چطور حساب گوگل‌مان را پس از مرگ پاک کنیم؟!
شگرد

چطور حساب گوگل‌مان را پس از مرگ پاک کنیم؟!

نویسنده : مجتبی خطیب آستانه

اگر بگوییم این روزها پس از حساب بانکی‌مان، حساب گوگل مهم‌ترین اطلاعات‌مان را دارد بیراه نگفته‌ایم. شاید روزی به هر دلیلی بخواهید از حساب گوگل‌تان دست بکشید یا خدای ناکرده بعد از مرگ‌تان مایل نباشید که اطلاعات گوگل و سرچ‌های‌تان در سیستم باقی بماند. در این صورت، گوگل هوایتان را دارد و می‌توانید به طور خودکار حساب‌تان را پاک کنید.

برای حذف کردن اتوماتیک حساب گوگل‌، پس از این‌که از دنیا رفتید می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید. در نسخه وب:

1- وارد حساب گوگل‌تان شوید و به My account بروید. بر روی Personal info & privacy کلیک کنید. به Inactive Account Manager  بروید و سپس روی Change this setting کلیک کنید. Start را بزنید تا فرایند حذف خودکار حساب گوگل‌تان آغاز شود.

اولین قدم انتخاب مدت زمانی است که در صورت استفاده نکردن گوگل باید حساب شما را غیر فعال در نظر بگیرد. این زمان می‌تواند بین 3 تا 18 ماه باشد. سپس روی Next کلیک کنید. پس از آن شما می‌توانید تا 10 مخاطب را انتخاب کنید که بتوانند اطلاعات گوگل‌تان را دانلود کنند. همین‌طور می‌توانید برای کسانی که در مدت غیر فعالی‌تان ایمیل ارسال می‌کنند، پاسخ خودکار تنظیم کنید. (این تنطیمات اختیاری هستند) روی Next کلیک کنید.

کلید yes, delete my inactive Google Account را با کشیدن به سمت راست فعال و روی Review Plan کلیک کنید.

 در دستگاه اندرویدی

همین تنظیمات از طریق دستگاه اندرویدی هم قابل دسترس خواهد بود. این مراحل را برای پیکربندی مدیریت حساب غیرفعال دنبال کنید. به settings > Google بروید. روی Google account ضربه بزنید و به تب Data & Personalization بروید. صفحه را به سمت پایین اسکرول کرده تا Make a plane for your account را پیدا کنید.

نظرات کاربران
کد امنیتی