خانه انجمن دوستی هایی متفاوت از نوع جنس مخالف!
١٧٤٧
٢٩٩
م-نص

دوستی هایی متفاوت از نوع جنس مخالف!

دوستی هایی متفاوت از نوع جنس مخالف!

به نظر شما دوستی دختر و پسر خوبه یا نه؟چرا این دوستی ها عادی و طبیعی شدن ؟!

عواقب این دوستی ها برای هر دونفر چی می تونه باشه؟

٩٢/٠٩/٢٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mahnaz
Mahnaz
٩٢/٠٩/٢٥
١
١
مسلما این دوستی ها خوب نیست...عواقبش هم بی اعتمادی دو طرف در آینده نسبت به جنس مخالفه و این مشکلات زیادی بوجود میاره...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
صحيح ميفرمايين :/ كلي آسيبهاي رواني،اجتماعي ، خانوادگي....اون حياي فردي وعفت جمعي زير سوال ميره. مهمتر از همه اصول اخلاقي جامعه ست كه لطمه ميبينه :((
f_etemadi
f_etemadi
٩٢/٠٩/٢٥
٢
٠
دوستي با جنس مخالف چيزي جز ضربات روحي رو در پي نداره ! البته پسر ها اغلب اينطور نيستند و به راحتي فراموش ميكنند اما اين دختر ها هستن كه بيشتر اوقات در اين جريان از نظر روحي نابود ميشن!
korosh
korosh
٩٢/٠٩/٢٥
٢
١
اووووووووووووف !! چه جمله ی پند اموزی !!!! :)) ینی چه جمله ادبی گفتین :)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٦
٠
١
همه پسرها زود فراموش نمیکنن/
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
نه هردوطرف به يه اندازه متضرر ميشن! شما يقين بدون يه عينك بد بيني مياد رو اعتماد و اعتقادات هردوطرف كه آيندشون رو پراز شك وترديد ميكنه!!
korosh
korosh
٩٢/٠٩/٢٥
٢
١
اگه به ازدواج نرسه کارشون عواقب نداره !! ولی گناه خیلی داره !؟
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٥
٢
٠
حتمن عواقب داره؛ یکی از ساده ترین هاش اینه که شما تنوع طلب میشی. این تنوع طلبی به شدت باعث سست شدن رابطه شما با همسر آینده ات میشه.
korosh
korosh
٩٢/٠٩/٢٥
٢
٢
کاملا قبول دارم بدون شک همینجوریه !! ولی این اروپایی ها یا کشور های دیگه که اصلا دوست دختر یا پسر رسم شده چطوریه که طلاق کمه !!! ینی مثلا از 10 نفر هر 10 نفرشون دوست غیر هم جنس دارن !! خیلی هم خوب دارن زندگی میکنن !!!؟
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/٢٥
٢
٠
خب اونا به همون نسبت ازدواجشونم کمه....یه روز یه حاج آقایی می گفت: اینکه اونا سگ دارن و خیلی هم به سگاشون عشق می ورزن به خاطر اینه که وفاداره و اونا کسی رو ندارن که باهاشون وفادار باشه......هی میرن با یکی دوست میشن بعد ترک می کنن همدیگه رو و باز نفر بعدی...ابطوری میشه که هر نفر نه با ازدواج بلکه با دوستی های متعدد با جنس مخالف، نیازای روحیشو برطرف میکنه و کم کم به همه بی اعتماد میشه
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
١
٣
اگر مشکلی واسه اونا نداشته باشه برای من داره...................من روی ازدواج خیلی حساس شدم اصلا شاید ازدواج هم نکنم...............وقتی الان خیلی ها با یکی دوستن من چطوری بدونم که همسر ایندم با کسی دوست نبوده
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
٣
١
کشورهای غربی زندگی مجردی دارند اکثرا و ازدواج رسمی نمی کنند............یک نوع ازدواج خاص دارند که فکر کنم اسمش باشه ازدواج فرندی یا همچین چیزی............یعنی طرف با دوست جنس مخالفش زندگی میکنه بدون اینکه رسما ازدواج کنه................علت این نوع زندگی هم حقوق بیش از اندازه زن در جامعه است
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
اول:آقای نص ازدواج خیلی هم خوبه............................دوم:اعتماد کجای زندگی شماست؟؟؟..........سوم:اینجا غرب نیست شرق است :))
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
جناب ناشناس من دارم این نوعزندگی رو معرفی می کنم و با اون مخالفم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
چشمم روشن كي گفته عواقب نداره؟؟ همين گناه هم جز عواقب پررنگش محسوب ميشه(-_-) جداي از اون چرا اينجا مياين خودتون رو با غربي ها قياس ميكنين!! 2تا جامعه با فرهنگ وعقايد كاملا متفاوت!!!
ghazale
ghazale
٩٢/٠٩/٢٥
١
٠
خوب نیس ! عادی نشده زیاد شده ...بیشتر تو دوره نوجوونیه دیگه واسه همین خیلی اعتباری بش نیس ! جدیدا یه نوع باکلاسیه انگار :|
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
خب آخه من دیدم که دختره یه مدت با یکی دوست بوده بعدش که اون تموم شده و دختره با یکی ازدواج کرده، اون دوست سابقش(دوست پسش دیگه) اومده همون شب عروسی گفته که این با من دوست بوده و کلا مجلسو بهم زده.....آخه این ارزش داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:/
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
زیاد شده چون عادی شده..................شاید ده سال قبل اگر همچین موردی دیده میشد همه با چشم دیگه ای نگاه می کردند ولی الان بی خیال از کنارش می گذرند
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
عادي شده!! الان بعضي از خانواده ها هستن كه اونو يه امر طبيعي هم ميدونن، از نظرشونم اصلا اشكالي نداره :(( كلي هم ادعاي روشنفكري ميكنن :/ غافلند از اينكه خدا در آيه 5سوره مائده به وضوح اونهارو از اين كار منع كرده (امروز هر چه پاکیزه است شما را حلال شد و طعام اهل کتاب برای شما و طعام شما برای آنها حلال است. و نیز حلال شد نکاح زنان پارسای مؤمنه و زنان پارسای اهل کتاب در صورتی که شما اجرت و مهر آنان را بدهید و پاکدامن باشید نه زناکار و نه دوست پنهانی و نامشروع گیرید. و هر کس به ایمان ( دین اسلام ) کافر شود عمل او تباه شده و در آخرت از زیانکاران خواهد بود.)
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٥
١
٠
به نظر من این نوع دوستی ها چند حالت داره: 1- یا این رابطه به ازدواج ختم میشه؛ این ازدواج الزاما بد نیست. فقط نکته ای که داره اینه که در اغلب موارد دوستی هایی که به ازدواج ختم میشه در شروعش به قصد ازدواج نیست. یعنی دوستی ملاک محور نیست. بلکه شما از قیافه یا اخلاق یک نفر خوشت میاد و میری و دوست میشی. بعدش هم ب خاطر علاقه چشمات روی تمام عیب های اون آدم بسته میشه. یعنی تو انتخابت فقط بر اساس چیزهایی مثل قیافه بوده
قضاله
قضاله
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
و درصد خیلی کمی هم به ازدواج ختم میشه .. یا بعدش طلاق و اینا ..
سحر بانو
سحر بانو
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
خییییییییییلی زیاد موافقم....
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
درست ، ولي مشكل اينجاست كه مطرح كردن ازدواج در بحث دوستي با جنس مخالف بيشتر يك ساز وكار دفاعي براي ايجاد رضايت ورهايي از اون اضطرابي هست كه با انجام اين كار پيش مياد :( اينكه طرفين باهم در ارتباط باشن به بهانه شناخت كامل، چيزي كه اغلب اوقات اتفاق نميافته!! تازه ب نظرم فقط باعث يك شناخت واهي ميشه!!
M_sanati
M_sanati
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
موافقم ولی چرا باید یه نفر خودشو اینطور بدبخت کنه!!!با یکی دوست بشی ...آخرشم ازدواج کنی باهاش به خاطر حالا هر معیاری که از اون طرف خوشت اومــــــــــــــده !!
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
حالت دوم اینه که به ازدواج ختم نمیشه. این چند جور اثر داره. مهم ترینش اینه که مسئولیت پذیری هر دو نفر رو در زندگی آینده کاهش میشه؛ تنوع طلبشون می کنه و در نهایت اون ها رو از وفاداری دور می کنه
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٥
١
٠
یک سؤال خوبی هم مطرح شده بود و اینه که چرا این دوستی ها عادی شدند. به نظر من حدود نیمی از افرادی که به وارد این رابطه ها میشن قصد و نیت شون ازدواج و پیدا کردن همسر آینده است. ما الان وارد دوره ای شدیم که داریم از سنت به مدرن بودن حرکت می کنیم. قبلن ها شما وقتی می خواستی ازدواج کنی روش های سنتی وجود داشت که به خوبی هم جواب می داد. الان اون روش ها دیگه جواب نمیدن. چون سیستم همسر یابی در اجتماع اصلاح نشده؛ جوون ها رو به روش های اشتباهی مثل دوستی میشن.
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
٠
١
دوستی می تونه بد نباشه.............به شرطی که کنترل شده و با نظارت خانواده ها باشه
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٩/٢٥
١
٠
برو نص..... دوست دختر دوست پسر از بیخ بنیاد بده!
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
بهمنی؟ o.O
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
:) بله رویا خانوم؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
وقتی تحت نظارت خانواده ها باشه که بد نیست؟؟؟وقتی پسر رو دختر توی همون روزای اول قضیه رو با خانواده هاشون در میان بذارن مشکلی پیش نمیاد..............چون هر دو می دونن واقعاقصدشون ازدواجه
M_sanati
M_sanati
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
آره با کــــــــــــــــــــــــــــــلک زدن به خانواده ها!!!!!!نع واقعا دوستی ها مشکل داره ..............
maede
maede
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
موافق نیستم چون دختر و پسر18..19ساله هنوز راجع به ازدواج و دوست داشتن اونقدر که باید چیزی نمیدونن و واقعن هنوز بچه هستن!این دوستی ها فقط در مواقعی خوبه که سن دختر و پسر اونقدری باشه که عقلشون رشد کرده باشه و عشق و دوست داشتنشون زودگذر نباشه و تو چارچوب باشه و خانواده ها اطلاع داشته باشن!که این مورد خیلییییییییییییی کمه!بیشترشون همون بچه بازیه:| عادی شده چون اعتقادات کمرنگ شده چون این روزا ارزش ها دیگه ارزشی ندارن تو جمع های دوستانه اگه اهل اینطور چیزا نباشی مسخره ات میکنن و باعث میشه اونایی که خیلی اعتقادشون قوی نیست نسبت به درستی کاری که میکنن شک کنن.
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
تازه شما میگی 18 یا 19 ساله....الان هم سنای من خیلی شایعه...من که خودم یه دخترم و دارم با بقیه هم سن و سالام صحبت میکنم، می بینم که بیش از 80 درصدشون متاسفانه....
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
تازه شما میگی 18 یا 19 ساله....الان هم سنای من خیلی شایعه...من که خودم یه دخترم و دارم با بقیه هم سن و سالام صحبت میکنم، می بینم که بیش از 80 درصدشون متاسفانه....
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
باز خدا خیرتون بده که میگین 18 و 19................فقط باید بدونین مشکل فراتر رفته رفته روی 14 و 15:((
maede
maede
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
هر دو درست میگین آره سن اینطور دوستیا از این حرفا هم پایین تر اومده ولی خب بازم بیشتر تو این حدوداست و تو این سن و ساله که غیرقابل کنترل تره!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
درسته جووونا تو اين سن وسال آمادگي هاي زيستي وطبعي رو براي گرايش به جنس مخالف دارند اما آمادگي اجتماعي اون رو ندارند. بحث آب و سراب ديگه :(( متاسفانه وجود تلفن هاي همرا ، اينترنت... توي برقراري اين رابطه ها و نداشتن فرهنگ استفاده صحيح از اونها مزيدبرعلت شده :/
sin germany
sin germany
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
منم با این جور دوستیا مخالفن..چون معلومه پسرا سراغ چه جور دخترایی میرن..اونایی که جلب توجه کنن. و هیچ وقت هم حاضر نیستن با همچین کسایی ازدواج کنن و اونا رو پرت میکنن کنار
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
٠
١
متاسفانه فقط سراغ دخترای خاص رفتن نیست................جدیدا مد شده دنبال هر دختری راه می افتن.........شایدم دلیلش بد بودن بعضی دخترای ظاهرا با حجابه
neyosha
neyosha
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
من با این جور دوستی ها مخالفم...بله خیلی هم عادی شده:/
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
به شدت مخالفم...آخه اصلا هیچ منطقی نداره...وقتی ازدواج اینقدر ثواب داره ، خب آدم بره ازدواج کنه دیگه...چه کاریه آخه؟؟؟؟؟؟؟خیلی هم شایع شده و متدسفانه به نظرم دلیل اصلیش اولا بدحجابی و بعدشم تحریک شدن پسراست و اینکه چقدر غربیا کارشونو خوب بلدن:/
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
ازداج ثواب داره.................اما وقتی شرایطش نیست..............همه ی افراد جامعه می گن ازدواج ساده بعد وقتی نوبت دختر پسر خودشون میشه همه حرفاشون یادشون میره...........
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
آقای نص لطفا جمع نبندین.......................ما از اینطور خوانواده هاش نیستیم :|
M_negR
M_negR
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
آره ديگه! اگه يك نفر خيلى به ازدواج نياز داشت اما شرايطش رو نداشت بايد چى كار كنه؟ اين موضوع هميشه برام سوال بوده و هست!
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
این نیاز مثل خوردن آب و غذا نیست که اگر طرف نخوره می میره؛ جنس این نیاز اینه که قابل کنترله؛ البته نمی گم راه اصلی کنترل کردنه. راه اصلی کامجویی از طریق ازدواجه ولی وقتی شرایطش نیست باید این نیاز رو تا حد امکان کنترل و مدیریت کرد. این هم شدنی می باشد.
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
جناب ناشناس با یک گل بهار نمیشه
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
بله متاسفانه :( شاه كليد غرب هم در اين معضل رسانه هست!! با ساخت برنامه ها وفيلمهاي آنچناني سعي در رواج اين قبيل دوستي ها واز بين بردن قبح اون دارن!! خيلي هم عالي دارن به كارشون عمل ميكنن!! آروم آروم با نفوذتوعقايد جوونا كلا مردم ما دارند تمدن وفرهنگ چندين وچند ساله و هنجارها وبايد ونبايد هاي ديني مارو از بين ميبرن!!!
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٩/٢٥
٥
٤
حتی اگه آخرش هیچی هم گیر آدم نیاد...بازم کلی خاطره خوب واست میمونه ،کلی تجربه های قشنگ...روزای خوبی میشه...من مخالف نیستم حقیقتا!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
٢
١
خوب گناهش چی میشه؟؟؟؟؟بی اعتمادی ایندش چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ضربه های روحی ناشی از عادت کردن یا عاشق شدن چی میشه؟؟؟
aaasaeid
aaasaeid
٩٢/٠٩/٢٥
١
٠
حتما با همسر آیندت میشینی و خاطره هاتون رو تعریف میکنید کیف میکنید ها؟؟؟؟؟؟؟
سحر بانو
سحر بانو
٩٢/٠٩/٢٥
٢
٠
خب اگه این رابطه به ازدواج ختم نشه...که بیشتر مواقع نمیشه....در اخر این خاطره ها و روزهای قشنگ.....یاداوریشون فقط مایه عذاب میشه و کلی عواقب بدتر....به این فکر کردید؟؟؟؟!
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٩/٢٥
٢
٠
من خودم هم عذابشو کشیدم...هم کلی غصه خوردم....ولی خوب بازم ارزششو داشت...حداقل واسه من یکی داشت :)
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
خاک تو چشمم:))
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
نچ نچ نچ....
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
گناه کجا بود م.نص...اگه به اینا بگین گناه که ملتو باید گناه کار بدونین اجمعین
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
یکی از عواما نابودی جواجع عادی شدن گناه است.................طوری که دیگر در افکار مردم گناه نباشد..............سخن گفتن بی مورد زن و مرد نهی شده یعنی گناه داره و باید از ان اجتناب کرد بعد به نظر شما دوستی گناه نیست؟؟؟سخن های عاشقانه با فردی نامحرم گناه نیست؟؟؟؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
آيي آي آيي..... وقتي ميگم كوچه بن بست بود ميگي نه!!! كوچولويي هنوز!!! وقتي به سن ما برسي، ميفهمي كه كاملا اشتباه فكر ميكردي :/ الان متوجه اثرات سو اين خاطرات قشنگي كه ميگي نيستي..... اينجا هم بحث آب وسراب مطرحه!! حواستو خوب جمع كن پي آبي كه حيات بخشه، توي بيابون بدبيني و بي اعتمادي و بار گناهش گم نشي!!! حواست باشه كار شيطون همين زيبا جلوه دادن گناه هستش....
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خخخخ...بانو دنیا دیده یه جوری میگین انگار تجربتون خیلی زیاده تو این زمینه!!!
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
بانو دنیا دیده...این مشکل بعضی شماهاس که به همه چی بدبینین....اثرات سو کجا بود؟؟...چند ماه غم و غصه بود و تموم شد رفت!!!...دو سال خاطره به جند ماه غم و غصه می ارزه :)....درضمن بزرگی به سن نیست....به تجربست :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
مراد ما نصيحت بود و گفتيم ... حوالت با خدا کرديم و رفتيم :(
BeinG_a_GirL
BeinG_a_GirL
٩٢/٠٩/٢٥
٨
٢
آنان که ما را از دوستی با جنس مخالف با آتش جهنم می هراسانند .. نمازشان را به امید هم خوابی با حوریان بهشتی میخوانند :)!!..
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
!!!!!!
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٦
٢
٠
«و [بر شما حلال است ازدواج با] زنان پاكدامن از مسلمان و زنان پاكدامن از كسانى كه پيش از شما كتاب [آسمانى] به آنان داده شده به شرط آنكه مهرهايشان را به ايشان بدهيد در حالى كه خود پاكدامن باشيد نه زناكار و نه آنكه زنان را در پنهانى دوست‏خود بگيريد» آیه 5 سوره مائده
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
و هر كس در ايمان خود شك كند قطعا عملش تباه شده و در آخرت از زيانكاران است (۵)
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
اره والا
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
١
٠
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ادمین عزیز سوالی دارم از حضورت؟؟؟؟این انجمن و زمان عهد باستان فرستاده بودم که گفتین خوب نیست؟؟؟ا
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
این چیزا طبیعی هست م.نص جان عادت میکنین/گرفتی که/خ
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
جدی میگی؟، اشتب کردم حتمن
aaasaeid
aaasaeid
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
قطعا عواقب زیادی روی زندگی فرد داره. اولا که معمولا منجر به ازدواج نمیشه و اگه بشه احتمال جدا شدن در آینده زیاده چون ملاک هاشون برای ازدواج معمولا ملاک های ظاهریه و ظاهر کم کم براشون طبیعی میشه و وقتی طبیعی شد و آتیش عشقشون کم شد تازه میفهمند که ازدواجشون اشتباه بوده.
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
سلام بر اقای داوودی عزیز................چند روز پیش تولدتان بود:)) تولدتان مبارک
aaasaeid
aaasaeid
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
ممنونم
aaasaeid
aaasaeid
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
دوما این که بعدها که ازدواج کردند مشکل مقایسه شوهر یا زنشون با دوست پسرها و دخترهاشون پیش میاد مخصوصا مقایسه ظاهر همسرشون
aaasaeid
aaasaeid
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
سوما: یکی از دلایلی که ازدواج رو تبدیل به یه امر شیرین میکنه اینه که پسر تا حالا با هیچ دختری ارتباط نداشته و این ارتباطی که از طریق ازدواج پیش اومده براش تازگی داره و حس خوبی بهش القا میکنه
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
این خیلی مهمه به نظرم؛ یک تأثیر عمیق روحی داره که بحث روانشناسانه زیادی داره.
