با آقای جابز آشنا شوید
یادداشت

با آقای جابز آشنا شوید

نویسنده :

به نظر ما پشت صحنه یک فیلم سینمایی از خودش جذاب‌تر است. یعنی ما با دیدن فیلم‌برداری پرده سبزAvengers بیشتر از خودش حال می‌کنیم! خودش را عین آب خوردن بعد یک ربع اول می‌شود پیش‌بینی کرد. دنیای واقعی اما از دنیاهای ساختگی جذاب‌تر است. شاید هم یک روز  عقلشان رسید و بر اساس همین فرضیه ما آمدند پشت صحنه فیلم‌ها را هم روی پرده سینماها نمایش دادند. پشت صحنه رمان‌ها، تئاترها و همه تولیدات بشری. DNA آدمیزاد چیزی است که تکراری نمی‌شود. می‌شود در متلک‌ها و غصه‌ها و حتی سکوت‌ها فردیت هر کس را ردیابی کرد. اینجا هم بر اساس جذابیت کلیشه Before/After سراغ پیش از تحریر مطالب موضوع ویژه خواهیم رفت. برای دیدنAfter  ماجرا بروید سراغ مطالب دیگر صفحه. 

 

مرحله اول  ارائه گزینه‌های موضوع ویژه است. علیرضا گرانپایه با همسرش مریم نیک‌پور در جلسات حاضر می‌شود. تلاشمان را می‌کنیم تا بدجنسی لازم را به خرج دهیم و بین دعواهای توی خانه و مواضع ژورنالیستی آنها ربط‌هایی پیدا کنیم! پیشنهاد علیرضا فیمینیست‌بازی‌های «عرق سرد» است. می‌گوید فیلم عوض دفاع از زنان، مردان را زده. همسر اما از فیلم راضی است: «بالاخره یکی باید به موضوع خروج زن‌ها واکنش نشون می‌داد!» خب چهره مرد خانه را خودتان تصور کنید. 

پیشنهاد بعدی دعوایی است که در توییتر فارسی بالا گرفته. ریخته‌اند سر ژوله و مهراب قاسم‌خانی که شماها را چه به توییتر. بروید همان خزبازار اینستا. این موضوع پیشنهادی یاسین ناطقی است. اما نه این جوری که من گفتم. شما در بدو ورود به اتاق روی وایت‌برد حجمی از کلمات انگلیسی را با دست‌خط محقق جوان مرکز مطالعاتی Silicon Valley می‌بینید. قطعا چیز خاصی نمی‌فهمید. بعد یاسین می‌آید با دیسیپلین استیوجابز یک سری فارسی و انگلیسی درهم و برهم سرهم می‌کند و بقیه را واگذار می‌کند به آی‌کیوی حداقلی مخاطبان. خودتان باید کشف کنید یک خوره (Nerd)اینترنت دارد راجع به چی حرف می‌زند. حالا برداشت جمع همینی بود که خدمتتان عرض کردم. یعنی بر اساس همین درک ناقصی که از بیانات ایشان داشتند، همین موضوع را پسندیدند و تقسیم وظایف کردند که هر کس چه مطلبی را بنویسد. ممکن است البته منظور آقای جابز را خیلی درست و حسابی نگرفته باشند. ایشان ولی چون ذهنش خیلی درگیر است توضیح بیشتری نداد!

 

تا راپورت‌های بعدی خدانگهدار

 

امضا: محفوظ

نظرات کاربران
کد امنیتی