خانه انجمن چه کسی مستحق صدقه و کمک است؟
٨٩٩
٣٧
افسانه بانو

چه کسی مستحق صدقه و کمک است؟

چه کسی مستحق صدقه و کمک است؟

به نظر شما چه کسانی مستحق کمک کردن هستند ؟ ( از نظر مادی ) وقتی بخوای کمک مادی کنی اولین گزینه ای که به ذهنت میرسه چه کسانی هستند ؟ 
آیا کسانی که به درب خانه ها می آیند و طلب کمک دارند به آنها کمک میکنی یا نه ؟ 

٩٢/٠٣/٢٣
نظرات کاربران
کد امنیتی
R-Rad
R-Rad
٩٢/٠٣/٢٣
٠
٠
من میرم مراکز بهزیستی یا خیریه میرم جای آدمهایی که کارشون کمک به افراد نیازمند هست و کمک مالی رو به اونها میدم چون اونها بهتر میدونن باهش چی کار کنن :)
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
سپاس برادر رها
ati200
ati200
٩٢/٠٣/٢٣
٠
٠
نه به اونا کمک نمی کنم ....چون نیازمند نیستن...ازنظر ما...من میندازم تو صندوق صدقات تا برسه به اهلش
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٣/٢٣
٠
٠
اتی خانوم صندوق صدقه هارو دزیدا همش خالی میکنن.همین صندوق در خونه ما یه شب امدم دیدم دارن خالیش میکنن چند نفر...رفتگر محل میگفت هر شب میدیدم خالی میکنن و چیزی نمیگفتم تا وقتی یارو امده 10 هزار خواسته بده به رفتگر برای حق سکوت رفتگر میگفت قبول نکردم و گفتم اینا خوردن نداره شما راحت باش و کارتو بکن ....یادمه یه بار تو ی یه کلانتری یه نفرو که صندوق صدقه بهش اویزون بود اورده بودن!!!!...(یارو صندوقارو خالی میکرده) متاسفانه زیاد صندوقارو میزنن تو این دوره زمونه....حتا وسیله های مخصوصی دارن که من دیدم وراحت با اونا پول در میارن...با یک ساعت کار به اندازه یک شبانه روز کار منو تو درامد دارن!!!خخخخخخخخ
firuze
firuze
٩٢/٠٣/٢٣
٠
٠
حالا همه جا که اینجوری نیست......
ati200
ati200
٩٢/٠٣/٢٤
٠
٠
ما از یه مرکز صندوق صدقاتش و می گیریم..پرکه شد می بریم میدیم یکی دیگه می گیریم ..ازخیریه موسی بن جعفر
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
سپاس اتی
wolf
wolf
٩٢/٠٣/٢٣
٠
٠
بی سرپرست.
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
سپاس ولف
میلاد
میلاد
٩٢/٠٣/٢٣
٠
٠
در حال حاضر صدقه....ولی اگه پول درشتی داشتم اون موقع بررسی میکنم ببینم چی از همه مهم تره(مثلا الان جوونا رو بردن سر زندگی به نظرم خیلی مهمه)
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
سپاس برادر میلاد
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩٢/٠٣/٢٣
١
٠
من خودم همیشه کمکام به بیماراست..مثلا دیالیزی ها...سرطانی ها...و جهاز برای جوونا که ندارن......تو مساجد کمک میکنم....به گداهام که سر راهم میان کم کمک میکنم
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
سپاس شکوفه گیلاس
mo_so
mo_so
٩٢/٠٣/٢٣
٠
٠
به کسانی که اطمینان داشته باشم نیازمند واقعی هستند کمک می کنم
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
سپاس برادر جلال
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٢/٠٣/٢٣
٠
٠
راستش کسی که دستشو جلوم دراز میکنه و ازم درخواست کمک میکنه نمیتونم رد کنم ... ولی خیلی ها مستحقش نیستن که اون به گردن خودشونه ...
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
سپاس خانم سلطانی
javad agha
javad agha
٩٢/٠٣/٢٣
٠
٠
اره به کسایی که میان در خونه بهشون کمک می کنم اخه دلم مثل دل گنجیشکه دلم واسشون میسوزه
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩٢/٠٣/٢٤
٠
٠
راست ميگه من يه چند بار رفتم در خونشون بهم كمك كرده
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
سپاس برادر جواد
firuze
firuze
٩٢/٠٣/٢٣
٠
٠
من همیشه میخوام خودمو قانع کنم که بعضی از اینا حقه بازن ولی از آخر به همه کمک میکنم...........
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
سپاس فیروزه
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٣/٢٣
٠
٠
آخ آخ اينطور كه دوستان گفتن. من سنگ دل محسوب ميشم! كمك كه نميكنم هيچ! اونايي رو هم كه كمك ميكنن دعوا ميكنم(o_0) البته زورم به مامانم نميرسه هميشه به اين قبيل آدما كمك ميكنه! من با صندوق صدقات و كميته امداد بيشتر اعتقاد دارم! اونا تحقيق ميكنن مستحق واقعي رو شناسايي ميكنن(+_+) به نظرم من اينايي كه سعي ميكنن با هر ترفندي كه شده و وبا جريحه كردن عواطف عمومي براي خودشون كاسبي را بندازنو بايد زد كتلت كرد! هميشه ميگم اينا باخون كردن دل مردم جيباشونو پر ميكنن. عاقب خوشي ندارن! اينطور آدما بقيه رو هم نسبت با مستحق هاي واقعي بدبين ميكنن!
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
سپاس
نگارا
نگارا
٩٢/٠٣/٢٣
٠
٠
من اگه دسته خودم بود ميرفتم بهزيستي اينا كار ميكردن به اين كسايي كه تو خيابونن نه خيلي به بچها شايد اما ميدونين ما با اين كارمون باعث ميشيم اونا اينجوري عادت كنن و...
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
سپاس نگارا
maede_kashiyan
maede_kashiyan
٩٢/٠٣/٢٤
٠
٠
صندوق صدقات یا آشنایی باشه که افراد مستحقو بشناسه راه خوبیه.آره به اونایی که میان دم در کمک میکنم ولی اونایی که جوونن آدم لجش میگیره ولی میگن مثله اینکه نباید دستشونو رد کرد.ولی یه پیرمردی هست گاری نون خشک داره در خونه ها نمیره فقط تو کوچه ها یا صاحب الزمانو فریاد میزنه وقتیم بهش کمک میکنی اول واسه فرج امام زمان دعا میکنه بعدم باز از امام زمان میخواد دعام مستجاب بشه...واقعا یه حس خوبی از کمک کردن به این فرد دارم....
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
سپاس مائده
fafa.tk
fafa.tk
٩٢/٠٣/٢٤
٠
٠
کسایی که میدونم لازم دارن....مثلا نزدیک خونه مامان بزرگم چندنفری هستن که مامان بزرگم می شناستشون و بهمون میگن....بهزیستی و جاهایی که مطمئن باشم به دستشون میرسه... کسایی که میان در خونه ها رو خیلی بهشون اعتماد ندارم و کمکم نمیکنم
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
سپاس فافا
Niva
Niva
٩٢/٠٣/٢٤
٠
٠
معمولا اطراف همه آدمهای فقیر هستن... من که به نیازمندی کمک میکنم که بشناسمش و یا کار رو به کسی که بهش مطمئن هستم کمک رو به دست مستحق واقعیی میرسونه میسپرم.
افسانه بانو
افسانه بانو
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
سپاس نیوا
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٣/٢٥
٠
٠
به بچه های بی سرپرست واونایی که واقعا نیازمند هستن