ما و این همه ورزش پنهانی
پایان نامه

ما و این همه ورزش پنهانی

نویسنده : سعید برند

امروز روز تربیت بدنی و ورزش است، بنده این روز را به همه ورزشکاران همگانی و غیرهمگانی مثل قهرمانی و به ویژه به محضر جناب تاج، این ابر ورزشکار که این همه عکس با شرت ورزشی دارد تبریک عرض می‌نمایم، اما به شدت شاکی هستم. از این بابت که چرا «نرمش» و «حرکات کششی» که اینقدر در ساخت و ساز بدن مهم هستند را در این روز، لحاظ و ثبت نکرده‌اند؟! متاسفانه آنچه از ورزش در ذهن ما تعریف شده‌ است، تعریف درستی نیست، مثلا در مغز ما گنجانده‌اند که ورزش یعنی رفتن به باشگاه و پول خرج کردن! در صورتی که یکسری ورزش‌های پنهان و رایگان وجود دارد که به ما در ساختن بدن کمک می‌کند! 

مثلا همه ما کارمان در یک اداره گیر کرده است، حالا مهم نیست کدام اداره، یک اداره مثل شهرداری در حکم ورزش‌های سنگین همچون پاورلیفتینگ عمل می‌کند و برخی ادارات مثل دارایی و مالیات در حد «اسکی روی آسفالت» عرق شما را درمی‌آورد! در همه ادارات، اربابان رجوع به حرکاتی همچون اسکات و فیله کمر نیازی ندارند، چون به قدری از این طبقه به آن طبقه رفته‌اند که عضلات چهارسر ران و دوقلوهای ساق پایشان به شدت تقویت شده است، همچنین از بس جلوی کارمندان اداره از نگهبان دم در گرفته تا رئیس اداره، خم و راست می‌شوند که عضلات کمرشان نیز به خوبی ساخته و پرداخته شده است. 

یا مثلا همه ما سوار مترو و اتوبوس شده‌ایم، این اماکن هر چند در فصل تابستان کار سونای خشک و در فصل زمستان کار حوضچه آب سرد را انجام می‌دهند، ولی در چهار فصل سال برای تقویت عضلات گردن کاملا مناسب هستند! خلاصه این که ما در کشورمان، آدمی نداریم که اهل ورزش نباشد. شاید آدمی داشته باشیم که الان کاری نمی‌کند و در واقع هیچ یک از عضلاتش درگیر نمی‌شوند، ولی در عوض عضلات چشم قوی دارد. چرا که هر روز فهرست قیمت‌ کالاها را نگاه می‌کند! خودتان قضاوت کنید، این همه کالا از نخود سبز گرفته تا کله چراغی پراید و حتی گلاب به رویتان قیمت لوبیا چشم بلبلی را هم بنده خدا باید نگاه کند! خب پدر چشم در می‌آید...

نظرات کاربران
کد امنیتی