خانه انجمن دوبس دوبس حلال عایا؟!
١٩٩٨
٢٤٩
آرش قلی زاده

دوبس دوبس حلال عایا؟!

دوبس دوبس حلال عایا؟!

حتمن شنیدید که برخی از موسیقی‌ها حرامه و من حتی شنیدم که گوش کردن به برخی از موسیقی‌ها صدا و سیما و موسیقی‌ها مجوز دار هم اشکال داره!!

نظر شما چیه؟ شما توی گوش کردن به موسیقی چه محدودیتی دارید؟

٩٢/٠٤/٣١
نظرات کاربران
کد امنیتی
terme
terme
٩٢/٠٤/٣١
٨
٢
هیچ محدودیتی نداریم هرچی عشقمون بکشه گوش میدیم.(مخصوصا کره ای)
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
کره ای؟!یکی از بچه ها بود هم کره ای مینوشت هم صحبت میکرد حالا اگه اون موسیقیه کره ای گوش کنه یه چیزی!تو الان برای چی گوش میدی؟!
terme
terme
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
میتونم بنویسم/چیزای معمولی شونم میفهمم.
میلاد
میلاد
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
خیلی خوبه...آفرین/اونم میگفت 6 ماهی که رفته سئول خیلی بهش کمک کرده....فکر کن سوالای ریاضی رو به کره ای ترجمه میکرد....خودش :)/ما o.O/معلم دیفرانسیل :|
terme
terme
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
خخخخ.میلاد به کره ای میشه chul sang
terme
terme
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
فارسیش معنی خوبی نداره ولی کره ایش خوبه.
میلاد
میلاد
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
خیلی جالبه چون که همین دیروز داشتم فکر میکردم اسمم به کره ای چی میشه!/یعنی چی فارسیش خوب نیس؟!خیلیم خوبه
terme
terme
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
اون فارسیش نه...بیخیال.
MM_Bayat
MM_Bayat
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
منظورش این بود اون دو کلمه ای که به زبون کره ای نوشته رو از هم جدا کن ، بعد هرکدوم رو جداگانه بصورت فینگلیش بخون ....
میلاد
میلاد
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
عــــــجـــب!
terme
terme
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
مرسی جناب بیات من روم نمیشد بگم...خخخخ
faith
faith
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
خوش بختم... منم کره ای گوش میدم.البته معنی هاشم پیدا میکنم که فقط گوش نکرده باشم،یک کم هم بفهمم...
terme
terme
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
آخ جون دوست کره ای...هورا هورا
ati200
ati200
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
کره ای ..عسلی ..مربایی
کیوکو
کیوکو
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
من موسیقی همه جایی گوش میکنم معنیشم نمیفهمم فقط خوشم میاد گوشش میکنم
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٨
٦
ملاکت باید برای حلال و حرام وجدانت باشه!!! مگه نمی گن که امام زمان همه جا همراه ما است؟!! با خودت فکر کن که اگه امام زمانت الان کنار باشه چه کارهایی رو روت میشه انجام بدی و چه کارهایی رو نه!!! اون کارهایی رو که می تونی انجام بدی حلال واقعی و اون کارهایی رو که نمی تونی انجام بدی حرام واقعی هستند!!!
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٣١
٧
١
خب اگه فکر کنیم که امام زمان کنار ماست فقط میتونیم عبادت بکنیم ... کار خاص دیگه ای نمیشه کرد ...
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/٣١
٢
١
هووووووووومممم !
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٢
٣
نه داداش گلم!!! این همه داستان های امامان هست ، کجا اونا همش در حال عبادت بودن که حالا ما بخوایم این طور باشیم!!!
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/٣١
٣
١
درسته...پس در این صورت حضور در تخته هم مشکل دار می باشد...هووووووم
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٣١
٣
١
خب اون زمان که نت و کامپیوتر و موبایل و آهنگ های اینجوری که نبوده ... یا عبادت میکردن یا کار میکردن دیگه ...
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
١
٣
ایمان جان من به شما پیشنهاد می کم که یکم تاریخ رو هم ورق بزن؛ این همه آلات موسیقی تو همین چند ساله اختراع شده؟؟! فسادهایی که در آن زمانه بوده .... الان دیگر نیست !!! تحقیق کن ! مطالعه کن ! داداش گلم!
رادیکال
رادیکال
٩٢/٠٤/٣١
٤
٧
اگه تصور کنی امام زمان کنارته خیلی کارای حلال رو هم نمی تونی بکنی... والا عقل هم چیز خوبیه!
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٤/٣١
٤
٥
برات متاسفم رادیکال ...
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٥/٠١
٢
٢
خانم شیعه زاده؛ منم می تونستم جوابشون رو بدم ولی حتی اینا لایق شنیدن همین کلمه ی متأسفم هم نیستند!!! سکوت بهترین جوابه!!!
رادیکال
رادیکال
٩٢/٠٥/٠١
٤
٤
برای خودت متاسف باش دریا که به جای بحث اظهار تاسف می کنی... شما هم همین طور جناب روحانی محترم که هنوز به جایی نرسیده بر مسند قضاوت تکیه دادین! می گن اگه شب دیدی یه نفر گناه می کنه صبح نباید به همون چشم نگاهش کنی شاید تا اون موقع توبه کرده باشه... این غرورتون رو شما درست کنید اگه معتقدید امام زمان ناظر بر اعمال شماست.
نسیم
نسیم
٩٢/٠٥/٠١
٢
١
رادیکال کدوم کاری حلال هست که با تصور امام زمان (عج) نمی‌شه انجامش داد؟!! بگو تا ما هم بدونیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
آخ جون یه دعوای واقعی..!!
Mostafa
Mostafa
٩٢/٠٥/٠١
١
٣
اما در مجموع بنده مخالف جناب رادیکال هستم..والسلام
میلاد
میلاد
٩٢/٠٥/٠١
٤
٠
هیچکس از خودم به خودم نزدیک تر نیست،پس چه کسی جز خودم لیاقت تاسف خوردنو برای خودم داره؟!/خداوندا مرا جز گناه کار ترین بندگانت قرار بده اگر هر انسانی را پایین تر خودم ببینم
terme
terme
٩٢/٠٥/٠١
٣
٠
بچه ها به نظرات هم احترام بذارین با تشکر پریسا.
