کمری های اندازه با روش های ساده
ساختنیجات

کمری های اندازه با روش های ساده

نویسنده :

در شماره قبل راهکارهایی داشتیم برای خلاصی از شلوارهایی که تنگ شده‌اند. اما هنوز هم پیدا می‌شوند کسانی که مشکل برعکس آن را دارند. یعنی، از سر لاغری اندازه شلوار مناسب‌شان را پیدا نمی‌کنند. یا این‌که افتاده‌اند روی دور ورزش و تناسب اندام و حالا لباس‌های قبلی برای گشاد شده‌اند. این شماره را اختصاص دادیم به این گروه و راه‌های ساده برای اندازه کردن شلوارهایی که گشاد شده‌اند.

ساسون‌های کار راه انداز

می‌توان گفت تقریبا ساده‌ترین راه برای اندازه کردن یک کمر گشاد، دوختن دو عدد ساسون ناقابل در دوطرف آن است. به این ترتیب هم کمرتان را اندازه می‌کنید و هم از جمع شدن مقدار اضافی دوخته شده در پشت که باعث بد دیده شدن آن می‌شود جلوگیری می‌کنید. مزیت دیگر ساسون‌ها این است که در صورت چاق شدن می‌توانید به راحتی آن‌ها را و تنگی آن را اصلاح کنید.

کش‌های به درد بخور

کش‌ها همان‌قدر که برای اندازه کردن کمری تنگ مفید هستند، در نقطه‌ی مقابل هم به درد بخور‌اند. در این‌جا دو روش با استفاده از کش برایتان آوردیم. برای روش اول، ابتدا مقداری را که می‌خواهید کش بدوزید مشخص کنید و کمی کمتر از همان اندازه کش ببرید. دو طرف قسمت مشخص شده  را یک برش عمودی بدهید. کش را از یک طرف داخل کنید تا از طرف دیگر برش خارج شود. حالا دو طرف را با چند کوک محکم یا با چرخ خیاطی بدوزید. به دلیل کوچک‌تر بودن کش بریده شده، کمری شلوار جمع و کوچک می‌شود. اما اگر می‌خواهید این جمع شدگی مقدار بیشتری باشد بهتر از چرخ استفاده کنید و همان قسمت کش‌دار را در حالی که می‌کشید به صورت افقی بدوزید.

باز هم کش‌های دوست داشتنی

و اما روش دوم، این یکی برای شلوارهایی با کمری‌های پهن به درد می‌خورد. از دو طرف جلوی کمری دو تکه جدا کنید. کشی هم عرض با کمری شلوارتان و طول نصف یا دو سوم قسمت جدا شده (بسته به میزان گشاد بودن کمری) انتخاب کنید. حالا کش‌ها را به جای قسمت‌های جدا شده بدوزید. کمری شما آماده و اندازه است. هنگام انتخاب کش‌ها حواستان به مقدار کشش کش‌ها و نرمی و سفتی آن‌ها باشد.

نظرات کاربران
کد امنیتی