خانه انجمن درس هایی که هیچ کاربردی ندارند!!!
١١٠٠
٩٠
mery

درس هایی که هیچ کاربردی ندارند!!!

درس هایی که هیچ کاربردی ندارند!!!

به نظر شما این درس هایی که در دانشگاه میخوانیم چه قدر در آینده کاری ما به کارمان می آید؟

٩٢/٠٤/٠١
نظرات کاربران
کد امنیتی
h_hamayeli
h_hamayeli
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
به کار میان ولی نه همشون. آخه یه چیزایی تو چارت درسی هست که آدم میمونه این دقیقا کی و چجوری لازم میشه
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
کاغذ دیواری شما چقدر با اتاق من تفاهم داره ...
h_hamayeli
h_hamayeli
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
بله؟؟؟؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
به جای بعضی از درسا ازمایشگاه یا کارگاه بذارن یه چیزی یاد بگیریم
R-Rad
R-Rad
٩٢/٠٤/٠١
١
٠
تخصصی تو کارمون به درد میخوره ولی نه صد در صد و عمومی که اصلا به درد نمیخوره من که اصلا نمیفمم درسهای پر قواعد عربی به درد کسی میخوره که میخواد مهندس بشه؟!
mashhadiboy
mashhadiboy
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
حتما به کارمون میاد که گذاشتن....ولی اون درس اختصاصی هر رشته، بهش توجه خاصی نمیشه....یعنی باید بیشتر روش کار بشه تا درس های دیگه
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
من اینطور فکر نمیکنم مثلا درسهای پرحجم (تاریخ ادبیات)و بی سود مثل( جامعه انسانی)اصلا به درد نمیخوره
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
خوب بله اشتباه شد ما دبیرستان نوشتم خخخخ
hamid_kh
hamid_kh
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
کدوم یکی دقیقا ؟؟؟
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
خیلیاش به درد نمیخوره ذهنمون رو دارن با کتابهای به درد نخور پر میکنن(جامعه شناسی که مطالب مسخره داره و تاریخ ادبیات پر حجم )
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
من نمیدونستم زیر گروه دانشگاست از دبیرستان نوشتم :)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
اشکال نداره بزرگ میشی یادت میره!!
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
من که دانشگاهی نیستم......
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
دی راست میگی پس من چرا نظر دادام؟:)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/٠١
١
٠
نمدنم والا!
Paeez
Paeez
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
من که اکثر دروسمون عملی هستن..توآزمایشگاه چیزای زیادی یاد می گیرم حیف رو دروس عملی همیشه کم توجه می کنن...
h_hamayeli
h_hamayeli
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
دروس عملی بیشترین کاربرد رو دارن
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
آره منم عاشق واحداي عملي هستم :) هيچي مثل آزمايشگاه نميشه! اوف انكواتور . هود. ميكروسكوپ. كجلدال. فريز درايينگ.آون.بن ماري. كيت هاي كلر سنج. هيتر. اسپكتوفتومتر. پي اچ متر. ....... يادش به خير .....
Niva
Niva
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
علو پایه همینه عزیزم.. شما هم مثه ما!
پگاه
پگاه
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
اینجا هم جای ما نیست
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
دقیقا....کلا ما اضافه ایم!!خخخخخخخخ
پگاه
پگاه
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
هییییییییی
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
یعنی هم هیچی . هم هیچی از اون درسها به دردمون نمیخوره تو بگو یه ذره . من یکی که موندم چرا باید خونده بشه وقتی کارایی برات نداره . سپاس
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
آره واللا! اگه از اول رفته بوديم سر يه كاري الان براي خودمون كسي شده بوديم ها! چيه اين درسايي كه ما ميخونيم!
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
خوب اومدی . سپاس
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
اگرهم ب کار نیان حداقلش اینکه باسواد میشیم .... ب نظر من درسی ب درد نخور نیس .... البته چرا هَس! همین عربی ... :|
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
با توجه به شرایط کشورمون و اینکه اسلامی هستیم ... و همچنین عربی بعد از انگلیسی خیلی کاربرد داره ... حداقلش اینکه ایشالله رفتین کربلا یا مدینه هرکی اونجا اذیتتون کرد به عربی بهش فحش بدید ... ولی در کل من بارفیکس رفتن رو به عربی بیشتر ترجیح میدم ...
نگارا
نگارا
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
الان شما چند كلمه عربي مي توني بحرفي؟؟شايد يه كلماتي از حرفاي اونا بفهميم اما كسي هست واقعا از عربي دبيرستان بتونه بحرفه راخوب؟!خوبم نه 1 جمله بگه..
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
عربی رو ک محاوره یاد نمی گیریم ..... یه مشت قواعده بی خوده ک استاد عربی ما ک خودش عرب بود میگف ما ک عربیم این چیزا رو ب دانش آموزامون نمیگیم ..... :|
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
مشکل از عربی نیست مشکل از نحوه ی تدریس مدرسین هست ... وگرنه ما الان توی این سن باید زبان انگلیسی رو بدون هیچ کلاسی مثل بلبل حرف بزنیم ... کلا وضع اموزش و پرورش خرابه ...
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
من فکر نمیکنم به درد نخور باشن....هر کدوم به یه دردی میخورن اونم زمانی که فکر میکنم به هیچ دردی نمیخورن...
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٠١
٢
٠
در آینده ی کاری شاید همه به درد نخوره ولی برای زندگی خوبه...عربی هم خوبه دیگه....تو حرم بودیم یارو داشت برا خودش حرف میزد بعد گفت:اسمت؟.....گفتم:گچ پژ هستم...خخخ
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
به غير 60% بقيش خيلي غير كاربرديه تو هر ترم شايد 8 واحد بي فايده نسيبت بشه
نگارا
نگارا
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
40درصد ؟؟نه بابا ديگه!!!
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
چرا بعضي از درساي اختصاصي هم اضافن
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
بعضی هاش هیچی........الکیه
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
کلا همشو بگو
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
دانشگاه؟؟؟بزار هر وقت رفتم میگم بهت...
نگارا
نگارا
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
به نظر من تو خيلي رشته ها رياضي خيلي به درد نخوره...اه
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
گل گفتی به خدا...اخه زمین شناسی 8واحد ریاضی به چه کارش میاد.............ما یه ضرب و تقسیم،جذر،در صد گیری بسمونه انتگرال به چه درد ما میخوره خدایی
torobche
torobche
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
به نظرم غیر از ریاضی و زبان بقیشون به هیچ دردی نمیخورن ولی همون کتابای زبان هم یه جوریه که ادم ازش زده میشه
نگارا
نگارا
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
رياضي الان به چه درد مي خوره تروخدا؟!!ابر ماشين حسابا وقتي هستن..
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
بعضیاش بیخوده...مثلا بعضی درسای عمومی.
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
همه ي در ساي عمومي زيادين. استاداشم زيادين. اصلا ساختموني كه برا كلاساي دروس عمومي در نظر گرفتن زياديه
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
آمار .تاریخ تحلیلی صدر اسلام .قانون اساسی .ریاضی و....
h_hamayeli
h_hamayeli
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
آقا دیگه..... من آمار میخونم هااااااااااااااا
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
آرشام هدی خانوم رو از زندگی بیزار کردی ...
h_hamayeli
h_hamayeli
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
والا بخدا. ببینم میتونین یه کاری بکنین که این سال آخری انصراف بدم یا نه
bye
bye
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
راست میگه دیگه...
kafshdozak
kafshdozak
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
اصن بگو بینم رشته خودت چیه ؟! ها؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
امار تو رسوب شناسی کاربرد داره ولی 2واحد امار خوندن زیاده 1 واحد بس بود
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
ارشام ابیاری گیاهان دریایی میخونه
Niva
Niva
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
بیزارم از هرچی ریاضی.... از هرس فیثاغورس و ارسطو و بقیه دوستان ریاضی دان هم که شده واسه جمع 10 و 5 از ماشین حساب استفاده میکنم
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
فلسفه اموزش و پرورش...اما ر...ریشه های انقلاب اسلامی.
h_hamayeli
h_hamayeli
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
عزیزان من، دوستان، جیمبو های محترم..... من بد بخت فلک زده آمار میخونم.تورو خدا گیر ندین به آمار. همین آماری که میگین به درد نمیخوره. ترمک آخر موقع پروژه تحویل دادن عجیب به کمکتون میاد. ما که آمار میخونیم ، آخر ترم تمام دانشگاه دست به دامن ما میشن
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
هدی خانوم رو با خاک یکسان کردین ...
h_hamayeli
h_hamayeli
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
دفاع مقدس رو یادتون رفت بگین البته بعضی جاها خوبه ها، مثلا من نمیخوام زبان تخصصی بردارم به جاش میتونم دفاع بردارم خخخخخخخخخخخخخخخخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
آمار بد نيست! درس شيريني هم محسوب ميشه! منتهي مورد استفادش برا همه رشته ها نيست! جداي از اون با نرم افزاراي موجود توي بازار ديگه كسي دنبال طول وتفسيرهاي دراز آماري با اون فرمولهاي گنده نيميره كه! خيلي از پايگاه داده ها هستن كه همه اندازه گيري هاي آماري رو نشون ميدن. با شرح كامل! برنامه نوشتن وطراحي پروژه بااونها كاربردي تر وشيرين تر از حفظ فرمولهاي آماري هست :) من خودم sql ‌رو خيلي دوست دارم :))))
h_hamayeli
h_hamayeli
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
سپاس کلا منو با خاک یکسان کردین
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
امار به درد زمین شناسی خیلی نمیخوره............یک واحد واسه ما بس بود ولی 2واحد گذاشتن برامون..............ریاضی و مبانی کامپیوترم که کلا اضافه هستن........فیزیکم 1واحد بشه
Niva
Niva
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
والا این تاریخ و انقلاب حداقل آدم اطلاعات عمومیش بالا میره ...در مورد کشور و دینش بیشتر میدونه.... ادبیات عمومی چی که 4 واحد هم هست؟! اونم واسه زیست شناسی.. فقط هم استاد معنی میکنه میره جلو همه هم باید به سرعت بنویسن!
