موضوع انشا: غذای مورد علاقه تان چیست؟
زنگ انشاء

موضوع انشا: غذای مورد علاقه تان چیست؟

نویسنده :

آقای باباپور، معلم‌مان می‌گوید همه غذاها خوب می‌باشند و آدم باید هر غذایی که مقابلش گذاشتند بخورد و خدا را شکر کند. من همه غذاها را دوست دارم، ولی بعضی غذاها را بیشتر دوست دارم و برای آن بیشتر خدا را شکر می‌کنم. من غذاهایی را بیشتر دوست دارم که گوشت گوسفند داشته باشد، مثل قیمه و قورمه‌سبزی و چلوگوشت ولی بابای‌مان همیشه وقتی مامان می‌خواهد در غذا گوشت بریزد او را دعوا می‌کند که چرا به جای نصف بسته گوشت، یک بسته کامل گوشت در غذا ریخته است و می‌گوید مگر پِشکِل به تنور می‌ریزی زن!

بابای‌مان چند ماهی است که به جای گوشت فقط کدو و بادمجان می‌خرد. ما دیشب شام اشکنه پیاز خوردیم و بابا سر سفره 45 دقیقه درباره خواص گیاه‌خواری صحبت کرد و به مامان گفت گیاه‌خواری باعث می‌شود که این گوساله‌ها هم زودتر گاو شوند و منظورش از گوساله من و داداشم بودیم. ولی مامان‌مان می‌گوید: مرد به جای این حرف‌ها بیا برو در صف گوشت یخی بایست تا کمی گوشت گیرمان بیاید. ما نمی‌دانیم گوشت یخی چیست و تا الان فکر می‌کردیم آدم‌ها فقط گوشت گوسفند و گاو و مرغ و ماهی می‌خورند.

چند روز قبل که به خانه خاله شهین رفتیم، خاله شهین برای‌مان چلوگوشت پخت که خیلی خوشمزه بود. من در بین غذاها چلوگوشت را از همه بیشتر دوست دارم چون گوشتش خیلی زیاد می‌باشد. سر سفره شوهر خاله شهین به بابا گفت: حسن آقا بخور تعارف نکن که هفته دیگه میایم خونه شما چلو گوشت بخوریم. بابا آمد جواب بدهد که غذا در گلویش گیر کرد و کبود و سیاه شد و شوهر خاله شهین کلی مشت به پشت او زد تا نفسش بالا آمد ولی هنوز پشتش درد می‌کند. بابا از آن شب تا الان هر شب دیر می‌خوابد و می‌نشیند جلوی تلویزیون و قیمت گوشت مرغ و گوسفند و گاو را در اخبار نگاه می‌کند.

ما از این انشا نتیجه می‌گیریم که همه غذاها خوب هستند ولی چلو گوشت از اشکنه پیاز بهتر است و نتیجه می‌گیریم که نباید سر سفره حرف زد چون غذا در گلو آدم می‌پرد و بعد از آن به مشکل بی‌خوابی دچار می‌شود. پایان. 

نظرات کاربران
کد امنیتی