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٥/٠١
١
٣
رادیکال اگه حرف می زدی جوابتو میدادم ... چرت گفتی
رادیکال
رادیکال
٩٢/٠٥/٠١
٢
٣
چیزی که برام عجیبه دریا اینه که اصولاً تو بحث دو نفر دیگه شما چه کاره ای که خودتو قاطی می کنی، این اولاً دوماً توهین نکن... من با اینکه ناشناسم احترام تو رو نگه می دارم اما تو رفتارت زشته... سوماً به نظر خودم چرت نگفتم در صورتی که تو حتی سعی نداری دلیلتو بگی! و به نظر من کسی که حرفش رو حتی با منطق غلط و اشتباهش توضیح نده چرت می گه... //اما نسیم خانوم منظورم اینه که خیلی کارای حلال هست که شخصی اند.. این توجیه خوبی نیست که بگیم چون امام زمان ناظره من فلان کارو نمی کنم. منطقت همینه؟ یا شاید نظرات امام زمان برای شما کاملاً واضح و روشنه؟ منظورم از رجوع به عقل اینه که ببینیم کجای دین گفته موسیقی بده... یا هر نوع موسیقی ای بده... نه با خیال و احتمال! //آقا مصطفی من شیفته ی دعوا نیستم. دوستان هستند که با اظهار تاسفشون موجبات سرگرمی رو برای شما عزیزان فراهم می کنن!
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٥/٠٢
١
١
اگه طرف بحثتون من بودم که بودم؛ منم مثل خانم شیعه زاده فقط میتونم بگم.... متأسفم برای ادب شما !!!
parisa_1127
parisa_1127
٩٢/٠٤/٣١
٢
١
من کلن هه جور آهنگ گوش میدم البته به شرطی که چرت و پرت نباشه محدودیت نداریییییم
h-ziya
h-ziya
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
موافقم،تو آهنگ گوش کردن، محدودیتم خودم و سلیقه امه
parisa_1127
parisa_1127
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
من کلن هه جور آهنگ گوش میدم البته به شرطی که چرت و پرت نباشه محدودیت نداریییییم
7 مقدس
7 مقدس
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
منم همه جور آهنگی رو گوش میدم.. ولی منم شنیدم آهنگی که آدمو به هیجان بره حرامه.. ولی خو نمیشه که آهنگ گوش نداد
سردار
سردار
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
رپ هایی که پر از فحشن رو گوش نمیدم ! تو ایران موسیقی مجاز فقط شجریانه ... والا بخدا ... ما که از آهنگ های انگلیسی سر در نیاوردیم ، مردم کره ای گوش میدن [چی چیزا ..!!!!!]
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/٣١
٣
٢
من کلن موسیقی گوش نمی دم ! رو اصابه !
7 مقدس
7 مقدس
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
مگه میشه؟
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
منم قبلا متنفر بودم از موسیقی...اغفالم کردن:)
ghazale
ghazale
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
آره !
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٣١
٢
٠
موسیقی که باعث ارامشه
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
!!!
miss bm
miss bm
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
یه مدت گوش کنی عادت میکنی
ghazale
ghazale
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
اونی که منفی داده :) یالا خودشو معرفی کنه ! اون خنجر من کوووووووووووووووووووووووووووووووووووو ؟ دوباره روش شکنجه ام رو می خواین توضیح بدم ؟ عایا ؟ :)
رادمهر
رادمهر
٩٢/٠٤/٣١
٣
٢
من فقط یه سری آهنگ خاص گوش میدم معمولا و بیشتر آهنگایی که گوش میدم منو بیشتر یاد خدا میندازه تا غافل کنه
MM_Bayat
MM_Bayat
٩٢/٠٥/٠١
١
٠
شما دقیقا چه موسیقی ای به یاد خدا افتادن میدونی؟؟؟؟؟؟ والا تا جایی که ما میدونیم ، میگن حرامه و نباید گوش داد ، شما چطوری به عنوان یاداوری خدا میدونیش؟!؟!؟!؟!؟
Ben
Ben
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
دوست گلم ایجاد محدودیت در هر چیزی اشتباه...انسان باید خودش به این باور برسه که واقعا فلان چیز اثرات بدی داره که در مورد موسیقی این طور نیست ولی به قول استاد شجریان باید به گوش خودمون احترام بزاریم.
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٣
٢
داداش عزیزم خب خدا هم همین رو میگه،ازرش گوشت رو بدون!!! هر چی لیاقت رفتن توی گوشت رو نداره!!!
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/٣١
٢
٠
من کلا هیچ محدودیتی در این مورد ندارم،فقط اگر از آهنگی خوشم نیاد گوش نمیدم.اصلا چرا باید چیزی که مایه شادی انسان میشه مشکل دار باشه؟
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
١
٢
به نظر شما به هر طریقی شاد شدن درسته؟؟!! شادی از را خلافش شادیه کاذبه! الان گوش میدی خب شاد میشی؛ دو دقیقه بعدش چی؟! ثانیه ثانیه زندگیب خب چی؟؟! آدم میره یک سفر کربلا و یا حتی یک دعایی با خضور قلب می خونه آرامشی که میگیره موندگاره ولی آرامش موسیقی
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
شاد شدن از هر طریقی که درست نیست...البته صد در صد آرامش دعا و زیارت خیلی بیشتره،در اون شکی نیست...ولی فک نمی کنم گوش دادن به موسیقی موردی داشته باشه و باعث انجام گناه بشه!گرچه شادی زود گذره...
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٠
٢
خب البته اونم که حلال و حرام داره !!!
sahar
sahar
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
من اصولا...اصلا آهنگ شاد گوش نمیدم...آهنگ غمگین هم نه این پاپ های مزخرف...بیشتر آهنگایی میگوشم که چرت و پرت نباشه و حس شاعرانم رو تحریک کنه...
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٤/٣١
٦
٣
زندگی بـدون مـوسـیـقـی امـکـآن نداره - خـلـقت کـائـنـات هـم با نوعـی مـوسیقـی همـراه بـوده / پشت هر سـبـک اهـدافی نهـفـته ... با شناسایی این اهداف انسان تشخیص میده چی گوش بـده و تــا ایـن مـورد واسـش درونـی نـشـه هـیــچـکـس نمیتونه کـمـکـش کـنـه ...
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٦
٤
پس یا تمامی بزرگان و امامان ما باید از بهترین موزیسین ها باشن و یا زندگی اونا مزخرف ترین زندگی ها بوده؟؟!!
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٣١
١
١
آره متین ... من یه جایی شنیده بودم که میگفت ابن سینا گفته اگر در طول روز بیست دقیقه موسیقی گوش نکنیم بخشی از مغز انسان آسیب میبینه ... نمیدونم معتبر هست یا نه ...
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
خـوندمـش ایمان / یه شعر هم صحت این قضیه رو اثبات میکنه - یه مقاله هم راجبه فواید موسیقی دارم به درد خیلیا میـخوره...