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
شما خیلی تندرفتی ..مواظب باش ازبوم نیوفتی پایین...
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
١
١
یکی از عوامل عادی شدن به نظرم موسیقی ها و فیلم هایی است که ساخته می شود............(نمونش گشت ارشاد)
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
گشت ارشاد ونميدونم. اما ميدونم بودجه اي كه براي ساخت يك فيلم هاليودي صرف ميشه برابر با بودجه يك سال دولتشون هست!! سران مزدور در جهان معتقدن اگر طلا اولين وسيله براي سيتره بر جهان هست دومين وسيله رسانه و مطبوعات هستن!! طبيعي هم هست الان ماهواره واينترنت عامل 80درصد از تغييرات سبك زندگي در كشور ما هستش :((((
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
ما سخن بگویم؟جرات نداریم که..تجربه نشون داده بعد حرف زدن ما بحث میشه //همون نظاره می کنیم ..
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
اینجا ازادیه...........
maede
maede
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خب بحث بشه!بحث کن!اصلن اینجا جای بحثه:)
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
بزن حرفتو منم در این مورد با بحث کردن موافقم بالاخره باید به یه نتیجه ای رسید دیگه
aaasaeid
aaasaeid
٩٢/٠٩/٢٥
١
١
جالب اینجاست که پسری که با صد تا دختر دوست بوده وقت ازدواج دنبال یه دختری میگرده که با هیچکی دوست نبوده باشه. تو این ارتباط ها همیشه دخترا قربانی اند.
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
١
٠
سعید جان دلت خیلی پره ها:))
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
آی گفتی.............................هععععععععععععععععععععععععی :) دی
neyosha
neyosha
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
کاملا موافقم
sherlok
sherlok
٩٢/٠٩/٢٥
١
٠
داره عادی میشه اما آخر و عاقبت داره. البته مورد داشتیم که به ازدواج ختم شده و هر دو راضی اند.
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
اخر و عاقبت داره!!!!!!!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
يك نون جا افتاده گويا!! عاقبت نداره ديگه !!! شاهدشم همين مثال شما!!! يك مورد درازاي چند مورد؟؟؟
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
دختری که به خودش اجازه بده با یه پسر دوست بشه ، و پسری که با یه دختر دوست بشه ، میتونن با هزارتای دیگه دوست بشن ... مخالفم،بله خیلی هم عادی شده متاسفانه ...*:)
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
١
٠
شاید طرف عاشق شده باشه...............داریم مواردی که طرف واقعا عاشق شده و برای همین دوست شده و با کس دیگه ای هم نیست
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
م.نص تو الان موافقی یا مخالف.یکی به نعل میزنی یکی به میخ چرا؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
به نظر من دوستی تحت یک شرایط خاصی می تونه درست باشه...................من خودم شخصا زنی رو که کسه دیگه برام انتخاب کنه رو نمی خوام(روش سنتی) بعدشم دوستی های الان اشتباهه چون اون شرایط رو نداره
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خب مشکل اینه که 1-سن بعضی هاشون خعییییییلی پایین ِ 2-تهش به ازدواج ختم نمیشه ... البته اگه سن هاشون کافی باشه و پدرومادر هر دوطرف بدونن و آخرش ازدواج باشه فک نکنم مشکلی داشته باشه ولی اسم این انجمن :دوستی ِ یعنی ازدواج بی خیال *:)
aaasaeid
aaasaeid
٩٢/٠٩/٢٥
٢
٠
دختری که به خودش اجازه بده با پسری دوست بشه یعنی حیا رو کنار گذاشته و دختر بدون حیا هم یعنی هیچ
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٥
٠
٠
دقیقا:((
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
وقتی در جایگاه یه دختر نیستی اینجوری حرف نزن.خیلی اتفاقا باید بیفته که یه دختر بی حیا بشه
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
الزاما این درست نیست. درسته دوستی با جنس مخالف در ذاتش با حیا مخالفه ولی نمیشه این رو صد در صد تعمیم داد
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
اصلا موافق نیستم با این حرفتون !!!! این یه امره کاملا نسبیه !!!!! نه اینکه این بدین معنی باشه که من موافقم !! اصلا اینطور نیست
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
اقا دختری که برای اولین بار یکی رو میبینه چه لزومی داره که شماره طرف رو بگیره؟؟؟یعنی عقلش نمی کشه طرف تو یک ثانیه چط.ری عاشقم شده؟؟؟؟؟؟بعدشم اگر حیا باشه سریع شماره طرف رو نمیگیره
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
بحث حيا مطرحه ولي نه با اين غلظت كه شما ميگي!! الان متاسفانه شرايطي پيش اومده كه اين امر كاملا طبيعي جلوه ميكنه!! يعني اون دختر فكر نميكنه داره كار اشتباهي انجام ميده!!
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
همین که بعزی دخترها این روزا چند تا دوست پسر دارن خودچ نچون از بی حیا بودنچونه... بی عفتی.. بی قیدی... بی وفایی.. در مورد پسرها هم تقریبا همین طوره
javad agha
javad agha
٩٢/٠٩/٢٥
١
٠
من که نمیدونم ولی فک کنم خوب نیست دیگه
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
آررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررره :))
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
مچکر از نظر گرانقدر شما :))
javad agha
javad agha
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خواهش می کنم ادمین جان خخخ
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
اون قدر نظرت پر باره که می خوام بحث و تموم کنم چون همه به نتیجه قطعی رسیدن:))
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
این وفاداری که خیلی ها گفتین! باید بگم تعهـــــد به سند ازدواج نیس! تعهد به حلقه دستِ چپ نیس! تعهد یه حس قلبیه! چه تو ازدواج چه قبل از ازدواج! خیلیا 5 سال دوستن و حتی نگاهِ چپ به کسی دیگه نکردن و خیلی ها هم متاسفانه باوجود اینکه متاهلن اما.. پس وفاداری هرجایی ممکنه!! هر رابطه ای صرفا دوستی نیس و هر دوستی ای صرفا رابطه نیس! نباید اینقدر کلی نگاه کنین و بدبینانه :| کسایی که منو میشناسن میدونن تا جاییکه تونستم به دینم احترام گذاشتم و این قضیه رو از دیدِ عقلِ کوچیک خودم دارم نظر میدم! اونایی که قصدشون آشناییه؛ دوست محسوب میشن؟! بهتره بدونیم همه ی رابطه ها کثیف نیست! این طرزِ فکرِ آدماس که کثیفش میکنه !! (منظورم به کسی اینجا نیس)
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
می تونم خواهش کنم نظرتون رو بیشتر توضیح بدید؟ اون روابطی که کثیف نیست و به قصد آشنایی هست چطوری هست؟ یکم توضیح بدید روشن تر میشه.
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
منظورم اینه که ازدواج نمیتونه مشکل وفاداریو اعتمادو حل کنه! ازدواج فقط یک سنده و من میشناسم کسیو که 5 یا 6 ماه باهم در ارتباط بودن صرف اینکه با علایق و شخصیت هم آشنا یشن و الان 8 ساله زندگی خوب و خرمی دارن! رایطه داریم تا رابطه نمیدونم منظورمو چجوری بگم !!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
١
حرف عجيب غريبي نميزني، ولي اين طور مطرح كردن قضيه يكم ناخوشاينده!! بحث خيانت وچشم ناپاكي ممكنه تو خيلي از زندگي ها وجود داشته باشه، اما مطرح كردن اون به اين شكل فكر ميكنم به بدنه ازدواج واينكه امر مقدسي هست صدمه وارد ميكنه!! بچه هاي اينجا بحثشون سر اينه كه اين قبيل دوستي ها كه ظاهر ا با هدف ازدواج شكل ميگيره، لزوما به ازدواج ختم نميشه!!! نميگن حتما حتما اونايي كه دوستن با هم ازدواج ميكنن بعدا بهم خيانت ميكنن كه!؟ بحث اينه كه مطرح كردن ازدواج دردوستي با جنس مخالف صرفا يه ساز وكار براي رهايي از عذاب وجدان واضطراب هستش (^_^)
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
بله حق با شماس لحن تندی به کار بردم! پشیمانم :) ولی خب اون حرف به نظر من مالِ بچه هاس به نظرِ من عقل بهترین مرجعِ که تواین موارد وقتی با درخواستی مواجه میشی ازش استفاده کنی! به شخص مقابل هم خیلی بستگی داره... عقلشو سنشو و میزانِ فهمشو بسنجی ... البته منم صرفا نمیگم این کارِ خوبیه اما میگم میشه روش تامل کرد ^__^
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٢/٠٩/٢٦
٢
٣
سلام ... چون تا حالا چیز بدی ندیده ام من با دوست جنس مخالف موافق هستم. تا حالا هم هرکدام که ازدواج کرده اند خیلی هم خوب زندگی می کنند. آنهای هم که ازدواج نکرده اند تفاهم نداشته اند / در مورد گناهش هم به یک گناه آلوده باشی بهتر است زیر بالای تمام زن و دختر تمام شهر را نگاه کنی
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٦
٢
٠
سلام؛ شما سه جا اشتباه کردید: 1- چون چیز بدی ندید دلیل نمی شود که چیز بدی نباشد. در مسائل اجتماعی تعمیم پاسخگو نیست. 2- گفتید به یک گناه آلوده باشی؛ از کجا معلوم کسانی که به این گناه آلوده هستند سر تا پای دخترکان مردم را دید نمی زنند؟ 3- گفتید بهتر از این است که سر تا پای دختران مردم را دید بزنند. از کجا معلوم کسی که دوست جنس مخالف ندارد این کار را می کند. شاید فقط بنده حدود 100 نفر پسر مجرد را می شناسم که حتی حاضر نیستند با نامحرم چشم در چشم باشند... لطفن فقط مخالف نباشید. منطقی باشید.
