ظلم آشکار به نمایندگان مجلس!
پایان نامه

ظلم آشکار به نمایندگان مجلس!

نویسنده : سعید برند

از نمایندگان سخت‌کوش و ایضا خوش­‌جوش و پر خروش مجلس پنهان نیست از شما موکلان چه پنهان که بعد از جلسه سنگین روز شنبه که وکلای ما از ساعت یک ظهر تا ۱۰ شب در مجلس ماندند و به چهار وزیر اقتصادی رای اعتماد دادند، لاریجانی که همانا رئیس این مجلس باشد گفت چون نمایندگان به این فشار کاری عادت ندارند، لذا تا آخر هفته در اختیار خودشان باشند و تا پنج‌شنبه یعنی امروز جلسه علنی نداریم. این بود که نمایندگان یک استراحت باقلوا به بدن‌های خسته خود دادند! 

واقعا آدم وقتی این چیزها را می­‌شنود، دلش که هیچ همه بدنش کباب می‌شود! شما کجای دنیا سراغ دارید کشوری در یک شرایط سخت اقتصادی باشد، بعد دولت خسته‌اش سرانجام یک دستی به سر و روی تیم اقتصادی‌اش بکشد و وزاری پیشنهادی را به مجلس بفرستد بعد نماینده‌ها بنشینند از کله ظهر تا کله شب به وعده­‌های آن­‌ها گوش کنند، حتی سه، چهار نفر در مقام موافق و مخالف بروند پای میکروفن و شعر بخوانند و صحبت بکنند و جیغ و داد بزنند، بعد در رای گیری شرکت کنند و دو یا چهار بدهند و دست آخر تنها یک هفته استعلاجی بگیرند؟!

آیا می‌دانید این همه کار چه میزان کالری از بدن می‌سوزاند؟  آیا می‌دانید رای دادن به چهار تا وزیر در یک روز، به اندازه بلند کردن وزنه 320 کیلویی در حرکت یک ضرب، به اعضا و جوارح بدن فشار وارد می‌کند؟

بعد جناب لاریجانی که خودش در نصف جلسات حساس غایب است، فقط یک هفته را تعطیل اعلام می‌کند؟! این‌جاست که شاعر می‌­گوید «مادر بگرید!» پیشنهاد می‌کنیم مجلس طرحی در مجلس ارائه کند که نمایندگان به ازای رای دادن به یک مصوبه، یک هفته تشویقی. به ازای رای دادن به بیش از یک مصوبه، یک هفته تشویقی به علاوه یک سکه بهار آزادی برای جمع‌آوری امضا، سفر به جزیره کیش. برای نطق پیش از دستور، سفر سوئیس، برای نطق وسط دستور سفر برگشت از سوئیس، به ازای پارازیت وسط نطق پیش از دستور، یک واحد آپارتمان و برای شعر خوانی در صحن علنی به صورت از بَر، 100 هزار تومان بلیت شهربازی و به صورت از رو، 50 هزار تومان بلیت شهربازی دریافت کنند. 

نظرات کاربران
کد امنیتی