خانه انجمن چرا باید آرزو کنیم؟
١١٦٤
٦٩
t.m

چرا باید آرزو کنیم؟

چرا باید آرزو کنیم؟

همه ی ما آدم ها؛ از قبل یه سرنوشتی رو داریم که خدا برامون تعیین کرده!

پس چرا باید آرزو کنیم؟

فقط خواهش میکنم در جوابم نگین:

چون شاید خدا تو سرنوشتمون نوشته باشه:هرچی خودش آرزو کنه...

٩٢/٠٤/٠٣
نظرات کاربران
کد امنیتی
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٤/٠٣
٣
٠
سرنوشت آدم ها از قبل تعیین شده عزیزم ولی چیزی ک هست قابلیت تغییر این تقدیره برای مثال دعا در نیمه شعبان ک توی احادیث داریم شان و منزلتش مث شب قدره و دعا مستجاب میشه یا صدقه دادن ک بلا رو دور میکنه ، دعا کردن ک تاثیر زیادی داره و ... درسته مسیر کلی زندگیمون مشخصه ، اما این توانایی رو داریم ک اگر بخایم عوضش کنیم
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
من باهات موافقم مریم جون ... نظر منم همینه :)
love london
love london
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
like
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
خوبه...منم موافقم
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
موافق . سپاس
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
اما من خعلی وقتا شده چیزی رو ارزو کردم ولی نشده! بنظرم وقتی سرنوشتمون نوشته شده؛ نباید تغییرش داد! آخه نمیشه:| اصن نفمیدم چی نوشتم:|
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
سرنوشت با کارای خود آدم رقم میخوره...مثلا به نظر تو اگه یه آدم تو سرنوشتش نوشته شده باشه موفقیت و تحصیلات بالا ولی اون آدم اصلا پی تحصیل نرفته باشه میتونه تحصیلات بالا رو کسب کنه؟؟؟آرزو هم همینطوره دیگه...تو آرزو میکنی..اگه به صلاحت بود خدا سرنوشتت رو بر اساس آرزوت تغییر میده....(البته این نظر من بود...)
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
خیلی از آرزوها به نفع آدمه, ولی آدم هیچ وق بش نرسیده !×
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٤/٠٣
١
٠
آدمـا بـا آرزوهــاشــون زنـدگـی مـیـکنـن- آرزوهای تـوئـه کـه هــر لـحـظــه داره تــقـدیـرتـو رقـم میزنـه و مـسـیـر زنـدگیـتـو در کمـتــر از چــنــد دقـیـقـه تـغـیـیر مـیـده....
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٤/٠٤
١
٠
لایک...
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/٠٤
١
٠
موافق سپاس
mo_so
mo_so
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
موافقم با شما
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
پس چرا به آرزوهامون نمیرسیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٤/٠٥
٠
٠
تلاش تو برای رسیدن به آرزوهات یه سرنوشت جدید میسازه اما نمیگم به تنهایی چون خدا هم بی تاثیر نیست ...
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
خوب چون میگن خدا ارزوهاتو براورده میکنه..اگه معقول باشه و به نفعت
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
خب اگه ما آرزویی کنیم که به نفعمون نباشه, خدا برآوردش نمیکنه! خو پس چرا اون آرزو رو کردیم؟ میدونم حرفام بچگانس! ولی اصن قانع نمیشم!
firuze
firuze
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
سرنوشت هر کسی به دست خودشه ........ خدا فقط مشخص کرده اگه از این مسیر میری اینطوری میشه از مسیر دیگه طور دیگه انتخاب با خودته پس سرنوشتتو خودت انتخاب میکنی.........
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
پس آرزو چی؟
love london
love london
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