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
مرحبا چه طرز تفكري (0_o)
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
وقت خدا ی در قرآن این نوع رابطه ها را حرام خوانده .... حلال جلوه دادنچ از طرف انسان ها بسیار جالب است :)
faeze
faeze
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
شما از کجا می دونین که ازدواج شون به هیچ مشکلی بر نمیخوره؟؟شما تو زندگی اونا هستین که این حرفو میزنین که خوب زندگی می کنند؟معمولا ازدواجایی که با این جور دوستی ها سر میگیره موجب بی اعتمادی طرفین نسبت به هم میشه و این خیلی بده!واقعا طرز تفکرتون خیلی بچه گانست! کمی به خودآیید:دی
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٩/٢٦
٢
١
لـزومـا همـه ی دوسـتـی هـا نـبـایـد بـه "ازدواج" خـتـم شه... همـه ی رابـطـه هـا هـم هیـچوقت اوکـی نبـوده . . اونـی که ازدواج کـرده زنـدگـی واسـش شده طـعـم عـسـل؟!!! هیـچ چیزی صد در صد نیست....
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
منظور؟
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
الان شما موافق دوستی هستید؟؟؟؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
لزوما؟؟؟ نبايد؟؟؟ هيچ چيز 100درصد نيست؟؟؟؟ ميدوني امام علي (ع)يه جا برا امثال منو شما گفته : مراقب افكارت باش كه گفتارت ميشود، مراقب گفتارت باش كه رفتارت ميشود، مراقب رفتارت باش كه عادتت ميشود، مراقب عاداتت باش كه شخصيتت ميشود، مراقب شخصيتت باش كه سرنوشتت ميشود!!! ببين چقد صريح وراحت داره بهمون ميگه مبناي تغيير سرنوشت، افكار ما هست!!! خيلي خيلي به افكار و حرفايي كه ميزنين دقت كنيد.....
Kale_namak
Kale_namak
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
بـه دوسـتـی بـا دیـده عـوام نـگـاه نـمـیکـنم ... دوسـتـی هـم یـه تـجـربـس .. خـودت مـیتونی شیرینش کـنی ایـنم کـنـار اتـفـاقـای دیـگـه ی زنـدگـی ..مـیـتونـی از لحـظـاتـت لـذت ببـری... درگـیـر سـنـت نـیسـتم و نـخـواهـم بـود .. تـو بـا هـمیـنا خـوش بـآش و زنـدگیـتـو بـسـاز
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
فقط یک جمله....................روزی خواهد رسید که لذت های دروغین ماخذه میشن
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
دوره ما که حتی صحبتشم ممنوع بود اما حالا اینقدر عادی و راحت شده آدم تو خوب و بدش میمونه من خودم مخالف این دوستیهام ولی اگه بحث عشقو عاشقی و ازدواج باشه میشه کنار اومد آررررررررررره چند نمونه هم دیدم که مثلا بعد 9سال دوستی و عشقو عاشق حالا با وجود یه بچه از هم جدا شدن کلا ریسکه نمیشه گفت صد در صد غلطه
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
اينجا يه بحثي مطرحه ، ميگن اگر ارتباط هدفمند باشه اشكالي نداره!! يعني طرفين با اطلاع خانواده با هم در ارتباط باشن!! در كل هر ارتباطي ميتونه سازنده باشه به شرطي كه حدوحريمي براش قائل باشيم، متاسفانه در اين قبيل ارتباطات احساسات ما خيلي زود تر از اونچه كه فكرشو بكنيم بر منطق وعقلانيتمون غلبه ميكنه وافسار كار از دست خارج ميشه!! به قول قديمي ها ازدواج مثل هندونه ميمونه، روش اصولي وغير اصولي تضميني براي نتيجه اون نيست، ولي به هرحال هميشه طبق اصول وبه قاعده رفتار كردن، عاقلانه تره :)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٤
به خدا عشق به رسوا شدنش می ارزد و به مجنون و به لیلا شدنش می ارزد / دفتر قلب مرا وا کن و نامی بنویس سند عشق، به امضا شدنش می ارزد / گر چه من تجربه ای از نرسیدن هایم کوشش رود به دریا شدنش می ارزد
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٦
٤
٠
بی ربط ه به بحث :|
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٣
اخه من نزدیک 31 سالم داره میشه /چی بیام بگم در مورد این مضوع آشنای دختر پسر/ما سالهاست کهنش کردیم رفت پی کارش /الان هیچ ایده ای ندارم در موردش /جونا و نوجونا باید بیان نظرشونو بگن/:
Narges
Narges
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
مخالف نيستم ولي اين مدلي كه توي جامعه ي ما هست چيزيش شبيه رابطه ي دوستانه نيست يه نوع آزادي ممنوعه با خوشي هاي زود گذر و درد و عذاب زياد رابطه بايد كنترل شده باشه و محدود اين يه نياز طبيعيه كه دو جنس مخالف براي آرامش هم ساخته شدن دوست داشتن بايد عامل اصلي اين رابطه باشه و بلوغ فكري و تشخيص خوب لازمه ي سالم بودنه اين رابطه است
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٦
٣
٢
همین روزهاست که ایرانسل بهم اس ام اس بده بگه: مشترک گرامی الان مدتِ مدیدیه جز من کسی به شما پیام نمی ده! نظرتون چیه بیشتر آشنا بشیم؟!
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
بی ربط ه به بحث :|
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
:| آقای آتشروان!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٦
٠
١
بهمن جان با ربطم فرستادم چاپ نشد نمیدونم چرا این بی ربطا چاپ شد!
mr_khas
mr_khas
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خوب خیلی کلیشه ای منم بخوام نظرمو اینجا بگم اما چون جیم دوستمه یه پیشنهاد خوب میدم که پیشرفت کنه دوستم . ای کاش در پایان یک نظر کارشناسی یا شبیه به این هم وجود میداشت! آره من نظر میدم و همه ی دوستان هم ! اما آیا واقعا برداشتی که از حرف یکدیگر خواهیم داشت ما رو به راه راست هدایت میکنه یا نه فقط یه تعداد اطلاعات که ممکنه بعضیاش اشتباهم باشه به آدم میده ! پس نظرم اینه برای انجمنهایی که پوستر میشن مثل این در پایان حرفای کامل یه کارشناس قرار داده بشه ! توجه کنید کــــــــــــــــــــــــــــــــارشناس نه کس دیگه ! آخه ما مردم ایران سره چیزایی که نمیدونیمم کارشناسی میکنیم! دیدم که میگم ! سپاس
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
سپاس؛ برای این موضوع تا هفته اینده نظر یک کارشناس رو هم می پرسیم.
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
اقا به نظرم با دو تا کارشناس مصاحبه بگیرین..................یکی مخالف یکی موافق تا همه قانع بشن اخر کار
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
١
چرا فكر ميكيند كليشه ايه؟؟؟ اين انجمنها صرفا براي اظهار نظر وعقايد ما برپا ميشه؟! يه جور كارگاه انديشه :) نظر كارشناس و جامعه شناس ويك روانشناس خيلي ميتونه موثر باشه به شرطي كه شما قبلش اينجا درموردش بحث كرده باشي ويه پيش زمينه ذهني از اين مسئله داشته باشي؟!! شما بايد ذهن يك آناليزور رو داشته باشي، درغير اينصورت تبديل به يك پذيرنده مطلق ميشي!! شما براي اينكه حرف اون كارشناس رو قبول كني بايد درجريان طيف فكري مثبت يا منفي اين قضيه حداقلش بين هم جنس هات كه باشي (^_^)
dr.maRYam
dr.maRYam
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
منم خیلی موافقم. من یه راهنمایی دیگه هم میخوام.. من خودم نگران ایجور رابطه ها هستم و لی چطور میتونم دوستمو که میبینم روز به روز داره تو رابطه اش که فقط در حد روزی یه ساعت تلفن حرف زدنه(به زبون خودش!) کمک کنم؟من نگرانشم ..
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٢/٠٩/٢٦
٢
٠
خب.بذارین براتون به عنوان کسی که یه سال تمام تجربشو داشته بگم.تا زمانی که تو رابطه ای هیچی بد نیس.حتی قهر و آشتی و دعواهاتون.تو اینجور رابطه ها کم کم به یه سری باور می رسی.اینکه انتظارت از طرف مقابلت چیه.رفتار و عقایدت برای جنس مخالفت تا چه اندازه قابل قبوله و .... این وسط بستگی به دو طرف داره که حد و حرمت رابطه را تا کجا و چجوری نگه دارن.بضیا همون اول کار همه چیو به گند میکشن بعدش تو گندی که خودشون بالا آوردن تا خرخره فرو میرن و دست پا میزنن.یه رابطه میتونه با احساس شروع بشه و با عقل و منطق پیش بره.خیلی هم خوب و قشنگ باشه.اما اگر این وسط عشقی به وجود بیاد و به هر دلیلی این عشق به سرانجام نرسه اونوقت یه دنیا چرای بی جواب میاد سراغت. نسبت به جنس مخالفت شدیدا بی اعتماد میشی و دیگه انتخاب کردن برات خیلی سخت میشه. با کوچکترین حرکتی از طرف مقابلت اونو با تجربه قبلیت مقایسه میکنی و اگه اون تجربه عشقت شده باشه همیشه بهش امتیاز کمتری میدی. بعد از 2 3 ماه دو طرف میفهمن رابطه ای که شروع کردن عاقبتی داره یا نداره.اگه نداره دوستانه پیشنهاد میدم یا قطعش کنین یا احساستونو از وسطش جمع کنین و فقط بکنینش یه دوستی ساده. وگرنه بدجور پا میخورین بعدش!! چه همه نوشتم :)))
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
اره والا.دوستی که اخرش بن بست چه فایده داره از اول که وقت و انرژی صرفش کنی.:دی
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
رویا جون حرفات درست . اما خیلی از جونهای ما خیلیهاشون وقتی تویه رابطه هستن فقط احساسی برخورد میکنن مخصوصا دختر ها :(
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
ادم چرا دوست بشه که گرفتار احساس بشه؟؟؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
همين ديگه مشكل اينجاست كه وقتي رابطه شكل ميگيره افسار كار ازدست خارج ميشه :( اغلب اوقات اون جاذبه ها هيجانات و عواطف واحساسات باعث به وجو اومدن يك وابستگي وعشق زودگذر ميشه . اين يعني يه آسيب بزرگ.....اون وقار ومتانت دود ميشه ميره هوا.... مصونيت وحرمت ها از دست ميره .....
