احیای تلویزیون با رشیدپور
یادداشت

احیای تلویزیون با رشیدپور

نویسنده : مریم نیک پور

از این مغازه به مغازه دیگر می‌روم، اگر فقط نیم ساعت زودتر رسیده بودم گل‌های بهتری گیرم می‌آمد. همیشه گل‌فروش‌های  اول صبح به بازار فتح‌آباد حمله می‌کنند و چنان دست به چپاول گل‌ها می‌زنند که به زور شاید چند شاخه پلاسیده گیرت بیاید. مغازه‌دارها هم سرشان در تلویزیون است. نیازی نیست جمله را دوباره بخوانید، درست خواندید «مغازه‌دارها هم سرشان در تلویزیون است» این شاید عجیب‌ترین جمله‌ای باشد که می‌توان در یک یادداشت خواند اما کاملا واقعی است، ساعات اول روز را تمام مغازه‌داران بازار گل فتح‌آباد با تلویزیون شروع کرده‌اند و همه به اتفاق یک شبکه و یک برنامه را می‌بینند. «حالا خورشید» با اجرای رشیدپور؛ این برنامه نه تنها در یک روز شلوغ پای ثابت بازاریان بود، بلکه جز اساسی تماس‌های روزنامه مادرم هم هست. (آخ نگویید که شما از این تماس‌ها ندارید، من معتقدم آدم اگر در مریخ زندگی کند و مادری ایرانی داشته باشد، باز هم حتما هر روز مادرش به او زنگ می‌زند.) رشیدپور حالا در تماس‌های مادر از خاله کوچیکه، همسایه بغلی، کانال‌های تلگرام و حتی عمه مهم‌تر شده است. 

او با تبلتش که حکم سلاح اتمی برای به چالش کشیدن مهمان‌ها دارد؛ تنها مجری است که در یک برنامه زنده مستقیما پیام‌ها و سوالات مردم را می‌پرسد و این پیام‌ها چیزی بیشتر از «قربونتون بشم شما خیلی ماهی» و «فلانی بچه من عاشق شماست» هستند. رشیدپور بعد از سال‌ها کار در رسانه می‌داند از کدام مهمان چطور سوال بپرسد تا یک برنامه واقعا چالشی را مدیریت کند. فرقی هم ندارد مقابلش رفیقی همچون احسان علیخانی نشسته باشد یا مدیر گروه اجتماعی شبکه سه. او به هر حال کار خودش را می‌کند. حتی شما که چشمان خود را وسط روز به زور باز کرده‌اید و هنوز یک چشمتان بسته است که اینستاگرام را باز می‌کنید، مخاطب خود و ویدیوهایی که از برنامه‌اش به اینستاگرام رسیده می‌کند. چرا که حتما از مهمترین اتفاق این روزها که حاشیه‌ساز شده است در برنامه او حرف و سخنی پیش می‌آید؛ که در هیچ جای دیگری نیست و به نوبه خود از یک اتفاق، پرده‌ای جدید نشان می‌دهد.

«حالا خورشید» چنان به کف جامعه رسیده است که آدم باورش نمی‌شود این واقعا تلویزیون است یا کانال را اشتباهی زدیم و جای دیگری را گرفته! همان تلویزیونی که در ایست قلبی خود دست و پا می‌زد و امیدی به احیای آن نبود، حالا با برنامه رشیدپور زنده شده است. آخر مگر مخاطب چه چیزی از یک برنامه تلویزیونی می‌خواهد؟ چیزی بیشتر از روشن‌سازی اتفاقات با چاشنی چالش؟

نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها