خانه انجمن آزادی چیست؟ مسأله این است!
١٦٠٥
٢١١
m_razavi

آزادی چیست؟ مسأله این است!

آزادی چیست؟ مسأله این است!

یکی از مطالبه های مردم از دولت بحث آزادی است!
آزادی یعنی چی؟
چه حد و مرزهایی داره؟ آیا یعنی ما هر کاری خواستیم انجام بدیم؟
معنی آزادی‌های فردی و اجتماعی چیه؟
آیا آزادی اختلاط زن و مرد و حجاب (که هر دو مسائل اجتماعی هستند) جز آزادی محسوب میشه؟
توی ایران ما چقدر آزادی داریم؟

٩٢/٠٣/٢٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
م-نص
م-نص
٩٢/٠٣/٢٨
٣
٠
ازادی یعنی ازاد بودن طوری که به کرامات انسان اسیب وارد نشه
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
ها ماشاالـ... حرف حساب...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٣/٢٨
٣
١
ازادی تن همیشه مشکل ساز بوده طوری که جوامع غربی کم کم دارن به این موضوع میرسند و برای برهنگی های ناجور جریمه در نظر میگیرند
maede_kashiyan
maede_kashiyan
٩٢/٠٣/٢٨
١
٠
آزادی تا جایی که به خیلی چیزا صدمه نزنه خب خوبه.آزادی باید اونقدری باشه که آدم اجازه گفتن حـــــــق رو داشته باشه نه اینکه به دلایلی دهنشو ببندن!آزادی تو حجاب یا ارتباط زن و مرد هم باید در حد معقول و منصقی باشه نه افراط نه تفریط!اینجا آزادی حجاب هست!فقط نمیشه روسری و اینا رو کلا برداشت که اونم کم کم داره اتفاق میفته!ولی متاسفانه اینجا واسه چیزایی که باید و خیلی مهمتره آزادی نیست.....
٩٢/٠٣/٢٨
٠
١
*منطقی
maede_kashiyan
maede_kashiyan
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
ئه این منم که غلط املایی از خودم گرفتم!چرا ناشناسم؟:)
٩٢/٠٣/٢٨
٥
٢
آزادی یعنی واسه هر کاری آدم رو مواخذه نکنن! آزادی یعنی اینکه من راحت به دختر مردم نگاه کنم... مزاحمایی مثل منکرات هم دوروبرم نباشن! آزادی یعنی اینکه هر چی دلم حرف نامربوطه تو وب و سایت... بگم بدون اینکه کسی جلومو بگیره! آزادی یعنی من هر کاری دلم خواست بکنم و نگیرنم وقتی هم گرفتنم بگم کو آزادی؟ چرا ما آزادی نداریم! آزادی یعنی اینکه مثل آمریکا باشیم! از آخرم واسه امنیتمون همیشه مجبور باشیم یه وسیله ای با خودمون حمل کنیم!
٩٢/٠٣/٢٨
٠
٠
داداش اینکه میگی تعریفی کامل برای جنگل است،نه آزادی!!!!
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٣/٢٨
٠
٠
این دیگه آزادی نیس / هرج و مرج
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٣/٢٨
٢
١
واقعا نمیدونم در جواب شما چی بگم ... آزادی که شما میگی یعنی همونطور که شما به دختر مردم نگاه میکنی یکی هم به ناموس خودت نگاه کنه یه کم فکر کن ببین خوشت میاد؟ اگه جوابت آره باشه که معنی غیرت واسه شما مفهومی نداره ... در ضمن شما که اینقد خواستار به اصطلاح آزادی هستی اگه جراتشو داشتی با اکانتت میومدی ... اینی که شما داری میگی آزادی نیست هرج و مرج و بی قانونیه ...
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
٤
١
این نظر کاملا داره کنایه میزنه یعنی بخون و باور نکن..این ازادی مورد نظر بعضی از دوستان رو نقد میکنه الهه جون..
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٢
الهه بانو من کنایه زدم! ناموس مردم ناموس منم هست، هنوز سیب زمینی نشدم!
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٣/٢٨
٣
١
ببقشید من اون موقع که کامنتو خوندم حس و حالم خیلی جدی بود ... :))) من شرمندم :)
غ-مریم
غ-مریم
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
ببخشین مگه جنگله اگه اینجوریه تشریف ببرین باغ وحش ببینین حیوونا تا خرخره آزادی دارن صب تا شب با ثم و شاخ تو سر و کله هم میپرن اونجا از اون نوع آزادیا که شما میخواین دارن واقعا چطور روت شد اینا رو بگی البد که تب داری بده تبتو بگیرن برا آنزیمای بدنت خوب نیست آنزیمات نفله میشه اینجوری خخخخخخخخخخخخخ
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
شوخي ميكنه
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
دوستان لطفا جوش نزنید و متن بالا را به صورت عکس بخونید.. آزادی این نیست.....
نسیم
نسیم
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
خخخخخخخخخخ! اول که خوندم فکر کردم بنده خدا واقعا همچین آزادی رو می‌خواید بعد فهمیدم دارن کنایه می‌زنن!!! :)))))))
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
١
١
ازادی‌ یكی‌ از اصیل‌ترین‌ ارزش‌های‌ نوع‌ بشر به‌ شمار می‌رود؛ به‌ گونه‌ای‌ كه‌ همگان‌ آن‌ را می‌ستایند. اما این کلمه با معنای خاص (معنای اصطلاحی رایج در فرهنگ امروز)خود بیش از چند قرن نیست که برسر زبان ها ست وبه نظر می رسد علت پیدایش آن ،انقلاب اجتماعی اروپا در قرن اخیر است. دربرخی جوامع افرادی وجود دارندکه مفهوم آزادی را به درستی درک نکرده ونمی توانند بین آزادی اسلامی وآزادی غربی تفکیک قایل شوند؛ و بدین جهت توقعاتی نابجا از حکومت دارند.
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
١
١
ازادی‌ یكی‌ از اصیل‌ترین‌ ارزش‌های‌ نوع‌ بشر به‌ شمار می‌رود؛ به‌ گونه‌ای‌ كه‌ همگان‌ آن‌ را می‌ستایند. اما این کلمه با معنای خاص (معنای اصطلاحی رایج در فرهنگ امروز)خود بیش از چند قرن نیست که برسر زبان ها ست وبه نظر می رسد علت پیدایش آن ،انقلاب اجتماعی اروپا در قرن اخیر است. دربرخی جوامع افرادی وجود دارندکه مفهوم آزادی را به درستی درک نکرده ونمی توانند بین آزادی اسلامی وآزادی غربی تفکیک قایل شوند؛ و بدین جهت توقعاتی نابجا از حکومت دارند.
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
١
١
آزادی اسلامی و آزادی غربی، هم در منشأ و هم در نتایج كاملاً با هم متفاوت‎اند
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
درسته.
mahboobeh
mahboobeh
٩٢/٠٣/٢٨
١
٢
دقیقا بخوای بگم هیچی!!!!!!
