جیم و جوان گرایی‌اش
آنتن

جیم و جوان گرایی‌اش

نویسنده : امیرسعید صبا

سلام بر جیم خوانان عزیز.

اصولا جوان‌گرایی از چیزهای مهم و کاربردی و صد در صد حیاتی است که همه ما باید در زندگی کاری و شخصی، سر لوحه خودمان قرار دهیم. مثلا این جانب نیک به یاد دارم که پدرم به مقوله جوان‌گرایی خیلی اهمیت می‌داد. این قدر اهمیت می‌داد که از دوران کودکی ما احساس می‌کردیم وی در حال جوان‌گرایی است. مثلا در هنگام تعمیرات لوازم برقی منزل به شدت به ما اعتماد داشت و بخش های حساس کار را به ما می‌سپرد و خودش صرفا به امور نظارت می‌پرداخت. به گونه‌ای که از بین دو عدد سیم می‌گفت یکی را به انتخاب خودت انتخاب کن و در دست بگیر، سپس احساست را بگو! وقتی می‌گفتیم حس خاصی نداریم، می‌گفت پس سیم برق آن یکی است! ببنید این قدر جوان‌گرایی واقعا در هیچ جا دیده نمی‌شود، یا اگر می‌خواستیم بطری اسید را در چاه آشپزخانه خالی کنیم قطعا این حوزه نیز مشمول جوان‌گرایی می‌شد اما در برخی حوزه‌های غیر حساس و غیرکاربردی مثل رانندگی، به جوان‌گرایی اعتقاد خاصی نداشت! 

ما نیز در جیم برای مقوله جوان‌گرایی اهمیت فوق‌العاده‌ای قائل هستیم. زمانی که اولین شماره‌های جیم منتشر شد، دهه هشتادی‌ها نهایتا 4 ، 5 ساله بودند. وقتی ما داشتیم صفحات جیم را برای چاپ آماده می‌کردیم، آن‌ها تازه یاد گرفته بودند که چطور بدون کمک والدین‌شان به دست‌شویی بروند و عملیات یک و دو را انجام دهند، اگر چه برای عملیات دو هنوز به کمک نیاز داشتند! با این حال ما در تمام این سال‌ها جیم را در آوردیم و متوجه نبودیم که داریم پیر می‌شویم و این بچه‌ها دارند بزرگ می‌شوند. یواش یواش آن‌ها سبیل در آوردند و ما کچل شدیم و چشم بر هم زدیم و دیدیم که آمده‌اند و شده‌اند همکار خودمان! 

بله الان ما در سایت جیم چند نویسنده دهه هشتادی داریم که خیلی چست و چابک و بعضا نرم و نازک ولی باانگیزه و خلاق تشریف دارند و قلم فرسایی می کنند. در حالی که در آینده‌ای نزدیک، دهه نودی‌ها، دهه چهارصد و یکی‌ها و دویی‌ها هم به جیم می‌آیند و همکار ما می‌شوند ولی هنوز برخی پیرمردها مثل کاشی با چسب دوقلو به جیم چسبیده‌اند، طوری که با کاردک هم نمی‌توان آن‌ها را جدا کرد. البته مشغول الذمه هستید اگر فکر کنید پایان‌نامه‌نویس جیم را می‌گویم. نامبرده وضعیتش فرق می‌کند و چون به عنوان نویسنده سرراهی حضانتش به جیم سپرده شده مجبوریم تا 82 سالگی تحملش کنیم، باشد که جناب عزرائیل وی را از جیم جدا کند!

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

آمار عادل خراب شده؟

٩٧/١٠/٢٧
درباره شخصیت فیروز کریمی که او را نسبت به بقیه متمایز می‌کند

کمدین جدی فوتبال

٩٧/١٠/٢٧
آشنایی با کشتی‌گیر پهلوانی که یک قدم تا آرزوی بزرگ خود فاصله دارد

صادق‌زاده یک گام تا «پهلوان باشی»

٩٧/١٠/٢٧
درباره آمار عجیب و غریب « فیروز کریمی» در سرمربیگری تیم‌های مختلف؛

مرد هزار تیم

٩٧/١٠/٢٧
آنتن

سوژه هست ولی کم است!

٩٧/١٠/٢٧
آیا تلویزیون بدون عادل فردوسی‌پور و با محمدحسین میثاقی توانسته تجربه برنامه‌سازی موفقی از شروع جام ملت

بدل عادل

٩٧/١٠/٢٧
ساختنیجات

صرفه جویی اقتصادی با لباس‌های قدیمی

٩٧/١٠/٢٧
یادداشت

گل‌های نخوردنی

٩٧/١٠/٢٧
درباره مسیری که میثاقی تا رسیدن به پرکارترین مجری ورزشی صدا و سیما طی کرد

کی بود؟ چی شد؟

٩٧/١٠/٢٦
جانونی

آینده‌ای که در تفاله‌های قهوه پیدا می‌شود

٩٧/١٠/٢٧
یادداشت

ابد و هر روز

٩٧/١٠/٢٧
بیفور ویژه

بیاین با هم تعامل کنیم!

٩٧/١٠/٢٧
ناصرخان اکتور سینما

چی از جون تلویزیون می‌خواهید؟

٩٧/١٠/٢٧
جارچی

جارچی 565

٩٧/١٠/٢٦
نمایشـــــگاه CES با دنـــیایـــی از اختراعــــــات جدید در لاس‌وگــــاس به اتمـــام رسید

#Consumer_electronics_show

٩٧/١٠/٢٧
شاخ هفته

دوز احساس

٩٧/١٠/٢٧
پایان نامه

مبانی ویزیتوری یک

٩٧/١٠/٢٧
#توئیتری_ها

#رژیم_گرفتن

٩٧/١٠/٢٧