اگر بخوانيم او خواهد آمد

اگر بخوانيم او خواهد آمد

نویسنده :

بعضي‌ها با امام زمان(عج) زندگي مي‌کنند. سربازي امام عصر(عج) ‌و قرار گرفتن در زمره ياران حضرت را هدف زندگي‌شان قرار مي‌دهند تا خوب باشند و هيچ گناهي نکنند. هر روز در دعاي عهد با «العجل العجل يا مولاي يا صاحب الزمان» ظهور آقا را آرزو مي‌کنند و هر صبح جمعه دلتنگي‌شان را با دعاي ندبه فرياد مي‌کشند. براي اين عاشقان واقعي فرقي ميان روزهاي سال نيست و هر روز براي آن‌ها، روز ظهور و آمدن است اما اين منتظران هر سال به مناسبت نيمه ‌شعبان براي آقا جشن مي‌گيرند. جشن تولد مي‌گيرند تا ظهور حضرت را از خدا طلب کنند. جشن تولد مي‌گيرند تا نشان دهند هنوز منتظر آقا هستند. جشن تولد مي‌گيرند تا عاشق بمانند و عاشقانه با انتظار زندگي کنند. اين روزها همه سرمست از اعياد شعبانيه‌اند اما خيلي‌ها براي نيمه‌ شعبان لحظه‌شماري مي‌کنند. شايد اين نيمه‌شعبان انتظارها به سر برسد و چشم عاشقان به جمال مهدي فاطمه(س) روشن شود....

براي منتظر بودن مي‌توان کارهاي زيادي را انجام داد. فرصت باقي‌مانده تا نيمه شعبان 1431، زمان مغتنمي است براي انجام خيلي از کارها. در اين مطلب سعي شده پيشنهادهايي براي اين روزهاي خاص مطرح شود.

کتاب‌هايي که مي‌توانيم بخوانيم
امام‌شناسي با چاشني انتظار

امام مهدي، موجود موعود

آيت‌ا... جوادي آملي

اين کتاب مجموعه مباحث و نوشته‌هاي آيت‌ا... جوادي آملي درباره حضرت مهدي (عج) است که با مقدمه‌اي به دوستداران امام زمان (عج) ارائه شده است. کتاب شامل 3 بخش است. قسمت اول آن درباره امام زمان(عج) و ويژگي‌هاي حضرت است و بخش‌هاي دوم و سوم هم درباره وظيفه منتظران و تشکيل مدينه فاضله مهدوي بعد از ظهور ايشان است. کتاب «امام مهدي، موجود موعود» توسط انتشارات صدرا -ناشر اختصاصي کتاب‌هاي آيت‌ا... جوادي آملي- به چاپ رسيده است و کار گردآوري کتاب توسط حجت ‌الاسلام محمد حسن مخبر انجام شده است.

آفتاب در غيبت
خورشيد مغرب / محمد رضا حکيمي

«هر روزي که بر جهان مي‌گذرد دو خورشيد در آسمان است. يکي آن سياره سرخ رنگ که زمين دورش مي‌گردد و يکي آن خورشيد غايب از نظر که زمين و آسمان به دورش مي‌گردند.» اين توصيف نويسنده از ماجراي نام کتاب است. استاد حکيمي در «خورشيد مغرب» با ادبيات زيبايي که حد مشترک تمام آثار ايشان است درباره ميلاد، شمايل، غيبت، بشارت‌هاي حضرت مهدي (عج) در کتب پيشينيان، اهل سنت، شيعه، قرآن و اثبات وجود حضرت از نظر علوم عقلي، علوم تجربي، فلسفه تربيتي، بررسي واژه انتظار سخن گفته است. کتاب «خورشيد مغرب» در تبيين غيبت حضرت ولي عصر(عج) و ابعاد گوناگون اين حرکت و با هدف روشن‌ ساختن ابعاد گوناگون غيبت امام زمان(عج) و وظايف منتظران واقعي در اين زمان، به رشته تحرير درآمده است و از آن دست کتاب‌هايي است که موضوع کتاب منحصر و خاص خود اوست. در اين کتاب به نکات ريزي نظير طول عمر امام زمان(عج) و امکان چنين طول عمري از نظر منطقي و علمي توجه شده است. علاوه بر اين، کتاب با شعر و نثرهاي ادبي نگارنده همراه است.