firuze
firuze
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
دانشگاه رو نمیدونم ولی درسای کنکور که........چی بگم ....جدول حل کنم مفید تره........یا مجله بخونم اطلالاعاتم بالاتره.........
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
آره واللا....
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
فقط کارآموزي فايده داره...دروس عمومي که هيچ...تخصصي ها هم 10%
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
كجا كاراموزي فايده داره! چيز بدرد بخوري كه به آدم ياد نميدن! اوناييم كه ياد داريم مورد استفادش پيش نمياد :(
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
دروس عمومی واسه یاد داشتن بعضی مسایل خوبه
bye
bye
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
D:
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
ها
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
به نظر من ک به هیچ دردی نمی خورن / چون سر فصل درسها با زندگی واقعی و محیط کار هیچ تطابقی ندارن و به قول دوستان فقط تئوری هستن / همینطور زود هم فراموش میشن
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
مال زمین شناسی که این طوری نیست.............
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
هيچي! مثلا طرف 4سال درس خونده مدرك مديريت بازرگاني گرفته! بعد مياد كارمند گزينش ميشه. بلد نيست 2خط نامه تايپ كنه!!!!! يا 2تارياضي پاس ميكنه 2تا آمار 1فيزيك . از آخر بياد ساعت آبياري گلهاي گلخونه رو حتما يه جا يادداشت كنه يادش نره!!!! خيلي بيش از خيلي از دروس دانشگاهي ما جنبه تئوريك دارند. در حد 15تدريس ميشن در حد 10 هم پاس ميشن وتمام!!!
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
موافق .سپاس
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
موافقم شديد
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
دقیقا این طوریه
Niva
Niva
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
نه والا طفلی استاد زیست سلولی ما از جون مایه میذاشت... ما هم یاد گرفتیم در حد تیم ملی خودمون ولی الان مثلا اینکه انرژی میتوکندری از کجا تامین میشه یا اینکه کراسینگ اوور چه موقع اتفاق می افته یا اینکه سندرم ترنر مربوط به اختلال در کدام کروموزوم ها میشه.. چه کاربردی داره؟!!! :((((((((((((( الان اینا رو کجا میشه به معرض عمل رسوند؟!
mo_so
mo_so
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
بعضی کاربردی و بعضی غیر کاربردی هستند
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
دقیقا
faride
faride
٩٢/٠٤/٠١
٠
٠
نه والا هیچ کدوم کاربردی نیستن!!!!!!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
بی انصافی نکنین دیگه
sorme
sorme
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
من دانشگاه نرفتم
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
میری انشاا..
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
چ همه معترض داریم.....
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
ریاضی.فیزیک...امار...............مبانی کامپیوتر...شیمی...............برای ما زمین شناسا هیچ کاربردی نداره
Niva
Niva
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
آره زمین بهتره.. ما چی؟ ژنتیک...فیزیولوژی در انواع جانوری ..گیاهی.. انسانی... جنین شناسی....سیستماتیک گیاهی( از همه سخت تر)..... قارچ و جلبک ..... زیست سلولی و مولکولی.... شیمی در انواع مختلف بیوشیمی.. آلی.. عمومی....انگل شناسی...... اکولوژی عمومی و دریا.... و یه عالمه درس دیگه.. که همشون شیرین ولی در حال حاضر بی کاربرد هستن :))))))))))
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
میان این همه درس بی خود میذارن بعد میان درسای تخصصی ما رو حذف میکنن...خاک تو سرشون با این نظام اموزشی
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
درسای تخصصی ما 100%کاربردیه
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٠٢
٠
٠
دانشگا رات میدن تو رو خخخ
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/٠٣
٠
٠
دانشگاهو نمی دونم ولی دفاااااعی به خیلی دردا می خوره لای جرز دیوار تو سلط آشغال به عنوان روشن کننده ی آتیش چارشنبه سوری برا پاره کردن :\
Niva
Niva
٩٢/٠٤/٠٤
٠
٠
من تقریبا همه درسام رو در اطرافم میبینم ولی خب مثلا اینکه یه گیاه اسمش چیه و یا از چه خانواده ایی هست ..فکر نمیکنم به دردم بخوره!!! آخه یکی نیست درک کنه ما اون همه اسم گیاه و جونور به لاتین حفظ کردیم که چی!!! آسفالت شدیم به جان خودم