به نظر من با دعا کردم میفهمیم که چیرو دوس داریم و هدفمون چیه بعد براش تلاش میکنیم
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
ولی اگه به نفعمون نباشه, بش نمیرسیم؛ بعد همه ی کارایی که کردیم بی فایدس:|
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
گاهی آرزوی ما در جریان سرنوشت قرار میگیره....گاهی آرزوی ما همون سرنوشته فقط عقب جلو رفتنش تغییر میکنه....گاهی خدا میخواد که تو همش ازش چیزی بخوای تا به سرنوشتت اضافه کنه.........سرنوشت مثل کهکشانه که آرزوهای ما مثل سیاره هاش میمونن....
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
ولی من اصن نمیتونم اینو در ک کنم !
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
من به سرنوشتی که خداوند به اون آگاهه اعتقاد دارم ولی به هیچ وجه اینو مقابل خودم نمیدونم...یعنی نمیگم که چون خدا سرنوشتمو تعیین کرده من هیچ کاری از دستم بر نمیاد....آرزو هم مقدمه ی رسیدن به اهدافه...اهداف ماهم سرنوشت ماست
love london
love london
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
موافقم
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
ولی من اصن قانع نشدم! آخه وقتی چیزی رو که خوبه خدا بمون میده, چیزی که بده, بمون نمیده, این ینی آرزو کردن یا نکردن ما تاثیری نداشته:| وای خدایا چرا من اینجوری شددم؟
mahshid2
mahshid2
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
دقیقا همینه
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
آرزو کردن بهانه ای برای رسیدن به هدفت هست... هدفی که براش تلاش کردی ... وگرنه تو توی خونه بگو ارزو میکنم یه لامبورگینی داشتم ... به جون خودم سه چرخه هم بهت نمیرسه ...
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
من حرفم اینه! تا وقتی خدا نخاد به آرزمون نمیرسیم! پس آرزو کردن بی فایدس!
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
سرنوشت همه مون دست خداست و قابل تغییر هم نیست ...
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
دروغ گفتم ... سرنوشت همه مون دست خداست و شاید قابل تغییر باشه ...
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
یا سرنوشت خودمون دست خودمونه ... ولی خدا هم میتونه تغییرش بده ...
Niva
Niva
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
گزینه الف و ب................. هیچ کدام...................طراح پاسخ ها دچار اسکیزوفرنی حاد بوده........... همه موارد صحیح است.............(0/5)
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
:|
R-Rad
R-Rad
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
آرزو کردن به آدم انگیزه میده و تا حدودی آدم سعی میکنه برا رسیدن به خواسته هاش تلاش کنه!
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
آخه وقتی خدا نخاد ؛ که...
R-Rad
R-Rad
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
خب اگه اینطوری نگاه کنیم به زندگی باید تارک دنیا بشیم و هدف خلقتمون زیر سوال میره
mo_so
mo_so
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
آرزو امیدبخش زندگی است
Vania
Vania
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
"إنا هدیناه السبیل إما شاکرا و إما کفورا" خداوند می فرمایند ما راه رو نشون دادیم حالا این شمایی که انتخاب میکنی کدوم مسیرو بری. پس این یعنی ما اختیار داریم و سرنوشتمونم دست خودمونه.اما این که میگیم سرنوشت دست خداست منافاتی با این قضیه نداره.اون راهی که نشونمون داده آخرش مشخصه که به کجا میرسه یعنی خدا میگه اگه کج رفتی سرنوشت خوبی نخواهی داشت و بالعکس.