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٣/٢٨
٤
٢
آزادی به معنای بی قانونی نیست، به این معنا نیست که هر کاری که بخوای انجام بدی، مثلاً یک عده مسئله اجبار حجاب در ایران را خلاف آزادی می دانند که این اشتباه است،یا این که بتونی در هر موردی صحبت کنی، نه این ها باعث هرج و مرج میشه آزادی یعنی درچارچوب قانون بدون و از تمام امتیازهایی که قانون در اختیار ما قرارا میدهد استفاده کردن!!!!
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٣/٢٨
١
١
در چار چوب قانون بودن!
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٣/٢٨
٢
١
آزادی ای که مد نظر بعضی ها هست در واقع بی بند و باری است
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٠
به همین خاطر هم است که میگند تو ایران آزادی نیست
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٣/٢٨
٣
٢
احسنت (^_^) من نميدونم اينا چيه ياد گرفتن هي ميگن ما آزادي نداريم! نميدونم ديگه چي ميخوان. ومنظورشون از نبود آزادي چي هست؟
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٣/٢٨
٢
١
اوهوم....منم موافقم....بنظرم تعریفی که از ازادی میشه درست نیست بخاطر همین میگن آزادی نداریم
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
٣
١
من هم موافقم براد محمد امین ..
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
موافق
نسیم
نسیم
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
حرف حق جواب نداره....
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٢
آزادی به این معنا هم نیست که ما حق انجام هر کاری را داریم مگر اینکه مزاحم دیگران شویم، اگه آدم به خدا اعتقاد داشته باشه، میدونه که انسان در مقابل خودش هم مسئوله!!!!
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٣
آزادی به این معناست که اگر خانمی خواست باحجاب ادامه تحصیل بده جلویش را نگیرند!!!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٣/٢٩
٥
٤
و بر عکس
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٣
. آزادی در غرب برخاسته از خواسته‎ها و تمایلات نفسانی انسان‎هاست. فلسفه‎ی آزادی آنها اصالت انسان و خواسته‎های اوست و در این دیدگاه الحادی، انسان باید آزاد باشد و هر چه خواست انجام دهد. در این نگرش، آزادی منهای خدا و دین، بُتی است مبتنی بر انسان‎پرستی و طلبكار بودن انسان از خدا، و لذا آزادی و خواست انسان، مقدّم بر دین، و ارزش آن فوق دین است؛ دین به عنوان یك امر سلیقه‎ای وقتی ارزش دارد كه مزاحمتی با خواسته‎های فردی نداشته باشد. در این تلقّی، حكومت و قانون برخواست مردم استوار است، مردم هر قانون و حكومتی را خواستند انتخاب می‎كنند و وظیفه‎ی حكومت و قانون‎گذار تأمین و حفظ هر چه بیش‌تر این نوع آزادی است. در اسلام، اساس و ریشه‎ی آزادی در جهان‎بینی توحیدی است. در مفهوم آزادی اسلامی، توحید و عبودیّت انحصاری خداوند، نهفته است. اسلام برای انسان‎ها شخصیّت و ارزش ذاتی قایل است و او را بنده‎ی هیچ كس غیر خدا نمی‎داند. هر كسی اسلام و مبانی آن را پذیرفت، انسان را آزاد می‎داند؛ آزادیی كه هم در بُعد اخلاقی و هم در بعد حقوقی خود، ظهور پیدا می‏كند. آزادی دینی تكلیف‎مدار است؛ انسان باید تنها از خداوند اطاعت نموده، به احكام و دستورهای او عمل نماید و حكومت و نظامی را بپذیرد كه قانون و حاكمان آن از سوی خداوند تعیین شده باشند. آزادی اجتماعی و سیاسی مطلق، به این معنی كه انسان‎ها هر چه خواستند انجام دهند و هر قانونی را به دلخواه وضع كنند، وجود ندارد. تكلیف‎گریزی، مسۆولیت‎ناپذیری و عدم قانونمندی، نشانه‎ی وحشی‎گری و جاهلیّت است؛ در اسلام، تمدن و مدنیّت به معنای پذیرفتن تكلیف و مسۆولیّت و قانون‎مداری است و آزادی دینی؛ یعنی رهایی انسان‏ها از قیدبندگی وحاكمیّت غیر خدا.
ساحل مهربانی
ساحل مهربانی
٩٢/٠٣/٢٨
١
٠
بحث در مورد "آزادی" موضوعیه ک بی نتیجه س
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٢
در جهان‎بینی اسلام، انسان موجودی با استعدادهای فراوان است كه با سیر در مراتب روحی و معنوی، توانایی رشد و تكامل بی‎نهایت دارد و اگر خدا را بندگی و اطاعت نماید و تحت فرمان او باشد، كرامت و ارزش یافته، با فعلیّت یافتن استعدادهایش همه‎ی مسیرهای كمال برای او باز خواهد شد. تكالیف الهی در واقع برای رساندن انسان به حقّ اصیل خویش؛ یعنی همان كمال و سعادت جاودان است .در مقابل، نفی تكلیف، و آزادی از بندگی خدا، انسان را اسیر نفس و پیرو شیطان می‎سازد و او را در طبیعت محصور كرده، از سیر در طریق تعالی باز می‎دارد؛ پس جوهره‎ی آزادی اسلام، رهایی از قید و بندهای نفسانی و اسارت بندگان، و آزادی غربی، عین اسارت و بندگی شیطان است.
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٢
آزادی در اسلام موهبتی است كه انسان با آن، راه سعادت خود را برمی‎گزیند. اسلام منادی آزادیی است كه انسان‎ها را در مسیر انتخاب سعادت و كمال خود، با رفع موانع و ایجاد شرایط، آزاد گذاشته است. مكتب اسلام هم به دنبال رفع موانع درونی است و هم در صدد رفع موانع بیرونی. موانع بیرونی آزادی، حكومت‎های ناحق و قدرت‎های ظالم، و موانع درونی، حرص و طمع و تبعیت از شهوات است و هیچ عاملی مانند شهوت و هوی و هوس، انسان را برده نمی‎كند. اگر انسان اسیر هوای نفس شد، نه قادر است اعمال نیك و سعادت‎آور انجام دهد و نه از آنچه كه موجب شقاوت است، پرهیز كند و این بدترین اسارت است. در عوض، كسی كه در پرتو دین‎داری به آزادی درونی دست یافت، انجام كار نیك و ترك كار ناپسند برایش آسان است و این آزادی درونی به آزادی بیرونی خواهد انجامید. مكاتب غربی برای رفع موانع آزادی، تنها به عامل بیرونی، یعنی نفی حكومت‎های دیكتاتوری می‎پردازند و در مقابل، زمینه‎ی اسارت انسان‎ها را با دامن زدن به تمایلات و هوس‎ها و آزاد گذاشتن آنها فراهم نموده، راه بدبختی آنها را هموار می‎كنند و این مانع درونی، انسان را به ذلّت در برابر ابرقدرت‎های ظالم خواهد كشاند.
