راهکارهای جیمی برای جلوگیری از دزدی!
آنتن

راهکارهای جیمی برای جلوگیری از دزدی!

نویسنده : امیرسعید صبا

سلام بر جیم خوانان عزیز. پس از آن‌که در کنتور آب جیم را دزدیدند، پس از آن که نرده‌های حیاط خلوت جیم را دزدیدند، پس از آن که رادیو ضبط زهوار دررفته خودروی مدیراجرایی را دزدیدند، پس از آن که قاشق و چنگال‌های قدیمی جیم را دزدیدند و البته پس از این که قاپ نگاه ما را دزدیدند، و از این رهگذر دزدهای محل به نان و نوایی رسیدند، بالاخره دبیر جیم به فکر فرو رفت و به این نتیجه رسید که چه خوب است یک یا چند عدد دوربین مدار بسته خریداری کند و نصب کند بلکه دزدی‌ها کمتر شود. البته از آن جا که بیم آن را داشتیم که دزدهای نامحترم به این دوربین‌ها هم رحم کنند و آنان را کش بروند، یک لوح نگهبانی نوشتیم و مقرر شد که جیم‌نویسان آقا هر کدام در ساعاتی از شبانه‌روز در مقابل ساختمان جیم نگهبانی بدهند و از دوربین‌های مدار بسته محافظت کنند. 

اما کمی که بیشتر فکر کردیم، دیدیم که ممکن است، زبانم لال نصفه شب دزدها به خود جیم نویسان هم رحم نکنند و آن‌ها بربایند و برای آزادی‌شان از ما طلب پول کنند و اصلا در این شرایط اقتصادی خوب نیست که ما یک دزد را شرمنده خانواده‌اش کنیم!

به خصوص این که جیم‌نویسان از قوای بدنی چندانی برخوردار نیستند و با یک «پِخ» خودشان را خراب می‌کنند! لذا این بود که تصمیم گرفتیم جیم‌نویسان نگهبان را به وسیله قفل و زنجیر به علمک گاز کنار ساختمان جیم ببندیم که زبانم لال یک وقت کش نروند! اما متاسفانه فکر اینجا را نکرده بودیم، که دزد از راه برسد و جیم نویس قفل شده به علمک گاز بر بخورد و به جای جیم نویس، درپوش علمک گاز را بدزد! و این یعنی این که جیم نویس ما با این همه دبده و کبکبه، ارزش کمتری از علمک گاز نزد جناب دزد داشته است! هر چند قدر زر، زرگر شناسد و قدر جیم نویس، جیم خوان! ولی حالا کاری است که شده و یک سری جیم‌نویس افسرده روی دست ما باد کرده است. آن هم با این خرج‌های گران داروهای اعصاب و روان و حق مشاوره‌های عجیب و غریب روان‌شناسان! 

لذا باز کمی فکر کردیم که در این شرایط باید چه بکنیم و دست آخر تصمیم گرفتیم که در صورت خریداری دوربین مدار بسته و نصب آن‌ها بر سر در ساختمان جیم، به جهت روانکاوی جیم‌نویسان مجبوریم این دوربین‌های مدار بسته را باز کنیم و درفضای مجازی با نصف قیمت بفروشیم! هر چند شاید ضرر کنیم ولی در عوض جیم‌نویس افسرده نخواهیم داشت، فقط می‌ماند درپوش علمک گاز که باید یک فکر اساسی برای جلوگیری از سرقت آن‌ها بکنیم، شما راهی سراغ ندارید؟! 

نظرات کاربران
کد امنیتی