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
به عنوان حرف آخر: 90% دخترا و پسرای الان ازین دوستی ها دارن.اگه میبینین طرفتون خوبه و ایرادایی هم در کنارش داره که همه دارن سخت نگیرین و باهم کنار بیاین.با دوس دختر/پسر خودت که میشناسیش ازدواج کنی خیلی بهتره تا اینکه بری خواستگاری دوس دختر یکی دیگه یا زن دوس پسر یکی دیگه باشی و همیسشه به اون فکر کنی !!!
par!sa
par!sa
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
90 درصد خیلی زیاده!! من کلی دختر اطرافم میشناسم که از بین اونا شاید فقط دو سه نفر با کسی دوست باشن!!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
عجب(0_o) شما توي كدوم دولت خدمت كردي كه اين مدل آمار دادن رو بهت ياددادن؟؟؟ آمار كه غلط باشه، نتيجه واستنباط ازش هم غلطه :|
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
حماقته محض و ب هردلیلی ک باشه مخربه ...
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
اینکه متاسفانه روز ب روز داره بیشتر میشه هم ب نظرم شکسته شدن حریم هاست ، نه دختر ، نه پسر دیگه اهمیتی برای این حریم ها قائل نمیشن و گروه همسالان ک فرد توی اون عضویت داره هم خیلی مهمه . باید دقت بیشتری توی انتخاب دوست ب خرج بدیم و خانواده ها بیشتر نظارت کنن .
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
مسئله دوست رو خیلی باهاتون موافقم......................خیلی از رفاقت ها و خیلی از خلاف ها به خاطر تحریک شدن توسط دوستانه
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
بله دوستان وخانواده خيلي زياد ميتونن تاثير گذار باشن (^_^) اول خانوواده بايد اين مسائل رو آسيب شناسي كنند، مهارت هاي زندگي، بايد نبايد ها رو به طور صحيح به فرزندانشون آموزش بده. بعد از اونهم جامعه دوستان وگروه هاي اجتماعي مسئول اين كارن :)
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
یه دلیل دوست شدنشون اینکه میخوان مث غربیا باشن..که اونا باهم دوستن..اما نمی دونن فرهنگ ما فرق داره..اونا راحت دوستشون و می برن خونه و معرفی میکنن..ولی اینجا جراتشو ندارن..و اکثرا درهراس نفهمیدن خانواده به سر می برن...تازشم اونا بایه نفر دوس میشن بهش وفادارن ..و تاوقتی بااون هستن فقط بااونن..ولی جوانان ما ماشالا همزمان 20نفر و ساپورت میکن..و به همشون میگن فقط باتو دوستم و تو عشق منی......ولی بعد می فهمی از این خبرا نیست و اینو به 100نفر گفته...و میگه و خواهدگفت..اینجاست که ازنظر روحی اسیب می بینی و نابود میشی........البته هم ممکن دختر اینکارو بکنه هم پسر..نمیشه گفت این کار مختص یه جنسه..
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خب همين ديگه؟! چرا غرب ؟؟ از چه غنا وفرهنگ وتمدني برخورداره؟ چرا بايد ازش تقليد كنيم؟؟ همين غرب ادعاي سرپرستي جهان رو داره!! خواستار نظام تك قطبي هست!! هر فرهنگ وعقيده ي مخالف با سياست خودش رو هم نابود ميكنه!!! واقعا مشخص نيست اسلام فاتح همه ي سنگر هاي اونهاست واونها از همون اول به فكر نابودي ما هستن؟؟؟
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
تازه همین رفتارها از سمت دخترا های بی قید باعث میچه پسرها زمینه فکریچون در مورد دخترها خراب بچه و هی همه الکی بهم چک کنن ... در مورد رخترها هم همین طوره
shiezadeh
shiezadeh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
عواقبش هم ضربه های متعدد روحی و روانی ک تاثیر زیادی روی ازدواج هردو نفرشون میذاره ... ب علاوه وقتی وارد این مسیر میشن دیگه خارج شدن شون سخته! چه بسا ک بعد از ازدواح هم این روابط رو داشته باشن ک این ینی فاجعه ....
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
بله ....خيانت ..... چيزي كه الان شبكه هاي ماهواره اي شديدا دارن روش كار ميكنن :/ اوضاع خيلي اسف باريه!! به عينه ديدم روستا ها و دهكده هايي كه با وجود راه هاي صعب العبور و رفت وآمد هاي محدود وفصلي... داري پوشش رفتار هاي فوق العاده زننده ونابه هنجار هستن!!! خب اينا از كجا نشات ميگيريه؟؟؟ همين برنامه ها وسريالهاي فارسي زبان شبكه هاي ماهواره اي!! همه ي سعيشون در اينه كه روابط نامشروع وغير رسمي رو عادي جلوه بدن وقبح اونو از بين ببرن :((((
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
بسیار عالی :)
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
بعدشم نمی دونم چرا تو کشور ما اکثر اونایی که باهم دوس میشن..دوستی را با زن و شوهر شدن اشتباه می گیرن..و وارد روابطی میشن که مختص زن و شوهراس..و حتی خیلی ا تو کشور غربی یم..این روابط و از دوستی جدامیکنن مگه خیلی بی قید باشن........ولی اینجا همه به محض دوست شدن وارد روابط خاص میشن ..هرچند ضربه ش مشخصه اخر مال کی یه
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
علتش واضحه : برداشتهاي اشتباه، حرص ولع، ازبين رفتن حجب وحيا.... همه ي وهمه با همراهي شيطان دست به دست هم ميدن تا بيشتروبيشتر توي باتلاق متعفن فرو برن :((
admincheh
admincheh
٩٢/٠٩/٢٦
٣
٠
مشکل اینه روابط امروزی خیلی پارو فراتر از همه چیز گذاشتن، تو دوستی های امروزی که بهش میگن دوستی راحتن !بیش از اندازه راحتن، وقتی کم کم با جنس مخالفت راحت میشی خیلی از حریم ها می شکنن، گناهای کوچیک و بزرگ هی رشد می کنند، و این که به بهانه شناخت جنس مخالف باشه مگه تمام آقایون روی زمین یه مدل فکری دارند؟به تعداد مغزهای موجود نوع فکر وجود داره ، شما آقایون اطرافتو بشناسی به رفتارشون واقف میشی پدر و برادرت!من تو روابط امروزی چیزی خوبی نمی بینم و ترجیح می دم تنها باشم و در آینده از تنهاییام و خاطراتش واسه همسرم تعریف کنم تا تجربه هایی که از جنس مخالفم واسم خاطره شده .در ضمن دخترا خیلی احساساتی هستن خیلی بعید می دونم وقتی از یکی ضربه بخورن تا آخر عمر فراموش کنن! این قدر این روابط زیاد شده که آدم نمی تونه به کسی برای ازدواج اعتماد کنه و با خودش فکر می کنه این آقا یا خانوم قبلا با کس دیگه ای رابطه داشته؟به نظر من ضررش بیشتر از سودی که داره هست!من اکثریت گفتم ،نسبیت و اون حداقل ها هیچ وقت نمی چربه به اکثریتی که دیده میشه
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
فقط وفقط به دليل آزادي بيش از اندازه ونديده گرفتن حريم وحرمت هاست :(( وهمين ها كم كم ازدواج رو به صورت بك وظيفه ومحدوديت تبديل ميكنه.... .امان از اون روزي كه اين روابط بهطور رسمي جايگزين ازدواج بشن :((
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
درضمن ختم شدن دوستی به ازدواج خیلی کمه...مگه واقعا طرف قصدش این باشه ....که اگه باشه هم ازهمون اول رو نمی کنه قصدش و .سعی میکنه تا قبل مطمئن شدنش چیزی بروز نده..اگه اینکارو کرد همون اول گفت به نظر من که فریبه.........بعدشم اکثرا بعد از یه مدت دوستی به اسم ازدوا ج و اشنا شدن باعلائق و انجام هزاران کار..دریه کلمه میگن ..ما به درد هم نمی خوریم .در فلان مورد تفاهم نداریم...یا به قول یه بنده خدایی گفته بود..راستش من جرات ندارم به خانوادم بگم دوس دخترمو می خوام..و بعد یکی دوسال رفته بود....خب بعدش میشه خاموشی سیم کارت و احساس بازیچه بودن برای دختر...و گاهی حتی پسر......درضمن خیلی خانواده ها اجازه ازدواج دختر یاپسرشون و بادوستشون نمیدن درفرهنگ ما
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
متاسفانه الان خیلی ها دیگه بدون داشتن قصد ازدواج با هم دوست میشن
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
اگرم ازدواج کنن ..بعد مدتی بحثشون میشه ..و اخرش طلاق...بازم هستن که طلاق نگیرن . زندگی کنن...اما به نظرم همیشه درشک و ترس هستن..که طرف خیانت نکنه یه وقت...و باکسی دوس نشه مث زمانی که باخودشون دوس بوده
admincheh
admincheh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
ده درصد هم اگر منتهی به ازدواج بشه 9 درصدش با شک و بدبینی بعدش همراهه که تو قبلا با یه نفر دیگه حتما بودی !
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
همين ديگه (^_^) به اينچيزا اصلا فكر نميكنن كه :(
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
چه تضمینی وجود داره که کسایی که به صورت سنتی ازدواج میکنن این مشکل براشون پیش نیاد؟؟
admincheh
admincheh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
تضمینش می تونه اعتمادی باشه که از راه درست اگه ازدواج کنن خانواده ها و طرفین به هم دارن اگر مشکلی پیش بیاد برای اون نوع ازدواج که از طریق دوستی بوده بیشتره درصدش، شاید منظور دوستی از نظر تو متفاوته خب!