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٢
چون آزادی اجتماعی به سبك غربی هیچ‎گونه مبنا و دلیل منطقی ندارد، كسی به خاطر آن فداكاری و از خودگذشتگی نمی‎كند. ولی از آن‎جا كه آزادی اسلامی یك امر الهی است اولاً، هر شخصی خود را موظّف می‎داند آن را همان‎گونه كه خدا خواسته است بپذیرد و ثانیاً، دفاع و مبارزه برای حفاظت این ودیعه‎ی الهی را یك تكلیف و وظیفه‎ی دینی می‎داند.
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
٣
٢
اختلاف اساسی دیگر، در گستره‎ی قوانین و حد و مرز آزادی است. در عمل، هیچ جامعه‎ای دارای آزادی مطلق نیست و وجود قوانین برای اداره‎ی انسان‎ها امری ضروری است و هر قانونی در ذات خود، محدود كننده‎ی نوعی آزادی است. در غرب، قانون تنها ناظر به مسائل اجتماعی است؛ یعنی تنظیم و اداره‎ی جامعه را بر عهده دارد؛ تا انسان‎ها در صحنه‎ی اجتماع بتوانند بدون برخورد و مزاحمت، به حدّاكثر خواسته‎های خود برسند و اگر كسی اسیر تمایلات و هوس‎های خود شود و سعادت و مصالح دنیوی و اخروی خود و دیگران را به خطر اندازد، مانعی ندارد. قوانین نه تنها برای محدود كردن این نوع آزادی وضع نشده، بلكه اساساً قانون‎گذار چنین حقّی را ندارد. جامعه‎ای كه هوی‎پرستی و پیروی از شیطان را آزاد بداند، جامعه‎ی مطلوب اسلام نیست و اسلام این را بردگی و اسارت انسان و مایه‎ی شقاوت او می‎داند نه آزادی؛ و از آنجا كه اسلام خواهانِ سعادت و رستگاری انسان است، راه شقاوت او را تشریعاً بسته است. افراد حق ندارند منافع دنیوی و مصالح اخروی خود و دیگران را به خطر بیفكنند. بنابراین، قوانین اسلامی برای محدود كردن و جهت دادن به رفتار انسان‎ها، در راستای مصالح دنیوی و اخروی آنها وضع شده‎اند و به صورتی گسترده، رفتارهای اجتماعی و فردی را پوشش می‎دهند و نقض این قوانین، همانند نادیده گرفتن قوانین اخلاقی و فردی، در آخرت، بازخواست خواهد داشت.
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٢
دعوت به اجرای قوانین مخالف آزادی نیست/انسان نسبت به همنوعانش در مواردی که براساس هوای نفس وزورگویی از اوچیزی بخواهند آزاد است،اما نسبت به آنچه که مصالح ضروری اش اقتضا کند قطعاً دارای آزادی نیست؛وهرگونه فراخوانی به سوی اجرای سنن،چه از ناحیه قانون باشد،چه از ناحیه کسی باشد که اجرای قانون به دست اوست به هیچ وجه سلب آزادی مشروع محسوب نمی شود. نتیجه: آزادی اسلامی در مقابل آزادی غربی، موهبتی است كه بر اساس توحید و عبودیّت خدا بنا نهاده شده است و همراه با تكلیف و مسۆولیّت‎ پذیری، بر طرف‌ كننده‎ی موانع بیرونی و درونی و مسدود كننده‎ی راه شقاوت بوده، گشایشگر راه كمال و فعلیّت‎ بخش تمام استعدادهای انسانی است. در اسلام، بین زندگی دنیایی و سرنوشت اخروی انسان، پیوستگی تنگاتنگی وجود دارد و همه‎ی اعمال و رفتار او در سعادت حقیقی‎اش مۆثّر است.
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٢
منبع این حرفهای قشنگ هم سایت تبیان هست .که از دو منبع زیر گرد اوری شده است :منابع:1 - دین و آزادی ،محمد تقی مصباح یزدی2 - آزادی از دیدگاه علامه طباطبائی،سیدمحمد حسین طباطبائی
ati200
ati200
٩٢/٠٣/٢٨
١
٢
دیدگاه ها متفاوتن ..و باعث بحث میشه...بعضی ها مذهبی ین و ازادی امریکایی رو قبول ندارن..بعضی ها مذهبی نیستن و قبول دارن ....
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٣/٢٨
٣
٠
كلا آزادي مسئله اي نيست كه بخواد تعريف داشته باشه! ما از ابتداي خلقت آزاد بوديم! يعني آزادي توي فطرتمون بوده! ما از ابتدا از هر قيد وبندي آزاد بوديم . جز قوانين الهي! اونام كه در راستاي به كمال وسعادت رسيدن خودمون وضع شدن! خب پس جاي بحثي نميمونه. به همين راحتي :)
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٨
٥
٣
به نظر من که الان خیلی ازادی داریم اما متاسفانه ما معنیشو بد متوجه شدیم
maede_kashiyan
maede_kashiyan
٩٢/٠٣/٢٩
٠
١
افسانه بانو تو جاهایی که باید و لازمه واقعا آزادی نداریم!
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
مثلا کجاها ؟
maede_kashiyan
maede_kashiyan
٩٢/٠٣/٢٩
٠
١
مثلا یکیش موقع اظهارنظر درباره مسائل سیاسی و اینا!
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٨
٣
٦
آزادی یــنـی دور ریختن آدمــای مـتـعـصـب و تـفـکـرات عصر جـــاهــلـیت...
٩٢/٠٣/٢٨
٤
٢
همون آدمای متعصبی که می‌گید جونشون رو سپر کردن و رفتن تا من و شما اینجا راحت بشینیم و صحبت کنیم....
٩٢/٠٣/٢٨
٧
١
آزادی یـنـی بـه تــفـکـر دیـگـری احـتـرام بـذاری و بـهـش بـرچـسـب نـچسبونی انگاری حرف خودت رو هم قبول نداری..
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٨
١
٣
آدمـای مـتـعـصـب لـزومـا "شـهدا" نـیـسـتـن !!!!
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٨
٠
٣
اول کامل بخون بعد نظرات ارزشمندتو ارائه کن - حـرف مـن قسمت دیگه ای از حـرفـامـو نـقـض نـمـیـکـنـه - آدمـای مـتـعـصب نیازی به برچـسـب ندارن آدمـایـی هـسـتن که هـمـیـشه فـک مـیـکنـن خودشـون درست میگن و دیگران حق نظر ندارن اگه تو رودخونه ی لذت های دنیوی آبتنی کنن میشن کافر ..میشن "بی بند و بار" ایناست که برچسبه ...