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٥/٠١
٣
١
موسیقی زمان ابن سینا، صدای گنجشک و اینا بوده! ابن سینا که نمیومده واسه خودش دمبک و تبل بزنه که! کی گفته همه موسیقی ها حرامه الان که شما گارد گرفتید؟
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٥/٠١
٠
٢
چه دیـد مـحـدودی!!! گـارد نـگرفـتـم مـثـل بقیـه نظـرمو گفـتـم
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٤/٣١
٢
١
من موسیقی های آروم رو بیشتر گوش میدم و ایضا بی کلام ...
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٣١
٢
١
این بحث مثل این میمونه که شطرنج رو حرام اعلام میکنن ولی فدراسون شطرنج به وجود میارن ... یعنی خودشون خودشون رو دور میزنن ...
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
١
٢
داداشی من شما رو روجوع میدم به سلسله سخنرانی های فرهنگی امام و ایضاً کتاب دغدغه های فرهنگی آقای خامنه ای، کامل جوابت رو دادن!!!
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
چی نوشته خب ... همینجا بگو محمد ...
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
١
٢
داداش جون انشاء الله تو جاکتابی معرفیش می کنم؛ منتظر باش!!!
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
باشه
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٢
١
قربون این داداش گلم بشم که ایقدر حرف گوش کنه !!! :))
نسیم
نسیم
٩٢/٠٤/٣١
٤
٤
راستش من قبلا خیلی موسیقی گوش می‌دادم اما یه چند ماهی هست با دوستم تصمیم گرفتیم که دیگه موسیقی گوش ندیم. گاهی اوقات تواشیحایی که برای امام زمان (عج) هست رو گوش می‌دم.
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٥/٠١
٣
١
منم تا جاییکه بتونم گوش نمیدم ... :) خوب کاری کردی عزیزم
نسیم
نسیم
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
اونی که منفی داده داشته می‌ترکیده!!!خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/٣١
٢
٠
خیلی دوست دارم حداقل تو این انجمن قانع بشم که موسیقی باعث ایجاد گناه میشه!(البته اگه واقعا میشه)
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
معصومه خانوم بعضی موسیقی ها واقعا باعث گناه میشه اونایی که توش حرف های زشت میزنن رو میگم ... ولی اون دوپس دوپسی هایی که توی اهنگ های خواجه امیری یگانه حتی محمد اصفهانی هست رو نمیدونم
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٠
٢
شما اگه واقعا می خاین قانع بشین و نمی خاین موضع بگیرین، رجوع کنین به تفسیر آیه ی64 سوره ی اسرا؛ این فقط یک برهان و دلیله !!!
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
من فقط می خوام درست و نادرست رو بفهمم...همین...حتما هم مراجعه می کنم...ممنون
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
خواهش دارم؛ بازم سوالی داشتن در خدمتم!
Paeez
Paeez
٩٢/٠٤/٣١
٢
٠
موسیقی ذهن منو آروم می کنه!نه هر موسیقی ای!وقتی دلگیرم یا وقتی شادم موسیقی اونم خوبشو گوش می کنم!
پسر جهنمی
پسر جهنمی
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
شاد باشه مزخرفم نخونه
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٤/٣١
٦
٨
اینایی که همه چیو واسه خودشون غیر مجاز میکنن از زندگیشون هیچ لذتی نمیبرن و البته به هیچ نوع شناختی از بشر نرسیدن
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٦
٦
خو مصداق کامل حرف های شما که میشه امامان و پیامبران و ... !!!!
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٤/٣١
٣
١٠
چقدر راجبه موسیقی میدونی ؟ یا نکنه... صرفا چون از چارتا آخوند شنیدی گفتن اله بله. دیگه گوش ندادی...
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٧
٣
نه !!! اول این که من از لحن صحبت کردن شما واقعا متأسفم! دوماً من احساس می کنم که شما قصد مناظره و مباحثه ندارین و به همین خاطر من جواب شما را نمی دهم !!!
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٤/٣١
١
٨
پس اگه جواب نمیدی یه لطفی کن زیر نظرات من پاسخ نزن / میخواستم بدونم دلیلت چیه خودت بحثو وارد حاشیه کردی پ بیخیال...
h-hidarpoor
h-hidarpoor
٩٢/٠٤/٣١
٥
١
سلام بزرگوار بستگی داره لذت رو چی تعریف کنی؟ مظمئنا لذت های حرام خیلی خیلی می چسبه! تو این اصلا شکی نیست چون یکی از ویژگی های ذاتی انسان سرکشیه!! خدا خودش تو قران می گه بد هم نیست ها! منتها وقتی این سرکشی واسه لذت ها دنیوی باشه بد میشه و خیلی هم می چسبه... فکر کنم شما فکر می کنید لذت های حلال نداریم! موسیقی حلال نداریم... به خدا در صورتی که اینجوری نیست... موسیقی حلال هم داریم... اما فکر نمی کنم سلنا!! و موسیخی!! اش حلال باشن... و فکر نمی کنم اونا به فکر شما باشن که حال تون رو خوب کنن! موسخی عادت بعضی از ما شده ... و ترک عادت هم مرضه!!