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
ی بار اینو تو انجمن افسانه بانو جواب دادم...همون دختر سرنوشت که چند خطش نوشته شده....الان نمیتونم دوباره اونو تایپ کنم خب......
Vania
Vania
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
و اما بحث آرزو،فرض کن شما یه چیزی میخوای اما هیچ حرفی نمیزنی آیا کسی چیزی بهت میده؟خب نه. البته در مورد خدا که میگیم از همه چی باخبره چی؟باز یه جای دیگه خداوند میفرماید: "ادعونی استجب لکم" : مرا بخوانید تا اجابتتان کنم.مسلما خدا دوس داره صدای بنده هاشو بشنوه و این شاید بتونه دلیل خیلی کوچیکی برا دعا و آرزو باشه.البته آرزوها همچنین میتونن یه محرک و انگیزه برای تلاش بیشتر باشن.
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
برای خندش!خخخخخ!
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
گوشت کوب من کجاست ... ؟
morteza-d
morteza-d
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
خخخخخخ
bye
bye
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
d:
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
تو جیبته!خخخخ!
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
همون جبر و اختیار که بازم میگم مخلوطی از هر دوتاست همون فلسفه ی اشراقیون...سرنوشت ی دفتره که توی هر برگش چند خط توضیحات داره اما باقیشو ما باید بنویسیم،اینکه تو دوراهی ها کدومو انتخاب کنیم با ماست البته سرمشقم داره اما همه از رو سر مشق درست نمی نویسن,خیلی جاها پاک کن میده بهت که توبه کنی اگه بازم کج رفتی یه سری ملاحظات اخر اون دفتر هست ک کمکت کنه.....رفتم گشتم پیداش کردم
maede_kashiyan
maede_kashiyan
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
سرنوشت ما تعیین شده هست ولی فکر نکنم این به این معنی باشه که دیگه هیچ تغییری نمیکنه!به نظرم بهتر بود میپرسیدی پس واسه چی دعا کنیم؟چون آرزو به سرنوشت ارتباطی نداره!یعنی ممکنه آرزوی ما سرنوشت مارو تغییر نده و هیچ اثری روش نداشته باشه اما دعا چرا!اصن گاهی دعاهای ما انقدر غیرممکنه که فقط در حد یه آرزو میمونه و بس!
Niva
Niva
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
آرزو بر جوانان عیب نیست...... دیگه راست و دروغش پایه اونایی که گفتن!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
بله :)‌ آينده متعلق به كساني است كه در آرزوي آن هستند و به آن ايمان دارند ....
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
تو دين و زندگي گفته بود.همون بحث قضا و قدره ديگه.
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
دقیقا .... کتاب معارف پیش توضیح داده
s.2
s.2
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
تو کتاب دینو زندگی خوندی؟ واااای نگو خدا قهرش میاد
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠٤/٠٥
٠
٠
اره خوندم . مگه چه اشكالي داره.
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
رو اين حساب كه: ارزش انسان به داشته هايش نيست، به چيزي است كه آرزوي به دست آوردنش را دارد.((جبران خليل جبران)) بهله :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
و صد البته آرزو كردن شرط نيست، شرط ،تحقق آرزو است.
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
چون بدون داشتن يك آرزو، هيچ تغييري به وجود نمي آيد......
fahime72
fahime72
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
اگه ارزو نکنیم اون وقت میخوای واسه چی زندگی کنی وقتی ارزویی نداشته باشی که بخوای برای رسیدن به اون تلاش کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ معنی زندگی ینی ارزو کردن!