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٢
نظرات ارزشمند شماست نه من چون من دقیقا کپیش کردم:))))))))))))))))))))))))))))))))
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٩
١
٤
کپیش کردی و بعد من هم به اظهارات ارزشمندت جواب دادم
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
شما در واقع جواب خودت را دادی نه من رو ..خودت زحمت خوندنش رو بکش خخخخخ
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٢٩
٢
١
این جملت بیشتر به تفکرات هیتل شبیه بود!
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٩
١
١
متاسفانه اینجارو با مسجد اشتباه گرفتی..یه دور مرور کن ببین چی گفتی بعد با "فـکـر" حرفتو بزن . گفتی آزادی بی بندو باریه. ... ایــنــه سـطـح فــکـرت ! منم جوابتو دادم
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٩
٠
١
هه..در واقع جواب تو رو دادم ولی مث اینکه نمیخوای بفهمی
نسیم
نسیم
٩٢/٠٣/٢٩
٣
٠
تو قرآن یک آیه هست که خداوند به پیامبر می‌فرمایند: ای پیامبر به زنان و دخترانت بگو همچون دوران جاهلیت خود را نیارایند.... این نشون می‌ده جاهلیت یعنی چی....
٩٢/٠٣/٢٩
٢
٠
از نظر من همین قدر که شما بفهمی کافیه :))
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٤
و البته نشون میده بعضیا با خود آرایی و زیبایی هـم قـهـرن و از آیه های قرآن هـم به نفع خودشون استفاده میکنن...
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٢
نع.. مثل اینکه حالا حالاها نمیخواد واست جا بیفته...!!!
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٩
٣
٠
همین که برای شما جا بیفته کافیه من اصراری ندارم برام جا بیفته ..اصلا مگه خورشته که جا بیفته..
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٣
دو زاریتو میگم... کجه
نسیم
نسیم
٩٢/٠٣/٣٠
٤
٠
من از آیه قرآن به نفع خودم استفاده نکردم، قرآن در مورد همه چیز یه برنامه‌ای واسه ما آدم‌ها داره، در مورد اینکه چی بپوشیم، چی بخوریم، با نامحرم چطور رفتاری داشته باشیم.... فقط کافیه بهش یک نگاه بندازید تا ببینید تو قرآن چی چیزهایی نوشته....
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٣٠
١
٤
باز این داره آیه واسه من آیه ترجمه میکنه ... آدمای امثال تو از دین به عنوان ابزاری واسه تحقق اهداف خودشون استفاده میکنن و در واقع هیچ لذتی از زندگیشون نمیبرن
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٣٠
١
٢
بشین بابا !!!کی داره از آیه و ترجمش واسه من حرف میزنه.. خودم همرو بلدم - ولی جوری که تو واسه خودت برداشت میکنی با واقعیت متفاوته...
نسیم
نسیم
٩٢/٠٣/٣٠
٤
٠
کله نمک منم بلدم توهین کنم، بلدم جوابت رو بدم اما باید یک فرقی بین من و شما باشه....(احترام خودتم حفظ کن....)
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٣٠
١
٣
خوبه آفرین !! پس توام احترام خودتو داشته باش
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٣٠
٢
٠
ما خیلی وقته کارتیش کردیم دیگه سکه ای استفاده نمیکنیم واسه همینه که برامون جا نمیفته..:)))
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٣٠
٤
٠
کله نمک جان هنوز خیلی مونده تا بتونه با دوستان بحث کنی.... اولین قانون گفت و گو احترام متقابله... ..... بسیار سفر باید کرد تا پخته شود خامی
٩٢/٠٣/٣١
٠
٣
آخ اصن منقلب شدم با این جملت ..تکونم داد عجیییب- چشم مامان بزرگ
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٣١
١
٠
خخخخخخخخخخ .. هویتت کو؟ پرید؟ یا از دستت فرار کرد! به قول خودت آدم باید با هویتش بیاد و نظر بده وگرنه ارزش جواب دادن نداره :)
mah-tkh
mah-tkh
٩٢/٠٣/٢٨
٣
٧
آزادی تو ایران معنی نمیده... ما دخترا که همچین آزاد نیستیم
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٢٩
٦
٠
لطفا جمع نبندین!!!! شما میتونین فقط از طرف خودتون نظر بدین!
نسیم
نسیم
٩٢/٠٣/٢٩
٤
٠
شمت چه جور آزادی مد نظرت هست که نداری؟ من خیلی‌ها رو می‌شناسم که خیلی راضی هستن....
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٣/٢٨
٣
٤
آزادی یعنی اینکه مامورا سه بار بهت به خاطر شکل و ظاهر گیر بدن و یک بار هم ببرنت پاسگاه و ازت تعهد بگیرن...ای خدا اونم از یه پسر!!عجیبه
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٨
٣
٦
متاسفانه تو ایران همینه
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٢٩
٢
٢
بالاخره بعضی چیزها باید رعایت بشه و دختر و پسر هم نداره.... در هر کشوری قوانین خاص خودش وجود داره .
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٣/٣٠
٠
٠
الان من چرا سه تا منفی گرفتم...خب گیر دادن بهم دیگه اینکه منفی دادن نداره مامورا منفی بهم دادن تویم منفی دادی...دس خوش بابا!!
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٣٠
١
٠
این که چهار تا منفی اقا اشکمهر چرا میگی سه تا ..زیاد دلخور منفیها نباشید چیز خوبیه باعث میشه روحیه ادمها در برابر سختیها مقاوم بشه..
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٣٠
١
٠
والا مایم زیاد منفی خوردیم!!!! بعضی ها کلا عشق منفی هستن!
m_khatibi
m_khatibi
٩٢/٠٣/٢٨
٤
١
از ازادی اگر گفتن بدان دریا سرابی است،بگو بین بدو بدتر چه حق انتخابی هست !
m_khatibi
m_khatibi
٩٢/٠٣/٢٨
٦
١
دوستان سوء برداشت نشه لدفن!من که در ازادیه کامل بسر میبرم در ایران.اون بیتی هم که گفتتم در وصف کشورهای اروپایی و ترکیه و بحرین و اینا بود! که مردمش اصن آزادی ندارن! من واقعا دلم براشون میسوزه و از همین جا باهاشون ابراز هم دردی می کنم.
٩٢/٠٣/٢٨
١
١
لایییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییک.
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٠
آزادی یعنی اینکه مامورها مثل ملخ نریزن توی پشت بام خونه ات ... و اون بشقاب ها رو جمع نکنن ...
m_khatibi
m_khatibi
٩٢/٠٣/٢٨
٠
٠
یه اصلی هست که میگه اگه یه انبار سیب داشتی و 1کرم افتاد وسطش ،زود برو نابودش کن وگرنه....!!!