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٥/٠١
١
٤
ایـنـجـا مسـجد نیـست .. منم پای منبرت ننشستم امـا بـهـتـره بـری چـند تـا مقاله بخـونی یـکم دیـدت نسبـت بـه این نـوع مـسـائل باز شه - ما عادت داریم همه چیو واسه خودمون سخت کنیم مگرنه مـوسیـقی هایـی کـه مـن گـوش میدم منـو از هیچ حـالتی خـارج نمیکنه و به هیچ گونه حالـت دیـگه ای نمـیـبره .... خـدا عقـلـو گـذاشتـه استـفـاده کنـیم و تـشـخـیـص بـدیم / در ضمن راجـبـه نوع موسیـقـی ای کـه گـوش میـدم اطـلـاعـات کـافـی دارم
h-hidarpoor
h-hidarpoor
٩٢/٠٤/٣١
٢
٢
سلام بحث بحث یک کلام دو کلام نیست! مفصل میشه در این موضوع بحث کرد و دلایل عقلی و نقلی فراوان گفت... اول اینکه موسیقی هم حلال داریم و هم حرام یا همان موسیخی!! از دلایل نقلی اش می توان به آیه 6 سوره لقمان اشاره کنیم "و من الناس من یشتری لهو الحدیث لیضل عن سبیل الله – و لهم عذاب مهین" بعضی از مردم هستند سخنان لغو را می خرند و پول می دهند برای اینکه ارگ و موسیقی می آورند ترانه می گذارند پول می دهند ابن عباس می فرماید ترانه و موسیقی لغو الحدیث است البته در این خصوص مطلب زیاده که می توانید در کتاب پرسش و پاسخ های دانشجویی مطالعه کنید. نکته عقلی هم به نظرم اینه که انسان با یه مقدار تامل می تواند بفهمد که اگر هر چیزی که او را از خدا دور کند یا لااقل به خدا نزدیک نکند بهتر است که آن را انجام ندهد. .. حالا بستگی به خودمون داره که گول بزنیم خودمان را بگیم که آره من با این موسیقی و ساز و آهنگ یاد خدا می افتم و مثلا حالت معنوی پیدا می کنم و غمگین می شم و هزار بهانه که به نظرم شیطان بهمون القا می کنه... یه چیز دیگه هم اینکه به نظرم این موسیخی ها یک ردهایی رو قلب مون میندازن که اثرش بعدها مشخص میشه زمانی که دیگه یکی دو دقیقه قران خوندن یا گوش کردن سخت مون می شه!! مثل بچه ای که به بخاری نزدیک می شه و مادرش میگه "جیزه!!" چند بار که میکه نمی ره اما بالاخره اون کنجکاویش میکشوندش تا به بخاری دست بزنه و دست زدن همانا و سوختن و داغ شدن همانا... این رد سوختگی ممکنه تا مدت ها رو دست/ قلب مون!! بمونه... خلاصه موسیقی های حلال نوش جان تان و حرامش هم که ...
faeze
faeze
٩٢/٠٤/٣١
١
١
موافقم خیلی خوب گفتی آفرین
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٥/٠١
١
١
مرسی موافقم
faith
faith
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
آفرین خوشم اومد... من حتی اگه با حرف هات موافق هم نبودم(که هستم) ولی چون داری منطقی حرف میزنی و دلیل میاری ازت دفاع میکردم. کاشکی بعصی ها یاد بگیرن...
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
من معمولا آهنگای آرومو گوش میدم اونم با صدای خیلی کم!....و اهنگایی که چرت نخونه....آهنگایی که هیجان الکی ایجاد میکنه دوست ندارم اصلا
faeze
faeze
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
بعضی از موسیقیا رو روان ادم تاثیر میذاره هر جور موسیقی رو نباید گوش داد!!!!!!!
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٤/٣١
٢
٠
اوهوم دقیقا...
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
لایک
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٤/٣١
١
١
من فقط ایرانی گوش میدم
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
١
٣
مگه ملاک حلال و حرام ایرانی و خارجی بودنه؟؟!!!
مهتاب
مهتاب
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
آقا اجااااااااااااااااااااااااازه یه خواهشی....تو رو خدا دعوا نکنین...تا یه انجمن میاد که یکم تو بعضی مسائل صحبت میشه دعوا میشه و همه بهم میریزن...نکنین دیگه این کارارو....بحث دوستانه فقط لطفاااااااااااااااا(:
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
١
١
:))) منم برای این که دعوا نشه کنار کشیدن خو !!!!
نسیم
نسیم
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
آخه مشکل ما اینه که هر کسی می‌خواد نظرش رو به دیگری تحمیل کنه و ظاهرا کسانی که خلاف نظر یه عده عمل می‌کنن از زندگی لذت نمی‌برن!!
باران
باران
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
باهات موافقم مهتاب جون داریم حرف میزنیم دیگه زدن نداره که
یه آدم
یه آدم
٩٢/٠٤/٣١
٢
١
آهنگ وقتی باعث گناه میشه که آدم از یاد خدا غافل بشه و قطعا این آهنگ دوبس دوبسی ها(به قول شما)ادما از یاد خدا غافل میکنه دیگه و باعث گناه میشه.
نسیم
نسیم
٩٢/٠٤/٣١
٣
٢
چند وقت پیش برادرم کتاب «موسیقی از نگاه دیگر. نوشته ش. مومنی» رو گرفته بودند من بعضی از مباحثش رو خوندم خیلی جالب یود. توصیه می‌کنم شما هم بخونیدش.
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٢
٢
انشالله فردا یا پص فردار به طور کامل تو جاکتابی معرفی میشه!!!
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٤/٣١
٨
٦
راستی سلنا یه آهنگ جدید خونده به اسم " I like it that way " هیجان انگیزه ... یوهووووو :d
m-ghorbani
m-ghorbani
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
:|
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٠
٢
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
:/
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٣١
٢
١
شما چند سالتونه 22 سال؟باورش سخته به خدا:(
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٤/٣١
١
٥
واسه چی؟ چون مثل شماها کودک درونمو تو خودم نکشتم...
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٤/٣١
٠
٦
همینطور که باورش واسه من سخته تو 16 سالت باشه - خیلی بزرگتر از سنت رفتار میکنی ...
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
از سلنا خوشم میاد:)
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
میییییییییییییلاد؟سلنا اسم دختره ها
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٤/٣١
٢
٣
سلنا هم از تو خوشش میاد:)
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
میلاد چه سعادتی نصبیت شد الان خیر از دنیا و اخرتت میبری:)))))
mahshid
mahshid
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
زیاد اهنگ گوش نمیدم بهتره بگم خیلی کم پیش میاد گوش بدم
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
موسیقی مجاز که هیچی....غیر مجازم داریم؟!از نظر من همه ی موسیقی ها مجازه به غیر از موسیقی که آدمو به کار ناپسند بکشونه....شما همه اینجا میدونید چه نوع موسیقی مارو به گناه میکشونه....مثلا:بعضی از این فحاشی های ریتمیک
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
زدي به هدف ميلاد..اينو هستم
ati200
ati200
٩٢/٠٤/٣١
٣
٤
من هیچ محدودیتی ندارم..هرچی دلم بخواد گوش میدم....
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
این انجمن مربوط به محدودیت نیست مربوط به حلال و حرام بودن اهنگ گوش کردنه:)))
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٤
٣
به نظر شما خداهم هیچ محدودیتی برای ما نگذاشته؟؟!!! یا ما به میل خودمون (به میل هوای نفسمون) این محدودیت ها رو رعایت نمی کنیم؟؟!!!
باران
باران
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
من اهنگ زیاد گوش میدم ارومم میکنه اما نه هر اهنگی رو .اهنگ رپ گوش کردنو توهین به خودم میدونم چون وقتی یکی پا میشه میره تو زیرزمین خونشون یه چارتا لیچارو سرهم میکنه اصن ارزش نداره من وقتمو بذارم گوش کنم.فقط اهنگهایی رو گوش میکنم که حالت غیرعادی ایجاد نکنه که فک کنم هر کسی بتونه تشخیص بده کدوم اهنگا حال ادمو عوض میکنه.
