خانه انجمن راهیان نوری که هنوز قربانی می گیرد
٨٢٠
١٦
m.attari

راهیان نوری که هنوز قربانی می گیرد

راهیان نوری که هنوز قربانی می گیرد

وقتی اجساد دختر بچه‌های بروجنی تشییع می‌شد در ذهن همه ما چیزی نبود جز اندوه از اینکه چرا باید برای رفع یک مشکل کوچک این همه حرف زده شود و ذره‌ای عمل نشود. 4 اسفند پارسال بود که جیم موضوع ویژه ‌اش را به کشته شدن سه دختر مشهدی در اردوی راهیان نور اختصاص داد.

در آن شماره علاوه بر نقد موضوع راهکارهایی هم ارائه شد که می توانید متن کامل آن را اینجا (+++) بخوانید. به نظر شما برای ادامه حرکت مبارک راهیان نور و هم زمان جلوگیری از حوادث دلخراش این‌چنینی چه باید کرد؟

٩١/٠٨/٠٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
m-mousavi
m-mousavi
٩١/٠٨/٠٦
٤
١
من یک سوال دارم آیا این اردو برای این مقطع از دانش آموزان( برای 10 نمره درس دفاعی) و البته به اجبار لازم است ؟ آخه ما که رفتیم میدان تیر چه اتفاقی افتاد هم نصف روزه بود و هم بی خطر و مفید. آخه چرا همچین طرحی تصویب شد؟ باعث شد برای کسانی که عاشق رفتن به این اردو هستند مانعی ( از طرف خانواده) بوجود بیاید.
m.javadi
m.javadi
٩١/٠٨/٠٦
١
١
منم دوسال پیش رفتم اردو راهیان نور // یه اتوبوسی بود که 40 بار توی راه خاموش شد و اینقدر آرووم حرکت میکرد که 12 ساعت بیشتر از حالت نرمال مسیر توی راه بودیم // توی مسیر یهو نصف شب اتوبوس توی جاده وایستاد روحانی کاروان پرید پایین رفت یه کیسه شن انداخت جلو اتوبوس که توی سر پایینی خاموش شده بود!! // خلاصه خدا به ما عمر دوباره داد // رسیدیم اردوگاه مسئولان بسیج کلی با راننده و مسئول کاروان دعواشون شد که چرا با این اتوبوس بچه های مردمو آوریدین اینجا // راه برگشت رو هم خود بسیج یه اتوبوس آدمیزاد گونه گرفت رسیدیم خونه. منتها بعضیا هم به خوش شانسی ما نبودن انگار!!
v-qavam
v-qavam
٩١/٠٨/٠٧
٤
٣
سال 87 رفتم راهیان نور...از طرف مسجد....حالا مصائب رو داشته باش... راننده ها سه نفر بودن هر سه معتاد خفن...که یکی دو تا از بچه ها تا آخر اردو مث اونا شدن... اتوبوس به شدت خراب..هر شهری که میرسیدیم به جایی که بریم بازار و اماکن مذهبی و ...میرفتن دنبال لوازم یدکی فروشی و تعمیرگاه هر شب هم باید یکی دو نفر کنار راننده مینشستن باهش جوک و خاطره و داستان و معما و ... میگفتن...تا یه وقت خوابش نبره... چون شبا تک راننده بود... حالا پیشنهادات: نظارت فعال از طرف چند ارگان بر اتوبوس ها و تایید سلامت فنی اتومبیل نظارت و پایش شبانه روزی راننده ها...و ...
v-qavam
v-qavam
٩١/٠٨/١٦
٠
٠
الان چرا به من منفي دادن؟ چيز بدي گفتم؟
mahshid
mahshid
٩١/٠٨/٠٧
٢
٠
خیلی دوست داشتم برم با همه ی این اتفاقات ولی نشد
A_mohammadi
A_mohammadi
٩١/٠٨/٠٨
٨
١
بهتره به جای راهیان نور بگیم.....راهیان گور/
a_irani
a_irani
٩١/٠٨/٠٩
٠
٢
متاسفانه همه میخواییم ظاهر رو نشون بدیم... اصل باطنه نه ظاهر این اردوها هیچ معنای عقلانی نداره..
A_shakeri
A_shakeri
٩١/٠٨/٠٩
٠
٠
من که موندم برم یا نرم ؟
e_madhfarimani
e_madhfarimani
٩١/٠٨/١١
٣
٠
من خودم امسال رفتم راهیان همین هفته پیشم برگشتم خیلی هم بهم خوش گذشت بهترین خاطره ی زندگیم بود بجز غذاهاشو راننده ها که معتاد بودن مشکل دیگه ای نداشت
sara
sara
٩١/٠٨/١٤
٢
٠
به نظر من وقتی میشه با قطار رفت به او مناطق چرا باید با اتوبس ببرن؟؟؟؟!!! خانواده ها که دارن هزینه می کنن، حاضرن یه کم بیشتر بدن اما بچه هاشونو تو این اتوبوس ها و جاده ها از دست ندن!!!!! زمان ما که اصلا آمادگی دفاعیمون این جوری درس اجباری نداشت!!! حالا که اجباری کردن اینم اجباری کنن که با قطار راهیشون کنن!!!!!!!!!!!!!!!!
e_madhfarimani
e_madhfarimani
٩١/٠٨/١٨
٠
٠
اولن که نمیشه با قطار برد.اخه هزار نفر دانش اموز بریزن تو را اهن اهواز اتوبوس از کجا بیارن ببرنشون محل جنگ.بعدشم راهیان هیچ هزینه ای نداره و کاملا رایگان .و هیچ اجباری هم برای دانش اموزان نیست!
a_davoodi
a_davoodi
٩١/٠٨/١٨
٠
٠
چه لزومی داره که دانش آموزا برای 10 نمره برن و برگردن و چند روزی از درس بیفتن.دانش آموزای پسر بعد از برگشت باز هم مثل گذشته باید یه نصف روز برن میدون تیر.همون وقت عید هر کی خواست خودش بره. من اینو به بعضی ها که میگم با من مخالفت میکنن و هزار دلیل میارن.خب لااقل با قطار برن . مگه ایران امکانات حمل و نقل ریلی کم داره.
زهره
زهره
٩١/٠٨/١٨
١
٠
این راهیان نور هم شده سفر اخر . اخه این چه وضعشه ...
h - razavi
h - razavi
٩١/٠٨/١٩
٠
٠
به نظر من به نمی گن راهیان نور ، می گن راهیان گور . من که هیچ وقت نرفتم . از جونم که سیر نشدم . تنها چیزی که برا اینا اهمیت نداره جون مردمه .
میثم
میثم
٩١/٠٨/٢١
٢
٠
جالبه. این همه کشته هر روز به خاطر تصادفات رو دست ما میمونه اونوقت تو اردوهای راهیان نور که تصادفی رخ میده همه موضع میگرین. دوست عزیزی که اسم راهیان نور رو راهیان گور خطاب می کنی نمیدونم حواست هست یا نه که داری حرف اونور آبی ها رو تکرار می کنی؟ بیشتر منتقدین حال حاضر راهیان نور افرادی هستند که فرصت رو غنیمت شمرده و قصد دارن ریشه این حرکت رو بخشکونن. دشمن که شاد...