خانه انجمن فراموشی ،درد بی درمان فراموشی...
٦٩٧
٩٩
2nyadideh

فراموشی ،درد بی درمان فراموشی...

فراموشی ،درد بی درمان فراموشی...

از عواقب فراموشکاریاتون بگین و چند تا راه برای تقویت حافظه اگه سراغ دارین..

٩٢/٠٤/٢٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
پسر ایرونی
پسر ایرونی
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
مامانم غذا رو گذاشته بود گفت خواستی بری زیرشو خاموش کن.منم یادم رفت رفتم باشگاه.وقتی برگشتم.......هیچی دیگه ناهار مهمون من بودن اونروز.
آرتمیس
آرتمیس
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
این اتفاق واس من زیاد افتاده اما یه بار خفن غذا سوختا ینی کربن شد البته من در عرض 20 دقیقه درستش کردم خاطرش خیلی طولانیه اما ا اون روز فهمیدم من یه کدبنویه واقعییم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
پسر ايروني :) خدايي غريب به اتفاقتون همين مدلي هستين ها :)
javad agha
javad agha
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
من کلا به علت بعضی مشغله ها فراموش زیاد میکنم حالا حضور ذهن ندارم یادم اومد میگم خدمتتون
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
سرجمع يه خط حرف نزديد، اونوقت ببين چند تا كلمش دال بر ضعف حافظتون هست! "فراموشي زياد"، " عدم حضور ذهن" ، "يادتون نيست" و.... ديگه شما واجبه برا تقويت حافظت يه كاري كني :)
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
فراموشی !!!!! از کجا شرو کنم !!! هعی !! یه زمانی بود یادم می رفت کی ها کلاس دارم همش غیبت می خوردم خخخخ
a_davoodi
a_davoodi
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
موجود عجیب همینه.....
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
اون خنجر منو بیارین ... در سالن شکنجه جیم ریزک رو هم وا کنین :| به طرز .. یانه ای ابتدا از چش و چال شرو می کنیم .. :|
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
كلاسارو اگه يادت باشه وبري جاي تعجبه :)
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
انقد زیاده که نمیشه گفت.............
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
نچ نچ نچ.....
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
زیاده
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
هيهات..........
faride
faride
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
زیاااااااااااااااااااااد .الانم فراموش کردم که چی بوده:).خخخخخخخخخخخخ
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
شما به عنوان رییس فراموش کنندگان انتخاب میشی..خخخخخخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
از دست رفتي پس.......
Niva
Niva
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
چرا ماها اینقدر فراموش کاریم؟ منم خیلی چیزا یادم میره و دیگه یادم نمیاد.... مثلا روز انتخابات هر چی میگشتم یادم نبود شناسنامم رو کجا گذاشتم!!! آخر شب با هزارتا نظر و نیاز پیدا شد
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
:)))))پس بدو بدو برو ته كامنتارو بخون ، دست بكار شو (^_^)
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
زیاااد....اونقد که مامانم بهم میگه آلزایمر داری.!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
خب پس رسما حافظه بي حافظه ديگه؟؟؟ بد نيست اون ته كامنتاي من يه نگا بندازي ها :)
جادوگر
جادوگر
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
من کلا آدم فراموش کاریم راستش آدرس خونه خالمو بعد از 10 سال هنوز تو ذهنم نمونده نمی خوام بگم کند ذهنم ها اصلا ! ولی یکمی دقتم کمه یه چیزی میگم نخندین دوران تحصیلم به جای برنامه همون روز برنامه روز بعدو میاوردم .
Niva
Niva
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
خوبه :) اين گفته درمورد آدرس صدق نميكنه :) منم اصلا آدرس يادم نميمونه :)
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
فراموشی زیاد پیش اومده...البته عواقب بدی نداشته تاحالا خدارو شکر ...مصرف کندرمیگن خوبه
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
خداروشكر :)
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
مویز، کندر، سیب، انار، به، سرکه، بادام و پسته، پیاز و سیر، شیر گوسفند و فلفل سیاه براى تقویت حافظه، مفید هستند.