او خواهد آمد
تو مي‌آيي / علي صفايي حائري

کتاب «تو مي‌آيي» از جمله کتاب هايي است که مرحوم صفايي حائري آن را به زبان نسل جوان نوشته است و موضوع آن ماجراي غيبت و انتظار است. در اين کتاب از زاويه جديد و متفاوتي به موضوعات مهم دين نگاه شده است. به عنوان مثال‌ فلسفه «توسل». اين طور در کتاب آمده است: «بايد مهم را فدا مهمتر کرد و از آن برا رسيدن به اهميتها وسيله ساخت. «ول»، وسيله هدايت و قرب و لقا و رضوان است. حال اگر از ول، کار زمين و زراعت و تجارت را بخواه، نمگويم که بهره نمگير، ول بهره بيشتر را از دست مده. از ول بايد کار را خواست که از ديگران ساخته نيست؛ کار که از تجربه و علم و عقل و غرايز فرد و جمع ساخته است، نياز به اين وسائل هدايت و قرب ندارد.»
سايت‌هايي که مي‌توانيم سر بزنيم

مجله آنلاين
سايت موعودwww.Mouood.com

اگر دنبال يک نشريه تخصصي خوب درباره امام زمان(عج) هستيد، اين سايت را از دست ندهيد. سايتي که اخبار، مقالات و موضوعاتي درباره اسلام، امام زمان(عج)‌ و بقيه امامان را داراست. يکي از بخش‌هاي جالب وکاربردي اين سايت،‌ بخش اعلام برنامه‌هاي مسجد جمکران است. علاوه‌ بر اين، سايت لينک‌هاي خوبي با موضوع امام زمان دارد که امکان وب‌گردي را به مخاطب مي‌دهد. همچنين شما از طريق سايت موعود مي‌توانيد نشريه مکتوب موعود را نيز دريافت نماييد.

در انتظار يار
پايگاه اطلاع رساني مهدويت www.Mahdi313.com

اگر از تولد امام زمان(عج)، معجزات دوران کودکي، پيش‌گويي، غيبت و معناي ظهور اطلاعات مي‌خواهيد سري به اين سايت بزنيد تا همه چيز دستگيرتان شود. سايت، بخشي هم براي نسخه‌هاي خطي کتاب‌هاي قديمي مرتبط دارد که ديدنش خالي از لطف نيست.

جمکران روي خط مجازي
پايگاه اطلاع‌رساني مسجد جمکرانwww.Jamkaran.info

هر ‌اطلاعاتي که شما از مسجد جمکران بخواهيد در سايت فوق موجود است. علاوه‌ بر اين تصاوير، فيلم‌ها و صوت‌هاي جديد مربوط به مسجد جمکران از طريق اين سايت قابل دسترسي است. يکي از جالب‌ترين بخش‌هاي پايگاه اطلاع‌رساني مسجد جمکران بخش «جمکران در آيينه شعر» است که تعداد زيادي شعر با موضوع امام زمان (عج)‌ و مسجد جمکران را در خود جاي داده است. در اين قسمت حتي مي‌توان اشعار مقام معظم رهبري پيرامون حضرت مهدي(عج) و مسجد جمکران را هم پيدا کرد.

جاهايي که مي توانيم برويم
خيمه الانتظار

اين روزها اگر مسيرتان سمت خيابان مطهري شمالي و چهارراه 35 متري باشد، تعداد زيادي از هم سن و سال‌هايتان را مي‌بينيد که در حال آماده‌سازي «خيمه الانتظار» هستند. خيمه‌اي که همه ساله پذيراي تعداد زيادي از عاشقان امام زمان(عج)‌ است و امسال هم براي سال دهم برنامه‌هاي متنوعي را براي جشن‌هاي نيمه شعبان خواهد داشت. مجمع فرهنگي مذهبي «خيمه‌الانتظار» که به صورت مردمي اداره مي‌شود فعاليت‌هاي زيادي در حوزه مهدويت انجام مي‌دهد و کارهاي اين مجموعه تنها محدود به اين ايام خاص نيست، اما گل سر سبد کارهاي‌شان برگزاري جشن‌هاي نيمه شعبان است. جشن‌هايي که همانند تمام جشن‌هاي اين ايام با سخنراني و مولودي‌خواني همراه است که البته قبل از سخنراني ‌کارگاه‌هايي با موضوع بحث تشکيل خواهد شد. بچه‌هاي مجمع در بحث سخنران واقعا سنگ تمام گذاشته‌اند و از اساتيد مطرح کشوري مثل حجت الاسلام صديقي،‌ حجت الاسلام پناهيان، حجت الاسلام ماندگاري و حسن رحيم‌پور ازغدي دعوت کرده‌اند. برنامه اين مجموعه از 8 شعبان شروع و تا نيمه شعبان ادامه خواهد داشت. ضمن اين که در شب نيمه‌شعبان مراسم احيا با حضور هزار نفر برگزار خواهد شد که ثبت‌نام آن از طريق اينترنت و سايت مجمع فرهنگي مذهبي «خيمه‌الانتظار» است.

