بچه‌ها؛ مثل مسی باشید
یادداشت

بچه‌ها؛ مثل مسی باشید

نویسنده : مازیار حکاک

از جایی که خودم را یک رئالی سرسخت و پر پا قرص می‌دانم هیچ وقت نشده که بازی مسی را دوست داشته باشم، از بازی‌اش هیجان زده بشوم یا کیف کنم. شاید یک لجبازی درونی و بدون منطق است اما هیچ وقت نتواسنتم با این قضیه کنار بیایم. حتی وقتی 11 سال پیش مسی گلی استثنایی و مارادونایی به ختافه زد، با این که آن بازی را زنده از تلویزیون می‌دیدم یک «دمت گرم» ساده هم نگفتم، انگار که هیچ هنری نکرده بود. دروغ چرا؟! با فصل‌هایی که مسی مصدوم است هم بیشتر حال می‌کنم و لالیگا برایم جذاب‌تر است. به هر حال موفقیت مسی نقطه مقابلی دارد که آن نقطه مقابل ناکامی رئال است و من یکی بر نمی‌تابم.

 با این همه هر چقدر که معجزه مسی در زمین برایم لذت بخش نیست به لحاظ شخصیتی عاشق او هستم و دوست داشتم او با هر توانایی فوتبالی ولی با همین اخلاق، ملیتی ایرانی می‌داشت. مسی در بیرون از زمین و در برخورد با هواداران، در زندگی شخصی‌‎اش و حتی تبلیغات اسپانسری‌اش که اتفاقا بخش اصلی درآمدش از آن‌جاست، متین و دوست داشتنی است. اصلا فکر به این که یک نفر با قدرت او می‌تواند تا این اندازه به همسر، نامزد و بعد خانواده‌اش متعهد باشد برایم عجیب است و همیشه گوشه ذهنم برای او احترام زیادی قائلم. 

اوایل این هفته کلیپی از حضور مسی و سوارز در کنار یک هوادار خردسال بارسا پخش شد که بی اندازه دلنشین بود. او به کودک هیجان‌زده محبت می‌کرد، در حالی‌که این لبخند و محبت تصنعی و برای شو نبود. مسی خودِ خودش بود و جوری رفتار می‌کرد که انگار تیاگو را بغل گرفته است.

قطعا ستاره‌ای مثل او برای محبوب شدن نیازی به شوی تبلیغاتی ندارد، مسی با جادوی فوتبال‌اش هم محبوب است اما این کارهاست که از او یک ستاره بی بدیل ساخته است. القصه خواستم در این یادداشت به رسم این روزهای شبکه‌های اجتماعی بگویم از ما که گذشت ولی بیایید به بچه‌های‌مان یاد بدهیم مثل مسی باشند. جوری که هم در عالم کار و حرفه‌شان بی‌‎رقیب و بی‌نظیر باشند و هم در زندگی شخصی‌شان مثل یک ستاره بدرخشند.

نظرات کاربران
کد امنیتی