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
فلفل سياه رو هستم :) عاشقشم (^_^) سر سفره نباشه، غذا نميخورم، اصلا :)
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٤/٢٧
٠
٠
گردو و کنجد هم هست آتی جان(:
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
-بنابر آموزه‏هاى اسلامى نیز راهکارهایى براى تقویت حافظه وجود دارد: 1. پرخورى نوعى حماقت را به همراه مى‏آورد و قواى عقلى را ضعیف مى‏کند و کم خورى یکى از راه‏هاى زیاد شدن حافظه است. 2. زیاده از حد آب خوردن و بدون احساس نیاز آب نوشیدن، موجب کندى ذهن مى‏شود. 3. مسواک زدن منظم، حافظه را زیاد مى‏کند و بى توجهى نسبت به بهداشت دهان و دندان، موجب بروز حالات و امراضى مى‏گردد که فراموشى و کند ذهنى ایجاد مى‏نماید. 4. شست‏وشوى بینى یا استنشاق آب، یکى از راه‏هاى تقویت و گشایش حافظه است. بدیهى است که اصلاح وضعیت تنفسى و رسیدن اکسیژن کافى به مغز، قدرت قواى ذهنى را افزایش مى‏دهد. 5. حجامت در محل متعارف آن یعنى میان دو کتف، یکى از عوامل افزایش حافظه است و علاوه برآن، بر عقل نیز مى‏افزاید. جالب است که میان افزایش تحرک و قدرت جابه جایى اجزاى خون که با حجامت و فصد حاصل مى‏گردد با خون رسانى صحیح و آسان به کوچکترین عروق مغزى، رابطه نزدیکى وجود دارد. 6. خواب کوتاه قبل از نهار (قیلوله) از عوامل تقویت حافظه و ترک آن از عوامل فراموشى شمرده شده است.
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
ممنون
a_davoodi
a_davoodi
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
متشکر....
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
خواهش میکنم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
واقعا؟ چه عالي :) تشكر (^_^)
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
کاش میشد همه غم و غصه هامو فراموش کنم کاش اتفاقات اخیرو میتونستم فراموش کنم اما ... / اصلا فراموش کار نیستم ...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
خب دوستي خود آزاري ديگه! بايد غم وغصه رو فراموش كرد! در اين رابطه، اتفاقا دست خودمونه فراموش كنيم يا نه! شنيدي مثل اون استادي رو كه با يه ليوان آب در رابطه با سختي هاي روزگار ، شاگرداش رو چطور توجيح كرد؟؟؟ بايد فراموششون كني :)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
راسش موضوعات مهمی رو تا حالا یادم نرفته....عواقب بدیم نداشته جز دعوا.....
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
میگم خوبه حالا عاقبت بدی نداشته...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
راست ميگه ، خوبه عواقب بدي نداشته واست، وگرنه بايد از دادگاه و قتل عمدوغير عمد ميگفتي برامون (^_^)
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
ته تهش یادم میره چ کسایی زنگ زدن که به مامانم بگم اینا زنگ زدن...
Niva
Niva
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
منم وقتی کسی زنگ میزنه یادم میره بگم..بعد 2 روز دیگه که خود طرف 2باره زنگ میزنه میگم ..راستی فلانی 2 روز پیش زنگ زد!
a_davoodi
a_davoodi
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
منم همین فراموشی رو دارم....عواقبشم که هرکی زنگ میزنه 10 بار میگه به مامانت بگو....
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
چه خوب فقط همینه
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
اين شايع ترين نوع فراموشي هست، درنوع خودش ميتونه عواقب سنگيني هم داشته باشه! مثلا درمورد موعد چك، تاريخ ديركرد قسط وام و اختاريه، دعوت به مهموني، قرار باشگاه،و.......... نه خوب فك كنيد، درگيري فيزيكي كه كمترين عاقبتش هست :)
a_davoodi
a_davoodi
٩٢/٠٤/٢٧
٠
٠
خدا رو شکر هنوز به اون موارد نرسیده...
mo_so
mo_so
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
راه حل تقویت حافظه:حل جدول،تفکر در مورد مقوله های مورد علاقه
نسیم
نسیم
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
آره حل جدول خیلی خوبه.
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
علاقه پيش كش، همين شماره تلفناي ضروري رو حفظ نميكنيم، جايي گير كرديم، به فلاكت نيافتيم :|
mo_so
mo_so
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
به ندرت دچار فراموشی می شوم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
مطمئن؟
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
ها!!نداشتم...یادم نمیاد...هیچی یادم نمیاد:)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
خخخخخخخخخخخخخخ
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
من کجام؟!اینجا کجاست؟!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
نگران نباش :) اينجا جاي خاصي نيست، شمام براي اينكه يه حالي بهت بديم، ميتوني فك كني كريستين رونالدويي يام تام كروز برفراز قله اورست :))))
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٤/٢٥
١
٠
شـایـد مـسائـل پیـش پـا افـتـاده و روزمـره ی زنـدگی به راحـتـی از یـآد بـره امـا کـسی کـه تـو قـلب خـونـه کـرده هـیـچـوقت فراموش نمیشه :)
blue girl
blue girl
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
وای خاک به سرم!:))))
a_davoodi
a_davoodi
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
دقیقا....بعضی چیزا هرگز فراموش نمیشن
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
نه تورو خداااااا بيا اين تن بميرو اونم فراموش كن (^_^)
نسیم
نسیم
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
قبلا حافظم خیلی خوب بود! حتی می‌دونستم دوستم چند ماه پیش چقدر ازم پول می‌خواسته یا بر عکس ولی الآن حافظم مثل ماهی شده! عصر به دادشم پیام می دادم شب یادم می‌رفت چه پیامی واسش فرستادم!! با دوستم قرار گذاشته بودم اومده بود دم خونه بهش گفتم چی شده؟ گفت مثل اینکه می‌خواستیم بریم بیرون!!!