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
هيچ تضميني وجود نداره دوست عزيز (^_^) نشنيدي ميگن ازدواج مثل هندونه ميمونه!! اصولي يا غير اصولي بودن ازدواج ، هيچوقت هيچ موردي رو در آينده تضمين نميكنه؟! يك برگ مادامي كه از درخت جدا ميشه هزار تا چرخ ميخوره تا به زمين برسه!! ولي دركل طبق اصول وبه قاعده رفتار كردن در هرموردي عاقلانه تره :)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
اگه قرار بر ازدواج با طرف باشه ایرادی نداره /من خودم اگه واقعا قصدم ازد.اج با طرفم بوده باهاش رابطه ایجاد میکردم غیر اون یک ماه هم با کسی تا به حال نموندم/بقیش وقت گذرونی و خوشگذرونی و اینچیزاست که باید اون دختر متوجه بشه و از اون پسر زودتر جدا بشه تا وابستگی یا چیزای دیگه بدتری رخ نده
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
شما قصدت ازداج بوده..ایا طرف مقابلم قصدش ازدواج بود یا پشت پا بهت زد و رفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا این جواب و رک و راست بگین؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگر رفته،با رفتنش چه ضربه ای به شما زده
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
آها بعد فقط دختره باید حواسش باشه دیگه....پسرا که هیچی راست برن و هرکار دلشون میخواد بکنن آخرشم انگشت به طرف دختره بگیرن.......متشکر:/
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
بله محمد جان من قصدم واقعا ازدواج بود ایشون هم همینطور /ولی متاسفانه بعد مدتی پشت پا زد به همه چیز و همه حرفاش و ولم کرد و رفت دنبال یکی نفر دیگه/در مورد ضربه ای هم که خوردم همین رو بگم تا چند ماه خودمو تو خونه زندونی کرده بودم و دست آخر کارم به بیمارستان و اورژانس کشید!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
شما که خودت زجر کشیده این رابطه ای چرا میگی بعد از 30سال خوبه؟؟؟؟؟؟؟اومدیم با یک نفر هم سن خودتون دوست شدین...............ایا بازم مطمئن هستین که اون پیشتون می مونه؟؟؟؟شاید یه نفر بهتر رو پیدا کرد و شما رو ول کرد و رفت؟؟پس از بنیاد این کار اشتباه است.....بهتر نیست بعد از این تجربه به فکر ازدواج مستقیم باشید..........یک دختر خوب رو در نظر بگیرید و بعد با خانواده برین خاستگاری و یک زندگی اروم رو شروع کنید؟؟؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
منم نظر شما رو دارم دیگه الان که دیگه نمیخوام تجربه های اینطوری داشته باشم/یعنی در واقع سالهاست دیگه ندارم
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
دمت گرم اشکمهر جان................پس الان به این نتیجه رسیدی لذت و ارامش در ازدواجه نه دوستی.....................امیدوارم یک همسر خوب سریع گیرت بیاد
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
:))) کنار خیابون بودم، طرف دختره با یکی از دوست پسراش دعوا کرد! عصبانی شد! خلاصه تاکسی اومد منم سوار شدم متاسفانه اونم سوار شد!با تلفن با اون یکی دوستش داشت قرار می زاشت! 5 تومنی داد، راننده گفت خانوم خورد نداری؟ طرف دختره داغ کرد، گفت: اقا داد نزن، اگه داشتم می دادم! ! منم اونجا بودم، گفتم: خانوم راننده داد نزد که! شما جواب منفی شنیدی الان داغ کردی ! :) راننده بهش گفت: خجالت نمی کشی من جای باباتم،برچی دعوا داری؟ من : روز به روز می رین دانشگاه باسوادتر می شین ... دختره: آقا به شما هم ربطی نداره! یه پیر مرد جلو نشسته بود: دخترم ، حجابت رو لااقل درست کن! دختره: تو چشماتو درویش کن! خلاصه دختره قات زده بود: زنگ می زنم فلانی با دوستاش بیاد پدرتون رو در بیاره! من: خوب زنگ بزن! راننده: دستی رو کشید ، زنگ بزن منتظریم! پیر مرده: برو یره! بزار باد بیاد!:))
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
دختر مردم و غریب اوردی:))
par!sa
par!sa
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
ک چی ؟؟ :| بعدم اون جمله میرین دانشگاه چی بوود ؟؟ :|
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
نتيجه اخلاقي اين داستان چي بود اونوقت؟؟؟ نه شما ونه اون آقاي راننده نبايد چيزي ميگفتين. با چيزايي كه تعريف كردين بعيد نبود ، همونجا شمارو با لنگه كفشش مستفيض كنه :))
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
اینی که وگفتین یعنی چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
همینجوری گفتم آب و هواتون عوضشه!:)
مهلا(باران)
مهلا(باران)
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
هار هاااااار هاااااااااار *:)
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
واقعا خسته نباچین :))))
M_sanati
M_sanati
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
:|
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
والا نگاه صفر و صدی هیچجا جواب نمیده به نظر من.اینکه فقط بگی خوبه یا فقط بگی بده جواب نمیده.کسی بیاد نظر بده که دیده خیلی چیزارو.خیلیا فقط شنیدن.که فلان چیز بده فلان چیز خوبه.من از هیچ گروهی نمیخوام طرفداری کنم.من کسایی رو دیدم که دوست بودن و ازدواج کردن و زندگی خیلی خوبی هم دارن.زندگی ای که خیلیا حسرتشونو میخورن.نه هم که بگین اول زندگیشونه.نه.از اون 5 سال اول زندگیشونم که روانشناسا میگن گذشتن و همچنان خوبن.اگه میشد اینجا میگفتم کیا هستن.ولی درمقابلم دیدم کسایی رو که با دوستی ازدواج کردن و زندگیشون خراب شده.هرچیزی راه و روشی داره.نه فقط توی داشتن رابطه با جنس مخالف که توی رابطه با جنس مخالف هم راه درست رو نریم میخوریم زمین.وقتی بخوای بزنی جاده خاکی فرقی نمیکنه همراهیت کی باشه.اینقدر حرف زدم چاییم سرد شد
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خخخخ اون قسمت دوم جنس موافق بود خخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
نه ديگه (^_^) اينجا يه چيزي هست بهش ميگن خانه از پاي بست ويران!!! اينجا هدف وسيله رو توجيح نميكنه!! يعني درست كردن وگذاشتن يه كلاه شرعي بزرگ سرخودمون وبقيه!!! اينكه بگي دوستي با هدف ازدواج، درست نيست! چندتا از اين دوستي ها بايد شكل بگيره تا به ازدواج منتهي بشه!! خودشما اگر طرف مقابلت از اين جنس دوستي ها داشته باشه، بگه هدفشم فقط ازدواج بوده حالا به هر دليل نشده، حاضري انتخابش كني و شريكتون باشه!!؟؟ خب وقتي چيزي رو براي خودتون نميپسندين نبايد براي ديگران هم نپسندين(^_^)
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
اون دوستی که شما مدنظرته که توش هزار تا گنکاری میکنن به اسم آشنایی برای ازدواج اون یه چیز دیگس.من منظورم اون مدل آشنایی نبود.شما اول کل مطلبو بگیر بعد کلنگ بگیر دستت خانه رو از پای بست ویران کن ای معمار خانه آباد کن
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
شما اگر یکی بیاد خواستگاریتون توی همون جلسه اول بهش بعله رو میگی و میری خونه بخت؟؟؟اگه این کارو بکنی که بعید میدونم بکنی شک نکن به سال نکشیده باید برگردی خونه بابات.پس همونجام نیاز هست به شناخت از هم.توی چندین جلسه.قرار نیست 10 سال کافی شاپ برین و وقتی خونه هاتون کسی نیست هم رو دعوت کنین میخواین آشنا شین توی یه راه درست.میگم دیگه.متاسفانه فکر یه عده از ما بستس.یه چیزایی رو برامون کردن خط قرمز بدون اینکه استثناشو برامون روشن کنن.متم دنبال همون میریم.مثل همین مسلمون بودنامون.شمارو نمیگم ها.خودمو میگم
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
صحيح ميفرمايين (^_^) منظورم از خانه از پاي بست ويران دقيقا همين مثال شما بود ديگه :)‌ اينكه خيلي از اين روابط از همون خشت اولش مورد داره..... منكه حرف شمارو رد نكردم. رابطه ها بذار سالم باشه، هدفمند باشه، تحت كنترل ونظارت باشه، ماكه بخيل نيستيم :)) شما خيلي درمورد نظرم من جبهه گرفتي(ه_ه) من دوست ندارم كسي با اصول شرع بازي كنه :( دعاي من عاقبت بخيري برا همهي جوونا ومردم جامعه م هست :) شمام لازم نيست هرجا عقيده مخالف ديدي با اين لحن طرفتو بكوبي :| حرفتون منطقي هست، ادله ي منطقي هم ضميمش كنيد. مطمئن باشيد من آدم خشكه مقدسي نيستم، هر عقيده اي رو هم با روي باز قبول ميكنم :/
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
جناب سید قرار نچد ما رو لو بدین :))) خب مثال میزنین حداقل اسم نبیرین برادر خب زچته دیگه :دی
Vania
Vania
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
اون کسایی که میگین دوست بودن و ازدواج هم کردن و زندگی خوبی دارن.شما از کجا مطمئنین؟شاید فقط دارن ظاهر زندگیشونو حفظ میکنن.فقط محض حفظ آبرو... دوما اگه هدف شناخته همونطور که خودتون گفتین باید از راهش باشه.البته به نظر من باید حتما زیزر نظر خانواده باشه.نه به اسم ازدواج و در اصل دوستی. منظورتون از فکر بسته میشه بگین چیه؟
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
و البته اینم بگم چه خوبه که همه روراست باشم توی نظراتمون.و برای همراه شدن با جمع و برای اینکه غرق نشیم فقط حرف بقیه رو تایید نکنیم.
sm_shekofte
sm_shekofte
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
کاملا موافقـــــم!! شعـــــار دادن چیزیو حل نمیکنه !!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
من فقط یک پیشنهاد به خانومها داشتم/لطفا زود وابسته و گول پسرهای که صرفا برای خوشگذرونی و حوس و این چیزها با شما رابطه برقرار میکنن نخورین (البته اگه خودتون جزو اون دسته نیستین) بعضیها میگن خب چطوری بفهمیم/ببینین بعد یک مدتی که با طرف بودید ببینید آیا شرایط ازدواج رو داره /آیا اگه نداره تلاش و کوششی برای فراهم آوردنش میکنه/آیا اصلا به درد ازدواج با هم میخورید/آیا پایبند شما هست و هزار تا امای دیگه/اگه دیدید اینطوری نیست وقت خودتونو حدر ندین که تازش بعد بشینین و بگین ای وای چرا به عشقم نرسیدم /چرا منو ول کرد/چرا چنین شد و چنان شد/همش با احساس جلو نرین تو رابطه کمی هم منطقتونم بیارین وسط دوستی و رابطتون/همین
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خيلي ممنون از زاهنمايي تون :| ببخشيدا ولي شما باتوجه به سن وسالتون بايد بگيد خانمها چيزي رو كه شما در آينه ميبينيد من در خشت خام ميبينم!! دوستي هاي خياباني ابدا صحيح نيستن. دوستي كه توي خيابان شكل بگيره همون جا هم از بين ميره. منتهي با اين اتفاق كه كلي بدبيني و تزلزل و اثرات بد راوني رو براي شما به ارمغان مياره!!