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٨
٠
٠
اگه انبار مال خودت باشه درست ... ولی پشت بام خونه حریم شخصی هست عزیز دلم ...
m_khatibi
m_khatibi
٩٢/٠٣/٢٨
٠
٠
نه جانم !! داخل خونتون میشه حریم شخصی اما رو پشت بوم کاملا عمومی چون در معرض دید همه قرار داره ! خخخ
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٨
٠
٠
خخخخخخخ ... وحیـــــــــــــــــــد مایو رو بردار رو پشت بوم داوود میخوایم واتر پلو بازی کنیم ...
m_khatibi
m_khatibi
٩٢/٠٣/٢٨
١
١
انها همه نقشه های شوم دشمنه که بین من و شما تفرقه بوجود بیاره !!! حالا بشقاب نداشته باشین رو پشت بومتون چرخ زندگیتون نمی چرخه !؟؟! من بهت اطمینان میدم که حتی اگه نباشه بیشتر پیشرفت می کنی،چرا !! چون وقتت رو در راه پیشرفت خودت معطوف میکنی و این میشه که بدون هیچ دوشواری پیشرفت میکنی!!
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٨
١
٠
عزیزم خب کار درستی نیست ... شما وقتی توی کشورت ببینی مامور ها میریزن روی پشت بوم های مردم و به صورت کاملا خشن و غیر اخلاقی دیش ها رو خم میکنن حتما احساس غرور بهت دست میده و خوشحال میشی که وظیفه شون رو انجام میدن آره ؟ ... یعنی چی اینا نقشه های دشمنه ... مگر فقط تو ایران از این ها هست ... باید تمام شبکه های خارجی رو بررسی کنیم و اظهار نظر بکنیم نه اینکه فقط به اخبار ایران گوش کنیم ... چرا وقتی بعضی ها اسم ماهواره رو میشنون فکر های ناجور میکنن ... ؟
bye
bye
٩٢/٠٣/٢٩
٢
٠
سلام ایمان جان ! بی خیال عزیز دلم ! خونه خودشونم ماهواره دارن... D:
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
واااااااااااااااای باااااااااااااااااای چقدر من تو رو دوس دارم ... بیا بغلم ... میخوام قولنجت رو بشکونم ...
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٨
٣
٥
آزادی یـنـی بـه تــفـکـر دیـگـری احـتـرام بـذاری و بـهـش بـرچـسـب نـچسبونی آزاد باشی و غـرق تـفـکـرات خـودت بـاشـی و دخـالـت اطـرافـیـان آزارت نده ... ینی دو نفر تو پارک میشینن عین آدم ندیده ها زل نزنی بهشون ...
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٨
٠
٠
لایک ...
m_khatibi
m_khatibi
٩٢/٠٣/٢٨
٢
١
به نظر من توی هر جامعه ای حریم ها و محدوده ی آزادی ها مشخصه !!! شکر پروردگار هم دویست و اندی کشور با آزادیهای جور واجور وجود داره! که شما مختارید به سلیقه ی خودتون یکی ش رو برای زندگی انتخاب کنید! این فرد هست که باید با جامعه همسان بشه نه جامعه با فرد!!! داخل پرانتز عرض کنم (شاید همه به اندازه ی شما درک درستی از ازادی نداشته باشن و حتی ظرفیت آزادی هاییی که شما میگید رو نداشته باشن ! منظورم کاملا واضح بود)
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٨
١
٠
خب عزیز دلم مگه ما میلیاردریم که بیایم کشور مورد علاقه مونو برای زندگی انتخاب کنیم ... هر کشوری باید برای رفاه مردمش تلاش بکنه و محدودیت های الکی نذاره ... یعنی اگر دو نفر دارن تو پارک با همدیگه صحبت میکنن باید یه موتور بیاد جلوشون و دو نفر بسیجی که سنشون نصف سن من هم نیست بیاد جلوشونو بگیره ... ؟
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٣
آدمای متعصب لـزومـا شـهـدا نـیـسـتـن..!!!!!
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٨
١
٣
m_khatibi --------راهـی کـه پـیـشـنـهاد دادی مـال آدمای خـود خـواهـه کـه هرکـاری دلـشون میخواد میکنن و انتظار دارن دیگران بپذیرن و اگه نپذیرن حـکمـش مـیـشه "چـــوبــه ی دار" این آدمـا هیچوقت پیـشرفتی نمیکنن و در نهایت تو دریای تفکرات خودشون غرق میشن بدون اینکه لذتی برده باشن - همین محدودیت های بیجا باعث میشه یه عده به درک درستی از آزادی نرسن و تا یکم فضا دیدن یهو انرژیشونو تخلیه کنن....
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
خوشحالم که نظری رو که در بالا کداده بودی رو تصیح و یا تکمیل کردی.. اون خیلی خود خواهانه بود!
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٩
١
٣
هیچ قسمتی قسمت دیگه ی حرفمو نقض نکرد - تصـحـیـح نکردم .. در واقع در ادامش نظر دادم
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٨
٣
٢
همچنین آقای خطیبی ... امیدوارم اگه یه نفر داشت آزادانه روی پشت بام شما راه میرفت اونو به عنوان دزد تحویل کلانتری ندی ... بالاخره حق داره دیگه مکان عمومیه پشت بوم ... بذار حال کنه ...
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
٩
٥
به لطف خدا خوشحالم که در یک کشور شیعه دارم زندگی میکنم ..کشوری که می تونم به راحتی توش حجاب داشته باشم نماز بخونم اعمال مذهبی به جا بیارم ..اگر سوار قطار شدم برای وقت نماز نگه داره ..نیاز نباشه با کلت این ور و اون ور برم ..عقاید سیاسی ام رو بیان کنم .خدایا شکرت که کسی نیست که چادر رو از سر من بکشه یا به خاطر داشتن حجاب حق تحصیل رو از من بگیره..خدایا ممنونم ازت که شیعه دنیا اومدم و در یک کشور شیعه دارم زندگی میکنم..من از زندگی ام وازادی هایی که دارم راضی ام ..خیلی از ازادی هایی رو که دوستان بیان میکنن من اصلا جزو مصادیق ازادی نمیدونم چون من ازادی دینی تعریف شده ای دارم که برایم حد و مرزهایم را مشخص کرده است ...نمیگم کشور گل و بلبل مشکلات هست ولی به خاطر این مشکلات سیاه نمایی نمیکنم و تمام مسایل رو با هم قاطی نمیکنم ..حکومت عدل علی فقط و فقط حکومت امام زمانه که منتظر ظهور حضرتشون هستیم ..خدایا شکرت ..
٩٢/٠٣/٢٨
٥
١
لاییییییییییییییییییییک.
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٨
٥
١
منم لایک ... آفرین این درسته ...
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٠
خخخخخخ ... من اون کسی رو که منفی داد ببینمش ... از وسط نصفش میکنم ...
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٢٩
٣
١
آسمانه جان منم لایک :) واقعا باید خدا رو شکر کرد.. حیف که قدر نمیدونیم
نسیم
نسیم
٩٢/٠٣/٢٩
٣
١
من با آسمانه خانم موافقم، بعضی از ماها یک مقداری ناشکریم....
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
٣
٣
راستی منتظر نظرات توهین امیز دوستان هستیم:))
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٠
نه اسمانه خانوم ... این چه حرفیه ... اینجا کسی توهین نمیکنه ... همه با ادبن ...