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
کاملا موافقم با شما الهه باران
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
فقط رپ نیس...هر آهنگی میتونه چرند باشه...مثلا: ناری ناری....خو یعنی چی الان؟!این آهنگ جز مجلس گرم کردن به چه دردی میخوره!
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
نظر منم نظره بارانه .... مرسی عزیزم
باران
باران
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
خواهش میکنم دریاجون لپتو بیار جلو
باران
باران
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
بله اقامیلاد ترانه های مسخره هم ایضا
کیوکو
کیوکو
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
بامیلادموافقم خداییش ناری ناری ینی چی؟بازتوتلوزیونم دعوتش میکنن کاشکی ازش میپرسیدن ینی چی
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
هییییییییییییعییییییی یادش بخیر محمد اصفهانی گوش میکردیم تووپ الان که اصفهانی هم نمیشه گوش داد:((
باران
باران
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
چرا ولف ؟ اهنگای اصفهانی که مشکل نداره
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
قدیمیاش مشکلی نداشت خیلی هم زیبا بود ولی یه بار زدم اصفهانی اهنگای جدیدش(فکر کنم اسمش بی واژه بود)خیلی جای تاسف داشت:((((
باران
باران
٩٢/٠٤/٣١
١
١
یه نکته جالبی رو خیلی مشتاقم بدونم اینه که چرا بعضی اقایون اینقد دوس دارن صدای خواننده زن گوش کنن؟
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
١
١
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
خب شايد ميشه گفت چون اصولا صداي خانم ها آرامش بخش تره
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
ما که اینطوری نیستیم!
parisa_1127
parisa_1127
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
به همون دلیل که اکثر خانوما صدای خواننده مردو ترجیح میدن.
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
:) انشالله اجرش رو می بینی
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
جواب به ولف بود ها!!!
باران
باران
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
محمدامین ؟ الان یعنی تو با هر اهنگی مخالفی؟ مثلا همین اهنگای سامی یوسف خیلی حس معنوی داره که
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
نــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه !!!!من خودم هم آهنگ گوش میدم ولی ........
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
راست میگی باران....محمد امین یک کلمه بگو بالاخره چی؟!اصلا موسیقی نباید گوش داد؟!باید گوش داد ولی با یه سری تبصره؟!چی؟!
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
ممنون .میلاد بستگی به شخصش داره
باران
باران
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
اهنگای خیلی شادی که اینقد ریتمشون تنده که حتی یه لحظه اجازه فک کردن نمیدن و اهنگایی که خیلی غمگینن اینا هردو روی ذهن اثر بدی دارن
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
موافقم
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
هوووممممم دوروسته!
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٤/٣١
١
١
من آهنگ هاي ملايم رو گوش ميکنم...جنسيت خواننده هم اصلا برام مهم نيست...جايي شنيده بودم آهنگي حرامه که با شنيدن صداي اون شنونده تحريک بشه...من هم با صداي خواننده زن تحريک نميشم...پس به نظرم حرام نيست
باران
باران
٩٢/٠٤/٣١
٢
٢
اخه توی دین ما صدای خواننده زن حرامه . اگه بخواد هرکسی سلیقه ای با احکام دین برخورد کنه که نمیشه. مثلا در مورد مشروبات الکلی هم پس یکی بگه من زیاده روی نمیکنم پس میخورم. اگه کسی اسلامو باشناخت پذیرفته باید بپذیره که یه سری چیزها اگه تو دین حروم شده خوب لابد ضررش بیشتر از منفعتش بوده.
باران
باران
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
چون صدای خواننده زن تو دین اسلام حرامه گوش نمیدم اما اگه اسلامو قبول نداشتم حتی امکان داشت برم خواننده بشم :)))
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
دینمون دستچین نداره:)اگه تحقیق کردی دیدی بهترینه بپذیرشو راجع بش تحقیق کنو عملش کن
میلاد
میلاد
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
پس باران خانوم معلوم شد صدای خوبی داری!
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
شنيدن صداي خواننده زن براي خانم ها هم حرامه؟؟؟؟!!!؟؟؟
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
يعني شنيدن صداي خواننده زن حتي توسط خانم ها هم حرامه؟؟يعني خانوما هم حرامه که صداي زن گوش کنن؟؟؟؟!!!!؟؟؟
باران
باران
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
اقامیلاد نه وقتی بچه بودیم تو مدرسه واسه بچه ها میخوندیم اونها هم هی میگفتن ایول خخخخ
باران
باران
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
اقای قوام اگه منظور از این خواندن ، اوازخوانی باشد بله
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
چرا باران بانو؟؟یه دلیل منطقی بیارین که چرا شنیدن صدای خواننده زن برای خود بانوان هم حرامه؟؟
باران
باران
٩٢/٠٥/٠١
٢
٠
اقای قوام فک نکنین ما سجاده اب میکشیم ها اما با اطلاعات اندکی که دارم جوابتونو میدم در قرآن اومده : يَا نِسَاءَ النَّبِيِّ لَسْتُنَّ كَأَحَدٍ مِّنَ النِّسَاءِ إِنِ اتَّقَيْتُنَّ فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذِي فِي قَلْبِهِ مَرَضٌ وَقُلْنَ قَوْلًا مَّعْرُوفًا.(سوره اجزاب آیه 32)اى همسران پيامبر! شما همچون يکى از زنان معمولى نيستيد اگر تقوا پيشه کنيد؛ پس به گونه‏اى هوس‏انگيز سخن نگوييد که بيماردلان در شما طمع کنند، و سخن شايسته بگوييد! این آیه به صراحت نهی کرد از اینکه زن با صدای هوس انگیز سخن بگوید و نهی هم دلالت بر حرمت دارد. حال دراین مورد فرق ندارد که این صدای هوس انگیز آیات قرآن باشد یا آوازهای عاشقانه ! بعبارت دیگه وقتی درقرآن صدای نرم و خارج از عرف زن را منع نموده، بطریق اولی صدای عاشقانه و کش دار و ..هم حرام است. پس اوازخوانی خانمها که معمولا اینطوریه حرامه
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
باران بانو میدونم که هوس انگیز صحبت کردن زن ها نهی شده و حرامه...اما آیا برای هم دیگه هم که هیچ نا محرمی نباشه حق ندارن اینطوری صحبت کنن؟ یا یه خانم آهنگ از خواننده زن بشنوه باز هم حرامه؟؟خانم ها که به هم نامحرم نیستن..هستن؟
korosh
korosh
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
محدودیت معنی داره عایا ؟ من اگه بخوام اهنگ گوش بدم کسی جلو دارم نیست هرچی به دستم برسه گوش میدم !!!!! اینقد که این صدا سیما ی ایران ادم رو عقده ای میکنه اینطوری شدم ..... هـــــــــــــعـــــــــی سانسور هـــــــــــــــعــــــــــــــــی سانسور اَه
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
ناراحت نشو کوروش...به اعصاابت مسلط باش..يکم نفس عمـــــــــــــــــــيـــــــــــــق بکش...آ قربون داداش گلم
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٤/٣١
١
٢
امام صادق (ع): الانسان حريص علي ما منع...آدمي به هرآن چه که منع شود حريص تر ميشود...درسته که ملاک آزمايش خداوند هم همين منع کردن ها و سربلند بيرون آمدن هاست...اما ديگه نبايد دايره منع شدن ها رو بزرگ کرد و آدم رو از بيشتر لذت ها منع کرد...آدميزاديم...پيامبر نيستيم...معصوم هم نيستيم...نبايد توقع زيادي داشت
korosh
korosh
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
بابا دمت گرم داداش
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
خوب جالبیش اینه که هیچ ادمی جوونای الان مارو منع نمیکنه که عقده ای شن
korosh
korosh
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
کی گفته جناب ولف .... همین سانسور کردن های بیمورد ...... والیبال ... فیلم گذشته فرهادی که جایزه گرفت ...... هنو هم هست من یادم نیست !!! اینا ادم رو عقده ای نمیکنه ؟
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
ولف؟؟؟يني خوبه که عقده اي شن؟؟؟متوجه منظورت نشدم...
