جارچی 549
جارچی

جارچی 549

نویسنده :

اینستاگرام جیزه پسرم!

خواندیم که آقای آذری جهرمی وزیر ارتباطات گفته: «من به پسرم اجازه استفاده از اینستاگرام را نمی‌دهم چون این شبکه قتلگاه سبک زندگی است.» در همین راستا به نظرات احتمالی زیر می‌پردازیم: 

- یک رئیس جمهور سابق: من به پسرم اجازه استفاده از توئیتر نمی‌دهم چون زبانش خوب نیست. 

- یک شهروند روستایی: من به پسرم اجازه گوسفند چرانی نمی‌دهم چون آن موقع خودم باید نماینده مجلس بشوم.

- پدر همان شهروند روستایی: من به پسرم اجازه نماینده مجلس شدن نمی‌دهم، چون تعطیلات تابستانی‌اش کم است و من هم دست تنها می‌شوم و کارها روی زمین می‌ماند. 

- یک روستاوند شهری: من به پسرم اجازه استفاده از پوشک را نمی‌دهم چون کهنه اقتصادی‌تر است، مگر «دستت درد نکنه ننه» چه کم از «مرسی مامان» دارد؟

و در آخر وزیر صنعت: من به پسرم اجازه استفاده از سایت سایپا را نمی‌دهم چون... نه اشتباه نکنید پراید خیلی هم خوب است فقط ممکن است موفق نشود پیش خرید کند و افسردگی حاد بگیرد.

افتتاح حساب در فرنگستان

عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه گفته: «به اروپایی‌ها گفته‌ایم تا 14 آبان همه چیز باید مشخص شود. اروپا به دنبال باز کردن حساب ویژه‌ای مبتنی بر یورو برای ایران در بانک‌های اروپایی است.» حالا این‌که چرا این همه طولش داده‌اند احتمالا دنبال یافتن بانکی هستند که ماهانه سود بالای 21 درصد برایمان واریز کند یا از این‌ها باشد که قرعه‌کشی می‌کنند و 206 آلبالویی می‌دهند. منتها امیدواریم از این حساب‌های نوجوان برایمان باز نکنند که به آسانی می‌شود واریز کرد اما برای برداشت اجازه این و اون و ترامپ و... لازم باشد. ضمن این‌که حواس‌مان باشد رمز دوم هم بگیریم که حداقل بشود از سایت شارژ خرید.

اما از آن جایی که «هویر» رئیس سرمایه گذاری بانک اروپا گفته بود «فعلا هیچ بانک اروپایی که با ایران همکاری کند، وجود ندارد» ممکن است این‌ها فعلا در حال تاسیس بانک جدیدی باشند تا آن‌جا برایمان حساب باز کنند. با این‌حال مهم این است که نیت‌شان خیر باشد حالا برایمان یا بانکی خواهند یافت یا بانکی خواهند ساخت!

رایت را بگو

یادم هست دانش‌آموز که بودیم روزهایی که معلم قصد می‌کرد تکالیف‌مان را ببیند اکثر بچه‌ها شب قبل مهمان داشتند یا عروسی بودند و فرصت نشده بود تکالیف‌شان را بنویسند یا حتی با مرارت فراوان نوشته بودند منتها دفترشان جا مانده بود حتی خود من آن‌قدر این‌طور مواقع پدربزرگم فوت شده بود که حسابش از دستم در رفته!

حالا حکایت این روزهای پاسخ نمایندگان به چالش #رایت_را_بگو است که از نمایندگان خواسته شده رای خود را به طرح شفافیت آرا نمایندگان، بیان کنند. اگر نگاهی به پاسخ‌ها بیندازید متوجه می‌شوید قریب به نیمی از نمایندگان شرکت‌کننده در چالش آن روز در صحن مجلس حضور نداشته‌اند. حالا یکی مسافرت بوده، آن یکی فامیلش فوت شده بوده، دیگری بچه‌اش روی گاز... خلاصه نتوانسته‌اند رای بدهند که اتفاقا نظر مثبتی هم به این طرح داشته‌اند اما حیف که نشده دیگر. اصلا دلشان می‌خواسته از تعطیلات استفاده کنند. بالاخره تمام سال زحمت می‌کشند حق دارند به دو هفته تعطیلات تابستانی بروند.

مقصر حباب پیدا شد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفته: «۷۰ درصد حباب ایجاد شده در قیمت سکه تقصیر بانک مرکزی است.» بشخصه با این‌که کلی خیالم راحت شد از این‌که نگفتند تقصیر مردم است و باید تحمل کنند ولی در عین حال اصلا تعجب نکردم چون فراگیرترین پدیده کنونی کشور حباب است و آن هم حباب جنس خوب که زود نمی‌ترکد. البته ما فکر می‌کردیم جنس حباب سیفی (غلط املایی نیست با صیفی اشتباه نگیرید!) یا به قول سیف، تلگرامی است ولی ظاهرا در اشتباه بودیم.

اما از آن جا که اصلاح و به‌روزسازی متون کتب درسی در دستور کار آموزش و پرورش است، در همین راستا توصیه می‌کنیم در کتاب جغرافی، درس سامانه‌های آب و هوایی، علاوه بر باد و باران و برف و... پدیده نوظهور «حباب» نیز با توضیح ذیل وارد شود: حباب نوعی سامانه اقتصادی است که به سرعت از پایتخت به دیگر مناطق ایران گسترش می‌یابد . حباب سامانه عادلی(!) است و مثل برف و باران نیست که شمال و جنوب کشور برایش توفیر کند بلکه کلهم اجمعین را در بر می‌گیرد تازه ارز و سکه باشد یا مسکن برایش فرقی نمی‌کند.

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها