توئیتر
یادداشت

توئیتر

نویسنده : محمدناصر حق خواه

تریپش روشن‌فکری است؛ باشه؟؟؟

توییتر جای نشان دادن عکس­‌های سیزده بدر با رفقا و سفر اخیر به چالوس نیست. اصلا کسی در توییتر عکس و فیلم شخصی از خودش نمی‌­گذارد مگر این‌که در چالش‌هایی شرکت کرده باشد که چند سال پیش خیلی مد بود و جای طرح‌­شان در این­‌جا نیست. توییتر اصولا جای نوشتن از دغدغه‌­ها، واکنش نشان دادن به اتفاقات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی درباره، نقد، تعریف، معرفی فعالیت‌­های مدنی و اجتماعی و موج­‌سازی درباره موضوعی بغرنج در فضای مجازی است. هشتگ زدن در آن خیلی مهم است و بحث روز توییتر که عمدتا گفتمان غالب باقی فضای مجازی هم می­‌شود را باید از هشتگ پرکاربرد آن روز شناخت.

 

برای اختصار است؛ باشه؟؟؟

سخت­‌ترین کار جهان است برای ما ملت خوش سر زبان که بگویند محدودیت کاراکتر داری و باید در فلان مقدار کلمه حرفت را از اول تا آخر بزنی. یعنی همان کاری که توییتر می­‌کند و همین اختصار و در چند کلمه فهماندن و فهمیدن مقصود است که توییتر را جذاب می­‌کند. اصلا دقیقا به همین خاطر است که برنده در توییتر کسانی هستند که قلم کارکرده‌­ای دارند و می‌­توانند وزن کلمات‌­شان در بازه محدود را بالا ببرند و دقیقا به همین خاطر است که روزنامه‌­نگاران جزو پرطرفدارترین‌های توییترند.

 

بهتر است خودت نباشی؛ باشه؟؟؟

اسم اکانت‌­های توییتری در اکثر مواقع با نام شخص صاحب اکانت متفاوت است، مگر کسانی که نام‌­شان وزنی دارد و مردم به اعتبار نام‌­شان پیگیرشان می­‌شوند. بر خلاف اینستاگرام که ساختن یک هویت شخصی و خاص برای اینستاگرامر­ها را مهم می­‌کند توییتری‌­ها که اصولا ضد اینستاگرامی و ضد هر آن‌چه که بوی اینستاگرام بدهد هستند از اسم اصلی گذاشتن می­‌گریزند و جالب است در 20 اکانت اول پرطرفدار توییتر تعداد زیادی از اسامی مستعار است،حالا چه به خاطر اظهار نظرهایی که می­‌کنند و دوست ندارند که نام­ اصلی‌­شان با اظهار نظرشان گره بخورد و چه به خاطر فضایی که در توییتر شکل گرفته و خیلی­ تازه واردها فکر می‌­کنند این یک رسم است!

نظرات کاربران
کد امنیتی