Niva
Niva
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
خسته نباشی عزیزم :)
نسیم
نسیم
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
سلامت باشی گلم!!خخخخخخخخخخخ
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
خوب میشی :))
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
شمام واجب شد بري اون پايين مايينا اون كامنتاي منو بخوني :)
s.a
s.a
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
خیلی فراموشکارم.......... مثلا امروز صبح دیرم شده بود، همه هم رفته بودن بیرون، در خونه هم قفل! کلیدامو نمی یافتم! :| گیر کرده بودم تو خونه! :| خوشبختانه مامانم یه کلید دیگه داشت تو خونه، آدرس داد، اونو برداشتم! :| حالا یکی بره کلیدا منو پیدا کنه :(((((((((((((( -------------------- میگن جدول حل کردن خوبه برا حافظه+شعر حفظ کردن
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
اره خوبه
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
اين كيليد گم كردن كه مصيبته! منم زياد گم ميكنم، ولي با حافظمون كار ندارا، به شلخته بودنمون بر ميگرده :| آره شعراش يه ربطي هم به كيليد ميليد داشته باشه خوبه :)
maede
maede
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
بعضی چیزا فراموش کردن نیس و حواس پرتیه!مثله خیلی وقتا که پیش میاد مامانمون یا کس دیگه کاریو به ما میسپارن اما چون موقعی که باهامون صحبت میکردن حواسمون نبوده باعث شده که یادمون بره!جدول حل کردن-بازی فکری و بازی هایی که واسه تمرکز خوبه-مطالعه.....اینا فکر کنم خوب باشه!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
بله :) اينجور موقع ها دليل موجه هم برا اثبات حواس پرتي زياد هست :)
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
اصن یادم نیس چیا رو فراموش کردم / تا این حد ینی / انتظار بیشتری ازم نداشده باش :)
باران
باران
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
خسته نباشی خخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
باشه (^_^)
s-rastgoo
s-rastgoo
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
من یه خاطره دارم هیچوقت یادم نمیره!سال دوم دبیرستان بودم آخرین امتحان ترم اولمون یکشنبه بود ولی من شب مثل یک...درس خوندم صبح پاشدم که برم مدرسه!از دور که دم مدرسه رو دیدم تعجب کردم چون هیچ کی نبود!رفتم تو دیدم مدرسه خالیه!داشتم سکته میکردم)تقریبا(رفتم از دفتر پرسیدم گفتن امتحان فرداست)شانس آوردم یه روز زودتر رفتم نه یه روز دیرتر(خلاصه اون روز رفتم مدرسه یکی از دوستام و سر کلاس ادبیاتشون دو زنگ نشستم و معلمشون هم نفهمید!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
نچ نچ :) منم زياد كلاسامو پس وپيش رفتم، كه هميشه هم ختم بخير نشده :)
blue girl
blue girl
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
من همیشه امتحانامو یادم میره!!
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
افرین درس خون
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
از بس درس خوني :)
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
از نظر درسی حافظه خوبی دارم ولی توی زندگی عادی دچارفراموشی شدم زیاده الان یادم نمیاد ولی بهترین کار خوردن غذاهایی که باعث تقویت حافظه میشه
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
مثلا چي؟
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
اوه اوه..جدیدا داغون شدم...گاهی خیلی چیزا یادم میره..لباسمو جا میذارم خونه فامیلامون....یادم میره زنگ بزنم جایی....چیزی بخرم...کلا دیگه پیر شدم
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
ای بابا هنوز عشقت تو راهه که..بذاربیاد بعد
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
بايد كاركني رو حافظت (^_^) جوووني هنوز برا پيري :)
آرتمیس
آرتمیس
٩٢/٠٤/٢٥
٠
٠
من زیاد فراموشکار نیستم فقط هر چی در باره ی غذا باشه فراموش میکنم از غذا پختن متنفرم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
پس ميشه گفت دچار فراموشي مصلحتي هستي، ديگه؟؟
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٤/٢٧
٠
٠
دقیقا منم همینطوریم....چونکه حوصله آشپزی نداریم (:
kafshdozak
kafshdozak
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
من تو ی مورد فراموش کارم...هروقت روغن میذارم داغ شه دیگه یادم میره... کی خونه رو ب اتیش میکشم خدا میدونه.خخخخخخخخخخخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
حتمانم از اينايي كه بعد روغن داغ كردن ميرن سرپاجلوي تلويزيون واميستن ها؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
نه ديگه وضعتون زيادم بد نيست (^_^)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
حافظه تان را دوپينگ كنيد (با صداي اين دوبلر هاي جذاب قرائت كنيد لطفا، تا تاثير گذاريش بيشتر باشد)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
با كشمش (^_^)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٤/٢٦
٠
٠
با خرما (^_^)