مسجد جمکران

نيمه شعبان بيش از يک ميليون نفر در مسجد جمکران جمع مي‌شوند و براي ظهور حضرت دعا مي‌کنند. نشستن روبه‌روي گنبد فيروزه‌اي مسجد و خواندن نماز امام زمان(عج) در اين مکان مقدس آن قدر لذت بخش هست که آدم سختي مسافرت را به جان بخرد تا روز ميلاد را در جمکران سپري کند.

حرم امام رضا(ع)

حضور در حرم براي جشن‌هاي ميلاد ائمه هميشه طرفداران پر و پا قرص خودش را دارد. در اين بين برنامه‌هاي متفاوت و متنوع حرم هم فرصت مناسبي براي تمامي زائران و مجاوران است. البته علاوه بر حرم در هيئت‌هاي مذهبي هم مثل سال‌هاي قبل سخنراني و مولودي‌خواني برقرار است.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
یادداشت

طاقت فرسودگی‌ام هیچ نیست

٩٧/٠١/٢٥

سوتی‌های عجیب

٩٧/٠١/٢٥
یادداشت

اَی خِدا، باز هم پایتخت!؟

٩٧/٠١/٣٠

شلنگ آب در پایتخت

٩٧/٠١/٢٥
چرا همیشه از تماشای ماجراهای خانواده معمولی‌ لذت می‌بریم؟

پایتخت قلب‌ها

٩٧/٠١/٢٥
پایتخت 5 با چند قسمت طلایی به ایستگاه آخر رسید تا بیشتر از قبل حسرت قسمت‌های کشدار و خسته‌کننده آن را بخور

آب بندی سیروس و محسن

٩٧/٠١/٢٥
درباره سریال‌هایی که با فصل دوم‌شان خاطرات خوب‌مان را خراب کردند

کشششششدار و مریض

٩٧/٠١/٢٥
به بهانه اکران سریال «گلشیفته» در شبکه نمایش خانگی

سندروم سریال‌سازی فست‌فودی

٩٧/٠١/٢٥
یادداشت

همه چی آرومه، ما چقدر خوشحالیم!

٩٧/٠١/٣٠
به بهانه اکران آخرین قسمت از مجموعه سه گانه «دونده هزارتو» پس از 3 سال

دونده هزارتو در خط پایان

٩٧/٠١/٣٠
فتوچاپ

فتوچاپ 531

٩٧/٠١/٢٥
ساختنیجات

پیشنهادهایی برای کتاب‌بازهای کتاب به دست

٩٧/٠١/٢٥
شاخ هفته

عاشق نشدی، طعنه مزن عشاق را!

٩٧/٠١/٢٥
جارچی

جارچی 531

٩٧/٠١/٢٥
تلگجیم

تلگجیم 531

٩٧/٠١/٢٥
حکایت هفته

اندر احوالات مریدان و حرص دنیا

٩٧/٠١/٢٥
یادداشت

بخند و بترس

٩٧/٠١/٢٥
آنتن

جیم و ناپایداری هوا

٩٧/٠١/٢٥
یادداشت

در تشریح مختصر رابطه پیچیده خشم با تصمیم‌های مهم ما

٩٧/٠١/٢٥
نگاهی به چهار برنامه نوروزی سیما که با سبک زندگی ما ارتباط دارند

سبک زندگی تلویزیونی

٩٧/٠١/٢٥