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٨
٣
٠
شما که برادر بزرگوار و گل من هستید اقا ایمان..
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٨
٣
٠
اسمانه خانوم لطف دارید شما ... چقدر ذوق زده شدم ...
٩٢/٠٣/٢٨
٢
١
مثل اینکه ما توی جنگ نرم شکست خوردیم.... :(
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٨
١
٠
نه هنوز ... ما خیلی قدرتمندیم ...
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
متاسفانه
mo_so
mo_so
٩٢/٠٣/٢٨
٣
٠
آزادی تعریف واحدی ندارد.آزادی هر انسان تا جایی محترم است که به دیگران آسیب نرساند.بنابراین آزادی به معنای بی قید و بند بودن نیست.هر جامعه بشری خط قرمزهایی داردمانند:خط قرمزهای سیاسی،مذهبی و یا اخلاقی.مهم این است که این خط قرمزها آزادی فردی و اجتماعی را سلب نکند
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٨
٠
٠
لایک
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
و من هم موافقم.
mo_so
mo_so
٩٢/٠٣/٢٨
٢
٠
و همین طور مهم است که چه کسانی یا چه عواملی این خط قرمزها را ترسیم می کنند
R-Rad
R-Rad
٩٢/٠٣/٢٨
١
٠
آزادی مفهومش برای هر کسی در هر موردی فرق میکنه اول باید در ایران فرهنگ آزادی داشتن باشه بعد خود آزادی که نمیشه!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٣/٢٩
٦
٥
همه ما میدونیم یه سری محدودیت های الکی رو درست کردن اینجا. ک ب زودی امیدوارم تمام این محدودیت ها برداشته بشه. و رو ب سوی ایران نوین قدم برداریم. اگر ب کسی حق میدیم چیزی رو بپوشه . باید ب اون طرف هم حق بدیم این چیزو نپوشه ....حالا شروع کنین منفی بزنین
maede_kashiyan
maede_kashiyan
٩٢/٠٣/٢٩
٣
٣
این مال کشورایی هست که دینشون اسلام نیس و حجاب یه قضیه اختیاریه!به عده ای حق میدن بپوشن..به عده ای هم نه!ولی اینجا کشور اسلامیه نمیشه که به عده ای حق داد بپوشن و به عده ای نه!دیگه اینکه جز آزادی نیست آخه..ببخشیدا ولی میشه هر کی هرکی.قضیه کشور ما فرق داره.
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٣/٢٩
٤
٥
کشور عربستان ک مرکز اسلامه .فقط در مدینه و مکه اجباریه
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٢٩
٦
٣
به نظرت عربستان کشور اسلامیه؟ عربستان فقط پر شده از یه عده آدم وهابی که وجود خودشون بزرگ ترین ضربه به اسلامه... عربستانی که یکی یکی مناطق تاریخی شیعه رو از بین برد و الان چیزی جز سر افکندگی واسه اسلام نداره!!! واقعا شما عربستان رو الگو جامعه یا حکومت اسلامی قرار میدین؟ واقعا الگو مناسبی برای ما هست؟
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٣/٢٩
٥
٥
پنجرهای فکرتون رو باز کنین ب دنیا بزرگتر. الان من متن هایی دوستانی ک مخالف نظر من هستم رو میخونم همه یه خطی رو پی میگیرن.همون حرفای همیشگی و توجیه های همیشگی .اما ایمان دارم ب طرز فکرم و میدونم ب زودی همین میشه ک من میدونم...
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٢٩
٣
١
اگه شما آزادی رو فقط در پوشش میبینی که بنده حرفی ندارم و مطمئن هستم با برداشتن پوشش ها به جایی که نمیرسیم هیچ ... پسرفت هم داریم!!!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٣/٢٩
١
٣
فقط این نیس. این چون عامیانه تره اینجا بیان کردم...
٩٢/٠٣/٢٩
١
١
من واقعا عذر می خوام که این رو میگم.اما دوستانی که طرفدار ازادی دونفر روی نیمکت های پارک هستین ، اگر یکی از اون دو نفر خواهر خودتون باشه باز هم همین نظر رو دارید ؟!!!!
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٩
٢
٥
جرات داشته باش با کاربریت بیا تا جوابتو بدم
s.2
s.2
٩٢/٠٣/٢٩
٣
٣
این اسمش آزادی نیس این ینی بی حیایی
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٣/٢٩
٤
٢
ببین نشستن روی نیمکت پارک که بد نیست...باید صحبت کرد ...بهتر از اینه که برن تو خونه......فهمیدی؟؟...تو پارک هوای آزاد حرف میزنی چه اشکال داره؟؟..اگه تو خفا باشه که گناهش بیشتره
bye
bye
٩٢/٠٣/٢٩
٤
٥
من با نظر بالایی که : Kale_namak دادن مخالف نیستم ! بعد در جواب این که اگه خواهرت باشه بازم همین نظر رو دارید میگم : بله ! وقتی مردم با جنبه باشن دیگه بحثی نمیمونه دوست عزیز !
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٢٩
٢
٠
کله نمک مگه میخوای دعوا کنی که تحدید میکنی؟ خب جوابش رو بده .. به اسم کاربریش چی کار داری؟ الان اسمش معلوم شه همه چی حله؟
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
آدمی که از خودش هویت نداره و از ابراز نظرش میترسه ارزش جواب دادن نداره!
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٩
١
٣
آدمی که از ابراز نظرش میترسه و هویت مشخصی نداره در واقع ارزش جواب دادن نداره
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٣٠
٣
٠
آدمی که برای حرفی جواب منطقی داره .. با ادب و احترام نظرش رو میده و به اسم طرف کاری نداره.... شاید اون ترسیده تو چی؟
s.2
s.2
٩٢/٠٣/٢٩
٣
١
من همینجوری که هس دوس دارم بنظرم خیلیم زیادی آزادیم
morteza-d
morteza-d
٩٢/٠٣/٢٩
١
٢
نمیدونم ازادی چیه تا حالا تجربش نکردم!!!
