هفت برگشت
درباره بازگشت «فرهاد مجیدی» به استقلال در قامت کمک مربی «وینفرد شفر»

هفت برگشت

نویسنده : مازیار حکاک

«فرهاد مجیدی» دوباره به استقلال برگشت تا بزرگ‌ترین نقل و انتقالات زمستانی آبی‌ها را به نام خودش سند بزند. انتخاب شماره 7 محبوب آبی‌ها به عنوان دستیار وینفرد شفر البته با واکنش خاص هواداران و پیش‌کسوتان همراه شد. بسیاری اضافه شدن او در این مقطع را بازی با اعتبار مجیدی و به نفع مدیران باشگاه و سرمربی آلمانی می‌دانند و برخی نیز انتخاب او را تحسین می‌کنند و این اتفاق را به نفع استقلال در نیم فصل دوم قلمداد می‌کنند. با این حال مجیدی همیشه روحیه خاص و متفاوتی داشته است، چه روزی که با پیراهن الغرافه برای هواداران پرسپولیس در وزشگاه آزادی کری خواند و پس از اخراجش عدد 4 را نشان داد، چه روزی که یک دفعه و در ورزشگاه نسبتا خالی آزادی تصمیم به خداحافظی گرفت و چه روزی که در برنامه نود خیلی خونسرد و مغرور ظاهر شد و ادعا کرد علیرضا جهانبخش را نمی‌شناسد! همین‌هاست که شاید پیش‌بینی درباره روند کاری او با استقلال و شفر را سخت کند اما به هرحال حضور او روی نیمکت آبی‌های یک اتفاق خاص و ویژه برای هواداران استقلال است.

مجیدی گزینه آلترناتیو
«نمی‌دانستند فرهاد از مکتب استقلال و مثل پسر من است و در حق من نامردی نمی‌کند». این جمله‌ای بود که «پرویز مظلومی» پایان فصل لیگ پانزدهم در برنامه 90 به زبان آورد و از این موضوع پرده برداشت که مدیران استقلال پس از باخت 4 بر2 در دربی پایتخت به سراغ مجیدی رفته‌اند و به او پیشنهاد سرمربی‌گری تیم را داده‌اند اما او حاضر نشده به مربی‌اش خیانت کند. مجیدی بعد از خداحافظی از بازیگری چندباری گزینه سرمربی‌گری استقلال بوده است که شاید جدی‌ترینش همین پیشنهاد بعد از دربی باشد اما او ترجیح داد خیلی آهسته و پیوسته در این مسیر پیش برود و به دور از جنجال به کار خود ادامه بدهد. با این همه قطعا آرزوی او نشستن روی نیمکت استقلال به عنوان سرمربی است که شاید همین نیم فصل مسیر او را هموار کند.
مرد همیشه محبوب آبی‌ها
منصوریان و مجیدی دو چهره محبوب برای استقلالی‌های دهه 70 و 80 هستند. دو بازیکنی که نماد تعصب و غیرت برای آبی‌‌ها بودند و حرف‌شان حسابی خریدار داشت. منصوریان با مسیری که پیش رفت و دوره ناموفقی که در استقلال داشت تا حدی از محبوبیتش کم شد اما مجیدی همان مرد همیشه محبوب برای هواداران استقلال است. برای همین است که در بازی‌های مهم همه دست به دامان مجیدی می‌شدند تا با اعلام حضورش در ورزشگاه، سکوها را پر کند. اتفاقی که چند باری افتاد؛ مجیدی به همراه امیر بردیا پسرش به آزادی رفت و از آن سمت هواداران هم سنگ تمام گذاشتند و ورزشگاه را یک دست آبی کردند. مجیدی البته از این که از اعتبارش برای مربیان دیگر و البته نام بزرگ استقلال خرج کند ابایی نداشت و هواداران هم ارزش کار او را می‌دانستند.
ستاره‌ در قامت کمک مربی‌‎
پس از رفتن ساناک، استقلال انتخاب دستیار برای شفر یک سوژه همیشگی در نشست‌های خبری سرمربی استقلال بود. در بین ایرانی‌ها مجتبی جباری و فرهاد مجیدی جدی‌ترین گزینه‌های برای کمک به او بودند که در نهایت قرعه به نام فرهاد افتاد. گزینه‌ای که به نظر می‌رسد بهترین فرد برای حضور روی نیمکت استقلال است، کسی که به دلیل محبوبیت بالا بین هواداران استقلال می‌تواند در شرایط فعلی باعث اتحاد بین هواداران این تیم شود. شماره 7 آبی‌ها قبل از لیگ هجدهم مدرک A مربیگری خود در آسیا را دریافت کرده است و در شروع کار خود و با توجه به این‌که انگیزه زیادی دارد می‌تواند روی نیمکت به شفر کمک کند و به وزن نیمکت تیم فوتبال استقلال اضافه کند. البته مجیدی فصل پیش هم دوره‌ای مربیگری را در اسپانیا گذارند که قطعا تجربیات خوبی را برای او به همراه داشته است. جدای از این مسائل مجیدی رابطه خوبی با شفر دارد و سابقه همکاری با سرمربی آلمانی را در تیم فوتبال العین داشته که به شناخت آن‌ها از هم کمک زیادی می‌کند. 
*: در شماره 273 جیم در 13 مهر 1391 وقتی «فرهاد مجیدی» از فوتبال خداحافظی کرد، پیرامون او نوشتیم و تیتر زدیم «هفت رفت» که واکنش‌های زیادی را به همراه داشت. حالا که او دوباره به استقلال بازگشته است ما با یادآوری همان تیتر تلافی کردیم، باشد که ببینند استقلالی‌ها!
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

