ذهنم مجسم ميكنم، يه حس خنكيي توي وجودم ميپيچه :)))) اون لحظه هايي كه بين گلا براي گرفتن پروانه ها اينور اونور ميرفتيم :)‌ يادش بخير :)))))))
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
يا وقتايي كه از نجاري داييم ميخ كش ميرفتيم تا برا عروسكامون ، تخت و خونه وميز وماشينو اين چيزا درست كنيم :)))) چقد با چكش ميكوبيديم رو انگشتاي همديگه و جيغ وداده همديگه رو درمياورديم :)‌يادش بخير :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
اوه! اون موقع ها رد مورچه ها رو ميزديم، بعد كه سوراخشونو پيدا ميكرديم ، پيت نفت رو برميداشتيم يام با آب ، مورچه ها رو قتل عام ميكرديم :| يه وقتايي كابوسشونو ميبينم :| خب اون موقع بچه بوديم هنوز ميازار موري كه دانه كش است رو نخونده بوديم، خدا به سر شاهده بعد از اون كه اين شعر وخوندم ديگه با مورچه ها كاري نداشتم وندارم :)
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خخخخخخخخخخ / از دست تو
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
آخيييييييييييي ياد زمزمه هاش بخير :) اونقد اون شعر "داغ لرينگ باشنه، ازگيل آقاجه نرمه جان......" رو دوست داشتم كه چي :( من عاشق بي بي گلابتونم بودم :( عاشق اون موها هميشه بافته ي حنايي رنگش، اون پيرهناي گل گليش ، اون نگاه مهربونش ، اون چايياي قند پهلوش، اون تسبيحش كه هيچ وقت از دستش نمي افتاد...... دلم براش تنگه :(
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
اينم بگم، الان از دستش ناراحتم :( وقتي بچه ها ميان تعريف ميكنن كه خوابشو ديدن، اينكه تو خواب بهشون لبخند زده، خيلي غصه ميخورم:( تا حالا بعد2 سال تو خواب من نيومده :( نه بي بي ، هيچ مرده اي تو خواب من نمياد:(‌گاهي اوقات با خودم ميگم يعني من اينقد بدم كه نميتونن به خوابم بيان:(( رو اين حساب خيلي غصه ميخورم :(
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
شاید یه روز بیاد غصه نخور
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خدا رحمتش کنه / بیانت خوبه ها / یه کتاب می تونی بنویسی. خیلی جالب تعریف می کنی :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٠
٠
٠
هييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييع :(
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
یادش بخیر تابستونا و عیدا میومدیم مشهد..همیشه طالبی سردش براه بود..یادمه زیرزمین سردی داشت منو دخترعمم و پسر عمم میرفتیم ظهرا پایین شروع به خوانندگی میکردیم...... اها یک اتاق کوچیکم آخر پزیرایی داشت که رخت خوابارو چیده بود..ما میرفتیم از روی صندوق کنارش روی رختخوابا ..بعد رختخوابا میریخت روی زمین ..چه حالی میداد..کلی دنبالمون میکرد ....هههههههههههههه..دلم براش لک زده .برای مهربونی هاش و خوبی هاش.......خیلی دوسشون دارم خیلی.....
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
موقع ماه رمضون من و غزاله تا سحر بیدار میموندیم و مامان بزرگمون هی می پرسید:شما ها مگه نمیخواین بخوابین؟؟؟؟؟؟منم میگفتم:نع...میخوایم از یخچالتون نهایت استفاده رو ببریم!!
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
یه تاب دارن تو حیاطشون....یعنی عاشق تابشونم...موقعی که بچه بودم با مامان بزرگ و بابابزرگم میرفتیم رو تاب ....عکس می گرفتیم....یک کیفی میداد
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
اره خیلی لذت بخشه ...من تو باغ پدربزرگم از این تاب ها داشتم
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
چه خاطراتـــــــی..خوش به حالت!
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
یه حیاط گنده دارن با یه درخت توت(البته امسال توت نداده)...موقعی که توت میداد می رفتیم بالاش و توت می چیندیم....بیشترم غزاله میرفت می چیند....بعد مشت مشت میخوردیم....
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
من و غزاله میرفتیم خونشون و اصرار می کردیم ناهار رو تو حیاط بخوریم....زیر درخت توت...هنوزم بعضی وقتا اصرار میکنیم.....کیفی میداد که توصیفش سخته
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
یک کمد دارن که توش رختخواب میذارن...یه کمدم بالاشه که توش دفتر سفید و کتاب و اینجور چیزاست...من و غزاله خودمونو به بدبختی می کشوندیم بالا و کتاب و مخصوصا دفتر سفید کش میرفتیم.... بعدم اونی که پایین بود یک شک پهن میکرد و ازاون بالا خودمونو پرت می کردیم پایین...
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
شیطونا
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
موقعی که من و غزاله بچه بودیم،مامان بزرگمون ما منو میخوابوند رو پاش که بخوابم و غزاله رو بغلش میگرفت...غزاله زود میخوابید اما من نمیخواستم بخوابم...پای غزاله رو میکشیدم که اونم نخوابه....یک کیفی میداد با این که بچه کوچولو بودم ولی خعلی باحال بود!:)))
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خخخخخخخخ
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خونه مامان بزرگ من پر از پشتی بود .... من و پسر عمه ام پشتی ها رو بر می داشتیم واسه خودمون سنگر می ساحتیم و با تفنگ های اسباب بازی موت به هم شلیک می کردیم ... همیشه هم آخرش دعوامون می شد که من زودتر شلیک کردم تو باید می مردی ..