غ-مریم
غ-مریم
٩٢/٠٣/٢٩
٥
١
به نظر من ما الان آزادیم چه از لحاظ پوشش چه از لحاظ بیان و تنها چیزی که تو آزادی مهم هست همین دو مورده و ما به نسبت دوره های قبل که کسی جرات نداشت بگه رو چشم کسی ابرو خیلی آزادی داریم و کسایی که دلشون میخواد آزادی حجاب داشته باشن احتمالا میخوان تو خیابون با تاپ و شلوارک راه برن که البته الانم دارن راه میرن و اصلا چیز عجیبی نیست با اون مدل موهای عجیب قریب و لباسای نازک و سلوارای ساق مانند خدایی خیلی زشته منی که خیلی حجاب سفت و محکمی ندارم حالم بد میشه از این طرز راه رفتنشون خدایی قباحت داره مسئولین رسیدگی کنن
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٣/٢٩
٤
٠
درسته...دیشب ندیدی که دختر و پسر میرقصیدن تو خیابون..اخه این درسته؟؟
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٣/٢٩
١
٤
اینم از خوشحالیشون بود...یعنی مردم نباید شاد بشن؟؟؟رقصیدن خلاف قانونه؟؟؟
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٢٩
٢
١
دختر مشرقی ..اگه بعضی ها هوس کردن از روی شادی و خوشحالی هر کاری انجام بدن پس درسته دیگه؟ چون از رو شادی بوده و به نظر شما منع قانونی نداره؟
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٣/٢٩
٣
٠
دختر مشرقی...رقصیدن اشکال نداره منتها برای پسرا یا محارم...آخه دختر باید تو جمع اون همه پسر غریبه برقصه؟؟..بعد میگن چرا .........استغفرال..
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٣/٢٩
٤
٠
آزادی یعنی بدون ترس حرفت رو بزنی انتقادت رو بکنی.....من آزادی رو تو بیان میدونم نه تو حجاب چون از نظر من همین آزادی که داریم بسه بیشتر از اینش اصن خوب نیست کشور ما اسلامیه حتی گاهی فکر میکنم آزدی زیاد هم شده ...مردم ما جنبه ندارن.........آزادی در روابطم تا حدودی کافی میدونم نه اونقدر باید کم باشه که تو خفا گناه کنند نه اونقدر زیا باشه که عفت رو زیر پا بذارن شاید همین اندازه بسه........اگر آزادی تو کلام ما و صحبت ما زیاد تر بشه خیلی خوبه......
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٣/٢٩
٤
٥
مردم ما جنبه داشتن
نسیم
نسیم
٩٢/٠٣/٢٩
٣
١
آرشام خان مردم ما تو خیلی چیزها جنبه داشتن و دارن اما برای بحث آزادی توی حجاب نه!
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
ازادي رابطه ها كه خوبه به نظر من ولي اين فيلتر كردنا و مجوز ندادن به فيلما و مجله ها و كتا با خيلي كمه و در حد صفر قرار دارد. در كل ازادي بيان كم است
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٣/٢٩
٠
١
آزادی؟؟؟همونه میدونه تو تهران رو میگید؟؟؟به غیر اون من جایی به اسم آزادی نمیشناسم...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٣/٢٩
٥
٥
تو فیلم چک .اولش یکی تو خیابون داد میزنه آزاادی آزادی .اون یکی از اون بر میگه آب زرشک آب زرشک خخخخ
غ-مریم
غ-مریم
٩٢/٠٣/٢٩
١
٤
واقعا بعضی وقتا نمیفهمم حرف حساب بعضیا چیه با شما نیستم ها آراشام خان با کناریتم آخه واقعا از این بیشتر چی میخواد یه آدم و به نظرم دارین کم لطفی میکنین
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٣/٢٩
٥
٥
بحثم اینه ک ما هر چی کمتر بخوایم خیلی کم تر از اون ب ما میرسه .ما باید زیاده رو بخواییم تا ب یه حالت نسبی برسیم. حالا وقتی شما کمه رو میخوایی مطمینن کمتره نصیبت میشه.چ پیچیده شده . نه؟
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
بیچاره کردین بابا ... هر وقت مامورها روی پشت بوم خونه ها نریختن ... هر وقت اینترنت با سرعت بیشتر از 128 به مردم عادی دادن و ازش کارت دانشجویی نخواستن ... هر وقت چندتا موتور سوار مردم رو به خاطر اعتراض با چوب نزدن ... اون وقت شاید اومدم اینجا و گفتم که آزادی داریم ... مگه فقط به حجاب هستش ؟ ...
D_masoud74
D_masoud74
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
ایول
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
فعلا که خیلی ها به حجاب گیر دادن و احتمالا گیره موشون ازیتشون میکنه ..چون اثری از روسری و حجاب نیست!!!
نسیم
نسیم
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
ایمان خان من خیلی جاها دیدم که ماهواره داشتن کسی هم نریخته تو خونشون که جمعش کنه! شما اگر برید رو پشت بوم خونه ما اکثرا ماهواره دارن، تا دلتون بخواد مثل مور و ملخ ماهواره ریخته! از تعدادشون کم که نمی‌شه هیچ زیادتر هم می‌شن!
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
تمام همساده های ما ماهواره دارن یادم نمیاد کسی ریخته باشه جمع کرده باشه:))
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٩
٠
١
من دوس دارم نیمه ی خالی لیوان رو ببینم ...
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٣/٢٩
١
١
تو یه فیلم بود که مسافر به راننده تاکسیه گفت،آقا آزادی نگه دار،پیاده میشم... راننده گفت:آقا رد کردی،آزادی قبل از انقلاب بود...
mr.majdator
mr.majdator
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
آزادی،بی بند و باری نیست...آزادی یعنی در راستای کرامات انسانی قدم گذاشتن...آزادی دربیان که قبول دارم خیلی کمه...
m_khatibi
m_khatibi
٩٢/٠٣/٢٩
٤
١
ماهی توی تنگ رو اگه ببری لب ساحل ، به کمتر از دریا قانع نمیشه! بدون اینکه بدونه توی اب شور دریا میمیره !!!! اینه که میگن ماهواره بده دوستان!!!
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
مثال خیلی زیبایی بود...
m_khatibi
m_khatibi
٩٢/٠٣/٢٩
٢
٠
ممنون
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
احسنت ، مشکل اصلی ما همین ماهواره ها و شبکه های بی مصرف شه!
m_khatibi
m_khatibi
٩٢/٠٣/٢٩
٢
٠
اما اینم بگم که ما باید از خلاقیت و کیفیت فنی برنامه های اونا درس بگیریم! و با توجه به اینکه ما اخلاق مداری در رسانه های جمعی رو سرلوحه کار قرار دادیم لذا با دوشواری فراوانی رو برو هستیم! اونا خیلی راحت می تونن هرچیزی رو نشون بدن که شاید مردم دوست داشته باشن ببینن ، اما ما نمی تونیم به هر قیمتی مخاطب جذب کنیم !
kafshdozak
kafshdozak
٩٢/٠٣/٢٩
٠
١
ن اقای علیرضا همچین هم بی مصررف نیست ! مشکل ما اینه ک فقط دنبال شبکه های بد و مبتذلش هستتیم و دراخرم میگیم همیناس ک زندگی ها رو بهم میزنه! اما اگ دقت کنیم میبینیم مستند ها و برنامه های علمی فوق العاده ای میذاره ک ما هیچوقت تو شبکه های خودمون ندیدیم.بهتر استفاده از شبکه های ماهواره اای فرهنگ سازی بشه! امیدوارمم !