آمار عادل خراب شده؟

٩٧/١٠/٢٧
درباره شخصیت فیروز کریمی که او را نسبت به بقیه متمایز می‌کند

کمدین جدی فوتبال

٩٧/١٠/٢٧
آیا تلویزیون بدون عادل فردوسی‌پور و با محمدحسین میثاقی توانسته تجربه برنامه‌سازی موفقی از شروع جام ملت

بدل عادل

٩٧/١٠/٢٧
آشنایی با کشتی‌گیر پهلوانی که یک قدم تا آرزوی بزرگ خود فاصله دارد

صادق‌زاده یک گام تا «پهلوان باشی»

٩٧/١٠/٢٧
آنتن

سوژه هست ولی کم است!

٩٧/١٠/٢٧
درباره آمار عجیب و غریب « فیروز کریمی» در سرمربیگری تیم‌های مختلف؛

مرد هزار تیم

٩٧/١٠/٢٧
جانونی

آینده‌ای که در تفاله‌های قهوه پیدا می‌شود

٩٧/١٠/٢٧
یادداشت

گل‌های نخوردنی

٩٧/١٠/٢٧
جارچی

جارچی 565

٩٧/١٠/٢٦
یادداشت

ابد و هر روز

٩٧/١٠/٢٧
بیفور ویژه

بیاین با هم تعامل کنیم!

٩٧/١٠/٢٧
ساختنیجات

صرفه جویی اقتصادی با لباس‌های قدیمی

٩٧/١٠/٢٧
پایان نامه

مبانی ویزیتوری یک

٩٧/١٠/٢٧
ناصرخان اکتور سینما

چی از جون تلویزیون می‌خواهید؟

٩٧/١٠/٢٧
شاخ هفته

دوز احساس

٩٧/١٠/٢٧
#توئیتری_ها

#رژیم_گرفتن

٩٧/١٠/٢٧
درباره مسیری که میثاقی تا رسیدن به پرکارترین مجری ورزشی صدا و سیما طی کرد

کی بود؟ چی شد؟

٩٧/١٠/٢٦
نمایشـــــگاه CES با دنـــیایـــی از اختراعــــــات جدید در لاس‌وگــــاس به اتمـــام رسید

#Consumer_electronics_show

٩٧/١٠/٢٧