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
قربانت کوروش جان...
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
هیچی:)
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٢
٢
خب داداشی اگه امام صادق اون رو گفتن خود خدا هم تو قرآنش میگه: (بل الانسان علی نفسه بصیرة و لو القی معاذیره) یعنی داداش گلم همه ی انسان ها میدونن چیکار می کنن و همش برا خودشون دلیل و توجیه های الکی میارن!!! خواهش می کنم روی معنای این آیه فکر کن!
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٢
٢
خب داداشی اگه امام صادق اون رو گفتن خود خدا هم تو قرآنش میگه: (بل الانسان علی نفسه بصیرة و لو القی معاذیره) یعنی داداش گلم همه ی انسان ها میدونن چیکار می کنن و همش برا خودشون دلیل و توجیه های الکی میارن!!! خواهش می کنم روی معنای این آیه فکر کن!
miss bm
miss bm
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
همینه
korosh
korosh
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
کــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی به من منفی داد ؟؟؟؟؟ هاااااااااااااااااااااااا
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٥/٠١
١
١
محمد امین جان من معنی این آیه رو درک میکنم...اما تو هم قبول کن که تعداد چیزهای حرام داره از تعداد چیزهایی که حلالن بیشتر میشه...اسلام رو نباید دین محدودیت جلوه داد
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٥/٠١
٢
١
چی میگی؟؟!!! داداشی چیزی که حرامه ؛ حرامه!!! ربطی به محدودیت نداره!!! تو می خای برای این که خودت رو آزاد کنی قوانین این دین رو عوض کنی؟؟!!! من فکر می کردم که کسی که این دین رو به وجود آورده (خدا) حداقل یکم از ماها بیشتر می فهمه!!! این دقیقا همونیه که خدا میگه مسیر مستقیم سبب نجاته!!! حالا تو میخای به خاطراینکه محدود نباشی خودت رو از دره های پرت کنی پایین؟؟؟!!!!
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
خب داداشی، خدا کجا مستقیما گفته آهنگ گوش کردن حرامه؟ یا از کدامیک از ائمه حدیث معتبر هست که شنیدن آهنگ حرامه؟؟
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
عزیزم حدیث هم هست؛ زیاد هم هست!!! صبر کم جا کتابی معرفی میکنه!!!
javad agha
javad agha
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
زیاد توجه ندارم گوش میدم
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٣١
٢
١
مایکل جکسون مجازه آیا ... حالا سعی میکنم باهاش حرکاتش رو انجام ندم ولی ایا مجازه ...
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٤/٣١
١
١
به شرطي که فقط صوتيشو گوش کني...تصويريش حرامه..خخخخ:))
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
منظورتون از اینکه آهنگی که ما رو از یاد خدا غافل کنه حرامه چیه ؟ ...
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٤/٣١
٢
٠
با اینکه میدونم خیلی از موسیقی هایی که گوش میدم رو نباید گوش بدم...ولی خب نمیتونم گوش ندم...الآن باید چیکار کنم آیا؟؟؟
h-hidarpoor
h-hidarpoor
٩٢/٠٤/٣١
٢
١
سلام ماشالله به صداقتت! خداییش دمت گرم... راستش عادت کردن بد چیزیه!! باید بترکی!! یعنی یه جوری ترکش کنی... یکی از بهترین راه ها هم گوش کردن آهنگ مجازه! مثل قرآن... خداییش میشه برنامه ریزی کرد هرشب 7 دقیقه سوره واقعه رو موقع خواب از موبایل گوش کرد و خوابید... معجزه می کنه...
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
قرآن هم گوش میدم ولی شبا اگه صدای 4 نفر رو نشنوم خوابم نمیره...فک نکنم بتونم ترک کنمش...