t.m
t.m
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
وای من نمیدونم چی بگم!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
همينكه اقرار كني متنبه شدي كافيه :))))))))))))
mahshid2
mahshid2
٩٢/٠٤/٠٤
١
٠
به نظر من آرزو یک جور امید به آینده است و امید هم برای رسیدن به اهدافی که در سر داریم است و اون اهداف زندگی ما و سرنوشتمونو می سازن مثلامن آرزو می کنم که وقتی بزرگ شدم دکتر بشم و با امید داشتن به آن به هدفم می رسم و دکتر میشم ولی اگه آرزو می کردم معمار بشم قطعا سرنوشتم به کلی عوض میشد ..دوستانی متفاوت...دانشگاهی متفاوت ...و بالاخره سرنوشتی متفاوت
blue girl
blue girl
٩٢/٠٤/٠٥
٠
٠
دوستانی که میگنجرا آرزو میکنیم و برآورده نمیشه یه حدیثی هست که میگه:ابسیار دعا کنید که در نزد خدا مقرب میشوید،گر دعا کردی و خواسته ات اجابت نشد بدان که یا خداوند آنرا به صلاح تو ندانسته و یا چیز بزرگتری از خواسته تو به تو عنایت میکند و یا در قیامت جزای تو را میدهد
blue girl
blue girl
٩٢/٠٤/٠٥
٠
٠
و همچنین در قران گفته شده بخوانید مرا تا اجابت کنم شمارا..فکر کنم امشب یه چیزی خورده تو سرم.خدایا اینا رو من نوشتم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟الان میگن حاج خانوم بفرما بالای مجلس
torobche
torobche
٩٢/٠٤/٠٥
٠
٠
ادما برای رسیدن به ارزوهاشون دارن زندگی میکنن و واسه رسیدن به اونا تلاش میکنن ولی به نظرم شاید بتونه با همین تلاشاش سرنوشتشو عوض کنه...
negin_z_sh
negin_z_sh
٩٢/٠٤/٠٦
٠
٠
زیرا چون برای اینکه
فاطمه
فاطمه
٩٢/٠٨/١٦
٠
٠
سلام به همه , من نظره همتونو خوندم ولی قانع نشدم !! خدا میگه منو صدا کنید تا اجابت کنم شما را !! اما از طرفی دیگه حکمت و سرنوشته ما یه چیزه دیگس که حتی خودمونم به در و دیوار هم بزنیم بازم نمیشه !!اصلا نمفهمم !!! شاید اون دوستمون درست بگن که شاید برامون خوب نبوده یا خدا میخواد بهترشو بهمون بده یا اون دنیا میخواد پاداشمونو بده !! خدا به هممون کمک کنه !
مرضیه
مرضیه
٩٢/٠٨/٢٥
٠
٠
با سلام . من هم نظر t.mرو همیشه داشتم . اگر قراره خواسته شرعی که خدا هم راضی هست و آرزوی قلبی ما هست به خاطر صلاح و ناصلاحی برآورده نشه دیگه اسمش آرزو نیست. قبول دارم بعضی آرزوها غیرشرعی هست و حتی به ضرر کسی هم هست مثلا دعا یا آرزوی مرگ کسی یا ....خوب مسلما برأورده نمیشه و سوال مبهمی هم باقی نمیمونه ولی بقیه چی؟مگر نمیگین با دعا تقدیر عوض میشه ؟خوب شاید یکی مثل هیتلر در آرزوی نسل کشی بوده و رسیده پس چرا خدا جلوشو نگرفت؟مگر نمیگین هر چی به صلاخ نباشه خدا برآورده نمیکنه؟پس بحث اختیار انسان چی میشه؟اینکه خدا هر چی بخواد همونه ونخواد خودتم بکشی نمیشه پس دیگه آرزو چیه؟پس چرا وقتی موفق میشی میگن خدا خواست ولی وقتی شکست میخوری میگن خودت خواستی؟اگر خدا ناصلاح ها رو جواب نمیده پس چرا شکست میخوریم؟در ضمن مگر خدا قدرت جابه جاکردن کوه ها رو نداره؟پس چطور نمیتونه ناصلاحی ها رو به صلاح تبدیل کنه؟من به دنیا اومدم که زندگی کنم کشف کنم خودم و دنیامو با تفکر و داشتن آرزوها حتی اگر کسی بگه ناممکنه مگر پرواز زمانهای قدیم ناممکن نبود؟ ولی برادران رایت ممکنش کردن چون آرزوشون پرواز بود . وقتی انسانها موفق به ساخت شبیه انسان میشن پس به هر چی میخوان میرسن . لطفا خودمونو با صلاح و ناصلاحی خدا گول نزنیم چرا برای راحتی و عذاب نکشیدن خودمون بهانه میاریم که صلاحمون نبوده؟چرا تو کشورای پیشرفته چنین بحثی رو نداریم؟همه به هر چی میخوان میرسن حالا چه تو زمینه ورزشی چه علمی و حتی عشقی؟