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
:)))
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خخخخخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٠
٠
٠
دزد و پليس :)))))))))
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
آخ آخ این سالن خونه مامان بزرگم جون می داد واسه فوتبال ... من و پسر عمه ام هم که دیگه با توپ بازی وسیله سالمی تو خونه و اعصاب دریت و حسابی واسه والدین و مادر بزرگمون نذاشته بودیم ...
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خونه مامان بزرگ منم جا داشت ولی متاسفانه کسی نبود که فوتبال بازی کنم:((((
پگاه
پگاه
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
منم همیشه با پسرداییم و پسرخالم فوتبال بازی میکنیم!!!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٠
١
٠
اينجور وقتا فقط واليبال نشسته :)))
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
من نمی دونم این انجمن آتی بانوست یا انجمن دنیا دیده و حاج خانوم ...
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
انجمن همه....هرکی خاطره داره بیاد بگه ....از جمله شما حاج آقا
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
انجمن خاطرات همه ....من نبودم الان اومدم
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
هووووووممممم ... خاطره ...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٠
٠
٠
كي بخيله :| شمام بيا خاطره هاتو بگو :)
٩٢/١١/١٦
٠
٠
يادش بخير شاد بودما :)))
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
یه بار قطعات چرخ گوشت مادربزرگ مو بردیم تو حیاط چال کردیم...بنده خدا کلی دنبالش می گشت..ما هم به روی مبارک نمی یاوردیم ...اخرش خالم گفت هرکی برداشته بره بیاره...گناه داره مامانی..دیگه رفتیم از زیر خاک دراوردیم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٠
٠
٠
الهي :) خب من اين يه موردو امتحان نكردم:)‌چون مثل اون پرنده اي ميمونم كه تمام اونچه رو كه برا زمستونش ذخيره ميكنه، گم ميكنه! مثلا بچه گيام پس اندازامو يه جاهايي قايم ميكردم كه بعدا هرچقدرم كه فكر ميكردم يادم نميومد كجا گذاشتمشون :))))))))))) مثلا همين چند وقت پيشا يه عدد 200تومني از اين قرمز خوش رنگاي تا نخورده رو توي جلد دفتر خاطراتم پيدا كردم :|
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
یه بار مرغ مادربزرگ و گرفتیم بردیم گذاشتیم لا پتو با چندتا تخم مرغ تا جوجه تحویل بده. بدجنس اینقدر قد قد کرد همه فهمیدن...بعدش مجبور شدیم فرار کنیم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٠
٠
٠
آفرين :) ببينم امتحان نكردين شستن مرغا چه كيفي ميده يا نه :)
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
من چون بیشتر خونه مادربزرگ مادری بودم ازانجا خاطره دارمواز خونه مادربزرگ پدریم زیاد خاطره ندارم...البته الان فقط مادربزرگ پدریم در قید حیاته..و خیلی دوسش دارم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٠
٠
٠
خدا بيامرزتشون :)‌سايه اوناييم كه الان بالا سرته رو برات حفظ كنه :)
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
خونه مامان بزرگم که جمع میشدیم ما نوه ها همیشه از خاطراتشون برامون میگفتن اینکه چطوری با هم ازدواج کردن و زندگی کردن و خلاصه همه چی منم همشو مینوشتم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٠
٠
٠
آفرين :)‌ شجره نامم آيا نوشتي ؟؟ ماكه يه بار نوشتيم، درخت نشد كه لوبيا سحر آميز شد، حصار برگه رو شكست، رفت آسموووون :)))))))))))
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
موقع عید که میرفتین خونشون به صف می ایستادیم که عیدی بگیریم من و چند تا از بچه های فامیل هم بعد از اینکه عیدی میگرفتیم باز دوباره میرفتیم تو صف و دوباره میگرفتیم چه حالی میداد . هی یادش بخیر
ati200
ati200
٩٢/٠٤/١٩
٠
٠
بلا ..
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٠
٠
٠
هه :) ماكه اصلن منتظر نميمونديم! عيدي ما تو ظرف وسط سفره هفت سين بود، ميرفتيم هرچقدر ميخواستيم برميداشتيم :) (اين قضيه مال جووونيامه ها! زمان ما سكه 25تومني عيدي ميدادن ، 2تا پفكو يه بيسكوييت ميخريديم با هركدومش)
وصال
وصال
٩٢/٠٤/٢٠
١
٠
خونه ی مادر بزرگم تو یه کوچه بود که وقتی کوچیک بودیم با بچه های فامیل تو اون کوچه کلی بازی میکردیم خود خونه هم که یه خونه بود با سه تا در جون میداد واسه عروسی گرفتن عروسی های فامیل رو اونجا میگرفتند یادش بخیر / اما حیف اون خونه الان خراب شده تبدیل شده به یه هتل وقتی خراب شد تمام خاطرات خوش کودکی جلوی چشمام شکستند خیلی غم انگیز بود
وصال
وصال
٩٢/٠٤/٢٠
١
٠
یه پشت بوم که اون موقع ازش حرم دیده میشد شبا میرفتیم رو پشت بوم میخوابیدم یادش بخیر//یه پاسیو پر از گلدون /یه عالمه دورهمی هایی که حالا خیلی کمتر شده ههههههههیییییی