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
دنیا دیده عزیز(خب اسمتو بگو من نمی دونم) کاملا راست میگی..آخه اگه دوستی و بر اساس ازدواج در آینده شکل میگیره، چرا همون اول عین بچه ی آدمیزاد نمیان خواستگاری(بعضیا میگن میخوایم آشنا شیم آخه وقتی که مادر و پدر بدونن و شمام بخواین آشنا شین که بهتره ...مگه اگه کسی اومد خواستگاری دیگه باید با همون ازدواج کنین؟؟؟)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٦
٠
١
رابطه که برای وقت گذرونیو دوستی باشه توی همون سن 15 تا 30 سالگی هست از این سن به بالا دیگه کسی نمیاد برای حوس یا وقت گذرونی رابطه با جنس مخالفش ایجاد کنه/
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
کاملا مخالفم
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
کسی که از15 سالگی این طوری باشه دیگه قلبش مریض میشه و به هوس عادت می کنه
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
ولی برای کلاه گذاشتن سر مردم و یا خصومت های قبلی که هست........اصلا این ارتباطات مشکل داره حالا چه قبل از 30 سال و چه بعدش
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
نه والا مردایی هستن که با وجود زن و بچه آخرچ هم دنبال این و اون میگردن و هر خانوم و دختری رو میبینن میخوان الکی گپ بزنن و رابطه برقرار کنن... البته حتما خانوم ها و دخترای این مدلی هم پیدا میچن و به نزرم این افراد دچار تنوع طلبی چدن
کانگورو به تربیت فرزند خود اهمیت ده
کانگورو به تربیت فرزند خود اهمیت ده
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
حالا که همه دارن خاطره تاکسی تعریف میکنن منم یاد یه روز افتادم که توی تاکسی منتطر بودم پر بشه راه بیفتیم یه خانومی سوار شد و زد زیر گریه یعد زنگ زد هی میگفت آر ش خیلی پستی چرا . اینا هی هم گریه میکرد بعد به من گفت دستمال داری؟ منم هی بهش دستمال می دادم این بنده خدا هی زنگ میزد میگفت خب چرا از اول نگفتی منو نمیخای واینا به نظر من اگه دو نفر با هم دقیقا بدونن که قصدشون از رابطه چیه به نتیجه میرسن متاسفانه همیشه یک نفر خوش خیاله و یک نفر هم دنبال منافع دیگه ای!
r_reihoon
r_reihoon
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
موافقم باهات
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
مسلمه كه بده (-_-) كم توجهي و عدم آگاهي جووونا وخانواده هاشون ودر كل غفلت جامعه :( بي اعتمادي ، بي اعتقادي ، افسردگي ، سست عنصري ، بدبيني ، تزلزل ...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
البته اينو هم بگم بنده منكر وجود ارتباط بين جنس مخالف نيستم، همينطور كه زندگي پيش ميره خواه يا ناخواه اين روابط شكل ميگيره، ولي حواسا بايد كاملا جمع باشه كه از حدوحريم خودش خارج نشه ، شخصا هم اتفاق مثبت وموثري رو در دوستي هاي اين مدلي وامروزي نميبينم....
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
بعله بنده هم موافقم این دوستی ها اثری مثبتی در جامعه و همین طور برای افراد در بر نداره
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
من قبلا يه بار افتخار بحث در مورد اين موضوع رو با آقاي نادري داشتم و تقريبا قانع شدم لينکشو ميزارم بخونيد خيلي کمک ميکنه/در مورد بيشتر مسائل صحبت کرديم:)
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
:) ممنون.. اون موقع جوون بودیم .. الان پخته چدیم :دی
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
http://jeem.ir/pagetwo.php?print=3&type=10&id=4861
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
هعییی یادش به خیر:)
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
چه جالب تو این آدرسه نیوا هنوز ش ها رو ش میگفت نه چ
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
آره میبینی خواهر زمان چه زود آدم رو پیر میکنه... هییییی .....کیبوردم سالم بوده چه واسه خودم چهه چهه میزدم :(( یادچ بخیر
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
یکی از حربه های شیطان زیبا نشان دادن گناه است..............دوستی شاید از دیده خیلی ها زیبا باشد اما در باطن نیست
M_sanati
M_sanati
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
بعـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــله
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
یه روز یه آقای قاضی آوردن مدرسمون می گفت: یه دفه یه دختر 12 ساله رو گرفتیم که یه عالمه مواد به کمرش بسته بوده خانواده شم واقعا هیچ تقصیری نداشتن آخرش مشخص شده که دختره با یه پسر دوست بوده و ادامه ماجرا که خودتون می تونین بفهمین دیگه:(
r_reihoon
r_reihoon
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ali007
ali007
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
به نظرم کار خوبی نیست............دیگه حرفی ندارم:))))))))))
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
درهمين حد هم خوبه :)
r_reihoon
r_reihoon
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
جز بدبختی هیچی نداره!!! طرفین به هم بی اعتماد میشن... خیلی از حقایق رو به هم نمیگن و اکثر این ازدواج ها عاقبت نداره!!!!!!!!!!! ولی دیده شده بعضی از دوستی ها که به ازدواج ختم شدده مشکلی پیش نیومده که خونواده های دو طرف خبر داشتن و رابطه در چهارچوب آگاهی های خانواده ها بوده.... نمیشه بگی بده یا خوب... استثنا هست خب...
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
آره منم موافقم خونواده بدونن
Niva
Niva
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
به نزرم اصلا جالب نیست و ارمغانی جز تنوع طلبی.... عدم وفاداری و پای بند بودن و زبره به اعتقادات دینی و مذهبی و همچنین گناه کامل چیز دیگه در بر نداره... اما متاسفانه خیلی زیاد چده.... البته اگر برقراری رابطه زیر نزر خانواده و صرفا جهت ازدواج باچه اونم فقط برای چند جلسه چاید بچه گفت کوردی نداره... اما دوستی های بی رویه و چکست های پی در پی هیچی جز گناه و تباهی برای افراد نداره..
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
همه اینجا بادوست بودن مخالفن..پس اینا که باهم دوس میشن ازکرات مریخ اومدن.خخخخخخخخخخخخخخخ
m.coldboy
m.coldboy
٩٢/٠٩/٢٦
٢
٠
دقیقا منم میخواستم بگم همینو.....
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
من یکی که ندارم:)) خدا رو هم شکر می کنم................قبلی هم که برم دانشگاه با خودم عهد کردم اگه پام لغزید ترک تحصیل کنم
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
:) مام نداریم! نص بیا تو بقلم!
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
بهمنی خجالت بکش دارن نگامون می کنن:))خخخخخخ
علیرضا
علیرضا
٩٢/٠٩/٢٦
١
٠
یک کلام "" اگر خوب می بود دین عزیرمون اسلام ما رو از انجام این کار نهی نمی کرد"" . دلایل و مشکلاتی رو هم که داره خیلی ها میدونن خیلی ها میدونن که میتونه به یک خیانت بزرگ در حق همسر آینده تبدیل بشه ولی...
ف-گ
ف-گ
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
منم می خواستم همینو بگم! عالی گفتین مستر علیرضا
Mahnaz_72
Mahnaz_72
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
چندروز پیش یه دختر داشت با دوست پسر دوستش با تلفن دعوا میکرد میگفت اون ازدواج کرده دست از سرزندگیش بردار زندگیشو خراب نکن همه داشتن بهش نگاه میکردن!! یعنی حتی تصورش داشتن دوست مخالف برام سخته به نظرم آدم به یه دره که آخرش تباهیه سقوط میکنه
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
من کلا با ازدواج سنتی مشکل دارم اینکه یه خانوم بیاد منو بپسنده برای پسرش خوب نیست...دوس دارم همسرم خودش منو انتخاب کنه با شناخت... البته نه شناختی که صرفا با دوستی باشه نه...میتونه دوستی نباشه اما شناخت به وجود بیاد....قبلن اعتقاد داشتم دوستی که به ازدواج ختم شه عالیه...اما تجربه ای که اطرافیانم داشتن این بوده که به ازدواج ختم نشده یا اگه شده خوب نبوده....الان میگم فقط قبلش یه شناخت کوچولو مثل محل کار...محل تحصیل میتونه کمکم کنه... از دوستی با پسر خوشم نمیاد هیچ وقتم دنبال دوستی با پسری نبودم... چون خیلی مغرورم و حس میکنم دوستیی که فقط اسمش یه رابطه معمولی باشه فط ارزش منو پایین میاره... خودمونیم خیلی دوس داشتم کسیو داشتم که عاشق هم باشیم.... اما ..... ولی کلا با این کار بعضی از دخترا واقا مخالفم....که با چند پسر فقط رابطه دارن....چون این کار به روحیه حساس و پاک یه دختر صدمه میزنه
b-bahmani
b-bahmani
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
!
admin
admin
٩٢/٠٩/٢٧
٠
١
مطمئن باشید اون کسانی که میان خواستگاری قبلش یک فکری توی ذهنشون بوده. در ضمن حتی اگر کسی شما رو اصلن نشناسه ولی بر طبق یک اصولی خانواده شما رو انتخاب کنه باز هم می تونه همسر خوبی باشه. چون خانواده چیزی هست که بخش زیادی از رفتار و فکر انسان در اون شکل می گیره.