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٥/٠١
١
١
اینکه قبول داری "نباید" گوش بدی کم چیزی نیس و خیلی خوبه .... خیلی ها هستن حتی منکر همینشم میشن ولی بد جور فاز منفی میفرستی طرف خودت . خودتو محدود کن . مثلا جمعه ها ب خاطر قداستی ک داره گوش نده . پنجشنبه شب هم همین طور ... برای شروع خودتو تا جاییک میشه محدود کن ... :)))
م-نص
م-نص
٩٢/٠٤/٣١
٠
١
من فقط اهنگایی که توش توهین و فحشاست رو گوش نمی کنم...............بقیه رو که اکثرا پاپ هست رو گوش می کنم
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٣١
٢
٤
من خودمو محدود نمی کنم.همه چی گوش میدم
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٢/٠٤/٣١
٢
٦
مگه میشه Ebi گوش نکرد؟
parisa_1127
parisa_1127
٩٢/٠٤/٣١
٢
٢
نه خدایی
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٤/٣١
٧
٢
نه داداش ؛ برا روشن فکرا هیچی عیب نداره؛ تو خودت رو ناراحت نکن!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٤/٣١
١
٢
وقتی هیجان انگیزم الکترونیک و تکنو گوش میدم وقتی میخوام آرامش بگیرم لایت و موسیقی بی کلام ..وقتی حالو هوام عرفانی میشه سنتی وقتی حس عاشقانم گل میکنه پاپ های عاشقانه...وقتی فاز غم میگیرم پاپ های غمگین..وقتی عصبانیم متال میزارم! وقتی محرم و صفر و این روزای خاص میشه مداحی میزارم (عربی:ملا باسم) وقتی یاد اصل و نصبم میفتم میرم اهنگای محلی و کردستانی گوش میدم. ( در هر حال و هوای موسیقی متناسب با همون حال و هوا رو گوش میکنم)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٤/٣١
١
١
دو مدل موسیقی گوش نمیدم یکی موسیقی اونوریا و یکی رپ فقط به این علت که از سبک خوندن هر دوشون خوشم نمیاد
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٤/٣١
٢
٢
اگه حرامه چرا همين سايت جيم خودمون آهنگي رو منتشر کرد که اتفاقا خانم دنيا ديده که بسيار مقيد هم هستن فرستاده بودن...اي خوش کمر برقصا از محسن چاوشي:))))
parisa_1127
parisa_1127
٩٢/٠٤/٣١
١
١
این آهنگ معرکه س ینی
wolf
wolf
٩٢/٠٤/٣١
٢
٠
خداییش از این سایت بعید بود
h-hidarpoor
h-hidarpoor
٩٢/٠٤/٣١
٤
١
سلام فکر نمی کنم انتشار یه آهنگ توسط یک سایت دلیل بر حرام یا حلال بودن آن باشه!... دلیل یک چیز دیگه است!!
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٥/٠١
٢
١
با آقای حیدرپور موافقم ... :)
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٥/٠١
٢
٠
آقای حیدر پور میشه بگین دلیلش چیه؟ خیلی دوس دارم بدونم..امکانش هست استاد؟
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٥/٠١
١
١
برقصا محسن چاووشی شعری برگرفته از اشعار مولاناست...شاید از لحاظ میکسینگ مشکلی داشته اشه اما از نظر معنی شعر هیچ مشکلی نداره...
h-hidarpoor
h-hidarpoor
٩٢/٠٥/٠١
٠
١
استاد که نیستیم! ولی بالاتر مبسوط یه چیزایی گفتیم اگه خونده باشین...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
دست شما مرسي :| به قول شاعر :‌ چرا بيني از من همه نيك وبد؟/ چنين ناله از دانشي كي سزد؟ / تو از من به هر باره اي بهتري/ روان را به دانش همي پروري؟؟؟ اتفاقا من خودم سر اين آهنگ درگيري فكري دارم؟! رو همين حساب برا جيم فرستادمش! ميخواستم ببينم تاييد ميشه يا نه؟ شعر كه موردي نداره، از مولاناست! مضمونشم مورد خاصي رو در پي نداره! من يه چيزايي رو هم در رابطه با رقص مطرح شده در متن ترانه شنيدم! برميگرده به اوشو و يه نوع عبادت خاص! آهنگش ولي نميدونم!
ف
ف
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
ولي من همين برقصا رو از يه برنامه ي تلويزيوني شنيدم...
پسر ایرونی
پسر ایرونی
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
من پاپ گوش میکنم از اون درس حسابیاش نه همه جوره.
sahar
sahar
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
الان که فکر میکنم میبینم چه بچه خوبی هستم...فریدون و فرهاد فقط میگوشم که اونم مجازه :)))))))
fahime.n
fahime.n
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
من اصلا موسیقی گوش نمیدم............
maede
maede
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
من خودم آهنگای پاپ و خواننده های جوونو گوش میدم!!!اما آهنگ رپ و خارجی کلن دوس ندارم گوش بدم مخصوصن آهنگ خواننده های شیطان پرست و آهنگایی که معنیش به این چیزا مربوطه!
neyosha
neyosha
٩٢/٠٤/٣١
٠
٠
من سعي ميكنم گوش نكنم نه كه اصلا ولي كم و موسيقي هاي غير اخلاقي و..... گوش نميكنم.
Vania
Vania
٩٢/٠٤/٣١
١
٠
زیاد اهل گوش دادن به موسیقی نیستم.سکوت رو ترجیح میدم.اما اگه قرار باشه گوش کنم آهنگای رپ و راک و بعضی آهنگای پاپ رو به هیچ وجه گوش نمیدم. تا اونجایی که میدونم معیار حلال یا حرام بودن موسیقی اینه که آدمو از حالت عادی خارج کنه.فرقی هم نمیکنه شاد باشه یا غمگین.در مورد آهنگای صداوسیما هم باید بگم این آهنگا مجوز دارن اما این مجوز ،مجوز قانونیه نه شرعی.بنده با جناب h.haidarpoor موافقم.
s.a
s.a
٩٢/٠٤/٣١
٢
٠
گوش میکنم........
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٥/٠١
١
٠
آهنگ مورد علاقه دایناسور: آهویی دارم خوشگله فرار کرده ز دستم/دوریش برام چه مشکله کاشکی اونو میبستم:))
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٥/٠١
١
٠
شما هم خوب حفظیش آقای قوام ها! از زیاد گوش دادن نیست؟(شوخی بود) خخخخخخ
miss bm
miss bm
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
رپ گوش نیکنم چون از نظر روانشناسی واسه مخم خوب نیس. مضمون آهنگی که گوش میدم مهمه. اگه از این حرفای درپید نبود گوش میدم. آهنگ بی کلام خیلی دوس دارم. خودمم گیتار میزنم اما این که میگم و حرام و حلال اعتقادی ندارم.
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٥/٠١
١
٠
من بیشتر اهنگای اروم ومفهومی رو گوش میدم شاد که اصلا اهنگای رپی هم که درباره هر موضوع مسخره ای خوندن گوش نمیدم به غیر از دوخواننده رپ که درباره مسائل جامعه میخونن واقعا بعضی هاحرامه و نباید شنید
imanhkt
imanhkt
٩٢/٠٥/٠١
٠
١
رپ خیلی به درد جامعه میخوره ... البته نه هر رپی ...