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
کفشدوزک جان.. بعله به قول شما ما یک بار خونه یکی از اقوام مشغول تماشای فیلمی ایرانی در شبکه ایی بودیم که به خودی خود هیچ مشکلی نداشت اما وسطای فیلم تبلیغات زیر نویس شروع شد.. یکی از بچه ها هم شروع کرد با صدای بلند به خوندن تبلیغات ... به نظرت فکر میکنی تبلیغ چی بود؟ همه سرخ و زرد شدن و سریع پریدن رو کنترل و تلوزیون رو خاموش کردن... حالا بیا به بچه بگو اونایی که خوند چی بود!!!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٣/٢٩
٤
٢
همین دوستانی ک از ماهواره دارن بد میگن رو پشت بومشون 3 4 تا دیش دارن. یوتل ست .عرب ست .هاتبرد. آسیا ست...بگم بگم بازم؟
نسیم
نسیم
٩٢/٠٣/٢٩
٣
١
ماشاالله آرشام خان اسم همشون رو هم حفظ هستن! جناب ما ماهواره نداشتیم نداریم و نخواهیم داشت، می‌خواید آدرس بدیم بیاید ببینید؟!!!!!
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٣٠
١
٠
ما هم نداریم... ولی همسایه ها دارن.. خدا هر چی خوبیه قسمت همه بکنه :)
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
نظر خاصی ندارم.....درواقعا با بشتریا موافقم
mo_so
mo_so
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
اجبار در زمینه برخی مقوله ها پیامد منفی دارد.
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
بله من هم حرفم همینه ... نباید اجبار باشه ...
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
عزیزم بحث سر این نیست که ماهواره بد هست یا نه ... بحث سر آزادی بود ... موضوعات رو لطفا قاطی نکنید ...
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
چقدر طولانی شد این تاپیک ...
kafshdozak
kafshdozak
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
ازادی یعنی ازادی بیان! ینی اونقدر اجازه داشته باشیم ک بتونیم در مقابل اشتباه بزرگای کشورمون سکوت نکنیم از ترس اینکه نشیم یک فرد سیاسی ! ازادی اصلا ب معنی بی حجابی نیست.ما مسلمونیم...یکی عقایدش قویه و میخواد با حجاب برتر تو جامعه ظاهر شه یکی دیگه نمیخواد.این دلیل نمیشه ما کشورمونو به دو گروه تقسیم کنیم...درهرصورت ما ایرانی هستیم !
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٣/٢٩
٢
٠
ب قول یارو ازادی پس از بیان خخخ
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٢٩
٦
٢
فکر میکنم در جمعی که اکثر اعضای اون کاربرهای نوجوان و کم تجربه هستن ..شاید بحث در مورد آزادی یکم مشکل باشه...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٣/٢٩
٤
٢
مامان بزرگ جیم راست میگن
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
دقیقا ...
maede_kashiyan
maede_kashiyan
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
البته اکثرا فک کنم جوونن هااااا!ولی خب به نظر من بلاخره هر فردی نظری داره!
نسیم
نسیم
٩٢/٠٣/٢٩
١
٠
منم با نظر نیوا خانوم موافقم.
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٢٩
٢
١
منم باهات موافقم بانو نیوا
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٥
هه.. مامان بزرگو تپل اومدی آرشام مرسی
نسیم
نسیم
٩٢/٠٣/٣٠
٤
١
رعایت ادب و احترام هم خوب چیزیه....
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٣٠
١
٥
واسه همه نـه
اشکان
اشکان
٩٢/٠٣/٣٠
٤
١
کسی که به دیگران احترام می‌گذاره در واقع داره شخصیت خودش رو نشون می‌ده کسی هم که احترام نمی گذاره....
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٣٠
١
٦
یه کلمه هم از ننه ی عروس.... :)))
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٣٠
٣
٠
مامان بودن افتخاره... خدا قسمت همه بکنه... ممنون دوستان :)
٩٢/٠٣/٣٠
٤
١
الهی امین نیوا جونم ..دعا کن خدا قسمت ما هم بکنه :)))
٩٢/٠٣/٣١
٠
٢
افتخار؟؟؟؟؟ هه هه هه هه.... داریم با کیا تبادل نظر میکنیم خدایا !!!
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٣/٢٩
٠
٠
آزادی رو دولت برای مردم تعیین نمیکنه.این خانواده ها هستن که حدود آزادی رو برای بچه هاشون تعیین میکنن.یه عده مثل من محدود محدودن/یه عده حدواسط/و یه عده آزاد آزادن...
اشکان
اشکان
٩٢/٠٣/٣٠
٤
٣
دو نوع آزادی هست که بیشتر مورد توجه افراده: یکیش آزادی بیان و دیگری آزادی حجاب (پوشش، رفتار... که اکثرا هم در بین جوون‌ها شایعه) . اما در مورد آزادی بیان باید خدمت اون دوستانی که می گن تو تمام کشورها آزادی بیان دارن و فقط ایران آزادی بیان نداره باید عرض کنم که عزیزم تو کشورهای دیگه هم همینطوره، همین چند وقت پیش تو روزنامه خوندم طرف از خانم نخست وزیر پرسیده که شوهرتون همجنس‌گراس؟ به شب نکشیده اخراجش کردن! پس هی آیه یأس نخونید که ایران آزادی بیان نداره... اما در مورد آزادی حجاب: اولا موضوع حجاب فقط به خانم‌ها ختم نمی‌شه و ما آقایان هم باید رعایت کنیم.( فکر نکنیم کوچه و خیابون خونه خالس و با لباس‌های تنگ و اندامی بیایم بیرون...) دوما این آزادی تا همینجاش واسه کشور ما بسه چون از اینجا به بعد بی‌بندوباری میاره وقتی هم بی‌بندوباری بیاد اول از همه امنیت افراد به خطر می‌آفته. (اون دختری که تو کیفش اسپری فلفل- چاقو... حمل می‌کنه قطعا واسه خوشگلی اون وسیله، این کار رو نمی‌کنه داره واسه امنیتش این کار رو می‌کنه، واسه اینکه بهش تجاوز نکنن...)
اشکان
اشکان
٩٢/٠٣/٣٠
٣
٠
اونی که منفی داده تحمل شنیدن حرف حق رو نداره.... :)))
m_sepehri
m_sepehri
٩٢/٠٣/٣٠
٣
٠
اینجا منفی خیلی میدن...دلخور نشو.
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٣/٣٠
٢
١
ولش کن اقای خطیبی اولا منفی باعث میشه روحیه ادم در برابر سختی ها مقاوم بشه بعدشم من سومین مثبت رو بهتون دادم که از عمق فاجعه کم بشه:))
نسیم
نسیم
٩٢/٠٣/٣٠
٦
٢
کله نمک از قدیم گفتن کافر همه را به کیش خود پندارد....
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٣/٣٠
٦
٦
چه بی ربط !!!
٩٢/٠٣/٣٠
٥
١
باید درک داشته باشی تا ربطش رو بفهمی....
٩٢/٠٣/٣١
٠
٢
خب تو که نداری پس بهتره نظر ندی