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٧
١
٠
اقای نادری منم موافقم با حرف مهدیس بانو.................من خودم شخصا تا کسی رو نشناسم باهاش ازدواج نمی کنم................مگه بزرگای فامیل یا پدر و مادرم از تمام خصوصیات اخلاقی من باخبر هستند که برن برا من زن بگیرن؟؟؟
Vania
Vania
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
مخالفم......این جور دوستیا و روابط اکثرا به اسم با هدف ازدواج شروع میشن.یه برچسب خوشگل برای رابطه.مطمئنا هیچ پسری نمیاد مستقیما به یه دختر بگه شما دوست دختر من میشی؟هیچ دختریم در این صورت قبول نمیکنه.ازدواج میتونه دلیل موجهی باشه.ولی امان از وقتی شروع بشه.هموونطور که امام علی گفتن علاقه زیاد به چیزی انسان را کر و کور میکند.رابطه شروع میشه و کم کم میشه وابستگی و دلبستگی.هزاریم که بگی بده گوششون بدهکار نیست.میگن این یکی فرق می کنه.نمیدونم چطوره که همه پسرا با بقیه پسرا فرق میکنن.البته این چیزا ممکنه برعکسشم باشه.ولی خب برای دخترا بیشتر اتفاق مبفته. این که خیلی از نوجوونا خصوصا کشیده میشن به سمت این روابط دلایل متفاوتی داره.یکی از سر تنهایی،یکی با وعده و وعیدای خوشگل..و ... .نقش خانواده هم خیلی مهمه.آموزشای که باید داده بشه ولی متسفانه نه خانواده نه مدرسه این آموزش هارو ارائه نمی کنن.بعدش که اتفاق میفته دنبال راه حل می گردن.
Vania
Vania
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
ممکنه بعضیا بگن ما فقط مثلا اس ام اسس در ارتباطیم.عزیزم اون پیامک اولشه کم کم میشه تلفنی..بعدش میخواین همو ببینین.بعدش کم کم حرفای قشنگ و پر از احساسات قشنگ تر شروع میشه. میگین رابطه پاک..رابطه پاک یعنی چی؟ حتی اگه هیچ برخورد فیزیکی هم ایجاد نشه.حتی سر انگشتی ...آیا اون اثر روحیشو میشه کاریش کرد؟این راطه با فرض به ازدواج ختم شدن هم اگه باشه.به نظرتون اون اعتمادی که باید بین دوتا همسر باشه بازم هست.و اگه ختم نشه و فرد با کس دیگه ای ازدواج کنه بازم چه پسر چه دختر مدام به این فکر میکنه که شاید همسرش هم ازون دسته افراد باشه.یا اینکه مقایسه میکنه همسرش رو با دوست سابقی که داشته.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
ولی خب یک چیزی هم هست من جوابشو نمیدونم و اون نیاز پسرا یا دختراست که مثلا تجربه دوستی با چنس مخالف رو دوست دارن تجربه کنن؟
saiideh70
saiideh70
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
دقیقا منم موافقم باهاتون بیشتر دختر ها و پسرا به خاطر همین موضوعه که با هم دوست میشن
عاشق فسنجان
عاشق فسنجان
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
منم بااين دوستي ها مخالفم......بععععععععله مااينيم ديگه.....
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
ببينيد نياز به رابطه با جنس مخالف يکي از نياز هاي اساسي هر انسانه و هر انساني که بگه من همچين نيازي (چه به لحاظ احساسي عاطفي يا جنسي) در وجودم احساس نمي کنم مسلما نقصان داره...بله همه بشريت نياز به رابطه با جنس مخالف در وجودشون نهادينه شده...اما نبايد اين نياز رو به هر قيمتي برآورده کرد...مثل گرسگي که اون هم از نياز هاي اوليه انسانه اما يک نفر گرسنگيشو با خوردن گوشت خوک يا نجاسات برطرف ميکنه يکي هم نياز گرسنگي شو با خوردن غذاي مناسب مثل قرمه سبزي يا شله برطرف ميکنه
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
کوتاه سخن اينکه همه ما اين نياز رو در وجودمون داريم و من شخصا با دستور و قانون و با صرف حرام يا حلال بودن نميتونم خودمو قانع کنم و يا اين نيازمو سرکوب کنم...اينکه بگن دوستي دختر و پسر نميدونم اخه جيزززه بده گناهه براي من يکي جواب منطقي نميشه...اما هميشه نبايد همه کارها رو خودت شخصا امتحان کني تا به اين نتيجه برسي که خوب هست يا بد..حتما نبايد سر خودت به سنگ بخوره تا بفمي اينکار خوب هست يا بد...من ميگم متاسفانه يا خوشبختانه بيشتر از نيمي از جوانان و حتي نوجوانان جامعه امروز حداقل يک بار اين نوع دوستي رو تجربه کردند و مطمئنا در دوستان و يا محيط زندگي مون افرادي رو ميشناسيم که چنين دوستي هايي رو دارند يا داشتند
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٢٧
١
٠
خب مي تونيم به دور و برمون يه نيگاه کوچولو بندازيم...ببينيم چند نفر از دوست ها افغراد دور و برمون از اين تجربه راضي بودن يا ناراضي...چند نفر ازشون سو استفاده شده؟ چند نفر لطمه شديد روحي خوردن يا نه؟ يا چند نفر از اين دوستي کاملا راضي بودن؟ البته بعضا پيش مياد که شخص اگر ازش بپرسي کاملا از اين نوع دوستي راضي هست اما از بيرون که يک نگاه کامل بهش ميکني مي بيني که چه تغييراتي کرده و چه ضربه هايي خورده و خودش هم خبر نداره..خبر نداره چون فعلا درگير احساسات و عواطفه
neyosha
neyosha
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
موافقم
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
دقیقا ..................دمت جیز
v-qavam
v-qavam
٩٢/٠٩/٢٧
١
٠
من اين حرف ها رو نوشتم چون در قبال دوستانم در جيم احساس مسئوليت کردم چونبه چشم خودم توي اين 27 سال سن همه نوع دوستي و با هر هدفي رو از نزديک ديدم و قطعا ميگم درصد دوستي هايي که به قولي پاک بوده و پاک مونده و دو نفر ازدواج کردند يا بدون هيچ آسيبي از هم جدا شدند( که حتي دوستي پاک هم حداقل آسيبش يک شکست عاطفي هست) کمتر از ده درصد هست
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
لذتهای دنیایی جسمی هستند و بعد از مدتی عادی میشن..............اما لذت های اخرت روحی است و هیچگاه عادی نمی شوند و نهایت لذت را دارند...................حالا یکی رو انتخاب کنید این یا ان.............با انتخاب لذت های روحی مطمئن باشید لذت جسمی را بدست میاوریم
M_sanati
M_sanati
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
:)
مهدیس خانووم
مهدیس خانووم
٩٢/٠٩/٢٧
١
٠
من تجربه دارم میگم متاسفانه بضی از مادرا دنبال اینن که ظاهر عروسشون خوب باشه..میان میگن یه دختر قد بلند میخایم ...لاغر باشه .... موهاش فلان قدر باشه...بخدا تو مهمونیای زنانه بضی از خانوما طوری نگات میکنن اگار میخان اسب بخرن.... شرمنده قصد توهین ندارم...منظورم اینه که به باطن چرا نگا نمیکنن... چرا به جای اینکه بپرسن دخترتون وزنش چقدره چرا از خصوصیات اخلاقیش نمیپرسن؟؟؟؟؟ واس همین از ازدواج سنتی خوشم نمیاد چون خیلی از آقایونو دیدم به خاطر احترام زیادی که به مادرشون داشتن یک خانومیو انتخاب میکنن فقطم واس این که مادرشون گفته و اونا نتونستن بگن نه....خب به نظرتون در آخر چی پیش میاد... یا دوطورف وابسته میشن...یا طلاق میگیر...یا یه عمر همو تحمل میکنن
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
ازدواج سنتی اسمش روشه دیگه/سنتیه/خب الانم گذشت دوره سنتی و این چیزا و کلا همه چیز فرق کرده/معلومه که ازدواجهای سنتی هم زیاد الان جواب نمیدن/همین خواهر خود من ازدواج سنتی کرده ولی خب تا مرز طلاق رفتن ولی خب به خاطر فرزندش سر زندگیش موند/نه به سنتیش کاملا تضمینی هست نه به مدرنش /
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
اینکه گفتین چرا از خصوصیات اخلاقیش نمیپرسن باید بگم آقایون بیشتر براشون ظاهر طرف مهمه و خانومها بیشتر باطن و خصوصیات اخلاقی طرف/برای همونه که به مادراشون میگن مثلا فلان ظاهر رو داشته باشه و...
2nyadideh
2nyadideh
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٢
هيـــــــــــــع (ه_ه) دل سخت چو گرديد نصيحت نپذيرد/ سنگ از قدم راهروان نقش نگيرد :(
مستر
مستر
٩٢/٠٩/٢٧
١
٠
نظر بدم همه بهم حمله میکنن لذا سکوت می کنم !
م-نص
م-نص
٩٢/٠٩/٢٧
٠
٠
نه دوست عزیز چرا حمله کنیم..............شما عقیده خودتو بگو
ati200
ati200
٩٢/٠٩/٢٩
٠
٠
مگه روان پریشیم ما .ایششششششششش
مستر
مستر
٩٢/٠٩/٢٧
١
٠
فقط به این دسته عزیزانی که فکر میکنن با چند جلسه معاشرت شناخت پیدا میکنن سخت در اشتباهن ! صد جلسه هم برین بیاین قبل ازدواج دختره کلی خانم و با کمالاتو پسره خیلی جنتل منو دست و دلبازه :| بیاین خودتونو گول نزنین
M_sanati
M_sanati
٩٢/١٠/٠٢
٠
٠
:|
s_gonah
s_gonah
٩٢/١٠/٠٩
٠
٠
عواقب مهمتریناش اینه که راستی سلام 1.دنیا آخرت تباهه آقا تباه! 2.زندگی هردو خراب میشه منظورم اینه که تو خلاف ،فساد،فحشاو...