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٥/٠١
١
٠
یــــــــــــــــــــــــــــــــــــاس
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٥/٠١
٠
١
فقط فقط یــــاس....دوس میدارم با محمد بیباک...و بعضا علی پیشتاز...D;
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٥/٠١
٠
١
موافقم
نسل چهارم
نسل چهارم
٩٢/٠٥/٠١
٢
١
آقا رک بگم تنها محدودیت گوش کردن موسیقی واسه من سلیقه خودمه...
javad agha
javad agha
٩٢/٠٥/٠١
٠
١
منم همینطورم
m-ziya
m-ziya
٩٢/٠٥/٠١
٧
١
دوستان کلا کدوماتنون پن به حلال و حرم اعتقاد دارید. من با اونایی که دارن، صحبت میکنم: مگر غیر از اینه که نماز میخونید، روزه میگیرید، مال مردم نمیخورید و ... خوب عزیزان، حدود موسیقی رو هم همون خدا تعیین کرده! همونی که نماز رو واجب کرده! ما حق داریم از بین حکم های خدا انتخاب کنیم اونایی رو که دوست داریم؟ نه واقعا داریم؟ اگه داریم که بگید ما هم بدونیم(البته اینا رو نمیگم که بگم خودم آدم خیلی پاکیم، این فقط یه تبادل نظره)
neyosha
neyosha
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
افرين.........
m.a.sh.a
m.a.sh.a
٩٢/٠٥/٠١
١
٠
لایک
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
یه لایک گنده...
نسیم
نسیم
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
احسنت.
زهره
زهره
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
واقعااااااااااااااااااا
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٥/٠١
٠
١
من يه جورايي معتاد شدم به گوش دادش به اهنگ البته فقط وطني
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٢/٠٥/٠١
٠
١
الان دستگاهايي كه تو با صوت خوندن قران به كار ميبرين با دستگاهايي كه تو خوندن به كار ميبرن يكي نيست؟
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٥/٠١
١
١
من همه جور آهنگ ایرانی گوش میدم...فقط رپ کم تر...مگه یاس.....
ar_gholizade
ar_gholizade
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
متشکر از تمامی دوستان ولی خب بعضی آهنگا حالت روحی انسان رو کاملا تغییر میده مثلا خوشحال خوشحالیا بعداز گوش کردن اون آهنگه انگار خدانکرده یکی از نزدیکانت مرده و بالعکس. عزیزانی که گفتن اونایی که محدودیت واسه خودشون میذارن هیچ لذتی نمیبرن خب باید بگم آدم هر لذتی رو که نباید تجربه کنه چون خیلی لذتا هستن که خیلی باحالن و همه هم خوششون میاد ولی به خاطر ترس از خدا و آخرت و عقوبتش اونو انجام نمیدن ، راستش من وقت نکردم همه نظرا رو بخونم به هر حال لطف کردین
نسیم
نسیم
٩٢/٠٥/٠١
٢
٢
خیلی جالبه!! اکثر کسایی که گفتن موسیقی خوب نیست یا رپ خوب نیست منفی خوردن!!!
نسیم
نسیم
٩٢/٠٥/٠١
٢
٢
عزیزم منفی بده!! خودتو خالی کن!! می ترسم از بین بری!!!خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠٥/٠١
٠
١
خب من تقریبا همه جور موسیقی گوش میدم! حتی گاهی رپ هم گوش میدم البته نه اون خیلی چرت هاش! می دونم درست نیست اما انگار بدجوری معتاد شدم! حالا که پستتارو خوندم تصمیم گرفتم جمعه ها گوش ندم..هر چند می دونم نمیشه !دی: کلن خیلی خیلی معتادشم!...
Golbarg
Golbarg
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
ولی مهم اینه که من دلم می خواد بالاخره به یه نتیجه ای برسیم..گرچه که اصلا فک نکنم! چون هستن که می خوان عقاید خودشونو تحمیل کنن بدون هیچ کم و کاستی!
نسیم
نسیم
٩٢/٠٥/٠١
٣
١
یه سوال برام پیش اومده, اون کسانی که, نظر دوستانی که می گن موسیقی خوب نست, رو فبول ندارند نظر مرجع تقلیدتون رو که قبول دارید؟ برید ببینید مرجع تقلیدتون در این مورد چی گفتن!! مسلما اولا ون مرجع بیشتر از ما میفهمه دوما شما خودتون قبولشون داشتید و انتخابش کردید... وقتی هم نظرشون رو دیدی اگر دوست داشتید برید دنبال چراش!!
باران
باران
٩٢/٠٥/٠١
٠
٠
مسترقوام اول فرمودین خوانندگی و اوازخوانی گفتم بله اما صحبت کردن که دیگه نه چه اشکالی داره :) و بعضی خانمها صداشون کلن نازکه اما بعضی ها ادا درمیارن و صداشونو نازک میکنن.بین اینا فرق هس
میثم
میثم
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
من بیشتر شعر و متن موسیقی مهمه یعنی اگه شعرش به دلم بشینه گوش می کنم. البته نوع موسیقی هم مهمه ها. چیزی که باعث قر و قور بشه رو گوش نمیکنم. از اون ور آبی ها هم خوشم نمیاد حتی ابی. والا ما عمری ابی گوش نکردیم و نمردیم. باقی عمر هم روش... بله
میثم
میثم
٩٢/٠٥/٠٢
١
٠
در ضمن من اصلا موسیقی ای که خواننده ش زن باشه گوش نمیکنم. به این خاطر که یه جورایی یا به نظر خودم (که شاید برای خودم محترم باشه و نه بقیه) حالمو بد میکنه
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
خواننده زن؟؟؟ایییییییی
کیوکو
کیوکو
٩٢/٠٥/٠٣
٠
٠
به زن بودن نیس خواننده داریم تاخواننده بعضی مردام هستن که درحدالمپیک حال آدموبدمیکنن
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
من کم گوش میدم...ولی موقعی که گوش میدم ایرانی....
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
من کم گوش میدم...ولی موقعی که گوش میدم ایرانی....
mo_so
mo_so
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
هر موسیقی که باعث از بین رفتن آرامشم شود نمی شنوم
زهره
زهره
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
معنی ومفهومش برای من مهمه و هر اهنگی رو هم گوش نمیدم و از ترانه هایی که صدای زن اینقدر بدم میاد . تعجب میکنم چطور بعضی ها اینارو گوش میدن ..... وای ...
raaahil
raaahil
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
دقیقا
raaahil
raaahil
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
هرآهنگی که حس خوبی بهم بده.این حس رو قطعا آهنگ های مجازبهم می دن.که البته باز بینشون یه آهنگای خاصی.
اسمانه
اسمانه
٩٢/٠٥/٠٢
٠
٠
معمولا موسیقی گوش نمی کنم ..گاهی خیلی کم اون هم انتخاب شده سعی میکنم باشه..همین ..
mahsa.a
mahsa.a
٩٢/٠٥/٣١
٠
٠
همه مدل گوش میدم جز رپ